r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Huawei IDEOS U8500 z Androidem, z Androidem!

Strona główna Lab Smartfony i tabletySPRZĘT

Bohater niniejszej recenzji Huawei IDEOS U8500, znany też jako „Huey”, stał się popularny za sprawą kampanii reklamowej Testuj Smartfona sieci komórkowej Play. Polega ona na tym, że każdy chętny — po weryfikacji danych — mógł sprawdzić jak to jest używać smartfona, dostawał od operatora starter z 5 zł na rozmowy i SMSy oraz z 1 GB bezpłatnego transferu. Poza „świeżością” nowej kampanii Play warto zauważyć ciekawe zjawisko. Dotychczas w reklamach operatorów telefonicznych dominowały firmy i marki, które są bezsprzecznie kojarzone z produkcją telefonów komórkowych — Nokia, Sony Ericsson, Samsung czy HTC. Huawei jako producent komórek nie jest szczególnie znany na polskim rynku, jeśli w ogóle to kojarzy się z modemami 3G. Jednak za sprawą reklam Play świadomość marki Huawei niewątpliwie wzrosła. Jak więc będzie się sprawował telefon od firmy, którą kojarzyliśmy z modemami?

Zwykle tym motywem kończę swoje testy urządzeń, ale tym razem zaczniemy od niego. Oczywiście chodzi o cenę, która w tym wypadku sugeruje zarówno jakość jak i możliwości smartfonu. Bez umowy Huawei IDEOS U8500 kosztuje około 450 zł. Więc nie ma co ukrywać – urządzenie niczego nikomu nie urwie.

Pierwsze wrażenie w kontakcie z telefonem jest bardzo pozytywne – Huawei IDEOS U8500 razem z baterią waży 115 gramów, posiada ekran o przekątnej 3,2 cala, a jego wymiary to 112 x 58,2 x 12,8 mm. To wszystko sprawia, że U8500 wygonie leży w dłoni i nie męczy jej nawet przy dłuższym użytkowaniu. Drugim dużym plusem telefonu jest sama obudowa, której tylna część została wykonana z matowego, czarnego plastiku. To miła odmiana po testach telefonów, których obudowy były wykonane w wielbionym przez wielu producentów stylu „piano-black”. Zaraz pod ekranem znajduje się przypominający miedź panel, zawierający cztery znane ze wszystkich telefonów z Androidem przyciski oraz touchpad. Zatrzymajmy się na chwilę przy tych przyciskach. Bez podświetlenia ani rusz, bo bez niego nie sposób odczytać oznaczeń na tych przyciskach. Okazało się, co oczywiście zaskakujące, że ciemny panel z wyciętymi otworami na podświetlenie nie jest najlepszym pomysłem.

r   e   k   l   a   m   a

Jak już wcześniej wspominałem, ekran posiada przekątną 3,2 cala. Matryca TFT, która trafiła do Huawei potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 320 x 480 pikseli, z paletą barw 256 tys. kolorów. Telefon został wyposażony w układ Qualcomm MSM7225 (z zaimplementowanym zestawem funkcji ARMv6), którego procesor taktowany jest z częstotliwością 528 MHz, czyli ten sam, który trafił do m.in. HTC Touch 3G (2008 r.). IDEOS U8500 posiada 256 MB pamięci RAM oraz 512 MB pamięci ROM. Pamięć wewnętrzną możemy rozszerzać przy pomocy kart microSD o pojemności do 16 GB. W zestawie została dołączona karta o pojemności 1 GB. Niestety gniazdo kart pamięci zostało umiejscowione w dosyć niefortunnym miejscu, co sprawia, że aby wymienić kartę należy wyciągnąć wpierw baterię.

U8500 potrafi połączyć się z sieciami bezprzewodowymi, pracującymi w standardzie HSDPA (do 7,2 Mbps), UMTS, WiFi (b/g/n) oraz Bluetooth (wersja 2.0 z EDR). Telefon został wyposażony w odbiornik radia FM (z obsługą RDS), które działa po podłączeniu słuchawek (poprzez zwyczajny port mini-jack, zestawu słuchawkowego w komplecie nie ma). Telefon obsługuje GPS oraz A-GPS. Niestety GPS, który bywa bardzo zawodny – podczas testu przeprowadzonego w okolicach centrum Wrocławia potrafił wskazywać pozycję oddaloną od rzeczywistej o prawie jeden kilometr. Podczas drugiego testu GPS wskazywał pozycje oddalone do ok. 100 metrów. Losowość wskazań urządzenia nawigacyjnego niestety je dyskwalifikuje.

Huawei wyposażyło swój produkt w aparat z matrycą 3,2 Mpix (2048x1536 px), który potrafi również nagrywać filmy w rozdzielczości 352x288 px oraz z 15 klatkami na sekundę. Telefon nie posiada diody LED, która by doświetliła otoczenie podczas robienia zdjęć w ciemnych sceneriach.

Bateria Huawei IDEOS U8500 posiada pojemność 1150 mAh i jeśli zostawimy telefon na noc z włączonym trybem 3G oraz synchronizacją danych to nie wystarczy mu energii aby rankiem przywitać właściciela budzikiem. Całkowicie inaczej wygląda sprawa zasilania jeśli zrezygnujemy z dobrodziejstw sieci trzeciej generacji. Wtedy telefon po 8 godzinach będzie miał naładowaną baterię w ok. 95 procentach. Aby naładować baterię do pełna poprzez port USB wystarczy dwie i pół godziny. Do zestawu została dołączona ładowarka USB oraz kabel micro USB.

Robot z długą brodą

IDEOS U8500 posiada na swoim pokładzie przypominającego wersję AOSP Androida w wersji 2.2.1, który pamięta początek 2010 roku. Nie jest to nawet ostatnia z tej gałęzi wersja, bo w maju 2010 roku wydano wersję 2.2.2. Szkoda, że dostarczono telefon z systemem, który ani nie jest już rozwijany, ani poprawiany. Dodatkowo wersja 2.3 nie posiada żadnych specjalnych (względem wersji 2.2) wymagań sprzętowych i powinna ruszyć na tym telefonie. Producent dokonał bardzo subtelnych modyfikacji w systemie. Jedyny trud, jaki sobie zadał to dołączenie do systemu dwóch aplikacji: pakietu biurowego Documents To Go oraz RoadSync, służącego do synchronizacji danych z serwerami Microsoft Exchange.

Dodatkowo Play dodał dwie kolejne: osobisty trenera Endomondo oraz czytnik wiadomości z portalu Onet.pl zintegrowany ze sklepem internetowym Play. Wypadła natomiast Galeria 3D, która pojawiła siew Androidzie przy okazji wydania telefonu Nexus One (z Androidem 2.0) i była sukcesywnie dodawana do większości później wydawanych telefonów. W zamian za nią dostępna jest starsza jej wersja, znana z pierwszej generacji Androida.

Documents To Go jest jednym z popularniejszych pakietów biurowych dostępnych na Androida. Doskonale sobie radzi z odczytem dokumentów przygotowanych w starszych wersjach Microsoft Office jak również z formatami, które pojawiły się wraz z premierą Microsoft Office 2007. RoadSync również okazał się strzałem w dziesiątkę. Program sprawnie poradził sobie z pobieraniem danych z naszego firmowego serwera.

Huawei pozostawił dostępne tzw. żywe tapety. Z całą stanowczością odradzam ich używanie na tym smarfonie. Sprawiają, że wydajność Androida spada często do momentu, że aplikacje staja się nieużywalne, prowadząc często do awarii. Telefon wydajnością rozczaruje również przy próbie zagrania w gry, które wykorzystują w jakimkolwiek stopniu grafikę trójwymiarową. Nie ma się czemu dziwić – układ MSM7225 został stworzony w 2007 roku. Przeżyjemy rozczarowanie również przy aplikacjach, które przetwarzają wiele danych jednocześnie np. Nawigacja od Google czy Transportoid, który przy uruchamianiu wczytuje rozkład dla wybranego przez użytkownika miasta.

Taka wydajnościowa blokada jest dużym minusem, który nie powinien zaistnieć w produkcie dumnie nazwanym „Smartfonem”.

Smartfon, czyli co?

Nadszedł czas na rozprawienie się z kampanią reklamową „Testuj Smartfona”. Play chce zachęcić – chyba nie tylko swoich – klientów aby zapoznali się z smartfonami, jako idealnymi towarzyszami podczas wykonywania codziennych czynności. Dostajemy od sieci urządzenie, które ma duże trudności w zapracowaniu na przydomek „smart”. Huawei IDEOS U8500 kompletnie się nie nadaje do tego, aby w czasach dwurdzeniowych mobilnych układów SoC nazwać takie urządzenie smartfonem, jeśli system, który jest jednym z synonimów smartfona ma tak poważne problemy z funkcjonowaniem.

Słaba bateria, kulawy GPS czy słaby układ SoC, który pozwoli najwyżej na pogranie w reinkarnacje gier znanych z telefonów poprzedniej generacji praktycznie wykluczają U8500 jako smartfon, którym można by kogokolwiek przekonać do używania nowoczesnych urządzeń. Android, którego użytkownikiem jestem na co dzień w swoim starym HTC Hero, w Huawei stał się jedynie kulą u nogi. Odnoszę wrażenie, że Huawei IDEOS U8500 sam w sobie miał być prostym telefonem do dzwonienia i wysyłania smsów, może nawet sprawdzenia statusu na Facebooku. I przy tych zadaniach urządzenie sprawuje się wyśmienicie. Problemem jest taca na jakiej ten telefon podano. Play mógł trochę więcej zainwestować i w tej kampanii użyć na przykład testowanego wcześniej Samsunga Galaxy 551, a produktowi Huawei zapewnić godne miejsce w annałach historii...

Takim telefonem, och przepraszam, smartfonem nie przekona się ludzi to korzystania z dobrodziejstw jakie oferują urządzenia z tego segmentu rynku. A ideą używania smartfona jest przecież szybki i pewny dostęp do szeregu usług i informacji zdalnych. Sam pomysł na kampanię jest rewelacyjny. Dać na 14 dni każdemu, kto zechce smartfona, dać przetestować jakość dostępu do internetu i zainteresować klienta ofertą. Teraz, gdy już pierwsze urządzenia trafiły do potencjalnych klientów słychać głównie głosy niezadowolenia, a to na logistykę, a to na prywatność uczestników testu.

Dla zainteresowanych dostępna jest także aplikacja TestujSmartfona, którą możemy pobrać ze strony operatora. Dzięki niej zdobędziemy punkty, które zamienimy później na nagrody. Problem w tym, że aplikacja ta wymaga dostępu do: czytania wiadomości SMS/MMS, lokalizacji (GPS), internetu oraz możliwości tworzenia połączeń Bluetooth, odczytywania danych kontaktów, historii i zakładek przeglądarki, możliwości modyfikowania i usuwania zawartości karty pamięci, odczytywania stanu i informacji o telefonie, przechwytywania połączeń wychodzących czy nawet czytania wpisów z dziennika systemowego. Całkiem spora lista, trzeba przyznać. Jaka nagroda? Ekhm.... ekskluzywne materiały z planu zdjęciowego. To trochę mała nagroda jak na dane z ok. 50 tys. osób, które przystąpiły do takiego Big Brothera. Dziękuję i pozdrawiam Play ;)

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Agalin   7 #1 30.08.2011 17:57

Huawei Ideos U8500 z Androidem, z Androidem!
Coś chyba nie tak w nazwie :p
To jest jeden z najsłabszych androidów na rynku... Szkoda zachodu w ogóle...

