r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nasza-klasa, nasze-dane, nasz-problem

Strona główna Aktualności

Natrafiłem dzisiaj na artykuł w serwisie Hacking.pl poświęcony kwestii ochrony (a raczej, jak usiłuje udowodnić autor - jej braku) danych osobowych zgromadzonych w bazie chyba bezsprzecznie najpopularniejszego ostatnio serwisu społecznościowego w Polsce - nasza-klasa.pl. Problem faktycznie istnieje, jak w każdym tego typu przedsięwzięciu, a jego skala zwiększa się wraz ze wzrostem liczby użytkowników - ta zaś wydaje się rosnąć w tempie geometrycznym. Czytałem sporo komentarzy na temat słabych zabezpieczeń Naszej-Klasy i odniosłem wrażenie, że szum zrobiony sztucznie wokół tej sprawy zaczyna już być uciążliwy i niestrawny dla świadomych użytkowników Internetu, a co dopiero dla osoby kompletnie niezorientowanej (a jak w grę wchodzi osiem milionów internautów, to trzeba jednak mimo wszystko zakładać, że większość ma niewielkie lub nawet żadne pojęcie o Internecie).

Do rzeczy. Na temat słabych zabezpieczeń Naszej-Klasy pisało już wiele serwisów. Lubię Hacking.pl i często go odwiedzam, akurat dzisiaj przeczytałem tam artykuł na ten temat więc pozwolę sobie właśnie do niego się odwołać i porównać ze swoją opinią. Autor tego artykułu opisał rzeczywiście banalną metodę na uzyskanie grubego arkusza Excela z takimi informacjami jak imię, nazwisko (także rodowe), numer telefonu czy Gadu-Gadu użytkowników Naszej-Klasy. Do pobrania tych danych używany jest skrypt i tekstowy klient HTTP. Gdyby do tego skryptu dopisać parę linijek i poświęcić kilka, nawet nie chcę strzelać ile, gigabajtów to oprócz wspominanego arkusza Excela zapewne można by jeszcze uzyskać folder z ładnie skatalogowanym repozytorium zdjęć kilku milionów osób. Dramaturgii w artykule dodaje zdanie z początku, które mówi, że być może nawet Policja nie posiada tak dobrych baz danych, jakie każdy może sobie sam pobrać w domowym zaciszu. O zgrozo!

Problem (na szczęście!) w tym, że możliwość pobrania tych danych nie wynika z architektury serwisu Nasza-Klasa, jej błędów zabezpieczeń, dziur czy nieporadności programistów. Sytuacja ta wynika z tego, że każdy podczas rejestracji podaje jakieś dane i decyduje, które mogą być widoczne publicznie, a które nie. Z reguły publicznie podaje się imię i nazwisko oraz ukończone szkoły (de facto, nie ma opcji ukrycia tych danych), ale już numer telefonu czy Gadu-Gadu można swobodnie zastrzec tylko dla znajomych. I tu dochodzimy do meritum - wspomnianym przez Hacking.pl sposobem da się, owszem, stworzyć skoroszyt Excela z milionami rekordów, ale zawierających tylko te dane, które są normalnie widoczne dla każdego na stronach serwisu. Skrypt, o którym pisałem wyżej nie robi bowiem nic innego, jak wchodzi do profilu kolejnego użytkownika i zapisuje te dane, które tam zobaczy.

I tak pojęcie "włamania" staje się po prostu "czytaniem z ekranu", a problem "słabych zabezpieczeń" przechodzi w kwestię "podawania (może zbyt?) dużej ilości danych osobowych w Internecie przez internautów". Jest to problem, który dotyczy nie tylko Naszej-Klasy, ale wszystkich serwisów na świecie, gdzie rejestrują się ludzie i gdzie można oglądać ich profile. Wydaje mi się jednak, że prezentowanie publicznie danych, które użytkownik sam opublikował na stronie swojego profilu nie powinno interesować Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (a takie wrażenie można odnieść po lekturze wspominanego artykułu). Można więc tylko apelować do użytkowników, aby zachowali umiar i nie podawali w Internecie tych danych, których normalnie nie podaliby nieznajomemu człowiekowi na ulicy.

Chciałbym zawrzeć w podsumowaniu prosty, ale ważny wniosek - nikt w Internecie nie jest anonimowy i jeśli ktoś tak uważa, nie powinien w ogóle dotykać klawiatury. Sam też mam konto w Naszej-Klasie, choć z racji mojego wieku kolegów ze szkolnej ławy, nawet ze szkoły podstawowej, pamiętam jeszcze dość dobrze, a z większością nadal często się widuję. Uznałem to po prostu za ciekawą rozrywkę. Nie boję się jednak podać linka do swojego profilu, bo i tak każdy mógłby go sam odnaleźć. Nie boję się między innymi dlatego, że nie wrzucam tam nagich zdjęć i nie ujawniam na publicznym forum swoich (a tym bardziej nie swoich) szkolnych sekretów. Nie boję się również dlatego, że choć podałem swój numer telefonu i Gadu-Gadu, to zastrzegłem te informacje tylko dla członków moich klas (choć oczywiście potencjalnie zawsze ktoś może te dane wykraść - tak jak i włamać do mojego konta bankowego).

Nie twierdzę, że zabezpieczenia Naszej-Klasy są nie do przejścia dla osoby zdeterminowanej do kradzieży danych. Uważam jednak, że nie ma co podniecać się samym faktem, że w jednym miejscu można znaleźć osiem milionów nazwisk i informacji, które ktoś, czując widocznie wielką potrzebę, dobrowolnie podał całemu światu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1 24.01.2008 20:07

Felieton ok, dobrze napisałeś problem tkwi w użytkownikach i ich naiwności, taka baza danych to połowa pracy z głowy dla socjotechnika.

  #2 24.01.2008 20:15

Widzisz, zastrzegłeś pokazywanie swego nr gg i nr telefonu tylko dla członków swoich klas. Każdy może dołączyć do twej klasy, po czym zapisać numery, i klasę opuścić...
Pozdrawiam.

  #3 24.01.2008 20:20

Wojtku, nie zrozum mnie źle, ale to tak jakbyś dyskutował z głupim i starał się jemu udowodnić że jesteś mądry.
Ni mam zamiaru porównywać witryny hacking.pl do "głupka, czyste porównanie, dot. treści art. na tym serwerze.

Na prawdę nie masz o czym pisać? Żeby wdawać się w dyskusję dot. tego art. ??

  #4 24.01.2008 20:24

Cała dyskusja wokół "naszej klasy" ma dla mnie posmak sponsorowanej kampani "zazdrośników". Są bazy danych osobowych ogólnopolskie prawie niezabezpieczone i dlaczego nikt o tym nie mówi i nie pisze. DELTA - skoro podałem swój numer telefonu i gg, to zrobiłem to po to aby ludzie kontaktowali się ze mną - ciekawe jakimi drogami spaceruje Twoja logika.

  #5 24.01.2008 20:30

Zgadzam się z autorem. Media robią teraz wokół NK szum jakby ten portal udostępniał w internecie coś, czego ludzie sami tam nie umieścili z zamiarem pokazania innym.
Ja też mam tam konto. Nie ma tam mojego numeru telefonu, skype, gg, adresu, zarobków, itd. Jak wyglądam? Do jakiej szkoły chodziłem? Proszę bardzo - kto ciekaw, może sobie zobaczyć.
A że ktoś będzie chciał te dane wykorzystać, aby mi zaszkodzić? Jak ktoś będzie chciał, to zrobi mi na złość na 100 innych sposobów.
Konto można założyć bez zdjęcia, miejscowości, nie ma obowiązku zapisywania się do szkół itd. A samo imię i nazwisko to dane nic nie znaczące (nie tylko Jan Kowalski przekona się, że w Polsce jest wiele osób o takim nazwisku)

Aby nie było jednak za słodko, wytknę serwisowi parę minusów. Nie zaszkodziłoby ograniczenie dostępu tylko dla znajomych do:
- wskazanych zdjęć
- informacji o szkołach
- listy znajomych!
- wysyłania wiadomości

Natomiast imię, nazwisko, główne zdjęcie, miejscowość - do tego dostępu nie ma sensu ograniczać, bo niby jak inni mieliby nas odszukać?

  #6 24.01.2008 20:33

Moim zdaniem problem jednak jest powazny. Sam tez czytalem ten art na hacking.pl i sadze ze tak jak tam autor podaje wprowadzenie chocby kodu weryfikujacego co np: 15 profili juz zablokowalo by taki automat. Co z tego ze decydujemy sie na publiczne udostepnianie zalozmy imienia i nazwiska, ale nie godzimy sie aby trafialy te dane do jakich cudzych baz. To tak jak adres e-mail, kazdy podaje na stronie (aby sluzyl slusznemu celowi) ale raczej nitk nie chce trafic na liste spamerow. Tutaj jest identycznie.

  #7 24.01.2008 20:47

Niby masz rację panie Docent ale ja tu widzę poważne uchybienie naszej klasy.Pisałem sobie kiedyś przez GG z osobą poznaną na jakimś portalu erotycznym.W bazie danych miałem tylko nr. i pseudonim czyli nic grożnego(osoba ta jak najbardziej chciała być nierozpoznana) ale już po przepuszczeniu listy GG przez naszą klasę otrzymałem zdjęcie,miasto,wiek i co najważniejsze listę znajomych.teraz wystarczyło do byle jakiego znajomego napisać głupie zapytanie typu jestem starym kumplem i czy nasza wspólny zajomy mieszka dalej pod tym adresem co kiedyś na co zapytany odpowie zapewne że nie bo pod tym i tu podaje właściwy adres.Prawda że łatwe? Wg. mnie sprawa nadaje się czysto do sądu bo o ile GG gwarantowoło jako taką anonimowość to nasza klasa sypie te dane o mnie każdemu kto o nie zapyta

  #8 24.01.2008 20:48

@M@ster co za problem mieć 2 adresy mailowe ? jeden dla spamu a drugi dla siebie , jeśli poznasz znajomego i jemu ufasz podajesz mu drugi i po krzyku

  #9 24.01.2008 20:50

"ten z dobreprogramy pisze"Nie boję się również dlatego, że choć podałem swój numer telefonu i Gadu-Gadu, to zastrzegłem te informacje tylko dla członków moich klas" i tu mozna ten myk o ktorym mowilem wykorzystac :)"

Tylko, ze do danej klasy moze dopisac sie KAZDY i te dane swobodnie zobaczyc. Polecam zmiane na "tylko dla znajomych".

