r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

K-Meleon 75.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program Asystent pobierania włączony

K-Meleon jest bardzo szybką, konfigurowalną i lekką przeglądarką WWW przeznaczoną dla systemu Windows. Oparta została na silniku Gecko Mozilli znanego z Firefoxa.

Galeria programu

Przeglądarka potrafi blokować wyskakując okienka, kolekcjonować wiadomości RSS, obsługiwać wtyczki, gesty myszki i makra. Dzięki wsparciu dla skórek każdy może dopasować wygląd K-Meleona do swoich potrzeb. Witryny oczywiście można przeglądać w tak zwanych kartach co zdecydowanie ułatwia nawigację po wielu stronach jednocześnie.

*program działa poprawnie wraz z zaktualizowanymi bibliotekami Microsoft

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a

Publikacje powiązane

K-Meleon – światełko nadziei na zdominowanym przez Chrome rynku?

33
OPROGRAMOWANIE 04.02.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

W ostatnim czasie żywą dyskusję, także w naszym programie dobreprogramy na żywo, wywołuje kwestia bardzo szybkiej ekspansji przeglądarki Google Chrome, z której korzysta już niemal połowa internautów. Taki stan rzeczy rodzi potrzebę szukania alternatyw, co odzwierciedla sytuacja na SourceForge.net – wyróżniona została tam na głównej stronie przeglądarka K-Meleon. K-Meleon jest rozwijany od sierpnia 2000 roku we współpracy z fundacją Mozilla i bazuje na znanym z Firefoksa silniku Gecko. Aplikacja jest udostępniana na licencji GNU GPL, natomiast jej głównym założeniem było stworzenie darmowej…

Recenzje użytkowników

szybka, oszczędza zasoby
kilka małych braków w porównaniu do FF
ocena użytkownika

Czy ktoś ma może problem z silverlight na tej przeglądarce? Gdy właczę flashblock i nawet dodam wyjątek dla otwieranej strony silverlight nie chce się otworzyć. Kęci się to kółeczko w oknie, ładuje ale dojeżdża do 100% i nie ma interfejsu dalej. Po odhaczeniu flashblocka w preferencjach działa. poza tym przeglądarka trochę czcionki mi rozmazuje . Nie wiem czym jest to spowodowane. Ogólnie bardzo szybka, ramooszczędna i nie miele mi pamieci z dysku. Trochę kłopotliwa edycja zakładek i brak funkcji w menu prawokliku która by umożliwiała wyszukanie w googlu frazy z zaznaczonego linka. Nie ma też możliwości przeciągania zaznaczonego tekstu na pasek adresu. To tak tyle na gorąco po pierwszym odpaleniu. Mało dodatków i tematów niestety. przynajmniej na tyle na ile zdążyłem się szybko zorientować

13.01.2015 11:51 | Recenzja do wersji 74.0
Stabilność, szybkość, duże możliwości konfiguracji, wyższy niż w podobnych poziom prywatności i bezpieczeństwa, zintegrowane wtyczki.
Brak możliwości doinstalowania wtyczek np. do robienia screenów, pobierania mediów itp, brak wersji polskiej, brak wersji na Linuksa.
ocena użytkownika

