Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Norton 360 to kompleksowy program zabezpieczający dostarczany wraz z pakietem usług online. Chroni przed wirusami, hakerami, phishingiem, programami spyware, rootkitami, a dzięki metodom heurystycznym i ochronie proaktywnej, także przed nieznanymi jeszcze zagrożeniami.

Galeria programu

Norton 360 wyposażony jest ponadto w mechanizmy kopii zapasowych - producent udostępnia każdemu użytkownikowi do 2 GB przestrzeni magazynowej online. Specjalne narzędzie monitoruje zmiany i synchronizuje magazyn w czasie bezczynności komputera. Możliwy jest także backup na standardowe nośniki. Oddzielna funkcja przeprowadza dostrajanie komputera, np. poprzez defragmentację dysków, oczyszczanie systemu ze zbędnych plików czy pozostałości itp. Opcjonalnie można również zainstalować moduł kontroli rodzicielskiej i filtr antyspamowy.

W najnowszej wersji programu znajdziemy szereg mechanizmów chroniących użytkownika przed wirusami i przypadkami kradzieży tożsamości. Ponadto aplikacja zabezpiecza naszą aktywność w Sieci związaną między innymi z robieniem zakupów, korzystaniem z bankowości elektronicznej czy przeglądaniem stron zawierających poufne treści. Program został wyposażony także w narzędzia do tworzenia kopii zapasowych, przyspieszania pracy komputera i kontroli rodzicielskiej. Ciekawie prezentuje się również funkcja Insight, która na bieżąco śledzi pobierane dane i dokonuje ich oceny w oparciu o system reputacji.

Wśród wbudowanych w program systemów zabezpieczających znajdziemy także mechanizm SONAR, którego zadaniem jest ochrona przed zagrożeniami typu zero-day. Norton 360 potrafi także monitorować aktywne aplikacje i ostrzega użytkownika, gdy któraś z nich zbytnio obciąża komputer. Poprawie uległa ponadto ogólna wydajność aplikacji - dzięki przeprowadzonej przez deweloperów optymalizacji operacje takie jak tworzenie i odzyskiwanie danych z kopii zapasowych trwa szybciej i pochłania mniej zasobów systemowych.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 15 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Norton Security – ochrona jako usługa

75
OPROGRAMOWANIE 19.08.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W tym roku nie zobaczymy już nowych produktów z popularnej marki Norton. Firma Symantec od lat tworząca pakiety zabezpieczające postanowiła podjąć bardzo karkołomny krok i połączyć wszystkie swoje obecnie dostępne produkty w jeden, świadczony jako usługa, a nie typowe oprogramowanie. Zmiana ma związek ze zbliżającą się premierą nowego produktu tego producenta, który zadebiutuje na początku jesieni. Połączenie ma na celu zwiększenie czytelności oferty firmy, a także osiągnięcie większych bezpośrednich zysków. Obecnie testowany pakiet o nazwie Norton Security ma docelowo zastąpić dostępne…

Recenzje użytkowników

ekspresowa instalacja, niska zasobożerność, skuteczność
Sejf tożsamości wspiera jedynie IE i FF, Antispam wspiera właściwie tylko jednego klienta poczty, brak darmowego kontaktu z pomocą tech. po 17.

Norton – ilekroć nazwa ta pojawia się na łamach dobrychprogramów dochodzi do dyskusji na temat wad i zalet samego antywirusa czy całego pakietu zabezpieczającego. Oczywiście dzięki takim dyskusją użytkownicy mogą dowiedzieć się wielu cennych informacji podczas wyboru pakietu zabezpieczającego chroniącego komputer przed zagrożeniami z sieci. Jako kilkuletni użytkownik produktów firmy Symantec chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami do już piątej wersji pakietu Norton 360.

