Pobierz program Asystent pobierania włączony

Całkowicie bezpłatne, polskie narzędzie służące do oczyszczania zawartości dysków twardych ze zbędnych plików, zajmujących jedynie przestrzeń dyskową i powodujących spadek wydajności systemu operacyjnego.

Galeria programu

Odkurzacz rozpoznaje około 6500 zbędnych obiektów tworzonych przez najpopularniejsze oprogramowanie – pliki tymczasowe, kopie zapasowe, raporty, dzienniki zdarzeń, obce pliki językowe, zbędne pliki multimedialne oraz obiekty utworzone przez złośliwe oprogramowanie i pozostałe po odinstalowanych programach. Program umożliwia także porządkowanie zawartości rejestru systemowego i usuwanie zablokowanych plików, a wbudowane monitory informują o poziomie zaśmiecenia dysku i tzw. porzuconych folderach.

Zaletą Odkurzacza są aktualizowane bazy sygnatur, które zapewniają wykrywanie nowych „śmieci” na komputerze użytkownika.

Zmiany w wersji 13

Najnowsza wersja 13 wprowadza przede wszystkim nowy interfejs użytkownika, który łączy najważniejsze elementy związane z czyszczeniem w jednej aplikacji. Poszczególne etapy czyszczenia i zarządzania, zostały podzielone na łatwo dostępne, tematyczne zakładki. Odkurzacz 13 i jego wewnętrzna baza rozpoznająca zbędne obiekty, zostały napisane od podstaw, dzięki czemu uzyskano około 70% przyśpieszenie skanowania i wyraźną poprawę pracy wymagających operacji, jak czyszczenie i tworzenie kopii bezpieczeństwa. Nowe sygnatury, oprócz przyśpieszenia, zwiększają także bezpieczeństwo czyszczenia oraz dają nowe, zaawansowane możliwości konfiguracji. W nowym Odkurzaczu zrezygnowano z dalszego rozwijania modułów. Jednak nadal możliwe jest korzystanie m.in. z Menedżera Rejestru. Podczas instalacji możesz zezwolić na ich zachowanie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Częste aktualizacje baz i programu, Szybkość działania, znajduje bardzo dużo zbędnych plików, kopie zapasowe, wygląd
Brak
ocena użytkownika

Odkurzacz wyróżnia się wieloma zaletami:

Znajduje bardzo dużo zbędnych plików których inne programy nie znajdują, ma bardzo dużą bazę zbędnych plików, posiada kopie zapasowe usuwanych plików oraz możliwość szybkiego przywrócenia plików z kopii, odk13 z większości cechuje się 4-roma modułami "Szybkie czyszczenie dysku", "Wyszukiwanie zbędnych plików", "czyszczenie autostartu (wskazuje które są zalecane do usunięcia i obciążają komputer)", "Wyszukiwanie zbędnych folderów (znajduje puste foldery porzucone przez np. usunięte aplikacje albo po prostu puste i nie używane)".

Odkurzacz ma także możliwość wyboru trybu wyszukiwania w nich są m.in "Podstawowy (zalecany dla zwykłych użytkowników komputerów którzy nie mają pojęcia o większości plików i nie są zaawansowani)", "Rozszerzony (dla użytkowników trochę obeznanych w tych plikach i wiedzących że tryb ten może jak i zaawansowany pomylić się i np. wykryć plik w formacie ".bak" a plik ten może być ważnych składnikiem w jakiejś grze powiedzmy (mam na myśli w tych starych z lat wcześniejszych niż 2005) ", "Zaawansowany (tryb inaczej zwany diabelskim, tryb ten zalecany jest włączanie tylko użytkownikom którzy wiedzą co robią i muszą każdy plik znaleziony kontrolować uważnie czy ten plik nie jest czasem ważny i im się nie przyda, oczywiście tryb zaawansowany znajduje najwięcej plików)", "Cenzury (Tryb dzięki któremu możemy znaleźć niecenzuralne pliki np. z wulgaryzmami, albo filmy xxx, aby ochronić młodszych użytkowników komputera, zalecane jest regularne skanowanie w tym trybie jeśli komputera używają także osoby w wieku poniżej 15 lat!)".

