r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera 40.0.2308.62

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Opera to przeglądarka stron internetowych, wyposażona sporo narzędzi, dzięki którym przeglądanie stron jest przyjemniejsze, a gromadzenie informacji łatwiejsze. Przeglądarkę można rozbudować rozszerzeniami, a na wolnych łączach można skorzystać z trybu Turbo, który kompresuje przesyłane dane i przyspiesza ładowanie stron. Co ważne, najnowsza wersja programu przynosi wbudowanego klienta VPN, dzięki któremu będziemy mogli w większym stopniu zachować prywatność i anonimowość podczas przeglądania Internetu.

Galeria programu

Opera odznacza się wieloma usprawnieniami, które sprawiają, że przeglądanie stron jest szybkie i przyjemne. Wbudowany system odtwarzania filmów sprawia, że można zapomnieć o czekaniu aż załaduje się film osadzony na stronie. System Opera Turbo pozwala ładować materiały szybciej także na słabych łączach dzięki wykorzystaniu dobrze znanej kompresji stron. Pasek adresu został połączony z paskiem wyszukiwania, można więc w tym samym miejscu wpisywać adresy stron i korzystać z podpowiedzi oraz wpisywać hasła wyszukiwania i skorzystać z jednej z dostępnych wyszukiwarek. Można także dodać tu swoją własną.

Jedną z podstawowych zalet Opery jest możliwość synchronizacji zakładek i otwartych aktualnie kart z jej wersjami na innych urządzeniach, w tym na urządzeniach przenośnych. Aby skorzystać z tej funkcji niezbędne jest konto w usłudze Opery. Ciekawą formą przechowywania zakładek jest ekran szybkiego wybierania, na którym możemy umieścić swoje ulubione strony i skorzystać z wyszukiwarki. Podobnie jak inne współczesne przeglądarki, Opera chroni użytkownika przed różnymi zagrożeniami i ostrzega przed fałszywymi stronami, oszustwami i złośliwymi programami. Aby nie zostawiać śladów po przeglądaniu, można skorzystać z okna prywatnego przeglądania.

Opera sprawdzi się także jako dostawca najświeższych wiadomości z wybranych dziedzin. Funkcja Odkrywaj włącza widok artykułów z popularnych portali, powiązane z wybranym tematem. W ustawieniach można wybrać kraj, dla którego wiadomości będą prezentowane, oraz listę kategorii.

Możliwości Opery można zmieniać rozszerzeniami, a jej wygląd można dostosować dzięki motywom. Podstawą Opery jest ten sam silnik renderowania, co w projekcie Chromium, czyli Blink.

Inne, znaczące zmiany w stosunku do poprzednich wydań to usunięcie z przeglądarki wbudowanego klienta pocztowego i rozwijanie go jako niezależny projekt Opera Mail.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Opera 40 z wbudowanym VPN-em. Inwigilacja internautów stała się trudniejsza

55
OPROGRAMOWANIE 20.09.2016 | Adam Golański (eimi)

Opera 40 już jest – i jest najważniejszym wydaniem od dawna. Przeglądarka z wbudowanym VPN-em to bowiem najlepszy ostatnio pomysł, jaki pojawił się w tej coraz mniej ekscytującej kategorii oprogramowania. Wraz z premierą, Opera Software ogłosiła, że wirtualne sieci prywatne powinny być jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez internautów. I słusznie, w erze inwigilacji aktywności internautów przez podmioty komercyjne i rozmaite organy państwowe, realnej prywatności nie da się uzyskać za pomocą symbolicznych metod, takich jak Do Not Track. Po włączeniu wirtualnej sieci prywatnej w…

Włamanie na serwery Opery – reset haseł, ale o powtórkę sprzed 3 lat nie ma obaw

42
BEZPIECZEŃSTWO 28.08.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Niedawno informowaliśmy, że Dropbox rozesłał wśród swoich wieloletnich użytkowników wiadomość z informacją o konieczności zresetowania hasła, co najpewniej jest efektem włamania sprzed 4 lat. W ostatnim czasie doszło jednak do jeszcze jednego poważnego incydentu, tym razem z Operą w roli głównej. Dysponujemy już na ten temat bardziej szczegółowymi informacjami. Oficjalny komunikat Opery w tej sprawie jest dość lakoniczny i informuje o szybko powstrzymanym ataku na system synchronizacji danych Opery. W jego wyniku mogło dojść do wycieku haseł i danych o użytkownikach, którzy wykorzystywali…

Recenzje użytkowników

szybkość, stabilność, rozszerzenia, popularność, stały rozwój, prosty i ładny interfejs, sporo opcji, dostępność na sprzęcie mobilnym i synchronizacja
niezbyt lekka, niepewna przyszłość i obawa przed samodestrukcją - twórcy mogą dodać zbyt wiele niepotrzebnych "bajerów"
ocena użytkownika

