Kingsoft Antivirus 2012 SP5.7

Pobierz program Asystent pobierania włączony

Kingsoft Antivirus to bezpłatny program antywirusowy chińskiej firmy Kingsoft, służący do ochrony systemu operacyjnego przed różnymi zagrożeniami z sieci. W odróżnieniu od innych programów antywirusowych posiada on nowoczesny, prosty w obsłudze i niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika, a także charakteryzuje się niewielkim zużyciem zasobów systemowych.

Galeria programu

Kingsoft Antivirus oparty został na technologii Cloud (tzw. chmura) co oznacza, że niemal wszystkie jego procesy, zasoby i inne elementy przeniesione są na zewnętrzne serwery. W tym wypadku program antywirusowy zużywa niewielką ilość pamięci i mocy obliczeniowej, powodując wzrost szybkości jego funkcjonowania.

Program umożliwia skanowanie systemu operacyjnego nie tylko korzystając z silnika Cloud Engine (działającego w chmurze), ale również z silnika działającego lokalnie. Oprócz tego znajdziemy w nim jeszcze dwa silniki skanujące – System Repair Engine (silnik naprawczy) i KSC Cloud Heuristic Engine (skanowanie heurystyczne).

Do zabezpieczenia komputera, Kingsoft Antivirus oferuje szereg dostępnych modułów umożliwiających między innymi blokowanie wirusów i innych zagrożeń z Internetu, zabezpieczanie pamięci masowych USB, a także podczas odtwarzania strumieni wideo w trybie online. Warto też wspomnieć o dodatkowym module Anti-Hacker, który sprawdza i wykrywa w systemie luki bezpieczeństwa typu Backdoor, a także chroni komputer przed włamaniami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekki -nie obciążający w nadmiernym stopniu systemu,skuteczny, intuicyjny, błyskawicznie aktualizujący bazy wirusów,
brak polskiej wersji,(niektórym przeszkadza) wyświetlana na pierwszym planie ikonka ochrony USB,
ocena użytkownika

Jeden z najlepszych Programów Antywirusowych jakie obecnie znajdują się na rynku. W tym przypadku Chińskie znaczy lepsze. Zainstalowanie tego antywirusa przebiega błyskawicznie, a ochrona jaką obejmuje nasz system jest dyskretna i skuteczna. Można być w pełni zadowolonym z pracy tego Antywirusa, który dość dobrze spisuje się w przechwytywaniu zagrożeń w postaci trojanów i ich usuwaniu, oraz zabezpieczeniu przed innymi groźnymi dla systemu składnikami wirusowymi. Pewną niedogodnością jest brak Polskiej wersji, ale z uwagi na dość intuicyjny interfejs można sobie doskonale z jego obsługą poradzić. Ogólnie rzecz biorąc antywirus który pewnie konkuruje z innymi bezpłatnymi jak i płatnymi programami tego typu, niezbędnymi do ochrony naszego systemu. Z całą pewnością zasługujący na zainstalowanie i powierzenie mu ochrony naszego komputera.

22.11.2014 14:05 | Recenzja do wersji 2012 SP5.7
błyskawiczna instalacja, niski pobór zasobów, przyjazny interfejs, skuteczna heurystyka i wykrywalność, skanowanie w chmurze
brak

Zaskakująco szybka instalacja, wręcz błyskawiczna - to pierwsze wrażenie antywirusa Kingosoftu.

Po instalacji program jest od razu gotowy do użycia. Oferuje standardowo pełny, szybki oraz selektywny skan komputera, menadżer logów, kwarantanny i reguł aplikacji. Chroni system w kilku strefach: komunikacji, surfowania po Internecie, pobierania plików, oglądania filmów, a także podczas korzystania z nośników wymiennych (dla których program otwiera podręczne menu, umożliwiające skanowanie np. pamięci flash i jej bezpieczne odłączenie po zakończeniu).

Program korzysta ze skanera lokalnego, czyli z definicji zapisanych na komputerze użytkownika oraz ze skanera w chmurze. Dzięki temu skanowanie jest skuteczniejsze i zwiększa wykrywalność potencjalnych zagrożeń, również na podstawie zgłoszeń społeczności.

Dodatkową funkcją antywirusa jest skaner, który sprawdza potencjalne luki bezpieczeństwa w systemie i umożliwia ich automatyczne załatanie lub proponuje samodzielne rozwiązanie.

Atutem Kingsofta jest szybkość działania, niski pobór zasobów sprzętowych, przystępny interfejs oraz wysoka wykrywalność złośliwego oprogramowania.

26.05.2013 19:32 | Recenzja do wersji 2012.SP5.6

Komentarze

szadek28   3 #326 29.10.2015 21:19

@80mentor: Dzięki, sprawdzę.

80mentor   13 #325 29.10.2015 02:32

@szadek28: A tą wersję próbowałeś. Jakby bardziej aktualna od tej powszechnie znanej. No i pro http://www.computerworld.pl/ftp/kingsoft.free.antivirus.html. Jak chcesz to oblukaj.