  #10 24.01.2008 20:55

Ah ktos juz mnie uprzedzil z ta opcja dopisania sie do klasy i odczytania danych ;) Oczywiscie autor moze o tym wiedziec i nei traktowac tego jako scisle tajne dane...

  #11 24.01.2008 21:03

wydawać by się mogło, że to seria sponsorowanych artykułów, aby obniżyć wiarygodność n-k, tak aby ludzie przechodzili do innego portalu który może lada dzień rusza albo już ruszył.

  #12 24.01.2008 21:07

@user
Docent raczej nie dyskutuje z autorem artykułu na hacking.
Ten artykuł (na hacking) jest imho napisany nierzetelnie. Autor bardzo wyraźnie sugeruje, że dane użytkowników nie są dobrze chronione. Wnikliwe przeanalizowałem ten "sprytny" algorytm, żeby zobaczyć, jak dobrać się do tajnych danych użytkowników, żeby z rozczarowaniem stwierdzić, że wszystkie te dane są świadomie podawane do publicznej wiadomości!

  #13 24.01.2008 21:28

Proponuję przede wszystkim oddzielić dwie całkowicie różne sprawy: jakość zabezpieczeń w NK od lekkomyślności użytkowników tego serwisu.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia, to nie są najwyższej jakości (np. logowanie nie jest po zwykłym http), ale nie są też jakieś tragiczne (a przynajmniej, nikt na razie tego nie dowiódł).

Co do głupoty użytkowników, to zupełnie inna sprawa. Ze zdumieniem nieraz patrzę, jak wiele, wydawałoby się mądrych osób, dodaje sobie do znajomych: Elvisa, Britney, klan rodu "Kowalskich". Przecież nic nie wiadomo, po co ktoś takie ANONIMOWE konto założył. I co z tego , że gg i tel. jest tylko dla znajomych??

Rzeczywiście NK jest niebezpieczna. Tak jak niebezpieczna jest łyżka do zupy - jak ją rozdamy wariatom, to sobie sami oczy powydłubują.

  #14 24.01.2008 21:34

@endrju: Twoja wypowiedź, to taki żart albo prowokacja, prawda? No przyznaj się i nie załamuj mnie, że ktoś mógłby tak na serio...

  #15 24.01.2008 21:51

@pow3r_shell
No tak, do naszej klasy tez zalozysz sobie nowa tozsmaosc?

  #16 24.01.2008 22:17

To nie żart a fakt który mi się przytraił.Osoba którą opisuję miała ukryty nr.GG w naszej klasie.Zresztą sprawdz sam.Ściągnij przypadkowe nr.GG z jakiegoś miasta zapisz jako swoje i przepuść przez naszą klasę.

  #17 24.01.2008 22:25

Wystarczy książka telefoniczna i jest super baza (nazwiska, telefony i adresy), nie przesadzajmy!

  #18 24.01.2008 22:25

"Nie twierdzę, że zabezpieczenia Naszej-Klasy są nie do przejścia dla osoby zdeterminowanej. Uważam jednak, że nie ma co podniecać się samym faktem, że w jednym miejscu można znaleźć osiem milionów nazwisk."

I tu masz całkowitą rację ;]
Tak naprawdę sami decydujemy czego dowiedzą się o nas ludzie. Włamanie się na ten serwis jest oczywiście możliwe i prawdopodobnie nie raz się to już zdarzyło, jednak robią to właśnie zdeterminowani hackerzy, którzy znajdują w tym swoje hobby. "Zwykli" ludzie nie zobaczą naszego numeru GG, ani zdjęć, jeśli im na to nie pozwolimy... :)
Świetny felieton i dobre podejście do sprawy, zresztą jak zawsze :P

  #19 24.01.2008 22:25

@M@ster nie chodzi mi o tożsamość tylko o odgraniczenie sfery prywatnej z tą ogólnodostępną
JA mam założone 2 gg, dwa maile, dwa numery telefonów. Jeśli ciebie nie znam to podaje Ci numery i adresy "szrotów" czyli adresów "publicznych" , a jeśli znam Ciebie b.dobrze dostajesz adres i numer gg taki prywatny - czy to tak trudno zrozumieć ? BTW ja się nie bawię w coś takiego jak nasza-klasa

  #20 25.01.2008 00:07

Dziś widze bardzo głośno o rzekomych dziurach w zabezpieczeniach naszej-klasy... (kilka portali/vortali o tym pisało)
W tej kwestii absolutnie zgadzam się z autorem felietonu... ludzie pokazują to co chcą wiec tylko z ich niewiedzy/ignorancji wynikają owe "dziury" w zabezpieczeniach...

a co do podawania sobie adresów (czy coś takiego), to dalej jest kwestia ufności ludzi wiec nie widze gdzie tu wina naszej klasy?

Podszywać się można wszędzie i na setki sposobów... Kto szuka i tak znajdzie... tyle że natura stron społecznościowych to ułatwia...

pozdrawiam

  #21 25.01.2008 00:21

Jestem ciekaw, czy autor artykułu na Hacking.pl podrzucił właścicielom Naszej-klasy swoje pomysły... To by było z jego strony uczciwe.

  #22 25.01.2008 00:28

Bardzo dobrze Docent,że poruszyłeś ten temat,ale i tak już przed dwoma tygodniami mówili o tym na TVN ;) No i napisałeś, że się nie boisz, ale napisać tak może każdy-zdanie możesz zmienić szczególnie teraz, po tylu pomysłowych komentarzach na temat: jak wykraść dane prywatne przy pomocy publicznych? Poruszając kwestie bezpieczeństwa niestety sam stajesz się celem, bo ilekroć ktokolwiek mówi, że jest bezpieczny, to po krótkim czasie zwykle (czasami w bolesny sposób) udowadnia się mu, że nie jest =)

  #23 25.01.2008 00:30

@Docent
Wszystko ok, ale zapomniałeś, że gdyby ktoś chciał pozyskać adresy mailowe z naszej klasy pojedynczo klikając na kolejnych użytkowników, zajęłoby mu to wieki. Pobierając wszystko curl;em czy innym programem tego typu ma maile jak na dłoni. Teraz krok dzieli go od masówki do spamu. A przecież nawet na forach zaleca się pisanie maili w myśl "dot" nie "." czy "_małpa_", nie "@"

Pozdrawiam serdecznie!

  #24 25.01.2008 01:22

Jan 53: DELTA nawiązał do tego, co napisał autor odnośnie "zastrzeżenia" swoich danych GG i tel. do znajomych z klasy - gdyby klasa była prywatna to by było jakieś zabezpieczenie, ale najlepiej ograniczyć tylko dla znajomych (jeśli te dane mają być zabezpieczone), bo znajomych akceptujesz osobiście

  #25 25.01.2008 01:37

...po co to czepiane znow,

  #26 25.01.2008 03:12

Autor ma bardzo optymistyczny punkt widzenia, Najbardziej spodobał mi sie fragment w którym mówi, że pewne dane są widoczne tylko dla klasy do której jesteśmy zapisani i nie są dostępne dla innych, Szczególnie trafne jest porównanie z pozyskaniem takich danych do włamania na konto bankowe. Otóż drogi autorze: KAŻDY może się zapisać do danej klasy, zebrać dane i się z niej wypisać.
Mimo wszystko cześć danych jest dostępnych TYLKO dla naszych znajomych. Jakiś problem? Mało jest profilów typu "podkowa na szczęście", "rodzina XXX" itp. 99% osób nie widzi w tym nic złego, akceptują zaproszenie i... wszelkie dane sa już do wglądu. Poza tym wyszukiwanie ludzi na podstawie wyeksportowanej listy gg obejmuje również te numery które są ukryte. MAŁO?

Przykład hacking.pl potwierdza, że podstawowe procedury bezpieczeństwa nie sa zachowane - świadczy to tylko i wyłącznie o podejściu właścicieli portalu do kwestii bezpieczeństwa.

Pierwsze co robiłem zakładając tam profil to szukałem opcji która uniemożliwiałby wyszukanie mnie przez wyszukiwarkę. To, ze takiej opcji nie ma to farsa, mam kilku znajomych, którzy odpuścili sobie N-K, bo nie chcą być namierzeni przez osoby, z którymi miały nieciekawe przejścia w przeszłości. Ot co, granda. Liczę, że to niedopatrzenie zostanie wkrótce usunięte...

  #27 25.01.2008 03:22

uprzedzając komentarze:

Tak, problem z wyciekiem danych osobowych leży gównie po stronie użytkowników. W końcu nie muszą podawać szczegółowych danych, numerów telefonu itd. Jednak portal temu sprzyja, udostępniając opcje "pokaż tylko znajomym" itd. budzi to złudne poczucie, że gdy zabezpieczymy się w ten sposób - nikt postronny nie będzie miał do takich danych dostępu. Niestety, inne luki sprawiają kradzież utajnionych danych rzeczą banalnie prostą i właśnie to jest moim największym zgrzytem.
1. Możliwość "zniknięcia" w wyszukiwarce naszej klasy
2. Ostrzeżenia, że ukrycie danych nie gwarantuje ich niejawności

i byłoby w porządku!

  #28 25.01.2008 08:35

@Pingwin - no niezły z Ciebie hacker! Może zdradzisz nam, jak uzyskać adresy email z NK, bo nawet temu z hacking.pl nie udało się.

  #29 25.01.2008 09:17

"Skrypt, o którym pisałem wyżej nie robi bowiem nic innego, jak wchodzi do profilu kolejnego użytkownika i zapisuje te dane, które tam zobaczy."

Takiemu skryptowi życie znacznie utrudniłoby definiowanie ID użytkownika w postaci hashcode'u, a nie rosnącej kolejno grupy cyfr.

