Pobierz program Asystent pobierania włączony

Najnowsza spolszczona wersja niezależnego, bardzo dobrego klienta poczty oraz przeglądarki grup dyskusyjnych.

Galeria programu

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Thunderbird 38 mile zaskakuje: teraz to prawdziwy organizer

80
OPROGRAMOWANIE 11.06.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Na serwery Mozilli trafiła właśnie najnowsza wersja darmowego klienta pocztowego Thunderbird. Wydanie to pokazuje, że choć od jakiegoś czasu fundacja zapewnia jedynie dostarczanie istotnych poprawek bezpieczeństwa, społeczność nie zamierza odpuścić i rozwija aplikację. Teraz to już nie tylko klient poczty, ale i osobisty organizer. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Thunderbird posiada teraz zintegrowany kalendarz Lightning. Do tej pory użytkownicy musieli instalować go osobno jako rozszerzenie, od wersji 38 nie jest to już konieczne. Co ważne, Mozilla daje użytkownikowi pełną swobodę…

Webmaile nie są odpowiedzią na wszystko, popularność Thunderbirda stale rośnie

141
OPROGRAMOWANIE 03.03.2015 | Paweł Piskurewicz (szaweł)

Coraz więcej aplikacji oraz usług jest dostępna w oknie przeglądarki internetowej. Z jej poziomu możemy edytować dokumenty, zarządzać kalendarzem, komunikować się z innymi, pracować nad plikami zdjęciowymi czy też wideo. Jednak opublikowane przez Mozille wyniki popularności ich programu pocztowego o nazwie Thunderbird pokazują, że wciąż jest spora grupa zwolenników tradycyjnych, desktopowych rozwiązań. Według zaprezentowanych danych Mozilla Thunderbird ma ponad 9 milionów użytkowników na całym świecie. Blisko pół miliona pochodzi z Polski. Wynik ten daje nam siódme miejsce na liście krajów z…

Recenzje użytkowników

Dużo funkcji, ciężko się zorientować gdzie co jest
wygląd, powolność
ocena użytkownika

Uniwersalny program, który potrafi odbierać maile, czytać kanały RSS itd. Ma wiele funkcji. Można go wyposażyć w dodatki i motywy, ale... nie jest zbyt ładny :(

25.11.2015 07:33 | Recenzja do wersji 38.3.0
Bezpłatny, spore możliwości konfiguracyjne, etykiety, wersja portable
Czasem nieco powolny
ocena użytkownika

Mozilla Thunderbird jest jednym z najlepszym klientów poczty e-mail, jakie znam. Duży plus należy się tej aplikacji przede wszystkim za oferowane możliwości konfiguracyjne, które umożliwiają dostosowanie programu pod własne preferencje każdemu użytkownikowi. Przejrzysty interfejs oraz prosta konfiguracja nieograniczonej liczby kont (ograniczająca się w większości przypadków tylko do wprowadzenia adresu mailowego i hasła), nie powinna sprawić żadnego problemu nawet początkującym użytkownikom.
Przeglądanie i porównywanie wielu wiadomości jest bardzo wygodne dzięki tzw. kartom - rozwiązaniu znanemu z przeglądarek internetowych. Ponadto wszelkie wiadomości możemy oznaczać specjalnymi etykietami, oznaczać ich ważność za pomocą gwiazdki, archiwizować lub umieszczać w specjalnych, nowo utworzonych folderach.
Program za pośrednictwem automatycznego sprawdzania pisowni może zadbać o poprawność językową wysyłanych wiadomości, a nieco roztargnionym użytkownikom na pewno przyda się przypomnienie o dołączeniu do maila załączników - "przypominajka" ta wyświetla stosowny komunikat zaraz po tym, gdy w treści tworzonej wiadomości pojawi się słowo "załączam" lub "załącznik".
Ciekawym dodatkiem do programu jest Lightning, czyniący z Thunderbirda nie tylko aplikację do obsługi poczty, ale narzędzie spełniające również rolę osobistego organizera. Warto również zwrócić uwagę na rozszerzenie "MinimizeTo Tray" (możliwe do zainstalowania z poziomu programu), lokujące ikonę Thunderbirda w trayu i tym samym umożliwiające zwolnienie miejsca na pasku zadań. W razie pojawienia się nowej wiadomości, ikonka programu zamienia się w charakterystyczną kopertę, a nad nią pojawia się stosowny komunikat. Ponadto o nowej wiadomości poinformuje nas specjalny, również możliwy do dostosowania, dźwięk.
Mozilla Thunderbird czasem sprawia programu nieco ociężałego, "myślącego" zbyt długo, zwłaszcza przy tworzeniu nowej wiadomości. Jednak wszystkie inne jego cechy sprawiają, że jest to klient poczty na najwyższym poziomie.

18.04.2015 10:17 | Recenzja do wersji 31.6.0

Komentarze

shango   2 #1134 25.11.2015 22:38

Bardzo dobry zamiennik systemowej poczty z windows szczególnie, że windowsowa poczta outlook express i live nie są już dawno aktualizowane. Większość klientów z którymi pracuje używa thunderbirda. Ja używam także w wersji portable co jest bardzo pomocne w terenie. Program nawet gdyby był płatny, używałbym.

ttomas   6 #1133 25.11.2015 16:44

@tylko_prawda: są dodatki do tego: MinimizeToTray i podobne, dawno nie aktualizowane i były z nimi problemy jak np. otwieranie dwóch okien TB, ale widzę jest jakiś nowy z zeszłego miesiąca: FireTray

ttomas   6 #1132 25.11.2015 16:41

@Jactra (niezalogowany): Moja baza maili ma 26 GB i dalej działa, oczywiście jest potrzebne archiwizowanie wiadomości po roku i miesiącu do archiwum (mniej w jednym folderze), i w jednym folderze w miarę wydajnie działa około 5k sztuk poczty. Potem archiwizacja.

tylko_prawda   5 #1131 25.11.2015 07:36

Czy da się ustawić pracę w tle?
Taką funkcję ma Mailbird.

