Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Kingsoft Antivirus to bezpłatny program antywirusowy chińskiej firmy Kingsoft, służący do ochrony systemu operacyjnego przed różnymi zagrożeniami z sieci. W odróżnieniu od innych programów antywirusowych posiada on nowoczesny, prosty w obsłudze i niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika, a także charakteryzuje się niewielkim zużyciem zasobów systemowych.

Galeria programu

Kingsoft Antivirus oparty został na technologii Cloud (tzw. chmura) co oznacza, że niemal wszystkie jego procesy, zasoby i inne elementy przeniesione są na zewnętrzne serwery. W tym wypadku program antywirusowy zużywa niewielką ilość pamięci i mocy obliczeniowej, powodując wzrost szybkości jego funkcjonowania.

Program umożliwia skanowanie systemu operacyjnego nie tylko korzystając z silnika Cloud Engine (działającego w chmurze), ale również z silnika działającego lokalnie. Oprócz tego znajdziemy w nim jeszcze dwa silniki skanujące – System Repair Engine (silnik naprawczy) i KSC Cloud Heuristic Engine (skanowanie heurystyczne).

Do zabezpieczenia komputera, Kingsoft Antivirus oferuje szereg dostępnych modułów umożliwiających między innymi blokowanie wirusów i innych zagrożeń z Internetu, zabezpieczanie pamięci masowych USB, a także podczas odtwarzania strumieni wideo w trybie online. Warto też wspomnieć o dodatkowym module Anti-Hacker, który sprawdza i wykrywa w systemie luki bezpieczeństwa typu Backdoor, a także chroni komputer przed włamaniami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekki -nie obciążający w nadmiernym stopniu systemu,skuteczny, intuicyjny, błyskawicznie aktualizujący bazy wirusów,
brak polskiej wersji,(niektórym przeszkadza) wyświetlana na pierwszym planie ikonka ochrony USB,
ocena użytkownika

Jeden z najlepszych Programów Antywirusowych jakie obecnie znajdują się na rynku. W tym przypadku Chińskie znaczy lepsze. Zainstalowanie tego antywirusa przebiega błyskawicznie, a ochrona jaką obejmuje nasz system jest dyskretna i skuteczna. Można być w pełni zadowolonym z pracy tego Antywirusa, który dość dobrze spisuje się w przechwytywaniu zagrożeń w postaci trojanów i ich usuwaniu, oraz zabezpieczeniu przed innymi groźnymi dla systemu składnikami wirusowymi. Pewną niedogodnością jest brak Polskiej wersji, ale z uwagi na dość intuicyjny interfejs można sobie doskonale z jego obsługą poradzić. Ogólnie rzecz biorąc antywirus który pewnie konkuruje z innymi bezpłatnymi jak i płatnymi programami tego typu, niezbędnymi do ochrony naszego systemu. Z całą pewnością zasługujący na zainstalowanie i powierzenie mu ochrony naszego komputera.

22.11.2014 14:05 | Recenzja do wersji 2012 SP5.7
błyskawiczna instalacja, niski pobór zasobów, przyjazny interfejs, skuteczna heurystyka i wykrywalność, skanowanie w chmurze
brak

Zaskakująco szybka instalacja, wręcz błyskawiczna - to pierwsze wrażenie antywirusa Kingosoftu.

Po instalacji program jest od razu gotowy do użycia. Oferuje standardowo pełny, szybki oraz selektywny skan komputera, menadżer logów, kwarantanny i reguł aplikacji. Chroni system w kilku strefach: komunikacji, surfowania po Internecie, pobierania plików, oglądania filmów, a także podczas korzystania z nośników wymiennych (dla których program otwiera podręczne menu, umożliwiające skanowanie np. pamięci flash i jej bezpieczne odłączenie po zakończeniu).

Program korzysta ze skanera lokalnego, czyli z definicji zapisanych na komputerze użytkownika oraz ze skanera w chmurze. Dzięki temu skanowanie jest skuteczniejsze i zwiększa wykrywalność potencjalnych zagrożeń, również na podstawie zgłoszeń społeczności.