Krogulec REDAKCJA  20 #2 30.08.2011 18:04

@Agalin: Z tytułem wszystko jest w porządku, obejrzyj: http://www.youtube.com/watch?v=4ip0Rxd3J-8&feature=player_profilepage

underface   14 #3 30.08.2011 18:13

sam bede mial okazję przetestowac tego smarka od 5 wrzesnia, chcialem tez na blogu zamiescic recenzje, ale mnie ubiegli ;//

JanStefan   6 #4 30.08.2011 18:15

Prawda, że ludzie ze świata IT, raczej produkt wyśmieją, tak jak Wy to uczyniliście... Trzeba jednak patrzeć na to z perspektywy Kowalskiego - dla niego, taki telefon to ciekawostka po którą może się skusić,...

Pandi   2 #5 30.08.2011 18:22

Sam też złapałem się na tą promocje. Też go trochę testuje i wypada blado zwłaszcza z SGS'em którego używam na co dzień.
System andek 2.2 jak na mój gust telefon wyraźnie sobie z nim nie radzi, w menu aplikacji - szarpie. Aparat tu delikatne zaskoczenie zdjęcia w słabym oświetleniu robi lepsze (mniej szumią) niż wspomniany SGS. Gry/Aplikacje tu porażka na całej linii nawet nie nowy Samsung galaxy Spica (i5700) sprawował się lepiej np. Pocket legends na ideosie Kompletnie nie grywalne brak tekstur na spicy dało się w miarę przyjemnie grać

Jeżeli play ma tak reklamować androida to bardziej może użytkowników nie mających wcześniej z nim kontaktu zniechęcić do niego. Jak by rozdawali chociaż taki HTC desire to już by było dużo lepiej.

pciproblem   6 #6 30.08.2011 18:30

ten tel. to porażka bawiłem się nim, już go oddałem, bateria 1 dzień a jak się bawisz to z 5 godz. gps mi np. nie działał nigdy, muliło to strasznie, jedyne szanse dla tego tel. to widzę przy abonamencie za max 30zl dają go za 1 zl i tyle

PawelGIX   2 #7 30.08.2011 18:34

"Dziękuję i pozdrawiam Play ;)"
Mogli wybrać lepszy model do tej kampanii.

  #8 30.08.2011 18:35

A co to jest huaej ? Czy ktoś o tym słyszał nieeee

to kolejny tani badziew z chin sprzedawany 1000% drożej

co to jest huaej dobrze, że nie jest to sajfon

ihihihihi

Adam2000   3 #9 30.08.2011 18:36

Z jednej strony cena 450zł. może być atrakcyjna za przygodę z Android w porównaniu do innych telefonów z niskiej półki, ale jednak jak ktoś ma więcej kasy to jednak lepiej kupić lepszy smartfon i nie od Play.
Wczoraj sam kupiłem Galaxy'SII z Android 2.3.3 włożyłem sim od T-mobile a internet i przeglądanie stron to bajka.
Jednak warto dołożyć za nowość niż kupić taniej stary szmelc.

Rayearth   6 #10 30.08.2011 18:39

Fon dobrze się komponuje na ostatnim zdjęciu.

sla17   7 #11 30.08.2011 18:45

@Adam2000 - ale nie każdy ma tyle pieniędzy i taką potrzebę, by dawać 2000 na telefon :P

_maciek_   2 #12 30.08.2011 18:46

ostatni obrazek pokazuje do czego nadaje się ten telefon ;)
btw. pojawił się "siew" w Androidzie?

4lpha   9 #13 30.08.2011 18:48

"osobisty trenera Endomondo"
Błąd malutki się wkradł.

Telefon nie jest zły. Tani, ale da się używać. Wątpię, by działał gorzej od LG Swift.

sokoleokopr   8 #14 30.08.2011 18:49

Dajcie spokój, ja zawsze patrzyłem na smartfon jako nawigacja + telefon, a już nauczyłem się że andek/linuks jest tak zasobożerny że na 500-800Mhz nic płynnie poza manu nie chodzi.

Dlatego też Pozycję GPS sprawdził bym na kilku programach. Więc żal że tam jest andek a nie WM choćby 6,1 Prof starczyło by z nawiązką do nawigacji i zabawy. A tak mamy muła z kolorowym menu gdzie zwykłe Igo potrafi przybliżać po wyznaczeniu trasy 2 min a wyznaczenie celu z ekranu uchodzi za nie lada wyczyn.

PS. mnie no moich 524 mhz z WM6,5 wszystko chodzi płynnie a i sama bateria po 4 dniach w 3G z updatem w nocy umożliwia dzwonienie ;)

Pozdrawiam

msnet   18 #15 30.08.2011 18:50

Testuję ten telefon od tygodnia i coraz bardziej przeszkadza mi to, że jest okropnie mało wydajny. Gdy wracam do używanej na co dzień Nokii 5800, to odczuwam wielką ulgę. Na Huawei nawet klawiatura przy pisaniu SMSów działa wolno... Trochę przyspiesza po wyłączeniu przewidywania wpisywanych słów, ale za rewelacyjnie to nie jest. Nie mówiąc już o tym, że łatwo doprowadzić urządzenia do zawiechy (na szczęście samoprzechodzącej).

oprych   12 #16 30.08.2011 18:56

Ale aż taka wpadka z GPSem? wW moim gt540 - jeden z najtańszych modeli z Androidem, działa bez zarzutu.

A rozbieżność kilometr czy 100 metrów to bardziej pasuje do podawania pozycji wg. nadajnika GSM, a nie GPS - może połączenia nie nawiązaliście??

skrzypek   12 #17 30.08.2011 19:04

Piękne ujęcie, play się ucieszy :)

kwpolska   5 #18 30.08.2011 19:11

przyciski są normalnie przyciskane czy dotykowe?

Miszkurka2000   15 #19 30.08.2011 19:12

Miałem i testowałem aż jeden dzień bo mi się roczne pokłady cierpliwości wyczerpały.

msnet   18 #20 30.08.2011 19:15

@kwpolska: Wszystkie przyciski są normalnie przyciskane.

  #21 30.08.2011 19:34

Ten telefon to budżetówka jak np. wcześniej Avila i inne pseudo smartfony. Niby słabe i tandetne ale pewnie wielu weźmie z jakimś tanim abonamentem bo jest Android no i Play tak zachwala " to ja też będę fajny i kupię badziewie, którego w ogóle nie potrzebuję"... Moje krótkie podsumowanie:
Plusy:
+ Android, mimo iż mulisty
+ ładowarka jest jednocześnie kablem do transmisji danych
+ możliwości: GPS, Wi-Fi, BT, czujnik oświetlenia, czujnik zbliżeniowy, funkcja modemu zarówno po USB jak i Wi-Fi, szybka transmisja danych

Minusy:
- Tandetna jakość wykonania - luźna bateria, pukając mocniej w ekran słychać jak się telepie
- trackpad z przodu - nie znalazłem praktycznego zastosowania dla tego wynalazku, za to wkurzał mnie niemal przy każdej okazji gdy przypadkiem przejechałem po nim palcem, zbyt czuły i słaba precyzja
- bateria to czysta kpina, korzystając z Wi-Fi ładowałem telefon parę razy dziennie. A co dopiero gdy włączy się GPS, mocniejsze podświetlenie, słucha się muzyki i w tle synchronizuje dane? Niby miał być smartfon a wychodzi z tego "telefon stacjonarny".
- brak możliwości instalacji bardziej wymagających aplikacji np. Firefox
- praktycznie niemożliwe jest granie na tym modelu w cokolwiek poza kółko i krzyżyk
- pisanie wiadomości tekstowych to udręka
- powolny system (sprzęt nie daje rady)
- momentami niestabilny
- za krótki kabel USB/ładowarki
- aby włożyć/wyjąć kartę sim lub microSD trzeba wyjąć baterię

Chyba tyle.

  #22 30.08.2011 19:39

"Dla zainteresowanych dostępna jest także aplikacja TestujSmartfona, którą możemy pobrać ze strony operatora. Dzięki niej zdobędziemy punkty, które zamienimy później na nagrody. Problem w tym, że aplikacja ta wymaga dostępu do: czytania wiadomości SMS/MMS, lokalizacji (GPS), internetu oraz możliwości tworzenia połączeń Bluetooth, odczytywania danych kontaktów, historii i zakładek przeglądarki, możliwości modyfikowania i usuwania zawartości karty pamięci, odczytywania stanu i informacji o telefonie, przechwytywania połączeń wychodzących czy nawet czytania wpisów z dziennika systemowego. Całkiem spora lista, trzeba przyznać. Jaka nagroda? Ekhm.... ekskluzywne materiały z planu zdjęciowego. To trochę mała nagroda jak na dane z ok. 50 tys. osób, które przystąpiły do takiego Big Brothera. Dziękuję i pozdrawiam Play ;)"


nie lepiej potwierdzić te informacje w Play, zamiast na ślepo kopiować stwierdzenia gościa, który po prostu stwierdził, że tak jest?

zgadzam się z testem tego "smartfona". to złom i jak widzę znaleźliście dla niego odpowiednie miejsce.

pozdrawiam

  #23 30.08.2011 19:49

play zainwestował, ale w Kubę Wojewódzkiego bo dostał 2,5 mln a tak jakby nie on to mogli dać telefon o 200 zł droższy o wiele większymi możliwościami i starczyłby dla 12,5 tyś abonentów.

Aldaris   5 #24 30.08.2011 19:53

@Adam2000
Fajny telefonik, aczkolwiek bateria 1650mAh to ciut malo na takie >bydle<.

@JanStefan
Zapewne do czasu ogarniecia i ochoty na wiecej aplikacji, pozniej juz bedzie po calym entuzjazmie.

Ostatnie foto pokazuje gdzie mozna ten telefon najlepiej przetestowac ;p.
W tym segmencie rzadzi HTC Wildfire.

Sumujac - przegladam dane techniczne i nie moge sie nadziwic, iz takie cos jest produkowane. Zodolowaliscie mnie, a testerom owego telefonu zycze duzo cierpliwosci.

sokoleokopr   8 #25 30.08.2011 19:56

Kolego bo N5800 jest demonem prędkości w porównaniu do Andków na maszynie wolniejszej nisz 1Ghz - zresztą stary WM na 400 MHz wymiata z nawigacją i officem w tle. Tak yo wygląda sprawa z androidem, telefon sam w sobie jest dobry bo opinie są bardzo przyzwoite zwłaszcza wykonanie ale niepotrzebnie wsadzali tam Andka, właściwie to pochowali go w butach.

  #26 30.08.2011 20:05

Takie cwaniaki, a zawsze jak coś wyrzucacie to produkt jest ładnie ułożony w śmietniku. Ten telefon musicie oddać do Play więc go nie wyrzuciliście, co świadczy o tym że musieliście wyjąć go ze śmietnika czyli jesteście śmieciarzami.

Ogólnie to chyba nie liczyliście że Play da do testowania tysiącom ludzi coś poważnego i drogiego?

yawamdam   4 #27 30.08.2011 20:07

Osobiście telefonu używam do rozmów, kalendarza i czasem budzik, jeżeli chodzi o gry to przypomina mi to zrobienie fikołka na trzepaku w zamian wizyty w wesołym miasteczku, graczom telefonicznym polecam wizytę u znajomego, który posiada PC+TV FullHD 37-42 cale i zagranie w BOps, BFBC2, DIRT2/3 - warto wiedzieć jak wyglądają współczesne gry :-)

stalewiak   4 #28 30.08.2011 20:09

Czyli wtopa ja pindole jak oni mogli dac taką plame haha :D
Taką padline na testy ?
Masakra :

emil_emil   6 #29 30.08.2011 20:16

Male sprostowanie, telefon dalej jest w Playu do testowania.

Mam fon aod wczoraj i moim zdanie Android 2.2 jest o wiele lepszy od tego, ktory jest dosteony w Xpereii X10 mini Pro. Wiecej funkcji i lepiej dziala nic 2.1.1 z Xperii.
GPS niestety kiepski, myli sie strasznie - zle pokazuje, aparat kiepski, ale ja nieuzywam aparatu w fonie wiec dla mnie moze go nie byc.
Duzy ekran to dla mnie plus, bezproblemowy dostep do plikow na karcie, to takze plus, a nie jak w Xperii zablokowany - trzeba szukac w Markecie menagerów, a Tutaj juz jest i dziala dobrze.Klawiatury ekranowa o niestety rodukt nie dla faceta-duze palce. Stylistka, mi sie podoba o wiele lepiej niz Xperia bo z nia mam doczynienia.

