Kingsoft Office Suite Free 2013 9.1.0.4550

Pobierz program Asystent pobierania włączony

Kingsoft Office Suite Free 2013 to darmowy pakiet biurowy, cieszący się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Duże podobieństwo interfejsu i oferowanej funkcjonalności do konkurencyjnego oprogramowania Microsoftu, a także fakt, iż tworzony jest on przez Chińczyków sprawia, że bardzo często Kingsoft Office Suite Free określany jest mianem "chińskiej podróbki Office'a".

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą 3 najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe - edytor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Spreadsheets oraz narzędzie do tworzenia prezentacji Presentation. Wszystkie one posiadają niemalże identyczny interfejs graficzny i oferują podobny zestaw funkcji, co popularny, ale płatny Office 2003.

Zaletą Kingsoft Office Suite Free 2013 jest szybkość działania oraz wsparcie dla mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, bez konieczności przełączania okien. Pakiet wyposażony został we wbudowany konwerter plików do formatu PDF, a także pozwala zabezpieczać tworzone dokumenty hasłem. Poza możliwością pracy z własnymi formatami, oferuje on pełną obsługę formatów Worda, Excela i PowerPointa w wersjach 97/2000/2003/2007/2010.

Pomimo wielu zalet, jak np. obsługa formatów Office'a posiada także kilka wad. Jedną z nich, z pewnością istotną dla polskich użytkowników pakietu jest brak polskiej wersji językowej, a także polskiego słownika do sprawdzania pisowni.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również nowa odsłona pakietu Kingsoft Office nosząca nazwę WPS Office. Obecnie znajduje się ona w fazie rozwoju, a jej aktualną wersję pobrać można z poziomu linków bezpośrednich (powyżej gwiazdek z oceną).
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kingsoft Office dla Linuksa: coraz bliżej do realnej alternatywy dla MS Office

56
OPROGRAMOWANIE 31.10.2013 | Adam Golański (eimi)

W świecie pakietów biurowych król jest jeden – Microsoft Office od lat nie pozostawia konkurencji szans, szczególnie w środowiskach korporacyjnych. Z przedstawionych przez nas ostatnio wyników badań Forrestera, dotyczących wykorzystania pakietów biurowych w organizacjach, widać, że jedynym, który zdołał uszczknąć zauważalny kawałek z tego tortu jest Google, ze swoim onlineowym pakietem Docs (Dokumenty). Widać też jednak, jak bardzo badania te są obciążone realiami Ameryki Północnej – nawet nie zaistniał w nich rozwijany od lat dziewięćdziesiątych chiński pakiet Kingsoft Office (WPS Office),…

Recenzje użytkowników

Bardzo dobre działanie, dobra obsługa plików MS Office
brak słownika polskiego
ocena użytkownika

Nie przeszkadza mi angielski interface, u mnie żadnych zmian opisanych poniżej (przecinki/kropki, kafelki bz. na moim W8.1) - ale jako minus piszę brak słownika języka polskiego - mimo dokładnego postępowania zgodnie z procedurą i porad PC Support od Kingsofta nie udało mi się zmusić programów do włączenia polskiego słownika; Kingsoft już się poddał i sugeruje, że podany Crazygod słownik jest niepoprawny

07.11.2014 09:41 | Recenzja do wersji 2013 9.1.0.4550
Poprawna obsługa plików MS Office. Szybki. Przyjemny interfejs.
Zmienia ustawienia regionalne. Brak polskiego interfejsu i sprawdzania pisowni. Mąci w systemie.
ocena użytkownika

Zainstalowany na Windows 8.1.

Tak jak pisali inni użytkownicy, bez uprzedzenia zmienia niektóre ustawienia regionalne (przecinek na kropkę i odwrotnie). Po instalacji z ekranu startowego zniknęło 2/3 dodanych przeze mnie kafelków. Zmienił ustawienia okien eksploratora (wszystko zaczęło się otwierać tylko w nowych oknach). Dziwnie instaluje uaktualnienia - po akceptacji dostępnej aktualizacji użytkownik nie jest o niczym informowany, nie wiadomo czy update się zaczął, czy skończył itd. Często chce łączyć się z netem, a konkretnie z firmami, które w nazwach mają "Beijing" i "Zhuhai, czyli wiadomo gdzie... :) Interfejs jak dotąd tylko w języku angielskim, francuskim i chińskim. Brak tu sprawdzania polskiej pisowni ale wszystkie polskie znaki wprowadza prawidłowo więc z "polskimi" dokumentami pracuje się bez problemu.

