r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla Thunderbird 45.1.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Najnowsza spolszczona wersja niezależnego, bardzo dobrego klienta poczty oraz przeglądarki grup dyskusyjnych.

Galeria programu

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Thunderbird rozwija skrzydła – wysyp nowości w wersji 45

74
OPROGRAMOWANIE 14.04.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Przyszłość niezwykle popularnego, i po prostu bardzo dobrego, klienta poczty email Thunderbird prezentuje się dość niepewnie, głównie za sprawą rezygnacji Mozilli z rozwijania projektu. Nie zraziło to jednak prężnej społeczności, praca której poskutkowała premierą nowej wersji Thunderbrida oznaczonej numerem 45. Nowości jest całkiem sporo i nie są to bynajmniej jedynie kosmetyczne poprawki. Zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka, zaraz po uruchomieniu programu. Lista wiadomości posiada bowiem nową kolumnę: Korespondenci. Jest ona wyświetlana w miejscu, gdzie dotychczas zobaczyć można było…

Document Foundation snuje plany – Thunderbird może trafić do LibreOffice

23
OPROGRAMOWANIE 08.12.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

Minął zaledwie tydzień od opublikowania przez nas informacji o planach, które mają poskutkować odłączeniem klienta poczty Thunderbird od Fundacji Mozilla. Już wówczas informowaliśmy, że chętnych na przejęcie jednego z najpopularniejszych programów pocztowych nie brakuje. Właśnie pojawiły się pierwsze potwierdzone informacje kto mógłby przygarnąć Thunderbirda pod swoje skrzydła. Na Wiki Document Foundation został opublikowany obszerny wpis na temat ewentualnych planów przejęcia Thunderbirda właśnie przez fundację pracującą nad rozwojem LibreOfficea. Już we wstępnym fragmencie zaznaczona…

Recenzje użytkowników

Darmowy, szybki, konfigurowalny dodatkami, dostępna wersja portable
Brak "mail dispatcher" / czasami nie działa facebook chat
ocena użytkownika

Moja pierwsza recenzje więc nie bić za mocno :). Prywatnie używam Thunderbirda w wersji portable i świetnie się sprawdza - nawet działając za każdym razem z pendrive-a i mając w bazie prawie 1GB danych pocztowych - w obsługiwanych 4 kontach. Program konfigurowalny w wielu aspektach jego wyglądu i działania, dostępne setki dodatków i skórek. Doskonały, przejrzysty i funkcjonalny terminarz wbudowany jako standard w programie. Czego mi brakuje (a korzystam w pracy z TheBat) to funkcji "mail dispatcher" która pozwala po pierwsze na filtrowanie wiadomości przed ich ściągnięciem, a po drugie na zdalne zalogowanie na konto pocztowe z poziomu programu. W każdym razie w kategorii darmowych programów pocztowych Thunderbird to mój nr 1.

10.04.2016 21:24 | Recenzja do wersji 38.7.2
nie zauważyłem, zrezygnowałem z użytkowania
trudna konfiguracja, bardzo ograniczona możliwość imporu ustawień
ocena użytkownika

Gigantycznym minusem tego programu jest brak możliwości importu ustawień z pliku, np *.csv lub *.wab czy *.iaf
Po zmianie systemu np, na Win7 nie można importować nic z Outlooka...

26.12.2015 22:26 | Recenzja do wersji 38.5.0
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  31 #1163 28.06.2016 22:12

@Jactra (niezalogowany): Dokładnie, rewelacyjny mały programik do backupu wszystkiego co masz w TB, a sam Thunderbird, prosty i rewelacyjny program pocztowy.

  #1162 22.06.2016 14:56

@maxel: Zainteresuj się MozillaBackup.

maciejnet   9 #1161 03.06.2016 23:13

Łatwa w konfiguracji. Nic trudnego dla chcącego :)

maciejnet   9 #1160 03.06.2016 23:01

Dobra w biznesie. Można szybko odpowiadać na maile:) a w dodatku darmowa

  #1159 02.06.2016 08:00

@maxel: Skopiuj sobie gdzieś foldery Thunderbird znajdujące się C:użytkownicy/admin/AppData/local/Thunderbird oraz ...AppData/Roaming/Thunderbird. Po zainstalowaniu "czystego" TB odszukaj te foldery i je zastąp tymi, które sobie zachowałeś. Albo użyj programiku MozBackup. Pamiętaj tylko aby nowo zainstalowany TB był w tej samej wersji co ten który archiwizowałeś.

maxel   3 #1158 01.06.2016 19:13

Jest jakiś sposób żeby po reinstalacji systemu i zainstalowaniu thunderbirda nie trzeba było od nowa dodawać kont,adresów i motywu tylko przywrócić je? Coś jak w google chrome po zalogowaniu wszystko samo się ustawia tak jak było wcześniej.

Autor edytował komentarz w dniu: 01.06.2016 19:14
abrateks   9 #1157 04.05.2016 11:41

Po ostatniej aktualizacji podziękowałem za jego użytkowanie. Ciągłe problemy z usuwaniem wiadomości (następuje zawieszanie się programu).
Prosta, bezproblemowa i bardzo wygodna Poczta systemu Windows 10 w zupełności mi wystarczy :)

  #1156 29.04.2016 11:29
PitBoss   8 #1155 20.04.2016 20:56

Ciekawy program, usunięte pliki w cale sie nie usuwają, w żadnych folderach na google poczcie nie znajdują się za to w programie odświeża za każdym razem te same wiadomości które po x razy usuwałem "wszystkie" :/ dziwnie coś ten program działa nigdy tak nie robił. Jednak lepiej tradycyjnie przeglądarka -> poczta.

