Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Malwarebytes Anti-Malware to darmowe, nieco nietypowe oprogramowanie zabezpieczające pozwalające na wykrycie i usunięcie różnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Dzięki niemu pozbędziemy się z komputera wirusów, robaków, trojanów, rootkitów, dialerów i oprogramowania szpiegującego. Może on stanowić dodatek do już używanego oprogramowania innej firmy.

Galeria programu

Aplikacja jest nietypowa ze względu na to, że nie stanowi „typowego antywirusa”. Jest to samodzielny skaner, który w wersji rozszerzonej monitoruje używane pliki i przeglądane strony internetowe. Oprogramowanie to jest przydatne przede wszystkim w sytuacji, gdy inne antywirusy zawodzą, lub gdy nie mamy pewności, czy nasz komputer jest czysty. Dzięki Malwarebytes Anti-Malware wykryjemy wtedy zawirusowane pliki, oprogramowanie szpiegujące, a także potencjalnie niechciane aplikacje (tzw. PUP). Z programu możemy korzystać nawet posiadając inny, kompletny zestaw ochronny. Stanowi on uzupełnienie ochrony uruchamiane np. tylko na wyraźne polecenie użytkownika.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Oferuje kilka typów skanowania, w tym skanowanie szybkie i obszarów wyznaczonych przez użytkownika. MBAM sprawdza nie tylko pliki, ale również dane przeglądarek i rejestr systemowy, co pozwala mu usuwać nawet ukryte zagrożenia. Program codziennie aktualizuje sygnatury wirusów, jego ustawienia pozwalają na wykluczanie ze skanowania określonych obszarów na dysku i stron internetowych. Dostępny jest także rozbudowany harmonogram zadań, w którym można ustalić zautomatyzowane zadanie jak aktualizacje i skanowania wykonywane w tle. W razie potrzeby możliwe jest zablokowanie dostępu do programu za pomocą hasła.

Uwaga!

Dostępna jest też rozszerzona wersja programu, Malwarebytes Anti-Malware Premium, którą można zakupić korzystając z przycisku „Kup pełną wersję” u góry strony. Wersja Premium pozwala na ciągłą pracę programu w tle, dzięki czemu może zareagować na zagrożenia natychmiast i tym samym ustrzec nasz komputer przed nowymi szkodnikami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Malwarebytes blokuje strony z torrentami i utrudnia wymianę plików

24
OPROGRAMOWANIE 20.07.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Korzystanie z pakietu zabezpieczającego niejednokrotnie powoduje, że nie jesteśmy w stanie korzystać z całych zasobów Internetu, także tych, które przez niektóre środowiska są traktowane jako zło konieczne do wyeliminowania. Ostatnie wydarzenia pokazują, że przypadku popularnego Malwarebytes Anti-Malware sytuacja wygląda jeszcze ciekawiej. Serwis TorrentFreak poinformował, że Malwarebytes w wersji Premium wyposażony w skaner przeglądanych stron internetowych blokuje obecnie kilka witryn torrentowych i ostrzega użytkowników, iż mogą one zawierać niebezpieczne oprogramowanie. Sytuacja staje…

Piraci otrzymają oryginalny klucz do Malwarebytes Anti-Malware za darmo

26
OPROGRAMOWANIE 29.06.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Firma Malwarebytes znana ze swojej aplikacji ochronnej Malwarebytes Anti-Malware postanowiła przygotować nietypową akcję-amnestię. Jeżeli staliśmy się posiadaczami fałszywego klucza do wersji Premium, wystarczy zgłosić się do producenta, aby w ramach rekompensaty otrzymać nowy, oryginalny klucz za darmo. Niektórym z aktualnych klientów takie zachowanie się nie podoba. W niektórych sytuacjach możemy być nieświadomi tego, że nie kupujemy oryginalnego oprogramowania – cena tylko nieco niższa od tych na oficjalnych stronach producenta nie musi być sygnałem alarmowym, najczęściej nie możemy…

Recenzje użytkowników

świetny skaner na żądanie, stanowi uzupełnienie AV, nie koliduje z AV, darmowy, prostota obsługi, przyjemny wygląd
brak
ocena użytkownika

