Pobierz program Asystent pobierania włączony

Malwarebytes Anti-Malware to darmowy, nieco nietypowy program antywirusowy pozwalający na wykrycie i usunięcie różnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Dzięki niemu pozbędziemy się z komputera wirusów, robaków, trojanów, rootkitów, dialerów i oprogramowania szpiegującego. Może on stanowić dodatek do już używanego oprogramowania innej firmy.

Galeria programu

Aplikacja jest nietypowa ze względu na to, że nie stanowi „typowego antywirusa”. Jest to samodzielny skaner, który w wersji rozszerzonej monitoruje używane pliki i przeglądane strony internetowe. Oprogramowanie to jest przydatne przede wszystkim w sytuacji, gdy inne antywirusy zawodzą, lub gdy nie mamy pewności, czy nasz komputer jest czysty. Dzięki Malwarebytes Anti-Malware wykryjemy wtedy zawirusowane pliki, oprogramowanie szpiegujące, a także potencjalnie niechciane aplikacje (tzw. PUP). Z programu możemy korzystać nawet posiadając inny, kompletny zestaw ochronny. Stanowi on uzupełnienie ochrony uruchamiane np. tylko na wyraźne polecenie użytkownika.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Oferuje kilka typów skanowania, w tym skanowanie szybkie i obszarów wyznaczonych przez użytkownika. MBAM sprawdza nie tylko pliki, ale również dane przeglądarek i rejestr systemowy, co pozwala mu usuwać nawet ukryte zagrożenia. Program codziennie aktualizuje sygnatury wirusów, jego ustawienia pozwalają na wykluczanie ze skanowania określonych obszarów na dysku i stron internetowych. Dostępny jest także rozbudowany harmonogram zadań, w którym można ustalić zautomatyzowane zadanie jak aktualizacje i skanowania wykonywane w tle. W razie potrzeby możliwe jest zablokowanie dostępu do programu za pomocą hasła.

Uwaga!

Dostępna jest też rozszerzona wersja programu, Malwarebytes Anti-Malware Premium, którą można zakupić korzystając z przycisku „Kup pełną wersję” u góry strony. Wersja Premium pozwala na ciągłą pracę programu w tle, dzięki czemu może zareagować na zagrożenia natychmiast i tym samym ustrzec nasz komputer przed nowymi szkodnikami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Malwarebytes Anti-Malware przestanie straszyć pstrokatym interfejsem

35
OPROGRAMOWANIE 04.03.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Idą zmiany w interfejsie popularnej aplikacji Malwarebytes Anti-Malware służącej do usuwania z komputera szkodliwego oprogramowania. Wygląd zaprezentowanej jakiś czas temu wersji 2.0 najwyraźniej nie spodobał się użytkownikom, bo producent wydłużył wsparcie dla starszej wersji, a także już szykuje zupełnie nowe wydanie, które będzie zgodne z obecnie panującą modą, spłaszczone. Popularny MBAM zyskał sobie popularność za to, że w podstawowej edycji jest on zupełnie darmowy i pozwala na szybkie, skuteczne skanowanie. Wersja stabilna przypomina z wyglądu fałszywe antywirusy, pełna jest bowiem…

Malvertising: miliony komputerów zainfekowanych przez reklamy Google

35
OPROGRAMOWANIE 22.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Reklamy serwowane tak przez Google, jak i przez inne firmy potrafią już nie tylko przeszkadzać i irytować, ale również infekować komputery internautów. Nie jest to oczywiście bezpośrednia wina sieci reklamowych, bo do akcji wkraczają tutaj cyberprzestępcy, ale za to liczby osób zainfekowanych idą w miliony i rosną w zastraszającym tempie. W ostatnich dniach miał miejsce kolejny incydent tego typu. O najnowszym ataku poinformowali na swoim blogu specjaliści z firmy Malwarebytes, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania zabezpieczającego, oraz filtrowaniem ruchu internetowego. Atakujący…

Recenzje użytkowników

Odświeżony i czytelny wygląd w nowej wersji, Szybsze skanowanie, Kompatybilny z pakietem zabezpieczającym, Nawet częste aktualizacje baz definicji
Rzadko, ale bywają fałszywe alarmy
ocena użytkownika

