Microsoft Office 2013 Professional Plus

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Office Professional Plus to najbogatsza edycja pakietu biurowego tworzonego przez firmę Microsoft. W jego skład wchodzi kompletny zestaw narzędzi przeznaczony zarówno dla użytkowników domowych jak i wymagających firm: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, narzędzia do tworzenia prezentacji, notatnik, rozbudowany klient poczty, aplikacja do obsługi baz danych, a także narzędzia dla DTP i tworzenia formularzy i dedykowany komunikator.

Galeria programu

Microsoft Office to najpopularniejszy na świecie pakiet biurowy wykorzystywany przez użytkowników domowych, liczne instytucje, a także firmy każdej wielkości. Pakiet ten oferuje zestaw narzędzi, dzięki którym możliwe jest wykonanie niemalże każdego zadania związanego z dokumentami i powiązanymi z nimi danymi. Dodatkowymi jego atutami jest coraz lepsze wsparcie dla interfejsu dotykowego, a także integracja z chmurą internetową OneDrive oferowaną przez firmę Microsoft pozwalająca na synchronizację dokumentów. W skład pakietu wchodzą następujące aplikacje:

Microsoft Word

Jest to rozbudowany procesor tekstu, jeden z flagowych składników całego pakietu Office. Word sprawdzi się zarówno jako narzędzie do stworzenia listu motywacyjnego jak i do przygotowania pracy dyplomowej lub korespondencji seryjnej. Posiada on liczne opcje edycyjne i projektowania, aktywne sprawdzanie pisowni i gramatyki, możliwość osadzania w dokumentach tabel, grafik i obrazów ClipArt, a także diagramów. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji również narzędzia do tworzenia korespondencji seryjnej, tworzenia odwołań (np. spisów treści), a także recenzji.

Microsoft Excel

Arkusz kalkulacyjnych, który pozwala na obliczenia, używanie i tworzenie reguł, a także dodawanie wykresów w oparciu na znajdujące w komórkach dane. Jego liczne opcje edycyjne pozwalają na sformatowanie danych. Jedną z istotnych zalet Excela jest wbudowany język Visual Basic pozwalający na zautomatyzowanie niektórych zadań. Z możliwości Excela zadowoleni będą także studenci i pracownicy naukowi. Dzięki dodatkowi Solver pozwala on na np. obliczanie zagadnień programowania nieliniowego.

Microsoft PowerPoint

To narzędzie do tworzenia prezentacji, które pozwala tworzyć slajdy pełne odpowiednio sformatowanego tekstu, kształtów, diagramów, obrazów i elementów multimedialnych. PowerPoint pozwala na stosowanie animacji, a także efektownych przejść. Program integruje się z innymi składnikami pakietu, dzięki czemu umożliwia osadzanie np. wykresów i elementów SmartArt. Wśród zasobów PowerPointa dostępne są liczne gotowe szablon prezentacji, dzięki którym ich tworzenie jest jeszcze łatwiejsze. Kolejna zaleta aplikacji to specjalny panel widoczny tylko dla prezentującego, na którym może on umieszczać osobiste notatki.

Microsoft OneNote

OneNote to rozbudowany notatnik pozwalający na zapisywanie najróżniejszych danych: tekstu, pisma odręcznego, grafik, nagrań, linków, list, równań, wycinków ekranu, tabel, a także danych z innych składników pakietu Office. Notatki w nim tworzone są zgrupowane w sekcje, te z kolei składają się na notesy. Aplikacja jest bardzo elastyczna, a dzięki dostępności na wielu platformach może być wykorzystywana także na smartfonach i tabletach. Program pozwala na zapisywanie notatek lokalnie, ale w celu ich synchronizacji między wieloma urządzeniami możliwe jest również wykorzystanie chmury OneDrive.

Microsoft Outlook

Outlook to rozbudowany klient pocztowy zawierający także liczne funkcje asystenta osobistego. Program pozwala na skonfigurowanie skrzynek e-mail z wykorzystaniem protokołów Exchange, IMAP i POP. Dzięki niemu zsynchronizujemy pocztę, kontakty, kalendarze i listy zadań. Aplikacja zawiera rozbudowaną książkę adresową i edytor reguł, dzięki którym można filtrować wiadomości i zautomatyzować ich przydzielanie do poszczególnych folderów. Outlook może zostać zintegrowany z sieciami społecznościowymi takimi jak Facebook i LinkedIn. Dzięki zewnętrznym dodatkom możliwe jest zwiększenie funkcjonalności np. dodanie wsparcia dla PGP.