Wersja free dostarcza mi wszystkiego tego, czego potrzebuję, nie wliczając w to ochrony w czasie rzeczywistym, bo od tego mam AV. MBAM jest świetnym uzupełnieniem antywirusa, do tego nieraz wykrywał to, czego inne antywirusy nie dały radę wyszukać. Dzięki niemu udało się pozbyć - z kilku komputerów - niechcianych aplikacji, wirusów, adware czy PUP-ów. Nie sądzę, aby ktokolwiek miał problemy z obsługą tego programu tym bardziej, że jest bardzo 'uboga' w ustawienia i nawet domyślne ustawienia umożliwią pozbycie się rozmaitego syfu.

29.08.2015 11:54 | Recenzja do wersji 2.1.8.1057
prostota obsługi, wysoka skuteczność, szybkość skanowania całego systemu
problemy z aktualizacjami bazy danych, problemy z aktualizacją samego programu do nowej wersji
ocena użytkownika

Program świetnie wykonuje swoje zadanie. Cechuje się wysokim poziomem wykrywania zagrożeń. Interfejs jest czytelny i prosty w obsłudze. Nie "gryzie" się z programami antywirusowymi.

Ostatnio jednak dzieje się coś niedobrego. O ile sam program działa bez zarzutu, tak zepsuty został proces aktualizacji baz danych i samego programu. Wygląda to tak, że program mając starą bazę nie chce jej zaktualizować do najnowszej, widząc, że posiada starą bazę danych. Może być też tak, że pobiera nie najnowszą wersje bazy danych i stwierdza, że jest ona najświeższa i nie ma nowych aktualizacji, mimo, że to bzdura.

To poważne niedociągnięcia nowej wersji programu, za co moja ocena znacząco spada. Mam nadzieję, że błędy zostaną poprawione, bo MBAM to chyba najlepszy, darmowy program tego typu.

17.05.2015 10:51 | Recenzja do wersji 2.1.6.1022

Komentarze

macaleks   12 #1291 01.09.2015 13:16

Przed chwilą po zakończeniu skanowania MBAM wywalił na zbitą buzię AdwCleaner 5.005 -chyba jest jakiś konflikt ki czort?
Pobrałem ponownie AdwCleaner.exe i do folderu.Tego jeszcze nie miałem.Czy u kogoś też tak jest?Wywala za każdym razem sprawdziłem ponownie i na innej maszynie też.Traktuje jak trojana.
http://prntscr.com/8bc5dp

  #1290 31.08.2015 19:04

@Anonim (niezalogowany): Mnie też wywala blue screen a o dziwo na lapku z tym samym win 10 home dziala dobrze WTF?

FreeWare_RK   12 #1289 28.08.2015 22:06

@ramboo: Programy są ok. Widzieć w sobie zagrożenia nawzajem mogą. Z założenia się powinno mieć jednego AV nie więcej ale wyszły chmury lekkie ,,kompatybilne" z innymi AV i widzisz. Wykluczają się ale można do wykluczeń dodać i już. Dobrze, trzeba odznaczyć przy instalacji SecureAPlus by nie instalować ClamAV bo to syf i ciężki kombajn. Zamiast tego lepiej coś innego doinstalować.

FreeWare_RK   12 #1288 28.08.2015 22:04

@ramboo: Łączyć pewnie można bo to chmury. Ja łączyłem. Jak widzi wirusa to dodać do wykluczeń i już. Tak to bywa, że jeden drugiego jako wirusa może uznać. Konkurencja :P

ramboo   1 #1287 23.08.2015 21:47

@FreeWare_RK: FortiClient odbiera SecureAPlus jako wirus a Immunet Protect widzi wirusa w Panda free ,to można łączyć tego typu programy czy nie ?

ramboo   1 #1286 23.08.2015 21:29

@FreeWare_RK: Witam, mam cienkiego kompa więc zasugerowałem się tą instrukcją @majeczka212: Zainstaluj sobie FortiClient (darmowy AV z dobrychprogramów) oraz SecureAPlus (oznacz podczas instalacji doinstalowanie silnika ClamAV bo jest ciężki i nie za dobry). Do tego Malwarebytes w wersji free bądz inny jak np. HitmanPRO albo Panda Claud Cleaner. Polecam też darmowy skaner online ,,Eset Online Scanner"