Telefon na 5/10 :-) moze nawet 6

  #30 30.08.2011 20:20

Ten telefon ma być jedynie przynętą dla osób naiwnych na tyle, by uwierzyć w marketingowy bełkot. Nic więcej, nic mniej. Jest wiele osób, którym telefon z dotykowym ekranem można wcisnąć jako "zaawansowany smartfon" i do takich osób jest ta oferta skierowana.
Mogę się założyć, że Play na całej akcji sporo zarobi. Naiwnych nie brakuje ;)

fiero   4 #31 30.08.2011 20:29

Też go testuje i potwierdzam że ten telefon z andkiem to porażka. Zastanawia mnie inna rzecz. Co Play zrobi potem z tymi telefonami kiedy ludzie je zwrócą ? Ja dostałem nówkę sztukę z salonu a kiedy zapytałem sprzedawce to powiedział że tyle ile ludzi wybrało ich salon na odbiór urządzenia tyle dostaną nowych aparatów. No ale co potem, przecież nie będą ich potem w salonie normalnie sprzedawać bo co prawda tylko dwa tygodnie ale choćby minimalne ślady użytkowania telefony mieć będą ?

emil_emil   6 #32 30.08.2011 20:33

Pomysl nad Tym w ten sposob.

Telefon cały czas wysyła info do Playa co robisz, Twoje statystyki, informacje i kontach,kontaktach i sms. Maja wielka baze danych + statystyki co w przyszlosci zaoferowac w ofercie. Telefony kupili za grosze, a reklama ? reklame maja wieksza za mniejsza kase, bo wszystcy o nich mowia :-)
Zapewne po testach, zaoferujac Ci telefon w promocji z abonamentem albo cos. Okaze sie jak oddamy.

mordzio   14 #33 30.08.2011 20:34

Niewiele dobrego można powiedzieć o IDEOS U8500, no może to że ma radio z RDS...
Play wycenił telefon na 400 zł(taka jest kara za niezwrócenie telefonu w przeciągu 14 dni), nie ma jeszcze dokładnej oferty cenowej dla osób które po testach zapragną zachować telefon dla siebie.
Tylko czy Play zdoła zachęcić osoby które nigdy nie miały styczności ze smartfonami to już inna sprawa, moim zdaniem osiągnie efekt odwrotny do zamierzonego.

Garhuy   5 #34 30.08.2011 20:38

Za 450zł a nawet mniej lepiej kupić sobie LG GT540 Swift (nowa z gwarancją).

tomick VIP  13 #35 30.08.2011 20:43

Witajcie, dzięki za komentarze :)

Tym, którzy dopiero trafią do salonu Play składam przeprosiny za spoiler :)

@JanStefan: Tak, szeroko-pojęci ludzie świata IT odradzają. Ale już spieszę wytłumaczyć dlaczego. Wszystko zależy od punktu widzenia oraz sposobu promocji. Jeśli przedstawiamy produkt jako smarfona, dostawiamy do tego gwiazdę TV a później okazuje się, że to tak na prawdę telefon do dzwonienia i czytania wiadomości i generalnie nie potrafię znaleźć jakiś szczególnych elementów to wynik jest jaki jest. Jeśli Play po prostu by dokładał telefon za 1 zł do jakiegoś abonamentu to nie ma problemu. Ale tutaj mamy przekonać ludzi do używania smartfonów to musi być to chociażby ten Samsung Galaxy 551, który specjalnie droższy nie jest. A taki telefon bardziej zniechęci z do używania telefonów z Androidem, czy nawet generalnie smartfonów.

@sokoleokopr: Osobiście mam HTC Hero, którego producent już dawno porzucił i zapomniał. Ma zbliżony SoC i płynnie działa pod Androidem 2.3.5 :)

@msnet: faktycznie klawiatura jest tragiczna, kompletnie o niej zapomniałem. Ktoś był na tyle głupi aby zastąpić standardową klawiaturę Androida jakimś produktem klawiaturowo-podobnym.

@yawamdam: Oczywiście, Playstation czy XBOX to są produkty, które sprawiają, że granie staje się bardzo wygodne. Ale czasami jest tak, że nie ma co robić np. w podróży więc takie coś jak gry się bardzo przydaje.

@emil_emil: Nikt nie napisał, że telefonów już nie można nabyć w Play. Kończy się pierwszy etap, bo już piątek pierwsza tura nabywców będzie musiała oddać swoje komórki.

emil_emil   6 #36 30.08.2011 20:55

Ja nie napisalem, ze nie mozna go nabyc, A nawet widzialem, ze jest w ofercie u Mnie w miescie w salonie.wydale Mi sie ze w cenie 549zl ale nie dam reki uciac.

  #37 30.08.2011 21:06

Kilka razy przejechałem się na chińszczyźnie. Omijam ją wielkim łukiem. Czasami naprawdę dobrze zapłacić więcej żeby było taniej. I lepiej.

  #38 30.08.2011 21:33

Nie ma co oszczedzac na smartofnie, ale tez nie mozna kupowac nadzwyczaj drogiego. Mialem kiedys n97 z uwagi na swietna optyke Carl Zeiss. Niestety system tam to tragedia, po polroku uzywania strasznie sie zacinal, zacinal sie tez z powodu trzymania 600 smsow.

Od ok. 7 m-cy jestem w posiadaniu Nexus One, i nie mam z nim zadnych problemow. Tym bardziej nie mam ograniczen w stosunku do czytania PDF i tworzenia dokumentow.

Gdyby kiedykolwiek Nokia wypuscila smartfona z 1GHz CPU, soczewka Carl Zeiss'a i do tego android na pokladzie - stane sie posiadaczem takiego egzemplarza.

kubut   17 #39 30.08.2011 21:35

"Odnoszę wrażenie, że Huawei IDEOS U8500 sam w sobie miał być prostym telefonem do dzwonienia i wysyłania smsów"

Do pisania sms to on się nie nadaje-klawiatura nie nadąża za piszącym, zarówno QWERTY jak i 2 inne 'modele' klawiatury (przy wyłączonym słowniku, po włączeniu już w ogóle jest apokalipsa ;) )

Adam2000   3 #40 30.08.2011 21:57

@"emil_emil"
Ja też wczoraj jak byłem w Play to sprzeawca mi podał cenę w wolnej sprzedaży około 700-800zł. ?
Więc się uśmiałem z takiej ceny za ten szmelc i kupiłem SGSII :)

gulczkwas11   5 #41 30.08.2011 22:06

Kowalskiego nie stać na takie gówno, jak jest biedny to lepiej niech się wstrzyma, zaoszczędzi i kupi coś lepszego, bo to, to tylko strata pieniędzy

to bardziej fonik dla gadżeciarzy którym nie szkoda kasy na takie zabawki

  #42 30.08.2011 22:27

@RaveStar
No tak, to wina sprzętu że oprogramowanie do bani. Masz dysonans poznawczy na 102.

  #43 30.08.2011 22:32

Jestem zadziwiony ze play wybral akurat ten modem.
Huawei robi naprawde swietne produkty. ich stacje bazowe wypieraja nokia-siemens z rynku.

Zastanawia mnie czemu akurat play wybral ten telefon poniewaz H. posiada wiecej ciekawych produktów

http://www.huaweidevice.com/worldwide/productMobile.do?method=index&director...

pamix   7 #44 30.08.2011 22:41

Zamierzałem zrobić jego recenzję ale mnie ubiegliście. Tylko zamierzałem nadać inny tytuł "Hiui jak sobie radzisz z popularnością?"

  #45 30.08.2011 22:47

@anomyous
Nie wiem jak N97, ale posiadam Nokię N97 mini i jestem zadowolony. Może ideał to nie jest, ale wiele złego o niej też nie można powiedzieć. A w porównaniu do niektórych telefonów Nokii jest to model całkiem udany (niestety Nokia się powoli kończy i jakość jej telefonów systematycznie spada).

spyware   4 #46 30.08.2011 23:03

Jaka negatywna opinia (wiadomo tel do bani tylko jest ale - nie każdy patrzy na bebechy a na wygląd).
Ale kosz z ulotkami Play-a, mogłeś sobie oszczędzić tego...
Ile zapłaciły( plus albo orange) autorowi tego news-a ;) pewnie sporo bo tak się postarał by Play tak wyeksponować negatywnie.. Tu nie chodzi o pokazanie tego telefonu tylko o to jaki szit dał play.

pamix   7 #47 30.08.2011 23:05

Dlaczego nie Galaxy Mini 551?
Bo to wspólna kampania reklamowa firmy Huawei oraz operatora Play.

Te EKSLUZYWNE materiały filmowe to jedyna "nagroda" przyznawana za zbieranie punktów ? Bo myślałem że Play wysili się trochę i chociaż da firmową smycz, długopis lub inny gadżet.

.sampler.   3 #48 30.08.2011 23:06

@panoramix88
Możesz nikt Ci przecież tego nie broni, Również zostałem wybrany do testowania, ciekaw jestem jak będzie się spisywał.

  #49 30.08.2011 23:10

Ten kosz to lekkie przegięcie, chyba autor zbyt emocjonalnie podszedł do tematu...

  #50 30.08.2011 23:18

Jestem wielce (pozytywnie) zaskoczony waszym podejściem do recenzji. Zazwyczaj czytaliśmy tu mdłe, wychwalające sponsorów, lub przynajmniej tuszujące niedoskonałości artykuły. A tu -> kubeł na śmieci - kapitalnie!!! Nie bać się mówić prawdy!!!

Adam2000   3 #51 31.08.2011 00:22

@"spyware"
Jakbyś lepiej poczytał o Play to byś dawno zrozumiał że Play oszukuje i bazuje na niewiedzy potencjalnych naiwnych abonentów którym sprzeda taki szajs lub inne usługi... jak kiedyś POP Orange.
Przecież jest skandalem reklama sieci 4G w Play.
Nie mają sieci LTE(4G), a nawet nie oferują H+ , jak ktoś nie ma pojęcia to kupi taki IdeosU8500 Ready 4G :)

  #52 31.08.2011 00:28

Wziąłem na próbę i.... moja stara Spica i5700 to przy hułeju demon szybkości....

  #53 31.08.2011 00:49

Mam ten telefon do testów i szczerze? To jest po prostu kpina. WiFi działać działa, ale prędkość powala: 200kB/s. Bateria to chyba dla mojego starego samsunga, o wydajności i szybkości działania systemu szkoda nawet pisać. I za ten ekskrement chcą 450 zł... Testuję go 4 dni, ale najchętniej to już w tym momencie bym go oddał.

  #54 31.08.2011 04:26

Ja powiem tak. Telefon nie zachwyca ale mialem za darmo mozliwosc przetestowsania jak taki telefon z Androidem pozera transfer przy nic nie robieniu :) co bylo dla mnie bardzo cenne.
Bawilem sie roznymi telefonami z Androidem i Hjułi jest najwolniejszym z jakim mialem do czynienia co nie zmienia faktu ze akcja Play daje wlasnie mozliwosc przekonac sie jak to wszystko dziala i ile kosztuje. U mnie przy intensywnym uzytkowaniu z internetu i GPS z A-GPS przy stosunku ok 35% WiFi 65% Transfer pakietowy pozeralo mi ok 30-35 MB dziennie z pakietu wiec przy 1GB ktory jest AllInclusive Max spokojnie starczy na beztroskie kozystanie z funkcji ktore ofereuje Android, czyli koniec koncow dowiedzialem sie tego na czym mi zalezalo ;)
Oby inni operatorzy tak chcieli traktowac swoich i porzyszlych klientow jak traktuje Play.

