r   e   k   l   a   m   a

ImgBurn 2.5.8.0

Strona główna Windows Multimedia Nagrywanie płyt CD/DVD/BD
Pobierz program Asystent pobierania włączony

ImgBurn jest jednym z najlepszych programów przeznaczonych do nagrywania obrazów płyt CD/DVD na platformę Windows. Obsługuje on większość dostępnych na rynku formatów plików: BIN, CDI, CDR, DI, DVD, GCM, GI, IBQ, IMG, ISO, LST, MDS, NRG, PDI, UDI oraz wspiera większość najnowszych nagrywarek (BenQ, LiteOn, NEC, Plextor, Sony) CD/DVD.

Galeria programu

Dodatkowo program potrafi kasować nośniki wielokrotnego zapisu. ImgBurn radzi sobie również doskonale z dwuwarstwowymi płytami DVD, opierając się na danych z pliku IFO lub wybierając miejsce przełamania DVD samemu. Polecamy ten program jako świetną alternatywę dla komercyjnych programów umożliwiających nagrywanie obrazów płyt CD/DVD. W najnowszej wersji dodano między innymi możliwość tworzenia dysków z danymi.

Podstawowe funkcje programu:

- nagrywanie obrazów na płyty
- nagrywanie plików/folderów
- tworzenie obrazu płyty z zawartości nośnika (*.bin, *.img, *.iso, *.wav)
- tworzenie obrazu nośnika z plików/folderów z dysku (*.bin, *.img, *.iso, *.wav)
- weryfikacja poprawności zapisanych danych

Lista obsługiwanych obrazów:

APE, BIN, CDI, CDR, CUE, DI, DVD, FLAC, GCM, GI, IBQ, IMG, ISO, LST, MDS, NRG, PDI, UDI, WV

Uwaga!

Spolszczenie do programu dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a

Recenzje użytkowników

przyjazny interfejs, funkcje, rozmiar, użyteczność, darmowy
brak wielosesyjności

Jestem użytkownikiem tego programu od dawna. Nie widzę jednak sensu instalacji w nim spolszczenia.

Jego rozmiar, instalka waży 6MB, nie wskazuje na to że to dobre narzędzie. Tu jest jednak jego zaleta - mały, a ma prawie wszystko co potrzebne. Brakuje mu bowiem wielosesyjności. Program ładnie zapisuje zarówno zwykłe obrazy, jak i te bootowalne. Oczywiście pliki bez obrazu, w sensie te "na żywca" z kompa również bez problemu można nagrać.

Interfejs - ikonki na ekranie startowym każdemu powinny wyjaśnić co się stanie po kliknięciu, bo są łatwe do interpretacji. Nie brakuje oczywiście opisu, jednak uważam że ten jest zbędny.

Program nie zawiera tego co zbędne. Przynajmniej nie razi to tak jak w pakietach typu NERO. Zawsze mnie raziło jak można tak sobie zaśmiecać komputer. Mały lekki programik do nagrywania - taką definicję powinien otrzymać ImgBurn.

Oczywiście program umożliwia zgrywanie płyt do obrazów, przy użyciu popularnych formatów plików, takich jak iso.

Oceniam go na 8/10 za brak wielosesyjności, której brak jest dla mnie sporym minusem.

26.01.2012 15:10 | Recenzja do wersji 2.5.6.0
łączy w sobie minimalistyczną prostotę i paradoksalnie wysoki zakres możliwości, działa bardzo efektywnie i sprawnie, obsługuje wiele formatów obrazów
wymaga poświęcenia chwili na przyzwyczajenie się do interfejsu
ocena użytkownika

Osobiście nigdy nie byłem przekonany do programów oferujących nadmiar funkcji, z których właściwie w większości przypadków nie korzystamy, takich jak np. Nero. Długo szukałem dobrej, darmowej alternatywy.

ImgBurn upodobałem sobie przede wszystkim z powodu prostoty, a zarazem możliwości, które jednocześnie oferuje. Interfejs programu ogranicza się właściwie do jednego okna z opcjonalnym dziennikiem zdarzeń. Na pierwszy rzut oka program wygląda może i dość topornie, ale jeśli poświęcimy chwilę na zapoznanie się z jego "bogatym wnętrzem" zobaczymy, że ma sporo do zaoferowania.