Microsoft Access

Ten składnik pakietu Office pozwala tworzyć i używać relacyjnych baz danych z wykorzystaniem silnika Microsoft Jet Databse Engine. Program może zostać wykorzystany do obsługi danych niewielkiej lub średniej firmy, a także budowy aplikacji korzystającej z baz danych. Access wspiera język VBA, obiekty ActiveX i DAO. Dzięki zgromadzonym w aplikacji szablonom możliwe jest szybkie stworzenie baz do konkretnych zastosowań np. listy przydzielonych zadań. Program może zostać połączony z zewnętrznym źródłem danych (np. SQL Server), wtedy stanowi on wygodny interfejs do ich graficznej obsługi.

Microsoft Publisher

Publisher to program bardzo podobny do edytora tekstu Word, ale stworzony z myślą o tworzeniu materiałów marketingowych jak wizytówki, banery reklamowe, broszury i ulotki. Dzięki temu narzędziu można stworzyć materiały przygotowane zarówno do druku jak i do umieszczenia na stronach internetowych. Jego funkcje edycyjne zostały rozbudowane względem procesora tekstu o dodatkowe narzędzia przeznaczone do projektowania i odpowiedniego rozkładu elementów.

Uwaga!

Aby pobrać program należy zarejestrować się na stronie pobierania. Wymagane jest konto Live ID (można je założyć w trakcie rejestracji). Wersja testowa pozwala na korzystanie z pakietu przez 60 dni od momentu instalacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość działania (w porównaniu do wersji 2010), estetyka - przyjemny wygląd i prostota, (niestety) brak konkurencji na rynku.
Cena pakietu nie adekwatna do wykorzystania.
ocena użytkownika

Korzystam z pakietu MS od roku 2000. Próbowałem zastępować oczywiście Office'a innymi pakietami, typu OpenOffice (org, ux.pl), LibreOffice czy Lotus ale żaden nie dawał się tak konfigurować i żaden z wymienionych nie był tak szybki i bezbolesny jak MS Office.

Co do tej wersji wizualnie zmieniło się niewiele, poza kolorystyką i delikatną kosmetyką samego menu. Najbardziej zmiany są widocznie po uruchomieniu aplikacji WORD, EXCEL czy chocby POWERPOINT.
Po uruchomieniu otwiera okno główne aplikacji z wyborem wzoru/szablonu.

Nowością jest również połączenie konta Outlook z pakietem MS i chmurą OneDrive.

Nie wiem jak inni postrzegają się na takie zabiegi ale wg mojej skromnej osoby pakiet wart uwagi ze względu na szybkość działania. W porównaniu do wersji 2010 szybkość jest widoczna gołym okiem co sprawdziłem zarówno na Windowsie 7 jak i na wersji 8/8.1, zarówno na dysku HDD jak i SSD.

Szczerze polecam, szczególnie tym którzy korzystają z Outlooka, Worda, Excela, PowerPointa, OneDrive'a i OneNote'a na codzień.

01.11.2014 15:45 | Recenzja do wersji 2013 Professional Plus
Nowy przyjemny wygląd, rozbudowany interfejs,nowe aplikacje
Pełna wersja ma nieprzystępną cenę,wpychanie portalów społecznościowych
ocena użytkownika

Bardzo fajnie rozbudowany program z nowymi pomocnymi aplikacjami oraz wyborem różnych szablonów w programach.
Podoba mi się nowy wygląd .

08.12.2013 14:10 | Recenzja do wersji 2013 Professional Plus

Komentarze

  #94 12.03.2015 19:30

czy to darmowe

  #93 20.02.2015 23:32

Ludzie.. skąd ja mam ten klucz zdobyć? Kręce się w koło.. a klucza nie ma do tej wersji 90-dniowej

