r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Malwarebytes Anti-Malware 2.2.1.1043

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Malwarebytes Anti-Malware to darmowe, nieco nietypowe oprogramowanie zabezpieczające pozwalające na wykrycie i usunięcie różnego rodzaju złośliwego oprogramowania. Dzięki niemu pozbędziemy się z komputera wirusów, robaków, trojanów, rootkitów, dialerów i oprogramowania szpiegującego. Może on stanowić dodatek do już używanego oprogramowania innej firmy.

Galeria programu

Aplikacja jest nietypowa ze względu na to, że nie stanowi „typowego antywirusa”. Jest to samodzielny skaner, który w wersji rozszerzonej monitoruje używane pliki i przeglądane strony internetowe. Oprogramowanie to jest przydatne przede wszystkim w sytuacji, gdy inne antywirusy zawodzą, lub gdy nie mamy pewności, czy nasz komputer jest czysty. Dzięki Malwarebytes Anti-Malware wykryjemy wtedy zawirusowane pliki, oprogramowanie szpiegujące, a także potencjalnie niechciane aplikacje (tzw. PUP). Z programu możemy korzystać nawet posiadając inny, kompletny zestaw ochronny. Stanowi on uzupełnienie ochrony uruchamiane np. tylko na wyraźne polecenie użytkownika.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Oferuje kilka typów skanowania, w tym skanowanie szybkie i obszarów wyznaczonych przez użytkownika. MBAM sprawdza nie tylko pliki, ale również dane przeglądarek i rejestr systemowy, co pozwala mu usuwać nawet ukryte zagrożenia. Program codziennie aktualizuje sygnatury wirusów, jego ustawienia pozwalają na wykluczanie ze skanowania określonych obszarów na dysku i stron internetowych. Dostępny jest także rozbudowany harmonogram zadań, w którym można ustalić zautomatyzowane zadanie jak aktualizacje i skanowania wykonywane w tle. W razie potrzeby możliwe jest zablokowanie dostępu do programu za pomocą hasła.

Uwaga!

Dostępna jest też rozszerzona wersja programu, Malwarebytes Anti-Malware Premium, którą można zakupić korzystając z przycisku „Kup pełną wersję” u góry strony. Wersja Premium pozwala na ciągłą pracę programu w tle, dzięki czemu może zareagować na zagrożenia natychmiast i tym samym ustrzec nasz komputer przed nowymi szkodnikami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Malwarebytes blokuje strony z torrentami i utrudnia wymianę plików

24
OPROGRAMOWANIE 20.07.2015 | Łukasz Tkacz

Korzystanie z pakietu zabezpieczającego niejednokrotnie powoduje, że nie jesteśmy w stanie korzystać z całych zasobów Internetu, także tych, które przez niektóre środowiska są traktowane jako zło konieczne do wyeliminowania. Ostatnie wydarzenia pokazują, że przypadku popularnego Malwarebytes Anti-Malware sytuacja wygląda jeszcze ciekawiej. Serwis TorrentFreak poinformował, że Malwarebytes w wersji Premium wyposażony w skaner przeglądanych stron internetowych blokuje obecnie kilka witryn torrentowych i ostrzega użytkowników, iż mogą one zawierać niebezpieczne oprogramowanie. Sytuacja staje…

Piraci otrzymają oryginalny klucz do Malwarebytes Anti-Malware za darmo

28
OPROGRAMOWANIE 29.06.2015 | Łukasz Tkacz

Firma Malwarebytes znana ze swojej aplikacji ochronnej Malwarebytes Anti-Malware postanowiła przygotować nietypową akcję-amnestię. Jeżeli staliśmy się posiadaczami fałszywego klucza do wersji Premium, wystarczy zgłosić się do producenta, aby w ramach rekompensaty otrzymać nowy, oryginalny klucz za darmo. Niektórym z aktualnych klientów takie zachowanie się nie podoba. W niektórych sytuacjach możemy być nieświadomi tego, że nie kupujemy oryginalnego oprogramowania – cena tylko nieco niższa od tych na oficjalnych stronach producenta nie musi być sygnałem alarmowym, najczęściej nie możemy…

