Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Najnowsza spolszczona wersja niezależnego, bardzo dobrego klienta poczty oraz przeglądarki grup dyskusyjnych.

Galeria programu

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

duże możliwości, wygodne zarządzanie dużą korespondencją, wieloplatformowość
czasem działa wolno

Thunderbird to drugi obok Firefoxa program, który powstał z podziału Mozilli. Wywodzi się ze znanego starszym użytkownikom Internetu Netscape Messengera. Program daje możliwość zarządzania pocztą e-mail, działa jako klient grup dyskusyjnych i czytnik RSS.

Podstawową funkcją Thunderbirda jest klient e-mail. Program obsługuje dwa najpopularniejsze protokoły: POP3 i IMAP. Jest możliwość korzystania z wielu kont pocztowych jednocześnie, co staje się wygodniejsze po włączeniu grupowania folderów (odebrane, poczta wychodząca etc.). Do dyspozycji mamy książkę adresową, jest także możliwość skorzystania z usług katalogowych. Thunderbird radzi sobie zarówno z mailami tekstowymi jak i w formacie HTML, mamy też możliwość konfiguracji formatu poczty wychodzącej (np. wg domeny odbiorcy). Program posiada funkcje chroniące naszą prywatność (informacje o pobieraniu plików z zewnętrznych serwerów) oraz ostrzegające przed próbami oszustwa. W najnowszej wersji doszła możliwość pełnego indeksowania poczty, co pozwala na szybkie wyszukiwanie w treściach wszystkich wiadomości. Wymagana jest w tym celu pełna synchronizacja poczty w przypadków kont IMAP, usługa powoduje też, że program działa trochę wolniej.

Jeśli brakuje nam jakiejś funkcjonalności, to program możemy łatwo rozbudować za pomocą rozszerzeń. Rozwijany od dłuższego czasu projekt Lightning dodaje funkcjonalność kalendarza, również z możliwością synchronizacji z kalendarzami on-line np. Google Calendar. Innym popularnym rozszerzeniem jest Enigmail zapewniający szyfrowanie i uwierzytelnianie poprzez wykorzystanie możliwości pakietu GnuPG.

Thunderbird doskonale sprawdza się jako klient grup dyskusyjnych. Bez problemu połączymy się z serwerami usenetu i skonfigurujemy interesujące nas subskrypcje. Przy przeglądaniu wiadomości przydaje się szczególnie możliwość pogrupowania wiadomości w wątki (co jest także przydatne przy zwykłych mailach), pozwalająca na łatwą orientację w oglądanych tematach.

Jeśli szukasz programu pocztowego do pary z Firefoksem, niezależnie od platformy, której używasz (program obsługuje wszystkie popularne systemy operacyjne), to Thunderbird będzie bardzo dobrym wyborem. Po dłuższej pracy można docenić to, o ile wygodniej pracuje się z pocztą w porównaniu z korzystaniem z poczty przez interfejs webowy.

29.09.2010 15:30 | Recenzja do wersji 3.1.4

Komentarze

sokoleoko66 (niezalogowany) 17.04.2014 02:15 #1047

@kotek11: \mógłbym popolemizować .\własnie jestem po traumatycznych przejsciach z programami płatnymi

karib (niezalogowany) 14.04.2014 18:43 #1046

@Sniper10000: a wystarczy pliki inbox przemianować na np. archiwumINBOX , a program automatycznie tworzy sobie nowego inboxa i wszystko hula jak tralala i dostę do archiwalnych emaili też jest

jarek0075  08.04.2014 17:44 #1045

A ja polecam darmowego Claws Mail 3.9.3 obsługa wielu kont , prosty , intuicyjny , bardzo podobny do Qutlock starszego wydania , minus nie działa na Windows 8 , poza tym same plusy , działa szybko i bezproblemowo

kotek11  08.04.2014 17:32 #1044

Program pocztowy nie obsługuje wielu kont pocztowych jak masz jedno to wszystko gra ale jak masz już kilka na przykład 4 lub więcej to już masakra , pod tym względem program Windowsowy znacząco wygrywa jest prosty i dobrze poukładany , masz wszystko na wierzchu widoczne ,Thunderbird raczej do nich nie należy , zresztą jak coś jest za darmo to nigdy nie będzie tak dobre jak komercyjne takie prawo rynku , i proszę nie słuchać młodocianych znawców że płatne się psuje , właśnie jest na odwrót

PIENA  08.04.2014 13:03 #1043

Wersja TB 24.4.0/ Windows 8.1.
Ostrożnie z ważnymi mailami- prawdopodobnie jest błąd w programie (albo moja nieumiejętność).
Proszę o sprawdzenie tego:
po wprowadzeniu tekstu skopiowanego z notatnika (czyli bez sformatowania) do nowej wiadomości ("Napisz") i zapisaniu tej wiadomości w "Szkice" i po powtórnym otwarciu maila do dalszej edycji lub do wysłania- znaki polskie zamieniają się w "krzaczki". Dzieje się tak niezależnie od wybranego kodowania w notatniku i w TB. Podobna jest sytuacja także kiedy wkleja się wiadomość z innego edytora jako "wklej bez formatowania" i zapisaniu do "Szkice".
W przypadku pisania bezpośredniego nowej wiadomości w "Napisz" i umieszczeniu potem maila w "Szkice", tej przypadłości nie zaobserwowałem.