  #92 10.02.2015 11:24

Ci co zachwalają ten pakiet chyba nigdy nie napisali dłuższego dokumentu niż 20 stron w Wordzie, już przy magisterce robi numery z rysunkami i pozycjonowaniem obiektów i te domyślne formatowania które sam pakuje jak chce i gdzie chce, przekręcanie nazwisk to rzecz powszednia w tym programie, znikające obiekty equation na wydrukach, konwersja do pdf-u gubi formatowania... i wiele innych o których nie chce mi się pisać. Ale cóż muszę korzystać z tego pakietu bo lobbing wymusił na wielu instytucjach, redakcjach, wydawnictwach itp. dostarczanie dokumentów w formie plików .doc-a

sylor1974   1 #91 21.01.2015 16:08

Czy ktoś mi może wyjaśnić skąd wziąć polską wersję językową tego pakietu w formie trial? Wersja 2010 jest po polsku. Ale wersji 2013 ani 32-, ani też 64-bitowej po polsku na stronie Microsoft nie ma.
Może jakieś małe wyjaśnienie w opisie (w uwagach) przydałoby się.

  #90 18.01.2015 08:31

Kocham ten program!

  #89 15.01.2015 21:44

@Anonim (niezalogowany): Reszta czyli Word, Excel i ew. PowerPoint? No chyba raczy waćpan robić sobie jaja...

  #88 12.01.2015 21:52

Świetny pakiet, szczególnie cenię klienta poczty, warto zapłacić - reszta to zabawki.

  #87 20.12.2014 10:49

Chciałbym kupić Office 2010 Home, z Allegro - najtańsza wersja do pobrania z kluczem.
Jak to w ogóle działa? Ile kopii mogę zrobić, żeby mieć nośnik instalacyjny?
Podobno z wersją Home, jest tak, że nawet wykorzystanie napisanego CV w celu poszukiwania pracy, może być traktowane jako użycie komercyjne. Czy tak samo mam rozumieć posiadanie i przetwarzanie na dysku domowego komputera plików, które potem przenosiłbym do pracy? Bardzo proszę o wyjaśnienie.

  #86 19.12.2014 18:28

@Zoomb. (niezalogowany): mozesz podac namiary na te strony?

darek719   9 #85 15.12.2014 23:22

@Anonim (niezalogowany): a to dlaczego?

  #84 10.12.2014 08:13

@anonim (niezalogowany): Przecież są w sieci strony z mailem czasowym , na przykład 15min. lub 1godz. i konto znika. Korzystam od dawna i jest dobrze.

darek719   9 #83 08.12.2014 10:29

niby zawsze zmiany kosmetyczne, ale ja tam chętnie testuję nowe wersje :p

  #82 13.09.2014 10:33

@Anonim (niezalogowany):

  #81 03.08.2014 19:55

Wszędzie te zakichane konta trzeba zakładać. Na MS, na Adobe, tu, tam, siam... już chyba mam niezliczoną ilość takich kont. Nie można po prostu udostępnić triala bez wymogu jakiegoś chorego konta, z którego i tak się nie korzysta? Tylko się śmietnik internetowy robi i kolejny spam na skrzynkę pocztową przychodzi.

jawnuta   7 #80 20.06.2014 10:13

@jap (niezalogowany): apache

  #79 17.06.2014 18:20

to radzicie instalnąć czy lepiej Apache ?

  #78 24.05.2014 12:44

Pobrałem obraz tej wersji pakietu Microsoft Office i mam pytanie: czy w tym obrazie są zaszyte jakieś informacje o mnie? Żeby pobrać musiałem się zalogować, więc może jakieś informacje wzięte z mojego konta są zapisane w tym obrazie?

72325   2 #77 17.05.2014 21:18

@potomek (niezalogowany): Zgadzam się z Tobą, siedzę na office 2007 od początku i w zupełności wystarcza. OpenOffice nie do końca jest kompatybilny z MS Office, bo mając dokument zapisany w Office 2010 czy 2013 są już problemy z prawidłowym otwarciem go w OpenOffice. Mówię to o plikach głównie Worda z tabelami, makrami itp.

  #76 07.05.2014 12:16

Powiem szczerze, że jest wiele rzeczy, które przydałyby się w Office 2010, który to bardziej mi odpowiada. Ale i tak najczęściej jak coś piszę to w O2k3 - wystarcza. Każdą poważniejszą rzecz albo taką, na której mi bardzo zależy, aby przyzwoicie wyglądała piszę w TeXu - żaden office mi go nie zastąpi.

  #75 18.04.2014 12:22

Jestem administratorem w dużej firmie. MS Office 2013 jest zupełnie nie udanym produktem dla dużych firm.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.