  #30 25.01.2008 10:07

podniecanie się możliwością wyciagniecia kilku milionów nazwisk i numerów telefonicznych to jakby podniecać się możliwością zakupienia książki telefonicznej

  #31 25.01.2008 11:34

Informacje o tym jak w prosty sposób wyciągać dane z NK już dawno chodzą po internecie.
http://blog.konieczny.be/2007/12/31/nasza-klasa-jak-chronic-swoje-dane-osobowe/

  #32 25.01.2008 12:33

[quote]Nie boję się również dlatego, że choć podałem swój numer telefonu i Gadu-Gadu, to zastrzegłem te informacje tylko dla członków moich klas[/quote] juz sie boisz?

  #33 25.01.2008 12:34

@SlyW Za baze 1 mln imion, nazwisk, numerow telefonow, miast dostaniesz jakies 15 tysiecy zlotych.

  #34 25.01.2008 14:05

@conish: "Za baze 1 mln imion, nazwisk, numerow telefonow, miast dostaniesz jakies 15 tysiecy zlotych"

Wow!! Już biegnę kupić kilka książek telefonicznych i sprzedać z dużym zyskiem.
Rozumiem, że kupisz je ode mnie za te obiecane 15 tys.?

  #35 25.01.2008 14:06

"Problem (na szczęście!) w tym, że możliwość pobrania tych danych nie wynika z architektury serwisu Nasza-Klasa, jej błędów zabezpieczeń, dziur czy nieporadności programistów"

JAK TO NIE?! Ja bardzo przepraszam, ale niezależnie od nieudolności użytkowników (która jest niezaprzeczalna) sam serwis powinien zapewniać bezpieczeństwo. Tutaj pogwałcono wszelkie podstawowe zasady zabezpieczania danych na serwerze i zdecydowanie JEST to przykład nieudolności programistów. Obie strony (autorzy i użytkownicy NK) popełnili duże błędy.

  #36 25.01.2008 15:12

"Pierwsze co robiłem zakładając tam profil to szukałem opcji która uniemożliwiałby wyszukanie mnie przez wyszukiwarkę. " I tu pojawia się pytanie po co w takim razie się rejestrujesz na takim portalu? Załóżmy że NK wprowadzi blokowanie wyszukiwania i każdy z Twoich znajomych z niego skorzysta i co dalej?

  #37 25.01.2008 15:26

Życie uczy że najlepszą ochroną danych jest ich niepodawanie na prawo i lewo, a jeżli już to tylko w zakresie niezbędnym. Jeśli ktoś chcąc się popisać podaje wszystkie dane łaćznie z numerem karty kredytowej i numerm PIN tej karty to jego problem. Czy komukolwiek zabrania się posiadanie więcej niż jednego konta pocztowego. Nie Czy zabrania się posiadania więcej niż jednego numeru gg lub skype Nie. A więc można mić konta publiczne i ściśle prywatne. Portal jest dla ludzi rozsądnych. I jak najbardziej celowy. A jak ktoś lub grupa osób robi źle to trzeba ich ścigać a nie zamykać portalu. Dane do

  #38 25.01.2008 21:32

Fakt ,że można wykraść dane z tego portalu ,które są "na ukryciu" w profilu danej osoby, ale rejestrując się na tej stronie gdy podajemy imię i nazwisko i do tego jeszcze "podczepiamy" się pod szkołę ,to musimy liczyć się z tym ,że ujawniliśmy swoje dane osobowe.Myślę ,że ludzie rejestrujący na naszej klasie muszą mieć świadomość ,że osoba 3 może dowiedzieć się o nas o wiele więcej.

  #39 25.01.2008 23:52

@dot no ja mam nadzieje, ze dysponujesz aktualnymi ksiazkami telefonicznymi... niestety, musze Cie zmartwic, zgodnie z ustawa o ochronie danych osobowych drukowanie ksiazek telefonicznych bez zgody abonentow jest nielegalne. I trzeba czytac uwaznie. Obiecalem?

  #40 26.01.2008 01:06

Dziś podobnie w pracy mówiłem, to się ze mną kłócili ;)
Każda z osób podaje *dowolne* dane (kto sprawdzi, czy prawdziwe?) o sobie, nikt jej do tego nie zmusza. Totalnie nie rozumiem, dlaczego interesują się tym ludzie od ochrony danych osobowych.

Jak ktoś nie chce to nie poda "tajnych" danych.

  #41 26.01.2008 09:44

Mogę napisać że jestem Kaczor Donald i zapisać się do wybranej klasy na chwilę. Nikt tego nie weryfikuje . Potem zabierasz się do przeglądania forum, zdjęć, nazwisk (w tym rodowe) num tel. jeśli ktoś jest oporny umysłowo i takowy podał, mail, gg a potem znikasz.

Irytujące jest to że do mioch zasobów mają dostęp inne osoby nawet nie związane z moją klasą!!! Wszyscy mogą przeczytać treści pisane pod zdjęciami. Również treści pisane na stronie glownej są dostępne dla wszystkich zalogowanych w N-K.

Skoro część ludzi z mojej klasy zaprosiłem lub oni mnie a mimo wszystko wszyscy inni mogą oglądać nasze zasoby to po jaką ...ę ludzie siebie zapraszają !!!!?? Chyba tylko aby nabić licznik znajomych ;)

  #42 26.01.2008 16:38

hi hi cały ten szum wokól tego portalu jest dziecinadą wystarczy przejrzeć książki telefoniczne i ma się takie same dane. A nasza Klasa się cieszy im więcej o niej tym lepiej pozdro all.

  #43 26.01.2008 16:38

kazdy kto umieszcza swoje dane na [nk] ma pewnie swiadomosc tego co robi. takie jest moje zdanie zanim tam wejdzie powinien sie zapoznac z regulaminem . wtedy jak napisze za duzo to przynajmniej nie bedzie zdziwiony ... POZDRAWIAM

  #44 26.01.2008 18:37

hmmmm to straszne ktos wykradnie moje gg moge go zablokowac i numer telefonu niech dzwoni tylko po co ;///////// nie panikuj chlopie to bezzensu ten caly szum to

  #45 26.01.2008 18:43

I powiem jeszcze,że Ustawa o ochronie danych działa bardzo słabo.Pracodawcy zmuszają nas do umieszczania naszych imion i nazwisk w nazwach maili służbowych,nawet jak przestajemy pracować krążą one bez naszej zgodny w necie.Wpisałam swoje imię i nazwisko w googlach,byłam w szoku ile razy się tam pokazałam.Nawet treśc maila tam była.Ochrona,hee.Szkoda gadać.Pranie mózgów,coraz mniej osób uzywa własnych szarych komórek,najłatwieć posługiwać się podana informacją i brać ją za pewnik.Ludzie to zwykła manipulacja.

  #46 26.01.2008 19:24

Widać to tylko w Polsce są takie 'chakiery'.
Googla, yahoo, rapid-a, ... jakoś nikt tak nie 'chakieruje'.
Ale prawdą jest, że Polacy to nieudacznicy niepotrafiący nic zrobić dobrze.
Pierwsze gg (krótkie wiadomości tekstowe nawet w nie wiadomo jakiej ilości mają bardzo słabe wymagania serwerowe), teraz NK(informacje o profilu, strona, komentarze, małe zdjęcia i wielki limit na nie ;). Gdzie to porównać do takiego Googl-a, czy YouTub-a. Żenada !!

  #47 26.01.2008 21:57

słońce - i to jest właśnie sedno sprawy.
Z tego portalu korzystają małolaty, które tylko przeglądarkę potrafią otworzyć lub starsi co to znają obsługę komputera w jeszcze mniejszym stopniu.
Ci mali zachwycają się gdy mają jak najwięcej znajomych i później chwalą się w tym szkole. Być zaproszonym przez takiego 'Olbrychskiego', czy 'Zakościelnego ' to prawdziwa duma w szkole. A takie profile są właśnie chyba tworzone w takim celu, aby później od dzieci wyciągać takie dane osobowe. Dzieci już od pierwszej klasy podstawowej posiadają profil na N-K.
Dlatego jest tutaj zainteresowanie sprawą z zewnątrz, próbując temu jakoś zapobiec, jednak jest to robione w sposób trochę niemrawy, bo i sytuacja nie jest łatwa, bo w jaki sposób tutaj zareagować!?

  #48 27.01.2008 01:27

Primo: Kolega autor ma bardzo ograniczoną świadomość tego na czym właściwie polega społeczna waga ochrony danych osobowych i po co właściwie tworzy się prawo dotyczące ochrony tych danych. Tu nie chodzi szanowny autorze, o zabezpieczenia systemu informatycznego, dlatego też ten tekścik stanowi miałkie bicie piany i nawet nie ociera się o istotę problemu.
Jestem informatykiem pełniącym jednocześnie funkcje administratora danych osobowych w dużym przedsiębiorstwie, więc tematyka ta jest mi bliska.
Secundo: Nazywanie NK portalem społecznościowym to poważne nadużycie terminologiczne. Portal randkowy Sympatia - ma 3 miliony użytkowników i jakoś nikt nie określa go mianem serwisu społecznościowego, choć jego rola często prowadzi do znacznie bardziej pogłębionych stosunków międzyludzkich niż NK.
Społeczności internetowe, za Wikipedią, można definiować na różne sposoby. W podstawowym znaczeniu są to wszelkie wspólnoty ludzi - choćby tymczasowe - zgromadzone wokół wspólnego celu lub dyskusji na interesujący dla wszystkich temat. Gromadę ludzi, których wkręca klikanie na fotki celem zwiększenia liczby znajomych, którym nie ma się nic do powiedzenia nie powinno się zaraz nazywać społecznością.

  #49 28.01.2008 13:41

Nieco naiwny jesteś drogi autorze tego artykułu, ale to chyba jeszcze z wieku wynika. Problem w NK polega na tym, że brakuje mu pewnych dodatkowych funkcji. Powinna być na przykład możliwość zablokowania przyjmowania wiadomości od nieznajomych jeśli tego nie chcę. Powinna być ewentualnie do tego możliwość ustalenia wyjątków, czyli kogo z nieznajomych jednak odblokować. Spamerzy niestety już się dorwali do tego portalu i jakoś nie sądzę, żeby administratorzy NK dali sobie z tym radę. Poza tym dane, które zostały wrzucone do arkusza wbrew pozorom mogą niektórzy przestępcy wykorzystać. Oczywiście trzeba uważać, ale skoro podałeś swój nr gg i nr telefonu tylko dla znajomych, to jesteś bardzo nieostrożny, bo każdy może z fikcyjnego (z nieprawdziwymi danymi o sobie) konta dopisać się do twojej klasy, a link do twojego profilu podałeś na stronie - to było nadwyraz nieostrożne. W pewnym momencie będziesz musiał zmienić nr telefonu, bo nie dasz nerwowo rady jak ci jacyś dowcipnisie będą wysyłali kupę syfu w postaci smsów. Lepiej chłopcze szybko się zaloguj i zmień ustawienia swojego konta na NK.

