r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

League of Legends 6.20

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program Asystent pobierania włączony

League of Legends to MOBA (Massive Multiplayer Online Battle Arena) stworzona w oparciu o modyfikację do gry WarCraft III zatytułowaną Defense of the Ancients (DotA). Produkcja jest dostępna za darmo (model finansowy free-to-play), ale oferuje możliwość kupowania przedmiotów do wykorzystania podczas rozgrywki za prawdziwe pieniądze (mikrotransakcje).

Galeria programu

Gra łączy gatunki RPG (role playing game) i RTS (strategia czasu rzeczywistego), oferując dostęp do takich trybów, jak Summoner's Rift (najpopularniejsza opcja; dwie pięcioosobowe drużyny walczące w dżungli), Twisted Treeline (dwie drużyny po trzech bohaterów; małe potyczki) i Howling Abyss (dwie pięcioosobowe drużyny walczą ze sobą w jednej alei; kluczem do sukcesu jest współpraca).

Rozgrywka w League of Legends koncentruje się na potyczkach między graczami w trybach 3vs3 lub 5vs5, ale chętni mogą rozpocząć swoją przygodę z grą rywalizując z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Przed przystąpieniem do zabawy musimy wybrać swojego bohatera z puli ponad 110 zróżnicowanych herosów różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale i umiejętnościami. Bitwa zostaje zakończona wówczas, gdy jeden z uczestników zabawy zdoła zniszczyć bazę wroga.

Warto dodać, że na świecie regularnie organizowane są turnieje e-sportowe w grę League of Legends, która w 2013 roku została oficjalnie uznane za dyscyplinę sportową. Profesjonalni gracze rywalizują między sobą o nagrody nawet w wysokości milionów dolarów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Eurowizja, Streamago, LoL, Timebox, Burze nad Polską – najciekawsze programy tygodnia

18
OPROGRAMOWANIE 14.05.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Skoro udało nam się przetrwać otoczony przesądami piątek 13, zapraszam do przejrzenia listy najciekawszych nowości w naszej bazie programów. BlackMagic Fusion W tym tygodniu ponownie przegląd otwiera program do tworzenia efektów specjalnych w filmach, ale bardziej specjalistyczny niż HitFilm. Chodzi o BlackMagic Fusion, po długiej przerwie wydany w wersji 8 i także dla systemu OS X. Blackmagic Fusion to zupełnie darmowa wersja profesjonalnego oprogramowania, które było wykorzystywane przy produkcji przynajmniej tysiąca kinowych hitów. Efekty są tworzone w wizualnym edytorze, przez…

Się gra, się ma, czyli którymi grami warto się interesować dla pieniędzy i nagród

26
ROZRYWKA 27.02.2016 | Tomasz Wrzesień (TomisH)

Finały Intel Extreme Masters w Katowicach rozpalają zmysły nie tylko z uwagi na liczne atrakcje oczekujące na zwiedzających podczas trwającej trzy dni imprezy, ale też pulę nagród pieniężnych. W tym roku chodzi o pół miliona dolarów w głównych tytułach turniejowych. Niejeden chciałby tak móc sobie grać, a przy okazji dostawać za to grube tysiące zielonych. Od czego jednak zacząć? Oto nasze propozycje gier e-sportowych, którymi najbardziej się opłaca zainteresować dla celów zarobkowych. Na pierwszy ogień idą oczywiście oficjalne gry IEM, a więc Counter-Strike: Global Offensive, League of…

Recenzje użytkowników

polska wersja językowa,częste dodawanie nowych postaci z nowymi umiejętnościami, częste aktualizacje, wyrównany poziom rozgrywki, drzewko rozwoju
czasem nerwowi i niemili gracze, mała ilość map i trybów rozrywki
ocena użytkownika