W związku z wcześniejszym korzystaniem z Norton 360 4.0 pakiet został tylko zaktualizowany. Sam proces aktualizacji trwał krótko, a jego przeprowadzenie wymaga od użytkownika jedynie dwóch kliknięć myszką. Okno główne programu nie zmieniło się znacząco, zmieniły się ikony zadań, a u dołu ekranu pojawiła się mapa zagrożeń sieci. Po kliknięciu na nią dowiadujemy się o najbardziej zagrożonych miastach na kontynencie który wybierzemy, a także ilości wystąpień niebezpiecznych zdarzeń. Po wybraniu jednego z trzech przycisków w prawym dolnym rogu możemy naszą mapkę zmienić na widok programu Norton SafeWeb lub Online Family. SafeWeb umożliwia sprawdzenie witryny pod kątem zagrożeń i uciążliwości.

Przykładowy raport wygenerowany przez Symanteca obejrzeć można pod linkiem:
http://safeweb.norton.com/report/show?url=www.dobreprogramy.pl

Druga opcja to Norton Online Family – służy do ochrony dziecka w Internecie. Tej części internetowego pakietu zabezpieczającego nie testowałem, głównie dlatego, że nie mam kogo chronić przed niewłaściwymi treściami zamieszczonymi w sieci. Takie różnice zauważy zwykły śmiertelnik korzystający z Norton 360 5.0.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo – „w najnowszej wersji pakietu znajdziemy szereg mechanizmów chroniących użytkownika przed wirusami i przypadkami kradzieży tożsamości.” Zweryfikuje to codzienność i użytkownicy. Produkt posiada także bardzo ciekawą funkcję – synchronizację pakietu z naszym kontem na portalu społecznościowym Facebook. Pakiet sprawdzić może czy łącza na tablicy Facebook są bezpieczne. Oczywiście z pakietu nie zniknęły takie mechanizmy jak Sejf tożsamości czy kopia zapasowa. Wciąż możemy korzystać z naszego wirtualnego konta na dysku serwera firmy Symantec, gdzie możemy przechowywać nasze najważniejsze dane.

Ja jednak chciałbym zatrzymać się chwilkę przy pierwszej technologii jaką jest Sejf tożsamości. I nie chodzi tu o jego używanie czy przydatność, lecz o brak wsparcia dla większości przeglądarek. Chcąc wykorzystać tę technologię zmuszeni jesteśmy korzystać z Internet Explorera lub Firefoxa. Producent nie przewidział wsparcia dla żadnej innej przeglądarki. Mówiąc krótko – chcąc wykorzystać w pełni nasze oprogramowanie korzystaj z Firefoxa lub Internet Explorera.

Podobnie sprawa ma się w przypadku filtra antyspamowego – Narton Antispam wspiera jedyni Microsoft Outlook i Outlook Express… Pewnie większość z was pomyślała „Chwila… Outlook Express to czasy Windows XP, teraz można zainstalować jedynie Pocztę Systemu Windows Live, zresztą od czasów Windows Vista w systemie jest Poczta Systemu Windows”. Macie rację – producent nie przewidział wsparcie dla Poczty Systemu Windows. O alternatywnych programach pocztowych wspominać nie ma sensu. Reasumując – Antispam przeznaczony jest jedynie dla Microsoft Outlook z pakietu Office.

Większość dyskusji czy to na forum czy pod komentarzami dotyczy jednak apetytu Nortona na zasoby. Podczas kilku lat używania trzysta sześćdziesiątki miałem z tym problem tylko raz. 100% użycia procesora i pamięci podczas każdej aktualizacji. Było to jednak w wersji 4.0, a po jednej z aktualizacji problem minął. Obecnie problemów „zżerania zasobów” minął. Komputer chodzi szybko i płynnie. Praktycznie niezauważalna jest praca pakietu, nawet podczas aktualizacji. Przy skanowaniu komputer zwalnia, jednak nie jest to mocno uciążliwe (dla mnie dużo bardziej uciążliwy jest hałas wytwarzany przez mój głośny dysk twardy).

