Pobierz program Asystent pobierania włączony

Maxthon to szybka i wygodna przeglądarka internetowa, bazująca na silnikach renderowania - Trident lub Webkit, znanych z produktów firm Microsoft oraz Apple.

Galeria programu

Program posiada szereg narzędzi w tym zaawansowaną obsługę proxy z możliwością przypisywania różnych serwerów do poszczególnych stron WWW oraz wielowątkowy interfejs ograniczający możliwość zawieszania się przeglądarki podczas ładowania rozbudowanych stron WWW. Nie zabrakło również rozbudowanego systemu filtrów, który pozwala na blokowanie nie tylko reklam, ale także złośliwego kodu i innych zbędnych elementów.

Maxthon oferuje funkcje kalendarza historii przeglądanych stron, multiwyszukiwania do porównywania wyników pracy różnych wyszukiwarek w jednym oknie, pobierania klipów wideo, zdjęć i muzyki, tworzenia zrzutów ekranowych stron WWW, a także informowania z poziomu paska statusu o aktualnym numerze IP, stopniu użycia CPU i szybkości ładowania. Przeglądarka dysponuje wbudowanym modułem sprawdzania pisowni, także w języku polskim, oraz trybem prywatnym, który gwarantuje, że dane o otwieranych stronach i pobieranych plikach nie będą zapisywane na komputerze. Maxthon posiada rozbudowany system własnych rozszerzeń co dodatkowo zwiększa jej funkcjonalność.

Wygląd aplikacji można zmieniać dowolnie przy pomocy wielu dostępnych skórek.

Uwaga!

  1. W naszej bazie dostępna jest również poprzednia edycja programu. Pobrać ją można wybierając z rozwijanej listy poniżej przycisku 'Pobierz program' opcję '2.5.15.1000".
  2. Spolszczenie do wersji 2.5.8.1332 i 3.0.17.1000 pobrać można w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).
  3. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybka przeglądarka, Stabilna, Estetyczna, Konfiguracja Extra, Zgodność ze standardami
Niestety niektóre strony nie działają na niej poprawnie, lubi się "przypchać" i nie czyta poprawnie skryptów, Wolniejsza od Opery 17
ocena użytkownika

Generalnie przez długi czas korzystałem z Maxthon najpierw w wersji 3, następnie wersja 4 Cloud. Przykre jest to iż z każdym następnym wydaniem przeglądarka jest coraz gorsza od wewnątrz. Niestety nie jest już tak szybka jak była, w tej chwili Opera 17 wersja Developer działa zdecydowanie szybciej, ponadto ma problemy z niektórymi stronami, najzwyczajniej w świecie skrypty nie chcą się poprawnie wykonywać zawieszają się, lub zacinają, pomaga całkowite wyczyszczenie pamięci cache i wszystkich danych, lecz tylko na chwilę.

Przeglądarka ta jest ciekawym produktem który dostarcza użytkownikowi wielu nowych doznań podczas przeglądania stron, jest ona funkcjonalna, a przede wszystkim mocno intuicyjna. Pozwala ustawić wiele elementów interfejsu przez co jest przeglądarką nieomal idealną, niestety te problemy ze skryptami....

Na dzień dzisiejszy nie polecam do stosowania jako główną przeglądarkę, a jedynie jako ciekawostkę, rok temu było zdecydowanie lepiej.

23.08.2013 20:40 | Recenzja do wersji 4.1.2.3000
szybka, stabilna, ogrom funkcji, najlepsza w html5, synchronizacja, AdHunter, dysk w chmurze, podział okna (jak w TotalCommander!!), konfiguracja
ręczne wklejanie filtrów blokowania reklam, oganiczenie wielkości wklejanych filtrów, mała ilość dodatków (ENG lub PL)

Jeśli ktoś jest tutaj z powodu Opery 15 (Webkit) to dobrze trafił... Sam byłem wiernym użytkownikiem Opery od kilkunastu lat, ale teraz po zmianie silnika czas na zmiany aby nadal posiadać stabilną, szybką i konfigurowalną przeglądarke.

