Pobierz program Asystent pobierania włączony

Maxthon to szybka i wygodna przeglądarka internetowa, bazująca na silnikach renderowania - Trident lub Webkit, znanych z produktów firm Microsoft oraz Apple.

Galeria programu

Program posiada szereg narzędzi w tym zaawansowaną obsługę proxy z możliwością przypisywania różnych serwerów do poszczególnych stron WWW oraz wielowątkowy interfejs ograniczający możliwość zawieszania się przeglądarki podczas ładowania rozbudowanych stron WWW. Nie zabrakło również rozbudowanego systemu filtrów, który pozwala na blokowanie nie tylko reklam, ale także złośliwego kodu i innych zbędnych elementów.

Maxthon oferuje funkcje kalendarza historii przeglądanych stron, multiwyszukiwania do porównywania wyników pracy różnych wyszukiwarek w jednym oknie, pobierania klipów wideo, zdjęć i muzyki, tworzenia zrzutów ekranowych stron WWW, a także informowania z poziomu paska statusu o aktualnym numerze IP, stopniu użycia CPU i szybkości ładowania. Przeglądarka dysponuje wbudowanym modułem sprawdzania pisowni, także w języku polskim, oraz trybem prywatnym, który gwarantuje, że dane o otwieranych stronach i pobieranych plikach nie będą zapisywane na komputerze. Maxthon posiada rozbudowany system własnych rozszerzeń co dodatkowo zwiększa jej funkcjonalność.

Wygląd aplikacji można zmieniać dowolnie przy pomocy wielu dostępnych skórek.

Uwaga!

  1. W naszej bazie dostępna jest również poprzednia edycja programu. Pobrać ją można wybierając z rozwijanej listy poniżej przycisku 'Pobierz program' opcję '2.5.15.1000".
  2. Spolszczenie do wersji 2.5.8.1332 i 3.0.17.1000 pobrać można w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).
  3. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybka przeglądarka, Stabilna, Estetyczna, Konfiguracja Extra, Zgodność ze standardami
Niestety niektóre strony nie działają na niej poprawnie, lubi się "przypchać" i nie czyta poprawnie skryptów, Wolniejsza od Opery 17
ocena użytkownika

Generalnie przez długi czas korzystałem z Maxthon najpierw w wersji 3, następnie wersja 4 Cloud. Przykre jest to iż z każdym następnym wydaniem przeglądarka jest coraz gorsza od wewnątrz. Niestety nie jest już tak szybka jak była, w tej chwili Opera 17 wersja Developer działa zdecydowanie szybciej, ponadto ma problemy z niektórymi stronami, najzwyczajniej w świecie skrypty nie chcą się poprawnie wykonywać zawieszają się, lub zacinają, pomaga całkowite wyczyszczenie pamięci cache i wszystkich danych, lecz tylko na chwilę.

Przeglądarka ta jest ciekawym produktem który dostarcza użytkownikowi wielu nowych doznań podczas przeglądania stron, jest ona funkcjonalna, a przede wszystkim mocno intuicyjna. Pozwala ustawić wiele elementów interfejsu przez co jest przeglądarką nieomal idealną, niestety te problemy ze skryptami....

Na dzień dzisiejszy nie polecam do stosowania jako główną przeglądarkę, a jedynie jako ciekawostkę, rok temu było zdecydowanie lepiej.

23.08.2013 20:40 | Recenzja do wersji 4.1.2.3000
szybka, stabilna, ogrom funkcji, najlepsza w html5, synchronizacja, AdHunter, dysk w chmurze, podział okna (jak w TotalCommander!!), konfiguracja
ręczne wklejanie filtrów blokowania reklam, oganiczenie wielkości wklejanych filtrów, mała ilość dodatków (ENG lub PL)

Jeśli ktoś jest tutaj z powodu Opery 15 (Webkit) to dobrze trafił... Sam byłem wiernym użytkownikiem Opery od kilkunastu lat, ale teraz po zmianie silnika czas na zmiany aby nadal posiadać stabilną, szybką i konfigurowalną przeglądarke.

Taki właśnie jest Maxthon. Jeśli chodzi o możliwości konfiguracji i dostępne od początku opcje to o dziwo bije na głowe wszystkie najnowsze (w tym Opera :P) przeglądarki. Większość starałem się zamieścić w plusach powyżej. Wynik HTML5 - opad szczęki... Bije nawet osławionego w temacie Chroma - u mnie wynik na win7x64 476pkt +15pkt bonus. Stabilność i szybkość 100%. Wystarczy uruchomić obok chroma, nową operke albo liska i samemu odwiedzić pare stron z każdą z nich po kolei. Ja miałem je wszystkie odpalone obok Maxthona i pod względem szybkości moim zdaniem wszystkie wyprzedził. Od razu mówię, że zbędny był stoper. xD
Synchronizacja w pełni sprawna i wygodna + niezły bonus na otarcie łez po Unite - dysk w chmurze... Ściągnięte z netu pliki możeny zapisać na internetowym dysku i dzielić się z innymi ;]

