Pobierz program Asystent pobierania włączony

Opera to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie, która wraz z wydaniem 15 wprowadza wiele gruntownych zmian. Jedną z najistotniejszych nowości jest bez wątpienia zastąpienie dotychczasowego silnika renderującego rozwiązaniem Webkit doskonale znane chociażby z Google Chrome'a czy Safari.

Galeria programu

Nowy interfejs przeglądarki stworzony został zgodnie z wytycznymi jakie od pewnego czasu wykreowała konkurencja. Charakteryzuje się on minimalizmem, łatwością dostępu do wszystkich oferowanych funkcji i narzędzi, a także wyświetlaniem zawartości przeglądanych stron internetowych na jak największym możliwym obszarze ekranu. Opera oferuje funkcje szybkiego wybierania, mechanizm kart, pozwalający wygodnie przeglądać w obrębie jednego okna wiele witryn czy też tryb Off-road. Służy on do kompresji przeglądanych stron WWW i powoduje ich szybsze wczytywanie, a przydać się może w przypadku kiedy łączymy się z Internetem przy użyciu 3G.

Inne, znaczące zmiany w stosunku do poprzednich wydań to usunięcie z przeglądarki wbudowanego klienta pocztowego i rozwijanie go jako niezależny projekt Opera Mail. Pozostałe funkcje oferowane przez nową generację Opery to obsługa rozszerzeń i motywów, pozwalających personalizować funkcjonalność i wygląd przeglądarki do własnych upodobań, podstawowe narzędzia programistyczne czy ulepszony mechanizm zarządzania ulubionymi miejscami w Sieci.

Zobacz jak sprawdziła się Opera w naszym teście przeglądarek internetowych na rok 2014.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Stabilna Opera 18 już ma skórki, w 19 będzie synchronizacja i lepszy pasek zakładek

104
OPROGRAMOWANIE 19.11.2013 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Na blogu desktopowej Opery, który przed planowanym zamknięciem My Opera dostępny jest pod nowym adresem, znalazło się podsumowanie nowości w świeżo wydanej stabilnej Operze 18 dla systemów Windows i OS X, a także nieco starsza zapowiedź zmian w... …

Stabilna Opera 16 na silniku Chromium 29 i z about:flags

42
OPROGRAMOWANIE 27.08.2013 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Pojawił się już stabilny Chrome 29, a w ślad za nim, bazująca na tej samej wersji silnika (Chromium 29) stabilna Opera w wersji 16. Nowości w tej wersji przeglądarki są już znane, gdyż pisaliśmy o nich przy okazji wprowadzenia Opery 16 do kanału... …

Recenzje użytkowników

szybkość działania, ładny wygląd
brak minusów
ocena użytkownika

Jak dla mnie ta wersja jest najlepsza spośród wszystkich dotychczas wydanych. Zainstalowałem Operę w wersji 20 i muszę powiedzieć,że jestem mile zaskoczony jej szybkością i elastycznością użytkowania. Mam zainstalowanych parę dodatków usprawniających jej pracę na poszczególnych płaszczyznach i muszę stwierdzić,że nawet mając dodatki w Operze, przeglądarka nie przycina i nie zwalnia!
Wersja jak najbardziej na plus. Pozdrawiam serdecznie!

03.05.2014 00:31 | Recenzja do wersji 20.0.1387.91
wygląd, szybkość działania
drobne problemy - prawie nie zauważalne
ocena użytkownika

Większych zmian nie zauważyłem, ale co dało się zauważyć, to to, że mamy możliwość utworzenia własnego motywu - własna tapeta, co dla mnie jest już plusem dla przeglądarki. Taką opcje mieliśmy w starej wersji Opery.

28.01.2014 10:02 | Recenzja do wersji 19.0.1326.47

Komentarze

zsasdf (niezalogowany) 22.07.2014 22:02 #5699

No właśnie na słabszym notebooku rezygnuję z Opery, zabija mi RAM - i gdzie ta lekkość działania ????
A jak otworzę kilka kart to teraz jedna wielka masakra, samo otwarcie czystej karty teraz długo trwa - brawo za lekkość !!
Jaką lekką przeglądarkę polecacie ??

gogo1 (niezalogowany) 22.07.2014 15:34 #5698

wszystkie wyroby googlopodobne mają tą samą wadę.Pozorna szybkość działania i ogromne zużycie pamięci podręcznej.Kto nie wierzy może to sprawdzić

