r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Security Essentials 4.10.209.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32-bit) zabezpiecz pobieranie

Microsoft Security Essentials to bezpłatne narzędzie służące do zabezpieczania systemu Windows przed wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusy, rootkity, trojany i spyware.

Galeria programu

Program stanowi doskonałą kontynuację takich produktów Microsoftu jak Windows Defender oraz płatny Windows OneCare. Wyposażony on został w przyjazny i prosty w użyciu interfejs graficzny, funkcję skanowania na żądanie, dostępną w 3 trybach pracy – pełnym (cała zawartość dysku), szybkim (jedynie lokalizacje najbardziej podatne na infekcję) oraz niestandardowym (użytkownik decyduje o obszarach uwzględnianych podczas skanowania), harmonogram pracy, a także moduł automatycznych (lub definiowanych przez użytkownika) aktualizacji baz sygnatur wirusów. Nie zabrakło również mechanizmu kwarantanny, którego zadaniem jest przechowywanie potencjalnie szkodliwego oprogramowania przed wywoływaniem szkody w systemie.

Ponadto Microsoft Security Essentials potrafi rejestrować wszelakie informacje o wykrytych szkodnikach, umożliwia użytkownikowi tworzenie list wykluczeń, pozwalających definiować pliki, lokalizacje, rozszerzenia i procesy, pomijane podczas skanowania, a także daje możliwość wyboru domyślnych akcji (usuwanie lub przenoszenie do kwarantanny), wykonywanych przez narzędzie w przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia o tzw. różnych poziomach alertu. Program oferuje funkcję skanowania nośników wymiennych oraz tworzenia punktów przywracania systemu, które w przypadku nieumyślnego usunięcia ważnych plików itp., pozwolą na łatwe ich odzyskanie.

Najnowsza wersja Microsoft Security Essentials to całkiem spore zmiany. Najważniejsza z nich to rozbudowanie silnika o możliwość skanowania heurystycznego oraz poprawki wydajności. Interesującą nowością jest również integracja z systemowym firewallem i pojawienie się inspekcji ruchu sieciowego. Ta funkcja korzysta z wbudowanych w system Windows Vista i Windows 7 mechanizmów Windows Filtering Platform. Z tych względów nie jest więc ona dostępna w systemach Windows XP. Microsoft Security Essentials 2.0 integruje się też z przeglądarką internetową - obecnie jednak tylko z Internet Explorerem.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Microsoft Security Essentials w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

Uwaga!

  • Zgodnie z zapowiedzią, od 1 października 2010 licencja zezwala także na komercyjne wykorzystanie aplikacji z ograniczeniem instalacji do 10 stanowisk w firmie.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Microsoft Security Essentials od dziś bez wsparcia dla Windows XP

32
OPROGRAMOWANIE 14.07.2015 | Łukasz Tkacz

Choć oficjalne wsparcie techniczne dla Windows XP zakończyło się w kwietniu ubiegłego roku, wciąż wielu użytkowników korzysta z tego systemu. Dziś mija natomiast termin zakończenia wsparcia dla XP w darmowym pakiecie antywirusowym Microsoft Security Essentials. Użytkownicy nie będą już otrzymywali aktualizacji sygnatur i silnika skanującego. Wsparcie dla Windows XP zakończyło się dokładnie 8 kwietnia 2014 roku, ale nie oznacza to, że użytkownicy nie otrzymywali już żadnych aktualizacji ze strony Microsoftu. Osoby, które zdecydowały się na wykorzystanie do ochrony przed wirusami programu…

Windows Defender zostaje na dłużej: w Windows 10 nic lepszego nie znajdziemy

89
OPROGRAMOWANIE 15.01.2015 | Łukasz Tkacz

Najnowszy system Microsoftu, Windows 10, który jak na razie jest dostępny w wersji testowej, przyniesie zmiany na bardzo wielu płaszczyznach. Bez zmian zostanie za to choćby wbudowany antywirus, jakim jest Windows Defender. Dowiedzieć się o tym mogliśmy za sprawą wypowiedzi jednego z pracowników firmy, która padła na Twiterze. Zanim przejdziemy do najważniejszego, czyli przyszłości, warto zastanowić się, jak kwestii ochrony antywirusowej wyglądała do tej pory. Pierwotnie systemy Microsoftu nie były wyposażone w tego typu mechanizmy. Oczywiście system posiada pewne funkcje ochronne i w…

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze, lekki, częste aktualizacje, Microsoft, dobra wykrywalność podstawowych zagrożeń
Brak działu kwarantanna, czasochłonne skanowanie w trybie pełnego skanowania, nadmierna wydajność procesora jak na ten program, brak supportu na XP.
ocena użytkownika

Microsoft Security Essentials to program bezpłatny, łatwy w instalacji i obsłudze. Działa niezauważalnie i skutecznie w tle, dzięki czemu nie trzeba odrywać się od pracy ani zajmować jego aktualizacjami. Tak opisuje program firma Microsoft. Program faktycznie jest bezproblemowy, stabilny, dobra wykrywalność podstawowa, brak reklam, częste aktualizacje i bez zbędnych gadżetów. Microsoft Security Essentials to optymalna ochrona która jest warta uwagi lecz oceniam go jako przeciętny program antywirusowy.