JanStefan   6 #55 31.08.2011 06:51

@tomick
Nie miałem tego telefonu w dłoni, ale jestem ciekaw opinii osób które do tej pory używały noki 3310.

Sam rozpocząłem przygodę ze smartfonem Samsung Galaxy Spica (i5700) i przyznać muszę do wydajnych nie należał, ale możliwości takiego smartfona mi pokazał i po pewnym czasie, nie czekając na to by czas umowy się skończył poszedłem do sklepu i kupiłem HTC Desire HD. Dać słabszy produkt, by potem kupił coś lepszego - podwójnie wydana kasa.

Dla mnie taki smartfon to jak komputer, gdy widzimy że muli robimy małe przemeblowanie w piecu, to samo robi się i tu - tylko, że wymienia się cały.

Zobaczcie - o kupiłem smartfona - jest zajebisty, choć nie mogę powiedzieć tego głośno, gdyż się zacina, nie działa zbyt dobrze, ale czekajcie - inny, szybszy da mi to co oczekuje - to kupię, prędzej czy później,...

997   5 #56 31.08.2011 07:46

Wystarczyło mi obejrzeć same zdjęcia aby się przekonać o jakości urządzenia ;) No ale powiedzmy sobie szczerze - kto by dał setkom ludzi DOBREGO smartfona za free do testowania?

  #57 31.08.2011 08:23

Ja go, przepraszam, pieszczotliwie nazywam Huykiem. :)

atomeka   2 #58 31.08.2011 08:35

ja tez wzialem na probe - i czekam - ale po przeczytaniu ...

przemek1234   7 #59 31.08.2011 09:38

@Adam2000:
Czemu? Przecież Play ma HSPA+, a wg ITU Play ma prawo nazywać tę technologię 4G. Na Wikipedii też jest napisane, że jednym z kandydatów na technologię 4G jest HSPA+. Co do "4G Ready" zaś, to Play wyraźnie pisze na swojej stronie co to oznacza, oznacza to, że telefon nie jest jeszcze do końca zgodny z 4G, ale zapewnia lepszą transmisję danych niż 3G. Po prostu wg rozumowania Playa: 2G - GPRS/EDGE - 236.8 kb/s, 3G - UMTS (czyste, bez rozszerzeń) - 384 kb/s, 3.5G - HSDPA/HSUPA - 14.4 Mb/s, 4G - HSPA+ - 21 Mb/s. Sami widzicie , że wg tego wykazu HSPA+ (4G) bardzo odbiega od UMTS (3G), więc chyba mają prawo je tak nazywać. Z kolei widać też, że 3.5 G tak nieznacznie odbiega od 4G prędkością, że urządzenia je posiadające można nazywać 4G Ready. Co zaś do limitu prędkości, to w przypadku oferty telefonicznej prędkość jest nielimitowana.

PS. Jeszcze jeden mały cytat z blogu rzecznika Play:
"Owszem nasi konkurenci wdrażają szybszą technologię – jak na przykład HSPA+ DC. Dlaczego jej nie nazywają 4G? Tego nie wiem. Widocznie taka decyzja nie zapadła jeszcze w Paryżu. W końcu ITU ogłosiło swój dokument w grudniu a w globalnych korporacja decyzje podejmowane są zdecydowanie dłużej niż w PLAY."
"Wojtku, proszę trzymajmy się starej dobrej zasady, że nie komentujemy ofert konkurencji. Ja chętnie napisałbym coś o Ofercie Dopasowanej i jej rewolucyjnym charakterze, ale tego nie zrobię ;-) A co do tropików pod Berlinem to też słyszałem o nich legendy. Może w maju wyrwiesz się ze mną z twierdzy na Twardej i przejdziemy się sprawdzić jak tam jest? Wszystkie koszty biorę na siebie, ale mam jeden warunek. Po drodze będziemy sprawdzać zasięg szybkiego mobilnego netu. Ja nasze 4G – Ty Wasze HSPA+DC ;-) PEACE !"

  #60 31.08.2011 09:50

Gdyby przenieść nastawienie ludzi do smartphonów na rynek motoryzacyjny to wszyscy musieli by jeździć Ferrari, a chyba tak nie jest...

olmeca   11 #61 31.08.2011 09:55

Dziekuje za recenzje, z ciekawosci zapisalem sie tydzien temu do programu testowania. Zakwalifikowalem sie na odebranie smartphone w najblizszym terminie czyli 30.09 i dogodnej okolicy czyli mialem do wyboru Malbork, Kwidzyn i Puck. Mieszkajac w 3miescie Puck wydal sie najblizej. Po przeczytaniu recenzji i ostatnim zdjeciu wiem jedno - paliwo jakie mialbym zmarnowac na dwukrotny wyjazd do Pucka wykorzystam chociazby na wyjazd na grzyby - korzysc bedzie zdecydowanie wieksza, niz testowanie tego przycisku do papiery z androidem na pokladzie.

  #62 31.08.2011 10:15

...po czym autor wyjął zestaw ze śmietnika i oddał do salonu żeby nie musieć płacić. I po co ta szopka z wyrzucaniem do śmieci?

  #63 31.08.2011 10:45

@emil_emil

> Telefon cały czas wysyła info do Playa co robisz, Twoje statystyki, informacje i kontach,kontaktach i sms. Maja wielka baze danych + statystyki co w przyszlosci zaoferowac w ofercie. Telefony kupili za grosze, a reklama?

Bzdura, statsy obejmują tylko z czgo korzystasz i w jakim stopniu. np. włączenie gps, wysyłka sms, a nie do kogo itd...

A co do bazy..., jeśl izaoferują lepszą ofertę niż konkurencja to w czym problem?

  #64 31.08.2011 10:45

@olmeca

I tu kolego masz rację lepiej jedź na grzyby a nóż "pieczarkę" czy borowika złapiesz i omlet gotowy - bo tak to jest jak się linuksa wsadza na 400 mhz - szkoda ze nie wsadzili tom WM6 - to za 400 zł bez wahania można za nabyć. Zresztą HTC Wildfire z 320x240 ledwo na tym Procku chodzi poza menu nic nie jest płynne zato pod kontrolą innych, śmiga całkiem dobrze.

olmeca   11 #65 31.08.2011 11:29

WM6 na procku 400 Mhz bardzo dobrze smigal, bylem zadowolony z takiego rozwiazania w Blue Angel.

  #66 31.08.2011 12:10

Dwie największe wady? Android i klawiatura

rashek7   5 #67 31.08.2011 12:28

Jaka cena takie możliwości. Play wziął go ze względu na cenę. Do pisania sms i budzika pewnie się nada więc nie jest tak źle :)

ugotowana_kluska   3 #68 31.08.2011 12:46

Znaczy zostanę dłużej przy Nokii E71 (potem E72).

  #69 31.08.2011 13:26

Jaka sieć taki "smartphone". Bardzo mi się podoba to zdjęcie z pojemnikiem do którego trafił ten telefon. Idealnie komponuje się to również ze sposobem w jaki operator traktuje klientów.

Babcia Klozetowa   6 #70 31.08.2011 13:39

I znowu czytam, że słaby telefon, lol. Dziwnym jest, żeby operator do tego typu akcji wypożyczał najnowsze osiągnięcia techniki. Jako, że biorę udział w teście, uważam, że nawet tego rodzaju sprzęt doskonale nadaje się do zapoznania z działaniem Androida i ogólnej orientacji w obsłudze tego systemu. Co z tego, że U8500 ma słabe bebechy. Nie bierze się go, po to, żeby oglądać filmy w hd.
Dziwi mnie zarzut autora, że producent nie wysilił się w kwestii domyślnie zainstalowanego oprogramowania. Na co dzień jestem przeciwnikiem preinstalowania crapware'u na różnych urządzeniach. Oprogramowania w Android Market jest cała masa i można znaleźć coś dla siebie.

A jeżeli autor artykułu uważa, że telefon z 800 zł jest "na każdą kieszeń", to niech się mocno postuka po głowie.

Uważam, że pomysł Playa jest świetny. A cały negatywny hype (m. in. "troska" o prywatność) jest zapewne nakręcany przez pozostałych operatorów.

Ave5   8 #71 31.08.2011 15:06

480px w pionie skądś znam *patrzy na Syfona*, do www trochę mało.

Sam telefon....cóż, gdyby był nowszy Android i wiarygodne zapewnienia o aktualizacjach (mało to firm robiło 1 telefon i się zwijało z tego rynku?), to byłaby to świetna opcja. Może w kolejnym modelu?

Swoją drogą, to chyba pierwszy artykuł na DP w którym naliczyłem minimum 5 bardzo kłujacych w oczy błędów...

  #72 31.08.2011 15:33

Ale denny ten test. Ja wziąłem tego smartfona na próbę i jestem z niego bardzo zadowolony. Cieszę się, że Play wpadło na taki pomysł. To mój pierwszy smartfon i jestem mile zaskoczony jego możliwościami. GPS działa bez zarzutu!

Adam2000   3 #73 31.08.2011 19:43

@"przemek1234"
To co oferuje play z szybkością 1-3Mb to nie nazywałbym 4G .
Mam modem od play i najgorsza szybkość.Wszystko u nich to lipa jak ten smartfon ideos

  #74 31.08.2011 20:00

Jedyną zaletą tego urządzenia jest możliwość popisania się w towarzystwie niewybrednym dowcipem pt. zaraz wyjmę "hueya". Tylko nie wiem czy to warte tej ceny.

  #75 31.08.2011 21:13

Jak to reklamuje Wojewódzki, to musi to być chłam, nawet bez testowania to wiadomo. Bo co ktoś taki jak on może reklamować, przecież nic dobrego.

duszek00   5 #76 31.08.2011 22:40

Aktualnie korzystam z telefonu, który ma Windows Mobile, jednak od dłuższego czasu chciałem zmienić na coś innego, bardzo kusił mnie jakiś Samsung z Androidem.
Dzięki całej akcji Play - testuj smartfona - miałem możliwość zobaczenia w akcji Androida.
Rzeczywiście, Huawei nie jest demonem prędkości, ale dzięki niemu spokojnie zapoznałem się z Androidem i jego możliwościami (oczywiście pomijając gry 3D/HD).
Telefon, jak na swoją cenę - 400 zł na allegro, nowy na gwarancji, jest całkiem OK, dla początkującego użytkownika. Nie każdy od razu potrzebuje kombajn all in one. Niektórym w zupełności wystarczy Huawei, na którego zainstaluje sobie jakąś grę/program, będzie mógł sprawdzić pocztę itp.

Ogólnie z artykułem się zgadzam, jednak uważam, że dla kogoś, kto nie ma wygórowanych wymagań ten telefon spokojnie wystarczy.