Kopie zapasowe są w programie z kilku powodów, aby odzyskać wybrane przez nas usunięte pliki, gdy np. jakiś program przestał działać, albo gdy odkurzacz usunął plik np. historii użytkowania jakiejś aplikacji i użytkownik chciał by powiedzmy sprawdzić co ten program robił w trakcie używania ;) Na koniec dodam że nie polecam początkującym użytkownikom grzebania w ustawieniach, ponieważ można coś poprzestawiać i cyk... program może przestać poprawnie działać, a więc trzeba robić to ostrożnie :D

08.05.2013 20:23 | Recenzja do wersji 13.3.0.1584
Stałe bazy, częste wersje, skiny, bezpieczeństwo.
Brak
ocena użytkownika

Instalacja
Odpalam instalatora, przechodzę przez jak zwykle "Dalej, Akceptuj, Dalej, Dalej, Instaluj". Instalacja zatrzymała się. Moje przerażenie to takie, że wszystko się zawiesiło. W końcu pokazał się Konfigurator Pierwszych Ustawień, który z łatwością poprowadził mnie przez ustawienie ważnych ustawień Odkurzacza. Umożliwił wybranie skórki, wybrałem ostatnią. Wciskam OK, rozpoczyna się proces wypakowywania plików. Po zakończonym procesie instalacji zabrałem się za czytanie zmian. Wiele błędów zostało poprawionych. Klikam "Dalej" i zaznaczam "Uruchom Odkurzacz". Po miniaturce na KPU już wiem, jak w przybliżeniu Odkurzacz może wyglądać.

Program.
Uruchomił się o to Odkurzacz z interesującym ciekawym zielonym "czymś". Po sekundzie rozpoznaje, że to samouczek "każe mi" od razu przejść do skanowania. Lecz moje ciekawości nie obiegają końca. Najbardziej podoba mi się użyta wstążka, którą lubię w Word 2007. Na pierwszy rzut oka to wygląda na zwykłe proste zakładki. To kryje w sobie coś więcej. Przechodzę sobie po zakładkach. Właże na "Wybor trybu". Ciekawe jest wybieranie trybu sprzątania, którego przenigdy nie widziałem w innych programach tego typu.Przechodzę na Zaawansowany. Lista trybów aż się zacina, jest trochę za mała, ale ważne, że filtrów jest duuużo. Przechodzę na "Opisy filtrów", co widzę? "Nieobsługiwany", skoro tak, to dlaczego tkwi w programie? Może ma jakąś "scenke do odegrania"? Nie ważne, ważne, że to wszystko w trakcie skanowania jest analizowane i dba o moje bezpieczeństwo. Mogę sobie zobaczyć statystyki - filtrów 6177, a to jest naprawdę dużo. Moje oczy zdumiały, jak zobaczyły "foldery szkodliwe". To znaczy, że program jest "super-mini-antywirusem". Przechodzę dalej, widzę "Kopie i raporty". Od razu wiem, że łatwo jest wszystko przywrócić - zaznacz i kliknij. Przechodzę na "Wykluczenia". Moje zdumienie - wykluczone pliki. Mogę również sobie wykluczyć własny plik, folder. Dobra, przechodzimy do skanowania. Skanowanie dość długie przy "zaśmieconym" dysku, ale obiektów więcej, więcej i więcej. Zakończyło się. 1230 obiektów, 187 MB. Przerażenie? Owszem, dysk taki niewinny... Klikam "Zaznacz" i "Usuń". Widzę... okienko z tworzeniem Kopii. Trochę to potrwa, ale po zakończonej operacji nic nie muszę robić - usuwają się pliki. Skończyło się, patrze dla pewności do "Kopie i raporty". Jest, jest moja kopia. Przywróce, zobaczę jak to się robi. Zaznaczam i klikam "Odzyskaj". Co? Nic nie musiałem klikać więcej?? Wszystko powróciło do swoich folderów. Robię znowu skanowanie, bo znowu mam te "Śmieci".

09.04.2011 17:35 | Recenzja do wersji 12.6.0.9

Komentarze

werr (niezalogowany) 02.09.2014 12:01 #1222

Sam program bardzo przydatny i do tej pory nie miałem większych problemów ,ale wczoraj niestety pierwszy raz się zawiesił .W czasie usuwania zbędnych plików dochodzi do 64% postępu i zatrzymuje się na C:\ VTRoot\HarddiskVolume1\Dokuments and Settings\własciciel\Ustawienia lokalne\Temp...,po 5 minutach użycie procesora wzrasta do 51% i koniec .Trzeba wyłączyć zamykając proces .

Anonim (niezalogowany) 16.08.2014 13:59 #1221

Polecam, korzystam od pierwszej wersji. Jak dla mnie majleprzy

MrBeckham666  28.06.2014 21:46 #1220

program jest bezpieczny nawet przy skanowaniu zaawansowanym nie usuwa ważnych plików.

widocznie używają go ludzie co nie potrafią czytać.

jeden z lepszych udanych polskich programów.

sokoleokopr  28.06.2014 21:30 #1219

Ogólnie program średni, często usuwa ważna pliki... za dużo z nim kłopotów.