Ta gra w 2011 r zdobyła nagrodę dla najlepszej darmowej gry sieciowej co skłoniło mnie do jej instalacji .Muszę przyznać że z początku rozgrywka wydawała mi się nudna i ograniczona lecz z czasem gdy kończyłem kolejne wymagające starcia granie w LOLA zaczęło przynosić frajdę. Grając w tą grę należy być nastawionym na pracę zespołową i strategiczne myślenie które w efekcie prowadzi do zwycięstwa i które przeliczane jest na walutę za którą można dokupić kolejnie grywalne postacie z nowymi oryginalnymi umiejętnościami. Postępy w grze wiążą się także z zdobywaniem kolejnego poziomu za co rozwijamy ogólne drzewko postaci z którego talenty należy dostosować do faktu czy np. gramy wojownikiem czy magiem ;] oraz co pozwala nam też odblokować drzewko runiczne w które montujemy zakupione runy wspomagające naszą postać w walce. Dużym minusem natomiast są sami gracze którzy często potrafią być dziecinnie nie mili i swoją frustrację z powodu swych nieudolności przelewają na innych co strasznie irytuje podczas rozgrywki. Ogólnie polecam zapoznać się z tym tytułem chociaż jestem bardziej fanem sieciowych strzelanin i rpg .

17.07.2015 11:20 | Recenzja do wersji 5.11
Świetny klon DOTA, mnogość postaci, grafika, grywalność
Potrafi się znudzić po monotonności map
ocena użytkownika

Świetny klon DOTA w którym dowodzimy naszym bohaterem (losową postacią) i musimy wraz z innymi użytkownikami zniszczyć bazę przeciwnej drużyny. Gracz musi podejść do rozgrywki bardzo taktycznie, gdyż mały błąd lub niezgranie z zespołem oznacza szybka klęskę.
Za każde wykończenie przeciwnika otrzymujemy złoto za które wykupujemy przedmioty podnoszące statystyki w rozgrywce. Warto zagrać - gra jest bardzo trudna, ale daje ogromne pokłady frajdy :)

03.04.2015 14:01 | Recenzja do wersji 4.11

Komentarze

0 nowych
piotrek18l   6 #6 28.02.2016 17:09

Dota to Dota tamto. LoL i tak jest lepszy i przyjemniejszy.

Quassar   5 #5 01.01.2016 02:24

Grałem w większość moba od starej Doty1 na ligiach niemieckich GhostGraz do nowet doty2 jak i hejtowany LoL czy też nowy HotS..
Każde moba jest dość specyficzne ale co jak co dota najbardziej wymaga umiejętności od gracza.. nauczysz się robić wymiot w docie poradzisz sobie w każdym innym moba... mimo to czasem pogram w te pozostałe, ten niszowy Demigod też choć straszna tandeta...

kpv15   3 #4 14.10.2015 13:42

Gra godna uwagi i mimo małej ilości map (i tak % graczy gra tylko 5 vs 5 na summoner's rift) gra wciąga na długie godziny początkowo gracz chce stać się lepszy i wbić 30 poziom uprawniający do grania tzw. rankedów po czym zatrzymuje go system lig, który zachęca do grania w celu awansu do wyższej dywizji. Niestety coraz większą bolączką gry staja się toksyczni gracze, którzy niejednokrotnie sprawiają że gra z pasjonującej moby zmienia się w miejsce gdzie gracze próbują udowodnić który z nich ma bogatszy zasób słownictwa.

dzikiwiepsz   11 #3 14.10.2015 13:03

Gra jest fajna, szkoda tylko że co chwilę coś na siłę muszą w niej zmieniać, nie chodzi mi o ogólne poprawki czy zmiany ale o zmiany typu jakąś moc bohatera trochę zmniejszyć zaraz wyrównać a po chwili zwiększyć i tak przy każdej aktualizacji.

StarterX4   10 #2 26.06.2015 19:36

Kompletna nuda. Nie polecam.
Dota 2 ma w sobie przynajmniej to że się nie nudzi, i ogółem jest lepsza od LOLa.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  37 #1 28.12.2014 22:22

Dziwne, pomimo swojej popularności żaden z naszych użytkowników nie pokusił się o komentarz. Ja co prawda takich gier nie lubię, ale taką pozycję z pewnością sprawdzę.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.