Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Malwarebytes Anti-Malware to darmowy, nieco nietypowy program antywirusowy pozwalający na wykrycie i usunięcie różnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Dzięki niemu pozbędziemy się z komputera wirusów, robaków, trojanów, rootkitów, dialerów i oprogramowania szpiegującego. Może on stanowić dodatek do już używanego oprogramowania innej firmy.

Galeria programu

Aplikacja jest nietypowa ze względu na to, że nie stanowi „typowego antywirusa”. Jest to samodzielny skaner, który w wersji rozszerzonej monitoruje używane pliki i przeglądane strony internetowe. Oprogramowanie to jest przydatne przede wszystkim w sytuacji, gdy inne antywirusy zawodzą, lub gdy nie mamy pewności, czy nasz komputer jest czysty. Dzięki Malwarebytes Anti-Malware wykryjemy wtedy zawirusowane pliki, oprogramowanie szpiegujące, a także potencjalnie niechciane aplikacje (tzw. PUP). Z programu możemy korzystać nawet posiadając inny, kompletny zestaw ochronny. Stanowi on uzupełnienie ochrony uruchamiane np. tylko na wyraźne polecenie użytkownika.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Oferuje kilka typów skanowania, w tym skanowanie szybkie i obszarów wyznaczonych przez użytkownika. MBAM sprawdza nie tylko pliki, ale również dane przeglądarek i rejestr systemowy, co pozwala mu usuwać nawet ukryte zagrożenia. Program codziennie aktualizuje sygnatury wirusów, jego ustawienia pozwalają na wykluczanie ze skanowania określonych obszarów na dysku i stron internetowych. Dostępny jest także rozbudowany harmonogram zadań, w którym można ustalić zautomatyzowane zadanie jak aktualizacje i skanowania wykonywane w tle. W razie potrzeby możliwe jest zablokowanie dostępu do programu za pomocą hasła.

Uwaga!

Dostępna jest też rozszerzona wersja programu, Malwarebytes Anti-Malware Premium, którą można zakupić korzystając z przycisku „Kup pełną wersję” u góry strony. Wersja Premium pozwala na ciągłą pracę programu w tle, dzięki czemu może zareagować na zagrożenia natychmiast i tym samym ustrzec nasz komputer przed nowymi szkodnikami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Malwarebytes Anti-Malware przestanie straszyć pstrokatym interfejsem

35
OPROGRAMOWANIE 04.03.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Idą zmiany w interfejsie popularnej aplikacji Malwarebytes Anti-Malware służącej do usuwania z komputera szkodliwego oprogramowania. Wygląd zaprezentowanej jakiś czas temu wersji 2.0 najwyraźniej nie spodobał się użytkownikom, bo producent wydłużył wsparcie dla starszej wersji, a także już szykuje zupełnie nowe wydanie, które będzie zgodne z obecnie panującą modą, spłaszczone. Popularny MBAM zyskał sobie popularność za to, że w podstawowej edycji jest on zupełnie darmowy i pozwala na szybkie, skuteczne skanowanie. Wersja stabilna przypomina z wyglądu fałszywe antywirusy, pełna jest bowiem…

Malvertising: miliony komputerów zainfekowanych przez reklamy Google

35
OPROGRAMOWANIE 22.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Reklamy serwowane tak przez Google, jak i przez inne firmy potrafią już nie tylko przeszkadzać i irytować, ale również infekować komputery internautów. Nie jest to oczywiście bezpośrednia wina sieci reklamowych, bo do akcji wkraczają tutaj cyberprzestępcy, ale za to liczby osób zainfekowanych idą w miliony i rosną w zastraszającym tempie. W ostatnich dniach miał miejsce kolejny incydent tego typu. O najnowszym ataku poinformowali na swoim blogu specjaliści z firmy Malwarebytes, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania zabezpieczającego, oraz filtrowaniem ruchu internetowego. Atakujący…

Recenzje użytkowników

Lekki, skuteczny,działający w tle nie obciążający nadmiernie systemu, współpracuje z większością antywirusów, dodatkowo ochrona USB
ograniczenie ochrony w czasie rzeczywistym, w wersji free
ocena użytkownika

