r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Malwarebytes Anti-Malware Mobile

Strona główna Android Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Malwarebytes Anti-Malware Mobile, to wersja mobilna bardzo popularnego programu ochronnego dla systemów Windows znanego z komputerów PC. Aplikacja pozwala na ochronę systemu Android przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, a także sprawdzanie informacji dotyczących tego, w jaki sposób zainstalowane i używane aplikacje ingerują w prywatność użytkownika.

Galeria programu

Po pierwszym uruchomieniu aplikacja zaleca wykonanie szybkiego skanowania, dzięki któremu nie tylko potrafi wyszukać szkodliwe oprogramowanie, ale również zbiera informacje na temat działalności innych, także nieszkodliwych aplikacji. Mobilna wersja Malwarebytes domyślnie wykonuje automatyczne codzienne skanowanie, użytkownik może wedle upodobań zmodyfikować harmonogram, określić dni i godziny w jakich powinno następować zaplanowane skanowanie. Każde skanowanie jest zapisywane w historii, którą można przeglądać w dowolnym momencie. Antywirus ponadto aktualizuje się w pełni automatycznie co godzinę. Również w tym wypadku użytkownik może zmienić częstotliwość (co 1, 3 lub 6 godzin), a także zupełnie wyłączyć tę opcję. Program działa w czasie rzeczywistym, skanuje więc również nowo instalowane aplikacje.

Oprócz skanowania w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania, Malwarebytes udostępnia wiele informacji o posiadanych aplikacjach. Menu pozwalające na ich przeglądanie zostało podzielone na wszystkie i aktualnie pracujące aplikacje. W wypadku tych drugich możliwe jest zamknięcie procesu, jak i sprawdzenie ilości używanej pamięci i czasu procesora. MBAM oferuje również managera prywatności, który przedstawia listy aplikacja wymagających uprawnień np. dostępu do lokalizacji użytkownika, monitorowania połączeń itd. Dodatkowy audyt bezpieczeństwa pozwala zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty ustawień tj. wyłączenie NFC, trybu debugowania, a także odpowiednie zabezpieczenie ekranu blokady. Aplikacja jest udostępniana za darmo, nie posiada polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google przysypia, a tymczasem Minecraft wciąż jest groźnym koniem trojańskim

33
ROZRYWKA 26.05.2015 | Tomasz Wrzesień (TomisH)

Minecraft jest jedną z najczęściej instalowanych gier, nie tylko na komputerach, lecz również urządzeniach przenośnych. Nietrudno się domyślić, że w przypadku wersji na smartfony i tablety to nie rodzice kupują dla siebie kanciasty hit, aby pograć, ale robią to w imieniu swoich dzieci. Tytuł oferuje niby bezpieczną rozrywkę, jednak młodzież, jak to młodzież, lubi sobie zabawę ułatwiać. W Google Play szuka więc tzw. cheatów. Jak donosi ESET, naraża nas tak na wydatki, również przez zaniedbania samego Googlea. Laboratorium znanego producenta oprogramowania antywirusowego od wielu miesięcy…

Malwarebytes Anti-Malware przestanie straszyć pstrokatym interfejsem

36
OPROGRAMOWANIE 04.03.2015 | Łukasz Tkacz

Idą zmiany w interfejsie popularnej aplikacji Malwarebytes Anti-Malware służącej do usuwania z komputera szkodliwego oprogramowania. Wygląd zaprezentowanej jakiś czas temu wersji 2.0 najwyraźniej nie spodobał się użytkownikom, bo producent wydłużył wsparcie dla starszej wersji, a także już szykuje zupełnie nowe wydanie, które będzie zgodne z obecnie panującą modą, spłaszczone. Popularny MBAM zyskał sobie popularność za to, że w podstawowej edycji jest on zupełnie darmowy i pozwala na szybkie, skuteczne skanowanie. Wersja stabilna przypomina z wyglądu fałszywe antywirusy, pełna jest bowiem…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
MrBeckham666   18 #1 14.12.2014 16:09

bardzo dobrze że ten soft się ukazał na androida nie było do tej pory porządnego skanera.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.