  #77 31.08.2011 23:19

Testuję U8500 już tydzień. Muszę powiedzieć, że mam pozytywne odczucia co do tej słuchawki. Założyłem i skonfigurowałem konto gmail. Dodaję, testuję, i kasuję aplikacje z Android Market (jak mi się nie podobają, lub jak odkrywam ukryte opłaty). Porównywałem go w działaniu z iPhonem, HTC, i Samsungiem. Mógłby mieć większy wyświetlacz i klawiaturę qwerty, bo przy pisaniu czasem wstukują się sąsiadujące literki (bądź przy SMS, czy wpisywaniu różnych haseł/loginów). Podoba mi się jego działanie z Wi-Fi. Kamera działa OK - zarówno jeśli chodzi o zdjęcia i nagrywanie video (ale przy dobrym świetle - bo np. przy żarówce 60W - od dziś już zakazanej przez UE :-( - obraz jest kiepski). Filmy na You Tube odtwarza spoko. Szkoda, że w zestawie testera nie ma żadnych słuchawek do radia (musiałem wygrzebać stare Philipsa SBC HP100 aby posłuchać radia - ale samo radio ok) bo wszystkie inne małe słuchawki, które mam od Nokii i Samsunga mają inny wtyk. Karta pamięci 1GB dołączona przez Play do zestawu jest oczywiście za mała na starcie - ale i tak dobrze, że coś dali - bo jak załadowałem ulubione MP3 z lapka to zrobiło się na niej ciasno. Super, że karta SIM do testów ma 1GB na transfer danych-smartfona muszę oddać 1 września, ale kartę można sobie zostawić, i to, co zostanie z transferu można wykorzystać do, w moim przypadku, 26 września, czyli 20 dni po teście. Sam nie wiem, czy go wezmę/kupię od Play po teście-to zależy od ceny, i pakietu jaki można uzyskać od Play (mogę przenieść numer Playfresh-inny niż testowany-do abonamentu. Le się zastanawiam, czy nie lepiej dokupić smartwona do Playfresha :-). Komunikacja smartfona przez kabel USB z lapkiem jest szybka, i bez niespodzianek. Fajnie, że ten sam kabelek mogę "wpiąć" po złączu USB do ładowarki. Zostawiłem sobie na U8500 3G Watchdog, Android Booster, Bluetooth File Transfer, NetQin Mobile Security Pro, Lookout, Skype, Opera Mini, Launcher Pro, NaviExpert, Perfect AppLock, The Best Movies Downloader, WiEye, Wifi Analyzer, Convertor Lite, no i słowniki. Testowałem go na 3G i 2G (w zasięgu tego pierwszego jestem w domu na codzień-więcej baterii zżera, ale chodzi szybciej). Jeśli chodzi o wyświetlacz to jest wyraźny-przy działaniu różnych usług i serwisów. Przewijanie paluszkami też jest spoko-ale jak ktoś zaczyna ze smartfonem, to może mu się powłączać i powyłączać to i tamto. Mapy gugla OK. A co wy myślicie?

  #78 01.09.2011 00:16

Telefon ma rzeczywiście koszmarną baterię, słaby procesor, źle się wprowadza tekst z wirtualnej klawiatury, zdarzają mu się kłopoty z łapaniem sieci Play (np. jestem teraz w miejscu, w którym znajomi mają pełny zasięg w Play a mnie się co chwila rwie). Niemniej dla mnie to była okazja, żeby pobawić się telefonem z systemem Android. Wiem, że moja następna komórka będzie pracować właśnie pod tym systemem. Na pewno nie będzie to natomiast "smartfon" Huawei.

  #79 01.09.2011 08:09

Co niektórzy "mózgi" niech sobie zdadzą sprawę, że 4G to NIE jest skrót od 4Gbit/s, a dopiero potem wypowiadają się na forach.

  #80 01.09.2011 17:34

Dostałem go wczoraj wieczorem... ładowałem go całą noc bo miał pół baterii przy odbiorze i dziś o 11 ładowałem go znów... Zwykły Fruit Ninja dla niego to wyzwanie nie do ogarnięcia Używam go (staram się) i stwierdzę że chciałbym miec smartfona ale nie takiego... Muli straszliwie czy przy pisaniu czy jakiejkolwiek bardziej ekhm... zaawansowanej obsłudze. Dobrze że w drugiej kieszeni Nokia E72 na co dzień

  #81 01.09.2011 21:58

mam zasięg internetu w play tylko w Lublinie a w domu już nie, za to po przełożeniu karty sim do nokii 5130 mam tam internet 3G za pośrednictwem plusa co jest z tym telefonem ?
poza tym ogólnie OK, nigdy nie miałem smartfona więc większość tych aplikacji jest mi zbędna, jak dla mnie wystarczyłaby dobrze działająca nawigacja i internet.
Jak już jest to internet ładnie chodzi nawigacji jeszcze nie udało mi się uruchomić

  #82 02.09.2011 01:50

Lekka przesada z tą recenzją a to dlatego, że jeśli ktokolwiek przesiada się z telefonu lepszego z którego korzysta 1,2,5 lat na słabszy to nigdy nie będzie go komplementował, to tak jakby jeździć przez 2 lata Veyronem a potem przesiąść się do Golfa.

Najgorsi Ci co mają Galaxy S/Iphone`a/N8/Desire HD i wzięli udział w teście...po co? pytam się...żeby czego się nauczyć? czego dowiedzieć? nie ogarniam Was bez kitu.

Ja mam na codzień Nokie 5530 w Play, na szczęście już niedługo przedłużenie umowy i chciałem zaznajomić się z Androidem, dla mnie telefon o klase lepszy od poprzedniego, sam Android świetny, aplikacje moment ściąga, szybko instaluje, GPS chodzi a nawet śmiga, wyszukuje mnie z przybliżeniem do 100m, nawigacja samochodowa iGO rewelacyjnie chodzi, szybko, sprawnie, wyświetlacz czuły, nie zawiesił mi się ani razu, można ładować przez kompa, pokazuje ilość baterii w % podczas ładowania, sam telefon wykonany świetnie, nic nie trzeszczy, nie skrzypi, wszystko dobrze spasowane, tylko jeden przycisk z boku, mini jack jest, track/touch pad mało przydatny a jedyne minusy to bateria, bateria i jeszcze raz bateria bo o ile wiem Galaxy S też wytrzymuje 1 dzień ale ma o ile bardziej prądożerny wyświetlacz i o ile większy.

W zasadzie ma wszystko co powinien mieć, mi brakuje tylko 16mln kolorów, lampy błyskowej, szybszego o 200Mhz procesora no i wydajniejszej baterii.

  #83 02.09.2011 08:09

Gdyby się ktoś zagłębił dlaczego akurat ta marka do testu to sięgnijcie do informacji o właścicielach Play a wszystko będzie jasne :) Co do samego telefonu to chyba ma być antyreklama smartfona.

  #84 03.09.2011 00:58

Też załapałem się na testy tego super "smartfonu". Jako użytkownik Moto Defy i starego poczciwego G1 (który przecież ma właściwie takie same parametry) nie oczekuję cudów. Dziwię się PLAYowi, że kwalifikuje do programu ludzi takich jak ja, którzy używają już smartfonów z prawdziwego zdarzenia. Może chcą się dowiedzieć jak my z nich korzystamy? Zgadzam się z przedmówcami, którzy twierdzą, że to jest idealny telefon dla ludzi, którzy 1 raz mają styczność z takim czymś jak android. Jedyne na co liczyłem to na jakieś ciekawe nagrody za te punkty, które można zdobyć, a tu taka ******* z grzybnią za przeproszeniem

djDziadek   16 #85 04.09.2011 08:26

No cóż, ja czekam, może się zakwalifikuję, jedyny telefon z Andkiem, z jakiego miałem okazję korzystać to X10 mini Pro, telefon dla mojej żony, ale nawet ona stwierdziła, że trzeba dla niego znaleźć innego właściciela.
Jestem fanbojem Nokii, w domu leżą różne aparaty z tym logiem, ale chyba czas nastał na poszerzenie horyzontów, stąd chętnie wezmę na próbę ten telefon i pobawię się czymś co ma Androida a nie tylko wygląda na coś z Androidem.
Niestety większość komentarzy powyżej, została napisana przez ludzi, którzy albo mają telefony z 2 x 1.00 Ghz na pokładzie, albo korzystają z laptopów, netbooków lub też tabletów.
Jestem zielony w korzystaniu ze smarta z Andkiem i chętnie go sprawdzę, a co do gier w czasie podróży... wolę książkę ... na 10.1'' :) (z Windowsem na pokładzie)

moongoose   4 #86 05.09.2011 22:37

Bawię się tym telefonem od paru dni. Fakt demonem szybkości to on nie jest, bateria bardzo słaba, ale brawo dla Playa, że poszedł na coś takiego. Dzięki temu mam możliwość zapoznania się z Androidem, aplikacjami, które są zainstalowane. Spokojnie odbieram pocztę, przegładam informacje w internecie. Menu ekranowe jak dla mnie jest bardzo wygodne w użyciu. Gorzej natomiast jest z klawiszami pod ekranem - są niewidoczne. Aparat i kamera to kiszka - fotki i filmy wychodzą tylko przy dobrym dziennym świetle, szkoda że nie ma lampy. Mój nastepny fon będzie z Androidem na pokładzie, ale na pewno nie ten model.

  #87 06.09.2011 10:59

Panowie z DP szkoda że odrazu tak nastawiacie ludzi do tych produktów, nawet się nie pokusiliście by sprawdzić czy nie ma aktualizacji Androida dla tego telefonu. Przecież nawet Galaxy które są sprzedawane przez Play czy innych operatorów posiadają też zainstalowanego Froyo, sam ostatnio robiłem aktualizację na dopiero co kupionym Gio z 2.2 na 2.3.4. A do tego "Huałeja" jest możliwość wgrania 2.3.5 a nawet modyfikowaną wersję z kilkoma usprawnieniami. Tak samo można by opisywać starsze wersje telefonów Samsunga gdzie był jeszcze i jest Android 1.6 więc w porównaniu z nimi U8500 wypadnie idealnie. Android jest systemem rozwojowym cały czas się coś zmienia. Największym bulem jest to całe brandowanie systemów, jak by operatorzy tego nie robili to 90% telefonów chodziła by normalniej i nie potrzebny był by tak długi czas oczekiwania na nowy soft od danego operatora (przypadek KIES). A na przyszłość proponuję więcej profesjonalizmu bo to co pokazaliście to sorry ale osobiście uważam iż jest to dobry telefon dla przeciętnego Kowalskiego.

  #88 06.09.2011 11:32

A ja uwazam ze PLAY robi dobra kampanie. Uzytkownika odrzuca od szpiegowskiego i zasyfialego Androida. Pozostalo tylko po tej klesce puscic w obieg terminale BlackBerry. I wtedy bedzie dobrze. A nie jakiegos Shitoida. Chwale PLAY za wypuszczenie do testow tego ... (nie nazwe tego nawet urzadzeniem), tej chinskiej zabawki. Oczywiscie jesli ktos lubi Andro, niech sie cieszy. Ja mam swoja opinie i swoje zdanie wlasnie przedstawilem.

tomick VIP  13 #89 06.09.2011 13:29

@Android_USER: Panowie z DP sprawdzili możliwość aktualizacji - nie ma obecnie dostępnej aktualizacji od operatora/producenta do wersji 2.3.x. Gdy pierwszy raz się pojawił na rynku (grudzień 2010), telefon miał Androida 2.1. Play dostarczył go testerom z wersją 2.2.1 (nawet nie wersję 2.2.2, która została wydana w maju 2010). Owszem, Androida można sobie wgrywać gdzie popadnie - test jednak nie miał na celu sprawdzania, który ROMu z XDA Developers da się wgrać do tego telefonu. Badamy aktualizacje dostarczone przed producentów, bo... to jest właśnie profesjonalne.