Jedna z najszybszych (o ile nie najszybsza po odpowiednim skonfigurowaniu) przeglądarka stron internetowych na tym silniku o dużych możliwościach konfiguracji.
Przeglądarka jest jedną z bezpieczniejszych, po odpowiednim skonfigurowaniu podnosi się także poziom prywatności. Domyślny wygląd i paski narzędziowe (lub ich brak domyślnie) są do ustawienia. Naturalnym biegiem rzeczy przeglądarkę po zainstalowaniu trzeba skonfigurować dostosowując ją jak najbardziej do własnych potrzeb, wymaga to trochę czasu, ale jest to działanie jednorazowe.
Decydując się używanie przeglądarki zyskujemy przede wszystkim szybkość i względnie wysoki poziom prywatności. Dużym udogodnieniem jest szybkie blokowania i włączanie poszczególnych obiektów z poziomu menu ustawień (Tools -> Privacy) lub przez wciśnięcie konkretnego klawisza, takich jak: cookies, java, flash, ramki, animacje, kolory itp. bez konieczności restartu przeglądarki, z tego poziomu także łatwo wyczyścimy historię, cookies itp. z możliwością ustawienia automatycznego częściowego lub kompletnego czyszczenia danych przeglądania.
Zaletą jest także (choć to akurat standard w większości przeglądarek, ale...) wspomniany w opisie mechanizm przeglądania w kartach z możliwością otwierania w tle lub przejścia natychmiast, mamy także oczywiście możliwość otwierania w nowym oknie.
Oczywiście to tylko część możliwości, bo przeglądarka jest wysoce konfigurowalna i posiada sporo dodatkowych funkcji. Minusem jest brak możliwości doinstalowania wtyczek np. do robienia zrzutów stron lub pobierania mediów itp. ale to co zintegrowano i sama funkcjonalność po skonfigurowaniu i dalej surfowaniu po stronach zostawia większość przeglądarek w tyle jeśli idzie o szybkość, pozostając przy tym bezpieczną.

20.12.2014 23:15 | Recenzja do wersji 74.0
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
darek719   32 #401 01.01.2016 09:44

@yanko wojownik: jest wiele dobrych lecz mniej popularnych niż dominujące, może kwestie marketingu lub przyzwyczajenia (sam sporo testowałem)

yanko wojownik   13 #400 01.01.2016 04:23

@darek719: Taka jest i tak jest a wielu mówi, że inaczej jest - czemu tak mówią, nie znają się, czy z konkurencji?

yanko wojownik   13 #399 01.01.2016 04:19

@Daniel_1982: Tymczasem (już dość długo) korzystam z Linuksa - szkoda że nie ma tej przeglądarki nań właśnie:( , ale będę chyba niedługo stawiał jeszcze Windows, to wówczas pokombinuję z filmikiem.

darek719   32 #398 30.10.2015 20:17

całkiem stabilna i szybka!

Bogdan_G   13 #397 26.09.2015 01:13

@Daniel_1982: Z tym wyłączaniem adfendera na konkretnej stronie, jest pewna gimnastyka. Już lepszy uBlock orygin. Miałem admunchera, gdy stał się bezpłatny i lepiej wypadł adfender. Do privacy list dodawałem adresy hosta, czy adres domeny i blokowało, że hej.
Mnie nie chodzi o same blokowanie reklam, bo nawet niektóre chciałbym bezpieczne oglądać. Blokowanie malware, szpiegostwa i przekierowań - o to chodziło. Stąd ghostery.

Daniel_1982   6 #396 26.09.2015 00:39

@Bogdan_G: zainstaluj admuncher (ew. ad fender) i masz blokadę reklam

Daniel_1982   6 #395 26.09.2015 00:31

@morfeusz1805:
Film pokazujący, jak spolszczyć K-Meleona na systemach 64 bit

https://www.youtube.com/watch?v=AUqrw53rDZs&feature=youtu.be

Spolszczenie do pobrania tutaj:
http://www33.zippyshare.com/v/fct5BeGm/file.html

Autor edytował komentarz.
Bogdan_G   13 #394 21.09.2015 00:05

@NorthAngel: Albo pisz normalnie, bo strach, co sugerujesz. Napisałem, że aw autorunsie, w zakładce internet explorer możesz wszystko odznaczyć, gdy już w skladnikach wyłączysz przeglądarkę ie. Amen. A Ty od razu "Wszystkie wpisy w autorunsie, jak lecą?"
No załamka. Tylko w zakladce internet explorer! Nie zapomnij do jutra.