Ciekawą funkcją jest także podział strony na dwa panele (dwie różne strony + wspólny pasek adresu i wyszukiwarki). Bardzo ciekawe... Z lewej puszczamy ulubione kawałki lub sprawdzamy poczte, a z prawej przeglądamy ulubione stronki itd. Ilość opcji w ustawieniach także robi wrażenie. Strona startowa w pełni konfigurowana + sami dokonujemy wyboru wyświetlanych stron na 3 przesuwających się panelach. ;) Jeśli ktoś tęskni za skrótami wyszukiwarek w pasku adresu (np. yt "tennis" szuka filmu tenni na youtube) to i w tym przypadku się nie zawiedzie... Wiele wyszukiwarek jest od razu wpisane ale możemy je dowolnie edytować i dodawać nowe. Od początku dostępny AdHunter do blokowania reklam, który zastępuje AdBlocka lub stara się to zrobić...

I tym elementem przejdę do opisania wady jaka mi się rzuciła w oczy - blokowanie reklam (AdHunter). Ustawienie filtrów niepotrzebnie moim zdaniem zostało udziwnione. Zamiast dodawać link do danego filtru reklam, musimy sami wkleić te filtry do okienka reguł blokowania... Całość polega na otworzeniu strony z filtrem i skopiowaniu całości, a następnie wklejeniu całości. I tu kolejny problem... Jeśli filtr jest bardzo rozbudowany (+40kB) program doda tylko fragment do tego właśnie ograniczenia pomijając reszte.. Tak jakby nasz schowek (lub programu) mógł skopiować i przyjąć tylko daną ilość tekstu... Po wklejeniu wystarczy od przerwanego momentu dokopiować reszte. Ja osobiście wykorzystałem 3 polskie listy filtrów i wkleiłem w jedną dużą listę w Maxthonie. Efekt świetny, a kosztowało to 2 minuty klikania (pamiętać trzeba, żeby mieć znaznaczone blokowanie reklam, pop-up i sybskrybowanie reguł blokowania) To strasznie wygląda, ale w rzeczywistości każdy, kto miał i używał (konfigurował) AdBlocka bez problemu sobie da rade. Zawsze można zainstalować darmowy AdFender... Świetny i darmowy program do usuwania reklam z przeglądarek i komunikatorów (darmowy odpowiednik AdMuncher'a). Ja osobiście jestem zwolennikiem pierwszej propozycji - zawsze można użyć jednego i drugiego - wedle uznania.

Drugą wadą tej przeglądarki są dodatki. Nie jest to już taki ogrom jak w przypadku "wielkiej trójki", a jeśli jest ich dużo to opisanych po chińsku... Ciężko znaleźć coś ciekaweg po angielku lub polsku. Należy jednak pamiętać, że jest to także wynik małej ilości użytkowników i twórców ;]

Kończąc dodam, że po zaprzestaniu rozwijania Opery (Presto) Maxthon jest dla mnie jedynym godnym następcą i dziwi mnie tak niska opinia użytkowników w porównaniu z mocą ósemką od Redakcji - całkowiecie zasłużona bo ta przeglądarka może być śmiało wymieniana w liście najlepszych - dla wielu pewnie i stanie się najlepszą.

13.07.2013 14:58 | Recenzja do wersji 4.1.0.4000
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #681 15.12.2014 12:37

z pierwszym linkiem jakis blad wkradl sie, mialo byc http://forum.maxthon.com/thread-11753-1-1.html

  #680 15.12.2014 12:33

a prosze bardzo np. tu: http://www.dobreprogramy.pl/Maxthon,Program,Windows,13264.html

sa tez inne miejsca, ktoryc teraz nie pamietam, ale znalalzlem jeszcze jedna jak szukalem i wybralem liste filtrow z tej powyzej strony albo innych podobnych. przejrzyj forum maxthona w dziale polska, duzo ludzi sie dzieli roznymi filtrami. wybierz te ostatnio proponowane i bedzie dobrze, o znalazlem watek aktualizowany:

http://forum.maxthon.com/thread-2875-1-3.html

generalnie tam szukac w aktualizowanych watkach.

  #679 15.12.2014 12:29
BettyBoop   5 #678 14.12.2014 21:50

@kicio (niezalogowany): sory, gdzie ty masz tą liste filtrów?

BettyBoop   5 #677 14.12.2014 21:40

jakim sposobem zainstalować rozszerzenia z chrome store?? :(

splas   4 #676 08.12.2014 08:12

Pobrałem Maxthona w wersji portable 4.2.2.1000 i spolszczenie do wersji 4.1.1.60, które umieściłem w folderze Language. Niestety język polski nie pokazuje się w ustawieniach. Czy ktoś mógłby mi doradzić, co zrobić, by mieć język polski?

Po odwiedzinach na stronie http://forum.maxthon.com/thread-2735-1-1.html, z której pobrałem najnowsze spolszczenie, problem już rozwiązany i przeglądarka działa z polską wersją językową.

