Pobierz program Asystent pobierania włączony

Najnowsza spolszczona wersja niezależnego, bardzo dobrego klienta poczty oraz przeglądarki grup dyskusyjnych.

Galeria programu

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Rozbudowany kalendarz Lightning trafi w przyszłym roku do Thunderbirda

33
OPROGRAMOWANIE 30.10.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Wielu użytkowników do porządkowania swojej poczty elektronicznej wykorzystuje webmaile. W ciągu ostatnich lat wyraźnie one dorosły, oferują rozbudowane funkcje i większości wystarczają. Są jednak osoby, które wolą tradycyjne oprogramowanie. Użytkownicy Thunderbirda mają powód do radości, bo w przyszłym roku ich klient pocztowy zostanie wzbogacony o rozbudowany kalendarz, który od jakiegoś czasu jest dostępny w formie rozszerzenia. Być może niektórzy z naszych czytelników kojarzą dodatek Lightning, który wzbogaca Thunderbirda o kalendarz i listę zadań, upodobniając go do bardziej…

Profesor uniwersytetu Johna Hopkinsa: PGP jest do bani, czas na radykalne zmiany

37
OPROGRAMOWANIE 21.08.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Prywatność w dobie Internetu to sprawa trudna. Wiele firm zbiera o nas ogromne ilości informacji, a nawet gdy korzystamy z szyfrowanych połączeń, podsłuchiwać transmisję może np. amerykańskie NSA. Mimo wszystko są sposoby na zweryfikowanie autentyczności nadawcy wiadomości email, jak i zabezpieczenie ich treści przed wzrokiem osób postronnych, np. dzięki PGP – Pretty Good Privacy. Według profesora Matthewa Greena zajmującego się kryptografią na uniwersytecie Johna Hopkinsa w Meryland nadszedł jednak czas, aby PGP uśmiercić. Bo nie jest niczym dobrym. Zacznijmy od odrobiny historii i…

Recenzje użytkowników

Ilość funkcji, dużo dodatków, bezproblemowa obsługa kilku kont
Prądożerny, czasami spowolni
ocena użytkownika

Dla mnie program jest super. Podpięte 5 kont po IMAP, bez problemu się synchronizuje. Wyszukiwarka działa szybko i sprawnie. Mogę polecić każdemu, co potrzebuje dobrego programu do poczty elektronicznej, a nie potrzebuje kalendarza i listy zadań (tego domyślnie nie ma, ale można przez dodatki zainstalować).

Co do minusów. Program potrafi się chwilę "zamyślić", ale poza tym jest stabilnie. Największą wadą, za którą odjąłem gwiazdkę jest prądożerność. Na laptopie non stop mam rozpędzone wiatraki i o połowę krótszy, po wyłączeniu nagle wszystko wraca do normy. Naprawią to i będzie 5 gwiazdek.

22.04.2014 22:26 | Recenzja do wersji 24.4.0
duże możliwości, wygodne zarządzanie dużą korespondencją, wieloplatformowość
czasem działa wolno

Thunderbird to drugi obok Firefoxa program, który powstał z podziału Mozilli. Wywodzi się ze znanego starszym użytkownikom Internetu Netscape Messengera. Program daje możliwość zarządzania pocztą e-mail, działa jako klient grup dyskusyjnych i czytnik RSS.

Podstawową funkcją Thunderbirda jest klient e-mail. Program obsługuje dwa najpopularniejsze protokoły: POP3 i IMAP. Jest możliwość korzystania z wielu kont pocztowych jednocześnie, co staje się wygodniejsze po włączeniu grupowania folderów (odebrane, poczta wychodząca etc.). Do dyspozycji mamy książkę adresową, jest także możliwość skorzystania z usług katalogowych. Thunderbird radzi sobie zarówno z mailami tekstowymi jak i w formacie HTML, mamy też możliwość konfiguracji formatu poczty wychodzącej (np. wg domeny odbiorcy). Program posiada funkcje chroniące naszą prywatność (informacje o pobieraniu plików z zewnętrznych serwerów) oraz ostrzegające przed próbami oszustwa. W najnowszej wersji doszła możliwość pełnego indeksowania poczty, co pozwala na szybkie wyszukiwanie w treściach wszystkich wiadomości. Wymagana jest w tym celu pełna synchronizacja poczty w przypadków kont IMAP, usługa powoduje też, że program działa trochę wolniej.