  #50 28.01.2008 21:46

@Chakier
"Ale prawdą jest, że Polacy to nieudacznicy niepotrafiący nic zrobić dobrze."

Ciekawe rzeczy piszesz, to dlaczego wygrywamy najróżniejsze międzynarodowe konkursy z branży IT, dlaczego jesteśmy podporą wielu potentatów na całym świecie?

Spróbuj sfinansować swój projekt w Polsce i rozwinąć go do takich rozmiarów jak przytaczane przez Ciebie "studenckie" Google itp. Niestety nikt u nas nie wspiera dość dobrze dobrych pomysłów i "dobrych programów" ;)

  #51 29.01.2008 14:34

Przecież jest możliwość zmienienia statusy klasy z publicznej na prywatny wówczas ani forum klasy ani zdjęcia nie będą dostępne.

  #52 29.01.2008 17:48

Ja mam na N-K podane swoje dane dla wszystkich (nie tylko dla znajomych lub osób z klasy). Po to właśnie podałem te dane aby starzy znajomi mogli się ze mną skonaktować. Co z tego, że ktoś niepowołany może do mnie zadzwonić ?Nie będę chciał to nie będę z nim rozmawiał. To samo z gg. Można kogoś dodać do czarnej listy i tyle. A zdjęcia ?? Wstydzisz sie czegoś to nie pokazuj. Takie moje zdanie.

  #53 29.01.2008 21:04

jak macie taki problem - to się tam nie logujcie -proste prawda ? nie wpadliście na to... ;P

  #54 29.01.2008 21:56

Nie jestem malolata ale korzystam z tego portalu i mimo pobytu za granica mam sporo znajomych z Polski jak i z okolicy w ktorej mieszka sporo rodakow. O portalu dowiedzialam sie tutaj i ok. W nosie mam ten caly szum tych, ktorzy nie maja pomyslu na zarobek, wokol naszej klasy. Nie jestem bogata i nie boje sie ze ktos mnie okradnie czy cos takiego. Polacy sa mistrzami w obrzydzaniu tego co wiekszosci sie podoba

  #55 30.01.2008 00:07

amen

  #56 02.02.2008 00:46

otoz wlasnie chodzi o to ze robiac pewne triczki mozesz wejsc w posiadanie wygodnej w obsludze bazy danych milionow ludzi, ktora potem moga wykorzystywac rozne upierdliwe firmy a'la Rigest Digest to przesylania Ci syfu. Nie mowiac juz o tym ze komornicy i firmy windykacyjne tez chetnie rzuca okiem na zamieszczone dane :)

  #57 02.02.2008 23:43

a mnie śmieszą wypowiedzi napuszczonych "Chakierów", jak tego tutaj, nieco wyżej, którzy najeżdżają na polską nieudolność (?), a nie potrafią dobrze pisać w ojczystym języku.

  #58 04.02.2008 01:35

Ba... Odwieczny problem polaczków...komuś sie udało zarobić większa kasę na niezłym pomyśle, to może uda mu się ją /po polsku mówiąc /.. ****** tworząc schody i problemy nie do przejścia ...dopóki ktoś działy nie odpali...rzygać sie chce na poczynania służb od ochrony danych osobowych..! Co ich ************ obchodzi co ja tam napiszę o sobie...mam w **** ich zainteresowanie moją osoba..., ale ****** mnie fakt ,kiedy interesują się moją osobą bez powiadomienia mnie o tym drogą urzędową...!!!Rzygać chce mi się na to państwowy aparat ucisku...na ten fałsz i zakłamanie ...jedno wielkie ********* w tym państwie tkwi..nie wierzę ,ze wyzwoli sie kiedykolwiek z okowów komunizmu....

  #59 04.02.2008 15:39

Cały ten atak na NK to raczej zaplanowany czarny PR. Nie pamiętam żeby jakikolwiek serwis w Polsce miał zarejestrowaną taką liczbę użytkowników. NK przebiła chyba nawet allegro. Taka sytuacja budzi zazdrość niektórych gigantów medialnych bo im NIGDY nie udało się stworzyć portalu społecznościowego z prawdziwego zdażenia. Podnoszą tego typu alarmy w myśl polskiej zasady zawiści do sąsiada, któremu się coś udało, bo na ich forach piszą chyba tylko ich etatowi pracownicy, żeby zachęcić do dyskusji. Bezskutecznie.

  #60 05.02.2008 09:20

He he he .
Ojej i co takiego dla Ciebie się dzieje ???

Jeszcze nie tak dawno (ale chyba nie pamiętasz) Poczta wydawała książki adresowe która zawierała pełne dane- a teraz jest mania ukrywania swoich danych - notabene nie wiem za bardzo po co.


Napisz lepiej felieton nad wyższością sznurówek nad sznurkiem od snopowiązałki - może będzie to felieton z większą korzyścia dla wszystkich.

  #61 06.02.2008 00:50

Jak to kazdy mógłby znależć dostęp do jakiegoś profilu,niby skąd,przecież ludzie pracują,uczą się grają w gry czy nie znają się lub nie przyjdzie im to do głowy.Wiem jedno,używanie internetu ma jakikolwiek sens przy anonimowości praktycznej,to znaczy nikt nie robi personalnych uwag.W dodatku,trzy lata moze być spokój,a w czwartym roku nagonka 50 osób może zniszczyć człowieka na polach istotnych dla niego zawodowo,towarzysko czy rozrywkowo.Opisywane są w blogach metody kombinacji z nasza-klasa.pl których nie chcę opisywać,w każdym razie,osoba zakładająca daną klasę automatycznie jest moderatorem,nie zawsze najwłaściwszym,jeżeli nie należy do klasy wyłącznie fikcyjne,często to paranoiczne,ale nie zawsze.

  #62 06.02.2008 22:34

Nie czytałem wszystkich komentarzy, bo za dużo się powtarza... Jak wiadomo n-k jest 2 w polsce co do wielkości "bazą danych", zaraz po... KSIĄŻCE TELEFONICZNEJ!! Ludzie, jeśli ktoś zakładając telefon u operatora "KRZAK" nie zastrzega numeru, to jest w ogólno dostępnej książce telefonicznej, gdzie jest imię, nazwisko i... dokładny adres! Więc proszę skończcie te brednie o złych zabezpieczeniach... Prezerwatywa to też słabe zabezpiecznie, a MILIARDY ludzi używają... Pozdrawiam!

  #63 07.02.2008 13:45

Ja myśle że ten fel jest jak najbardziej na czasie i popierap Docenta

  #64 09.02.2008 17:11

Panie (wyimaginowany) Docencie!
Proszę przyczytać artykuł ze ZROZUMIENIEM a potem go komentować. Problem w tym, że właśnie daję się pozyskać UKRYTE numery gg!!!

  #65 09.02.2008 18:15

15 tys. zł HAHAHA

  #66 10.02.2008 18:58

Tak, zastrzegłeś numer telefonu i gg tylko dla członków klas, i tak moge wejść, dołączyć do Twojej klasy numery zapsać, i opuścić klase............. Przecież to jest bezsensu, zabezpieczenia i tak ktoś kiedyś złamie......... i wykradnie dane............

  #67 11.02.2008 17:28

Śmiechu warte. I co z tego?? Banki elektroniczne okradają. Ja jestem w n-k i wisi mi to czy będą mieli moje dane. Jakbym niechciał to bym nie wpisywał danych. Ha ha ha. Nie należy wpisywać jedynie numerów kont bankowych. A że se ktoś zdjęcia obejrzy to niby coś złego mi zrobi. Albo zobaczy jak się nazywam to niby honoru mi ujmie. Jak zobaczy jaką szkołę ukończyłem to coś się stanie? Kto niechce nie musi żadnej z wymienionej rzeczy robić. Najlepiej niech niewłącza komputera, będzie najbezpieczniejszy. HAHAHAHAHA.

  #68 15.02.2008 17:06

Drogi kolego!
wez sie zstanów co ty piszesz...
I po co piszesz takie bzdury...
Kazdy ma swoj rozum i wie jakie dane podaje...
nikt nie kaze podawac gg czy tel...
Robi co chce i jest swiadomy...
Wiec jakie dane osobowe co ??
A to ze sa pedofile itp. to na kazdym innym serwisie cie zlapia jak chcesz... NAwet na rozmowie na gg...

  #69 16.02.2008 02:24

Również mam profil na naszej-klasie i w pełni zgadzam się z Twoją opinią. To od nas zależy co napiszemy, nie widzę więc żadnego problemu (zawsze musi być jakaś ofiara, a skoro portal stał się w dość krótkim czasie taki popularny to zwrócono się przeciwko niemu). Podziwiam Cię, jestem zaledwie o rok młodsza, a nie wyobrażam sobie pisania artykułów (nawet w necie;)) Pozdrawiam!