Podsumowując: pakiet Norton 360 to dobre rozwiązanie, które nie ma potężnych wymagań sprzętowych do płynnego działania. Posiada wiele ciekawych rozwiązań, m.in. sejf tożsamości. Nie rozumiem jednak wsparcia Antispam dla starego i nierozwijanego już obecnie Outlook Expressa. Jednak jeszcze bardziej zastanawia mnie fakt dlaczego producent w kolejnej wersji aplikacji nie rozszerzył ilości wspieranych przeglądarek przez sejf tożsamości czy klientów pocztowych przez filtr antyspamowy.

03.02.2011 00:56 | Recenzja do wersji 5.0.0.125
Niewielki apetyt na zasoby systemowe, skuteczność, kompleksowość, ekspresowa instalacja, poprawne ustawienia domyślne
Brak standardowej, łatwo dostępnej kwarantanny, mocne obciążanie procesora w czasie skanowania

Norton 360 to kompleksowy pakiet zabezpieczający system operacyjny z rodziny Windows. W jego skład oprócz standardowych modułów antywirusowego czy zapory sieciowej wchodzą także narzędzia do zarządzania autostartem czy umożliwiające tworzenie back-up'ów danych na dyskach sieciowych.

Instalacja pakietu jest dziecinnie prosta - sprowadza się do kilku kliknięć i rejestracji pakietu (bez niej Norton oferuje pełną funkcjonalność jedynie przez okres 30 dni); całość trwa - w zależności od sprzętu - około minuty. Po instalacji oczywiście uruchamiana zostaje automatyczna aktualizacja samego programu, jak i baz wirusów do najbardziej aktualnej wersji. W głównym oknie programu uzyskujemy dostęp do najważniejszych modułów programu oraz do konfiguracji poszczególnych zadań.

Pierwsza z grup to Zabezpieczenie Komputera: w module tym możemy sprawdzić czy komputer jest należycie chroniony (statusy wszystkich poszczególnych składników systemu); możemy także zaplanować bądź uruchomić skanowania żądanego obszaru (skanowanie szybkie, pełne i użytkownika), dokonać aktualizacji pakietu bądź też zarządzać konfiguracją zapory sieciowej wbudowanej w pakiet. Wbrew powszechnym opiniom w zaporze można dość szczegółowo definiować zasady - nie tylko te ogólne, stosowane do całego ruchu sieciowego, ale i dla poszczególnych programów (definiowanie po adresach IP oraz numerach i typach portów). Zabezpieczenie komputera obejmuje także ochronę przeglądarki internetowej (IE oraz FireFox), wyświetlanie informacji o odwiedzanych bądź wyszukiwanych w Google witrynach czy też sprawdzanie pobieranych na dysk lokalny plików. Oprócz ochrony antywirusowej i zapory sieciowej w skład zabezpieczeń wchodzi moduł antyspamowy, działający niestety tylko z programami MicroSoft'u, a także moduł kontroli rodzicielskiej. Ten ostatni instalowany jest jako dodatkowy pakiet pobierany bezpośrednio ze strony producenta.

Wśród zadań pakietu warto zwrócić uwagę na ciekawą funkcją, którą jest funkcja Ochrony luk w zabezpieczeniach - informuje ona o lukach znalezionych w programach zainstalowanych na dysku lokalnym. Przydatnym jest także raport miesięczny, który podsumowuje, co "ciekawego" z zabezpieczeniami działo się na komputerze w minionym miesiącu. :)

Druga grupa zabezpieczeń to Ochrona Tożsamości, w skład której wchodzi Norton Safe Web, czyli rzeczywista ochrona przeglądarki w czasie przeglądania zasobów sieciowych oraz zapobieganie wyłudzeniu danych przez niebezpieczne witryny. Ochrona to także sejf tożsamości, w którym przechowywać możemy nasze hasła tak, by nie wpisywać ich bezpośrednio w czasie logowania do serwisów - wystarczy zalogowanie do sejfu, który wykona za nas resztę pracy.

