Pobierz program Asystent pobierania włączony

Mendeley Desktop to rozbudowane narzędzie służące do organizowania i zarządzania różnymi danymi przechowywanymi na komputerze. Aplikacja doskonale nadaje się również do wspólnej pracy z odpowiednią grupą naukową, z którą będziemy współpracować przy projekcie w celach edukacyjnych lub służbowych.

Galeria programu

Program przeznaczony jest nie tylko dla studentów i uczniów, ale również dla zwykłych użytkowników gromadzących na dysku ważne dokumenty lub inne istotne dane. Mendeley Desktop pozwala na wygodne przeglądanie, katalogowanie i zarządzanie odpowiednim zbiorem materiałów, a także na tworzenie bibliografii oraz planu do pracy lub szkoły. Umożliwia też generowanie bibliografii stworzonej przez jedną osobę lub odpowiednią grupę naukową i umieszczenie jej na blogu lub stronie internetowej.

Jedną z najważniejszych funkcji programu jest tworzenie bibliografii i dodawanie różnych przypisów przy użyciu zewnętrznych edytorów tekstowych. Program posiada specjalną wtyczkę, która współpracuje z popularnymi edytorami tekstowymi (Microsoft Word 2003, 2007, 2010 itd.) i umożliwia dodawanie bibliografii bezpośrednio z wbudowanej bazy danych Mendeleya bez opuszczania lub wyłączania programu tekstowego.

Mendeley Desktop usprawnia korzystanie i przeglądanie kilku różnych dokumentów PDF w jednakowym czasie, a także umożliwia dodawanie różnych adnotacji bezpośrednio do każdego pliku PDF. Program pozwala też na tworzenie kopii zapasowych danych i umieszczenia ich na zewnętrznym serwerze (po uprzednim zalogowaniu się na własne konto). Oprócz tego synchronizuje całą bibliotekę danych oraz umożliwia ich przeglądanie na różnych urządzeniach przenośnych. Program posiada prosty i intuicyjny interfejs, który pozwala przeglądać utworzoną listę z materiałami, dodawać odpowiednie tagi i wpisywać inne istotne informacje odnośnie danego dokumentu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Możliwość pracy zespołowej, tworzenie kopi zapasowej.
Konieczność bezpłatnej rejestracji na stronie producenta
ocena użytkownika

Bardzo fajny program do zarządzania zbiorem dokumentów, tworzeniem bibliografii, notatek i cytatów. Program oferuje synchronizacje biblioteki z serwerem! dzięki czemu możliwa jest praca zespołowa i tworzenie kopi zapasowej w sieci. Ponadto program umożliwia import i eksport danych do rożnych formatów, a także zaawansowane wyszukiwanie w stworzonej bazie dokumentów. Program jest szybki, prosty i intuicyjny w obsłudze.

17.10.2015 18:55 | Recenzja do wersji 1.15

Komentarze

darek719   29 #3 29.10.2015 18:21

duży plus za możliwość pracy zespołowej

kozodoj   6 #2 28.11.2012 18:20

Do kompletu proponuję do bazy Dobrych Programów dorzucić Zotero. Program o podobnej funkcjonalności, dysponujący możliwością indeksowania zawartości PDF (pdf2text), wtyczki do cytowania w edytorze Microsoftu, ale i w Open/LibreOffice (niestety te ostatnie wymagają Javy).
Zotero działa jako wtyczka dla Firefoksa, bądź też jako program samodzielny (tak naprawdę w wersji samodzielnej jest to odpowiednio zmodyfikowany Firefox).

W opisie zarówno Mendeley, jak i Zotero warto podkreślić, że są to wystarczająco dobre narzędzia również dla naukowców (niewątpliwie piszących więcej niż studenci ;) ). Zotero dostępne jest dla Windows, Linuksa i innych mniej istotnych OS-ów. ;)

  #1 14.09.2012 15:05

Dość istotną informacją jest to, że za free mamy 1GB Miejsca i tylko 100MB na współdzielone pliki. Moim zdaniem dropbox jest o wiele lepszy...

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.