Program tygodnia
GIMP 2.6.12

Ocena: 8,8
icon
Polecamy
Test: Manta 3D Cyber Eye HD

Szpiegowski gadżet

HomeBank 4.4

 Wersja polska
Programy > Dom > Organizery finansowe
wersja stabilna 32-bit

Darmowe, szybkie i wieloplatformowe narzędzie stworzone z myślą o osobach chcących zarządzać swoimi finansami i budżetem domowym.

HomeBank pozwala tworzyć konta użytkowników, za pośrednictwem których nawet poszczególni członkowie rodziny mogą zarządzać swoimi rachunkami bankowymi, przychodami i rozchodami, a w razie potrzeby generować raporty z diagramami i wykresami, prezentującymi wydatki np. na opłaty, paliwo, edukację, zakupy itp. Program w przystępny sposób daje możliwość organizowania poszczególnych transakcji w kategorie i podkategorie, ustalania miesięcznych limitów wydatków, ich etykietowania, a także filtrowanie, które ułatwia pracę z programem kiedy na naszym koncie jest wiele różnych operacji.

HomeBank pozwala na import plików QIF, QFX, CSV oraz eksport do QIF. Wszelakie zgromadzone dane przechowywane są w postaci bazy danych (plik z rozszerzeniem.XHB).

r   e   k   l   a   m   a
 
 
 
 
9,2
ocena
Data aktualizacji28.02.2011
Rozmiar pliku7,63 MB
ProducentMaxime DOYEN
Licencjabezpłatna
Systemy operacyjneWindows 2000 / XP / Vista / 7
Liczba pobrań22 021
Pobrania w ostatnich dniachwykres pobrań programu
Szczegółowe oceny
:
9,0
Użytkownicy:
9,3 (5)
 
 
 
 
Publikacje powiązane
Orange stworzy domy kultury XXI wieku?
Ciekawą akcję społeczną zaproponował operator sieci komórkowych Orange. W ramach akcji w 50...
KRRiT chce abonamentu za komputer w domu
Abonament radiowo-telewizyjny od dawna budził spore kontrowersje, dyskusja na ten temat ma jednak...
Vyatta w serwerowni i w domu
Prezentujemy sesję Wojtka Kowasza - znanego na łamach serwisu jako Docent - nagraną przy okazji...
Autodesk Homestyler - zaprojektuj swój dom
Autodesk udostępnił wersję beta bezpłatnej, webowej aplikacji Homestyler przeznaczonej do...
Nowy Windows Home Server nie tylko do domu
W Internecie pojawiły się szczątkowe informacje na temat przyszłego wydania Windows Home Server,...
Vue 8 Infinite i xStream w domu bezpłatnie
Firma e-on software udostępniła wersje PLE swoich flagowych produktów - Infinite i xStream -...
777 kopii systemu Windows 7 dla mieszkańców Siedmiu Domów
Na dość ciekawy pomysł wpadli specjaliści od marketingu firmy Microsoft. Postanowili oni rozdać 777...
Internet w 56% polskich domów
Już w 56% polskich domów znajdziemy komputer z dostępem do Internetu – wynika z badań Ericsson...
Gigabitowe łącze w domu - dlaczego nie
Wielu internautów w Polsce od dłuższego czasu niecierpliwie przygląda się zagranicznym ofertom...
Macedonia nowym domem Pingwina
Była Jugosłowiańska Republika Macedonii w ramach akcji Komputer dla każdego dziecka chce wszystkim...

Komentarze (41)  

Avatar
Anonim (niezalogowany) | 03.02.2012 16:32#41

Ja używam ePortfel ściągam historię ( z Millenium) w HTML którą ePortlel bardzo ładnie kupuje. No i własnoreczie pisane makroboty do programu umilają życie(pisanie makrobota dziecinnie proste).
Testowałem Moje Konto, Skarbnik, McMony, Domowe finanse GnuCasche i inne. Niektóre z tych programów mają ładniejszą szatę lub więcej funkcji ale ePrtfel najbardziej przypadł mi do gustu

Avatar
ciolo555 (niezalogowany) | 21.01.2012 16:05#40

nie ma opcji aktualizuj ani nie jest cały po polsku a jak chce importować plik csv to sie zacina i wyłącza

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
UHO | 18.12.2011 13:52#39

Przetestowałem kilka tego typu programów i ten mi najbardziej odpowiada, ale brakuje zabezpieczenia profilu hasłem - albo nie doszukałem się;P

Avatar
FOBOS (niezalogowany) | 03.12.2011 21:40#38

Naprawdę fajny program do prowadzenia domowych wydatków. Jeżeli ktoś ma chęć to można rozpisać poszczególne produkty spożywcze i na koniec sprawdzić ile na nie wydaje. Wszystko jest przejrzyście pokazane w tabelach i na wykresach. Obsługa programu intuicyjna nie sprawiająca problemów. Polecam.

