r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kodi

Strona główna Android Multimedia Inne programy multimedialne
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Kodi, dawniej znane pod nazwą XBMC to multiplatformowe centrum zarządzania naszymi multimediami. Za jego pomocą możemy odtwarzać filmy, muzykę czy też grafiki.

Galeria programu

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wita nas krótki przewodnik. Interfejs programu zbliżono do tego jaki znamy z komputerów PC. Takie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Z jednej strony nie musimy się uczyć programu na nowo, z drugiej poszczególne elementy interfejsu są nieraz zbyt małe. Na mniejszych ekranach telefonów korzystanie z Kodi jest niewygodne.

Aplikacja podobnie jak jej wersja dla PC obsługuje wtyczki. Dzięki nim możemy w znaczny sposób poszerzyć jej możliwości. Dodatkowo potrafi odtwarzać multimedia zgromadzone w pamięci urządzenia czy też lokalnej sieci. To dzięki sporej bazie dodatków oraz rozbudowanym opcjom Kodi może zamienić się w multimedialny kombajn.

Podobnie jak jej wersja dla PC aplikacja dostępna jest za darmo. Fanów wersji desktopowej nie trzeba zachęcać do sprawdzenia edycji mobilnej. Pozostali w sklepie Google Play znajdą bardziej proste i lepiej dopasowane do obsługi na mniejszych ekranach odtwarzacze multimedialne.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Przewodnik po Kodi (XBMC). Ustawiamy i ulepszamy popularny odtwarzacz mediów

103
OPROGRAMOWANIE 19.02.2016 | Adam Golański (eimi)

Wolny i otwarty odtwarzacz Kodi (wcześniej XBMC) nie ma dziś praktycznie konkurencji. Windows Media Center odeszło do lamusa, inne zaś aplikacje tego typu, zaprojektowane z myślą o używaniu na urządzeniach podłączonych do telewizorów (tzw. trzymetrowy interfejs) nigdy nie zdobyły większej sławy. Na pewno konkurencji nie pomogło też to, że Kodi dostępne jest dziś na praktycznie każdą popularną platformę, zarówno jako samodzielna aplikacja jak i niezależny system, czy że posiada ogromny ekosystem tworzonych przez społeczność wtyczek, pozwalających zrobić z odtwarzaczem niemal wszystko. Ilu…

Kodi 15.2 przynosi poprawki dla najbardziej dokuczliwych usterek

7
OPROGRAMOWANIE 20.10.2015 | Adam Golański (eimi)

Dostępna jest już wersja 15.2 jednego z najbardziej rozbudowanych odtwarzaczy multimedialnych, Kodi (ex XBMC). Przynosi ona przede wszystkim poprawki usterek, wykrytych w wersjach 15.0 i 15.1. Na szczęście zmiany nie wpływają na dodatki, więc po instalacji nie odczujecie żadnej różnicy. Najważniejsze z poprawek dotyczą wyświetlania napisów, obsługi PulseAudio na Linuksie, przełączania między częstotliwościami odświeżania obrazu na Androidzie, skanowania mediów przy budowie bibliotek i przewijania wstecz na Windows. Z kompletną listą zmian można zapoznać się na GitHubie. Kodi 15.2 znajdziecie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.