r   e   k   l   a   m   a

Opera 37.0.2178.43

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Opera to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie, która od lat rywalizuje na rynku z Internet Explorerem, Firefoksem czy Google Chromem. W najnowszej odsłonie dostępna jest na platformę Windows oraz Mac OS, a także urządzenia mobilne z Androidem, iOSem i Windows Phonem.

Galeria programu

Nowy interfejs przeglądarki stworzony został zgodnie z wytycznymi jakie od pewnego czasu wykreowała konkurencja. Charakteryzuje się on minimalizmem, łatwością dostępu do wszystkich oferowanych funkcji i narzędzi, a także wyświetlaniem zawartości przeglądanych stron internetowych na jak największym możliwym obszarze ekranu. Opera oferuje funkcje szybkiego wybierania, mechanizm kart, pozwalający wygodnie przeglądać w obrębie jednego okna wiele witryn czy też tryb Off-road. Służy on do kompresji przeglądanych stron WWW i powoduje ich szybsze wczytywanie, a przydać się może w przypadku kiedy łączymy się z Internetem przy użyciu 3G.

Inne, znaczące zmiany w stosunku do poprzednich wydań to usunięcie z przeglądarki wbudowanego klienta pocztowego i rozwijanie go jako niezależny projekt Opera Mail. Pozostałe funkcje oferowane przez nową generację Opery to obsługa rozszerzeń i motywów, pozwalających personalizować funkcjonalność i wygląd przeglądarki do własnych upodobań, podstawowe narzędzia programistyczne czy ulepszony mechanizm zarządzania ulubionymi miejscami w Sieci.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a

Publikacje powiązane

Ōupéng – udziałowcy Opery zaakceptowali ofertę przejęcia przez Chińczyków

29
OPROGRAMOWANIE 25.05.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

W ostatnim czasie niewiele przeglądarek internetowych przyjęło tak szybkie tempo rozwoju, jak Opera. Jak grzyby po deszczu w deweloperskich i stabilnych wersjach wyrastały implementacje kolejnych nowości: blokady reklam, VPN-a czy ostatnio funkcji pozwalająca na oszczędności energii. Można zakładać, że wynika to z konkurencji, jaka pojawiła się w ostatnim czasie ze strony świetnej przeglądarki Vivaldi. Dziś o Operze pojawiły się kolejne ważne informacje, które prędzej czy później będą miały wpływ na rozwój przeglądarki. Jakiś czas temu informowaliśmy o propozycji chińskiego konsorcjum,…

Nowy tryb oszczędzania energii w Operze: nawet 50% dłużej na jednym ładowaniu

82
OPROGRAMOWANIE 12.05.2016 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

Twórcy przeglądarki internetowej Opera chcą przekonać do swojego oprogramowania tych użytkowników, którzy oczekują, że ich laptop wytrzyma na jednym ładowaniu akumulatora tak długo, jak się da. W deweloperskiej wersji oprogramowania pojawił się mechanizm oszczędzania energii. Opera twierdzi, że to bardzo skuteczne narzędzie, które wydłuża czas pracy o blisko połowę. Niedawno w Operze pojawił się wbudowany mechanizm blokowania reklam, a także obsługa połączeń internetowych przez wirtualną sieć prywatną (VPN). Teraz programiści testują kolejne przydatne narzędzie, czyli mechanizm oszczędzania…

Recenzje użytkowników

Szybkość, stabilność, regularny i widoczny rozwój
Zasobożerność, co może być uciążliwe na starszym sprzęcie, brak możliwości większej personalizacji
ocena użytkownika

Korzystam z Opery mniej więcej od wersji 9.64. Wtedy była inna niż pozostałe, nie sposób było zamienić ja na żadną inną. Z czasem testowałam coraz więcej i więcej tego typu programów, ale wciąż wracałam do Opery. Zmian zaszło wiele, często kontrowersyjnych dla zagorzałych zwolenników, lecz mnie nie zawodziła nawet po dużych zmianach, wprowadzenie dodatków, potem zmiana silnika, historia Opery jest bardzo bogata w różne etapy rozwoju.

