Pobierz program Asystent pobierania włączony

Najnowsza spolszczona wersja niezależnego, bardzo dobrego klienta poczty oraz przeglądarki grup dyskusyjnych.

Galeria programu

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Profesor uniwersytetu Johna Hopkinsa: PGP jest do bani, czas na radykalne zmiany

36
OPROGRAMOWANIE 21.08.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Prywatność w dobie Internetu to sprawa trudna. Wiele firm zbiera o nas ogromne ilości informacji, a nawet gdy korzystamy z szyfrowanych połączeń, podsłuchiwać transmisję może np. amerykańskie NSA. Mimo wszystko są sposoby na zweryfikowanie autentyczności nadawcy wiadomości email, jak i zabezpieczenie ich treści przed wzrokiem osób postronnych, np. dzięki PGP – Pretty Good Privacy. Według profesora Matthewa Greena zajmującego się kryptografią na uniwersytecie Johna Hopkinsa w Meryland nadszedł jednak czas, aby PGP uśmiercić. Bo nie jest niczym dobrym. Zacznijmy od odrobiny historii i…

Recenzje użytkowników

Ilość funkcji, dużo dodatków, bezproblemowa obsługa kilku kont
Prądożerny, czasami spowolni
ocena użytkownika

Dla mnie program jest super. Podpięte 5 kont po IMAP, bez problemu się synchronizuje. Wyszukiwarka działa szybko i sprawnie. Mogę polecić każdemu, co potrzebuje dobrego programu do poczty elektronicznej, a nie potrzebuje kalendarza i listy zadań (tego domyślnie nie ma, ale można przez dodatki zainstalować).

Co do minusów. Program potrafi się chwilę "zamyślić", ale poza tym jest stabilnie. Największą wadą, za którą odjąłem gwiazdkę jest prądożerność. Na laptopie non stop mam rozpędzone wiatraki i o połowę krótszy, po wyłączeniu nagle wszystko wraca do normy. Naprawią to i będzie 5 gwiazdek.

22.04.2014 22:26 | Recenzja do wersji 24.4.0
duże możliwości, wygodne zarządzanie dużą korespondencją, wieloplatformowość
czasem działa wolno

Thunderbird to drugi obok Firefoxa program, który powstał z podziału Mozilli. Wywodzi się ze znanego starszym użytkownikom Internetu Netscape Messengera. Program daje możliwość zarządzania pocztą e-mail, działa jako klient grup dyskusyjnych i czytnik RSS.

Podstawową funkcją Thunderbirda jest klient e-mail. Program obsługuje dwa najpopularniejsze protokoły: POP3 i IMAP. Jest możliwość korzystania z wielu kont pocztowych jednocześnie, co staje się wygodniejsze po włączeniu grupowania folderów (odebrane, poczta wychodząca etc.). Do dyspozycji mamy książkę adresową, jest także możliwość skorzystania z usług katalogowych. Thunderbird radzi sobie zarówno z mailami tekstowymi jak i w formacie HTML, mamy też możliwość konfiguracji formatu poczty wychodzącej (np. wg domeny odbiorcy). Program posiada funkcje chroniące naszą prywatność (informacje o pobieraniu plików z zewnętrznych serwerów) oraz ostrzegające przed próbami oszustwa. W najnowszej wersji doszła możliwość pełnego indeksowania poczty, co pozwala na szybkie wyszukiwanie w treściach wszystkich wiadomości. Wymagana jest w tym celu pełna synchronizacja poczty w przypadków kont IMAP, usługa powoduje też, że program działa trochę wolniej.

Jeśli brakuje nam jakiejś funkcjonalności, to program możemy łatwo rozbudować za pomocą rozszerzeń. Rozwijany od dłuższego czasu projekt Lightning dodaje funkcjonalność kalendarza, również z możliwością synchronizacji z kalendarzami on-line np. Google Calendar. Innym popularnym rozszerzeniem jest Enigmail zapewniający szyfrowanie i uwierzytelnianie poprzez wykorzystanie możliwości pakietu GnuPG.

