Pobierz program Asystent pobierania włączony

Najnowsza spolszczona wersja niezależnego, bardzo dobrego klienta poczty oraz przeglądarki grup dyskusyjnych.

Galeria programu

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Webmaile nie są odpowiedzią na wszystko, popularność Thunderbirda stale rośnie

140
OPROGRAMOWANIE 03.03.2015 | Paweł Piskurewicz (szaweł)

Coraz więcej aplikacji oraz usług jest dostępna w oknie przeglądarki internetowej. Z jej poziomu możemy edytować dokumenty, zarządzać kalendarzem, komunikować się z innymi, pracować nad plikami zdjęciowymi czy też wideo. Jednak opublikowane przez Mozille wyniki popularności ich programu pocztowego o nazwie Thunderbird pokazują, że wciąż jest spora grupa zwolenników tradycyjnych, desktopowych rozwiązań. Według zaprezentowanych danych Mozilla Thunderbird ma ponad 9 milionów użytkowników na całym świecie. Blisko pół miliona pochodzi z Polski. Wynik ten daje nam siódme miejsce na liście krajów z…

Rozbudowany kalendarz Lightning trafi w przyszłym roku do Thunderbirda

35
OPROGRAMOWANIE 30.10.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Wielu użytkowników do porządkowania swojej poczty elektronicznej wykorzystuje webmaile. W ciągu ostatnich lat wyraźnie one dorosły, oferują rozbudowane funkcje i większości wystarczają. Są jednak osoby, które wolą tradycyjne oprogramowanie. Użytkownicy Thunderbirda mają powód do radości, bo w przyszłym roku ich klient pocztowy zostanie wzbogacony o rozbudowany kalendarz, który od jakiegoś czasu jest dostępny w formie rozszerzenia. Być może niektórzy z naszych czytelników kojarzą dodatek Lightning, który wzbogaca Thunderbirda o kalendarz i listę zadań, upodobniając go do bardziej…

Recenzje użytkowników

Dużo ciekawych dodtatków
samoistnie tworzą się foldery popstate1.dat
ocena użytkownika

Używam Thunderbirda od kilku lat i nigdy nie sprawiał mi problemu, ale ostatnio zaczęły mi się samoistnie co jakiś czas tworzyć foldery o nazwie "popstate1.dat" w lewym oknie, gdzie są foldery odebrane, usuń itp. Bardzo mnie to drażni i nie mam zielonego pojęcia jak zrobić aby mi się coś takiego nie tworzyło. Czy może ktoś zna na to sposób?? Za pomoc z góry dziękuję.

30.01.2015 20:05 | Recenzja do wersji 31.4.0
Ilość funkcji, dużo dodatków, bezproblemowa obsługa kilku kont
Prądożerny, czasami spowolni
ocena użytkownika

Dla mnie program jest super. Podpięte 5 kont po IMAP, bez problemu się synchronizuje. Wyszukiwarka działa szybko i sprawnie. Mogę polecić każdemu, co potrzebuje dobrego programu do poczty elektronicznej, a nie potrzebuje kalendarza i listy zadań (tego domyślnie nie ma, ale można przez dodatki zainstalować).

Co do minusów. Program potrafi się chwilę "zamyślić", ale poza tym jest stabilnie. Największą wadą, za którą odjąłem gwiazdkę jest prądożerność. Na laptopie non stop mam rozpędzone wiatraki i o połowę krótszy, po wyłączeniu nagle wszystko wraca do normy. Naprawią to i będzie 5 gwiazdek.

22.04.2014 22:26 | Recenzja do wersji 24.4.0

Komentarze

  #1100 21.03.2015 17:45

Witam, jeśli przeoczyłem gdzieś wątek to przepraszam. Mianowicie co zrobić jak mam 5 wiadomości od Kowalskiego i chcę w skrzynce odbiorczej widzieć je wszystkie jako jedną i po kliknięciu w nią mieć dopiero widok całej korespondencji? Opcja wątkowania bynajmniej nie przyniosła takiego efektu.

piosol   3 #1099 17.03.2015 12:55

@dru8d: Swojego czasu miałem problemy z prędkością działania TB na laptopie. Pomogło wyłączenie "Zaawansowane > Ogólne > Indeksowanie wiadomości i wyszukiwanie". Od kilku lat wyłączam indeksowanie zawsze na każdej maszynie i wszystko działa bardzo sprawnie.

pawelm2012   2 #1098 11.03.2015 17:10

działa bez problemów, ciekawe co zmieni się w wersji 37 skoro jest już beta 1

dru8d   2 #1097 11.03.2015 14:49

@dd (niezalogowany): Ta różnica nie ma znaczenia gdy jeden z programów nie działa prawidłowo.

  #1096 11.03.2015 10:15

@dru8d:
Windows Live Mail 16.4.3505 = 225.43 MB
Po co komu tyle balastu?

  #1095 09.03.2015 18:45

@Wróbel Ćwirek (niezalogowany): Dobrze prawisz koleś. Portale które używają asystenta zajmującego 1MB, który pobiera program zajmujący kilkadziesiąt kb (najprostszy przykład), i ogólnie pobierające programy, zamiast pozwolić pobrać bezpośrednio, to szczyt zeszmacenia się i to się powinno tępić, bo mi żal klientów, którzy przychodzą do mnie później z syfem, bo pobierali programy z "tego g***nego Dobre Programy, bo kiedyś był to dobry portal". Ogólnie większość stron z softem się do reszty zeszmaciło przez te swoje downloadery...

