r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera 41.0.2353.46

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Opera to przeglądarka stron internetowych, wyposażona sporo narzędzi, dzięki którym przeglądanie stron jest przyjemniejsze, a gromadzenie informacji łatwiejsze. Przeglądarkę można rozbudować rozszerzeniami, a na wolnych łączach można skorzystać z trybu Turbo, który kompresuje przesyłane dane i przyspiesza ładowanie stron. Co ważne, najnowsza wersja programu przynosi wbudowanego klienta VPN, dzięki któremu będziemy mogli w większym stopniu zachować prywatność i anonimowość podczas przeglądania Internetu.

Galeria programu

Opera odznacza się wieloma usprawnieniami, które sprawiają, że przeglądanie stron jest szybkie i przyjemne. Wbudowany system odtwarzania filmów sprawia, że można zapomnieć o czekaniu aż załaduje się film osadzony na stronie. System Opera Turbo pozwala ładować materiały szybciej także na słabych łączach dzięki wykorzystaniu dobrze znanej kompresji stron. Pasek adresu został połączony z paskiem wyszukiwania, można więc w tym samym miejscu wpisywać adresy stron i korzystać z podpowiedzi oraz wpisywać hasła wyszukiwania i skorzystać z jednej z dostępnych wyszukiwarek. Można także dodać tu swoją własną.

Jedną z podstawowych zalet Opery jest możliwość synchronizacji zakładek i otwartych aktualnie kart z jej wersjami na innych urządzeniach, w tym na urządzeniach przenośnych. Aby skorzystać z tej funkcji niezbędne jest konto w usłudze Opery. Ciekawą formą przechowywania zakładek jest ekran szybkiego wybierania, na którym możemy umieścić swoje ulubione strony i skorzystać z wyszukiwarki. Podobnie jak inne współczesne przeglądarki, Opera chroni użytkownika przed różnymi zagrożeniami i ostrzega przed fałszywymi stronami, oszustwami i złośliwymi programami. Aby nie zostawiać śladów po przeglądaniu, można skorzystać z okna prywatnego przeglądania.

Opera sprawdzi się także jako dostawca najświeższych wiadomości z wybranych dziedzin. Funkcja Odkrywaj włącza widok artykułów z popularnych portali, powiązane z wybranym tematem. W ustawieniach można wybrać kraj, dla którego wiadomości będą prezentowane, oraz listę kategorii.

Możliwości Opery można zmieniać rozszerzeniami, a jej wygląd można dostosować dzięki motywom. Podstawą Opery jest ten sam silnik renderowania, co w projekcie Chromium, czyli Blink.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Rosyjskie służby negocjują z Operą: wbudowany VPN wybiórczo nieskuteczny? (aktualizacja)

40
OPROGRAMOWANIE 22.11.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Aktualizacja, 23.11.2016 r., Opera zaprzeczyła, aby odejście zasłużonych pracowników miało związek z przejęciem przeglądarki przez chińskie konsorcjum lub negocjacjami z Roskomnadzorem. W krajach, gdzie faktycznie prowadzone są indeksy stron zakazanych, zaś dostęp do Sieci blokuje się na poziomie dostawców usług internetowych, do omijania blokad wykorzystywane są często połączenia VPN. Wygodny dostęp do nich oferuje przeglądarka Opera, która dzięki szybkiej implementacji kolejnych nowych funkcji przeżywa w ciągu ostatnich miesięcy prawdziwy powrót do chwały. Czyżby jednak pochwały ze strony…

Opera 42 – w nowej becie kolejne przydatne funkcje. Na co komu rozszerzenia?

47
OPROGRAMOWANIE 03.11.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Opera w ciągu ostatnich miesięcy zyskała funkcje, które rzeczywiście mogą przyciągnąć nowych użytkowników. Tempo prac, nawet nad całkiem rozbudowanymi modułami, jak np. czytnik RSS, jest imponujące, a nie wygląda na to, aby jej twórcy łapali zadyszkę. Wręcz przeciwnie, do opublikowanej właśnie wersji beta Opery 42 trafiła kolejna nowość – prosta, acz praktyczna. Kalkulator walut Użytkownicy Opery nie muszą już każdorazowo formułować zapytania do Google, które poskutkuje przeliczeniem widocznej na stronie kwoty podanej w nieznanej walucie na przykład na polskie złote. Zrobi to za nich sama…

Recenzje użytkowników

Konfigurowalność zbliżona do FF, znacznie szybsza od Chroma.
W zasadzie brak.
ocena użytkownika

Opera to przeciętna przeglądarka WWW. Działa dobrze, uruchamia się szybciej od FF i jest szybsza od Chrome.
Twórcy nie "wyposażyli" jej w zbędne funkcje, ale nie jest ograniczona. Polecam.

13.08.2015 17:22 | Recenzja do wersji 31.0.1889.131

Komentarze

0 nowych
  #1 03.12.2015 20:31

Mam Operę w wersji: 33.0.1990.137 - kanał aktualizacji: Stable
Pobrałem ją kilka dni temu z serwerów Opery a teraz jej tam nie ma. Czyżby znów hakerzy podstawili swój produkt ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.