Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

HitmanPro (dawniej Hitman Pro) to skaner przeznaczony do sprawdzania czy system nie został zainfekowany przez szkodliwe oprogramowanie w tym wirusy, trojany, rootkity, robaki, spyware, keyloggery czy fałszywe oprogramowanie.

Galeria programu

Program funkcjonuje w oparciu o model chmury skanując komputer w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania i analizując potencjalne zagrożenia online za pomocą silników takich aplikacji jak Bitdefender i Kaspersky. HitmanPro korzysta również z zaawansowanych technologi detekcji szkodliwego oprogramowania poprzez nadzorowanie zachowania danego programu, a nie sprawdzanie sum kontrolnych czy sygnatur zagrożeń. Analiza zachowania pozwala na przypisanie każdemu plikowi stopnia zagrożenia dla systemu.

HitmanPro uważany jest przez wielu za jedno z najlepszych uzupełnień programu antywirusowego. Co istotne, program w przypadku braku dostępu do Internetu pozwala na identyfikację zagrożeń za pomocą wbudowanego skanera behawioralnego.

Narzędzie pozwala również na korzystanie z usługi VirusTotal, która analizuje podejrzane pliki oraz adresy URL i umożliwia identyfikację wirusów, robaków, trojanów i wielu innych rodzajów szkodliwego oprogramowania online. Aby z niej korzystać należy zarejestrować się w serwisie VirusTotal by otrzymać klucz API do usługi.

Uwaga!

Wersja testowa HitmanPro pozwala na usuwanie wykrytych zagrożeń przez 30 dni od momentu aktywacji licencji testowej. Po tym okresie program umożliwia jedynie wykrywanie potencjalnych zagrożeń.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

5-silnikowy-antywirusowy system skanowania, program po polsku, stabilny, prosty interfejs, częste aktualizacje, integracja z VirusTotal, lekki.
BRAK
ocena użytkownika

Program działa online tzn, łączy się ze po przez internet ze swoimi serwerami na których jest oprogramowanie HitmanPro opracowane przez firmę SurfRight które korzysta z silników antywirusowych innych firm między innymi: Emsisoft, IKARUS, Bitdefender ( dodany w najnowszej wersji ), Dr Web, G Data ( dla przypomnienia najnowsza wersja G Daty 2012 i 2013 ( jeszcze wersja angielska) to program antywirusowy wykorzystujący dwa silniki skanujące Avast i Bitdefender, w wersjach od 2008 do 2010 był silnik ( Bitdefender i Kaspersky ). W trybie domyślnym jest tzw. szybkie skanowanie czyli program HitmanPro skanuje pamięć, rejestr, najważniejsze foldery w systemie oraz MBR. Można w trybie zaawansowanym lub pełnym wybrać z opcji trybu kontekstowego pełne skanowanie wybranego pliku lub całego folderu lub nawet dysku twardego, mamy możliwość także przeskanowania płyt CD,DVD. Program po wykonaniu skanowania, pyta o bezpłatną aktywację trybu 30-dniowego, po tym okresie można dalej skanować komputer ale nie idzie już automatycznie skasować zagrożeń, można jedynie samemu zobaczyć gdzie są ulokowane zagrożenia i je samemu zlikwidować. Program po wykryciu ma w menu do wyboru opcje kwarantanna, usuń, ignoruj. W przypadku bardzo niebezpiecznych zagrożeń jest wymagany restart komputera ( wtedy gdy wykryte elementy znajdują się w pamięci systemu lub w innych miejscach newralgicznych dla systemu. Program bardzo skuteczny i szybki, stabilny, producent oferuje dwie wersje dla użytkowników systemów 32-bitowych i 64-bitowych. Nie powoduje konfliktów z zainstalowanym na komputerze oprogramowaniem antywirusowym, jedynie mogą być problemy wtedy kiedy użytkownik ma za bardzo ustawiony na maksymalną ochronę firewall, który może blokować dostęp do serwerów producenta, wtedy wystarczy odpowiednio dopuścić reguły w firewallu. Program oceniam bardzo dobrze, jest to doskonale uzupełnienie obecnych programów zabezpieczających dostępnych na rynku, posiada interfejs w języku polskim i dla początkujących nie będzie problemu aby połapać się w jego korzystaniu i użytkowaniu. Na podsumowanie dodam ze to bardzo dobry skaner online przeznaczony do sprawdzania, monitorowania czy system nie został zainfekowany przez szkodliwe oprogramowanie typu: wirusy, trojany, rootkity, robaki, spyware, keyloggery, backdoory czy fałszywe oprogramowanie antywirusowe.

25.06.2012 23:01 | Recenzja do wersji 3.6.0 Build 160
Nie ma potrzeby odinstalowywania standardowego antywirusa, Działa jak antywirusy online, ma mało False positive
Ograniczone opcje konfiguracji
ocena użytkownika

Hitman Pro to skaner na żądanie do zadań specjalnych. Pozwala zasięgnąć drugiej opinii w gardłowej sprawie.