Recenzje użytkowników

Wysoka wykrywalność ,znakomite narzędzie do naprawy systemu po ataku szkodliwego oprogramowania , relatywnie szybki.
Potrafi przyblokować stronę dobreprogramy.pl :) ,ale wystarczy dodać do wykluczeń .
ocena użytkownika

Malwarebytes Anti-Malware to program którego używam nieprzerwanie od kilku lat ,początkowo w wersji darmowej jako skanera na życzenie a od ponad roku w wersji premium wspierającej program antywirusowy ,w moim przypadku to Panda Free Antivirus . Program ten jest ze mną od Windows 7 przez 8 i 8.1 aż po obecny czyli 10 ,i musze tu napisać iż wielokrotnie ratował mnie z opresji w tamtym okresie używałem innych systemowych ochroniarzy a było ich kilku AVG ,Avast ,Avira, mbam zawsze potrafił znaleźć i usunąć zagrożenie , ten program doceniam jeszcze bardziej po przesiadce na wersje premium ,MBAM wyłapuje wszelakie próby ingerencji podczas przeglądania stron internetowych ,i nie mam na myśli podejrzanych a tych które figurują jako bezpieczne , kolejna kwestia to pobieranie programów ,również z teoretycznie zaufanych źródeł ,MBAM potrafi wykryć i usunąć zagrożenie zanim zainstalujemy rzeczony program na dysku , bardzo często bez usuwania jego samego a przez wyekstrahowanie szkodnika z programu ,ten program jak mało który nigdy mnie nie zawiódł i szczerze go polecam.

28.02.2016 14:49 | Recenzja do wersji 2.2.0.1024
szybki, łatwy
szybki i łatwy jak panienka w tanim barze
ocena użytkownika

-początkowo wyszukuje setki zagrożeń
-usuwa byle jak, niszcząc ustawienia własne użytkownika
-robi salceson z root"s
-po deinstalacji sam nie poznasz własnego koma

20.10.2015 22:37 | Recenzja do wersji 2.2.0.1024
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1348 16.10.2016 20:10

Nie można otworzyć żadnych stron internetowych, gdy ma się załączoną ochronę przed szkodliwymi stronami. Posiadam wersję premium. Miał ktoś z Was coś podobnego?

  #1347 11.10.2016 18:28

@ssmoczy: Dzięki tego szukałem ;) działa jak ta lala

Amusing89   9 #1346 27.09.2016 20:37

Dodatkowo Panda Free i gra gitara :)

Dementor   29 #1345 01.09.2016 21:53

@MrBeckham666: Święta racja. Każdy z nas ma inne doświadczenia w tej kwestii. W jednym się za to zgadzamy że SAP to perspektywiczny produkt :)

MrBeckham666   18 #1344 01.09.2016 20:35

@80mentor: co do disconect to zauważyłem że ublock origin ma jego filtry pozatym z tego co pamietam to disconect generuje wieksze obciążenie cpu niż ghostery :) Pozatym ghostery ma właśnie blokować odnośniki do fb itp ) (co za problem dodać do białej listy zresztą jest odpowiedni przycisk do odblokowania tylko tej zawartości która nas interesuje ) tak samo webroot generuje dość spore obciażenie cpu podczas ładowania strony co również mi nie odpowiada SAP nie ma takich kwiatków w postaci nadmiernego użycia cpu a jego ochrona mnie w pełni zadowala nie widzę powodów by twierdzić że sap jest mnie skuteczny od takiego eseta a co dla mnie najważniejsze jest właśnie lżejszy. Widzę każdy z nas ma inne doświadczenia w tej dziedzinie :)