FreeWare_RK   12 #324 08.10.2015 18:38

@szadek28: No cóż mamy za to Baidu które zrezygnowało z Aviry. A bez Aviry to co? LIPA. Słabo to wygląda. Ludzie piszą, że Avira powodowała masę fałszywek. Ciekawe dlaczego w Kingsoft nie powodowała fałszywek bo ja się nie spotkałem z fałszywym alarmem ani razu. Program miałem podkręcony na maxa i był niesamowicie lekki. Baidu? Hmmm no to nie to samo. Jak się pojawiło to była kupa komentarzy, że to nowy Kingsoft pod inną nazwą. Dupa zbita bo duuuużo gorszy i mniej wydajny. Tu poszli w wodotryski, nie w jakość. Kingsoft potrafił pogodzić elegancki design i świetną skuteczność. Teraz mam SecureAPlus. Program robiony przez ludzi z pasją. Nie jest to wielki gigant, jakaś mała firma która otrzymuje pieniądze dzięki ludziom którzy mogą dowolną ilość wpłacić na ich działalność. Nie wiem nawet czy to nie był projekt z kickstartera bo pachnie mi nim coś.

Pozdrawiam serdecznie!

PS.
Zachęcam do wypróbowania SecureAPlus. Odpowiednio napisałem dość obszerną recenzję pod nim. Polecam FortiClient też.

szadek28   3 #323 08.10.2015 18:32

@FreeWare_RK: W stu procentach się zgadzam, bo tez używałem go przez 1,5 roku, czyli do momentu, jak na przełomie września i października 2014 aktualizacje bazy wirusów były już tylko raz na miesiąc i tak do końca roku, a później... bez komentarza. A szkoda, bo świetny, przejrzysty, lekki z ładnym interfejsem, wydajny i co najważniejsze skuteczny. Pozdrawiam.

FreeWare_RK   12 #322 08.10.2015 18:23

@szadek28: Kurcze bo Kingsofta to zassałem od razu. Czemu? Obejrzałem o nim test na youtube od safegroup.pl i byłem pod wrażeniem. Soft ślicznie wyglądający, nowoczesny, lekki niż wszystko inne i do tego opartu na chmurze i engine Aviry. Sama radość. Świetnie blokujący już w wersji 3.5 bodaj wtedy była ale nie pamiętam dokładnie. Bardzo żałuję, że to padło. To był mój ulubiony soft i muszę przyznać, że bardzo długo miałem w ochronie tylko jego i nic więcej. Nie dopuścił do zasyfienia systemu.

Baidu? No cóż na mnie wrażenia nie zrobiło. Jak się pojawiło a kingsoft zipał jeszcze to już wtedy dzieliła przepaść te programy. Widać chmura Kingsofta była dużo lepsza niż Baidu. Program kingsoft lepiej zoptymalizowany niż Baidu. Z kingsoftem nigdy problemu nie miałem, żadnego! :)

szadek28   3 #321 08.10.2015 17:28

@FreeWare_RK: Masz rację. Według mnie Baidu przejmując (czy jak lepiej brzmi: wykupując) Kingsofta popełnili 2 podstawowe błędy: przestano rozwijać i aktualizować rewelacyjnie spisujący się soft, jakim bez wątpliwości był Kingsoft, a swój antywirus, który nie osiągnął nawet połowy tego (czyt. jakości), co Kingsoft, nie ma już możliwości dogonienia innych darmowych antywirusów, bo informatycy z Baidu nie zarabiają na tym i myślą, że jak podadzą do publicznej informacji, że Baidu jest kontynuacją Kingsofta, to zwykły zjadacz chleba od razu go zainstaluje i nie będzie sprawdzał poziomu ochrony, jaki ten soft prezentuje, czyli mierny. A wystarczyło kontynuować dzieło lepszych od siebie...

FreeWare_RK   12 #320 08.10.2015 13:38

@80mentor: To prawda, trzeba powiadomić o tym Redakcję. BD zgłosiłem jako program nierozwijany. Szkoda, że wychodzi tylko wersja chińska. Przydała by się angielska.

80mentor   13 #319 08.10.2015 04:00

Kingsoft z całym szacunkiem nie był już aktualizowany od ponad 2 lat. Nie wiem czy jest sens jego pobierania. Bo co jest wart antywirus bez aktualnej bazy danych. Myślę że jak ostatnio Bitdefender Free. Ta wersja powinna zniknąć z oferty programów AV na DB.

FreeWare_RK   12 #318 05.10.2015 23:02

@szadek28: Zgadzam się z tym co napisałeś. Był w 2012 i 2013 jednym z najlepszych. Szkoda, że nie jest rozwijana jego anglojęzyczna wersja. Baidu niestety nie zrobił na mnie takiego wrażenia.

szadek28   3 #317 05.10.2015 21:21

@Anonim (niezalogowany): Nie bardzo wiem, o czym ty piszesz, ale chyba nie zrozumiałeś tego, co ja napisałem. Kingsoft był jednym z najlepszych i najlżejszych darmowych antywirusów w 2012 i 2013 roku i nie jest to tylko moja opinia, ale wielu użytkowników tego softu. Jak możesz to wyjaśnij mi tylko twój cytat: "@szadek28: Jak ty do tego doszedłeś.Kingsoft ! Robi wirusy." Hmmm???