Taki właśnie jest Maxthon. Jeśli chodzi o możliwości konfiguracji i dostępne od początku opcje to o dziwo bije na głowe wszystkie najnowsze (w tym Opera :P) przeglądarki. Większość starałem się zamieścić w plusach powyżej. Wynik HTML5 - opad szczęki... Bije nawet osławionego w temacie Chroma - u mnie wynik na win7x64 476pkt +15pkt bonus. Stabilność i szybkość 100%. Wystarczy uruchomić obok chroma, nową operke albo liska i samemu odwiedzić pare stron z każdą z nich po kolei. Ja miałem je wszystkie odpalone obok Maxthona i pod względem szybkości moim zdaniem wszystkie wyprzedził. Od razu mówię, że zbędny był stoper. xD
Synchronizacja w pełni sprawna i wygodna + niezły bonus na otarcie łez po Unite - dysk w chmurze... Ściągnięte z netu pliki możeny zapisać na internetowym dysku i dzielić się z innymi ;]

Ciekawą funkcją jest także podział strony na dwa panele (dwie różne strony + wspólny pasek adresu i wyszukiwarki). Bardzo ciekawe... Z lewej puszczamy ulubione kawałki lub sprawdzamy poczte, a z prawej przeglądamy ulubione stronki itd. Ilość opcji w ustawieniach także robi wrażenie. Strona startowa w pełni konfigurowana + sami dokonujemy wyboru wyświetlanych stron na 3 przesuwających się panelach. ;) Jeśli ktoś tęskni za skrótami wyszukiwarek w pasku adresu (np. yt "tennis" szuka filmu tenni na youtube) to i w tym przypadku się nie zawiedzie... Wiele wyszukiwarek jest od razu wpisane ale możemy je dowolnie edytować i dodawać nowe. Od początku dostępny AdHunter do blokowania reklam, który zastępuje AdBlocka lub stara się to zrobić...

I tym elementem przejdę do opisania wady jaka mi się rzuciła w oczy - blokowanie reklam (AdHunter). Ustawienie filtrów niepotrzebnie moim zdaniem zostało udziwnione. Zamiast dodawać link do danego filtru reklam, musimy sami wkleić te filtry do okienka reguł blokowania... Całość polega na otworzeniu strony z filtrem i skopiowaniu całości, a następnie wklejeniu całości. I tu kolejny problem... Jeśli filtr jest bardzo rozbudowany (+40kB) program doda tylko fragment do tego właśnie ograniczenia pomijając reszte.. Tak jakby nasz schowek (lub programu) mógł skopiować i przyjąć tylko daną ilość tekstu... Po wklejeniu wystarczy od przerwanego momentu dokopiować reszte. Ja osobiście wykorzystałem 3 polskie listy filtrów i wkleiłem w jedną dużą listę w Maxthonie. Efekt świetny, a kosztowało to 2 minuty klikania (pamiętać trzeba, żeby mieć znaznaczone blokowanie reklam, pop-up i sybskrybowanie reguł blokowania) To strasznie wygląda, ale w rzeczywistości każdy, kto miał i używał (konfigurował) AdBlocka bez problemu sobie da rade. Zawsze można zainstalować darmowy AdFender... Świetny i darmowy program do usuwania reklam z przeglądarek i komunikatorów (darmowy odpowiednik AdMuncher'a). Ja osobiście jestem zwolennikiem pierwszej propozycji - zawsze można użyć jednego i drugiego - wedle uznania.

Drugą wadą tej przeglądarki są dodatki. Nie jest to już taki ogrom jak w przypadku "wielkiej trójki", a jeśli jest ich dużo to opisanych po chińsku... Ciężko znaleźć coś ciekaweg po angielku lub polsku. Należy jednak pamiętać, że jest to także wynik małej ilości użytkowników i twórców ;]

Kończąc dodam, że po zaprzestaniu rozwijania Opery (Presto) Maxthon jest dla mnie jedynym godnym następcą i dziwi mnie tak niska opinia użytkowników w porównaniu z mocą ósemką od Redakcji - całkowiecie zasłużona bo ta przeglądarka może być śmiało wymieniana w liście najlepszych - dla wielu pewnie i stanie się najlepszą.

13.07.2013 14:58 | Recenzja do wersji 4.1.0.4000

Komentarze

quasimodo11   2 #702 13.02.2015 17:53

Witam wszystkich serdecznie, mam pytanie: czy jest jakiś inne rozszerzenie oprócz auto zoom do Maxthon? Ja nie potrafię znaleźć, czy nie ma ? Przy odtwarzaniu filmów, szczególnie na YouTube jest problem, działa wszystko poprawnie przy powiększeniu 100%. Samo powiększenie strony w przeglądarce też mi nie odpowiada, ponieważ wartości powiększenia są po 10% . Gdy otworzy się np Googl przy powiększeniu 140%, nieciekawie to wygląda, a za każdym razem zmniejszać, to uciążliwe. Proszę o jakąś radę, sugestię.