Po uruchomieniu programu wybieramy interesującą nas operację. Mamy do wyboru tworzenie obrazów zarówno z płyt w napędzie jak i wybranych plików/folderów z dysku oraz zapis wcześniej utworzonego obrazu na płytę, bądź też plików/folderów. Oprócz tego ImBurn oferuje możliwość weryfikacji nagranej płyty, a także test jakości napędu, a właściwie jakości nagranych płyt.

W przypadku zapisu obrazu czy plików na dysk wszystko ogranicza się do wyboru plików, włożenia płyty i wciśnięcia jednego przycisku. Dla większości użytkowników domyślne ustawienia programu powinny w zupełności wystarczyć. Nagrywanie ułatwia dodatkowo strefa zrzutu, czyli małe, przezroczyste okienko w rogu ekranu, na które wystarczy przeciągnąć i upuścić np. pliki lub foldery, które chcemy nagrać. Można ją włączyć w opcjach programu. Oprócz niej, standardowego "przeglądania" w poszukiwaniu interesujących na plików bądź funkcji "dodaj folder, dodaj pliki" przez drag&drop mamy możliwość wyboru zaawansowanego eksploratora, który jeszcze bardziej ułatwia poszukiwanie i wybór plików/folderów do nagrania w menu widoku zaawansowanego. Zatem możliwości jest wiele co pozwala sądzić, iż każdy znajdzie sposób najwygodniejszy dla siebie.

Obrazy tworzone przez ImgBurn można zapisać w popularnych formatach (między innymi: ISO, BIN oraz IMG) zatem łatwo je później otworzyć w innych programach. Natomiast nieco szersza jest lista formatów, którą ImgBurn jest w stanie odczytać.

Dla zaawansowanych użytkowników zaletą tego programu jest dziennik zdarzeń, do którego logowane są wszystkie operacje wykonywane przez program oraz ewentualne błędy zapisu. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze wydawałoby się krytyczny, oznaczony czerwonym bądź żółtym kolorem błąd oznacza w istocie jakiś problem bądź utratę danych. Jeśli nie wiemy co oznaczają komunikaty w dzienniku najlepiej jest po prostu po zapisie zweryfikować płytę, aby upewnić się, że dane zostały na niej poprawnie zapisane.

Inną zaletą jest również szeroki zakres preferencji zapisu i odczytu danych, którą oferuje ImgBurn. Ponadto jest w pełni darmowy i dostępny po polsku. Korzystam z niego co prawda sporadycznie, ale od dłuższego czasu, bez problemów. Zatem mogę go polecić każdemu kto szuka dobrego, darmowego programu do nagrywania płyt, choć wymaga on przyzwyczajenia i obycia z podstawowymi funkcjami co może przysporzyć trudności mniej doświadczonym użytkownikom.

03.10.2010 22:37 | Recenzja do wersji 2.5.2.0
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #221 27.04.2016 21:53

Źle się domyślasz, w pliku źródłowym jest "wesz".
Źródłowym = link bezpośredni.

Patrax   6 #220 29.03.2016 17:07

@Dragonji: Myślę że pobrałeś program z asystentem pobierania a on zawiera liczne dodatki i toolbare do przeglądarek, a antywirusy krzyczą że to wirus :) w ustawieniach swojego konta możesz go wyłączyć i już będziesz pobierał bezpośrednio sam instalator programu. Na przyszłość radzę czytać co się instaluje a nie bezmyślnie klikać dalej, zaoszczędzisz sobie tym wiele nerwów i spokoju :)

Autor edytował komentarz.
Dragonji   6 #219 12.03.2016 21:28

Polecam uważać przy instalacji gdyż instalator zawiera adware!

