Pobierz program Asystent pobierania włączony

Najnowsza spolszczona wersja niezależnego, bardzo dobrego klienta poczty oraz przeglądarki grup dyskusyjnych.

Galeria programu

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Webmaile nie są odpowiedzią na wszystko, popularność Thunderbirda stale rośnie

141
OPROGRAMOWANIE 03.03.2015 | Paweł Piskurewicz (szaweł)

Coraz więcej aplikacji oraz usług jest dostępna w oknie przeglądarki internetowej. Z jej poziomu możemy edytować dokumenty, zarządzać kalendarzem, komunikować się z innymi, pracować nad plikami zdjęciowymi czy też wideo. Jednak opublikowane przez Mozille wyniki popularności ich programu pocztowego o nazwie Thunderbird pokazują, że wciąż jest spora grupa zwolenników tradycyjnych, desktopowych rozwiązań. Według zaprezentowanych danych Mozilla Thunderbird ma ponad 9 milionów użytkowników na całym świecie. Blisko pół miliona pochodzi z Polski. Wynik ten daje nam siódme miejsce na liście krajów z…

Rozbudowany kalendarz Lightning trafi w przyszłym roku do Thunderbirda

35
OPROGRAMOWANIE 30.10.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Wielu użytkowników do porządkowania swojej poczty elektronicznej wykorzystuje webmaile. W ciągu ostatnich lat wyraźnie one dorosły, oferują rozbudowane funkcje i większości wystarczają. Są jednak osoby, które wolą tradycyjne oprogramowanie. Użytkownicy Thunderbirda mają powód do radości, bo w przyszłym roku ich klient pocztowy zostanie wzbogacony o rozbudowany kalendarz, który od jakiegoś czasu jest dostępny w formie rozszerzenia. Być może niektórzy z naszych czytelników kojarzą dodatek Lightning, który wzbogaca Thunderbirda o kalendarz i listę zadań, upodobniając go do bardziej…

Recenzje użytkowników

Bezpłatny, spore możliwości konfiguracyjne, etykiety, wersja portable
Czasem nieco powolny
ocena użytkownika

Mozilla Thunderbird jest jednym z najlepszym klientów poczty e-mail, jakie znam. Duży plus należy się tej aplikacji przede wszystkim za oferowane możliwości konfiguracyjne, które umożliwiają dostosowanie programu pod własne preferencje każdemu użytkownikowi. Przejrzysty interfejs oraz prosta konfiguracja nieograniczonej liczby kont (ograniczająca się w większości przypadków tylko do wprowadzenia adresu mailowego i hasła), nie powinna sprawić żadnego problemu nawet początkującym użytkownikom.
Przeglądanie i porównywanie wielu wiadomości jest bardzo wygodne dzięki tzw. kartom - rozwiązaniu znanemu z przeglądarek internetowych. Ponadto wszelkie wiadomości możemy oznaczać specjalnymi etykietami, oznaczać ich ważność za pomocą gwiazdki, archiwizować lub umieszczać w specjalnych, nowo utworzonych folderach.
Program za pośrednictwem automatycznego sprawdzania pisowni może zadbać o poprawność językową wysyłanych wiadomości, a nieco roztargnionym użytkownikom na pewno przyda się przypomnienie o dołączeniu do maila załączników - "przypominajka" ta wyświetla stosowny komunikat zaraz po tym, gdy w treści tworzonej wiadomości pojawi się słowo "załączam" lub "załącznik".
Ciekawym dodatkiem do programu jest Lightning, czyniący z Thunderbirda nie tylko aplikację do obsługi poczty, ale narzędzie spełniające również rolę osobistego organizera. Warto również zwrócić uwagę na rozszerzenie "MinimizeTo Tray" (możliwe do zainstalowania z poziomu programu), lokujące ikonę Thunderbirda w trayu i tym samym umożliwiające zwolnienie miejsca na pasku zadań. W razie pojawienia się nowej wiadomości, ikonka programu zamienia się w charakterystyczną kopertę, a nad nią pojawia się stosowny komunikat. Ponadto o nowej wiadomości poinformuje nas specjalny, również możliwy do dostosowania, dźwięk.
Mozilla Thunderbird czasem sprawia programu nieco ociężałego, "myślącego" zbyt długo, zwłaszcza przy tworzeniu nowej wiadomości. Jednak wszystkie inne jego cechy sprawiają, że jest to klient poczty na najwyższym poziomie.