FortiClient - http://www.dobreprogramy.pl/FortiClient,Program,Windows,35519.html
SecureAPlus - http://www.dobreprogramy.pl/SecureAPlus,Program,Windows,45923.html
HitmanPRO - http://www.dobreprogramy.pl/HitmanPro,Program,Windows,30968.html
Malwarebytes Anti-Malware - http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html
Eset Online Scanner - http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner
Panda Claud Cleaner - http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Cloud-Cleaner,Program,Windows,41504.html
,coś jest nie tak,FortiClient widzi wirusa w SecureAPlus - wywalilem oba, pomyślałem o Immunet Protect i Panda free antywirus razem i też Qpa, Immunet pande traktuje jako wirusa - proszę o radę eksperta :)

paweeloss   7 #1285 23.08.2015 12:59

Wam program też nie otwiera się zaraz po zainstalowaniu go na W10 10525?

Dziadek J i L   2 #1284 16.08.2015 21:35

Witam. Program rzeczywiście OK!. Mnie się pobrał i zaktualizował bez kłopotu. W jakiś sposób pobrał mi się nie jako free, lecz jako wersja próbna. Zostało mi 13 dni. Jak przejść z wersji próbnej do free?. Nie próbowałem kliknąć w "Aktywuj", zobaczę co mi powiecie. Zanim pobrałem przeczytałem co powiedział Robert (#1266) i rzeczywiście coś w tym jest. Czy mogę zatrzymać wysysanie moich danych?. Co dalej?. Zastanawiam się czy to co sobie ode mnie pobiorą Microsoft, klasyczny program antywirusowy i inne zainstalowane programy mogę lub jestem w stanie ograniczyć?. Co z tymi wyssanymi danymi się dzieje?. Które moje dane poszły do jednego czy drugiego?. Jest tych pytań i wątpliwości, nie?.
Pozdrawiam, Andrzej

  #1283 16.08.2015 08:35

@internauta xyz (niezalogowany):
Czyli Malwarebytes Anti-Malware to taki sam "cichy szpieg" jak np. taki AdwCleaner? - Jak żyć? !!

quap   4 #1282 13.08.2015 21:38

@Anonim (niezalogowany): Używam na Win 10 Pro i działa normalnie

  #1281 01.08.2015 17:25

Nie działa z windows 10,blue screeny wywala

TheWikaPL   3 #1280 30.07.2015 10:14

U mnie ten program się sprawdził ale wolę używać parę programów i wtedy usuwam większość szkodników na moim kompie

80mentor   3 #1279 09.07.2015 23:01

MBAM to zacny program. Jako skaner bardzo dobrze oczyszcza komputer, z całej gamy wirusów, robaków, trojanów, rootkitów, dialerów i innego dziadostwa. Doskonale się uzupełnia z takim AV jak choćby Comodo, Baidu, SAP. Nie polecam na Eseta. Bo się "gryzą" ze sobą. Jak dla mnie odkrycie.

