r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera Max 2.3.70

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Opera Max to aplikacja służąca do oszczędzania danych podczas korzystania z transmisji komórkowej. Po jej aktywacji dane są przesyłane przez specjalne serwery, które kompresują dane – w przeciwieństwie do przeglądarki Opera, w tym przypadku kompresowanie dotyczy całego ruchu, jaki odbywa się z urządzenia mobilnego.

Galeria programu

Producent programu oferuje swoje serwery do kompresowania i zmniejszania objętości pobieranych danych, w efekcie użytkownicy Opera Max mogą oszczędzać transfer internetowy, a także przyśpieszać działanie aplikacji korzystających z Internetu przy wolnych połączeniach. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, wystarczy ją uruchomić, a następnie włączyć oszczędzanie danych. Główny ekran przedstawia statystyki połączeń i akcji wykonanych przez użytkownika. Umożliwia także przeglądanie statystyk z ostatniego miesiąca, dzięki którym dowiemy się, jakie aplikacje pobierają najwięcej danych.

Wysuwany panel boczny daje dostęp do dodatkowych opcji. To od użytkownika zależy, kiedy urządzenie będzie korzystało z serwerów Opery: jedynie w przypadku transmisji komórkowej, przy połączeniach Wi-Fi, czy też w obu tych przypadkach. Aplikacja pełni także rolę swoistej zapory sieciowej, pozwala bowiem na zablokowanie ruchu dowolnej aplikacji i odcięcie jej od Internetu. Dzięki temu możliwe jest dodatkowe oszczędzanie danych, a także wydłużenie czasu pracy na baterii. Należy jednak zaznaczyć, że Opera Max nie kompresuje żadnych danych przesyłanych przy pomocy HTTPS – producent dba o prywatność użytkowników i nie wpływa na informacje przesyłane szyfrowanymi kanałami.

Program wyświetla powiadomienie o stanie kompresji i ilości zaoszczędzonych danych, w opcjach znajdziemy możliwość regulacji poziomu jakości dla filmów i obrazów wyświetlanych na stronach internetowych: większy poziom kompresji oznacza mniej przesłanych danych, ale i gorszą jakość. Program jest dostępny za darmo, posiada w pełni spolszczony interfejs.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa Opera Max z trybem prywatności, czyli (słusznie) nie ma nic za darmo

12
OPROGRAMOWANIE 02.11.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Opera to nie tylko przeglądarka, ale także dodatkowe narzędzia przydatne przede wszystkim podczas mobilnego surfowania. Oprócz darmowej usługi VPN, użytkownicy mogą także korzystać z Opery Max, aplikacji, która wykorzystuje infrastrukturę Opery do kompresji danych, co pozwala na oszczędzenie dodatkowych megabajtów pakietu danych. Dostępna jest już nowa wersja Opery Max, którą znaleźć można oczywiście w naszej bazie oprogramowania. Ma ona odpowiadać na potrzeby dzisiejszych użytkowników, a konkretniej ich zagrożonej prywatności. Potrzeba matką wynalazku – według Opery, najpopularniejsze…

Opera Max obsługuje już usługi muzyczne, ale trafia kulą w płot

12
OPROGRAMOWANIE 30.11.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

Aplikacja Opera Max przeznaczona na urządzenia z systemem Android, wykorzystuje oferowane przez Operę serwery do kompresji danych, dzięki czemu użytkownicy zyskują możliwość zaoszczędzenia cennych megabajtów w transmisji danych. Zaktualizowana wersja aplikacji wspiera także usługi muzyczne, jednak podejście twórców do tej kwestii pozostawia pewne wątpliwości co do sukcesu tej funkcji. Opera ogłosiła, że Max będzie wspierać strumieniowanie między innymi takich usług muzycznych takich, jak YouTube Music, czy Slacker Radio. Według zapewnień producenta, aplikacja pozwoli użytkownikowi na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.