Żaden, nawet najlepszy, program antywirusowy nie daje stuprocentowej pewności, że nasz komputer nie został zainfekowany przez jakiegoś wirusa lub trojana. Jeśli mamy wątpliwości, bo komputer dziwnie się zachowuje a nasz program antywirusowy twierdzi, że nic się nie dzieje, warto zasięgnąć drugiej opinii. Do tego celu idealnie pasuje Hitman Pro.

Hitman Pro to skaner na żądanie , który zachowuje się jak antywirus online. Dzięki temu nie ma konfliktu między nim a standardowym antywirusem czy pakietem internet security. Program posiada trzydziestodniową wersję próbną, ale będzie ona aktywowana dopiero, kiedy program znajdzie jakieś zagrożenie, po to aby przy pomocy Hitman Pro można było je szybko usunąć. Jeśli jednak nasz komputer pozostanie czysty, to z Hitman Pro będziemy mogli korzystać bardzo długo.

Hitman Pro skanuje nasz komputer. Informacje o podejrzanych plikach porównuje z bazą danych umieszczoną na serwerach w Internecie. Tak przeskanowane pliki oznacza jako bezpieczne, niebezpieczne lub o nieznanym działaniu. Te ostatnie są następnie wysyłane na serwery Hitman Pro a następnie skanowane programami pięciu innych producentów oprogramowania antywirusowego, między innymi Gdata, Eset NOD32 Antivirus, Emsisoft oraz Dr.Web. Jeśli tak gęste skanowanie wykaże niebezpieczne oprogramowanie na naszym komputerze jest ono poddawane kwarantannie i usuwane.

Hitman Pro to bardzo dobre narzędzie aby upewnić się, czy nie mamy wirusa w komputerze. Mała ilość False positive i bezkonfliktowe działanie z innymi programami antywirusowymi to największe zalety tego skanera. Ocena programu 10/10

24.03.2012 18:56 | Recenzja do wersji 3.6.0 Build 148

Komentarze

Anonim (niezalogowany) 19.11.2014 14:37 #117

gdzie mogę dostać klucz? alil19@wp.pl

jamaha91  10.11.2014 11:26 #116

Pierwsza liga razem z Malwarebytes warto je mieć :) pozdrawiam

marciano2222  03.11.2014 13:19 #115

No dużo widze się poprawiło w programie coś mi sie wydaje że teraz wy w skuteczności jestescie lepsi od Malwarebytes-AntiMalware czego on mi nie znalazł ku mojemu zdziwieniu znalazł mi HitmanPro :) a więc zostawiam wasz program niestety trial ale lubie testować bo na stałe mam NiS ale trzeba go uzpełniac właśnie takimi programami jak wasz a wiec MA poszedł w odstawkę

Anonim (niezalogowany) 27.10.2014 12:57 #114

@Anonim (niezalogowany): Po pierwsze - skaner służy do jednorazowego lub wielokrotnego użytku na żądanie , można używać jako wspomagający pracę programu antywirusowego.Natomiast program antywirusowy jest wyposażony m.in w stałą ochronę rezydentną i przez cały czas chroni komputer ale takie rzeczy można znależć wpisując w google i uzyskując odpowiedż - czyste lenistwo.

Anonim (niezalogowany) 13.10.2014 18:07 #113

WItam. Powiedzcie mi prosze co jest lepsze skaner czy program antywirusowy. W tym temacie jestem niedoswiadczona, mialam kilka ponoc dobrych programow antywiruswych, ktore bardzo zamulaly mi komputer, albo nie reagowaly na wirusy (np.avast, baidu antywirus, avg) w sumie baidu po zainstalowaniu po odinstalowaniu avast znalazl mi 70 roznych wirusow lecz w chwili obecnej mam przeczucie ze komputer moj jest zainfekowany a nic skanowanie nie znajduje. Z tego powodu zaczelam zastanawiac sie nad skanerem, ale nie jestem pewna. Doradzicie ?? Z gry dziekuje "necia"

niemamczasunalogowanie (niezalogowany) 01.07.2014 20:48 #112

polecam ten program usunął mi już kilka trojanów

jawnuta  01.07.2014 10:05 #111

@marekchalwa: niestety mnie zawiódł.wersja 219 i 220 przy skanowaniu kluczy wywala mi blue screen.tego nie ma w wersji 216.

marekchalwa  09.06.2014 00:03 #110

Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł dla mnie najlepszy

marciano2222  14.05.2014 16:26 #109

@Pawełek Gapski (niezalogowany): Sprawdz tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html Pozdr :)