Na plus można zaliczyć dobrą obsługę plików MS Office (na tyle, ile na razie zdążyłem przetestować problemów nie stwierdziłem). Szybko się uruchamia i lekko działa. Ma całkiem przyjemny wygląd (do wyboru trzy wersje interfejsu). Oferuje sporo szablonów dokumentów (wymagane dopuszczenie do netu). Całość programu to u mnie ok. 260 MB więc dość mało.

W sumie, gdyby poprawić to, co pisałem wyżej, zwłaszcza mącenie instalki w systemie i dodać pełną obsługę polskiego języka to mielibyśmy naprawdę udany produkt będący mocną alternatywą dla MS Office. Na razie trzy gwiazdki, ale trzymam kciuki za ten pakiet.

30.10.2014 20:37 | Recenzja do wersji 2013 9.1.0.4550

Komentarze

Crazygod  18.11.2014 13:41 #314

@Anonim (niezalogowany): Ameryki nie odkryłeś, bo problem był już dawno sygnalizowany, potwierdzony i zgłoszony, a nawet producent o tym pisał.
Przegapiłeś również kolego wpis, w którym była informacja, że najnowsza wersja 2014 (co prawda jeszcze w wersji Beta) ma ten problem już poprawiony.
Z mojej strony to chyba już wszystko w temacie.

Anonim (niezalogowany) 27.10.2014 08:37 #313

Pakiet bez pytania zmienia w Windowsie ustawienia regionalne (separatory tysięczne w liczbach na przecinki, a przecinek zamienia na kropkę), co jest dla mnie niedopuszczalne. Poza tym w edytorze nie ma opcji dzielenia wyrazów.

Crazygod  31.08.2014 20:10 #312

Nowa wersja WPS 2014 oczywiście jeszcze w wersji beta o numerku 9.1.0.4758 dostępna tu:http://www.ksosoft.com/product/office-free.html , a lista zmian tu: http://www.ksosoft.com/what-is-new-in-kingsoft-office-free-2013.html

Crazygod  27.08.2014 17:28 #311

Żeby nie być anonimowym poprzedni komentarz (odpowiedź dla @Karl Franz) jest mojego autorstwa - ot zapomniałem się zalogować :P

Anonim (niezalogowany) 27.08.2014 17:25 #310

@Karl Franz: "Prędko polskiego UI pewnie nie zobaczymy ale słownik by się przydał."- tak piszesz.

Cóż ja powiem tak.
Od samego gadania polskie UI pewno się samo nie zrobi, a polski słownik działa już dawno bo od wersji KSO free 9.1.0.4514 i Pro 9.1.0.4524. Nawet sam producent wrzucił opis dodawania nowego słownika: http://ksosoft.com/writer/129-how-to-add-new-dictionaries-to-writer-2013-for-spe..., a sam polski słownik można pobrać np z http://przeklej.org/file/Cl9eRw/pl.PL.zip

Ciężko? Pewnie, że nie, ale przecież 90% tego narodu potrafi tylko gadać, narzekać lub czekać, aż inni coś zrobią.

Karl Franz  26.08.2014 14:49 #309

W sumie to program wygląda jak MS Office Free Edition :) wygląda interesująco i może być alternatywą dla topornych Open Officów różnej maści. Prędko polskiego UI pewnie nie zobaczymy ale słownik by się przydał.