30.12.2015 12:59 | Recenzja do wersji 4.8.204.0
skuteczność, lekkość, maksymalna prostota użytkowania
długi full scan na żądanie (w zasadzie to żaden minus)
ocena użytkownika

Na virus bulletin VB100 stoi wyżej niż Kaspersky :) Oto ostatnie wyniki:
https://www.virusbtn.com/vb100/RAP/RAP-quadrant-Aug14-Feb15-1200.jpg
Gdyby w oficjalnych testach (które kłamią jak z nut z powodu nagonki na MSE) był wysoko, to komercyjni producenci softu antywirusowego poszliby z torbami. Taka jest prawda :)
Brat po 2 latach intensywnego korzystania z netu, z zainstalowanym MSE dla Win7, wystraszony kłamliwymi opiniami o MSE, zrobił kontrolny skan HitmanemPro. Jaki był wynik? No? Jaki? Żadnego wirusa, żadnego trojana, żadnego rootkita!
U mnie na kompie dowodzi Windows Defender dla Win8.1 (czyli udoskonalona wersja MSE) oraz HitmanPro. I to w zupełności wystarczy.
Instalujcie MSE lub włączajcie wbudowanego Windows Defendera dla Windows 8.1 - nie zawiedziecie się. Urzeknie Was skutecznością i prostotą obsługi. False positives nie będą Was niepokoić.
P.S. Dla nieposiadających Hitmana polecam Dr.WEB CureIT! Skuteczność taka sama, tylko dużo dłuższy skan :) Doskonale uzupełnia antywirusa Microsoftu.

25.05.2015 22:02 | Recenzja do wersji 4.8.204.0
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1342 05.12.2016 15:46

@koran = azif (niezalogowany): A czy pod czachą wszystko OK?

  #1341 01.12.2016 13:30

@Arboledo (niezalogowany): albowiem abominacje Wielkich Przedwiecznych to obraza INTRONIZACJI

  #1340 01.12.2016 13:26

@Arboledo (niezalogowany): to znaczy precz z wielkimi przedwiecznymi i ich pomiotem!

cyngiel 1   7 #1339 01.12.2016 01:42

@Anonim (niezalogowany):
Wprawdzie ta najnowsza wersja 4.10.209.0, która przychodzi obecnie w Windows Update jest już naprawiona pod względem tego, że nie znika już funkcja skanowania w menu kontekstowym, to jednak znowu w sieci są uwagi, że ta wersja zawiera jakieś "prezenty" w postaci wysyłania do Microsoftu "sprawozdań" z jej działalności i włącza telemetrię tym, którzy mają ją powyłączaną, niejako po to, żeby jeszcze bardziej ulepszyć MSE.

Ja na razie dałem ją do ukrytych i czekam na więcej informacji w sieci.

Autor edytował komentarz w dniu: 01.12.2016 01:46
  #1338 30.11.2016 16:52

@cyngiel 1: U mnie to samo. Po restarcie: Czekaj... trwało chyba z godzinę. Coś znów sknocili.

abrateks   10 #1337 18.11.2016 21:11

Co za filozofia wydać 120zł na rok (10zł na miesiąc) i zaopatrzyć się w solidną ochronę stanowiska typu Norton Security?
Na chwilę obecną Windows Defender jest dobry. Za rok będzie bardzo dobry, bo wszystkie znaki na niebie na to wskazują. Podniecacie się darmowymi rozwiązaniami producentów niezależnych antywirusów, które tak naprawdę są mizernymi rozwiązaniami.
Nadchodzą święta. Sprawcie sobie teraz prezent a w przyszłym roku zerknijcie na ranking programów antywirusowych i pozycję Windows Defendera.

Autor edytował komentarz w dniu: 30.11.2016 16:42
izok1980   8 #1336 12.11.2016 18:04

@FreeWare_RK: Ahh ten opluwany przez większość defender :) https://www.youtube.com/watch?v=sJOINqAhErU moim zdaniem tragedii nie ma.

FreeWare_RK   20 #1335 07.10.2016 13:20

@Dementor: Ale szkoda mi tego MSE, mógłby to być dobry AV a tym czasem stoi w miejsc. Kiedyś był dobry ale nie wiem czemu, czy dlatego, że inne AV były równie słabe czy on wtedy był lepszy od innych. Prawda jest taka, że wszystkie AV poszły bardzo do przodu, nawet Avast, niestety MSE stoi 100 lat za antywirusami. Szkoda, bo działa fajnie, nie jest taki ciężki, dobrze się z windowsem rozumie. Szkoda.