Avatar
aw (niezalogowany) | 24.11.2011 20:39#37

Akcje cykliczne dodaje się w Archiwizuj

Avatar
Grendelik (niezalogowany) | 07.11.2011 21:17#36

A jak za przeproszeniem dodać stałą transakcję powtarzającą się np co miesiąc ? Na pewno wiecie o co chodzi.

Avatar
sebast (niezalogowany) | 26.09.2011 22:21#35

A co jeśli ktoś ma auto na gaz i tankuje różne paliwa do tego samego auta? :)

Avatar
EB (niezalogowany) | 12.09.2011 11:14#34

Podstawowa wada tego programu: nie da się z raportami nic zrobić. Zero wydruku, wysłanie mailem, nic. Można sobie obejrzeć w Home Banku i tyle.

Avatar
Anonim (niezalogowany) | 03.08.2011 21:56#33

A może ktoś wie jak wykonoać druki z tego programiku.

Avatar
Kuba W. (niezalogowany) | 20.07.2011 10:44#32

@Malutki23 i @Deihan
pliki csv które mają być zaimportowane muszą mieć odpowiednią kolejność kolumn - to wszystko :) Więcej informacji jest w dokumentacji.

Avatar
Deihan (niezalogowany) | 17.04.2011 11:11#31

@Malutki23

Mam ten sam problem. Wygląda na to, że pliki .csv, które generują niektóre banki (a może i wszystkie polskie) niestety nie są zjadliwe dla Homebanka. Albo też Homebank posługuje się jakimś dziwnym formatem. Również nie mogę sobie z tym poradzić, chociaż nie jest to dla mnie aż tak ważne i mogę z tym żyć. Tym niemniej wygodniej byłoby mieć taką możliwość.

Avatar
wjurek (niezalogowany) | 28.02.2011 10:57#30

Na problem z językiem polskim powinno pomóc uruchamianie programu za pomocą następującego skryptu:


set LANG=pl_PL
c:
cd "C:\Program Files (x86)\HomeBank\"
start HomeBank.exe


Oczywiście w 3 linii powinna znajdować się prawidłowa ścieżka instalacyjna programu. Skrypt należy skopiować do notatnika, a następnie zapisać w pliku o nazwie np. "HomeBankPL.cmd".
Nazwy folderów w "HomeBank/share/locale" powinny być takie, jak domyślnie po instalacji (bez żadnych zmian z "pl" na "en", itp).

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
komandos84 | 26.02.2011 13:15#29

Na stronie producenta jest już stabilna wersja 4.4

Pozdrawiam :)

Avatar
Malutki23 (niezalogowany) | 21.02.2011 8:43#28

Czy ktoś wie dlaczego nie mogę zrobić importu plików CSV?
W Home Bank pisze coś takiego: "CSV (format specyficzny dla HomeBank, patrz dokumentacja)" O co chodzi?? Jak dokonać importu skoro moje banki mogą generować pliki tylko w CSV.

Avatar
Monqi (niezalogowany) | 09.02.2011 9:11#27

w pliku QIF

Avatar
Monqi (niezalogowany) | 09.02.2011 9:00#26

Nie otwiera mi wyciągów z BGŻ, choć plik jest w formacie gif :(:(
Dzięki zainstalowaniu w sugerowanej lokalizacji faktycznie program jest spolszczony.

Avatar
Dobra_rada (niezalogowany) | 03.02.2011 2:34#25

Spróbujcie tego: Money ManagerEx.
Ostatnia werssja to mmex-0.9.6.0

Avatar
Robinio (niezalogowany) | 23.01.2011 12:09#24

Druss chętnie pomogę Ci w tych kosztach mój gg 3338726 pisz,choć pisałem już poniżej, że nie jest to trudne; korzystam z tego programu od 4 miesięcy i bardzo dużo się naszukałem w necie , sprawdziłem wiele podobnych i uważam ten za najlepszy uwagi co do poprawy funkcjonalności w niektórych kwestiach opisałem w języku angielskim do twórców programu kilka miesięcy temu jednak odpowiedzi na maila nie dostałem mam nadzieję, że jednak uwzględnią je, bo jeszcze bardziej poprawią funkcjonalność i tak najlepszego moim zdaniem programu na rynku a już na pewno z tych freeware

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
druss | 22.01.2011 12:53#23

Cześć,
bardzo proszę o pomoc, pomimo wskazówek nie mogę poradzić sobie z prawidłowym generowaniem kosztu paliwa :-)

Avatar
t.kl (niezalogowany) | 08.01.2011 14:06#22

witam, mam taki problem, w raporcie budzetu nie pokazuje mi w ogole wydatkow jak to naprawic?

dzieki

Dodaj komentarz

Zasady publikowania komentarzy
Autor
Treść