  #1278 08.07.2015 07:27

Widzę, że więcej osób miało kłopot z aktualizacją baz danych MBAM. U mnie było tak samo, ale i inny problem. Chciałem zainstalować wersję darmową, ale na końcu odznaczając opcję wypróbuj tral premium kliknęło się dwa razy i uszczęśliwiło mnie trialem Premium. Mówię, nic, za 13 dni skończy się, będzie zwykła wersja.
Co mnie niemiło zaskoczyło, to to, że po uruchomieniu programu, gdy widzimy okno, automatycznie odcina mnie od internetu. Mówię, no jak tak dbacie o bezpieczeństwo, to ja ciebie wyłączę. Pomogło dopiero zakończenie 3 procesów związanych z MBAM w Menadżerze zadań, odzyskałem dostęp do sieci. Oczywiście, nie ma mowy o aktualizacji baz wirusów, jak program odcina dostęp do internetu.
Szukałem co może być tego przyczyną i w końcu znalazłem. Po odznaczeniu w panelu "Wykrywanie i ochrona" dwóch opcji: Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i Ochrona przed szkodliwymi stronami, był już normalny dostęp do sieci i moglem zaktualizować bazy danych programu.
Pewnie w wersji darmowej nie ma tych opcji, ale jak ktoś testowo kliknął jak ja, to w taki sposób może przywrócić normalny kontakt ze światem. Aha, jeszcze jedno. Choć odznaczyłem autostart MBAM przy uruchamianiu komputera, to przez to, że nie mogłem połączyć sie z siecią domyśliłem się, że program jest aktywny. No i tak było, a i wyłączone wcześniej opcje znowu były włączone. Także instalując MBAM spodziewajcie się podobnych numerów.
A sam program jest ceniony od lat, więc nie będę zachwalał. Warto mieć darmowy skaner, jako dodatek sprawdzający dla antywirusa.

martinez2006   7 #1277 01.07.2015 11:08

Obowiązkowy program na każdym komputerze. Polecam.

  #1276 30.06.2015 21:53

Teraz po dodaniu Junkware to jest TO ! Do niezbędnika pasuje jak ulał.Wyraźnie odgięło;)

Voltar   7 #1275 30.06.2015 20:38

obowiązkowy program blokujący syfiaste strony, których nigdy nie blokowały mi żadne "antywirusy"... polecam zakup wersji premium

  #1274 29.06.2015 10:58

Nowa wersja 2.1.8 jest tu https://malwarebytes.app.box.com/index.php?rm=box_download_shared_file&share... Redakcja pewnie zajęta jest mozolnym dolepianiem spywaru do plików więc nie ma czasu na updaty, hehe.

A tu co nowego:

Improvements:

License key is now displayed on the My Account screen
Remaining subscription duration now displayed on My Account screen
Implemented other licensing improvements to clarify license status
Enhanced protection capabilities of Malwarebytes Anti-Malware Web Protection
Numerous enhancements to prepare for full compatibility with Windows 10
Enhanced Malwarebytes Chameleon’s ability to fully restore Malwarebytes functionality when affected by a malware infection
Updated data collection techniques to improve malware research and analysis
Removed “Exclude” button on Website Blocked notification to reduce inadvertent allowing of malicious sites
Updated button text on Malware Detected and Non-Malware Detected notifications to clarify meaning
Added enhanced support for High DPI displays
Enabled the Malwarebytes Anti-Malware Free version to receive incremental database updates
Added appropriate copyright notices and license statements for all third-party open source software
Corrected translation errors for core non-English languages (German, French, Spanish, Italian, Dutch, Portuguese, Brazilian Portuguese, Russian and Polish)
Added support for Chinese Traditional, which is provided as a convenience for our users by a community volunteer and is not an officially supported language
Several improvements to malware detection and remediation capabilities
Issues Fixed:

Reverted the temporary change in v.2.1.6 that disabled checking for updates prior to scheduled scans
Fixed SDK Database load errors for error code 2 and 1812
Removed obsolete “Terminate program when no threats are found” setting since scans now run from the tray application
Fixed several crashes that could occur during scan and quarantine operations
Fixed crash that occurred when clicking the Clear Policies link on Access Policies screen
Fixed issue where “Show notification after successful update” setting was not properly retained during upgrade from v.2.1.4 to v.2.1.6
Fixed issue where “Close notification” setting was not retained during upgrade from v. 2.1.4 to v.2.1.6 if the user had changed that setting back to 7 seconds after installing v.2.1.4
Fixed issue on the Quarantine screen where unselecting a quarantined item disabled the Delete and Restore buttons
Fixed issue where incorrect program version was listed in the scan logs
Disabled option to specify rootkit scanning as part of a Hyper scan

Magnum 44   9 #1273 23.06.2015 13:38

@Anonim (niezalogowany): Czasem pomaga jego reinstalacja :)

  #1272 23.06.2015 07:44

@Magnum 44: Nie aktualizuje się od pewnego czasu, a więc jest BEZNADZIEJNY!

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.