Na dzisiejszy dzień wciąż jest numerem jeden w mojej opinii. Szybka, dostosowana do standardów stron internetowych z czym było trudniej w starszych wersjach. Odkąd stała się podobna do pozostałych przeglądarek (szczególnie Chrome), z pewnośćią straciła na swojej wyjątkowośći, ale nie mozna odmówić jej większej niezawodności, coś za coś :) Wadą jest zmniejszona możliwość konfiguracji i personalizacji,Opera została dostosowana do wymagań przecietnego użytkownika, przegladarka ma działać, wyswietlać strony poprawnie, reszta zeszła na dalszy plan choć widac, że powoli dochodzą kolejne funkcje. nie od razu Kraków zbudowano. Jesli poszukujesz przegladarki szybkiej, stabilnej, niezawodnej, Opera z pewnością jest dla Ciebie. Słabą jej strona jest to, że lubi obciążyć procesor przy dużej ilości włączonych kart, natomiast ich zamykanie przebiega wyjątkowo szybko.

Podsumowując, pomijając zasobożernośćprzy dużej ilości włączonych kart, Opera nie ma poważniejszych wad, wygląd to juz kwestia gustu. Czasem trochę brakuje starych dobrych skórek :)

17.05.2016 02:08 | Recenzja do wersji 37.0.2178.43
Nie ma co wydziwiać ,Opera jest naprawdę dobra i godna polecania.
Na siłę? brak tłumacza google;) ,aha, VPN ma limitowany transfer w darmowej opcji ,tu dali ciała.
ocena użytkownika

Skrobnąłem już w komentarzach to jednak lepsze miejsce , Opera to świetna przeglądarka ,szybka, bezproblemowa ,w odróżnieniu do całej masy klonów chrome ,ta posiada sprawny moduł odpowiedzialny za aktualizacje programu do wyższych wersji ,co wcale nie jest takie oczywiste ,grymaszącym na brak rozszerzeń w oficjalnym sklepie Oper'y proponuje pobrać następujący dodatek https://addons.opera.com/pl/extensions/details/download-chrome-extension-9/?display=en , dzięki niemu zainstalujecie dowolne rozszerzenie z Chrome Web Store https://chrome.google.com/webstore/category/apps?authuser=0 ,pomijając oczywiście motywy ,te nie będą działać ,mimo wszystko obie przeglądarki wbrew pozorom dość mocno się różnią , to nie jest klon kropka w kropkę tylko autorska ścieżka twórców z Opera software.

14.05.2016 18:58 | Recenzja do wersji 37.0.2178.43
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
quap   6 #6579 22.05.2016 21:05

Opera jest coraz lepsza. Zamieniłem ją na domyślną. Chrome i Firefox - bye bye. Przynajmniej na razie, jeśli twórcy Opery nadal będą szli w tym kierunku, co teraz - czyli właściwym.

cephei   10 #6578 19.05.2016 13:30

@Anonim (niezalogowany): Jaki chiński? Opera nie jest chińska a poza tym tam pracuja ludzie którzy znają angielski...na pewno. Szukasz dziury w całym i tyle. Nie uzywaj skoro taki detal ci przeszkadza.

  #6577 18.05.2016 17:56

@cephei: Ale ja mam Linux nie mogę tak zrobić jak piszesz.

  #6576 18.05.2016 17:55

@cephei: Testuje już Opere 38 i całkiem znośna, ale jak ktoś zna Chiński język niech do nich tam na forum napisze, aby przywrócili opcję czyszczenia przeglądarki jak to miało miejsce w Operze 12.

cephei   10 #6575 17.05.2016 12:08

@Anonim (niezalogowany): jakie dwa okna. Klikasz na ikonkę jeśli ci przeszkadzają dwa okna. Prawoklik na ikone i wybierasz "nowe okno prywatne". Szukasz dziury w całym chyba ;)

  #6574 17.05.2016 03:15

@cephei: Nowe okno prywatne = dwie przeglądarki i jeszcze trzeba zamknąć drugą. Do tego nowa karta nie daje już trybu incognito i znowu trzeba to włączać. Nie mogli tak zrobić jak w SlimJet i Firefox, kasowanie wszystkiego po zamknięciu przeglądarki, tak trudno im to dodać.

cephei   10 #6573 16.05.2016 06:49

@Anonim (niezalogowany): a jakiż to problem? Za dużo roboty? Czas ci zabiera takie przełączenie? Menu -> Nowe okno prywatne lub z prawokliku na ikonke :)

  #6572 15.05.2016 03:10

@cephei: W Chromium, slimjet moge dopisac na panelu w edycji tryb incognito gdzie od razu mi sie uruchamia w takim trybie bez zbednego przelaczania. To juz wole wtyczke czyszczaca.

