Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Panda Cloud Antivirus to jeden z pierwszych programów antywirusowych wykorzystujących technologię pracy w tzw. chmurze obliczeniowej. Zapewnia on podstawową ochronę komputera przed wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusami, rootkitami, komponentami spyware itp.

Galeria programu

Większa część procesów i zasobów niezbędnych do działania programu ulokowana została na zewnętrznych serwerach firmy Panda. W praktyce oznacza to, że Panda Cloud Antivirus nie wymaga aktualizacji bazy sygnatur wirusów jak ma to miejsce w przypadku standardowych antywirusów, a mimo wszystko podczas ochrony komputera bazuje na aktualnych danych zgromadzonych w chmurze. Kolejnym, bardzo ważnym atutem takiego rozwiązania jest lekkość i szybkość działania oraz znikome wykorzystanie zasobów systemowych.

Panda Cloud Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym, zabezpieczając system przed infekcją szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy, przeglądania zasobów Internetu itd. Dodatkowo pozwala on również przeprowadzać proces skanowania na żądanie, w trakcie którego sprawdzana jest cała zawartość dysku twardego, lokalizacje najbardziej podatne na działalność wirusów lub foldery wskazane przez użytkownika. Wśród oferowanych funkcji znajdziemy również opcje do wykrywania potencjalnie niebezpiecznych komponentów, skanowanie w tle po synchronizacji cache'u, blokowanie zachowawcze, analizę behawioralną, analizę archiwów podczas skanowania na żądanie oraz blokadę plików z wirusami do momentu otrzymania odpowiednich wyników z chmury.

Program generuje raporty, zawierające informacje na temat wykrytych szkodników i umożliwia przeglądanie historii zdarzeń, w której zapisywane są terminy m.in. przeprowadzonych skanowań, synchronizacji z chmurą oraz tzw. zaszczepień komputera. Całość wyposażona została w przyjazny i prosty w obsłudze interfejs graficzny, który nikomu nie powinien przysporzyć problemów podczas użytkowania, a z drugiej strony zadowoli oko wymagającego użytkownika.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Panda Cloud Antivirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

Uwaga!

  1. Pobierany plik to tylko instalator online, który po uruchomieniu pobiera wymagane do instalacji pliki (ok. 20 MB).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wysoka wykrywalność, lekkość dla systemów, darmowy, chmura i prosta obsługa
Myślałem z początku,że aktualizacje do nowej wersji programu jest po prostu od razu. A nie,że trzeba czekać kilka dni aż samo się zaaktualizuje :/
ocena użytkownika

Panda jest dobrym programem antywirusowym ;) wykrywalność jest na wysokim poziomie :)
to jest idealne rozwiązanie dla tych co używają komputera tylko do gg/fejsa i internetu ;) a nie dla tych co ściągają programy ze crackami czy wchodzą na jakieś niebezpieczne strony. Dla tych drugich poleciłbym Comodo ;)
Mi się Panda podoba,bo jest najlżejsza dla systemu i darmowa. Dla pewności skanuję co tydzień kasperskym jako obraz iso ;)

Pandę polecam dla mądrego użytkownika a nie dla idioty, który ma zainstalowanego 5 antywirusów i załamany,że komputer wolno chodzi ;]

29.10.2013 14:02 | Recenzja do wersji 2013 2.3
niski apetyt na zasoby komputera, wykrywanie wirusów w chmurze, ochrona w czasie rzeczywistym,
konieczne połączenie z internetem by móc wykorzystać w pełni możliwości Pandy, w wersji darmowej nie chroni USB, długi czas skanowania

Panda Cloud Antivirus to pierwszy antywirus w pełni działający w chmurze, więc nadaje się do słabszych komputerów- sam używam Pandę na netbooku i nie mam nic jej do zarzucenia. Pracuje szybko i stabilnie jeśli chodzi o ochrone w czasie rzeczywistym.Jakość wykrywania wirusów porównywalna z Microsoft Essentials.

Niewątpliwym minusem jest czas skanowania. Spokojnie można zaparzyć w tym czasie niejedną kawę;), a spory koszt płatnej licencji zmusza jednak większość użytkowników do pozostania przy darmowej, okrojonej wersji. Pomijając cloud-sceptyków, program ten jest w stanie zadowolić użytkowników, którzy potrzebują lekkiego i szybkiego antywirusa do starszego komputera lub netbooka.