Posiadam wersję Home Premium i nowa wersja dostała kilka usprawnień i naprawiono wszelkie błędy z poprzedniej wersji stabilnej oraz z wersji beta ( testowałem wszystkie wczesne wersje ). Na pierwszy rzut oka cieszy nas płaskie menu oraz czytelne polskie litery. Tłumaczenie może być, ale mogłoby być lepsze. Silnik skanowania działa teraz szybciej i wykrywa jeszcze więcej zagrożeń typu PUP i PUM. Można w ustawieniach włączyć tryb samoobrony i wtedy żadna złośliwa aplikacja nie wyłączy programu ( także i my przez Menedżer zadań ). Nie wiem dlaczego tylko, że co jakiś czas znika ikonka z tray, ale to już mało istotana sprawa, gdyż program nadal działa. Niestety u mnie nie obejszło się bez fałszywych alarmów: po instalacji programu Rolback RX PC MBAM widzi niektóre sterowniki jako rootkity. No cóż, to fałszywy alarm. Jednak polecam wszystkim ten program obok swojego antywirusa.

22.03.2015 21:42 | Recenzja do wersji 2.1.4.1018
prostota, szybkość skanowania, aktualizacje częste, brak konfliktów z innym oprogramowaniem, interfejs prosty i dość intuicyjny
Brak osłony w czasie rzeczywistym (w wersji darmowej), aczkolwiek nie dla mnie, ponieważ posiadam wersję Pro.
ocena użytkownika

Program jak dla mnie rewelacyjny. W wersji darmowej skaner na żądanie, który warto uruchamiać od czasu do czasu, w ramach swojego antywirusa. Skaner działa bardzo szybko, dużym plusem jest również analiza typu HIPS działających procesów podczas skanowania. Aktualizacje pojawiają się systematycznie, bezkonfliktowość z innymi programami rewelacyjna. Z ręką na sercu polecam ten program w wersji darmowej jak i w wersji Pro.

10.02.2015 20:56 | Recenzja do wersji 2.0.4.1028

Komentarze

  #1234 31.03.2015 17:12

@mua (niezalogowany):
I jeszcze jedna, być może ważna informacja: używam najnowszej wersji F/foxa, a w ogóle nie używam IE, choć mam wersję 8 zainstalowaną na kompie ( WIN XP). Uruchomiłem więc IE żeby sprawdzić, czy tam też będzie się pojawiał ten Ex find i okazało się, że problem nie występuje - dotyczy tylko Mozilli. Przeskanuję jeszcze Avastem, który mam jako ochronę, ale czarno to widzę...

  #1233 31.03.2015 16:58

@mua (niezalogowany):

Próbowałem usunąć Ex find ads przy pomocy Antymalware, ale choć go odnalazł i jakoby usunął ( + kilkanaście innych programów ) to ta franca nadal w najlepsze siedzi na kompie. Ściągnąłem więc Spy Huntera i po długim skanowaniu odnalazł jeszcze kilka śmieci, których nie widział Anymalware, ale tego Ex find na liście nie było. Próbowałem jeszcze adwcleaner i też nic z tego. Po powtórnym przeskanowaniu Antymalware program pokazuje, że komp jest czysty, ale Express Find Ads rezyduje sobie w najlepsze i włącza się w kilka sekund po uruchomieniu przeglądarki. Co w tej sytuacji zrobić ? Może ktoś wie ?

  #1232 31.03.2015 11:51

@mdes: niestety tego też już próbowałam...

FreeWare_RK   11 #1231 30.03.2015 14:55

@nega (niezalogowany): Dodatkowo skanowanie absorbuje mniej czasu niż w tamtej wersji :)

  #1230 28.03.2015 19:45

w tej wersji zostal ulepszony silnik wykrywania i faktycznie wykrywa wiecej niz starsza wersja, w starszej wersji zrobilam skan i nic nie wykryl,po aktualce zrobilam skan i wykryl 8 pup wizualnie podobala mi sie poprzednia wersja, no ale nie to jest najwazniejsze...

  #1229 28.03.2015 12:12

Jako jedyny program usunął wnerwiające przekierowanie do jakiejś ankiety, które wdarło mi się do Chrome. Wcześniej antywirusy z pakietem security nie poradziły sobie z tym min: Panda, Kaspersky. Polecam ten program uważam, że jest naprawdę niezły.

mdes   2 #1228 28.03.2015 00:24

@mua (niezalogowany): Moze , użyj adwcleaner?

