r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nova Launcher

Strona główna Android Personalizacja Launchery
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Nova Launcher to udostępniony za darmo program uruchamiający (launcher) dla platformy Android. Nova cechuje się przede wszystkim bardzo dużą szybkością działania, oraz niewielkim użyciem pamięci operacyjnej. Oprócz podstawowych zadań, czyli wyświetlaniem pulpitu, zarządzanie dostępnymi tapetami, ich przycinanie, oraz wyświetlanie listy aplikacji i widgetów, aplikacja pozwala na znacznie większą personalizację urządzenia.

Galeria programu

Zaawansowany launcher pozwala przede wszystkim na zarządzanie pulpitami, dockiem i listą aplikacji – ustalanie ich ilości, marginesów, siatki aplikacji. Nie zabrakło w nim również możliwości tworzenia nowych zakładek, oraz folderów na liście aplikacji, a także ukrywania wybranych aplikacji z listy. Użytkownik może również personalizować działanie za pomocą opcji włączania/wyłączania efektów, zmiany ich rodzajów, szybkości animacji. Aplikacja daje do dyspozycji obsługęgestów na ekranie głównym, dzięki którym możliwe jest wykonanie określonej akcji np. otwarcie wybranej aplikacji po dotyku dwoma palcami jednocześnie.

Dzięki dodatkowemu modułowi Tesla Unread, launcher Nova pozwala ponadto na wyświetlanie ilości powiadomień bezpośrednio przy ikonkach aplikacji np. liczbę nieprzeczytanych wiadomości na poczcie GMail. Dla osób często dokonujących zmian, zaletą będzie również możliwość wykonywania i przywracania kopii zapasowej programu uruchamiającego i zawartości pulpitów. Część z opcji (np. gesty) zarezerwowana jest dla rozszerzonej wersji płatnej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nova Launcher 4.0 nareszcie jest: Material Design może być jeszcze lepszy

37
OPROGRAMOWANIE 14.05.2015 | Łukasz Tkacz

W sklepie Google Play pojawiła się długo oczekiwana, nowa wersja programu uruchamiającego Nova Launcher. Ta bardzo popularna aplikacja doczekała się ogromnych zmian, większość z nich dotyczy natomiast wprowadzenia interfejsu zgodnego z założeniami Material Design. Czy autorom udało się to osiągnąć? Każdy zainteresowany powinien sprawdzić to samodzielnie. Wydawać by się mogło, że wprowadzenie interfejsu zgodnego z tym, co promuje firma Google, nie wymaga zbyt wiele pracy. W przypadku Novy potrzeba było jednak aż ośmiu miesięcy i wielu wersji testowych, zanim do sklepu trafiła wersja stabilna.…

Nova Launcher 3.2 wnosi elementy Lollipopa do starszych wersji Androida

12
OPROGRAMOWANIE 22.10.2014 | Tomek Kondrat (eagleeyetom)

Android Lollipop był tematem wielu artykułów, które pojawiły się na łamach naszego portalu w ostatnich tygodniach. Część twórców aplikacji postanowiło przenieść funkcje znane z nowej dystrybucji Androida do swoich projektów. Jedną z aplikacji, która właśnie otrzymała aktualizację wnoszącą elementy Androida 5.0, jest Nova Launcher. Twórcy launchera, zespół TeslaCoil Software, przyjęli dość prostą taktykę. Nova Launcher ma czerpać garściami z Google Now, dając przy tym użytkownikom możliwość zmiany niemalże każdego elementu. Nie inaczej jest z wersją 3.2, która właśnie trafiła do Sklepu Play.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 18.06.2016 15:45

Wersja darmowa bardzo okrojona, to co inne launchery mają w standardzie (rozmiar ikon, ukrywanie aplikacji, powiadomienia na ikonach...) Nova udostępnia dopiero w wersji płatnej, aktualnie w cenie 24 zł. Delikatna przesada.

MrBeckham666   18 #4 27.04.2016 15:29

smart launcher jest ciekawy ponieważ jest lepiej zoptymalizowany niż trebuchet w CM działa naprawde dobrze przy czym minimalnie obciaża pamięć.

Szuri21   16 #3 12.07.2014 09:07

@majka420

Aby wyświetlały się powiadomienia na ikonach, po pierwsze należy mieć wersję płatną aplikacji Prime, ona odblokowuje kilka innych ciekawych funkcji. Dodatkowo należy zainstalować osobny programik TeslaUnread. Wtedy w opcjach Novy Launcher można dostosować wygląd powiadomień na ikonach.

majka420   3 #2 09.06.2014 11:24

w jaki sposób ustawić powiadomienia na ikonach?

VEN   6 #1 18.10.2013 17:20

przede wszystkim bardzo szybki lancher, i sporo możliwości konfiguracyjnych. Osobiście polecam

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.