Kolejne dwie grupy istotnie wyróżniają Norton'a 360 od produktów Norton Internet Security. Pierwszą z nich jest Kopia zapasowa. Dzięki niej możliwe jest tworzenia kopii najważniejszych dla nas danych - nie tylko na dysku twardym komputera, ale także na serwerach zewnętrznych - standardowo wraz z licencją otrzymuje się przestrzeń 2 GB na kopie danych; oczywiście za dodatkową opłatą możliwe jest jej powiększenie.

Ostatnia z grup głównych zawiera drobne narzędzia do optymalizacji komputera. Znajdziemy wśród nich narzędzie do defragmentacji dysku twardego, usuwania z niego plików tymczasowych oraz do czyszczenia i optymalizacji rejestru. Przydatny okazuje się także menadżer uruchamiania, w którym możemy wyłączyć niepotrzebnie uruchamiane na starcie programy, bądź też zezwolić Norton'owi, by uruchomił je sam - w celu przyśpieszenia startu - dopiero po pełnym uruchomieniu systemu.

Pakiet umożliwia dodatkowo wyświetlanie bardzo przejrzystych graficznych statystyk dotyczących zużywanych zasobów systemowych czy też zagrożeń, które zostały zablokowane w zdefiniowanym przez użytkownika czasie (domyślnie są to okresy miesięczne). Możliwe jest także przeglądanie historii, logów oraz generowanie raportu diagnostycznego o działaniu systemu.

Bez wątpienia największą zaletą programu jest jego lekkość i niewielki apetyt na zasoby sprzętowe oraz świetna skuteczność w wykrywaniu niebezpieczeństw. Praktycznie większość operacji nie wymaga żadnych potwierdzeń ze strony użytkownika; a gdy już pojawiają się komunikaty, są one bardzo przejrzyste i jednoznacznie informują użytkownika o tym, co się dzieje bądź działo. Pakiet więc można zdefiniować jako "zainstaluj i zapomnij". Na plus świadczy także nowoczesny i ładnie zaprojektowany interfejs.

Oczywiście nie ma produktu idealnego - ten także ma swoje wady. Największą z nich jest w niektórych przypadkach zbyt duże poleganie programu na systemie reputacji. Bardzo szybkie aktualizowanie aplikacji może skończyć się alertem o wykryciu zagrożenia - bowiem na przykład mniej niż 100 użytkowników na razie dokonało aktualizacji. A gdy się już tak stanie, że program zostanie zablokowany, nieźle trzeba naszukać się możliwości jego przywrócenia - trzeba to zrobić przez szczegóły historii; brak bowiem w pakiecie standardowej kwarantanny.

Ogólnie w 10 stopniowej stali pakiet Norton 360 można ocenić na 9 punktów - za te kilka niedogodności... W końcu nie ma bowiem produktu idealnego. :)

09.12.2010 23:59 | Recenzja do wersji 4.1.0.32

Komentarze

abrateks   1 #463 26.12.2014 10:46

@Anonim (niezalogowany): Ustawienia > Ochrona w czasie rzeczywistym > Włącz ochronę przy rozruchu > zmienić na "Agresywny" a wyjaśnienie jest dość proste: dublują się procesy Nortona, stąd dwie ikonki w trayu. pozdrawiam

Lenovo   6 #462 25.12.2014 11:56

Uważam program za bardzo dobry i lepszy od NIS który zużywa do 80% procesora podczas i po aktualizacji.Nie generuje błędów.Jest funkcjonalny i odpowiednio reaguje na spyware czego nie potrafi NIS. Polecam.

tiger77   2 #461 09.10.2014 21:03

@forester9: Ten link co podałeś to jest na ile czasu ten Norton? i to jest zwykły nowy Norton bez kopii czy z?

forester9   5 #460 26.09.2014 20:06

Norton Security 2015 22.0.0.110 PL:
http://buy-download.norton.com/downloads/2015/22.0/NS/PL/NS-TW-22.0.0-PL.exe