  #70 16.02.2008 15:09

Wojtku... hmmm ty pewnych rzeczy nigdy nie zrozumiesz. Żyjemy w czasach gdy za dane użytkowników "spamer " dużo zarobi. Patrzę na "wypociny" niektórych z was i śmiać mi się chce. Macie w tyłkach co z waszymi danymi....HAHAHA to może np. oddajcie komuś wasze karty bankomatowe i oddajcie temu komus PIN. Noście własne numery telefonów wraz z waszym imieniem i nazwiskiem na koszulkach. Super że macie to wszystko z tyłkach :D, przy okazji odinstalujcie antywirusy, firewalle... wyjdźcie zza NAT-u. przykro mi to pisać ale ci którzy piszą że mają w d... udostepnianie swoich danych oraz łatwość dostepu do nich sa wg mnie mocno upośledzeni umysłowo albo są totalnymi ignorantami. Dzięki takim jak wy, ja zarabiam na chleb :D

  #71 16.02.2008 17:57

A ja wyznam Wam moi drodzy, że przypadkiem trafiłem na bardzo ładny i zgodny z prawdą artykuł, który przeczytałem oczywiście na tej stronie.
Wszystko co mam do powiedzenia na ten temat znajduje sie już w treści, którą z wielką uwagą przeanalizowałem i dodam tylko mały wątek.
Generalnie chodzi o to, że w momencie zyskania przez "N-K" wielkiej popularności, wiele firm reklamujących się na innych portalach czy stacjach TV, złożyła swoją ofertę waśnie wyżej nadmienionemu serwisowi. To pozbawiło pewnej części zysków pewną specyficzną grupę ludzi, z którymi generalnie nie warto zadzierać. Inną kwestią jest też oczywiście sama czysta zazdrość.
“Nasza-klasa.pl” nie zdobyła również sympatii wśród pewnych polityków czy znanych wpływowych osobistości ze świata mediów. Moim zdaniem podstawowym powodem jest fakt, iż znaczna część tych ludzi skończyła jedynie zasadniczą szkołę zawodową a w dalszej karierze zawodowej mogła się posługiwać fałszywymi świadectwami czy dyplomami ukończenia szkół wyższych lub po prostu znajomościami.
Wyobraźcie sobie teraz autentyczny profil znanego polityka czy innej sławnej postaci publicznej, na którym nie ma żadnych prawdziwych kontaktów z czasów LO czy studiów. Dokumenty można podrobić lecz historii i prawdziwych znajomości z czasów edukacji niestety nie. Także założenie takiego konta przez takich ludzi wiązało by się z całą pewnością z natychmiastową wpadką. A skoro taki portal danej osobie do niczego się nie przyda a w efekcie szkodzi to co należy z nim zrobić? Niech każdy czytający mojego posta sam sobie odpowie na to pytanie.
Na koniec dodam jedynie, iż z moich obserwacji wynika, że portal "nasza-klasa.pl" przeszkadza głownie ludziom nieuczciwym lub preferującym techniki nieczystej konkurencji.

  #72 21.02.2008 10:04

Co do artykułu, to oczywiście większość zna zagrożenia jakie płyną z podawania publicznie danych. Nie widzę jednak powodu, żeby od czasu do czasu nie przypominać tych kwestii. Często spro użytkowników po prostu zapomina się przy naszej klasie, bo kolega wstawił śliczne zdjęcie swojej blond żony, albo najnowszego modelu auta. Co robi ? TO SAMO ! PRZECIEŻ NIE MOGĘ BYĆ GORSZY ! Przy tworzeniu własnej strony, oczywiście takich pobudek nie ma i często zastaniawiamy się czy podać nawet imie i nazwisko. Zastrzeganie tych danych do węższego zakresu odbiorców (wymienione powyżej) jest jak najbardziej zasadne. Chcesz się chwalić "światowo" twój wybór, ale powinieneś mieć możliwość rywalizacji jedynie z kolegą z klasy, nawet jednej, konkretnej.

  #73 27.02.2008 00:58

Jestem dinozaurem w stosunku do Was młodych,
potwierdzam opinię, którą wyrażasz. Swoje dane eksponuję oszczędnie, Pozdrawiam

  #74 28.02.2008 19:17

mam do was pytanie
jak odbklokować naszą klase po ściągbnnięciu programy z tej strony http://nk-szybciej.qd.pl/?? Błagam pomocy!!!!

  #75 28.02.2008 21:57

gosc ktory to pisal wcale sie nie problemu tego tematu. uzyskane dane zawsze moga posluzyc do uzyskania kolejnyc danych a te to kolejnych ;)

  #76 01.03.2008 16:40

Madry tekst. Jestem dinozaurem informatyki i myślę tak samo. Mam konto i to mój prywatny problem, co na nim i komu udostepniam, a nie problem ludzi, którym powodzenie serwisu n-k jest solą w oku. Kiedy przejdę sie ulicą, zaczepia mnie więcej spamerów z reklamami szkół i lichwiarskich kredytów, niż mam spamu w skrzynce. Ani trochę mi liczba spamu nie wzrosła od czasu stworzenia konta w n-k. Spamorodne to jest, owszem, założenie sobie np. darmowego konta pocztowego na Interii, czy gmailu, które chyba głównie zarabiają na wirtualnym powiększaniu penisów. :>

  #77 02.03.2008 12:43

Bardzo dobry artykuł. Właśnie ukrywam pewne dane o mnie na nasza-klasa

  #78 04.03.2008 20:30

Lol przecież po to został stworzony ten serwis aby ludzie poprzez nazwiska szkoły i inne dane mogli sie odnaleźć każdy daje to na własna odpowiedzialność pomyślcie ze gdyby taka ********* strona jak hacking.pl napisała że książka telefoniczna może posłużyć jako coś tam to byście usuwali z niej swoje dane i numery telefonów?! to głupota a ameryki nie odkryli po resztą można sie zabezpieczyć dając np nr gg na widoczny tylko dla znajomych żaden bot tego nie odczyta jezeli nie dodamy go do znajomych

  #79 12.03.2008 18:49

szczerze...niech ten cały serwis nasza klasa diabli wezmą...to kupa jakich mało...miał temu przyświecac cel...spotkania ze znajowmymi z dawnych lat, a porobiło sie mnóstwo szwarcenegerów, maciejów żurawskich....każdy tez ma po 120 kont i może się nazywac busz(tak nawet z błędami) albo dodaje nawet planetę melmac jako miejscowość...domorosli artyści umieszczają swoje zdjęcia artstyczne...robine jednym kliknięciem w photoshopie....pierdoła jak jasna ch...
jak chca sobie pogadac to niech pisza na maila...tak to nie gadali a teraz im sie o znajomych przypomniało....a wogóle to teraz tylko siedza i klikaja znajomych i nie wiem...wygrywa ten co ma więcej?...pierdoła...dla głupawych dzieciaków

  #80 18.03.2008 01:34

Kiknijcie sobie na gościa specjalnego Bruno Banani a przekonacie się czym jestr zagrozenie prywatności.Występuje on na stronach NASZA KLASA.

  #81 18.03.2008 06:35

Nie powiem bym przeczytał wszystkie komentarze powyżej, ale siedziałem 3 dni po kilka godzin na Nasza-klasa - właśnie gość specjalny Bruno Banani jest i nie zaryzykowałem klikania w niego, w serwisie szaleje cookies - Tradedoubler - jeśli antywirus go tłucze , to spowalnia, ludzie ostrożności w dużej mierze nie zachowują, ale osobiście też dałem się ponieść ... Dostałem ileś zaproszeń od nieznanych tudzież anonimowych osób. No nie jest to fajniaste i bezpieczne wg. mnie choć się znam słabo - jedno bym sugerował - by można zakładać konta tylko wówczas jak pożegnało się już ze szkołą - no naprawdę nie wiem po co ludzie , którzy w jednej szkole widzą się co dzień po powrocie do domu siadają do kompa i kontynuują ... Mimo niedoskonałości to jednak mnie wciąga choć to źle - traci się czujność.

  #82 22.03.2008 14:08

W istocie problem nie tkwi w ilość danych portalu nasza klasa które, notabene w 70% można znaleźć w książce telefonicznej, co w ilości odwiedzających ten portal internautów i możliwości działania na tę rzeszę odbiorców jakiejkolwiek reklamy. Stąd co jakiś czas pojawiające się wyssane z palca "mądre" artykuły "uznanych autorytetów" bądź żądnych sensacji gryzipiórków deprecjonujące portal w całości, bądź zabezpieczenia bądź samych użytkowników (moda jackaplacka). Każdy który ma wypełnioną mózgoczaszkę masą połączeń dendryt-neuryt przechodzi nad tym do "porządku dziennego" i bawi się możliwością komunikacji z koleżankami i kolegami z dawnych lat, każdy o jakimkolwiek kompleksie (tu do wyboru od teorii spisku po proste maniakalne) będzie odbiorcą artykułów o niebezpieczeństwie czyhającym na użytkowników portalu "nasza klasa".

  #83 27.03.2008 01:15

NK podoba mi sie ale jestem za tym aby osoby odpowiedzialne za strone usuwaly te idiotyczne wpisy typu(Bruno Banini) piekne jakies tam imiona wszystkie wojtki swiata itd.) Przecierz NK jest wlasnie do tego zeby znalezc starych znajomych i trzymac z nimi kontakt.Co do zabezpieczen to mozna wlamac sie do prawie kazdej instytucji i nikt nie robi wokol tego szumu.pozdrawiam wojtek.

  #84 28.03.2008 19:49

Ja sie wogule z tym nie zgadzam i uważam że to wszystko to kompletne bzdury

  #85 31.03.2008 00:37

to co ja mam zrobic teraz mam zlikwidowac nika na tej klasie

  #86 28.04.2008 19:32

Fajny widoczek gór skalistych, fajne czarne okularki i super-fajny Docent ;)

  #87 08.05.2008 16:18

nk jest spoko

  #88 13.05.2008 16:44

Nie jest prawdą, że każdy może się zapisać do dowolnej klasy w nk. Wystarczy by moderator ustawił status klasy na prywatny i aby się zapisać potrzebna jest zgoda kogoś kto już jest zapisany. Mała rzecz ale wystarczy.

  #89 17.05.2008 21:07

Ta cała nasza-klasa to dziecinada.Jak Dzieciuchy.Same bzdury i nic więcej.

  #90 18.05.2008 02:17

Właśnie zastanawiam się, czy zapisać się do
n-k. Po przeczytaniu tych wszystkich wypowiedzi już nie wiem czy warto. O co wlaściwie chodzi? Żadnej konkretnej informacji czy pomocy nie uzyskałem. Te 120 minut poświęcone na czytanie powyższych komentarzy? opinii? informacji? uważam za czas stracony, to zwykła polska paplanina ( za wyjątkiem kilku komentarzy ). Z poważaniem dla Autorów n-k.

  #91 04.06.2008 11:23

odwalcie sie od naszej klasy. Byc moze dzięki niej dziewczyna moze pozniej żona do mnnie wróci

  #92 13.06.2008 09:24

Biedni ludzie. Przecież N-K sprzedano Estończykom. Już nawet przychodzi mi spam na konta które dodali w kontaktach życzliwi "znajomi" mimo, że tam konta nie miałem.
Sprzedali was jak ciuch do szmatexu.