PitBoss   8 #1154 18.04.2016 12:33

Ja mam za to problem z ikoną systemową otóż w ogóle się nie chce ładować :). Mam opcje zaznaczoną w ogólnych " wyświetlaj ikonę w obszarze powiadomień" i nic. Spróbowałem więc sposobu na pasek -> właściwości -> obszar powiadomień "dostosuj", wyłączyłem tem opcje zawsze pokazuj wszystko i z samym Thunderbird i zmieniłem pierw na ukryj ikonę i powiadomienia po czym z powrotem na pokazywanie a tu komunikat że ikona nie jest teraz aktywna. Kiedyś miałem thunderbirda to widziałem ze ikona cały czas była aktywna teraz pojawia się tylko w przypadku pobrania wiadomości ? o co chodzi... Zresztą po zamknięciu okna nigdzie się nie minimalizuje ani nie ukrywa do obszaru (nie pracuje w tle), coś ja namieszałem czy ki pierun, wszystko po za tym programem u mnie działa bez zarzutu :/

  #1153 16.04.2016 20:36

@Zdziwiony na maxa (niezalogowany): Mam z wersją 45 ten sam problem, maile po prostu się nie wysyłają, bez żadnego komunikatu. Powrót do starszej wersji pomógł, innego rozwiązania póki co nie udało mi się znaleźć.

sacc   9 #1152 14.04.2016 09:34

A co niby MT posiada ponad to co jest od lat zaimplementowane w kliencie pocztowym OPERY (nie mylić z chromowanym shitem) oraz w OPERA MAIL?

  #1151 14.04.2016 08:22

Szybki powrót do wersji 38 i wszystko działa

  #1150 14.04.2016 08:12

Używam TB chyba od początku świata i dał bym się za niego pokroić. Właśnie zrobiłem up z wersji 38 do 45 i miłe zaskoczenie: program nie chce wysyłać poczty. Mam kilka kont (w tym firmowe) i na wszystkich jest to samo. Dziękuję Ci Mozillo !

  #1149 03.04.2016 22:16

@Outlawek (niezalogowany): Witaj
U mnie w edytorze niema tego klucza 'mail/serverDefaultStoreContractID' w Preferencjach zakładce Zaawansowane - Ogólne, sposób przechowywania wiadomości zmiana z mbox na maildir jest nieaktywna.

  #1148 30.03.2016 20:41

Witajcie! Kiedyś podobał mi się Thunderbird, ale mnie zawiódł. Po kolejnej aktualizacji okazało się że jeden z moich dwóch kont nie ma kosza. Próbowałam robić to co radzili w pomocy Thunderbirda. Bez rezultatów. Próbowałam odinstalować i zainstalować na nowo i pamiętał wszystko, ale z tym błędem. Próbowałam na nowo dodać konto i nic z tego, więc wywaliłam go i nie będę się tym bawić, a szkoda.

  #1147 30.03.2016 14:44

@Anonim (niezalogowany):

Jeśli chodzi o konto istniejące, przy pomocy dodatku ImportExportTools, dla każdego folderu (Odebrane, Wysłane...) przeprowadzam eksport wszystkich wiadomości z folderu w formacie eml. Następnie usuwam konto, zmieniam opcję zapisu wiadomości na maildir i zakładam konto na nowo. Gdy już założę konto, przeprowadzam import wszystkich plików eml z folderu. Jest to trochę pracochłonne (wszystko zależy od jakości komputera), ale skuteczne.

W przypadku, gdy opcja zapisu wiadomości zostanie zmieniona na istniejącym koncie, wszystkie dotychczasowe wiadomości prawdopodobnie zostaną usunięte. Piszę "prawdopodobnie", bo nie praktykuję takiego rozwiązania. Raz tylko coś takiego zrobiłem dla testu, ale nie pamiętam już efektu. Chyba właśnie straciłem wiadomości. Dlatego dla bezpieczeństwa wolę zabawę w eksport wiadomości, usunięcie konta, założenie go od nowa i zaimportowanie wiadomości.

  #1146 29.03.2016 19:05

nie mogę znaleźć z ilu kont może ściągać pocztę !

  #1145 25.03.2016 16:01

@Outlawek (niezalogowany):
Pozdrawiam.
Czy jest możliwość już na istniejącym koncie skonwertowanie wiadomości do oddzielnych plików lub przynajmniej nowe żeby pobierały się do oddzielnych plików?

  #1144 22.03.2016 10:37

@Anonim (niezalogowany):
Przed założeniem konta pocztowego:

1. Wchodzisz w 'Narzędzia > Opcje', zakładka 'Zaawansowane > Ogólne' i naciskasz 'Edytor ustawień...'.

2. Odszukujesz 'mail/serverDefaultStoreContractID' i po kliknięciu ppm, wybierasz 'Modyfikuj'.

3. Zmieniasz wartość '@mozilla.org/msgstore/berkleystore;1' na '@mozilla.org/msgstore/maildirstore;1' i naciskasz 'OK'.

Od tej pory, każde nowe konto pocztowe będzie zapisywało wiadomości jako osobne pliki. W pracy przetestowałem już na kilku komputerach (Thunderbird 38.6) i działa bardzo dobrze. Przynajmniej jak na razie ustąpiły problemy z "gubieniem" wiadomości przez użytkowników lubiących chomikować pocztę z kilku lat i nie wiedzących co to archiwum.

Nie sprawdzałem, co stanie się, gdy zmieni się to ustawienie na już istniejącym koncie pocztowym, czyli zapisującym wiadomości w jednym pliku.

W przypadku takich kont wolę wpierw zrobić eksport wiadomości do plików eml, a następnie ich import do tego samego konta, ale skonfigurowanego na nowo. Do importu i eksportu wiadomości używam dodatku 'ImportExportTools'.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.