Anonim (niezalogowany) 26.03.2014 09:54 #1042

@pfff (niezalogowany): dobrze napisałeś -masz racje. Thunderbird 24.4.0 najlepszy klient poczty e-mail na Windows XP z Service Pak 3

PIENA  19.03.2014 12:40 #1041

@titq: Dzięki za informację, ale:
1-chodziło mi aby przy otwarciu programu "Odebrane" otwierały się niezależnie od stanu w jakim zamknę program
2-proponowane rozwiązanie powoduje zapisanie maila, ale już po wysłaniu, w innym folderze.
Pewnie to taka specyfika tego programu, do której się trzeba przyzwyczaić, chyba że ktoś mądry coś zmieni lub napisze wtyczkę.

titq  18.03.2014 20:04 #1040

@PIENA: otworzy odebrane, jak na odebranych jest zamykany, a co do drugiego, to w konfiguracji konta jest taka pozycja jak kopie i foldery i tam można dowolnie ustawić gdzie ma zapisywać wysyłaną pocztę.

PIENA  16.03.2014 23:31 #1039

Przesiadłem się na MT z Outlook Express. Dwa podstawowe zarzuty do MT to:
1- nie znalazłem opcji aby program automatycznie otwierał się w "Odebrane"
2- w O-Ex program wysyłaną pocztę przenosił do folderu "skrzynka nadawcza"- tutaj wywala od razu w "przestrzeń".
Program wydaje się przeładowany i daleko mu do prostoty O-Ex, który otwierał się dużo szybciej. Ponadto startowy wygląd jest zbyt ascetyczny (wiem, że są motywy!).
Oczywiście są plusy: szybsze ściąganie poczty i podobno brak ograniczenia pojemności skrzynki odbiorczej. (W starym O-Ex trzeba było to mieć na względzie, aby jej nie przeładować, ponadto zdarzały się przypadki utraty poczty.) MT ponoć nie ma tych ograniczeń, ale myślę, że i tak trzeba być ostrożnym.

e tam (niezalogowany) 07.03.2014 17:42 #1038

Program w obsłudze jest banalnie prosty, a jest zdecydowanie szybszy (przy dużej ilości maili) niż wynalazki microsoftu, gdzie przy próbie przeszukaniu maili wszystko trwa i trwa. Swego czasu próbowałem przeskoczyć na windows live i b szybko dałem sobie spokój nie ze względu na różnice w obsłudze ale własnie ze względu na ślamazarność działania.
Po za tym spróbuj sobie zarchiwizować pocztę skłądającą się z tysięcy małych plikczków - masakra.

przemek8423  30.01.2014 16:29 #1037

Zna ktoś jakieś ciekawe i warte uwagi dodatki do Thunderbirda? Z góry podziękował :).

pfff (niezalogowany) 22.01.2014 11:09 #1036

dla wszystkich psioczacych na thunderbirda a samemu uzywajacych windowsa do poczty powiem tylko tyle - poczekajcie az sie cos pop*** wtedy docenicie alternatywnego klienta jakim jest thunderbird, dlatego ze OE jako skladnik windowsa jest bezposrednio narazony na bledy i niezgodnosci w systemie windows, ma z nim dzielone biblioteki, rejestr itp itd nie wspominam o raportowaniu waszych emaili w swiat takze... jedna potyczka moze doprowadzic do "formatu" albo reinstalki systemu, gdzie odzyskanie starego profilu w OE jest trudne (hasla, niezgodnosci nazw uzytkownika itp itd) sam kiedys z tym walczylem i ostatecznie zrezygnowalem w tego badziewia (poltora gb poczty poszlo w ****). Thunderbirda uzywam od wersji 2!! Jeszcze nigdy mnie nie zawiodl!! system robilem juz kilka razy a export/import kont/profili/wiadomosci/kontaktow trwa niecale 5min i jest 100% kompatybilny z kazda wersja programu.
Madry Polak po szkodzie, a zatem zycze przyjemnej nauki na bledach:)

jarek0075  14.01.2014 16:32 #1035

Jakoś mnie ten klient poczty nie zachwycił , jest mało intuicyjny nie wiadomo co z czym w porównaniu do klienta Windowsowego to jest wielka kupa , jak ktoś się tym podnieca że to jest takie dobre to najpierw powinien odwiedzić lekarza a później wystawiać oceny

Anonim (niezalogowany) 22.12.2013 10:06 #1034

@Anonim (niezalogowany): Hehe ja też ale bez tego programu.

Anonim (niezalogowany) 19.12.2013 17:44 #1033

Od 5dni mam problem z łączeniem sie z netem wiecie dlaczego?

Anonim (niezalogowany) 07.12.2013 19:47 #1032

Witam. Czy można ustawić tak by wiadomości wysłane z programu pojawiały sie również w wysłanych na koncie gdy loguje się przez www i na odwrót?? Jezeli tak to gdzie bo nie mogę tego znaleźć.

Anonim (niezalogowany) 23.11.2013 11:54 #1031

@Bronski (niezalogowany): gdzie dokładnie?

.sampler.  21.11.2013 20:43 #1030

@Bronski (niezalogowany):
Dziękuję :)

Bronski (niezalogowany) 21.11.2013 00:38 #1029

@.sampler.: We właściwościach konta zaznacz sobie, żeby zostawiał wiadomości na serwerze.

Juradam  09.11.2013 11:26 #1028

Wersja 24.1.0 do bani! przy pobieraniu mejli z serwera wiesza się (brak odpowiedzi) Każdorazowo! Przy odczycie to samo!
dla xp home sp3 nie polecam aktualizacji!