  #90 06.09.2011 22:29

Tomick powiadasz profesjonalne aktualizacje od producentów... ehhhh szkoda że prawdziwy świat wygląda inaczej, gdyż producent mimo iż wyda oficjalnie aktualizację to w przypadku operatorów gdzie soft jest brandowany już otrzymuje inną numerację lub oznaczenie. I czasem zanim dotrze ona do ostatecznego użytkownika to czasem mija nawet kilka miesięcy. Tak ostatnio mają użytkownicy Samsungów, sam ostatnio jak napisałem aktualizowałem przez Kiesa Samsunga GIO od Play, oficjalnie soft 2.3.3 pojawił się w Kies 18 sierpnia natomiast zbrandowany od Play otrzymaliśmy już 1 września i nawet wersję 2.3.4. Tak więc jak widać nie zawsze jest tak pięknie jak by się chciało. W przypadku Huawei myślę że kanał oficjalny jest dość ciężki, przynajmniej tak było odkąd pamiętam a mam jeszcze stary modem "mydelniczkę" e220 i nawet oficjalny nowy soft z dashboardem nigdy nie udało mi się wgrać aby zaktualizować go dla Windows 7. Tak więc jak się chce testować telefon to lepiej taki niezbrandowany. Właśnie te posiadają zwykle najwięcej wad. Osobiście zauważyłem że ten Froyo od Orange potrafi wywalić odbieranie telefonów i tak miałem w Galaxy Mini i Galaxy S, z wersją 2.3 już nie ma tego problemu. Dlatego w przypadku smartfonów właśnie soft jest najważniejszy, nie ma znaczenia czy to będzie HTC, Samsung, Huawei, LG, Sony Xperia czy inny sprzęt z Androidem. Czy nawet to będzie Symbian czy Windows Mobile, Bada czy inny mobilny system, soft to soft.
A w przypadku Androida aby pozbyć się brandowania niestety ale trzeba wgrać go samemu czystego. I w większości niestety ale nie przez oprogramowanie producenta bo tak się tego nie da zrobić no chyba że mamy niebrandowany telefon.

  #91 08.09.2011 08:56

PROSZE O POMOC. Wkładam do testowego telefonu inna karte sim (nie z Playa tylko z Plusa) i nie dziala intenet (market i aktualizacje działają)

  #92 08.09.2011 22:51

Jestem pod wielkim wrażeniem - jak można wyprodukować taki telefon za takie pieniądze...
Jestem właśnie w trakcie formowania baterii - telefon kupiłem dla dziecka, ale baterii męczyć nie należy, także trochę go używam.
Przede wszystkim GPS.
Po przeczytaniu zdania "podczas testu przeprowadzonego w okolicach centrum Wrocławia potrafił wskazywać pozycję oddaloną od rzeczywistej o prawie jeden kilometr" postanowiłem przejechać na nim Wrocław. Ponieważ niebo było b. zachmurzone trochę się zaniepokoiłem, bo miał problemy ze złapaniem fix-a. Jednak po przejechaniu 7 km mogę powiedzieć jedno - jest niesamowicie dokładny (nigdy się nie pomylił o więcej niż 5-10 m).
Druga sprawa to pojemnościowy ekran dotykowy, który jest czulszy niż w moim Szajsungu Galaxy - po prostu przyjemnie się nim posługuje. Także wydajność nie stoi wcale na tragicznym poziomie - chodzi bez zacięć, choć włączyłem mu wszystkie animacje okien. Fakt Transportoid ładuje się 2-3 sek. ale chodzi płynnie i na pewno nie można powiedzieć, żetelefon "ma tak poważne problemy z funkcjonowaniem.". Z jednym jednak muszę się zgodzić bezapelacyjnie - rozczarowuje nawigacja od Googla (użyłem jej po raz pierwszy). Nie ma to wprawdzie związku z wydajnością telefonu, tylko z tym jak bardzo nieaktualne są mapy i źle napisane algorytmy - tragedia (strata nerwów, czasu i paliwa).
Reasumując po przeczytaniu niniejszej recenzji myślałem, że telefon będzie musiał trafić do kosza, na szczęście się okazało, że tel. dobrze się sprawuje, a w koszu należy umieścić recenzję.
Mógłbym jeszcze napisać kilka słów o innych "bolączkach" które są dla mnie zaletami - jak np. eleganckie klawisze (który gdzie jest wie się po minucie używania, a przez 2 kolejne lata nie męczą żarówą po oczach), albo świetnym touchpadzie, którym się śmiga po linkach w internecie, kiedy strona jest zbyt mała, żeby trafić w linka paluchem ale to są subiektywne odczucia. W każdym razie polecam szczerze. Za takie pieniadze oczywiście niczego w podobnej klasie się nie znajdzie, ale nawet do 600 zł wydaje mi się najlepszym wyborem.

  #93 10.09.2011 04:03

@U8500_fan Transportoid w 3 sek?! Wolne żarty! Właśnie sprawdziłem - 11 s, wyłączone prawie wszystkie inne badziewne aplikacje, wył. WiFi, GPS, nawet transmisja danych.
Ale ogólnie jak na 400zł to byłby całkiem dobry sprzęt, gdyby nie 2 dyskwalifikujące go wady: mała bateria w stosunku do prądożerności i tragiczne działanie wszelkich klawiatur ekranowych (testowałem kilka innych oprócz fabrycznie zainstalowanych). Jeszcze jakoś da się pisać horyzontalnie, choć to i tak mordęga, w pozycji pionowej pisanie jest karą za grzechy ;( Kilkakrotnie szybciej piszę na zwykłej klawiaturze numerycznej.
Zauważyłem jeszcze jeden mankament: brak godziny wysłania SMS-a (WYSŁANIA przez nadawcę, a nie dostarczenia do smartfona!). Ale czy to aby nie jest przypadłość Androida? To pytanie do znawców systemu. Jeśli tak jest, to sorry Winnetou - ten system przestaje dla mnie istnieć...

  #94 12.09.2011 15:13

Nawet natywna aplikacja googli do sms pokazuje informację o której godzinie sms został wysłany - przytrzymujesz palec na wiadomości i wybierasz "pokaż szczegóły", za to nie pokazuje czasu właśnie odebrania wiadomości przez adresata w raporcie (tylko informację czy wiadomość została odebrana czy nie). Za to większość innych aplikacji do sms'ów pokazuje obie te informacje, a zamienników do sms/kontaktów/dialera jest całkiem sporo.

  #95 12.09.2011 15:15

Natywna aplikacja androida pokazuje właśnie godzinę wysłania wiadomości, za to nie pokazuje czasu jej dostarczenia (w raporcie jest tylko informacja że wiadomość została odebrana lub nie). Za to większość innych aplikacji do sms pokazuje oba te czasy (i wiele innych informacji) a zamienników sms/kontaktów/dialera itp. jest całkiem sporo

  #96 14.09.2011 11:01

Testuje go już kilka dni i
załaczenie telefonu trwa ok 100 sekund !!!!
pokrywa baterii po 4 otwarciach już telepie się !!!!
po podłączeniu do kompa -nie zawsze widzi karte SD-TRZEBA GO ZAŁACZAĆ I WYŁACZAC KILKA RAZY ZANIM ZAŁAPIE !!!
bateria wytrzymuje ok 7 godz. !!!
nie odtwarza plikow video[avi,divix]
skomplikowany system odbierania plikow przez bluetooth

  #97 15.09.2011 01:49

@Anonim (niezalogowany):
Dzięki za odpowiedź, ale źle mnie zrozumiałeś, może nie napisałem wystarczająco jasno. Co do wysyłania z Androida to oczywiście wszystko jest OK, raporty doręczenia też działają. Chodziło o datę wiadomości wysyłanej przez kogoś i ODBIERANEJ na smartfonie z Andkiem. Jest tylko data dojścia SMS-a do smartfona, w żaden sposób nie potrafiłem dojść do daty wysłania przez nadawcę. Próbowałem też Go SMS Pro (IMHO super program) i Handcent SMS. W standardowym SMS-ie jest to jedna z podstawowych informacji. Jest nawet numer Service Centre operatora obsługującego nadawcę, które było wyświetlane przez niektóre stare telefony. Kwestia jest taka - czy jest to kastracja informacji przez Androida w momencie otrzymania SMS-a/MMS-a, czy tylko niedopatrzenie twórców aplikacji obsługujących wiadomości.

  #98 15.09.2011 02:00

@Woj-tex:
Zwróć uwagę, czy karta SD jest zatrzaśnięta przez mechanizm sprężynowy w slocie. Ale nawet gdy nie była prawidłowo, mój komp widział kartę (pomimo ostrzeżenia z wykrzyknikiem w Huaweiu).
U mnie za to nie da się zakupić żadnej aplikacji, nawet za ZERO zł (!) - komunikat: "Nie można zidentyfikować Twojego numeru telefonu". Spróbuję wrócić do ustawień fabrycznych, tym bardziej że już dziś muszę oddać telefon Playowi.

  #99 15.09.2011 02:10

Na forum.android.com.pl znalazłem pytanie identyczne z moim, ale od czerwca (wtedy zamieszczone) bez odpowiedzi... Sprawa wygląda więc kiepsko :(

  #100 15.09.2011 03:50

ha... niestety - to wada systemu! Znalazłem wątek, w którym są wszelkie informacje na temat złego oznaczania czasu SMS-ów:
http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=2989
Są już co prawda 2 rozwiązania (m.in. aplikacja SMS Timestamper), ale nie na każdym sprzęcie będą działać. Zainteresowanych odsyłam do linka powyżej.

  #101 15.09.2011 11:50

Wiecie - kampania ma zachęcić do Androida, pokazać możliwości smart fonów. Mnie się przydało gdyż zastanawiam się ciągle czy brać Nokię czy np HTC. Ucząc się jeździć też nie wsiadamy do najszybszego auta, nie?
Z moich testów:
Nie zgodzę się w kwestii GPS. Mapy będą działać dobrze, gdyż akurat do pracy na tym gruncie zasoby są wystarczające. Zrobiłem kilkaset km na iGO oraz NaviExpert i nigdy nie było problemu z zasięgiem. Zasięg łapie szybciej niż E66. Także w pomieszczeniu, gdzie E66 czy E52 nie ma szans na znalezienie. Procesor 500 + 256 RAM wystarczy do stwierdzenia, że nie pogramy w gierki, a pojemność baterii sprawia, że ładuję go 2x dziennie.

  #102 15.09.2011 18:44

Jestem właśnie po 7 dniach testowania Huwei z Play-a i jestem w szoku. Co to za badziewie baterie raz dziennie trzeba ładowac a w zime dobry będzie do grzania rąk. Ogólnie w skali od 1 do 10 dam mu 2+. Gra nie warta świeczki. Pozdrawiam

  #103 15.09.2011 23:30

Dziś skończyłem formować baterię, a co za tym idzie oddałem dziecku zabawkę. Krótkie podsumowanie:
1. GPS - pisałem już wcześniej - świetny. Pomyłki zwykle w granicach od 2 do 12 metrów. Sporadycznie 21 - 28. Zwykle mieścił się w 6 - 9 metrach nawet przy słabej pogodzie.
2. Bateria - no niestety - tutaj nie da się ukryć jest słabo. Formowanie baterii "na szybkiego" czyli na grającym radiu - tel. wytrzymał 14 godzin - czyli całkiem sporo. dalej było już tylko gorzej.
Jeśli telefon służy za przycisk do papieru to z wyłączonymi urządzeniami w sieci 3G wytrzymuje 6 dni.
Jeśli chce się używać GPS i WiFi też trzeba mieć dość blisko USB lub gniazdko - podzespoły prądożerne...
Sumując - przy tej jakości podzespołów należałoby mu się przynajmniej 1500mAh. Przy umiarkowanym używaniu i dobrze uformowanej baterii więcej niż 2-3 dni nie wytrzyma.
3. Procesor - bez tragedii - wystarcza (jak komu). Transportoid uruchamia się 3 sek. Kropka (chyba że coś robię źle :>)... Ok. 11 sek. ściąga się plik i drugie 11 sek. jest przetwarzany - ale kto powiedział, że rozkład jazdy zmienia się codziennie?
Wymagające gry (3D) to strata nerwów - ten sprzęt tego nie pociągnie. Ja gram tylko w szachy (ew. strategie) więc mi wystarcza.
4. No i na koniec słów kilka o klawiaturze. Andka używam od 1,5 roku. Nie zauważyłem na U8500 większych lagów przy pisaniu SMS-ów. Warunkiem jest oczywiście wyłączenie wszystkich pomagierków (które i tak do niczego nie służą jeśli ktoś szybko pisze). Nie próbowałem i raczej bym nie polecał instalowanie na nim swype itp. wynalazków - ten sprzęt może z tym sobie nie dać rady...
5. Obudowa - no gorilla glass to to chyba nie jest, ale po upadku z wysokości ok. metra na beton i krótkim ślizgu szybka pozostała nietknięta. To samo tyczy plastiku z tyłu telefonu. Ponieważ spadł na kant - ten dość mocno ucierpiał (zachował się jakby był z aluminium - choć chyba raczej nie jest) lakier odprysnął a materiał się trochę zdeformował. Luzów nie zauważyłem - wszystko dobrze spasowane nic nie trzeszczy.
6. Ponieważ jestem programistą, więc umiem odróżnić sprzęt od oprogramowania :) Nie będę się więc rozpisywał na temat systemu i oprogramowania (czyli np. programu do obsługi SMS-ów). Przy tym sprzęcie na pewno nie na każdą aplikację można sobie pozwolić, a przy tej baterii trzeba uważać jakie usługi chodzą w tle.
Podsumowując zdania nie zmieniłem - za takie pieniądze niczego w podobnej klasie się nie znajdzie. Nie znaczy to rzecz jasna, że sam go kupię - bo na tel. wydaję zawsze znacznie więcej (mam wysoki abonament). Jednak tym którzy mają abonamenty w granicach 30zł szczerze polecam.
Za kilka dni mogę zapytać dziecka jak mu się sprawuje i zdać sprawę jeśli kogoś to interesuje...?