  #1094 03.03.2015 20:01
  #1093 02.03.2015 14:33

@DanKar:

Nie zmienia to faktu, że wasz asystent to draństwo i brak szacunku dla odwiedzającego ten serwis. Jakaś chora moda nastąpiła na to by serwisy cieszące się popularnością i jakąś wiarygodnością stosowały nagle oprogramowanie w postaci asystenta pełnego malware. Tłumaczenie, że przez nieuwagę jest niepoważne z prostego powodu, z asystenta zazwyczaj korzystają laicy gdyż przycisk pobierz jest wyeksponowany, siłą rzeczy są oni narażeni, że zainstalują dzięki wam syf na komputerze. Podpada to pod socjotechnikę.
Świadomy użytkownik korzysta z linków bezpośrednich albo wchodzi na stronę producenta.
Pisanie o dobrowolności jest niepoważne bo tak czy siak wasz asystent instaluje lub instalował syf na komputerze bez względu czy się na to godzimy czy nie i co zaznaczymy.

W ogóle nie rozumiem waszej polityki co do asystenta. Wiecie doskonale, że nie jest on ułatwieniem i stwarza użytkownikom problemy oraz syfi system, ale nadal go namiętnie stosujecie. Ja rozumiem kasa, ale by aż tak się prostytuować to dla mnie jest jakiś brak nie tyle kasy co KLASY.

dru8d   2 #1092 19.02.2015 14:52

Robiłem kilka podejść do Thunderbirda, ale przy dużych zasobach pocztowych i używaniu IMAP nie da się z niego korzystać. Zawiesza się, spowalnia komputer. Problemem staje się wykonywanie chociażby najprostszych czynności. Jedną dużą zaleta jest świetne działanie reguł, ale reszta po prostu go dyskwalifikuje. Przesiadłem się na Pocztę Windows Live, gdzie nawet można bez kombinowania, wtyczek itp. włączyć subskrypcję kalendarza google na czym bardzo mi zależało. I jakoś wszystko działa szybko i płynnie przy obsłudze tego samego konta. Można? Można...

DanKar REDAKCJA  12 #1091 18.02.2015 18:22

@venflon22 (niezalogowany): Zapewne wspomniany dodatek zainstalowałeś na swoim komputerze przez nieuwagę podczas korzystania z naszego asystenta pobierania. Mechanizm ten zachęca użytkownika do instalacji dodatkowych komponentów (w tym np. rozszerzeń dla przeglądarki internetowej), jednak jest ona w pełni dobrowolna i może być łatwo pominięta poprzez odznaczenie/odrzucenie odpowiednich opcji. Jeśli w przyszłości chciałbyś pobierać pliki z naszej bazy z pominięciem wspomnianego asystenta to zachęcam do korzystania z linków bezpośrednich (powyżej gwiazdek z oceną) lub rejestracji konta użytkownika w portalu. Po zalogowaniu asystent jest domyślnie wyłączony.

  #1090 18.02.2015 17:18

ostatnio ściągając thunderbid z tego portalu zawlokłem sobie omigę plus - syf straszny. Może administratorzy powinni ostrzegać mniej obeznanych użytkowników, jak tego unikać

  #1089 14.02.2015 14:33

Jak się pozbyć folderu JUNK? Dziękuję za pomoc.

Jaycob_2002   5 #1088 28.01.2015 21:39

Idealny klient poczty. Działa bez zarzutów. Polecam

  #1087 23.01.2015 07:52

Czy ktoś spotkał się z przypadkiem że, po aktualizacji do wersji 31.4.0, Thunderbird podczas pracy nagle zaczyna pożerać całą dostępną pamięć? Co ciekawe występuje to tylko na dwóch komputerach spośród dwudziestu, wszystkie identyczne.

  #1086 16.01.2015 12:46

Używam programu od kilku lat i na razie ok. Ale od ostatniej aktualizacji 04-01-2015 horror.......... nie da się otworzyć w normalnym czasie żadnej zakładki. Zamierzam zainstalować inny program lub ten przywrócić do poprzedniej wersji. Nie polecam.

MrBeckham666   15 #1085 15.01.2015 00:35

@lipa85 (niezalogowany): polecam zmiane tb jak i również innym jest wiele alternatyw na DP szybszych lżejszych zwiniejszych.

np http://www.dobreprogramy.pl/eM-Client,Program,Windows,12415.html

  #1084 10.01.2015 10:17

Witam. Mam problem z Thunderbirdem na Windowsie 8.1 w nowym laptopie
Co któreś włączenie programu przy próbie skasowania wiadomości, zapisania załączników itp. program się zawiesza. Na Windows 7 na starym kompie nie miałem takich problemów. Profil przeniosłem na nowy laptop bez problemu.

Z pozostałymi programami nie mam problemu

  #1083 03.01.2015 19:00

rychu72 (niezalogowany): Aby to zrobić zaloguj się na swoje konto w Gmailu i przejdź do ustawień. Wybierz zakładkę Przekazywanie i POP/IMAP. W sekcji Pobieranie przez POP (zamiast Włącz POP dla poczty otrzymanej od tej chwili ) zaznacz pole Włącz POP dla wszystkich wiadomości. a następnie zapisz ustawienia.
pozdro...

  #1082 12.12.2014 15:46

edit: no tak, a rozwiązanie jest proste, w ff trzeba włączyć opcje żeby sprawdzał czy jest domyślną przeglądarką mimo że nią jest i będzie ok

  #1081 12.12.2014 12:05

@zulus500: mam tak samo, otwiera linki we wszystkich przeglądarkach za wyjątkiem ff :/

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.