  #93 16.06.2008 19:39

Są tacy jak i nie tacy co uważają jak i nie uważają, że problemu nie ma ale ja wiem i inni też wiedzą, że są problemy z n-k... potrzebny jest tylko i wyłącznie czas...

  #94 27.06.2008 15:55

Dawniej była mowa o metodzie logowania się na każde konto n-k kiedy to id miały kolejne nr'y, a nie losowe co było strasznym błędem bo wtedy mogliśmy stworzyć skoroszyt excel'a z adresami i nr'ami telefonów - a to już coś. Tak czy siak takie poważne luki w zabezpieczeniach dawno został załatane...

  #95 29.06.2008 20:01

Nasza Klasa to wg mnie miejsce dla nieudaczników życiowych. Miejsce dla osób , które w życiu praktycznie niczego nie zrobiły, żyją zakompleksione i chcą swoją mikrą zdobyczą pochwalić się innym. Spotkałem zdjęcie faceta z jego żoną plus komentarz " 25 lat po ślubie i nadal szczęśliwi!". Problem iż znam ich oboje i wielokrotnie widywałem kobietę pobitą i posiniaczoną! Dziwne podejście do szczęśliwości.

  #96 18.07.2008 14:39

Cała ta sprawa śmierdzi mi antyreklamą.
A po drugie - po co komu moje imię i nazwisko? Bo przecież nic więcej tam nie ma xD

  #97 19.07.2008 10:13

Dla krótkowzrocznych link do poczytania:
http://icic.pl/
oraz
http://www.lemat.priv.pl/index.php?m=page&pg_id=106

Dla spamerów taka baza... nawet w 1/4 to gratka.

  #98 05.08.2008 12:36

Ludziki kochane każdy z nas rejestrując się na serwisie internetowym (np.NK) narażony jest na to ze każda osoba która będzie przeglądać dany serwis zobaczy dane które tam sami wprowadziliśmy, tak wiec na własne życzenie jesteśmy celem hackera ;)

  #99 05.08.2008 23:10

Jak bym chcial czyjes imie, nazwisko, adres i numer telefonu to bym otworzyl ksiazke telefoniczna (papierowa lub w necie)
Jak ktos nie chce miec 'zbednych' trojanow w swoim systemie to niech nie przyjmoje zaproszen od nieznajomych i a'la "polsat" "wlatcy moch" i innych fake'owych kont - to cos jakbys rozdawal swoje dane adresowe na ulicy!

  #100 09.08.2008 13:36

Nasza Klasa też stała się doskonałym narzędziem do szpiegowania innych, jest jak WIELKI BRAT>> wie wszystko co gdzie kiedy i u kogo i z kim :-P

  #101 12.08.2008 13:38

ja podalem i nic sie nie dzieje w internecie sa tchorze a nie zlodzieje.... nie martwie sie tak na prawde nikt z netu do zycia realnego nie wejdzie

  #102 16.08.2008 23:02

Racja dla tych co twierdzą ,że to wina naiwnych ludzi ,którzy umieszczają za dużo danych na naszej klasie.Jeśli nie chcę,aby ktoś coś o mnie wiedział to poprostu tego nie piszę.Pozdrawiam.

  #103 18.08.2008 15:38

@gddfgdg

mimo wszystko może wejść przecież mentalność masy lodzi opiera się na zawiści czy wrogości niczym nie uzasadnionej czy wspomniani wyżej spamerzy - mogą również przytruć ja chyba dałem się złapać na podstawioną stron.ę bo zobaczyłem że Adolf Hitler dodaje zdjęcia - akurat pisałem do serwisu i poszło link do profilu, mail, i nazwa konta - pseudonim, ale można się po zalogowaniu domyślić kim jestem bo jest tam coś co zawiera moje dane okładce jakiegoś tam mojego projektu w okolicach muzyki, więc teraz - palnąłem błąd jak zobaczyłem Adolfa i przeglądarka zaczęła iść topornie - trzeba było zaniechać a ja jeszcze kilka razy hasło wpisałem i zalogować się nie szło czyli nie był to chyba ten serwis - uruchomiłem drugą przeglądarkę i poszło spoko, ale ktoś chyba ma wystarczające info by wejść na moje konto i tak po prostu mi namieszać, a do życia rzeczywistego - jeśli ktoś ma czyjś adres i przypadkiem mu się nie ta osoba nie spodoba bo tak uznał a ma zapędy na baodziorka to może zechcieć osobie dołożyć - skrajności, ale nie można tego wykluczyć - masa ludzi przegląda "n-k" z kont znajomych sami nie mając tam profilu - no może ktoś będzie wątpił, że tak się dzieje - jednak spotkałem się z masowymi tegoż , że ktoś przegląda u znajomych przypadkami.

  #104 18.08.2008 15:48

@Roger - ja słyszałem że 70% udziałów sprzedano komuś w Armenii - widocznie w serwisie tv dziennikarz się machnął i pomylił Estonię z Armenią .

@Mariosti - ta metoda bywa stosowana dalej czasami jak zauważyłem.

  #105 24.08.2008 10:38

tyle pisania o nic...

  #106 02.09.2008 13:23

jakie dane... przeciez tam sterta smieci a miedzy nimi jacys ludzie..... pozdrawiam wsztystkich ktorzy "wykradli" hihiih moje nazwisko i nr GG......tylko po co wam to................................. smiechu warte takie hackerstwo

  #107 03.09.2008 11:58

Oczywiście, że medialna "nagonka" na autorów Naszej Klasy wynika z typowo polskiej zazdrości. Jeśli ktoś nie rozumie, że to JA z WŁASNEJ I NIEPRZYMUSZONEJ WOLI umieściłem w bazie NK swoje dane to zrobiłem to po to aby inni je zobaczyli iewentualnie skorzystali. Paragrafy ustawy o ochrnie danych osobowych dotyczą tych sytuacji, kiedu to JA podaję swoje dane "pod przymusem", z mocy prawa. Gdyby wszystkie dane osobowe podlegały ochronie to gdzie byłyby reklamy a nawet wizytówki czy ulotki z danymi teleadresowymi. Ta nagonka na NK to paranoja!

  #108 14.09.2008 19:50

na naszej klasie są sami nieudacznicy

  #109 20.12.2008 16:26

nie dziala mi nk

  #110 14.01.2009 16:14

dla wiekszosci nasza kalsa jest dostepna baza do wykonania zlego...
jest to burdel ... rozowdy tid
ale co najgorsze swietan baza do zniszczenia komus zycia , opini itd
poniewaz nasza kalsa jest prymitywnie zabezpieczona mozna umieszczac na niej co sie cche i jak sie chce
nie zdaje sobie wiekszosc sprawy jak mozna to wykorzystac celem szantazu , grozby itd
naiwni nie rozumieja czym to grozi... byc moze tworcy naszej kalsy nie znali portalu sympatia.p gdzie umieszczalo sie fikcyjne zdjecia modelek i skrzynke zasypywalo 100 dzienni i wiecej emaili od facwetow samobojcow jak i zakochanych w fotce z internetu
otoz sprawdzilem osobiscie do dnia dzisiejszego nasza klasa jest dostepna dla kazdego i mozna powiem krotko zamienic komus teczke
zrobic z niego skonczonego lajdaka pedofila etc.
ludzie zastanowcie sie czy warto ryzykowac dobrem swoich danych , ktore mozna wykorzystac z naszej klasy?

  #111 16.01.2009 00:55

"To pozbawiło pewnej części zysków pewną specyficzną grupę ludzi, z którymi generalnie nie warto zadzierać"
Chodzi ci pewnie o gangsterów. ***** gangsterów. Każdy gangster to *****. Dobry gangster = martwy gangster.

  #112 24.01.2009 23:22

nic dodac nic ujac ja nie moge wejsc na strone startowa dla mnie jest to chore zeby ktos mugl rzadzic moimi danymi .a wogule to maja tam wielki burdel powinni sobie uporzadkowac wszystko aby ludzie nie mieli z tym problemow

  #113 04.02.2009 14:47

Dzien dobry ja mam pytanie chodzi mi o to czy ktos moze wchodzic na moja strone NK bez mojej wiedzy tzn. On byl a u mnie nic na to nie wskazuje ze byl...?

  #114 14.04.2009 14:24

Mmm. Moze tu mi pomozecie... Mam pewien problem. Na forum mojej klasy pojawilo sie zdjecie ktore nie za bardzo bym chciala zeby tam bylo. Zglosilam naruszenie i to i tak nic nie dalo. Poprosilam tez osobe ktora wstawila to zdjecie zeby je usunela niestety zignorowala to. Co zrobic?

  #115 20.04.2009 18:18

Witam mam taki problem ostatnio mój profil odwiedziła pewno osoba którą trochę znam. Kliknąłem na jej profil i obejrzałem sobie fotki itd. i wszystko niby ok.Ale nazajutrz wchodzę na mój profil i widzę że mam o 1 znajomego więcej i to tego co wczoraj odwiedził mój profil. Może mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi i skąd ja mam tę osobę w moich znajomościach.Ps: na pewno ja nie wysyłałem jej zaproszenia i żadnego nie akceptowałem.Proszę o pomoc.Z góry dzięki!! ;D

  #116 26.06.2009 17:16

witam wszystkich mam duzy problem ,maz oskarza mnie ze otworzylam mu poczte na naszej klasie bo tylko ja i on znamy haslo byla to wiadomosc od jakiej dziewczyny ktora proponuje mu blizsze pogadanie na innej stronie i tam byl meil z adreem gdzie wejsc maz twierdi ze nieotwieral tej wiadomosci a ja nie bylam wogole na naszej klasie jak sprawdzic kto to zrobil bo naprawde trudna sytuacja w domu

  #117 21.09.2009 23:51

@aga
"od jakiej dziewczyny która proponuje mu blizsze pogadanie"

Bliższe pogadanie mówisz ?Buhahaha, ciekawa spawa, pewnie mąż cie ściemnia, lej go! lej! i patrz czy równo puchnie! a jak nie, to rzuć w pierony i nie będzie problemu pogrywania panienek na NK

@Pachu
Powiem Ci szczerze też miałem taką sytuacje... nie mam pojęcia jak to mogło się stać w dodatku była "brzydka" :D

@ Foooooootki
Postraszyć policją, a jak nie poskutkuje zadzwonić 997 i powiedzieć co leży na wątrobie

iGreq   6 #118 22.09.2009 16:36

@aga
"od jakiej dziewczyny która proponuje mu blizsze pogadanie"

Bliższe pogadanie mówisz ?Buhahaha, ciekawa spawa, pewnie mąż cie ściemnia, lej go! lej! i patrz czy równo puchnie! a jak nie, to rzuć w pierony i nie będzie problemu pogrywania panienek na NK

@Pachu
Powiem Ci szczerze też miałem taką sytuacje... nie mam pojęcia jak to mogło się stać w dodatku była "brzydka" :D

@ Foooooootki
Postraszyć policją, a jak nie poskutkuje zadzwonić 997 i powiedzieć co leży na wątrobie

  #119 24.09.2009 12:23

Podobnie ma się sprawa z upublicznianiem zdjęć klasowych i osób, które kont na eNKeju nie mają . . . to jest łamanie prawa! Czy wszyscy na zdjęciu klasowym wyrazili zgodę na publikację swojej podobizny w internecie?
To jest terroryzm i udzielanie wglądu w swoją przeszłość osobom bez upoważnienia!
"W internecie" nich sobie będą politycy, sportowcy, aktorzy, śpiewacy i Ci co się tam pchają (a nie ludzie prywatni, którzy dbają o swoją anonimowość, a tracą ją przez "wykluczenie cyfrowe i prawne" innych).