18.04.2015 10:17 | Recenzja do wersji 31.6.0
Dużo ciekawych dodtatków
samoistnie tworzą się foldery popstate1.dat
ocena użytkownika

Używam Thunderbirda od kilku lat i nigdy nie sprawiał mi problemu, ale ostatnio zaczęły mi się samoistnie co jakiś czas tworzyć foldery o nazwie "popstate1.dat" w lewym oknie, gdzie są foldery odebrane, usuń itp. Bardzo mnie to drażni i nie mam zielonego pojęcia jak zrobić aby mi się coś takiego nie tworzyło. Czy może ktoś zna na to sposób?? Za pomoc z góry dziękuję.

30.01.2015 20:05 | Recenzja do wersji 31.4.0

Komentarze

metiu   2 #1112 18.05.2015 14:28

@DemonNocy (niezalogowany): korzystam z najnowszej oficjalnej wersji i nie mam żadnych problemów z gmailem (na dwóch kontach)...

  #1111 06.05.2015 18:05

@nihilnovilista (niezalogowany): Dzisiaj mam trochę podobny problem (wcześniej go nie było) - albo TB bardzo długo zapisuje w "Wysłanych" (dobrych kilka sekund), albo - raz tak zrobił - długo zapisywał, a później pokazał zapisaną wiadomość dwukrotnie. Tyle, że zastanawiam się, gdzie jest problem, bo na 5 skonfgurowanych kont tylko na jednym tak się dziej (WP).
Generalnie - po użytkowaniu różnych klientów (najdłużej OE) będę chwalił TB za ogólną sprawność.

Ostatni Mohikanin   21 #1110 18.04.2015 23:01

@Anonim (niezalogowany): Trochę to dziwne, że do tak prostej opcji wymagany jest dodatek. Minimalizacja do traya powinna dać się skonfigurować z poziomu programu. Przecież to jedna z tych aplikacji, które powinny działać cały czas i być pod ręką w razie potrzeby, a nie zajmować miejsce na pasku.

Ostatni Mohikanin   21 #1109 18.04.2015 22:58

@jarekw90: "Usterka", o której piszesz, u mnie nie występuje i nigdy nie występowała. :/

Ostatni Mohikanin   21 #1108 18.04.2015 20:41

@DemonNocy (niezalogowany): To zmień na POP i wtedy sprawdź, czy z Gmailem są jakiekolwiek problemy.

Ostatni Mohikanin   21 #1107 18.04.2015 11:00

@dd (niezalogowany): Mimo tego "balastu" program działa nadzwyczaj lekko.

  #1106 16.04.2015 10:36

ma ciągle problem z gmailem, kiedyś go nie było, ostatnio jest właśnie problem z obsługą poczty, spowodowany błąd jest przez IMAP - nadal nie naprawiony

  #1105 15.04.2015 23:21

nie potrafię rozwiązać pewnego problemu - nie kopiuje wiadomości do folderów wysłane i nie wiem o co chodzi, pomożecie?