Malwarebytes Anti-Malware to jeden z najlepszych i ważniejszych programów do ochrony systemu. Jest lekki, szybki i co najważniejsze skuteczny w swoim działaniu. Dzięki częstym dostępnym aktualizacjom jest w stanie wykryć i przechwycić realne zagrożenia płynące nie tylko z internetu, ale również pamięci usb.
To dobry i pewny program, chroniący i zabezpieczający nasze komputery przed inwazją obcych, jest elementarnym uzupełnieniem antywirusów, które dzięki takim programom zbliżają swoje działania do doskonałości. Ten prawdziwy łowca złośliwego oprogramowania, łączy ze sobą odpowiednie technologie, które wyspecjalizowały się w sztuce wyszukiwania i niszczenia infekcji komputerowych. Niezależnie czy zdecydujecie się na wersję free, czy płatną pełną wersję programu, polecam zainstalowanie tego narzędzia i przynajmniej raz w tygodniu skanowania systemu.

13.04.2015 14:45 | Recenzja do wersji 2.1.4.1018
Odświeżony i czytelny wygląd w nowej wersji, Szybsze skanowanie, Kompatybilny z pakietem zabezpieczającym, Nawet częste aktualizacje baz definicji
Rzadko, ale bywają fałszywe alarmy
ocena użytkownika

Posiadam wersję Home Premium i nowa wersja dostała kilka usprawnień i naprawiono wszelkie błędy z poprzedniej wersji stabilnej oraz z wersji beta ( testowałem wszystkie wczesne wersje ). Na pierwszy rzut oka cieszy nas płaskie menu oraz czytelne polskie litery. Tłumaczenie może być, ale mogłoby być lepsze. Silnik skanowania działa teraz szybciej i wykrywa jeszcze więcej zagrożeń typu PUP i PUM. Można w ustawieniach włączyć tryb samoobrony i wtedy żadna złośliwa aplikacja nie wyłączy programu ( także i my przez Menedżer zadań ). Nie wiem dlaczego tylko, że co jakiś czas znika ikonka z tray, ale to już mało istotana sprawa, gdyż program nadal działa. Niestety u mnie nie obejszło się bez fałszywych alarmów: po instalacji programu Rolback RX PC MBAM widzi niektóre sterowniki jako rootkity. No cóż, to fałszywy alarm. Jednak polecam wszystkim ten program obok swojego antywirusa.

22.03.2015 21:42 | Recenzja do wersji 2.1.4.1018

Komentarze

  #1253 17.04.2015 15:47

@cephei: ty też jesteś dziwny...?

cephei   9 #1252 17.04.2015 12:32

@Anonim (niezalogowany): To, że może to wina samego Malwarebytes, bo ostatnio w ogóle jest dziwny.

  #1251 17.04.2015 00:21

Mam problem z aktualizacja bazy danych. Cały czas pisze że brak dostępnych aktualizacji mimo że program sam informuje ze jest nie aktualna baza danych. Co w tej sytuacji zrobić

  #1250 16.04.2015 15:03

@cephei: co to ma wspólnego z blokowaniem strony...?

cephei   9 #1249 16.04.2015 08:58

Od pewnego czasu w ogóle Malwarebytes szaleje. Non stop zużywa procesor i to potrafi tak sobie podczas działania w trayu skakać zużycie do 50%, a tak normalka to 25%. Coś dużo. Na moim PC jeśli dodać do tego 360 Total Essentials to internet nie działa dobrze, komputer potrafi coś mysleć. Gdy wyłączam Malwarebytes, odinstalowuję 360 Total to raptownie wszystko działa płynnie. Nadal głównym powodem jest 360 bo to on zamula wszystko. Nie jest lekki dla systemu. Wydłuża uruchamiania programów. Szczególnie przy pierwszym uruchomieniu po włączeniu PC. Ale teraz widzę, że coraz więcej problemów jest z Malwarebytes.

redhop   5 #1248 15.04.2015 16:36

@cephei: dzięki !!!

  #1247 15.04.2015 13:57

@> ? ? ? < (niezalogowany): dlaczego zatem malwarebytes anti-malware blokuje stronę...?