Thunderbird doskonale sprawdza się jako klient grup dyskusyjnych. Bez problemu połączymy się z serwerami usenetu i skonfigurujemy interesujące nas subskrypcje. Przy przeglądaniu wiadomości przydaje się szczególnie możliwość pogrupowania wiadomości w wątki (co jest także przydatne przy zwykłych mailach), pozwalająca na łatwą orientację w oglądanych tematach.

Jeśli szukasz programu pocztowego do pary z Firefoksem, niezależnie od platformy, której używasz (program obsługuje wszystkie popularne systemy operacyjne), to Thunderbird będzie bardzo dobrym wyborem. Po dłuższej pracy można docenić to, o ile wygodniej pracuje się z pocztą w porównaniu z korzystaniem z poczty przez interfejs webowy.

29.09.2010 15:30 | Recenzja do wersji 3.1.4

Komentarze

Apok  12.10.2014 18:06 #1070

@drupi: Dostałem odpowiedź z pomocy technicznej o2 - "Problem z protokołem IMAP jest nam znany, administratorzy już nad nim pracują" itp. Czyli z programem wszystko w porządku.

drupi (niezalogowany) 12.10.2014 10:34 #1069

@Apok: mnie również nie pobiera od dwóch dni poczty, wcześniej wszystko działało - wie ktoś co się dzieje?

Apok  11.10.2014 10:23 #1068

Wie ktoś, dlaczego Thunderbird nagle przestał mi pobierać wiadomości z o2 (IMAP)? Program skonfigurowany poprawnie (według instrukcji na o2), łączy się z serwerem niby bez problemu ale nie pobiera wiadomości. Z konta gmail wiadomości pobierają się normalnie.

karwan00  26.09.2014 10:26 #1067

@40rozbojnik: No widzisz sam....poniżej kolega też napisał o długim włączaniu. We wszystkich starszych wersjach tego nie miałem. Szkoda...bo przyzwyczaiłem się do TB.

Apostoł  25.09.2014 19:44 #1066

Thunderbird to program, którego używam od zawsze. Jednak ostatnio zawodzi mnie coraz bardziej... Długo się włącza, dodatkowo potrafi się zaciąć na ponad minutę bez żadnej przyczyny zaraz po włączeniu. Zaczynam szukać alternatywy, choć może być ciężko.

40rozbojnik  16.09.2014 10:25 #1065

@karwan00: Bardzo ciekawe. W prywatnej korespondencji mowy nie ma o takich cudach, przynajmniej u mnie (~5k maili, 2 konta). W pracy używam go do filtrowania setek tysięcy wiadomości z 6 różnych kont (newslettery etc.) i faktycznie potrafi zwolnić przy włączeniu filtrów, ale przy takiej ilości korespondencji nie ma co się dziwić.

karwan00  11.09.2014 11:46 #1064

Jak był muł tak i nadal jest muł.Nic nie poprawili.Otwiera się z białym ekranem i czekaj 5 s na załadunek.

neXt___  28.08.2014 23:58 #1063

Używam go tylko do odczytywania wiadomości i jest niesamowicie użytecznym narzędziem. Mam 4 konta, z których korzystam równolegle, więc nie muszę się ciągle przelogowywać. Świetna sprawa.

lostek815  28.08.2014 19:13 #1062

Najnowsza wersja (31.0) kompletnie schrzaniona. Pojawiają się problemy z pobieraniem poczty na ustawieniach serwera IMAP. Sprawdzone na czterech różnych komputerach, z trzema różnymi systemami operacyjnymi, dwoma różnymi antywirusami i trzema różnymi adresami e-mail. Nie radzę tego pobierać. Wiedziałem, że po tym jak program przestanie być wspierany przez samą Mozillę to szybko stanie się nie do użytku. Trzeba będzie się przesiąść na coś innego albo zwyczajnie korzystać z poczty w przeglądarce.

przemox  13.08.2014 14:28 #1061

Używam Thunderbirda od wielu lat, ale zaczynam tracić cierpliwość. Przy wersji 31 ręce opadają - choćby przy autouzupełnianiu adresów e-mail. Jeśli ma być nierozwijany, to niech tak będzie, przynajmniej więcej już nie spieprzą!