  #104 17.09.2011 08:13

Testowałem 12 dni, oddałem wcześniej. Wady: bateria słabiutka (moja Nokia E52 ma 1500), trackpad zbyt czuły, GPS mało dokładny, wejścia do ładowarki i słuchawek na górze telefonu, co przy rozmowie na dworze może się skończyć zniszczeniu aparatu gdy przelatujący gołąb narobi nam na głowę i fonik (brak zaślepek).

Zalety: niska cena, ekran OK, internet śmiga wystarczająco.
Nieprawdą jest jakoby Play oferował mi telefon i zarzucał mailami, na koniec testu byłą krótka ankieta i to tyle. Wiadomo, że Play ma mnie już w swoich zasobach systemowych - a niech ma, mnie to wisi...

  #105 21.09.2011 20:23

bardzo slaba bateria!!! masakra

  #106 22.09.2011 18:48

bateria jak bateria,zalezy od uzytkowania.zainstaluj kilkanascie aplikacji a ten aparat nie wyrabia.mnie ciagle wymusza zamykanie lauchera i dziala opornie,nawet z przesowaniem pulpitow ma problemy.jak takie cos urzywac nawet tylko do najprostrzych czynnosci.moim zdaniem to najgorszy smartfon z andkiem.jedna ciekawostka;wieczorem mialem 14% baterii ,fon przez noc nie ruszany z wylaczonym 3G i wifi a rano tez zostalo 14%.wyglada na to ze w stanie uspienia zuzywa b.malo energii to cvhyba jedyny plus.

  #107 22.09.2011 20:05

lipa, dzis go wzielem, aparat robi krzywe fotki jak z lustra w cyrku.

  #108 26.09.2011 11:21

ja zalapalem sie tez na kampanie 'Testuj Smartfona', ale długo ona nie potrwała raptem 5 dni, powod; Bateria klękłą na Amen. Ladowala sie tylko do 5 % i tyle nie dalo rady telefonu nawet wlaczyc na 5%-owej bateri. Ogolem telefon przypadł mi do gustu fajnie na nim sie pacuje ale ma duzo wad; zmula go czasto , bateria krótko trzyma, aparat lipa 3,2 a powinien miec z 5 mpix, ksiazka telefoniczna schodzila mi tylko do litery 'M' na szybkim przewijaniu a dalej trzeba bylo recznie schodzic majac 300 wpisow w ksiazce troche schodzilo z tym. Dobra Rada; nie bierzcie tego telefonu !!!

  #109 26.09.2011 16:10

Potwierdzam slaba bateria,nie za ciekawe fotki, dodatkowo egzemplarz ktory ma moja znajoma czesto gubi zasieg (siec). Na dzien dzisiejszy czce sie go pozbyc, jednym slowem jest rozczarowana.

  #110 09.10.2011 17:05

testuje teraz smartfona musze powiedziec ze rozczarowal mnie bardzo,ciezki w obsludze ,ciezko sie pisze smsy net dziala super jednak,nie fajny jest ja go nie chce,oddaje przed czasem,

  #111 10.10.2011 01:31

Witam. Chciałem tylko powiedziec ze testuje Huawei'a, jest jaki jest ale zaskoczyła mnie opcja"wybierania głosowego adresu w GPSie to działa, hmm... mozna wyszukiwać w google głosowo.hmm...ale pisanie smsów głosem to mnie totalnie zaskoczyło czy ma jakiś telefon taką opcje, bo nie spotkałem sie z podobnym. Bateria niestety słaba, ale ktory smart ma dobra?. Pozdrawiam testowiczów. ;-).

  #112 11.10.2011 17:33

Gadacie bzdury, mam ten telefon już prawie 2 miesiące i jak narazie to tylko narzekam na baterie która trzyma ok 2 dni ale tak telefon ok, czasem z lekka łapie zawiechy i ten - że spadł mi i mam szybkę pękniętą a to chinol więc obudowy jeszcze nie moge dostać :) Ale tak ogólnie to polecam go

Edit. Wypisujecie tutaj krytyke, a połowa z was go w ogóle nie testowała.. Pozdrowienia dla nich

GarrutoSan   4 #113 12.10.2011 02:14

Tekst bardzo ciekawy, choć nadaje się do poprawek (błędy w tekście - głównie literówki).

Miałem na oku przystąpienie do testów tego, jak się okazało, "smartfona".

Jednak podczas przedłużania umowy abonamentowej za darmo wpadła mi w ręce NOKIA C6, czego szczerze nie żałuję ;-)

Motyw śmietnikowy jest odjazdowy !
Panowie, Panie - Czy Wy nie musicie czasem zwrócić tego "smartfona" ? ;-)

  #114 15.10.2011 11:26

Chciałbym sie dowiedzieć czy opłaca sie kupić ten teklefon prosze o odpis

  #115 17.10.2011 12:45

witam, miałem dziś odebrać do testów tego smartfona ale chyba zrezygnuję po przeczytaniu tych relacji. mam Omnie I900 z WM 6.5 i choć ma już swoje lata to nie zawiodła mnie ani razu

  #116 19.10.2011 18:17

Trzymajcie sie z dala od tej kampani. Sam testowałem (jako pierwszy) telefon po dwoch tygodniach oddałem. Dzisiaj dostalem poczta list z kara 400pln do zaplaty za nie oddanie telefonu. Parodia - teraz musze jezdzic i sie tlumaczyc ze telefon oddałem.

  #117 23.10.2011 20:40

Patryk987 za 100zl.warto

  #118 24.10.2011 10:05

A tak na marginesie, kto wam nakazuje testować ten telefon? To jakiś przymus? Krytykujecie operatora, bo wg was dał badziew i dlaczego taki a nie inny? No wybaczcie, to już strategia firmy... Możesz testować, ale jeśli ci nie pasuje, to czego?

  #119 31.10.2011 11:32

Wojtek nie pajacuj oddając telefon otrzymujesz od sprzedawcy poświadczenie o zdaniu telefonu z pieczątkami salonu i podpisem sprzedawcy. Jeśli wszystko zrobisz tak jak jest zapisane w regulaminie to napewno z niczego nie musisz się tłumaczyć a tym bardziej płacić. Akcja P4 jest wspaniała oby inne sieci szły jej śladem.

  #120 31.10.2011 21:40

ello, mialem tego fona przez 2 tygodnie. fajnie sie czytalo wiadomosci w necie, sprawdzalo poczte w autobusie czy biegalo. pograc tez moglem, najczesciej w warcaby, sudoku lub inne proste gierki. w Angry Birds na tym telefonie NIE DA SIĘ grac, jest strasznie wolny, animacja 5fps...mapy google czy inne wyszukiwanie tras z uzyciem gps tez strasznie kuleje. nie polecam!

  #121 02.11.2011 15:21

co się dziwicie jak macie po włączane wszystkie funkcje a po zatem na taką małą baterie jak 1150mAh to musi się rozładować miałem sony erixon xperia nie wiele więcej wytrzymywał tak że nie ma co się dziwić to potrzebuje prądu

  #122 06.11.2011 10:39

Jak się wylogować z tego telefonu z fb !? tego co jest na pulpicie.. POMOCYYYYYYY !!!!!!!!!!

  #123 08.11.2011 01:31

OK. Na początek zacznę od kilku informacji na mój temat:
Na smartphonach pracuję od kilku ładnych lat. Zaczynałem od Nokii N70 (symbian v2) potem spv e650 (HTC VOX-s710-Windows Mobile) Nokia 5530 XM (symbian v5). Jak posiadałem VOX-a to każdy kto słyszał HTC mówił co to jest? tak samo jest aktualnie z Huawei-em. Zacznijmy od początku. Firma zajmuje sie produkcją modemów GSM, oraz nadajników GSM. Jeżeli masz włączony telefon to z siecią łączy się właśnie dzieki firmie Huawei. Jak już widać na starcie brak podstawowej wiedzy u potencjalnych kupujących dyskwalifikuje firmę, ale... świadomi nabywcy wezmą do przetestowania, aby się przekonać czy czołowy producent stacji nadawczych telefonii komórkowej ma szansę zaistnieć jako producent telefonów. Sam zakupiłem Huawei U8500 z czystej ciekawości. Poszukiwałem niskobudżetówki z Androidem do testów samego Androida i do wyboru miałem LG GT540 i omawianego tutaj Huaweia U8500. Szczerze mówiąc przypadek w postaci braku na stanie magazynowym GT540 sprawił że stałem się posiadaczem "IDEUS-a"
A teraz testy:
Minimalizm:
Smartphone faktycznie zachwyca prostotą designu, czysty panel przedni bez zbędnych dodatków, opisów(drażniących np takich jak na panelu SE Xperia X8) i piękny pojemnościowy, duży i bardzo czytelny wyświetlacz. Prawie niewidoczne oznaczenia klawiszy funkcyjnych po 5min stają się intuicyjne i brak widoczności opisów nie sprawia żadnych problemów. Klawisz funkcyjny to optyczny track-pad, sterujemy nim jak panelem dotykowym w laptopie przesuwając po jego powierzchni palcem w osi x/y. Doskonałe rozwiązanie podczas przeglądania stron www i plików tekstowych. Aparat w urządzeniu jest słabej jakości, filmy i zdięcia można robić tylko przy dobrym naturalnym oświetleniu, więc nie ma co mysleć o pstrykaniu fotek kiedy tylko chcemy. Zasięg sieci 2G i 3G mogę określić jako identyczny z Nokią 5530 więc nie można narzekać, jakość rozmów również porównywalna więc o jakość połączeń możemy być spokojni.
A teraz przejdźmy do ROM-u (oprogramowania, softu, firmware)
Faktycznie Android Froyo jest ociężały więc postanowiłem coś z tym zrobić. Smartphone działał poprawnie, ale czegoś mu brakowało. wiadomo że antek to linux z okrojoną liczbą bibliotek i przystosowany do potrzeb telefonu ale jednak linux więc wymagania do aplikacji i gier wykorzystujących 3D raczej ten sprzęt nie spełnia, chociaż mniej zasobożerne aplikacje działają bez większych problemów. Ale wracając do tematu. Froyo był za słaby więc popytałem wujka google i znalazłem gingerbreda dla mojego Ideusa, wyposażonego w cyjanogenmoda z podkręceniem procesora do 672MHz (przypomnę że procesor oryginalnie jest ustawiony 528MHz) i nagle po zmianie ROM-u okazało się że urządzenie całkiem dobrze sobie radzi z androidem. Poprawiła się płynność np odtwarzania filmów w formacie .avi (ponad 700MB czyli standard VCD z rozdzielczością do komfortowego oglądania na telewizorach CRT 28 cali) mnogość widgetów i personalizacji pulpitu stała się większa niż w xperiach x8 i x10, poprawiła się również łatwość poruszania się po urządzeniu dla kogoś kto nie miał styczności wcześniej z androidem.
Podsumowanie.
Telefon (smartphone) HUAWEI Ideus U8500 jest nisko-budżetówką, dla ludzi zapoznawających się z systemem Android. Dobry minimalistyczny designe sprawia wrażenie wysokiej jakości mimo niskiej ceny. System lekko ociężały po zmianie na gingerbred-a staje się szybki i stosunkowo prosty w obsłudze. Duży czytelny wyświetlacz pozwoli komfortowo obejrzeć film w dobrej jakości, oraz przyjemnie surfować po internecie. Polecam każdemu kto nie ma zamiaru wykorzystywać telefonu jako konsoli do gier.
PS. Dzisiaj już nikt nie pamięta jak to było wykorzystywać telefon tylko do rozmów i smsów, z łezką w oku wspominam mojego alcatela ot320. :) miłego dnia