Dementor   29 #1343 31.08.2016 12:42

@MrBeckham666: Ten zestaw co wymieniłeś, to typowe zamienniki AdBlock. Jeżeli co do Unblock czy Ad Muncher byłbym gotów się zgodzić. To takie Ghostery u mnie na Chrome działało bardzo inwazyjnie, były problemy z logowaniem na fejsie, i ogólnie spowalniało wydajność. Dużo lepiej w tym przypadku sprawdza się inny dodatek Chrome Disconnect. Co do samej wykrywalności porównanie SAP do ESET. To jakbyś porównał Legię Warszawa do FC Barcelona. Legia a i owszem co roku pretenduje do gry w LM (po 21-latach się wreszcie udało), a FC Barcelona każdej edycji gra o najwyższe laury.Co do samego ESET, co tu się będziemy rozwodzić na tym co jasne, w 60% serwisach informatycznych pracują na ESET, ewentualnie Kasperskym. Bo najważniejszym kryterium oceny AV, jest jego przewidywalność, autorskie patenty. Ja, od 2008 roku z niego korzystam, i nigdy nie miałem problemów z wirusami, no może wydajność spadła w ostatnich latach o jakieś 20-25 %, chociaż jak już ktoś ma te 4 giga RAM pamięci, nie ma żadnego spowalniania.... Za to wydajnością na głowę SAP bije taki Webroot, jak i Panda na W7 i W10 w szczególności.
SAP to ciągle rozwojowy produkt, owszem zrobił spory postęp, w sumie to jedyny AV rodem z Azji, godny uwagi. Ale ciągle sypie false positive, ma przestoje w pracy. No i nie wszystkie zainstalowane silniki na nim nie chcą pracować... https://www.virustotal.com/en/file/ee5dd51fd0e2aab340f64ce7a527f39475e8795fc7c47.../. Nie wspomnę że na jednym z laptopów po miesiącu użytkowaniu, miałem przez niego problemy z aplikacjami, podobnie jak kiedyś z Baidu, I po zmianie na Webroot, wszystko wróciło do normy.
Ja, przetestowałem w ostatnich latach ok 25 AV. W zdecydowanie większości mnie rozczarowały. Panda, ESET i Webroot są w chlubnej liście wyjątków :)

Autor edytował komentarz w dniu: 31.08.2016 14:54
MrBeckham666   18 #1342 31.08.2016 11:29

@80mentor: ublock origin/ghostery/ad muncher są znacznie lżejsze i skuteczniejsze :) Dodatkowo warto wrzucić sb skrypty od reek w tampermonkey aby likwidować anti adblokery :) Testowałem już chyba wszystkie AV jakie sa w bazie DP i jeżeli chodzi ogólnie o obciażenie cpu i hdd to secureaplus jest najmniej obciążający :) Wykrywalność dlaczego jest twoim zdaniem gorsza od takiego eset ? w SA zależy od użytkownika co przepuscić a co nie :) Co masz na myśli że dziala 20 % szybciej ? Skanowanie ? Przeglądarka ?

Dementor   29 #1341 30.08.2016 16:14

@Mariuszowy: W pełni się zgodzę. Polecam zestaw Panda Free, zapora sieciowa Windows. Ja, korzystam też z dodatków AdBlock Plus, Disconnect na Chrome. Podczas ustawicznego korzystanie z netu, taki MBAM po 7 miesiącach nic mi nie odkrył, tak samo ESET Online Scanner. A to już o czymś świadczy.

Dementor   29 #1340 30.08.2016 16:10

@MrBeckham666: Hmm. Ciekawe co piszesz. A propos Pandy. Bo u mnie Panda (wersje Free i Pro) na W7, śmigają o jakieś 20% szybciej od SAP, zarówno na stacjonarnym jak i na jednym laptopie gdzie ruch w sieci LAN, WiFi jest na najwyższym poziomie. Rozumiem że agitujesz na DP, skądinąd bardzo dobry AV, ale nie kosztem lepszych produktów, bo do klasy ESET, Panda czy Webroot - SAP jeszcze daleko. Zarówno pod względem ochrony jak i wydajności, która dla mnie jest równie ważna. Za to z jednym się zgodzę że MBAM to świetny skaner na żądanie. Szybki i usuwa to co należy.