  #675 07.12.2014 11:39

świetna przęglądarka lepsza od chrome i opery

  #674 04.12.2014 17:43

@ogniomistrz: maxthon.com.pl

ogniomistrz   3 #673 03.12.2014 08:43

Jak i gdzie w ustawieniach Maxthona skojarzyć protokół mailto?
Gdzie znaleźć jakieś polskie forum Maxthona? To na Facebook,u jest ubogie.

1heniu   1 #672 02.12.2014 19:20

Szybka przeglądarka , ma trochę wad ale u mnie w teście html5 ( https://html5test.com/index.html ) 515 punktów i nie ma konkurencji, tak samo bardzo dobrze sobie radzi z bardzo obciążającą stronką ( http://vimcolorschemetest.googlecode.com/svn/html/index-c.html ) a tutaj Chrome czy Chromium polegają na polu chwały :) , można popróbować na różnych przeglądarkach otworzyć tą stronę, na chrome poniżej 4GB RAM nie radzę :)
Ja mam zainstalowanych kilka przeglądarek :Chrome, Chromium 64bit , SRWare Iron , firefoxa , IE11 , Epic Privacy Browser i Maxthon , na dzień dzisiejszy nie ma dla mnie jednej przeglądarki która by mnie zadowoliła , najczęściej obecnie korzystam z Firefoxa i Maxthona.

Maks Baum   4 #671 30.11.2014 20:45

@mmarekk: Pytanie jest na serio - każdy średnio ogarnięty orangutan wie że chrome zajeżdża laptopy obojętne czy to pc czy mac. Skoro silnik maxthona jest ten sam to czy i ten sam błąd występuje? No i opera też teraz ma ten sam silnik więc...

  #670 29.11.2014 22:47

Jak zrobić aby automtycznym silnikiem maxton nie był Webkit Tryb Ultra tylko Trident Tryb Retro na kazdej stronie abym nie zmienial tego recznie?!

mmarekk   7 #669 28.11.2014 10:07

@Anonim (niezalogowany): pieprzysz kacapoły, nie masz żadnej pewności, ty Anonim chyba sam jesteś robakiem, jak to się dzieje, że po kilku minutach mi odpowiadasz, przecież jesteś niezalogowany, jak dla mnie to jesteś kolejny trollll

trollllll od google

  #668 28.11.2014 09:33

@mmarekk: sam antyvir to za mało wole jak mi się wyświetla WOT przy pobieraniu np; tapety to mam pewność że nie wkradnie mi się jakiś wirus .

mmarekk   7 #667 28.11.2014 09:01

@Anonim (niezalogowany): co ty człowieku z tym WOTem jedziesz, zainstaluj sobie odpowiedniego antyvira i tyle
poza tym wersja 4.4.3.1000 ma wot, jaki jest to jest ale jest

mmarekk   7 #666 28.11.2014 08:59

ciągle zastanawiam się skąd Redakcja bierze te nowe wersje, bo na stronie producenta wciąż jest wersja 4.4.3.1000 ...???

mmarekk   7 #665 28.11.2014 08:57

@Maks Baum: baterię to Ci zżera nie Maxthon tylko gówniana bateria i tyle

  #664 27.11.2014 16:14

może ktoś napisze czy da się pobrać WOT na maxthona - podoba mi się ta przeglądarka ale bez WOT ani rusz

  #663 27.11.2014 15:29

@ogniomistrz: A jakie ma zabezpieczenia czy ma WOT ?

ogniomistrz   3 #662 27.11.2014 11:06

Zainstalowałem Maxthon'a i stwierdzam,ze to najszybsza przeglądarka jaka miałem (miałem chyba wszystkie).Blokowanie reklam i info o cookies po paru "zabiegach" z wklejeniem filtrów pobranych z netu jest b.dobre.To nie jest konieczne w przypadku zainstalowania małego programiku Ad Muncher (nie obciąża systemu,blokuje wszystko,ja tak mam).Ta przeglądarka jest bardzo konfiguralna i jak zaobserwowałem bezpieczna.Możliwość dostosowania czcionek i wielkości na otwieranych stronach jet świetnym pomysłem.Zbyt niewiele rozszerzeń na oficjalnej stronie dodatków do Maxthon,a to jest niestety niedosyt.U mnie Gmail Notifier+Aix Note+ block flash.Wybrałem motyw na stronę startową,jest niezły.Odczyt plików pdf rewelacyjnie szybki.Tłumacz wbudowany niezły.Gdybym jeszcze wiedział jakie rozszerzenie pliku mają dodatki (np.crx nie instaluje się) maxthon,a to mógłbym doinstalować inne np.z FF lub Chrome lub nowej Opery.Ja odinstalowałem Operę 26 dla Maxthona.Został mi awaryjnie FF.Polecam tę przeglądarkę,wymaga trochę ustawień pod własne upodobania ale efekt końcowy w zupełności mnie zadowala.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.