Jeśli brakuje nam jakiejś funkcjonalności, to program możemy łatwo rozbudować za pomocą rozszerzeń. Rozwijany od dłuższego czasu projekt Lightning dodaje funkcjonalność kalendarza, również z możliwością synchronizacji z kalendarzami on-line np. Google Calendar. Innym popularnym rozszerzeniem jest Enigmail zapewniający szyfrowanie i uwierzytelnianie poprzez wykorzystanie możliwości pakietu GnuPG.

Thunderbird doskonale sprawdza się jako klient grup dyskusyjnych. Bez problemu połączymy się z serwerami usenetu i skonfigurujemy interesujące nas subskrypcje. Przy przeglądaniu wiadomości przydaje się szczególnie możliwość pogrupowania wiadomości w wątki (co jest także przydatne przy zwykłych mailach), pozwalająca na łatwą orientację w oglądanych tematach.

Jeśli szukasz programu pocztowego do pary z Firefoksem, niezależnie od platformy, której używasz (program obsługuje wszystkie popularne systemy operacyjne), to Thunderbird będzie bardzo dobrym wyborem. Po dłuższej pracy można docenić to, o ile wygodniej pracuje się z pocztą w porównaniu z korzystaniem z poczty przez interfejs webowy.

29.09.2010 15:30 | Recenzja do wersji 3.1.4
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #1082 12.12.2014 15:46

edit: no tak, a rozwiązanie jest proste, w ff trzeba włączyć opcje żeby sprawdzał czy jest domyślną przeglądarką mimo że nią jest i będzie ok

  #1081 12.12.2014 12:05

@zulus500: mam tak samo, otwiera linki we wszystkich przeglądarkach za wyjątkiem ff :/

antykat   3 #1080 04.12.2014 11:39

Nie mogę skonfigurować konta gmail dla pop. Czy ktoś jeszcze ma z tym problem? W ustawieniach gmail mam włączone pop. Ciągle pokazuje mi, że mam sprawdzić nazwę użytkownika i hasło. O pomyłce we wpisywaniu nie ma mowy.

Edit:
Okazało się, że problem był po stronie gmail. W ustawieniach Bezpieczeństwo->Uprawnienia do konta trzeba włączyć "Dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji".

  #1079 02.12.2014 18:49

Witam. Dlaczego program nie pobiera starych przeczytanych wiadomości z serwera gmail. Odbiera tylko te od dnia instalacji programu. Nawet zaznaczyłem bezpośrednio na serwerze gmail poprzez www wszystkie e-mail jako nieprzeczytane i nic to nie pomogło.

  #1078 02.12.2014 11:57

Czy maja wersje portable ?

  #1077 02.12.2014 11:42

Instalka - 26 MB. Opera 12 niewiele ponad dziesięć, działa b. szybko, ma znakomity filtr antyspamowy itd., itd. - a w dodatku przy zainstalowanym dobrym antywirusie może posłużyć jeszcze jako przeglądarka (nie wszystkich) stron w Internecie.

MrBeckham666   11 #1076 29.11.2014 03:37

thunderbird stał się ocieżały i wolny warto skorzystac z jakiejkolwiej alternatywy troche tego jest.

np
http://www.dobreprogramy.pl/eM-Client,Program,Windows,12415.html

usb2.0   5 #1075 27.11.2014 21:46

Czy da się w tym programie coś zrobić, aby przy pisaniu wiadomości nie otwierało się nowe okno tylko np karta? Bo nowe okno to jakiś okropny zabytek rodem z poczty WP, koszmar jakiś...

zulus500   1 #1074 27.11.2014 20:59

Witam. U mnie jest problem z synchronizacją z przeglądarką. Nie otwiera mi za cholerę żadnych linków itd. zawartych w mailach. Muszę kopiować adres i wklejać w firefoksie, co zaczyna mnie doprowadzać do szewskiej pasji. Pomocy!! Co powinienem zmienić w ustawieniach?Dodaję,że próbowałem zmieniać wersje i cały czas to samo...