CzarnaZmija  19.07.2014 23:49 #5697

@zsasdf (niezalogowany): możesz włączyć sobie pasek zakładek (w ustawieniach Opery). A jeśli szukasz klasycznego menu zakładek, to tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/CzarnaZmija/Nowa-Opera-z-klasycznymi-zakladkami-To-n...
masz to w prosty sposób opisane.

zsasdf (niezalogowany) 19.07.2014 01:47 #5696

Miałem zakładki w starej Operze,a teraz nic nie mam, jak zrobić by odzyskać moje zakładki ?
Bez sensu ta aktualizacja.
I gdzie są karty incognito ??

gggg123 (niezalogowany) 15.07.2014 17:04 #5695

Ta nowa wersja jest porażką, ale może kiedyś się to zmieni.
Ja nadal korzystam z wersji 12 i na razie mi to nie przeszkadza że nie jest już aktualizowana bo i tak jest prawie doskonała.

Piter432  13.07.2014 17:24 #5694

@Frizz: No więc piszę ci, że nie widzę żadnych efektów po włączeniu tego ani na Chrome, ani w Operze. Albo po prostu nie jestem uważny, albo ta funkcja nie jest dla mnie widoczna ze względu na jeden z (lub kilka) komponentów w moim komputerze.

Pawel268  13.07.2014 14:27 #5693

Momentami chwilowy czarny ekran, problem z odtwarzaniem filmików na YT kilkukrotnie trzeba odświeżać stronę i za 3-4 razem wczytuje, nie odświeża automatycznie tzw. relacji live trzeba wykonywać to ręcznie. Mimo wszystko uważam że 64 bitowa 12.xx biję nową Operę na głowę.

Frizz  10.07.2014 18:31 #5692

@Piter432: Domyśliłbyś się, że pytam o efekty, bo jestem zaciekawiony. Więc? :)

PitBoss  10.07.2014 11:43 #5691

@treespass (niezalogowany): spoko i tak w niczym nie pomogłem, ale pozostaje opcja by napisać do pracowników opery by zmienili sposób logowania na ten ze starszej wersji i myślę że to z następną aktualizacją zrobią.

Piter432  09.07.2014 20:51 #5690

@Frizz: Czy doczekam się odpowiedzi na moje pytanie, wielki wychwalaczu nowej "Opery"? Odpowiedź ode mnie już masz, jakbyś nie zauważył. Czekam teraz na twoją, bo nie wiem, czemu się o to się zapytałeś. A może cię zatkało?

treespass (niezalogowany) 09.07.2014 18:27 #5689

@PitBoss: Ustawienia > hasła nigdy nie zapamiętane > mam puste okienko. Ponad to widzę, że w ustawieniach wszystkie hasła są zapamiętane, a mimo to są jaja z logowaniem się w trybie, który Opera 22 oferuje opcjonalnie. Zatem lipa na potęgę.
Zmiana przeglądarki, to żadne rozwiązanie. Uciekanie od trudności jest wrogiem postępu! :) Nie ma rzeczy doskonałych. Przesiądę się na coś innego, to trafię na innego rodzaju mankamenty. Opera 22 jest z grubsza OK i uważam, że skoro oferuje m.in. te funkcje, o których piszę, to znaczy, że mają one działać i koniec. Dlatego też szukam tutaj wsparcia ze strony przede wszystkim tych osób, które znają sprawę i wiedzą w czym tkwi problem. Póki co dzięki Ci PitBoss za sugestie.

Anonim (niezalogowany) 09.07.2014 14:43 #5688

@CzarnaZmija: Boże tyle roboty z zakładkami żeby były zakładki jak w starej operze :-( maskra jakaś . To się nazywa ulepszenie to może lepiej używać Chrome :-)