  #1227 27.03.2015 12:44

Ściągnęłam go, aby usunąć express find ads, niestety po skanowaniu i usunięciu wszystkiego co wyskoczyło, dziadostwo dalej zostało... Próbowałam też Spyhuntera, ale on po długim skanowaniu chciał wyczyścić mój portfel w zamian za możliwość usunięcia niechcianych plików. Jakieś sugestie co mogłabym zrobić, albo co robię źle?

snafii1979   3 #1226 27.03.2015 12:29

@Jarul: słuchaj teg co pisze MrBeckham666 bo jak na razie to jeszcze nigdy się nie pomylił i ci co posłuchają tego człowieka będą mieli naprawdę sprzęt w dobrej kondycji. Facet powinien dostać medal za cierpliwość i doradztwo co do niektórych mniej zaawansowanych w temacie. Bo ludzie się nie znają a piszą takie pierdoły że głowa boli. Dla mnie to król netu i szacun dla typa i powinien już dawno pracować w tym serwisie to świat były lepszy. Pozdro ;]

Jarul   2 #1225 26.03.2015 20:47

@MrBeckham666: Ok dzięki. Postawiłem na 360 TS Essential + Armor z wył hips. Reszta jak napisałeś skanery na żądanie.

MrBeckham666   15 #1224 25.03.2015 23:55

@Jarul: polecam rozwiazanie typu baidu antivirus + online armor z wył hips. MBAM emsisoft EK i adwcleaner się przydają ale wyłącznie tylko jako skanery na żądanie. no chyba że nie zależy ci na szybkości i stabilności działania to można sb go używać w czasie rzeczywistym.

adam01   5 #1223 24.03.2015 12:27

@Jarul: Jasne! Możesz go używać nawet zamiast mikrofalówki, ale niezbyt skutecznie.

Jarul   2 #1222 23.03.2015 16:49

Czy Malwarebytes Anti-Malware Premium można używać zamiast antywirusa? Chciał bym taki pakiet: Malwarebytes Anti-Malware Premium , Online Armor free+ ewentualnie Malwarebytes Anti-Exploit?

adam01   5 #1221 23.03.2015 12:57

Widzę, że w wersji 2.1.4 nie da się wyłączyć opcji "uruchamiaj razem z systemem". Opcja ta jak i wszystkie w karcie "ustawienia zaawansowane" jest zablokowana. W magiczny sposób program ukrył się i nie można go już wyłączyć z poziomu autostartu usług w Konfiguracji systemu.

duttypaul   3 #1220 21.03.2015 22:15

Nie raz ratował system, polecam !!

  #1219 21.03.2015 21:27

Program skuteczny. Szkoda, że niestarannie przetłumaczony i edytorsko niesprawdzony. 1-lista procesów w istotnej części jest niewidoczna; nie widać, czy są w trakcie, czy zakończyły się, 2-brzydki błąd Objekt - pisze się Obiekt - przez "i", 3-komunikat:" Wykryto brak szkodliwych elementów" ma styl "urzędowy", żenujący, 4-inny dziwny tekst: "Szczegóły skanowania - wersja złośliwego oprogramowania bazy danych".

I.R.E.K   6 #1218 20.03.2015 14:59

@SebaPL (niezalogowany): Malwarebytes jest bardzo skuteczny a to że defender coś wykrył to kwestia detekcji na dany syf u mnie wykrył grożnego trojana a defender nie wykrył

FreeWare_RK   11 #1217 19.03.2015 20:37

Nowa wersja wyszła, nowy przebudowany interface i oczywiście musiał zostać spłaszczony ale powiem osobiście tak, mnie się podoba. Oby tylko wykrywalność była dobra a wygląd mniej ważny. Widzę, że ta nowa wersja nazywa się Malwarebytes Anti-Malware Home :) . No cóż przynajmniej nie wygląda już jak fałszywkę, nie razi kolorami tylko jest elegancki i stonowany. Krok w dobrą stronę ze zmianą gui

MrBeckham666   15 #1216 19.03.2015 18:00

@I.R.E.K: pewnie to false positive.

bez lokalizacji to na pewno ktoś ci powie skąd się to wzieło.

I.R.E.K   6 #1215 13.03.2015 13:02

Wszedł mi na kompa jakiś Trojan o nazwie Trojan.Siredef.C wiecie skąd to się mogło wziąć ? Malware go wykrył .

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.