Po pierwsze - można mieć wyłączony ie8, ale AVANT można instalować i ma o wiele więcej opcji, niż palemoon. Nie miałeś AVANT - nie powielaj tego, co ktoś dawno o nim wymyślił, a teraz to encyklopedyjka. Gdybyś sprawdził, rozumiem, gdyby z jakiegoś względu Ci nie podchodziła.

Palemoon nie jest na każde XP. Owszem, jest nowa wersja, ale działająca na XP w komputerach z procesorami atom. Producent pisze:
"Te buildy są specjalnie zoptymalizowany dla procesorów Intel Atom ™, i nie są zalecane dla zwykłych procesorów Intel lub AMD na obecnych systemów operacyjnych (Vista lub nowszy). Dodatkowe optymalizacje działa tylko na procesorach Atom i wykonać trochę wolniej niż w normalnej wersji Pale Moon na procesorze nie-Atom (ale inaczej działać dobrze)".
To bezpośredni link do pobrania http://relmirror.palemoon.org/release/palemoon-25.7.0.Atom.WinXP.installer.exe
A to spolszczenia do tej wersji http://www.dobreprogramy.pl/Pale-Moon,Program,Windows,25436.html
Ale to spolszczenie pobierać dopiero przez Pale Moon, bo Firefox, czy inna przeglądarka nie zaakceptuje tego dodatku, żeby pobrać na dysk. http://prntscr.com/8iqivy

Pobrałem spolszczyłem, poustawiałem, - chodzi ten mój pale moon 25.7 dla XP, chociaż mam procek intela. Nie pogryzł się. Nawet dużo mniej RAMu bierze. Podaję screen z procesów: http://prntscr.com/8imiu9.
Dodałem na razie tylko ghostery i dodatek do powiększania stron. Z ublockiem origin i jeszcze ośmioma rozszerzeniami, to bierze tylko jakie 4 / 5 tego, co Firefox 40.0.3.
Nie ustępuje nowemu Firefoxowi. Może faktycznie - akurat Ci się nada?

Autor edytował komentarz.
NorthAngel   8 #393 20.09.2015 17:39

@Bogdan_G: Wszystkie wpisy w autoruns tzn. wszystkie po kolei jak lecą ? czy jakieś szczególne ?
Czytałem komentarze tego AVANT i wcale nie są one zadowalające co wynika z tego, że nikomu się to nie podoba.
Poza tym jest to nakładka na IE, dla mnie też nie robi to wrażenia. Zastanawiam się nad palemoon. Co o tym sądzisz ?

Bogdan_G   13 #392 20.09.2015 16:36

@NorthAngel: Całkowicie wyłączyć: w dodaj / usuń skladniki windows - odznaczasz internet explorer i klikasz dalej. Zniknie Ci. Ale nadal system będzie tworzył logi i tam inne. Wtedy w autorus odznaczasz wszystkie wpisy w zakladce internet explorer.

Zainteresuj się AVANT. Ma wbudowane blokowanie reklam. Nawet ma pobieranie wideo ze stron. Jest naprawdę leciutki. http://prntscr.com/7wdkek

A policz sobie, ile jego procesy brały u mnie, gdy testowałem.

NorthAngel   8 #391 20.09.2015 12:45

@Bogdan_G: w jaki sposób mogę całkowicie wyłączyć IE 8 na XP professional ? lub ewentualnie z aktualizować do nowszej wersji IE 8 ? I jaka jest dobra i lekka przeglądarka na XP z 447 MB pamięci ram ?

Autor edytował komentarz.
Bogdan_G   13 #390 20.09.2015 00:43

@NorthAngel: Wcale nie sugeruję, że kameleon będzie wolno działał. Sugeruję, że nie będzie zysku na oszczędności pamięci. I tak całkiem, to nie będzie ważył mniej, niż Firefox ze spolszczeniem i ze słownikiem. Wiem, że miałeś Firefoxa. Wiesz, ile potrzebował. Możesz śmiało sprawdzić kameleona.
U mnie nie ma na XP zainstalowanej przeglądarki. Ie8 został wyłączony całkowicie. Na dysku D mam portable Firefoxa 40.0.3. Z jego folderu App / Firefox, dałem z prawokliku na Firefox.exe - przypnij do menu start, potem z menu start ikonę przesunąłem na pasek szybkiego uruchamiania i mam Firefoxa równie sprawnego, jak wersja instalacyjna.
No i w ten sposób mam lżejszy systemowy folder Program Files.