Dodatkową funkcją antywirusa jest skaner, który sprawdza potencjalne luki bezpieczeństwa w systemie i umożliwia ich automatyczne załatanie lub proponuje samodzielne rozwiązanie.

Atutem Kingsofta jest szybkość działania, niski pobór zasobów sprzętowych, przystępny interfejs oraz wysoka wykrywalność złośliwego oprogramowania.

26.05.2013 19:32 | Recenzja do wersji 2012.SP5.6

Komentarze

FreeWare_RK   12 #311 25.05.2015 22:16

@NorthAngel: Na początek Panda Free AV jest programem który został zamiennikiem za Pandę Claud AV która nie jest już rozwijana. Teraz darmówka od Pandy to własnie Free AV. Kingsoft nie jest rozwijany i nie wiem czy dostaje jeszcze aktualizacje sygnatur. Rozwijana jest chińska wersja tylko z krzakami. W grę wchodzą softy Baidu i Panda Free AV. Cóż wydaje mi się, że Baidu bez włączonego silnika Aviry i bez podkręcenia ustawień na max będzie lepszym wyborem niż Panda. Ja bym jednak włączył Avirę i pozmieniał w opcjach trochę, choć są userzy którzy tego nie robią, mają na minimum i mówią, że i tak jest w porządku ochrona i bardzo dobry HIPS. Polecam Baidu, czeste aktualizacje, rozwój w dobrą stronę. Panda cięższa jest. Ale już wak wolisz. Oba te softy są bardzo dobre. Jednak nie wiem jak jest z Pandą, czy pobiera cache sygnatur na dysk czy tylko ma samą chmurę, bo jeśli będziesz gdzieś bez dostepu do neta a trzeba będzie zeskanować to może być problem. Baidu pobiera opcjonalną Avirę na dysk więc wrazie braku w danej chwili internetu można przeprowadzić skan.

P.S.
Co do Pandy nie jestem pewny jak jest z jej silnikiem, wprawdzie kiedyś pisał ktoś, że pobiera cache sygnatur na dysk ale głowy sobie odciąć nie dam :P.

NorthAngel   7 #310 29.04.2015 23:13

A co lepsze: panda free antivirus, Panda Cloud Antivirus, czy może baidu antivirus albo Kingsoft Antivirus ? - chodzi mi o lekkość programu i czy działa szybko i nie obciąża zbytnio procesora. I pod względem tym, czy dobrze chroni komputer.

  #309 29.04.2015 14:40

@NorthAngel: A po co ci Kingsoft po polsku , jest tam kila przycisków po angielsku i nawet dziecko da radę. Program bardzo dobry a że nie rozwijany to co ? niech się martwią ci z nowymi systemami bo na win 7 chodzi świetnie. Używam go 2 lata , robię skan innymi programami co 3 miesiące i nic nie znalazły. Kingsoft jak na razie nic mi nie przepuścił. Więc czy może być lepszy program ? wątpię ! to że trochę bajeru dodali do Baidu nie znaczy że jest lepszy.

FreeWare_RK   12 #308 28.04.2015 23:41

@NorthAngel: Taka dupa z tą polską wersją. Chyba mówi o Baidu. Ja mam baidu i polską wersję się ustawia dzięki spolszczeniu jednego z userów. Bardzo dobry program. Też ma silnik Aviry oraz dwie chmury. Bardzo polecam jak o to pytasz. Baidu lepsze bo się rozwija a ten już nie. Kingsoft tylko po chińsku. Polecam Baidu, chińskich krzaków nie ogarnę :P .

NorthAngel   7 #307 17.04.2015 00:20

Może dałbyś linka do polskiej wersji ? - powiedzcie mi proszę, czy na windows XP z procesorem jedno rdzeniowym lepszy jest ten program czy baidu antivirus ?

  #306 11.04.2015 02:31

@wbszakal (niezalogowany): jak to polską wersję? możesz wyjaśnić. będę rad. pozdrawiam

FreeWare_RK   12 #305 08.03.2015 19:24

@wbszakal (niezalogowany): Tylko program jest już nie rozwijany. Tylko chińska wersja. Baidu teraz jest nowym Kingsoftem bo jest to co było w Kingsofcie plus nowe osłony bajery i inne rzeczy. Lekkość pozostała.