Maha  21.08.2014 19:35 #308

@ Magnum 44: jeśli zainstalowałeś WPS, to sam widzisz po nazwach, że to procesy update'ów, upgrade'ów i jakiś notifikacji. Jeśli masz zaporę ustawioną na np. własne reguły, to zauważysz, że procesy główne wps.exe, wpp.exe, et.exe , jak i te z folderu wtoolex mają nadmierną chęć kontaktowania się z "centralą" bez naszej zgody. Czego osobiście nie lubię :-)

Magnum 44  15.08.2014 09:50 #306

@Maha: A za co odpowiedzialne są procesy z folderu wtoolex? :)

Maha  30.07.2014 09:35 #305

Dziś wyszła druga beta Kingsofta pod nową nazwą WPS Office (WPS Office 2014 9.1.0.4746 Beta 2): http://www.wps.com/downloads/pc/wps_office_pc.exe . Domyślnie chce instalować się w AppData, więc dla porządku warto zmienić na Pliki programów. Podczas instalacji usuwa wszystko Kingsoft Office, jeśli wcześniej tego nie zrobiliśmy. Dodali język francuski w dwóch wersjach: Francja i Kanada (co nas Polaków "bardzo" cieszy ;-) ) .
Jeśli mnie wzrok nie myli, to naprawili zamianę formatu liczb (przecinki na kropki, itp) przy każdorazowym odpaleniu któregokolwiek komponentu.
Warto zablokować na firewallu procesy: wps.exe, wpp.exe, et.exe oraz wpsnotify.exe z folderu wtoolex. Właściwie to można zablokować wszystkie procesy z tego folderu lub zamienić nazwy na np. wpsnotify.exe.bak. Albo jeśli ktoś chce, to całkowicie wtoolex usunąć :-)

cephei  18.07.2014 11:38 #304

A czy to to nie nazywa się już WPS Office, a nie jak tutaj?

Anonim (niezalogowany) 16.07.2014 12:41 #303

To raczej Microsoft wykorzystuje wynalazek Chińczyków. Patrz http://pl.wikipedia.org/wiki/Bi_Sheng

Crazygod  15.07.2014 19:27 #302

do Admina
Wrzucicie w końcu link do wersji beta WPS 2014, czy jest z tym jakiś problem?
http://www.wps.com/downloads/pc/wps_office_pc.exe

Crazygod  14.07.2014 08:34 #301

Poniżej odpowiedź od producenta

Dear User,
The license is tied to computer hardware. It’s a way to record one activation information.
In case you reinstall or upgrade WPS Office on the same computer, it won’t cost you one activation chance.

Generally, if you reinstall the computer system, it will not cost you one activation chance either.
But we received some feedbacks from the users that after reinstalling the computer system, the activation is not available.
So we usually gave the users one activation chance to make it up to 3 activation times.
We cannot assured that reinstall the computer will not influence the activation.
About your problem, we are sorry for the inconvenience caused.
We will log and forward it to the related R&D department, and have a test to find solution to it.
Hope this bug will soon be solved.
Thanks for your support for WPS Office.

Best regards,

Teraz widać jak jest ważne, aby zgłaszać problemy, a nie czekać aż inni zrobią coś za nas. Okazuje się bowiem, że nie tylko ja zgłaszałem problem z ponowną aktywacją.

Crazygod  13.07.2014 22:01 #300

@Mireeek (niezalogowany): Najśmieszniejsze jest to, że napisali mi, iż klucz jest niby przypisany do danego kompa (sprzętu). Problem polega jednak na tym, że mam kłopot z aktywacją na kompie gdzie KSO był zainstalowany jako pierwszy, a skoro tak to dlaczego mam teraz problem z kolejną aktywacją? -zadałem im takie pytanie.
Nie mogę powiedzieć do końca, że blokują mi aktywację, bo otrzymałem od nich nowy kod, którym mogę aktywować KSO, przy czym jeżeli zrobię format lub np. zmienię płytę główną to znowu będę miał problem z aktywacją o czym mi napisali.