PoweM2 (niezalogowany) 02.08.2014 10:43 #1060

Straszny muł, dziwne czcionki, straszne probremy z pobieraniem starych wiadomości na IMAP-ie. Z tym nowym Tunderkiem można się tylko męczyć i nic więcej. Wszystkie operacje działają strasznieee wolno, sprawdzanie wiadomości, pobieranie nowych i komunikacja z serwerm opoczty. jedynie co tu poprawiono to jakieś głupie skórki żenada,.

mokujin  23.07.2014 13:36 #1059

Czy ktoś wie jak w oknie nowej wiadomości na stałe ustawić ilość wyświetlanych odbiorców (wysokość elementu "Do:")?
W nowej wersji wyświetla mi się niespełna 1,5 adresu i po wpisaniu pierwszego, ten chowa się i trzeba przewijać, żeby go wyświetlić.
Strasznie to dezorientujące :/
Z góry dziękuję za pomoc!

Anonim (niezalogowany) 23.07.2014 13:33 #1058

Najnowsza wersja coś mocno zbugowana. Nie da się nawet wysłać wiadomości. Miejmy nadzieję że szybko to poprawią.

karwan00  22.07.2014 13:34 #1057

To chyba jakaś Beta ?.....uruchamia się tragicznie długo...coś schrzanione.

Anonim (niezalogowany) 22.07.2014 11:26 #1056

@Krastan: dokładnie, nie rozumiem tego zupełnie ? :(

wifista  22.07.2014 10:53 #1055

Wygląda na to że to jakaś wersja beta. Nie instaluję.

Komentarze do poprzednich wersji

Anonim (niezalogowany) 01.07.2014 13:02 #1054

@KYX (niezalogowany): dokładnie mam ten sam problem. Na Tb stoi firmowa poczta i mija cały dzień zanim zdołam odczytać maile ;/ Ma ktoś jakieś rozwiązania tej sytuacji?

pawelm2012  16.06.2014 10:52 #1053

kiedy bedzie finalna wersja 31 ?

Ahmes65  10.05.2014 17:56 #1052

Ta najnowsza wersja tego programu pocztowego przyniosła pewne zmiany, które umożliwiają już wysyłanie wiadomości za jego pomocą. Ale jest to skomplikowane i nieco utrudnione. Przy "Tworzenie: (bez tematu) wyświetlany jest tylko adres nadawcy, zaś zablokowana jest opcja: "wstaw, format, wyślij oraz pisownia" Po wpisaniu adresu odbiorcy nadal zablokowana jest opcja "Wstaw, format, pisownia". Jest już widoczna opcja "Wyślij" Po wpisaniu tematu wiadomości oraz "treści" wiadomości pojawiają się już wszystkie opcje. Nieco to skomplikowane i pytanie brzmi: dlaczego twórca tego programu nie może przywrócić wszystkich opcji widocznych i dostępnych tak jak przy odbieraniu wiadomości. Dla wszystkich odbiorców i wielbicieli tego wszechstronnego programu pocztowego " byłby to kamień z serca". A i tak serdeczne "Bóg zapłać".

KYX (niezalogowany) 08.05.2014 12:00 #1051

Na Windows 8 strasznie się zacina i co chwilę jest "brak odpowiedzi".
Poza tym jak można ustawić w programie aby pozostawiał kopie na skrzynce Thunderbirda, jeżeli zostaną one usunięte z serwera? W poprzedniej wersji była taka opcja teraz nie ma.. :(

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.