Java SE 7 Development Kit (JDK) Update 4

 
Programy > Dodatki > Biblioteki i inne dodatki
wersja stabilna 32/64-bit
screenshot

Java SE 7 Development Kit (JDK) to kompletny pakiet narzędzi, niezbędny do pracy każdego programisty Javy. Umożliwia kompilację i uruchamianie różnego typu prostych programów w trybie tekstowym, apletów na strony internetowe, a także rozbudowanych aplikacji webowych.

Instalacja środowiska Java 7 Development Kit (JDK) w systemie daje użytkownikowi dostęp do kompilatora Javy (javac) oraz ogromnej ilości użytecznych klas i metod zawartych w standardowej bibliotece. Przy ich użyciu tworzyć możemy proste programy działające z poziomu konsoli, aplety, aplikacje sieciowe, rozbudowane oprogramowanie webowe, potrafiące wykorzystywać najpopularniejsze systemy bazodanowe i wiele, wiele więcej.

Wraz z pakietem instalowany jest interpreter kodu bajtowego, często określany mianem wirtualnej maszyny Javy. Pozwala on na uruchamianie programów napisanych w języku Java, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z JDK nie jest więc wymagana instalacja środowiska Java SE 7 Runtime Environment (JRE). Dodatkowo poza wymienionymi elementami w ręce użytkownika trafiają takie narzędzia jak archiwizator (JAR), generator dokumentacji (JAVADOC), generator plików nagłówkowych (JAVAH), deasembler (JAVAP) oraz debugger (JDB).

Java 7 Development Kit (JDK) nie posiada interfejsu graficznego, przez co wszelakie operacje jak kompilacja itp. odbywają się z poziomu wiersza poleceń/konsoli. Co istotne, jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie do pisania kodu zintegrowanego środowiska programistycznego, np. niezwykle popularnego wśród programistów Javy IDE jakim jest Eclispe nie musimy instalować w systemie pakietu JDK, gdyż wbudowany jest on we wspomnianym oprogramowaniu.

Nowości i zmiany w wersji 7

W nowej wersji Javy wprowadzono zmiany w języku, mające na celu poprawienie produktywności oraz uproszczenie typowych zadań programistycznych przez redukcję ilości potrzebnego kodu. Poprawiono też składnię aby była bardziej czytelna. Ulepszono obsługę języków dynamicznych (Ruby, Python i JavaScript), m.in. w zakresie wydajności. Dodano nowe API służące do tworzenia aplikacji działających równolegle na dowolnej ilości rdzeni. Wprowadzono także asynchroniczny interfejs wejścia/wyjścia, który pozwala uzyskać dostęp do większej ilości atrybutów plików i dostarcza więcej informacji na temat ewentualnych błędów dostępu. Poprawiono bezpieczeństwo, m.in. w zakresie obsługiwanych protokołów kryptograficznych. Ulepszono obsługę lokalizacji językowej, wprowadzono wsparcie dla Unicode 6.0. Dostępna jest także szczegółowa lista nowości.

r   e   k   l   a   m   a
 
 
 
 
9,5
ocena
Data aktualizacji24.05.2012
Rozmiar pliku87,97 MB
Licencjabezpłatna
Systemy operacyjneWindows 2000 / XP / 2003 / Vista / 2008 / 7
Liczba pobrań18 409
Pobrania w ostatnich dniachwykres pobrań programu
Szczegółowe oceny
:
9,0
Użytkownicy:
9,9 (9)
 
 
 