Apostoł   7 #218 25.02.2016 14:32

O maj gad, ale ten program jest cwany. Przestawiłem mu opcję, a on na to, że próbowałem być mądrzejszy od niego i przestawił z powrotem na to, co trzeba :D

  #217 17.12.2015 18:25

Imgburn zawiera szkodliwe oprogramowanie PUA/OpenCandy.Gen rozpoznawane przez program antywirusowy avira

wątek na forum imgburn

http://forum.imgburn.com/index.php?/topic/23952-imgburn-2580-setup-file-is-now-o.../

Firma Lightning UK producent imgburn wie o problemie, ale nic nie będzie z tym robiła.

  #216 20.09.2015 10:44

@Macbak2: dzięki za info świetny program

DeKriss   1 #215 16.09.2015 08:07

@KowalskiPingwin: Wbrew temu co piszesz ImgBurn 2.5.8 nie działa prawidłowo w Windows 10 (a dokładniej w Windows 10 Pro x64 po aktualizacji z Windows 7 Pro x64). Program wstaje bez problemów ale potem bardzo długo startuje z procesem nagrywania i na domiar złego w momencie przejścia do trybu weryfikacji nagranego nośnika zatrzymuje się na "Synchronising Cache" i wisi na wykonywaniu tego działania. Płyta i owszem została już nagrana ale o weryfikacji można zapomnieć. Ponadto po zakończeniu procesu nagrywania, ale przed weryfikacją, nie jest wysuwana płyta z napędu. Programu nie da się zamknąć, można jedynie uwalić proces/drzewo procesów. Niestety ponowne uruchomienie programu, mimo, że możliwe, nie pozwala na jego normalne działanie - program próbuje wykryć nagrywarkę co znowu kończy się zwisem. Nie wiem na ile problemem jest sam ImgBurn - raczej powodem takiego działania są mechanizmy systemu operacyjnego Windows 10, a sama możliwość uruchomienia ImgBurn w Windows 10 nie oznacza wcale, że ów program działa prawidłowo co opisałem powyżej. Przesiadam się tymczasowo na True Burner - może ten zadziała OK :-|

KowalskiPingwin   4 #214 19.08.2015 20:45

Czy ten program ImgBurn działa w Windows 10?
Edit: Zainstalowałem ImgBurn i działa w Windows 10 :)

Autor edytował komentarz.
Tirion   3 #213 21.07.2015 17:35

@Macbak2: To ciekawe a sprawdzałeś czy tak tylko piszesz? Ten program od ponad roku ma dołączone Adware.OpenCandy do instalatora. Nie tylko tutaj ale też na stronie producenta.

cameleon06   5 #212 22.05.2015 16:40

@cham (niezalogowany): Dzięki za podpowiedź . Czy jest darmowy ? Pozdrawiam

  #211 19.05.2015 14:12

@cameleon06: dvd decrypter

cameleon06   5 #210 27.02.2015 14:07

Może ktoś mi podpowie jakim programem i jak nagrywać płyty DVD aby każdy ( w rodzinie lub znajomy) mógł oglądać w odtwarzaczu DVD lub na ekranie TV. Ja tylko w komputerze oglądam w Windows Media Player lub Winamp bo nie mam DVD. Proszę o pomoc.

  #209 26.11.2014 01:59

Malwarebytes znachodzi wirusa. Program posiada duzo syfu podczas instalacji. Trzeba odznaczac wszystko. Ogolnie dziala jak nalezy.

Macbak2   1 #208 09.08.2014 20:41

Do Pana Anonyma i innych poniżej nie umiejących pobierać i instalować programów.
Instrukcja jak pobrać, zainstalować bez syfu i cieszyć się programami z DP:
- Po pierwsze, nie pobieramy poprzez kliknięcie w zielony przycisk "Pobierz program", klikamy w szary przycisk obok "Linki bezpośrednie",
- Po drugie, podczas instalacji nie klikamy Next, Next, Next, Close lub Dalej, Dalej, Dalej, Zakończ tylko czytamy co tam piszą. Jeśli w trakcie coś się jeszcze chce doinstalować to odznaczamy to, lub zaznaczamy pole, że nie akceptujemy danej licencji,
- Po trzecie, nie konieczne, ale warto tak robić. Zróbcie sobie katalog na dysku (D:\) o nazwie "Programy" i tam instalujcie wszystkie programy, a nie w standardowej ścieżce najczęściej "C:\Program Files". Będziecie wiedzieć przynajmniej gdzie macie zainstalowany program, a gdzie są inne rzecz utworzone przez system.