Pawełek Gapski (niezalogowany) 16.04.2014 08:29 #108

ten HitmanPro wersja numer 3.7.9 Build 216 jest jakiś taki dziwny według mnie .
dlatego że na zalecanym skanowaniu ( Domyślne skanowanie-Zalecane )skanuje bardzo bardzo szybko i to mnie bardzo mocno niepokoi wręcz przeraża .
dlatego że moim skromnym zdaniem HitmanPro wersja numer 3.7.9 Build 216 powinien skanować najkrócej 2 godziny a nie moment jak to robi teraz .
dodatkowo jeszcze nic nie znalazł a jestem na 100 % w 100% tego pewien że w mym systemie Windows XP Pro 32 bit coś siedzi i jest to coś mocno upierdliwego dlatego że jak chcę coś pobrać np skaner antywirusowy Dr.WEB CureIt to prędkość szybko spada z 135 kb/s do 1 kb/s a nawet do 1 b/s .dodatkowo wolniej strony się wczytują a niekiedy to nawet bardzo wolno się strony wczytują lub nie wczytują się wcale .dodam na koniec tylko jeszcze jedno że podczas pobierania jakiegokolwiek dużego pliku powyżej 7 mb prędkość pobierania skaczę między 135 kb/s a 1 kb/s do między 50 kb/s a 106 kb/s lub nawet i między 15 kb/s a a 85 kb /s różnie to zresztą bywa z tymi skokami spadkami prędkości w zależności co pobieram jak duży plik .
gdyby w mym Windows XP Pro 32 bit nic złośliwego nie siedziało to prędkość pobierania wahała by się między 120 kb/s a nawet 145 kb/s jednakże średnia prędkość pobierania wahała by się między 125 kb/s a 135 kb/s .
czyli w moim systemie coś złośliwego jednak jest że prędkość pobierania jest nierówna niekiedy bardzo bardzo niska a nawet znikoma lub zanika całkiem a zaraz znowu rusza itp a także strony wczytują się wolno lub bardzo bardzo wolno a niekiedy nawet wcale .
wrócę teraz bardziej do tematu Czemu ten HitmanPro wersja numer 3.7.9 Build 216 nic u mnie nie wykrywa skoro wiem na pewno że u mnie w mym Windows XP Pro 32 bit na pewno coś siedzi .
może mi tutaj da ktoś sensowne porady jak czym usunąć to co w moim systemie siedzi -więc proszę o pomoc

FreeWare_RK  30.03.2014 23:56 #107

@Dźubasek: No właśnie a gdzie jest Emsosoft? Gdzie Ikarus? A DR.WEB? Gdzie to jest? To już nie jest multi skaner. Za mało silników. Teraz skanując nim kompa nie jestem tak jak dawniej pewny czy aby na pewno nie ma jakiegoś śmiecia w systemie. Tęskno mi za Hitmanem z okresu gdy te skanery były.

Dźubasek  30.03.2014 21:23 #106

FreeWare_RK: Z tymi silnikami w Hitmanie to troche dziwna sprawa. Niedawno jak robiłem mały teścik na paczce z malware, to oczywiscie dwa silniki w chmurze, Bitka i Kacpra, mialy najwiecej trafień, ale niektóre malware były wykrywane przez G-Data (silnik A). Innych silników nie zauważyłem.

FreeWare_RK  27.03.2014 01:25 #105

Ceniłem ten program ale już mnie tak nie fascynuje jak dawniej. Nie ma już Emsisoftu, nie ma Ikarusa i nie ma Dr.Weba, Nie ma G-Daty. Nic nie ma tylko Kaspersky i Bitdefender. Szkoda :( . Może kiedyś dodadzą coś jeszcze do tego skanera. Nadal jednak warto go mieć i skanować. Zawsze można zobaczyć co w ,,Trawie" tudzież naszym systemie piszczy :P

Anonim (niezalogowany) 12.03.2014 20:48 #104

a jednak usuwa ciastka, aż miło :)

Anonim (niezalogowany) 02.02.2014 20:58 #103

Niestety, musze zmienić zdanie co do hitmana. Napisałem wcześniej, że super, fajowo, bo to i tamto, a między innymi, że nawet wywala ciastka. Teraz nie wywala, bo usunęli skaner od Emsisoft :/ Szkoda.

kostabrawa  01.02.2014 09:59 #102

Dobry skaner , cieszę się że BD został a co do kacperka nie wypowiadam sie

grześ12  31.01.2014 11:14 #101

3.7.9 Build 212 w tej wersji pojawia się tylko Bitdefender i Kaspersky

Anonim (niezalogowany) 20.01.2014 13:03 #100

Dla mnie super. Hitman czyści nie tylko z poważnych infekcji, ale też wspaniale wywala ciasteczka.
Poza tym, nawet gdy nie ma dostępu do netu, po uruchomieniu skanu w trybie EWS potrafi dokonać analizy zagrożeń używając algorytmu behawioralnego bez dostępu do chmury. Co jakiś czas specjalnie odłączam net, bo kiedyś na kompie kolegi w ten sposób wykrył robala, który nie był rozpoznawany podczas normalnego skanu. Tryb ten (EWS) można ustawić w USTAWIENIA=>ZAAWANSOWANE (producent sugeruje tę opcję dla zaawansowanych userów).

mariollo69  13.01.2014 22:17 #99

Rewelacyjny ! warto kupić go

aleksanderm  29.12.2013 11:29 #98

mam pełną wersję tegoż programu:)dla mnie nr 1 !

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.