  #1246 15.04.2015 10:25
  #1245 13.04.2015 09:42

Twój Malwarebytes blokuje złośliwe strony internetowej technologia zablokowane wychodzące lub przychodzące, komunikację pomiędzy komputerem a złośliwe Internet Protocol (IP). To jest dobra rzecz. Komunikat ten może być:

Próba pobrania złośliwego oprogramowania na komputerze
Próba przekierowany do złośliwej strony internetowej
Próba dostarczenia złośliwego reklamy
Jeżeli otrzymujesz te powiadomienia, bez przeglądarka jest otwarta, zalecamy uruchomić skanowanie z Twojego Malwarebytes Anti-Malware pronto sprawdzić pod kątem złośliwego oprogramowania na komputerze.

cephei   9 #1244 13.04.2015 09:25

@redhop: No. Dzisiaj nadal to samo.

redhop   5 #1243 12.04.2015 18:40

@cephei: nic nie komentują podejrzana sprawa !?!

  #1242 12.04.2015 12:37

Musi być tu jakaś reklama szpiegująca bo malwaebytes anti-malware szaleje a wentylator w laptopie wchodzi mi na pełne obroty.

cephei   9 #1241 12.04.2015 12:32

@redhop: No wiem, ale tez jestem zaskoczony i dzisiaj się nic nie zmieniło. Co jest grane? DP nic nie mówi na ten temat.

redhop   5 #1240 12.04.2015 09:22

@cephei: jak wchodzisz na dp to wszystkie komunikaty z malwarebytes musisz wykluczyć
avatar ...
forum...
ssl...
gallery ...
static...
dp.pl...
u mnie pomogło ale też jestem zaskoczony wcześniej nie było takiego problemu .

redhop   5 #1239 12.04.2015 09:16

@s.robek: u mnie to samo wyjątek trzeba dodać do listy i po krzyku !

s.robek   2 #1238 11.04.2015 17:26

Malwarebytes blokuje dostęp na dobreprogramy . Ochrona przeciw szkodliwym stronom włącza się cały czas.

cephei   9 #1237 11.04.2015 14:45

Dzisiaj Malwarebytes non stop bombarduje powiadomieniami o blokowaniu stron przy wchodzeniu na dobreprogramy.pl Cały czas wyświetla. Dałem wyklucz domenę dobreprogramy.pl to i tak blokuje na dp jakieś inne strony, zablokowane są ikonki, zdjęcia.

  #1236 01.04.2015 14:03

@mua (niezalogowany):

Wczoraj zamieściłem dwa wpisy z próśbą o poradę, ale w końcu dałem radę sam i teraz się podzielę tym sposobem, bo okazał się banalnie prosty, w porównaniu choćby z tym:

http://searchengines.pl/topic/157269-express-find-ads-w-mozilla-firefox/#entry66...

Otworzyłem narzędzia Mozilli, następnie folder dodatki, ale w nim nie było tego Ex find, Jednak na górze jest pole " szukaj we wszystkich dodatkach. Wpisałem więc pełną nazwę i kliknąłem szukaj. Przeglądarka odnalazła program i umieściła go na liście zainstalowanych dodatków. Klikając nań, można wybrać opcję zablokuj, albo usuń. Ja wybrałem usuń i po problemie. Pewnie program jest tak napisany, że instaluje się automatycznie do aktywnej w systemie przeglądarki i dlatego mój nieaktywny IE nie został zainfekowany. Mam nadzieję, że ten sposób zadziała też u innych, czego serdecznie życzę.
I jeszcze jedno - nie mam nic wspólnego z informatyką, więc proszę mi nie zadawać fachowych pytań. Poza tym, nie udzielam się na żadnych forach, bo mam własne :))

mdes   2 #1235 01.04.2015 09:53

@mua (niezalogowany): Jedynie co mi jeszcze przychodzi na pomysł to moze ten program http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller,Program,Windows,39028.html

  #1234 31.03.2015 17:12

@mua (niezalogowany):
I jeszcze jedna, być może ważna informacja: używam najnowszej wersji F/foxa, a w ogóle nie używam IE, choć mam wersję 8 zainstalowaną na kompie ( WIN XP). Uruchomiłem więc IE żeby sprawdzić, czy tam też będzie się pojawiał ten Ex find i okazało się, że problem nie występuje - dotyczy tylko Mozilli. Przeskanuję jeszcze Avastem, który mam jako ochronę, ale czarno to widzę...

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.