Klucz z NIS 2014 nie pasuje (z innych produktów serii 2014 też), ale zadzwoniłem do pomocy technicznej Symantec Polska i w zamian za cztery licencje NIS 2014, które miałem aktywowane, otrzymałem BEZPŁATNIE klucz do Norton Security 2015 na rok na 5 komputerów (jestem zarejestrowanym użytkownikiem).
Piewsze wrażenia z korzystania z pakietu są jak najbardziej korzystne. Interface Norton Security podobny jest do Nortona 360, a menu jest czytelne i iintuicyjne. Nielubiących koloru zółtego w oknie głównym informuję, że w tej chwili są to kolory biały i zielony.

tiger77   2 #459 25.09.2014 10:26

@Anonim (niezalogowany): Bo do Opery nie ma tego paska niestety ;/ tylko firefox chrome IE..Może w nowszej wersji będzie wsparcie dla Opery żeby ten pasek był.

  #458 13.09.2014 11:34

Szukam linka do Norton 360 Premier w wersji angielskiej

  #457 30.08.2014 17:38

@K77Paul: Mam tak samo pojawiają się czasami dwie ikonki..Ciekawi mnie dlaczego tak jest, nawet jak kliknę jedną to otwiera się program tak samo jest z drugą..ps.Zainstalowałem Operę ale pasek Nortona się nie zainstalował ktoś wie czemu.?

  #456 21.08.2014 01:49

Norton nie wspiera Chrome (tylko IE) i to największy mankament tego programu

jurecki   5 #455 31.07.2014 21:00

Pakiet ful wypas,najlepszy jaki może być

  #454 19.07.2014 10:46

a ja mam pytanie jak w windows 8 zrobic, zeby norton uruchamial sie przy starcie bez podawania hasla. wiem, ze glupie pytanie ale z komputera korzysta moj brat kompletny laik i zawsze klika na nie co skutkuje tym, ze norton nie jest aktywny a potem musze usuwac setki virusow

  #453 20.05.2014 23:56

...jak to jest i skąd się to bierze ??? ... Pobierasz Nortona 360 274 MB - instalujesz i masz 769 MB, jak może antyvir mieć tyle. Może ktoś mi to wyjaśni ...

  #452 30.03.2014 23:24
slavek12   3 #451 24.02.2014 21:41
djdavemix   4 #450 10.02.2014 19:36

@K77Paul: Oczywiście - najnowsza wersja Nortona 360 bez problemu działa np. na Windows 8.1 x64.
Jedyny problem jest z sejfem po aktualizacji Chrome. Często wtyczka Nortona się "wykrzacza".

K77Paul   2 #449 19.01.2014 21:51

Czy ktoś wie dlaczego pojawiają się dwie ikonki Norton 360 na pasku?

K77Paul   2 #448 11.01.2014 12:37

Czy aplikacja Norton 360 (32-bity) działa prawidłowo w systemie Windows 8 (64-bity)?
Dziwi mnie, że Symantec nie ma programów 64 bitowych :-(

  #447 19.11.2013 11:15

Testuję ten program od ponad 30 dni (przedłożono mi wersję testową o kolejne 30 dni). Jestem zachwycony lekkością, szybkością działania, małym obciążeniem systemu, szybkimi aktualizacjami, czasem instalacji itp. Nie wiem jak będzie ze skutecznością ochrony. Dziwię się portalowi, że nie zamieszcza recenzji najnowszej wersji. W końcu Norton 360 i Norton Internet S. mają najwięcej pobrań z portalu.

dawidof   4 #446 19.10.2013 19:29

Sprawdziłem BD is, kaspra i 360. Komp mam słaby i tylko na nortonie śmiga bez obciążenia. Jednak gdybym miał super maszynę to wybrałbym BD is. Kupiłem nortona 360 i wszystko działa jak trzeba, jeśli masz komputer z xp, 2rdzenie i 4 g ramu radzę wybrać norotna.

  #445 19.10.2013 11:23

Dobry program, ale niech ktoś mi to wytłumaczy ??? .... Pisze, że (waży) 220 MB - mam Vistę i Windows 7 ..... Po zamontowaniu na Viście jest już 530 MB a na Windows 7 420 !!! ..... Jak to jest możliwe i skąd się to bierze ???

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.