r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera 42.0.2393.94

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Opera to przeglądarka stron internetowych, wyposażona sporo narzędzi, dzięki którym przeglądanie stron jest przyjemniejsze, a gromadzenie informacji łatwiejsze. Przeglądarkę można rozbudować rozszerzeniami, a na wolnych łączach można skorzystać z trybu Turbo, który kompresuje przesyłane dane i przyspiesza ładowanie stron. Co ważne, najnowsza wersja programu przynosi wbudowanego klienta VPN, dzięki któremu będziemy mogli w większym stopniu zachować prywatność i anonimowość podczas przeglądania Internetu.

Galeria programu

Opera odznacza się wieloma usprawnieniami, które sprawiają, że przeglądanie stron jest szybkie i przyjemne. Wbudowany system odtwarzania filmów sprawia, że można zapomnieć o czekaniu aż załaduje się film osadzony na stronie. System Opera Turbo pozwala ładować materiały szybciej także na słabych łączach dzięki wykorzystaniu dobrze znanej kompresji stron. Pasek adresu został połączony z paskiem wyszukiwania, można więc w tym samym miejscu wpisywać adresy stron i korzystać z podpowiedzi oraz wpisywać hasła wyszukiwania i skorzystać z jednej z dostępnych wyszukiwarek. Można także dodać tu swoją własną.

Jedną z podstawowych zalet Opery jest możliwość synchronizacji zakładek i otwartych aktualnie kart z jej wersjami na innych urządzeniach, w tym na urządzeniach przenośnych. Aby skorzystać z tej funkcji niezbędne jest konto w usłudze Opery. Ciekawą formą przechowywania zakładek jest ekran szybkiego wybierania, na którym możemy umieścić swoje ulubione strony i skorzystać z wyszukiwarki. Podobnie jak inne współczesne przeglądarki, Opera chroni użytkownika przed różnymi zagrożeniami i ostrzega przed fałszywymi stronami, oszustwami i złośliwymi programami. Aby nie zostawiać śladów po przeglądaniu, można skorzystać z okna prywatnego przeglądania.

Opera sprawdzi się także jako dostawca najświeższych wiadomości z wybranych dziedzin. Funkcja Odkrywaj włącza widok artykułów z popularnych portali, powiązane z wybranym tematem. W ustawieniach można wybrać kraj, dla którego wiadomości będą prezentowane, oraz listę kategorii.

Możliwości Opery można zmieniać rozszerzeniami, a jej wygląd można dostosować dzięki motywom. Podstawą Opery jest ten sam silnik renderowania, co w projekcie Chromium, czyli Blink.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Opera 44 Reborn: odrodzenie z nowym interfejsem. Teraz to klon Vivaldiego

100
OPROGRAMOWANIE 16.02.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Prężnie rozwijająca się przeglądarka Opera dokonuje właśnie milowego kroku w rozwoju. Na jej blogu ukazał się komunikat o udostępnieniu pierwszej kompilacji z serii Reborn, jest nią najnowsza deweloperska Opery 44. Oczywiście odrodzenie to można skojarzyć z zamiarem powrotu do dawnej chwały spod znaku Opery 12. Opera 44 w wersji deweloperskiej przynosi daleko idące zmiany w interfejsie. Najważniejszą z nich jest panel boczny, na którym znalazły się przyciski szybkiego wybierania, historii, zakładek czy ustawień. Ten sam zestaw ikon znajdował się dotychczas na stronie szybkiego wybierania,…

Opera 43 dostępna. Przyśpieszenie dzięki przewidywaniu zachowań użytkownika

37
OPROGRAMOWANIE 07.02.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Przeglądarka Opera 43 jest już dostępna w wersji stabilnej. Twórcy programu kontynuują swoją pogoń za szybkością i w tej wersji prezentują implementację mechanizmu Profile Guided Optimizations oraz pobieranie stron w tle w oparciu o zwyczaje użytkownika, co ma odczuwalnie przyśpieszyć działanie Opery. PGO opiera się na lokacji fragmentów kodu w pamięci tak, aby najpopularniejsze funkcje znajdowały miejsce przed tymi mniej ważnymi. W pierwszych testowych implementacjach PGO w Operze poskutkowało to 13% szybszą sekwencją startową, podobnie ma być w wydaniu stabilnym. PGO przyniosło Operze…

Recenzje użytkowników

Niezły interfejs, prędkość działania
Synchronizacja, brak synchronizacji haseł i formularzy. (funkcja nie sprawna od samego początku)
ocena użytkownika

Opera wierny naśladowca Chroma, nr1 gdyby nie to, że ma gigantyczne problemy z synchronizacją formularzy i haseł, jeśli się uda synchronizować to raz na rok, choć nawet niekoniecznie...

11.01.2017 15:09 | Recenzja do wersji 42.0.2393.94
Konfigurowalność zbliżona do FF, znacznie szybsza od Chroma.
W zasadzie brak.
ocena użytkownika

Opera to przeciętna przeglądarka WWW. Działa dobrze, uruchamia się szybciej od FF i jest szybsza od Chrome.
Twórcy nie "wyposażyli" jej w zbędne funkcje, ale nie jest ograniczona. Polecam.

13.08.2015 17:22 | Recenzja do wersji 31.0.1889.131

Komentarze

0 nowych
  #1 03.12.2015 20:31

Mam Operę w wersji: 33.0.1990.137 - kanał aktualizacji: Stable
Pobrałem ją kilka dni temu z serwerów Opery a teraz jej tam nie ma. Czyżby znów hakerzy podstawili swój produkt ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.