Nie mam czasu na rozpisywanie się, więc w skrócie - Opera to, obok Chrome, najlepsza przeglądarka internetowa, która dzięki dostępności zarówno na systemach komputerowych, a także mobilnych, jest bardzo sensowną propozycją na domyślny program tego typu. To soft, który znany jest od lat, a obecnie prężnie się rozwija, w przeciwieństwie do konkurencji.
Operę instalowałem na Windowsie kilkanaście razy i po chwili zawsze wracałem do starego, dobrego Chrome - obecnie jednak zostawiam ją na dłużej. W końcu działa szybko, stabilnie, ma wbudowaną blokadę reklam, która rzeczywiście działa, ma oszczędzanie energii, przydatne na laptopie, i wszystko to, co konkurencja. To przeglądarka kompletna, która śmiało może walczyć o podium.
Warto spróbować. Opera zasługuje na głosy uznania. Zasługuje na popularność. Na urządzeniach mobilnych ma to już zapewnione - 200 milionów pobrań na samym Androidzie. Teraz czas na PC.

11.06.2016 23:51 | Recenzja do wersji 38.0.2220.29
Szybkość, stabilność, regularny i widoczny rozwój
Zasobożerność, co może być uciążliwe na starszym sprzęcie, brak możliwości większej personalizacji
ocena użytkownika

Korzystam z Opery mniej więcej od wersji 9.64. Wtedy była inna niż pozostałe, nie sposób było zamienić ja na żadną inną. Z czasem testowałam coraz więcej i więcej tego typu programów, ale wciąż wracałam do Opery. Zmian zaszło wiele, często kontrowersyjnych dla zagorzałych zwolenników, lecz mnie nie zawodziła nawet po dużych zmianach, wprowadzenie dodatków, potem zmiana silnika, historia Opery jest bardzo bogata w różne etapy rozwoju.

Na dzisiejszy dzień wciąż jest numerem jeden w mojej opinii. Szybka, dostosowana do standardów stron internetowych z czym było trudniej w starszych wersjach. Odkąd stała się podobna do pozostałych przeglądarek (szczególnie Chrome), z pewnośćią straciła na swojej wyjątkowośći, ale nie mozna odmówić jej większej niezawodności, coś za coś :) Wadą jest zmniejszona możliwość konfiguracji i personalizacji,Opera została dostosowana do wymagań przecietnego użytkownika, przegladarka ma działać, wyswietlać strony poprawnie, reszta zeszła na dalszy plan choć widac, że powoli dochodzą kolejne funkcje. nie od razu Kraków zbudowano. Jesli poszukujesz przegladarki szybkiej, stabilnej, niezawodnej, Opera z pewnością jest dla Ciebie. Słabą jej strona jest to, że lubi obciążyć procesor przy dużej ilości włączonych kart, natomiast ich zamykanie przebiega wyjątkowo szybko.

Podsumowując, pomijając zasobożernośćprzy dużej ilości włączonych kart, Opera nie ma poważniejszych wad, wygląd to juz kwestia gustu. Czasem trochę brakuje starych dobrych skórek :)

17.05.2016 02:08 | Recenzja do wersji 37.0.2178.43
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
juta   14 #6686 25.09.2016 08:12

Jednak będzie Opera x64 - http://www.opera.com/blogs/desktop-poland/2016/09/opera-developer-aktualizacja-4.../ Może już nawet od 41 wersji.

  #6685 23.09.2016 23:29

Pod Windowsem 8.1 na najnowszej wersji opery tj. 40.0.2308.62 nie działa mnie java, wie ktoś jak rozwiązać ten problem ?

  #6684 21.09.2016 18:03

do znawców Opery od dłuższego czasu na bingu ( tylko w operze) nie działają mi animacje , obrazy i wideo jak tylko przeszedłem na Windows 10 z 8.1 to zaczęły się problemy z bingiem na Operze w innych przeglądarkach bing działa idealnie tylko nie na operze może ktoś wie co jest tego przyczyną.

Seba228215   2 #6683 20.09.2016 22:04

@sdada (niezalogowany): u mnie wyświetlało z tego linku do włączenia i wyłączenia bittorrent, że serwer dns nie odpowiada.