FreeWare_RK   12 #316 19.09.2015 17:25

@NorthAngel: Nie ma już silnika Aviry. Szkoda. Ale ustawił bym w powiadomieniach, że by program mnie o wszystkich informował a nie decydował sam. Zdaje mi się, ze była taka opcja. Nie ma Aviry więc obciążenia nie będzie i nie będzie tylu fałszywych alarmów. Był jakiś suwak dotyczący heurystyki chyba i ja bym dał na wysoki. Baidu ma dobry HIPS :). Ponoć na ustawieniach zaproponowanych przez producentów po instalacji, już jest skuteczny :) .

NorthAngel   7 #315 19.09.2015 16:55

@FreeWare_RK: powiedz mi proszę, jakbyś prawidłowo ustawił Baidu, żeby dobrze chronił komputer i nie obciążał komputera ? Pisałeś, że byś pozmieniał w opcjach trochę.

  #314 19.09.2015 10:51

@MrBeckham666: Kingsoft Antyvirus PRO w wersji free,jest lepszy od Baidu

  #313 19.09.2015 10:49

@NorthAngel: Panda Cloud 3.1.0.! posiada 60% to co posiada Kingsoft (Professional)Free Antyvirus.

  #312 08.09.2015 15:46

@szadek28: Jak ty do tego doszedłeś.Kingsoft ! Robi wirusy.Kingsoft jest tylko 80% lepszy od Avasta-2015.Avast nic nie robi i nic nie chroni.Ale ludziom podoba się w nim grafika.Szok

FreeWare_RK   12 #311 25.05.2015 22:16

@NorthAngel: Na początek Panda Free AV jest programem który został zamiennikiem za Pandę Claud AV która nie jest już rozwijana. Teraz darmówka od Pandy to własnie Free AV. Kingsoft nie jest rozwijany i nie wiem czy dostaje jeszcze aktualizacje sygnatur. Rozwijana jest chińska wersja tylko z krzakami. W grę wchodzą softy Baidu i Panda Free AV. Cóż wydaje mi się, że Baidu bez włączonego silnika Aviry i bez podkręcenia ustawień na max będzie lepszym wyborem niż Panda. Ja bym jednak włączył Avirę i pozmieniał w opcjach trochę, choć są userzy którzy tego nie robią, mają na minimum i mówią, że i tak jest w porządku ochrona i bardzo dobry HIPS. Polecam Baidu, czeste aktualizacje, rozwój w dobrą stronę. Panda cięższa jest. Ale już wak wolisz. Oba te softy są bardzo dobre. Jednak nie wiem jak jest z Pandą, czy pobiera cache sygnatur na dysk czy tylko ma samą chmurę, bo jeśli będziesz gdzieś bez dostepu do neta a trzeba będzie zeskanować to może być problem. Baidu pobiera opcjonalną Avirę na dysk więc wrazie braku w danej chwili internetu można przeprowadzić skan.

P.S.
Co do Pandy nie jestem pewny jak jest z jej silnikiem, wprawdzie kiedyś pisał ktoś, że pobiera cache sygnatur na dysk ale głowy sobie odciąć nie dam :P.

NorthAngel   7 #310 29.04.2015 23:13

A co lepsze: panda free antivirus, Panda Cloud Antivirus, czy może baidu antivirus albo Kingsoft Antivirus ? - chodzi mi o lekkość programu i czy działa szybko i nie obciąża zbytnio procesora. I pod względem tym, czy dobrze chroni komputer.

  #309 29.04.2015 14:40

@NorthAngel: A po co ci Kingsoft po polsku , jest tam kila przycisków po angielsku i nawet dziecko da radę. Program bardzo dobry a że nie rozwijany to co ? niech się martwią ci z nowymi systemami bo na win 7 chodzi świetnie. Używam go 2 lata , robię skan innymi programami co 3 miesiące i nic nie znalazły. Kingsoft jak na razie nic mi nie przepuścił. Więc czy może być lepszy program ? wątpię ! to że trochę bajeru dodali do Baidu nie znaczy że jest lepszy.

FreeWare_RK   12 #308 28.04.2015 23:41

@NorthAngel: Taka dupa z tą polską wersją. Chyba mówi o Baidu. Ja mam baidu i polską wersję się ustawia dzięki spolszczeniu jednego z userów. Bardzo dobry program. Też ma silnik Aviry oraz dwie chmury. Bardzo polecam jak o to pytasz. Baidu lepsze bo się rozwija a ten już nie. Kingsoft tylko po chińsku. Polecam Baidu, chińskich krzaków nie ogarnę :P .

NorthAngel   7 #307 17.04.2015 00:20

Może dałbyś linka do polskiej wersji ? - powiedzcie mi proszę, czy na windows XP z procesorem jedno rdzeniowym lepszy jest ten program czy baidu antivirus ?

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.