  #701 13.02.2015 17:38

Nie wiecie jak zainstalować javę na tym maxthonie?

juta   6 #700 11.02.2015 19:29

@przemox: Sprawdzić można np. klikając na jakiś filmik ppm (prawy przycisk myszy) i od razu pojawia się wersja, można też tam wyłączyć (ustawienia) ewentualnie akceleracje sprzętową Flash'a. Co do samego Maxthon'a to jeszcze nie testowałem, więc o działaniu samej przeglądarki się nie wypowiadam.

przemox   5 #699 11.02.2015 17:52

@juta: Jeśli chodzi o Flasha - pojęcia nie mam. Trudno natomiast zamknąć temat wersji. Za wersją stabilną przemawia także zapis na oficjalnym forum: http://forum.maxthon.com/forum-66-1.html. Nie zmienia to opisu w samej przeglądarce jako beta. Ale kichać to, mniejsza o numerek. Gdyby jeszcze Maxthlon mniej chwilami zżerał RAM-u, a do tego szybciej pracowało wczytywanie RSS, byłbym w przeglądarkowym niebie :)

juta   6 #698 11.02.2015 17:15

@przemox: No cóż, też mogę powiedzieć że sugerowałem się vortalem, ba, nawet jak pisałem niżej na innych stronach też jest ta wersja jako stabilna, powiem więcej, na pewnej stronce pojawiła się trochę wcześniej niż ''u nas'' na DP ;) A swoją drogą, Maxthon ma wbudowanego Flash'a, która wersja jest tam aktualnie ?

juta   6 #697 11.02.2015 09:22

@rytwinskim: Na innych portalach z tego co zauważyłem ta wersja 4.4.4.2000 też jest jako stabilna.

przemox   5 #696 11.02.2015 09:00

@anonim (niezalogowany): już nie :)

  #695 26.01.2015 13:51

@mdes: nic coś jak aqq takie staty chyba ze zamierzają jakieś konkursy czy coś w przylości z tego powodu robić

ja już mam 1080 godzin ale przeglądarki już nie zamienie na żadną inną

mdes   2 #694 13.01.2015 00:48

Witam mam takie pytanie do wszystkich co korzystaja z tej przegladarki, co daja poziomy na wlasnym koncie zalogowanym w Maxthon? uzywam juz spory czas i tak o sobie sie nabija po kilkunastu godzinach poziomy a ja dalej nie wiem o co z tym chodzi.. Czekam na wasze odpowiedzi, pozdrawiam;P

juta   6 #693 02.01.2015 19:50

@anonim (niezalogowany): Tego nie wiem, nie używam na co dzień Maxthon'a, może na ich forum znajdziesz jakieś info na ten temat.

  #692 31.12.2014 23:37

@juta: A czy wersja rozwojowa ma WOT?

juta   6 #691 30.12.2014 16:31

@Pawelek: Możliwe że w czasie gdy ją ściągałeś po prostu jej nie było, dzisiaj się pojawiła i jest pod ''Wszystkie wersje'' lub na stronie głównej jeszcze pod ''beta''.

paweeloss   7 #690 30.12.2014 15:43

@juta: Rzeczywiście. Ściągałem przeglądarkę z DP. Co, DP jeszcze nie zaktualizował informacji? Słaboo.

juta   6 #689 30.12.2014 13:34

@Pawelek: AdBlock jest od wersji 4.4.4.600, u Ciebie widzę wersje 4.4.3.4000, zobacz na stronce podanej w linku przez @ogniomistrz

paweeloss   7 #688 30.12.2014 12:49

@ogniomistrz: Cóż, ja nie mam czerwonej ikonki AdBlock+. Mam kilka innych w tym AdHunter.

ogniomistrz   4 #687 30.12.2014 12:45

@Pawelek: Na dolnej belce po instalacji jest ikona (czerwona AdBlocka+).Ponadto w menu w blokowaniu reklam (adHunter) tez jest dodana ikona AdBlocka.

paweeloss   7 #686 30.12.2014 12:41

@ogniomistrz: Z wbudowanym adblockiem? No nie wiem, nie widzę nigdzie opcji adblock.

juta   6 #685 30.12.2014 11:46

@ogniomistrz: Z linku który podałeś pisze że to Beta Released, jedyna zmiana póki co w tej wersji to właśnie AdBlock, na razie poczekam ale jestem mile zaskoczony tą zmianą. Plus dla producenta :)

ogniomistrz   4 #684 30.12.2014 11:24

@juta: Używam jej od jakiegoś czasu,ostatnia wersja mimo że beta to wersja stabilna z AdBlok plus.Sprawdzałem na stronie:
http://forum.maxthon.com/thread-14014-1-1.html
Blokowanie super.

juta   6 #683 30.12.2014 11:19

@ogniomistrz: Dzięki za info bo to dobra wiadomość, ten AdHunter nie radzi sobie zbyt dobrze z reklamami, poczekam na wersję stabilną bo zapewne dopracują go jeszcze, jak wszystko będzie cacy to poważnie zastanowię się nad Maxthon'em, oczywiście jako główna przeglądarka bo jako druga będzie wtedy na pewno :)

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.