  #1073 19.11.2014 16:40

Niestety ale z wersji na wersje robi się z Thunderbirda potworna krowa.
Na stacjonarnym mam wersję 24, chodzi jak marzenie, na notebooku z i7 i 8GB ram wersja najnowsza (od kilku wersji już) chodzi jak mucha w smole. Nie chodzi o samo działanie lecz proces uruchamiania. Thunderbird jest po prostu za wolny.

Program pocztowy powinien działać szybko, pyk i jest włączony, pyk i coś tam w nim robimy, a on uruchamia się jak jakaś gigantyczna aplikacja do nie wiadomo czego. Dla jasności nie mam w nim prawie żadnych rozszerzeń więc one nie są winne temu, że Thunderbird stał się krowiasty i praca z nim stałą się po prostu nieprzyjemna.

Coraz częściej mam ochotę znaleźć innego klienta pocztowego.

artur01w   3 #1072 14.11.2014 07:52

Też miałem problem z odbieraniem poczty, ale wyłączyłem szyfrowanie w ustawieniach konta i ściągnęło pocztę.

  #1071 30.10.2014 08:05

Na przykładzie Thunderbird - Szyfrowanie poczty PGP
http://kryptoanarchizm.libertarianizm.net/showthread.php?tid=1504
Polecam poczytać i...t...d. - Hej!

Apok   2 #1070 12.10.2014 18:06

@drupi: Dostałem odpowiedź z pomocy technicznej o2 - "Problem z protokołem IMAP jest nam znany, administratorzy już nad nim pracują" itp. Czyli z programem wszystko w porządku.

  #1069 12.10.2014 10:34

@Apok: mnie również nie pobiera od dwóch dni poczty, wcześniej wszystko działało - wie ktoś co się dzieje?

Apok   2 #1068 11.10.2014 10:23

Wie ktoś, dlaczego Thunderbird nagle przestał mi pobierać wiadomości z o2 (IMAP)? Program skonfigurowany poprawnie (według instrukcji na o2), łączy się z serwerem niby bez problemu ale nie pobiera wiadomości. Z konta gmail wiadomości pobierają się normalnie.

karwan00   3 #1067 26.09.2014 10:26

@40rozbojnik: No widzisz sam....poniżej kolega też napisał o długim włączaniu. We wszystkich starszych wersjach tego nie miałem. Szkoda...bo przyzwyczaiłem się do TB.

Apostoł   5 #1066 25.09.2014 19:44

Thunderbird to program, którego używam od zawsze. Jednak ostatnio zawodzi mnie coraz bardziej... Długo się włącza, dodatkowo potrafi się zaciąć na ponad minutę bez żadnej przyczyny zaraz po włączeniu. Zaczynam szukać alternatywy, choć może być ciężko.

40rozbojnik   4 #1065 16.09.2014 10:25

@karwan00: Bardzo ciekawe. W prywatnej korespondencji mowy nie ma o takich cudach, przynajmniej u mnie (~5k maili, 2 konta). W pracy używam go do filtrowania setek tysięcy wiadomości z 6 różnych kont (newslettery etc.) i faktycznie potrafi zwolnić przy włączeniu filtrów, ale przy takiej ilości korespondencji nie ma co się dziwić.

karwan00   3 #1064 11.09.2014 11:46

Jak był muł tak i nadal jest muł.Nic nie poprawili.Otwiera się z białym ekranem i czekaj 5 s na załadunek.

neXt___   9 #1063 28.08.2014 23:58

Używam go tylko do odczytywania wiadomości i jest niesamowicie użytecznym narzędziem. Mam 4 konta, z których korzystam równolegle, więc nie muszę się ciągle przelogowywać. Świetna sprawa.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.