PitBoss  09.07.2014 11:12 #5687

@treespass (niezalogowany): Przychodzi mi na razie jedno do głowy wejdź w ustawienia -> Prywatność i bezpieczeństwo -> "Zarządzaj zapamiętanymi hasłami" i zjechać na sam dół listą i tam może jest coś w "hasłach nigdy nie zapamiętanych"
Swoją drogą masz racje w starych wersjach z tą listą rozwijaną bardziej mi się to widziało, niż to co jest obecnie. Choć nadal z opery korzystam to szczerze jakoś nadal mi się to wszystko nie widzi. Wcześniej miałem podręczny notatnik gdzie mogłem na szybciora coś zapisać a tu lipa, a często z tego korzystałem i strasznie brakuje mi funkcji opera unite, no ale cóż.... spróbuj tak zrobić jak napisałem może coś tam będzie a jak nie to nie pierdziel się tylko wywal to gó*no :D

treespass (niezalogowany) 09.07.2014 10:02 #5686

@PitBoss: Sęk w tym, że na niektórych stronach jest tak, jak napisałeś, ale są takie, gdzie pomimo zapamiętanego hasła nic z tego nie wynika. Owszem, po pierwszej literze meila załapuje cały adres meilowy, ale nie załapuje hasła! Efekt jest taki, że każdorazowo muszę je wklepywać na piechotę. Jak do tego faktu dodam, że jestem obecny na wielu rozmaitych stronach i forach, no to sytuacja jawi się dość niefortunnie. Na takim fejsie dajmy na to, mam dwa konta i tu jest jazda. Pamięta tylko jedno i to połowicznie. Sam meil. Hasło muszę ładować odręcznie. Porażka. A stara Opera? Otwierało się okno z kilkoma zapamiętanymi hasłami do wyboru, enter i jestem zalogowany w sekundę. Poza tym brak sławetnego ctrl+enter to naprawdę kolosalne upośledzenie tej przeglądarki. To działało. Rach ciach i człowiek był zalogowany. Nie bardzo też wiem jaka np. funkcja miałaby mi blokować to zapamiętywanie?
Podobnie brak funkcji "wstaw osobiste" z której korzystałem notorycznie, a której Opera 22 po prostu nie ma. Nie wiem w ogóle po co jest to "automatyczne uzupełnianie formularzy" bo pomimo, że wklepałem sobie tam kilka często używanych terminów, to jednak wstukanie ich pierwszej, drugiej czy o ironio nawet i trzeciej litery, nie skutkuje pojawieniem się zapisanego w ustawieniach tego czy innego terminu.

PitBoss  09.07.2014 00:11 #5685

@treespass (niezalogowany): Jeśli się nie mylę to dałeś by ci zapamiętał ale nie wyświetlił ci tego automatycznie, zdarza się to czasem, w moim przypadku jak takie coś wystąpi (rzadko kiedy i na jakiej stronie) to wpisuje pierwsze litery loginu i dalej idzie samo :-) osobiście nie widzę nigdy w tym problemu. A jeśli masz tak ciągle to może jakaś aplikacja oczyszcza ci wypełnianie formularzy po wyjściu z przeglądarki/zakładki, lub źle zapamiętany formularz :-)

Piter432  06.07.2014 16:17 #5684

@Frizz: Ja miałem ją włączoną kiedyś w tej "przeglądarce". I co z tego?

treespass (niezalogowany) 06.07.2014 15:31 #5683

Mam pytanie o dwie bardzo istotne dla mnie kwestie. Zainstalowałem właśnie omawianą tutaj wersję Opery i zauważyłem, że nie działa wywoływanie haseł poleceniem ctrl+enter. Nie działa, albo nie mam pojęcia w jaki sposób ma to działać? Bo przecież w ustawieniach istnieje zapamiętywanie haseł. Istnieje też funkcja uzupełniania formularzy. która w moim rozumieniu ma być odpowiednikiem "wstaw osobiste" ze starszych wersji Opery, czy tak? Jeśli ta, to również nie wiem jak to działa. Z prawego przycisku myszy niestety nie działa. Funkcja w ogóle nie jest widoczna w rozwiniętym menu "prawokliku". Uprzejmie proszę o wskazówki, co do obu opisanych funkcji.

Frizz  06.07.2014 14:09 #5682

Kto włączył w opera://flags funkcje "SPDY/4 alpha 2"? :)

andx (niezalogowany) 04.07.2014 07:15 #5681

@CzarnaZmija: Dzięki fajny opis. Brakuje jeszcze coś na wzór Tab Mix Plus z Firefoxa, lub po prostu funkcji ze starej opery - otwórz stronę w nowej zakładce, jak dla mnie jest to podstawa w przeglądarce. Przeglądarka CoolNovo pokazuje, że można coś takiego zrobić na bazie Chroma. Chyba że istnieje takie rozszerzenie, do nowej Opery?

grześ12  03.07.2014 19:31 #5680

Do szczęścia brakuje jeszcze opcji "Dopasuj do szerokości ekranu"

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.