Pilsunion  28.06.2014 18:49 #1218

@Norton360 (niezalogowany): MI wyskakuje ostrzeżenie ze strona słynie z rozsyłania malware... ;(

opi  13.04.2014 21:31 #1217

W takim razie usuń katalog MSOCache
I ewentualnie zainteresuj się katalogiem: Config.msi

Oba są ukryte na partycji systemowej (C).

opi  13.04.2014 21:31 #1216

W takim razie usuń ukryty katalog C:\MSOCache
I ewentualnie zainteresuj się katalogiem: C:\Config.msi

opi  13.04.2014 21:31 #1215

W takim razie usuń ukryty katalog C:\MSOCache
I ewentualnie zainteresuj się katalogiem: C:\Config.msi

Norton360 (niezalogowany) 13.04.2014 15:02 #1214

Przy próbie przejścia na stronę domową programu - alert:
http://safeweb.norton.com/report/show?url=http:%2F%2Ffranmo.pl%2F&product=N3...

kycjano  13.04.2014 14:05 #1213

@Anonim (niezalogowany): W tym sęk, że Offica mam z netu, bo kupiłem tylko klucz. A ta wersja ma "bonus" w postaci wersji PRO, czyli trzech aplikacji więcej. Na domiar złego aplikacje instalują się na twardzielu wszystkie nawet jeśli zaznaczę tylko Worda. Zrobiłem test, zainstalowałem Worda, wyjąłem płytę z instalką (bo wolno mieć kopię), a następnie w Dodaj/Usuń programy kazałem mu zainstalować wsjo, wszystko, razem z dodatkowymi aplikacjami. Potrwało to chwilkę i bez proszenia o dysk zainstalował offica pro. Dodam, że mam licencję na Home and student.

Miami  10.04.2014 12:29 #1212

Wchodzę sobie kolejny raz na stronę producenta a tam od ponad miesiąca blokada i zero zainteresowania właściciela strony.
Zbankrutowali czy co?
Komunikat:
Norton Raport zagrożeń
small-warning
Pobieranie programów bez wiedzy użytkownika
Znaleziono zagrożenia: 1
Nazwa zagrożenia:
Malicious Site: Malicious Domain Request 2
Lokalizacja:
http://franmo.pl

Anonim (niezalogowany) 22.03.2014 12:14 #1211

@kycjano: Nie mam Office od Microsoftu (mam inny, darmowy), więc nie wiem. Może tu coś... jak się znasz na tym :)
Start / Panel sterowania / Programy / pozycja Programy i funkcje / pozycja Wyświetl zainstalowane aktualizacje.

kycjano  20.03.2014 21:50 #1210

Ludzie, radźcie jak pozbyć się z systemu niepotrzebnych, dodatkowych aktualizacji ms office! Jak to odkurzyć? I czym?

ludek78  19.03.2014 17:43 #1209

Witam wszystkich :) Ja dopiero dzisiaj dowiedziałem się o odkurzaczu a szkoda ! Programik jest rewelacyjny :) Dodatkowo używałem jeszcze CCleaner-a i po restarcie kompa odpaliło mi się czyszczenie systemu przez windowsa, a tego jeszcze nie miałem. Jeszcze sobie sprawdzę w ten sposób co pisze kolega wyżej (TadueusTaD Odkurzacz + CCleaner + Defraggler (ew. systemowy defrag + PageDefrag) i nic więcej do szczęścia i czystego kompa nie potrzeba) Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

Dla Producentoa FranmoSoftware Wielkie brawa, podziękowania. Osobiście wesprze Autora ! Niech mają mobilizacje do dalszych i lepszych działań :)

CinnamonRc (niezalogowany) 14.03.2014 11:55 #1208

Wow! Mój niezawodny Windows XP Home Edition Service Pack 2 chodzi jak... rakieta na procku Intel Core i3-2100, 3.1GHz i dysku SSD GoodRam 120GB, C100, SATA III. Ccleaner " chyba wymięka ".

TadueusTaD  16.02.2014 22:41 #1207

Odkurzacz + CCleaner + Defraggler (ew. systemowy defrag + PageDefrag) i nic więcej do szczęścia i czystego kompa nie potrzeba :D

Jany  05.02.2014 23:00 #1206

@Anonim (niezalogowany): Chodziło o to, żeby dodali do bazy, dzięki za podanie mi mojego własnego linku heh.

Anonim (niezalogowany) 05.02.2014 13:36 #1205

@Jany: Wersja przenośna Odkurzacza 13.4 dostępna https://app.box.com/s/692emjnq0d7yqfpjcjpw

Anonim (niezalogowany) 24.01.2014 21:13 #1204

@Anonim (niezalogowany):

Anonim (niezalogowany) 08.01.2014 17:49 #1203

Bardzo dobry program, usuwa więcej śmieci niż ccleaner . polecam.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.