Paweel12   2 #6571 14.05.2016 23:26

Korzystałem dwa miesiące z Vivaldiego, ale dzisiaj wróciłem do Opery. Nie to, żeby coś się wydarzyło, ale jednak Opera ma to coś w sobie co mnie urzeka. Bardzo szybko i intuicyjnie się po niej porusza. Dodatkowo strasznie szybka zrobiła się Opera szczególnie jak nie instaluje się żadnych rozszerzeń i uruchomi się wbudowanego blokera reklam. Obecnie nie widzę konkurencji dla tej przeglądarki...no może Vivaldi.

Jedynym minusem jest niemożność otworzenia np. strony nc+go, żeby coś pooglądać, ponieważ jest komunikat "Przepraszamy,
przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje komponentów technologicznych, które są niezbędne do prawidłowego działania nc+ GO. Prosimy o użycie innej przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Chrome). Nad udostępnieniem serwisu na Opera już pracujemy. Szczegóły wkrótce", ale trwa to już od kilku miesięcy i jest winą nc+. Dla przykładu Eurosport Player śmiga aż miło, bo nie używa tego beznadziejnego rozszerzenia od M$ jakim jest Silverlight, którego z kolei nie do końca obsługuje lub w ogóle Opera.

Autor edytował komentarz w dniu: 14.05.2016 23:32
cephei   10 #6570 13.05.2016 22:45

@Anonim (niezalogowany): NIe możesz po prostu uruchomić w trybie incognito? Jakoś nie kumam o co ci sie rozchodzi. Włączasz tryb incognito z menu i po wyłączeniu czyści ci historię. ja tak mam.

  #6569 13.05.2016 17:58

@cephei: A jak w Operze beta dopisać tryb incognito? Dopisuje "opera-beta -incognito" i to nie działa jak w chromium.
Podajcie jakąś wtyczkę do kasowania historii po zamknięciu przeglądarki. Opera beta pokazuje mi flash tak Flash: 99.999.999, wam też?

cephei   10 #6568 13.05.2016 08:57

@msb156: Jest. Tylko jest to w innym folderze o nazwie "inne foldery szybkiego wybierania" i tam lista rozwijana i masz ten synchronizowany folder o dziwnej nazwie DESKTOP plus coś tam. Trzeba po prostu tę zawartość przekopiować do folderu "szybkie wybieranie". Ja chętnie zapytałbym dlaczego nie ma synchronizacji motywów?

Autor edytował komentarz w dniu: 13.05.2016 08:59
msb156   5 #6567 12.05.2016 18:52

dlaczego nie ma możliwości synchronizacji szybkiego wybierania, ile można czekać

j88   2 #6566 12.05.2016 18:36

@Piterek882: Dzięki za informacje,a tak na marginesie uważam takie działania w stosunku do urzytkowników Visty są złe skoro Vista jako system będzie aktualizowana jeszcze przez rok.Urzytkownicy zapewne to zapamiętają.