  #124 17.12.2011 15:03

Czytam Wasze opinie na temat tego telefonu i widzę większość negatywnych opinii...ja korzystam z tego aparatu, fakt, jest on za wolny do gier ale ja jako 30letni gość już nie grywam w gierki telefonowe. Smartfona używam wyłącznie do dzwonienia (Huawei na dobrą antenę i fajnie trzyma zasięg), piszę smsy (sporo) i czasem korzystam z internetu (śmiga bardzo ładnie, wifi szybko "łapie") bateria przy wyłączonych bajerach trzyma 5 dni(!!!). Wiadomo, telefon na swoje minusy ale ale nazywać go badziewiem i szajsem to przesada...tak swoją drogą ciekaw jestem czy wszyscy piszący na tym forum używają tylko supersmartfonów za grubą kasę...

  #125 31.12.2011 01:52

w ***** byliście ***** widzieliście telefon zaje***ty tylko trze ba wiedzieć co na niego zgrywać idioci na ten tel nie zgrywa się wszystkiego z innych telefonów on ma swoje specjalne pliki i programy owszem bateria nie trzyma zbyt długo bo on nie jest na zwykłym androidzie (ten android co jest wgrany jest pod telefony z procesorami a nie jak na innym ****** gdzie andro jest podtrzymywane przez symbiana) ja mam HUAWEI Ideos u8500 i powiem że jest jak na siebie bardzo dobrym telefonem (jak ktoś umie się obsługiwać na takich telefonach) ten telefon jest jako jeden z niewielu ale jako o wykonanie tak stabilnego androida potrzebne były większości pliki z sony ericsson p800 i p900 bo tam android był bardzo dobrze opracowany i przystosowany do tel z procesorem ... jak nie umiesz się nim obsługiwać to nie ******* głupot na forach idioto/ko

  #126 21.01.2012 10:04

Wiecie co ?
Ten Autor tej notki napisał same pierdoły !
Mam ten telefon od miesiąca i jest b.d !
Ma darmowe Wi-Fi ( np. ja mam w szkole ) Aparat 3.2 M.Pix. karta pamięci 1 GB można zmieniać ale największą pamięć ma max. 16 GB
Bateria trzyma przez tydzień chociaż że SŁUCHAM MUZYKI I ROBIĘ ZDJĘCIA !!!! Jeżeli Autorowi nie podoba się model Huawei Ideos U8500 to niech w ogóle nie pisze " recenzji telefonu " Nie przejmujcie się tą ala rencenzją bo telefon jest bardzo dobry . Ma nawigacje współrzędne,Market, Endomondo,Onet.pl Miejsca ,Google ,Wiadomości i pogoda.. nie będę więcej wymieniać bo jest tego fuul ! Narka ! A ty Autorze zastanów się co piszesz ! I każdy umie poukładać rzeczy od tel. w śmietniku zrobić zdjęcie i je wyciągnąć !

  #127 22.01.2012 17:58

Moja przygoda z U8500 rozpoczęła się od przypadkowego zakupu za przysłowiowe "parę złotych". Z początku byłem sceptycznie nastawiony, bo telefon "zamulał" przy podstawowych funkcjach, jednak nie tracąc nadziei na lepszą przyszłość, zainstalowałem pod jego kopułą zmodyfikowaną wersję systemu Android 2.3.5 z CM7, dodałem do tego GO Launcher oraz GO SMS PRO (co by powłoka systemu pachniała nowoczesnością). Podkręciłem też delikatnie procesor (633MHz). Po tych wszystkich operacjach stwierdzam, że U8500 potrafi: płynnie odtwarzać filmy HQ z YouTube oraz Ipla (porno też pewnie, nie sprawdzałem), obsłużyć multidotyk (Opera Mini), szybko odczytać tekst wpisany z klawiatury ekranowej (wcześniej to była katorga). Co zauważyłem, to zwolniło się nieco pamięci RAM. Jedynym mankamentem w przypadku mojego egzemplarza Ideosa jest niestabilna praca aplikacji do wykonywania zdjęć oraz połączeń telefonicznych. To drugie załatwiłem przez wyłączenie opcji dotykowych w czasie połączenia (dopiero po naciśnięciu MENU się wyświetlają - mi to odpowiada, bo nic nie nacisnę przez przypadek) i chodzi idealnie, a z aparatu nie korzystam (aparat w telefonie - bzdura dla ludzi o podwyższonym ego). Zresztą, nie jest problemem pstryknąć fotkę, jeśli już będę do tego zmuszony, wyjść z aplikacji, "odświeżyć" system i dalej działać na nim stabilnie. Pozostałe aplikacje funkcjonują perfekcyjnie (Winamp, MX Player, SMS PRO - to co jest mi potrzebne, w przyszłości dołożę do tego jakiś terminarz), zaś z gier testowałem tylko Duck Hunter (strzelanie do kaczek - idealna płynność) oraz Angry Birds (szało nie ma, ale pograć się da). Zatem, jeśli chodzi o smartphona do przeglądanie Internetu (mulidotyk, filmy w HQ oraz jakieś 95% dużych stron WWW) oraz multimediów do mój U8500 zasługuje na 4/5 (jedno oczko mniej za aparat). W grach jest już nieco gorzej, ale ten aspekt zupełnie mnie nie interesuje. Jeszcze tylko naskrobię na temat wykonania obudowy oraz wyglądu "Ideosia" i zmiatam stąd. Tu muszę się nie zgodzić z autorem (w kwestii, iż telefon na oficjalnym romie jest pokraką - niestety - muszę przyklasnąć), bo design tego modelu jest wręcz perfekcyjny. Wszystkie klawisze są pod ręką, model obudowy i przycisków to nic ponad to co oferuje konkurencja (tylko ta jest chwalona, choćby największe "g" wypuściła na rynek), a sama obsługa i to co wyświetla się na ekranie (rozdzielczość) są tak intuicyjne i wygodne (po modyfikacji), że nie mam więcej pytań. Dziękuję za uwagę i współczuję, że musiałeś tyle przeczytać. Jeśli masz chociaż trochę pojęcia na temat (zmiana systemu, bawienie się w ustawieniach i instalowanie dodatkowych aplikacji), a przy tym okazję kupienia tego telefonu za kilka złotych (takie się nadarzają, bo ludzie nie wiedzą, co w nim siedzi), nie wahaj się - bierz... z androidem, z androidem.

  #128 28.03.2012 19:42

Ja mam jakoś Huawei jestem bardzo z tego telefonu zadowolona ;-)
Pozdrawiam...

  #129 17.04.2012 20:29

ja tez mam od kilku dni tego Huawei i jestem zadowolony...

  #130 24.04.2012 08:00

Ja mam ten telefon i powiem , że nie mogę wgl przerzucić piosenek ://

  #131 27.04.2012 08:28

Czytam te wasze negatywne opinie i sam nie wiem skad w was tyle zlości wiekszosc z tych plujacych pewnie siedzi na zasilkach lub u mamusi w kieszeni .Uwazam ze jest to dobry tefon dla zwyklego Kowalskiego,ktory nie wymaga od telofenu nic pozatym co powinien miec.pozdrawiam panowie milonerzy i proponuje sie wypowiedziec na forum gdzie omawia sie telefony powyzej 5000 zl za szt tam mozecie ponarzekec ,ale pewnie o tych telefonach to tylko mozecie pomarzyć pozdro dla ludzi z mózgiem a nie z przerosnieta ambicja i brakiem relokacji w rzeczywistosci

  #132 11.06.2012 17:06

mam ten tel od 3miesiecy i powiem tak (GPS dziala na 100%),(bateria_pobawilem sie w ustawieniach i teraz trzyma 5 dni),system android sprawny pobierze wszystko co bysmy sobie zyczyli...dla mnie git i za malo kase no chyba ze ktos traktuje smartfona jako pow@d do lansu:)

  #133 02.11.2012 11:50

nie zgadzam się z waszymi opiniami. Posiadałem do tej pory SE xperia x8, oraz samsunga SPICE w chwili obecnej mam huawei ideos i telefonik jest o wiele wydajniejszy od tamtych dwóch. jedyny minusik to gorszy ekran , troszke mało kolorów bo tylko 256 tyś a tamte telefoniki mają po 16 mil. LUDZIE!!! wy tu porównujecie ten tel do telefonów po 1500zł. zastanówcie się. jak dla mnie telefonik jest wart tych pieniędzy. Naprawde polecam!!

  #134 05.10.2013 20:24

TEL BARDZO DOBRY

  #135 25.01.2014 13:20

Adam2000: Smartfon LG-E430 zwany też LG Swift L3 II (Drugiej generacji) też tyle kosztował w czerwcu ubiegłego roku, kiedy go kupiłem od Orange. Mimo że nawalili tam swoich aplikacji, po aktualizacji systemu da się zainstalowane przez siebie przenosić na kartę SD. Mi się idealnie sprawuje, do gier, rozmów itp. Mimo że jest mało pamięci wewnętrznej (1,75 GB) oraz pamięci ram (0,5 GB) jest dobry. Nadaje się dla początkujących z Androidem. Korzystałem z Andka na innych telefonach typu LG Swift L5, ale ten mi całkowicie wystarczy. Teraz leży sobie spokojnie na moim biórku. Chyba nic się nie stanie jak powiem że jestem młody i ja też chcę zabijać czas na tym urządzeniu, mogę sobie grać spokojnie w gry, nie wymagające za dużo np. 'Jetpack Joyride', 'Hill Climb Racing', 'Pou', 'Minecraft PE', 'SpeedX 3D' itp. Polecam tego smartfonika.

  #136 15.03.2014 22:35

Telefonik ładny , tani , wygodnie trzyma się w dłoni lecz bardzo zawiodła mnie funkcjonalność tego urządzenia ponieważ bardzo muli , bateria trzyma 1 dzień przy włączonym telefonie i zawiodło mnie również to , że miałem Pou i gra działała płynnie , lecz jak zainstalowałem Fruit Ninja to był straszne lagi zarówno w Pou , jak i we Fruit Ninja .
Więc Smartphona nie polecam ludziom , którzy lubią sobie pograć lecz innym moge polecic .

msnet   18 #137 12.05.2014 20:07

I pomyśleć, że to już prawie 3 lata minęły od mojej zabawy w testowanie tego smartfona. Gdybym miał to urządzenie kupować, to nie kupiłbym go nawet za złotówkę, ale było warto brać udział w testach, bo dzięki całkiem niezłej pozycji w rankingu (coś w okolicach setnego miejsca - dokładnie już nie pamiętam) dostałem koszulkę :) (coś w stylu tego, co Wojewódzki ma na sobie na zdjęciu na pierwszym planie, ale w formie T-shirta).

Autor edytował komentarz.
  #138 05.07.2016 16:49

TU się mylisz kolego huawei to 3 firma na świecie produkująca smartfony

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.