  #6682 20.09.2016 03:25

@Seba228215: z tego co czytałem to w mobilnej nie ma opcji dodania własnych filtrów bo to blokuje po stronie serwera więc jak miałaby blokować bez włączonej opcji oszczędzania która właśnie powoduje, że wszystko idzie przez ich serwery? Może wyłączyłeś opcję torrentów w opera:config? Tu masz opisane jak włączyć http://help.opera.com/Windows/12.10/en/bittorrent.html

Seba228215   2 #6681 19.09.2016 22:10

@quap: Przede wszystkim wejdź na cda-online.pl i spróbuj obejrzeć jakiś nowy film lub obojętnie, wyszukiwanie i nowe okno ze śmieciami. Do tego, jak pisałem o mobilnej operze, na wyłączonym oszczędzaniu transferu na wifi w ogóle nie blokuje. Jak jest tryb ultra oszczędzania, to blokuje mniej więcej jak należy, ale filmy nie działają. A torrenta do dnia dziś nie mogę w operze odpalić... Więc nadal ff + ublock origin i torrent tornado :)

quap   9 #6680 19.09.2016 15:33

Wbudowane blokowanie reklam od zawsze były słabe. Powinni się nad tym skupić, bo nie mam zamiaru instalować dodatkowo Adguarda czy uBlocka. Skoro wbudowali bloker, to niech działa tak, jak należy

Paweel12   6 #6679 19.09.2016 01:28

@Seba228215: Potwierdzam Opera na kompie jak i na telefonie ostatnimi czasy słabo bardzo blokuje wbudowanym blokerem.

PS
Coś się popsuło na dobreprogramy u mnie przynajmniej, bo nie mogę ani zalajkować komentarza ani nie informuje mnie ile jest nowym nieprzeczytanych komentarzy tylko bez przerwy widnieje liczba 0.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.09.2016 01:32
Seba228215   2 #6678 18.09.2016 21:43

Do dnia dziś opera źle blokuje reklamy np na cda-online.pl, niby posiada client bittorrent, a nie działa w cale. trzeba dograć osobno jakiś torrent i bloker reklam. Na androidzie blokuje reklamy też miernie tylko na oszczędzaniu transferu i też przepuszcza na cda-online.pl. Dopiero na trybie extremalnym blokuje wszystko i filmy nie chodzą... Totalna miernota...

Toscior   11 #6677 15.09.2016 09:37

@quap: ileż to już razy obiecywali wersję 64 bit ...

Autor edytował komentarz w dniu: 15.09.2016 09:38
quap   9 #6676 12.09.2016 15:19

Wersja 41 = Opera 64 bit

Paweel12   6 #6675 06.09.2016 20:56

@KosiarzPL: Nic dodać nic ująć. Chciałbym coś od siebie napisać, ale tak to fajnie opisałeś, że nic już się chyba nie da dodać. Jedyny minus (nie dla każdego) to taki, że nie uruchamia nc+go, ale to już raczej wina firmy nc+, bo prace nad możliwością odtwarzania przez Operę trwają już jakiś rok.

Alternatywą dla Opery (możliwe, że lepszą) jest Yandex Browser, który jest jeszcze ładniejszy i szybszy, a rozmiar po instalacji jest większy lecz w dzisiejszych czasach nie powinno to stanowić problemu przy takich pojemnych dyskach.

Autor edytował komentarz w dniu: 13.09.2016 23:18
KosiarzPL   2 #6674 05.09.2016 23:14

Świetna przeglądarka. Używałem opery kilka lat temu, jednak wtedy nie była jeszcze taka jak teraz. Przez te kilka lat sporo się zmieniło. Przeglądarka jest szybka, stabilna, bardzo szybko renderuje wszelkiego rodzaju treści, płynnie odtwarza wszelkie multimedia w najwyższej możliwej rozdzielczości. Na wielki plus już wbudowany moduł blokowania reklam. Tryb minimalizowania filmów (jak w aplikacji YT na Androidzie) do wielkości małego okienka i umieszczenia go w dowolnym miejscu także na plus. Narzędzie oszczędzania energii może i przydatne, ale ja z tego akurat nie korzystam. Na koniec wspomnieć trzeba o pięknie wyglądających motywach i ciekawych rozszerzeniach. Ale czy ma jakieś minusy? Dla innych pewnie tak, dla mnie korzystanie z Opery to czysta przyjemność :) Chrome oraz Firefoxo-podobne się chowają.

  #6673 02.09.2016 20:13

Można zmienić w operze speed dial czy nie?

Pablo79   11 #6672 02.09.2016 10:35

@acidpunk: Nie ma jak na razie opcji ukrywania paska zakładek jak to ma miejsce w przeglądarce Googla. Można go jedynie włączyć lub wyłączyć.

Autor edytował komentarz w dniu: 02.09.2016 10:35
Paweel12   6 #6671 30.08.2016 20:52

@acidpunk: Raczej nie ma opcji ukrywania tylko samego jej wyłączenia.

acidpunk   2 #6670 30.08.2016 11:54

Czy jest możliwość ukrycia górnego paska zakładek tak jak ma to miejsce w Chrome? Pasek pokazuje się tylko na nowej karcie - po wybraniu strony znika.

Nie mogę się pozbyć paska w Operze...

Paweel12   6 #6669 29.08.2016 22:45

@AuToR: Za to mi się właśnie Opera najbardziej podoba:) aż chce się korzystać;)

AuToR   8 #6668 29.08.2016 02:05
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.