 
Programy powiązane
IntelliJ IDEA Community Edition 11.1.2
IntelliJ IDEA Community Edition to w pełni darmowa edycja komercyjnego środowiska programistycznego...
Programy producenta
Java SE 7 Runtime Environment (JRE) Update 4
Środowisko-interpreter nazywany również wirtualną maszyną Java (Java Virtual Machine), umożliwia...
Publikacje powiązane
Mała wygrana Oracle'a w sprawie o wielkie odszkodowanie
Pierwszy werdykt w sprawie o naruszanie licencji Javy przez Google już zapadł. Szala zwycięstwa...
Kolejne starcie w wadze ciężkiej: Oracle vs. Google
Dziś ruszył proces, który Mashable okrzyknął prawną batalią wieku, zaś przez InformationWeek walką...
Apple wydaje aktualizację usuwającą trojana Flashback
Kilka dni po nagłośnieniu istnienia botnetu złożonego z Maków zainfekowanych trojanem o wdzięcznej...
DevCrowd — nowa odsłona Java4people już 14 kwietnia w Szczecinie
DevCrowd to konferencja, którą przez trzy poprzednie edycje znaliśmy jako Java4people. Organizacją...
16 lutego Canonical usunie z Ubuntu Javę od Oracle
Firma Canonical poinformowała na grupie dyskusyjnej o planowanym na 16 lutego usunięciu z...
Oracle: Android pozbawił Javę przenośności i wieloplatformowości
Straty, jakie poniósł Oracle przez wykorzystanie zmodyfikowanej Javy w systemie Android są znaczne...
Google przegrywa sprawę o Javę z Oraclem
Blog FOSS Patents poinformował, że zapadł werdykt sądu w trwającej ponad rok sprawie Oracle...
Twórca Javy opuszcza Google
James Gosling, jeden z współtwórców Javy, odchodzi z Google’a. W dodatku, na krótko przed...
48h programowania w JavaScript z Gadu-Gadu
Dwa dni i dwie noce, 48 godzin, to dużo czy mało? Czy 4 osoby zamknięte w jednym pokoju są w...

Komentarze (9)  

Avatar
dropo (niezalogowany) | 25.05.2012 8:45#9

Ta aktualizacja była już dawno

Avatar
dadasdas (niezalogowany) | 12.03.2012 18:19#8

mc tak

Avatar
Anonim (niezalogowany) | 09.02.2012 7:30#7

Czy minecraft będzie działał na tej javie ?

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
Locked1986 | 07.12.2011 21:12#6

@Legionista1916,

Ja mam Jave 7, zauważyłem znaczną poprawę zasobożerności w jDownloader. Błędów nie zauważyłem.

Avatar
Legionista1916 (niezalogowany) | 02.11.2011 12:44#5

A na przykład, taki zwyczajny użytkownik komputera powinien koniecznie zainstalować java7?? Czy może jednak może zostać przy 6 (29). Bo jak czytam na stronie producenta to Java 7 ma "błedy".

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
ACIK-Wroclaw | 02.11.2011 10:36#4

A już dawno jest update 2 b11 http://jdk7.java.net/download.html

Avatar
Legionista1990 (niezalogowany) | 01.11.2011 20:43#3

A są już plany kiedy będzie oficjalnie do pobrania z z strony producenta.

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
przemek1234 | 17.10.2011 13:49#2

Jest już wersja 7, ale do czasu, aż wszystkie popularne programy będą z nią kompatybilne, nie jest udostępniona na stroni głównej. A poza tym ta wersja jest dla programistów. Nazywa się Java SE 7 Development Kit (JDK), czyli Narzędzie do programowania w Java SE 7. Dla zwykłych użytkowników jest Java SE 7 Runtime Environment (JRE), czyli Środowisko uruchomieniowe Java SE 7.

Avatar
Kamil 75 (niezalogowany) | 17.10.2011 10:48#1

O co tu chodzi mam java 7.0 wchodzę nastrone JAVA oracle jest wersja 6 sprawdzam na stronie JAVA mam najnowsze oprogramowanie a tu nowa wersja 7 coś robie nie tak czy co . Pełno nowych wersji a nie chce się instalować mam win 7 64 HP . PROSZĘ O POMOC O CO TU CHODZI przesież nie ma 8 aktualna jest 7 O CO TU CHIODZI . Dobreprogramy proszę o podawanie wersji dla normalnych ludzi dla prostych takich jak ja bo nie mam zamiaru nosić komuutera do naprawy DZIESIĄTY raz po aktualizacbji oprogramowania. Nie dziękuje za odpowiedz mom to w D Dobreprogramy albo się za bardzo spieszą ALBO SĄ ZA BARDZO W TYLE

Dodaj komentarz

Zasady publikowania komentarzy
Autor
Treść