  #120 22.11.2009 02:51

Piszecie o, anonimowości o, ochronie danych osobowych.Nie chcecie być znani i nie chcecie znać innych.Jest tylko jedno takie miejsce które spełni te wymogi .....BEZLUDNA WYSPA.....na środku oceanu.Ja właśnie dopłynąłem do takiej WYSPY.Mam 82 lata .Nikt nie chce ukraść moich danych osobowych, ani moich tajemnic.Nie jestem nikomu do niczego potrzebny.Stałem się NIEWIDZIALNY.Mieszkam w dużym bloku 60 rodzinnym.Mam wrażenie że ,to 60 BEZLUDNYCH WYSP.Ludzie zamknięci w swoich mieszkaniach za stalowymi drzwiami i z włączonym alarmem ....strzegą swoich tajemnic.Nikt nikogo nie zna i nie chce znać.Nie mówią ..dzień dobry ..wsiadając do windy ,ani ..do widzenia...wysiadając z niej.Pełna anonimowość.Chciałbym aby ktoś mnie spytał o moje tajemnice oto jak żyję ,jakie mam marzenia.Psssst wróg czuwa.....opamiętajmy się życie trwa tak krótko nie komplikujmy go sobie takimi bzdetami.Kiedy byłem młody, informacje o innych rozpowiadały ....plotkary....teraz robi to internet czyli nic się nie zmieniło.Zmienił się tylko nośnik informacji.Piszecie o zdradach i romansach przez internet.Ha,ha ha.Kiedy ja zdradzałem ,to kochankę trzymałem w ramionach i czułe słowa szeptałem jej do ucha.Przyjemność takiej zdrady była namacalna.Teraz zdradzają gapiąc się w monitor stukając w klawiaturę ale, przyjemność z takiej zdrady mają tylko ...wirtualną.Jeżeli ktoś nie zgadza się zemną niech napisze pod jednym warunkiem ...musi mieć ukończone 80 lat.Od młokosów krytyki nie przyjmuje.
  #121 18.12.2009 21:13

Ja mam niezły problem nie pamietam hasła na nk i loginu na e-maila na ktorym mam te konto. Gdybym tylko uzyskał na jakim e-mailu jest założone konto. I naprawde nie sypie ściemy chociaż wiem że to brzmi dziwnie. Prosze o pomoc.

  #122 28.12.2009 22:01

jak wejsc na nk jak zapomniałam hasła i nie pami9ętam daty urodzin którą dawałam??powiecie??

  #123 11.01.2010 12:52

dlaczego nie moge zmienic opisu na nk??
pomocy

  #124 17.01.2010 13:18

mam pytanie a raczej prośbe mam problem z nk nie pokazuje mi aktywnych znajomych pomimo dobrych ustawień!!! wie ktoś może o co chodzi??

  #125 26.01.2010 12:33

USUNELAM PRAWIE WSZYSKIE ALBUMY I ZOSTAL MI TYLKO JEDEN ALE LIMIT NA FOTKI JEST TAKI SAM DLACZEGO
CHODZI MI OTO ZE MIALAM GO ZAPELNIONEGO I CHCIALAM USUNAC NIEKTÓRE FOTKI ZABYM Z NOWU MIALA SPORO MIEJCSA CZEMU TAK SIE NIEDZIEJE PROSZE POWIEDZ!!!!

  #126 27.01.2010 10:42

przepraszam czy ktoś moze wie jak zmienić status klasy na prywatną z prywatnym forum .? :)

  #127 06.02.2010 21:20

Nasza klasa, a Ich kasa,
Twoje dane już sprzedane,
Teraz będziesz miał ****,
GIODO też Ci nie pomoże,
Możesz wołać; pomóż " Boże"....

W Dzienniku Internautów ukazała się publikacja i filmy z portalu
"Zobacz Jak Oni pracują ..."

http://di.com.pl/news/30198,0,Nasza_Klasa_-_zobacz_jak_pracuja_jej_tworcy_wideo....

Ano (po staropolsku) pracują ciężko już nawet na kilka sądowych wyroków zapracowali...
Pierwszy za 5k PLZ ten w "sprawie szczecińskiej"
Kilka następnych....
Ale chyba najciekawszy i najbardziej istotny jest ten Naczelnego Sadu Administracyjnego w Warszawie I OSK 667/09.

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B0351DAD7F

Znajomy ostatnio napisał od NK informację, ze ktoś jego zdjęcia publikuje bez jego zgody, jak narzazie od 3 miesięcy milczą.
Orzeczenie NSA I OSK 667/09 może być wielce pomocne w sytuacjach kiedy NK nie chce usunąć zdjęcia i stosuje „obstrukcję” odpowiadając że „nic nie mogą”
Z pewnością w przypadku pozwu cywilnego popartego tym orzeczeniem NSA sukces jest pewny


Pozdrawiam
Robert Godlewski

  #128 11.02.2010 19:57

ktos wlamal mi sie na konto nk
i zmienił dane
na dziewicza wolna eh... kosząca
i numer 0 700 **************
i usunoł mi zdjecia

zabije tego kto to zrobił
tylko niewiem jak sie dowiedzieć to sie logował i na jakim adresie?????
pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  #129 28.02.2010 18:55

mam problem z naszą klasę , jak mogę odblokować stronę startową .
Proszę o moc .

  #130 24.03.2010 17:54

Jeśli jestem zalogowana(y)na nasza klasa a nie pamientam e _ mail i hasła mogę wtedy założyć konto bez usuwania ?
Proszę o pomoc .

  #131 23.04.2010 11:50

no fajnie xd
myślę że dobrze ;**

  #132 25.05.2010 10:25

niemoge znaleść mojego E-maila pomocy zapomnialem jaki jest mój E-mail

  #133 25.05.2010 17:19

niestety coś stalo mi się z moim kontem. Obraz jest calkiem maly, i nic nie widać. czy ktoś może mi podać jakieś wskazówki jak to naprawić???

tekem   2 #134 06.09.2010 01:53

NK powinna wystosować oczojebne zalecenia co do bezpieczeństwa danych podczas konfiguracji profilu dla swoich niekumatych użytkowników - lamerów

  #135 05.11.2010 11:51

MAM KLOPOTY Z NASZA KLASA CO MAM ROBIC

  #136 01.12.2010 12:24

MAM PROŚBĘ >>> ZABLOKOWAŁAM SOBIE PROFIL I WSZYSTKICH MOICH ZNAJOMYCH .CO MAM TERAZ ZROBIC??

  #137 04.12.2010 17:43

dlaczego na moim profil nie ma takiej funkcji jak osoby które moge znać ?? na innych profilach są takie funkcje! prosze o szybkką odpowiedz ! :)

  #138 06.12.2010 17:02

A wie ktoś skąd pobrać automat do zapraszania znajomych na naszej klasie ?

  #139 07.12.2010 17:16

Do collina ...Może tu coś znajdziesz nk bot na http://www.nkautomat.blogspot.com

  #140 12.12.2010 23:51

ta Nasza Klasa,to jeden syf.Od kilku miesiecy akceptuje ten cholerny REGULAMIN i nadal nie moge wejśc na swój profil.Pomimo wysyłanych meili nikt nie odpowiada a co chwile pisza ,ze na portalu nie bylo mnie przez 2 dni. Czy to nie kpiny?

  #141 29.12.2010 14:59

Jak se zablokowałeś konto i wszystkich znajomych , nie martw się nic się nie stało .. Przecież możesz w każdej chwili stworzyć nową pocztę i nowe konto na Naszej Klasie .
To jest proste wystarczy tylko po stworzeniu poczty zabrać za tworzenie konta na NK .
Po prostu normalnie wpisz to samo jak miałeś wtedy znaczy : imię i nazwisko , miejscowość , nazwisko rodowe (jak masz), gg,skype , nr tel , i takie tam co trzeba wpisać .
A gdy to już zrobisz zaproś tych samych znajomych których miałeś wcześniej ...
I nie martw się , że Cię nie przyjmą , jak wcześniej Cię przyjęli to teraz chyba też..
A jakby nagle przestali Cię lubić to by Cię od razu wyrzucili ze znajomych ...:)

  #142 16.01.2011 12:36

Paranoja.
NK ma tylko jedna przydatną cechę, której osobiście używam.
Niezapominajka.

  #143 25.01.2011 00:45

Ostatnio dzwonili na moj numer domowy jacys cwaniaczki podajac moje imie i nazwisko itd ,wmawiali mi ze mam kredyt do splacenia.
Natychmiast usunolem konto z Nasza-Klasa.pl i zmienilem numer tel.
Teraz mam cisze i spokoj.NIEGDY wiecej juz tam sie nie zarejestruje.Tym bardziej ze sprawdzilem numer z jakiego tele dzwonili do mnie ,byl to numer z Wroclawia a Oni twierdzili ze sa z Kancelarii Komornikow z Wa-wy. CIEKAWE CO ?????????

