r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

IronCAD 2016 18.0u1

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

IronCAD to profesjonalny program CAD do projektowania parametrycznego 2D i 3D. Program wygodnie łączy możliwość bezpośredniego modelowania w środowisku 3D z projektowaniem opartym o historię operacji. IronCAD sprawdzi się tak samo dobrze przy rysunkach i dostarczaniu modeli gotowych do produkcji.

Galeria programu

IronCAD oferuje relatywnie proste i bardzo efektywne rozwiązania z zakresu tworzenia projektów i ponownego wykorzystania dostarczonych elementów. Jedną z jego zalet jest możliwość pracy z dwoma silnikami graficznymi – ACIS (Dassault Systems) i Parasolid (Siemens). Pozwala to na precyzyjną konwersję modeli z innych systemów CAD 3D i eksport do wielu formatów, w tym rodzimych SAT i X_T oraz IGS, Catia i STEP. Połączenie silników pozwala też generować modele, których prawdopodobnie nie da się utworzyć korzystając tylko z jednego z silników. Przełączanie się między silnikami jest możliwe w czasie pracy z programem.

W programie zaimplementowany został system katalogów, które umożliwiają przechowywanie każdego prokejtu, zespołu, części, operacji lub funkcji w hierarchicznej strukturze. Katalogi można współdzielić z innymi członkami zespołu, ustalać uprawnienia i przeszukiwać. Co ważne, elementy importowane z katalogów mają od razu ustaloną odpowiednią dla projektu orientację w przestrzeni i mogą mieć ograniczenia potrzebne przy projektowaniu konstrukcji ruchomych. Przy projektowaniu tego typu można także korzystać z analizy ruchu elementów z uwzględnieniem zdefiniowanych wiązań, a także z systemu wykrywania kolizji i podświetlania obszarów kontaktu.

W programie znalazł się także moduł do projektowania rurociągów i węzłów cieplnych. Wszystkie biblioteki elementów mają zdefiniowane punkty przyciągania, dzięki czemu konstrukcje doskonale do siebie pasują i automatycznie rozpoznają średnice sąsiadujących części. Ponadto program wstępnie wykrywa kolizje. Na podstawie modelu można od razu przygotować dokumentację 2D, automatycznie ponumerować części i wygenerować zestawienie potrzebnych elementów do kosztorysu.

IronCAD pozwala także korzystać z dwóch modułów do projektowania konstrukcji ramowych. Pierwszy z nich działa podobnie do tych, które znajdziemy w Solidworks lub Inventorze – należy w nim zaprojektować ścieżkę 3D lub szkic 2D i umieścić odpowiedni profil. Drugi polega na przeciąganiu i upuszczaniu elementów. Kreator ma wbudowaną bibliotekę znormalizowanych profili, które są automatycznie dopasowywane. Przy modelowaniu można także korzystać z edycji bezpośredniej, gdyż proces projektowania nie jest sztywno powiązany z historią wprowadzonych operacji.

IronCAD został oczywiście wyposażony w system obliczania rozwinięć blach z dedykowanymi operacjami gięć, przetłoczeń, nawiercania otworów i tym podobnych. Program może automatycznie przeliczyć gięcia i oznaczyć linie. Projekt z tymi informacjami można zapisać od razu w formacje DXF lub DWG i wysłać do cięcia. Gotowy projekt można też wizualizować w trzech wymiarach na potrzeby marketingu. IronCAD może integrować się z zewnętrznymi rendererami, na przykład z KeyShot. Dzięki temu iRonCAD znalazł zastosowanie także w dziedzinie reklamy przestrzennej przy projektowaniu liter i szyldów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.