---------------------------------------
A krytykują jak zwykle niezalogowani :(

  #1130 06.11.2015 08:02

Jaki jest maksymalny rozmiar bazy ?

  #1129 17.10.2015 16:09

Obce logo w mojej sygnaturze

Witam
Problem jest następujący

Thunderbird dodaje mi obcy obrazek do maila. Obrazkiem jest stopka z podpisem osoby, z którą kiedyś mailowałem.
Dzieje się tak (chociaż nie za każdym razem) gdy otrzymam e-mail od kogoś i wybiorę opcję odpisz.
Nie wiem czy dodawany jest w momencie edycji maila czy bezpośrednio w trakcie wysyłania.


Patrząc w maile wysłane widzę, że w części z nich jest dołączona stopka innej osoby. Nie znajduje się ona na końcu maila, tam jest zawsze moja.

Jak się tego obrazka pozbyć? Wyczyszczenie skrzynki raczej nie wchodzi w grę, mam kilka tysięcy e-maili.

Będę wdzięczny za wskazówki.

  #1128 15.10.2015 21:49

program świetnie integruje się z pocztą z onetu polecam

  #1127 08.10.2015 10:43

Ten program to jakaś kpina, dostaję komunikat że folder lokalny "odebrane" jest przepełniony i nie może pobrać wiadomości, usunięcie zbędnej poczty nie pomaga. Do pracy w firmie nie nadaje się, lepszy outlook.

  #1126 03.10.2015 00:58

Thunderbird to najgorszy szit jaki kiedykolwiek powstał, programiści co go robili chyba nigdy go nie używali - totalna klapa, kompletny brak intuicyjności - TEGO SIĘ NIE DA UŻYWAĆ!

  #1125 30.09.2015 16:21

Dobra marka, wiadomo.
Ale... U mnie "współpraca" z kontem outlook.com mocno szwankuje... Prawdopodobnie to jakiś myk Microsoftu...

takiktoś   8 #1124 16.08.2015 13:32

@TB User (niezalogowany): Miałem podobnie ale z wersją testową Firefoxa (Nightly). Po pobraniu aktualizacji do wersji 43a widoczna była wersja 42a. Widocznie taki kaprys/problem Mozilli. ;)

  #1123 22.07.2015 15:10

Dzisiaj po sprawdzeniu aktualizacji (ok. 14.50) pojawiła się wersja 40.0 w oficjalnym kanale (release). Korzystam z ręcznego sprawdzania więc pakiet pobrało, program się uruchomił i nadal jest wersja 38.1.0 Brak śladów aktualizacji.
Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem?

  #1122 19.07.2015 14:13

@Maximus102 (niezalogowany): Mam ten sam problem, jak tylko ściąga , od razu zawiesza komputer. Wczoraj sie zaczęło, co będzie od poniedziałku ? jak będzie wchodzić dużo maili. Co robić jak to poprawić, żeby nie stracic adresów to raz a podfolderów archiwum to dwa. Proszę o poradę. Nie jestem niestety biegły w informatyce

  #1121 16.07.2015 20:19

Po aktualizacji do wersji 38.1 odbieranie poczty zawiesza komputer wyczyszczenie historii przeglądania i plików tymczasowych nic nie dało .

  #1120 12.07.2015 11:19

@Marxx (niezalogowany): mam to samo, ale tylko przy tworzeniu nowych kont, jeżeli maildir, to nie można nic usuwać do kosza, jeżeli mbox, to nie da się zapisywać w szkicach i wysłanych

Magnum 44   9 #1119 11.07.2015 18:00

Najnowsza wersja chodzi trochę żwawiej niż poprzednia, ale nadal z szybkością działania do eM Client mu daleko. Nawet na SSD i i7...

  #1118 16.06.2015 21:24

Aktualizacja do wersji 38 spowodowała bład przy wysyłaniu wiadomości: " Na dysku jest zbyt mało miejsca, aby pobrać nowe wiadomości. Spróbuj usunąć stare wiadomości, opróżnić kosz po czym uporządkować foldery poczty i pobrać pocztę raz jeszcze." Co jest nonsensem bo na dysku jest 10 GB wolnego miejsca.

Saphrii   5 #1117 12.06.2015 09:55

U mnie też uparcie twierdził że 31.7 jest aktualny ;) Zrobiłem więc aktualizację ręcznie. Na innych komputerach aktualizacja automatyczna pojawiła się po kilku dniach.

Jany   9 #1116 12.06.2015 00:58

U mnie się zatrzymał na 31.7.0 i uparcie twierdzi, że jest aktualny.

Areh   13 #1115 11.06.2015 21:08

Fajnie że zaktualizowaliście wersję dla Windowsa, ale w bazie macie też paczki na inne systemy. Może je też warto by zaktualizować? Bo z tego co widzę, to ciągle macie wersję 17.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.