MrBeckham666   18 #1339 27.08.2016 13:49

@Mariuszowy: ) Swoją drogą secureaplus to dobre narzedzie zabezpieczające :) Bedziesz wiedział czy to FP :) Jeszcze jeden problem który zauważyłem w pandzie to strasznie spowalnia ruch sieciowy przez port 80 przez co ładowanie stron jest dość istotnie opóźnione:)

Autor edytował komentarz w dniu: 27.08.2016 13:52
Mariuszowy   2 #1338 24.08.2016 16:41

Jak zawsze super. Pomógł mi pozbyć się bitcoin minera. Polecam Pandę Free i regularny skan darmowym Malwarebytes'em. Razem tworzą świetny duet do ochrony PC :) PS: bitcoina którego podłapałem Panda wykryła od razu (więc to nie jej wina :P), ale wpuściłem go przez własną głupotę (myślałem, że to FP i dodałem do wyjątków).

FreeWare_RK   18 #1337 21.08.2016 23:10

@Zero Ghost: Zrobią tak: To co jest darmowe to połączą w jedno i będzie darmowe ale w jednym a to co pro to będzie do odblokowania za kasiorę jak było tylko nie w 4 czy iluś tam produktach a w jednym. No i tyle w temacie :P . Ale wtedy cena może być też połączona i np. płacić naraz za wszystko to ktoś już pokręci nosem niż za pojedynczą rzecz heh. A co oni zrobią to nie wiem, w każdym razie lubię ich produkty a nie uśmiecha mi się każdego z osobna instalować i potem bawić się w ich instalacje jak wychodzą update'y.

Zero Ghost   10 #1336 21.08.2016 14:21

@FreeWare_RK: MBAM nie aktualizuje się zbyt często ,pobieranie najnowszych definicji oczywiście tu pomijam .
Zazwyczaj też aktualizacje sprowadzają się do zablokowania nielegalnych kluczy dostępnych na wolnym rynku. Osobiście liczę na połączanie wszystkich softów w jeden kompletny ,jakoś nie uśmiecha mi się instalowanie wszystkich programów Malwarebytes dla zmaksymalizowania ochrony, a trochę tego się nazbierało ,stary dobry MBAM ,Anti-Rootkit ,Anti-Ransomware,Anti-Exploit ,oby szykowali coś naprawdę dużego ,myślę że wielu ludzi na to czeka ,pytanie czy to dla nich opłacalne, a jak wiadomo to kwestie finansowe decydują dziś o takich decyzjach, bo że dla konsumenta taka decyzja byłaby znakomita co chyba oczywiste a dla portfela firmy już nie koniecznie.

FreeWare_RK   18 #1335 20.08.2016 00:37

Dawno coś nie było aktualizacji, ciekawe czemu. Może coś grubszego się szykuje.

  #1334 17.08.2016 08:18

bytefence nie ściągajcie tego programu usuwa dosłownie wszytko co popadnie bez zgody użytkownika, zostawiłem komputer a ten program usunął, Google chrome, programy które pobrałem, antywirusa na szczęście udało mi się go usunąć zanim więcej szkód niż pożytku narobił NIE INSTALUJECIE!

  #1333 07.07.2016 23:53

@Gg21 (niezalogowany): Trzeba wyłączyć go na ten czas odwiedzin na tej stronie .

  #1332 07.07.2016 23:50

@yodek: Trzeba umieć ustawić a program bardzo dobry a 90 złotych na rok w porównaniu z innymi anty wirusami jest o niebo lepszy wydajniejszy i lżejszy dla systemu i komputera .

  #1331 06.07.2016 05:58

@yodek: O jakiej WYSOKIEJ kwocie co miesiąc Ty pieprzysz za przeproszeniem? Licencja Malwarebytes kosztuje niecałe 90 złotych NA ROK a nie miesiąc

  #1330 20.06.2016 14:33

@yodek: częstotliwość aktualizacji możesz ustawić, a do tego wyłączyć tak uciążliwe powiadomienia...

  #1329 20.06.2016 14:12

@Gg21 (niezalogowany): dodaj jako wyjątek

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.