Kupiłem KSO i wg informacji zawartej na stronie internetowej płacę za http://www.wps.com/wpspro
for A Single, Lifetime License (For Up To 3 PCs)

1 licencję na trzy kompy. Nikt nigdzie mnie nie informuje, że zostaną one przywiązane do kompa przy pierwszej aktywacji choć to i tak g.. prawda, bo nie mogę aktywować na kompie gdzie KSO było aktywowane jako pierwsze. - wytknąłem im to wszystko i zobaczymy co zrobią.
Napisałem, im również, że nie chcę żadnych nowych kodów tylko chcę mieć możliwość używania kodu który zakupiłem na 3 swoich kompach.
@WujekGoogleMówi
Dzięki za chęci pomocy, ale nie mam zamiaru nic kombinować - ma działać i już. Zapłaciłem więc chcę używać, a jak nie to trudno. Przełknę to i kupię sobie MSO, gdzie nikt nie będzie mi limitował liczby aktywacji.
Paranoja mówię Wam. Chcesz uczciwie używać programu i masz więcej kłopotów niż gdybyś używał pirata -paranoja.
W moim przypadku zdarza mi się robić coś za kasę więc chciałem być uczciwy i kupiłem KSO, a tu patrz.. zonk.
Nie miejcie mi za złe, ale odebrali mi ochotę do bawienia się w spolszczenie. Uczciwy zawsze dostaje w łeb dwa razy więcej.
Jest beta 1 wersji WPS 2014 (KSO zmienił się na WPS, ale dalej jest to samo) http://www.ksosoft.com/downloads/windows wersja 9.1.0.4674
Zauważyłem, że dodali folder mui i jest w menu już możliwość zmiany języka narazie z angielskiego na chiński :P

WujekGoogleMówi (niezalogowany) 13.07.2014 02:11 #299

@Crazygod: Nie wiem czy zadziała ale spróbuj tej metody aktywacji: http://pokazywarka.pl/rkwrjp/

Wujek google mówi (niezalogowany) 13.07.2014 02:06 #298

@Crazygod: Klucz produktu jest zapisany w pliku ksomisc(data).log w katalogu C:\Users\...\AppData\Roaming\Kingsoft\office6\log\ksomisc . Plik z linijką "2013/06/18 12:00:48 I ksomisc 00001270:00001bd8 [wWinMain][ksomisc begin] cmdline:-verifysn XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX!7&1@ FL:H:\rc_v9_en_20130513_branch\Coding\support\ksomisc\ksomisc.cpp(621)" zawiera klucz. Spróbuj w miejsce XXXXX wpisać swój klucz i uruchomić oprogramowanie.

Mireeek (niezalogowany) 13.07.2014 02:02 #297

@Crazygod: Przykro mi to słyszeć. Po twojej ostatniej wypowiedzi przestałem wierzyć w to, że spolszczenie kiedykolwiek się pojawi. Mam jednak nadzieję, że skoro zakupiłeś pełną wersję pakietu to małe chińskie rączki odblokują ci możliwość aktywacji oprogramowania.

Crazygod  11.07.2014 22:40 #296

Uwaga!!!
Spotkałem się z sytuacją (świeża sprawa), że KSO w wersji Pro blokuje możliwość aktywacji programu. Niby kupujemy licencję lifetime na 3 kompy, a okazuje się, że jeżeli na którymś kompie zrobiliśmy ileś tam aktywacji (np. na skutek formata systemu) to za którymś razem okaże się, że nie będziemy mogli już na tym kompie aktywować KSO.
Obecnie wymieniam się mailami z serwisem, który zaczął mnie delikatnie mówiąc wk.. rwiać.
W związku z zaistniałą sytuacją oświadczam, że nie ruszę dalszego spolszczenia KSO dopóki nie odblokują mi możliwości aktywacji KSO przy użyciu kodu licencji, który zakupiłem.
Nawet MSO pozwala na dowolną ilość aktywacji dla danego kompa.

Crazygod  09.07.2014 20:38 #295

@e-nighthawk: Problem już był wcześniej opisany i zgłoszony dla producenta.
Poniżej dla przypomnienia odpowiedź producenta odnośnie problemu ze zmianą ustawień regionalnych:

Dear User,
Thanks for your support for Kingsoft Office.
We have defined your problem as a bug of Spreadsheets.
Sorry for any inconvenience caused.
It is mainly because we do not support the date format of your country.
Hope it can be fixed in our future version.
Best regards

Kluczowe jest tu stwierdzenie :It is mainly because we do not support the date format of your country. czyli z grubsza "Jest to głównie dlatego, że nie wspieramy formatu daty twojego kraju."

Na chwilę obecną pozostaje więc tylko cierpliwie czekać.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.