  #144 18.02.2011 16:38

czesc

  #145 26.02.2011 08:34

Jak odblokować zdjęcia innych użytkowników, żeby móc je oglądać?

  #146 01.05.2011 20:17

Ej ja mam taki błąd ze zapisuje mi się login i hasło na nk ^^

  #147 09.06.2011 22:49

hej jak zmienić e-mail na nk?
Bo jak narazie mam z wp a chciała bym zmienic na onet, bo słyszałam ze wlaśnie z takiej poczty można sie włamac do czyjegoś profilu na nk, CZy to prawda?
a jeśli tak to jak można zmienić poczte na onet, bo mi cały czas wyskakuje błąd że błędne hasło które na 100% jest poprawne:/
Prosze o podpowiedz:)

  #148 09.06.2011 22:54

hej jak zmienić e-mail na nk?
Bo jak narazie mam z wp a chciała bym zmienic na onet, bo słyszałam ze wlaśnie z takiej poczty można sie włamac do czyjegoś profilu na nk, CZy to prawda?
a jeśli tak to jak można zmienić poczte na onet, bo mi cały czas wyskakuje błąd że błędne hasło które na 100% jest poprawne:/
Prosze o podpowiedz:)

  #149 13.06.2011 20:49

np nk-inviter.wp2.pl ma funkcję pobierania danych ;D

  #150 05.08.2011 11:54

Cała ta gadka to durny lament nad tym, że ludzie dzwonią bo podałem swój nr w książce telefonicznej.Ja zastrzegłem swój nr w książce i już nikt nie dzwoni,- proste!, ale w książce jestem,tylko.........????!!! nie wiem po co, ha, ha, haaaaaaa!
Ps,,jak kto się wilka boi,- do lasu nie chodzi'' i wszystko!.

  #151 11.08.2011 14:42

Gdzie zmienić na portalu nasza-klasa aby nie otrzymywać powiadomień o otrzymanej wiadomości na nk. e-mailem.Pozdrawiam

  #152 14.08.2011 23:12

pomóżcie bo się nie znam.....na nk. wyskoczyły mi małe literki..nie widzę poczty,kto mnie pozdrawia ectra

  #153 06.09.2011 18:49

Jak można uzyskać kredyt w polishMonday-sobota: 07:30-6: 30pm {Czas przetwarzania}.
Niedziela: 12noon-6: 30pm {Czas przetwarzania}.

Czerwca w tym sezonie.

Jestem Dick Smith, dyrektor zarządzający FIRMY SMITH pożyczki. Jestem
pieniędzy kredytodawcy certyfikat, oferujący kredyty osobom, które potrzebują kredytów
Oto kilka pytań: Czy potrzebuje pożyczki na dowolny cel, to
? Chcesz, aby zapłacić rachunki, masz problem finansowy:, Czy potrzebujesz
rozwiązanie finansowe?. Oto rozwiązanie wszystkich problemów finansowych. Ja
dać pożyczki dla tego projektu, biznes, podatki, rachunki, i dla tak wielu
Z innych powodów, nasze pożyczki są łatwe i tanie. Skontaktuj się z nami w tym
pożyczki chcesz, możemy zorganizować każdą pożyczkę, aby odpowiadał budżetu na niskim
stopy procentowej. Jeśli jesteś zainteresowany, wypełnij informacji
: Email: dicksmithloanfirm007@gmail.com

Potrzebne informacje Wypełnienie Kredytobiorcy i Return.

Nazwa :..................
Telefon :..........
Numer telefonu ...........
Kraj :....................
Adres :...................
Państwo :.......................
Sex :.........................
Kod pocztowy :.................
Wiek ..........................
Stan :............
Kwota kredytu potrzebne :.....
Czas trwania kredytu: .........
Zawód :...............
Miesięczny dochód :........

W uznaniu tego maila, możemy rozpocząć ten proces Ich daty
pożyczki. Nie ma więcej do zyskania przez uzyskanie pożyczki od firmy. kontakt
nam więcej informacji przez e-mail: dicksmithloanfirm007@gmail.com

UWAGA: Wszystkie odpowiedzi należy przesłać na adres e-mail:
dicksmithloanfirm007@gmail.com

przez
Dick Smith
Loan Company SMITH.
dicksmithloanfirm007@gmail.com

  #154 20.09.2011 15:51

jak blokowac profil zeby nikt nie wchodził do mnie z nie znajomych

  #155 29.09.2011 20:42

kosmita w rosi to worek z odchodami koni

  #156 06.10.2011 12:34

Chciałabym zmienic swoje konto zeby nie było fikcyjne czy tak mozna

  #157 22.11.2011 22:05

dopiero założyłem konto na nk i niedość że nie moge wstawić zdięcia głównego to omyłkowo zrobiłem błąd wdacie urodzenia i jest to problem hciałbym to zmienić ale nie bardzo wiem jak

  #158 27.11.2011 21:52

Czesc wam mowicie o tz zlodziejstwie danych z nk a tak na prawde to nie jest zlodziejstwo bo ludzie wiedza ze danie swoich poufnych danych na nk to znaczy danie ich ludzia wszystkim ktorzy chca przed tym nie da sie uciec to technika komuterowa i internet rozwijaja sie tak szybko ze my nie zadazamy za tym wiec nie miejcie do nikogo pretesji o wzieciu danych bo to jest wina internetu on na to pozwala

  #159 01.12.2011 12:43

A co jesli sie stanie cos wlasnie przez to ze podajemy swoje numery telefonu albo numer gg ? Co jesli moze sie cos stac przez wlasnie takie podawanie sie na internecie i publikowania sie ? Zastanowcie sie nad tym, a szczegolnie dziewczyny. Nasza Klada kiedys byla tylko po to zeby znalesc swoich starych szkolnych znajomych, a teraz ? A teraz nastolatki wstawiaja swoje nagie zdjecia, rozne propozycje sa proponowane. Nasza Klasa nie jest zlem to tylko wy musicie sie zastanowic co zrobic zeby byc bezpiecznym na stronie internetowej. To tyle :)

  #160 19.12.2011 15:09

co tam słychać u was bo u mnie spoo :-)
ten gosciu nie wie co robi ja mam nk i sie nie podniecam tak jak o anapisal xD

  #161 28.12.2011 16:49

Proszę o przywrócenie starej listy znajomych naszej klasy ,bo my ludzie mając 60 lat ,mieliśmy jeden kontakt żeby wymienić swoje poglądy życiowe czy wysłać życzenia imieninowe lub urodzinowe,a teraz jasteśmy zamknięci jak ptaki w klatce, nie macie serca i stracicie masę internautów ,a szkoda ,bo i kasa pójdzie za tym ,z wyrazami szacunku Barbara Bławicka (Zasada),pozdrawiam .

  #162 28.12.2011 17:02

Skoro pan moderator ,nie ma nam starszym ludziom ,nic do powiedzenia na ten temat ,to trudno, nk zniknie bez nas,wspomni pan moje słowa,pozdrawiam .

  #163 28.12.2011 17:04

Pozdrawiam i proszę nas zrozumieć starszych ludzi ,z wyrazami szacunku sześćdziesięciolatka Barbara.

  #164 30.12.2011 20:30

Hey mam problem poniewaz mam zalozone konto nk , problem w tym ze zapomnialam jaki e-mail podalam , znam login a zapomnialam hasla niewiem co mam zrobić , PROSZE o pomoc , dziękuję ,,

  #165 13.01.2012 13:37

Rezygnuję nk.pl.NK to niebezpieczne!:|

  #166 21.01.2012 16:28

Mam problem dotyczćy właśnie konta na naszej klasie,który mi nie daje spokoju od ponad "chyba" to jest już ponad rok czasu...więc tak w skrócie : ktoś włamał mi się na moje konto na nk i to nie z mojego komputera,z jakiegoś innego , musiał skądś mieć moje dane no,ale...te konto nadal istnieje,a ja chcę by je usunąć,bo mam juz nowe,ale niektórzy myślą,że mam i tamte i w ogóle...,to jest okropne... nie chce mieć tamtego starego konta,nie chcę by ono istniało.! Błagam pomózcie,ja do tego starego konta nie pamietram nic , ani hasła,ani loginu,ani adresu e-mail-NIC KOMPLETNIE,bo to już dawno się ktoś mi włamał,nie wiem co teraz z tym zrobić.? Chyba trzeba się na te stare konto włamać i je po prostu usunąć.? Proszę pomóżcie,to jest mój obecny adres,więc piszcie jak coś : bambula345@wp.pl . ! HELP.

  #167 19.02.2012 20:06

DLACZEGO NIE MOGE WEISC NA NASZA KLASE SKORO MAM ZALOZONE KATO?

  #168 20.02.2012 18:32

napisze piosenke a gdy bylem taki maly to nie wiedzialem czto jest zycie kocha ja a ty nie zostaw mnie ha

  #169 15.03.2012 16:21

no dobrze

  #170 16.03.2012 19:52

ktoś mnie usunął z nk , nie wiem jak , ale chciałbym sie tam znów zarejstrować , jak mam to zrobić ? wszystkie moje wpisy zostają odrzucone , jakas paranoja nawet konto fikcyjne mi odrzuca , proszę o pomoc

  #171 16.03.2012 20:04

co Ty nikomu nie odpowiadasz ? bo tak czytam a tu nic z tego nie wynika , jesteś realny czy taki jak nk ?

  #172 22.10.2012 08:29

dlaczego nie moge wejsc na nasza klase skoro mam zalozone konto

  #173 29.12.2013 19:03

@Delta (niezalogowany): tez sensowne dlatego ja tego typu danych nie pokazuje a jak ktos chce moj nr niech pisze.aktualnie zrezygnowalam z nk

  #174 11.02.2014 23:21

jeśli potrzebujesz prawdziwego i uzasadniony pożyczki po prostu napisz do nas poprzez e-mail, jak johnlutherloanfirm1@outlook.com
pozdrowienia

  #175 10.04.2014 12:19

Dlaczego nie umię założyć konta na nk.pl na tym e-mailu na którym już usunęłam konto?

  #176 10.09.2014 19:24

Czy można usunąć duzo znaj na raz ?

  #177 14.11.2014 16:20

jak wejść na nk bez e-mailu

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.