  #1104 14.04.2015 12:05

@Qulfon (niezalogowany): Instalujesz dodatek Thuderbird Conversation i już (;-))

jarekw90   2 #1103 09.04.2015 10:03

Ogólnie super program, używam od wielu lat. Męczy mnie tylko jedna usterka, że podczas wysyłania występuje błąd zapisu w folderze wysłane pomimo, że wysłana wiadomość faktycznie już tam jest. Niby nic wielkiego ale drażni, bo przy zamykaniu teoretycznie niewysłanej wiadomości (jak podaje komunikat) jest ta lekka nutka niepewności ;)

  #1102 05.04.2015 11:10

Ważnie jest też coś innego. Już samo korzystanie z klienta poczty zamiast przeglądarki podnosi prywatność. Czyli Thunderbird, Claws-Mail lub coś innego zamiast przeglądarki. Proste?
Towarzysze i towarzyszki, przepraszam za offtop, ale muszę się w końcu coś łyknąć (świętować).
Dziękujmy Unii za odpowiednio zakrzywione banany. Alleluja!

  #1101 03.04.2015 10:24

@dd (niezalogowany): to waga innych śmieci

  #1100 21.03.2015 17:45

Witam, jeśli przeoczyłem gdzieś wątek to przepraszam. Mianowicie co zrobić jak mam 5 wiadomości od Kowalskiego i chcę w skrzynce odbiorczej widzieć je wszystkie jako jedną i po kliknięciu w nią mieć dopiero widok całej korespondencji? Opcja wątkowania bynajmniej nie przyniosła takiego efektu.

piosol   3 #1099 17.03.2015 12:55

@dru8d: Swojego czasu miałem problemy z prędkością działania TB na laptopie. Pomogło wyłączenie "Zaawansowane > Ogólne > Indeksowanie wiadomości i wyszukiwanie". Od kilku lat wyłączam indeksowanie zawsze na każdej maszynie i wszystko działa bardzo sprawnie.

pawelm2012   2 #1098 11.03.2015 17:10

działa bez problemów, ciekawe co zmieni się w wersji 37 skoro jest już beta 1

dru8d   2 #1097 11.03.2015 14:49

@dd (niezalogowany): Ta różnica nie ma znaczenia gdy jeden z programów nie działa prawidłowo.

  #1096 11.03.2015 10:15

@dru8d:
Windows Live Mail 16.4.3505 = 225.43 MB
Po co komu tyle balastu?

  #1095 09.03.2015 18:45

@Wróbel Ćwirek (niezalogowany): Dobrze prawisz koleś. Portale które używają asystenta zajmującego 1MB, który pobiera program zajmujący kilkadziesiąt kb (najprostszy przykład), i ogólnie pobierające programy, zamiast pozwolić pobrać bezpośrednio, to szczyt zeszmacenia się i to się powinno tępić, bo mi żal klientów, którzy przychodzą do mnie później z syfem, bo pobierali programy z "tego g***nego Dobre Programy, bo kiedyś był to dobry portal". Ogólnie większość stron z softem się do reszty zeszmaciło przez te swoje downloadery...

  #1094 03.03.2015 20:01
  #1093 02.03.2015 14:33

@DanKar:

Nie zmienia to faktu, że wasz asystent to draństwo i brak szacunku dla odwiedzającego ten serwis. Jakaś chora moda nastąpiła na to by serwisy cieszące się popularnością i jakąś wiarygodnością stosowały nagle oprogramowanie w postaci asystenta pełnego malware. Tłumaczenie, że przez nieuwagę jest niepoważne z prostego powodu, z asystenta zazwyczaj korzystają laicy gdyż przycisk pobierz jest wyeksponowany, siłą rzeczy są oni narażeni, że zainstalują dzięki wam syf na komputerze. Podpada to pod socjotechnikę.
Świadomy użytkownik korzysta z linków bezpośrednich albo wchodzi na stronę producenta.
Pisanie o dobrowolności jest niepoważne bo tak czy siak wasz asystent instaluje lub instalował syf na komputerze bez względu czy się na to godzimy czy nie i co zaznaczymy.

W ogóle nie rozumiem waszej polityki co do asystenta. Wiecie doskonale, że nie jest on ułatwieniem i stwarza użytkownikom problemy oraz syfi system, ale nadal go namiętnie stosujecie. Ja rozumiem kasa, ale by aż tak się prostytuować to dla mnie jest jakiś brak nie tyle kasy co KLASY.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.