  #304 07.03.2015 14:18

ja mam polska wersje działa świetnie chroni wszystko od sciaganych filmów po PenDrive , Anti-chacker działa świetnie ,
błyskawiczna instalacja, niski pobór zasobów, przyjazny interfejs, skuteczna heurystyka i wykrywalność, skanowanie w chmurze polecam w 100% tylko trzeba znalezc polska wersję

FreeWare_RK   12 #303 12.02.2015 00:24

@szadek28: Nie używam również go od dłuższego czasu, od momentu jak się okazało, że przestał być rozwijany. Hmm ludzie coś czasem pisali, że pojawiały się aktualizacje sygnatur Aviry ale już od dawna tego nie widzę więc możliwe, że już ich nie ma. Chmura cały czas funkcjonuje w dobrej formie.

szadek28   2 #302 11.02.2015 23:22

@FreeWare_RK: ... a tak odnośnie samego softu, to wiesz może, czy jeszcze aktualizacje w nim jakieś się zdarzają, czy tylko chmura pracuje? Pytam, bo już od kilku miesięcy go nie używam, a zawsze lubiłem jego lekkość i skuteczność (nie mam oczywiście na myśli aktualizacji samego oprogramowani do wersji o wyższej numeracji, tylko samą bazę wirusów)

FreeWare_RK   12 #301 23.01.2015 19:11

@szadek28: No to wychodzi :) lepsze małe pojęcie niż jego brak :) . Pewnie to babol się wkradł podczas pisania. Zdarza się.

szadek28   2 #300 23.01.2015 18:47

@FreeWare_RK: czyli chłopak jakieś pojęcie ma;)

FreeWare_RK   12 #299 23.01.2015 15:51

@szadek28: Heh ja też nie :P myślałem, że tylko pendrive'y :P

szadek28   2 #298 17.01.2015 13:17

@paterak (niezalogowany): nie wiedziałem, że kingston robi też antywirusy;)

FreeWare_RK   12 #297 15.09.2014 14:58

@wojjtek (niezalogowany): No to litery i to litery. Dla mnie jednak krzaki nie do ogarnięcia chyba, że wszystko jest tak samo analogicznie w tych samych miejscach co przedtem było. Obrazkami można się też sugerować.

FreeWare_RK   12 #296 14.09.2014 22:06

@wojjtek (niezalogowany): Tak, od tego jest opcja update. To co się wtedy dzieje to właśnie pobieranie nowych sygnatur Aviry na dysk. Resztę silników tych co masz napisane to są w chmurze. Nie wiem czemu nie ma tego w opcjach by włączyć czy wyłączyć ale właśnie to co się pobiera to baza danych sygnatur Aviry. Masz je na dysku na którym zainstalowałeś program. Możesz w każdej chwili zobaczyć. Baidu to samo tylko tam już pisze to, że dostępny jest ten silnik. W kingsofcie niestety nie. Nie wiem czemu.

  #295 14.09.2014 21:41

@FreeWare_RK: no arabskie czy krzaki to to samo dla nas praktycznie :D

  #294 14.09.2014 21:39

FreeWare_RK: ciągle piszesz o silniku aviry a ja tu nic takiego nie widze w kingsofcie. nie ma opcji aby wlaczyc cos jeszcze.
w programie napisane jest - engine status: quadruple engines (cloud engine, blue engine II, system Rrepair, KSC cloud heuristic)
czy w ogole ten program wykryje jakiegokolwiek wirusa bez dostepu do internetu?

MrBeckham666   15 #293 11.09.2014 21:24

@Bartek29: zainstaluj baidu antivirus jest to sprawniejszy kingsoft

FreeWare_RK   12 #292 10.09.2014 11:39

@Bartek29: No to mamy nauczkę by nie tykać ręką tego co krzaki posiada zamiast naszych literek arabskich. Ostatnio moda by program sobie doinstalowywał sam od siebie jakieś śmieci. No samo Nano AV, też jakiś syf sobie instaluje u nieświadomego usera.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.