Dementor   30 #1334 07.10.2016 12:14

@FreeWare_RK: Fajny test w pełni obnażający luki ochrony MSE. I mniejsza z tym z którego miesiąca. Dobremu antywirusowi nie powinien się przytrafić taki blamaż. No i jasno pokazuje że taki Hitman Pro ma masę roboty przy tym czymś. Bo jak dla mnie ten dodatek Microsoftu w żaden sposób nie można nazwać pełnoprawnym antywirusem. Tyle w temacie.

cyngiel 1   7 #1333 30.09.2016 01:33

Dziwna sprawa.
MSE w wersji 4.9.218.0 działał mi prawidłowo.
W Windows Update przyszła aktualizacja do wersji 4.10.205.0 i po prawidłowym zainstalowaniu zniknęła możliwość skanowania z menu kontekstowego.
Po prostu MSE już tam nie ma.
Wszelkie próby dodania go do menu kontekstowego opisywane w necie nie powiodły się.
Odinstalowałem więc go i ściągnąłem z oficjalnej strony Microsoftu.
Zainstalowała się wersja 4.9.218.0 i wszystko powróciło do normy.
W update ponownie przyszła aktualizacja do wersji 4.10.295.0 i ponownie MSE zniknęło z menu kontekstowego.
Normalnie ręce opadają.
Microsoft umyślnie daje tę psującą aktualizację, żeby ponownie obrzydzać system Windows 7?

PS. Dzisiaj pojawiły się wpisy w necie, że ta aktualizacja jest przeznaczona na rynek Chiński, ale jest dostarczana również na systemy w których jest dostępność kilku języków.
Pozostaje czekać na fixa, bo tak dzieje się u wszystkich, którzy zainstalowali tę poprawkę.
Czyli wypuścili bubla.

Autor edytował komentarz w dniu: 30.09.2016 19:52
  #1332 23.09.2016 18:40

@Bartosz82: Jeśli ktoś twierdzi że Windows Defender w systemie Windows 7 jest antywirusem to niech już tak zostanie a poza tym ostatnia aktualizacja samego programu była 18 czerwca 2007

Bartosz82   4 #1331 23.09.2016 00:44

@Anonim (niezalogowany): no właśnie "antyszpiegowski " czyli jest przeciwko wszelkim szpiegowaniom, wirusom i innym malware. W razie czego przecież ma skaner i można nim przeskanować i sprawdzić czy się ma wirusa czy też nie.

  #1330 22.09.2016 17:36

@Bartosz82: Ja też mam Windowsa 7 i też mam Windows Defendera ponieważ jest on częścią systemu Windows 7 i jest napisane że jest to program antyszpiegowski dlatego mam zainstalowanego Microsoft Security Essentials który wyłącza Defendera

Bartosz82   4 #1329 22.09.2016 12:07

@Anonim (niezalogowany): To dziwne, że w moim systemie windows 7 nie wykrywa mi brak zainstalowanego antywirusa, natomiast w windows defender pisze mi że komputer działa normalnie i nie wykryto żadnego szkodliwego oprogramowania. Ochrona w czasie rzeczywistym jest włączona. Harmonogram skanowania jest ustawiony na codziennie.

  #1328 20.09.2016 17:46

@Bartosz82: Windows Defender to bezpłatny program firmy Microsoft służący do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware) ale także z innymi niepożądanymi komponentami (rootkity, keyloggery itp.) to jest cytat z działu programów archiwalnych dobreprogramy jest to program dodawany do systemu Windows 7 o małej skuteczności i nie rozwijany no chyba że jest mowa o Windows 8 to wtedy jest część systemu Windows 8 i jest to antywirus

Bartosz82   4 #1327 20.09.2016 03:57

@Anonim (niezalogowany): To czym jest Windows Defender w Windowe 7 ? Ja mam go zainstalowanego jako antywirusa.

  #1326 19.09.2016 19:04

@Bartosz82: Windows Defender w Windowe 7 nie jest antywirusem a Microsoft Security Essentials jest antywirusem

Bartosz82   4 #1325 18.09.2016 18:39

Czy na windows 7 defender jest dobrym programem antywirusowym ? czy jednak lepszy jest ten Microsoft Security Essentials ?

FreeWare_RK   20 #1324 14.09.2016 13:04

@Sigusmondo (niezalogowany): Otóż to, by skupili się na silniku i potencjale jaki niewątpliwie w Avaście jest a nie tylko zmiana wyglądu, dodawanie niepotrzebnych funkcji itd.

  #1323 09.09.2016 17:21

MSE to taki średniak AV, gorszy od niego to chyba tylko jest Avast. Niemniej krytykując Avasta życzę, aby za rok poprawił się co nieco. Choćby w wykrywaniu wirusów.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.