@macaleks - Przyjacielu - Jakoś nie chcę tego wynalazku win 10. Nawet na laptopie z win7 x64. Za mało korzyści, dużo ryzyka z niestabilnym jeszcze OS. I nawet nie wiem, czy MS testuje najnowszy system, czy ludzi w pewnym celu.

Zbyt dużo mam oprogramowania 32 bit, domyślny player i tam takie inne np do pdf otwieranych w sumatrze. Wystarczają przeglądarki 32 bitowe. Bo to trzeba by było całe oprogramowanie zsynchronizować, bo np na otwarciu dokumentu worda 2007 w przeglądarce x64 - może taka przeglądarka sypnąć bugami. To od aplikacji do ochrony, pobierania plików, do medialnych.
Czy już w dzisiejszych czasach wszystkie aplikacje można mieć już x64? Nawet, jeśli system x64 obsłuży aplikację x86, to nie jest powiedziane, że aplikacje x64 będą się lubiły z aplikacjami x86.

Autor edytował komentarz.
macaleks   14 #389 19.09.2015 22:22

@Bogdan_G:Już jest na Windows 10.Ale nie ma 64 bit.:(

NorthAngel   8 #388 19.09.2015 17:03

@Bogdan_G: sugerujesz mi, że kameleon będzie mi mulił na moim komputerze i wolno się uruchamiał i wolno strony wczytywał ?

Bogdan_G   13 #387 19.09.2015 16:10

Najnowszy Kameleon jest na bazie Firefoxa 31. Założę się, że Firefox 31 pl jest mniejszy i lżejszy od Kameleona 75.1, bo ten ze spolszczeniem i słownikiem do sprawdzania pisowni, przerasta FF. Dajcie mu blokowanie reklam i okaże się, że jest łakomy na RAM.

Autor edytował komentarz.
NorthAngel   8 #386 10.09.2015 04:30

Czy ta przeglądarka będzie dobrze działać pod windows XP professional z 447 MB pamięci ram ? nie spowoduje mi spowolnienie działania komputera ? strony będą szybko się wczytywać ?

morfeusz1805   1 #385 04.09.2015 10:25

Może filmik ze spolszczeniem umieścić na forum aby inni mogli z tego skorzystać? No i może pokazać przy okazji jak najlepiej tę przeglądarkę skonfigurować?

Autor edytował komentarz.
Daniel_1982   6 #384 03.09.2015 15:44

@yanko wojownik: na starych komputerach najlepiej działa CamStudio w wersji 2.0. Będziesz miał problem z głowy ;-)

http://www11.zippyshare.com/v/4PQijryI/file.html

Autor edytował komentarz.
yanko wojownik   13 #383 03.09.2015 14:29

@Daniel_1982: Filmik taki na pewno się przyda, ja miałem wstawić ten który pokazuje, że ona świetnie działa i jak łatwo i szybko ją skonfigurować, ale BB FlashBack którego użyłem pod XP nagrał to w fatalnej jakości przy czym na mało wydajnym kompie zagarnął sporo zasobów, poszukam lepszego programiku i kiedyś wrzucę, bo to co niektórzy piszą na temat tej przeglądarki przydając jej cech negatywnych nie ma pokrycia w użyciu jeśli jest choćby minimalnie skonfigurowana.

Daniel_1982   6 #382 02.09.2015 23:58

@morfeusz1805: Jak chcesz to zrobię Ci Filmik jak dokładnie tą przeglądarkę spolszczyć. JC napisz na PW

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.