Zero Ghost   6 #6565 12.05.2016 14:28

Dla tych którzy cenią sobie prywatność i korzystają z VPN polecam dodatek dzięki któremu zablokujecie wyciek IP poprzez WebRTC a mianowicie https://addons.opera.com/pl/extensions/details/webrtc-leak-prevent/?display=en , musicie tylko zmienić domyślne ustawienia ,wchodzicie w opcje i dodajecie kolejny ptaszek ,oba muszą być zaznaczone do tego zmieniacie IP handling policy na :Disable non-proxied UDP ( force proxy ) ,zatwierdzacie Apply ,dobrze jest też wejść w Opera:flags i zmienić ustawienie WebRTC STUN origin header ,restart przeglądarki i koniec z wyciekami przez WebRTC ,bez VPN i tak widać wasze IP ,dla zainteresowanych którzy chcą sprawdzić co o nich wiedzą właściciele witryn i jak bardzo widoczni jesteście w sieci wklejam link https://ipleak.net , ostatnio moi znajomi dostali wezwanie na Policje ,ich córka trzymała muzykę i filmy na Chomikuj , konto było na lipny adres i takie też dane ale co z tego ,namierzyli ich właśnie poprzez adres IP ,pewnie bez grzywny się nie obejdzie ,do Chomika i podobnych serwisów już na etapie tworzenia konta najlepiej skorzystać z szyfrowania VPN i z zablokowanego WebRTC ,i zawsze pamiętać żeby włączyć przed wizytą na Chomikuj ,dodatkowo w trybie prywatnym ,inaczej w Operze VPN może nie zadziałać ,niby pokazuje zmianę lokalizacji ale po sprawdzeniu IP na stronie jest nasze:( ,w trybie prywatnym wszystko działa jak należy ,do VPN zalecam ZenMate ,w wersji darmowej nie ma limitów tak jak w tym niby darmowym... serwowanym przez Opere.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.05.2016 14:31
leda79   3 #6564 11.05.2016 23:04

@Anonim (niezalogowany): Opera zrezygnowała z przycisku strony głównej,motywów ? masz na myśli skórki ? nie ma też w nowej Operze.Nie wiadomo czy wrócą.

  #6563 11.05.2016 06:19

@siwy dziadek (niezalogowany): A jak w tej Operze dodać przycisk strony głównej po lewo i pełny motyw, aby były takie kolorowe jak w Firefox?

  #6562 11.05.2016 06:17

@Piterek882: Wreszcie pięknie działa ta Opera Beta 37, nie zarzyna procesora i nie muli RAMu. Ale Chiny mają 1.3 mld ludzi więc mają z czego dobrych programistów wybierać aby to dopracować. Ten koleś co odszedł od dawnej Opery też niezłą przeglądarkę Vivaldi stworzył. Na razie SlimJet psuje się po całości, ale przecież Polacy muszą wszystko spie#@@ić...

Piterek882   4 #6561 11.05.2016 05:15

@j88: Niestety jest informacja w changelogu. (As of Opera 37, the minimal system requirement for Windows users is Windows 7. Windows XP and Vista will no longer receive feature updates, only security and stability updates.) Mówiąc w skrócie, minimalne wymagania to Windows 7. Vista i XP nie otrzyma już nowych funkcji, tylko poprawki bezpieczeństwa i stabilności. Pozdrawiam

  #6560 10.05.2016 12:35

Co z tego jak wszystkie chromo podobne zarzynają dyski twarde hdd i ssd bo nie buforują filmów w RAM tylko na dysku hdd lub ssd.
Nie każdy chce się bawić w ram dysk i przenoszenie folderów temp. Większość dzisiejszych komputerów ma dużo RAM które leży odłogiem.

Ale jest rozwiązanie do filmów z Firefox:

Instalujemy Firefoxa

potem wpisujemy "about:config"
ignorujemy ostrzeżenia

potem wyszukujemy w liście wpisując "browser.cache"

Ustawiamy "browser.cache.disk.enable" na wartość false ( 2 razy lewym przyciskiem myszy)

potem ustawiamy "browser.cache.memory.enable" na "true"

W "browser.cache.memory.capacity" ustawiamy konkretną wartość 400000 = 400 MB tak sobie ustawiłem

zamykamy przeglądarkę i uruchamiamy jeszcze taz - i gotowe.

instalujemy uBlocka orgin jako wtyczkę do Firefoxa

potem pełen zestaw fitrów z fanboy i http://diver.net.pl/abp

blokujące reklamy na youtube i facebooku oraz cookies itd wg potrzeb

Do TVN Player instalujemy wtyczkę silverlight, i do odtwarzania wyłączamy uBlocka

i gotowe

dysk w managerze wskazuje na zerowe użycie...

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.