Macbak2   1 #207 09.08.2014 20:41

Do Pana Anonyma i innych poniżej nie umiejących pobierać i instalować programów.
Instrukcja jak pobrać, zainstalować bez syfu i cieszyć się programami z DP:
- Po pierwsze, nie pobieramy poprzez kliknięcie w zielony przycisk "Pobierz program", klikamy w szary przycisk obok "Linki bezpośrednie",
- Po drugie, podczas instalacji nie klikamy Next, Next, Next, Close lub Dalej, Dalej, Dalej, Zakończ tylko czytamy co tam piszą. Jeśli w trakcie coś się jeszcze chce doinstalować to odznaczamy to, lub zaznaczamy pole, że nie akceptujemy danej licencji,
- Po trzecie, nie konieczne, ale warto tak robić. Zróbcie sobie katalog na dysku (D:\) o nazwie "Programy" i tam instalujcie wszystkie programy, a nie w standardowej ścieżce najczęściej "C:\Program Files". Będziecie wiedzieć przynajmniej gdzie macie zainstalowany program, a gdzie są inne rzecz utworzone przez system.

Macbak2   1 #206 09.08.2014 20:37

Do Pana Anonyma i innych poniżej nie umiejących pobierać i instalować programów.
Instrukcja jak pobrać, zainstalować bez syfu i cieszyć się programami z DP:
- Po pierwsze, nie pobieramy poprzez kliknięcie w zielony przycisk "Pobierz program", klikamy w szary przycisk obok "Linki bezpośrednie",
- Po drugie, podczas instalacji nie klikamy Next, Next, Next, Close lub Dalej, Dalej, Dalej, Zakończ tylko czytamy co tam piszą. Jeśli w trakcie coś się jeszcze chce doinstalować to odznaczamy to, lub zaznaczamy pole, że nie akceptujemy tej licencji,
- Po trzecie, nie konieczne, ale warto tak robić. Zróbcie sobie katalog na dysku (D:\) o nazwie "Programy" i tam instalujcie wszystkie programy, a nie w standardowej ścieżce najczęściej "C:\Program Files". Będziecie wiedzieć przynajmniej gdzie macie zainstalowany program, a gdzie są inne rzecz utworzone przez system.

  #205 18.07.2014 22:06

@Anonim (niezalogowany): zgadzam się,syf instaluje się sam i bez uprzedzenia, wcale nie ma możliwości akceptacji lub nie! niech redakcja głupio się nie broni, że po zalogowaniu syfu nie ma. Oczywiście dotyczy to wszystkich programów, nie tylko omawianego. Więcej nie skorzystam z tej stronki

SebaZ   14 #204 15.07.2014 13:26

@syfy gratis (niezalogowany): to akurat nie wina strony a autorów programu, że taki syf do instalatora wepchnęli. Ty też nie jesteś bez winy, bo bezmyślne klikanie na komputerze jest głupotą i człowiek, który tak robi to idiota. I odpieram zarzut, ze nie jesteś informatykiem - nie musisz być, żeby myśleć. Czy jeśli nie wiesz co dane urządzenie robi to je używasz bez zastanowienia? Komputera trzeba być świadomym, nie koniecznie być informatykiem.

DanKar REDAKCJA  13 #203 15.07.2014 13:22

@22222222222222222222 (niezalogowany): Domyślam się, że pobierasz plik instalacyjny z użyciem naszego asystenta, który zawierać może komponenty reklamowe, a to powoduje, że oprogramowanie zabezpieczające interpretuje plik jako źródło potencjalnego zagrożenia. Nic jednak bardziej mylnego. Jeśli chcesz pobierać składniki naszej bazy z pominięciem naszego asystenta zachęcam do skorzystania z linków bezpośrednich lub zarejestrowania bezpłatnego konta użytkownika w naszym portalu.

Pozdrawiam :)

  #202 15.07.2014 10:19

AVG znajduje wirusa

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.