09.07.2011 11:45 | Recenzja do wersji 1.5

Komentarze

FreeWare_RK  30.07.2014 21:20 #565

@baron niezalogowany (niezalogowany): Zobacz na to : http://chart.av-comparatives.org/chart1.php . Tak jest lekka i wykrywa no tu podpieram się testem z W/W linka.

baron niezalogowany (niezalogowany) 30.07.2014 18:14 #564

czy panda jest lekkim antywirusem i czy wogóle coś wykrywa ?

Anonim (niezalogowany) 28.07.2014 20:22 #563

http://www.av-test.org/en/home/ rownież panda najlepsza

duttypaul  27.07.2014 13:52 #562

@FreeWare_RK: Zgadzam się w 100% z Tobą.

FreeWare_RK  26.07.2014 23:42 #561

@duttypaul: Tak widziałem już wcześniej to i również pod wrażeniem byłem i cóż nadal jestem. Jestem pod ogromnym wrażeniem Pandy. Ale taki ,,stary" AV (mam tu na myśli, że w porównaniu z niektórymi to istnieje już sporo czasu) powinien wreszcie zmiażdżyć konkurencję i wydaje mi się, że to właśnie zrobił. Może teraz otrzymał swoje 5 minut a kto wie, czy nie dłużej. Może teraz o Pandzie się się mówić jako o jednym z najlepszych softów. Jestem za tym jak by coś.

duttypaul  26.07.2014 21:01 #560

@FreeWare_RK: Dokładnie tak jak mówisz, w testach wychodzi naprawdę wysoko, wystarczy popatrzeć tutaj: http://chart.av-comparatives.org/chart1.php . 99.9 %, więc bomba. Jak dla mnie ten antywirus jest jednym z najlepszych.

FreeWare_RK  25.07.2014 23:41 #559

@duttypaul: Wiedziałem, że ten program wyjdzie na wyżyny ochrony, że się tak wyrażę. To bodaj pierwsza chmura obliczeniowa. Wart jest instalacji, niesamowicie lekki i funkcjonalny. Może nie ma wielu opcji ale nie przeszkadza mu to w byciu bardzo dobrą ochroną bo tak jak mówisz, w wielu poważnych testach jest bardzo wysoko. Nic tylko wypróbować bo warto. Dla samego sprawdzenia nawet. Myślę, że można być pod wrażeniem lekkości tego softu. Skanowanie również nie trwa długo i jest na przyzwoitym poziomie. Dla mnie bomba :)

duttypaul  25.07.2014 15:46 #558

@FreeWare_RK: No pewnie, że tak, skuteczność jest zaskakująca! Wielki PLUS za to!

jarkor (niezalogowany) 25.07.2014 08:24 #557

Od jakiegoś czasu program w wielu poważnych testach w czołówce zdecydowanie lepszy od wielu płatnych

FreeWare_RK  23.07.2014 20:57 #556

@duttypaul: Prawda! Świetny i lekki. Do tego jakiś opcjonalny firewall choć nie jest to konieczne i git zabezpieczony system!

duttypaul  23.07.2014 13:35 #555

Wysoka wykrywalność, chmura, bardzo lekki, zużywa niewiele zasobów komputera. Do zastosowań domowych, idealny AV! 5/5

torello  20.07.2014 19:24 #554

@Poraj: Porównaj teraz ocenę wystawioną przez redakcję Pandzie i Avastowi. Toż to zakrawa na kpinę!
Panda bije Avasta pod każdym względem. Od ponad roku avast nie ma szans w proównaniu do Pandy czy choćby 360 IS.
Niestey redakcja reklamuje Avasta a wręcz ... poleca, jak to można zobaczyc na tych przekupionych banerach. Ale porażka...

Poraj  15.07.2014 10:59 #553

Warto też sprawdzić wyniki testów tego antywirusa na: http://chart.av-comparatives.org/chart1.php Wyniki są rewelacyjne!

witek111  08.07.2014 22:07 #552

Program jak najbardziej rewelacyjny wystarczy wersja free bez toolbara (który lepiej zastąpić dodatkiem do przeglądarki od Bitdefendera: Traffic Light -bo jest rewelacyjny ze względu na wykrywalność) + firewall systemowy i mamy pełną ochronę a co najważniejsze lekką i nieodczuwalną dla systemu!!!

memnon  05.07.2014 17:16 #551

Panda Cloud Antivirus Pro na 6 miesięcy za darmo : http://www.comss.info/page.php?al=Panda_Cloud_Antivirus_Pro_6month .

FreeWare_RK  30.06.2014 12:02 #550

Powiem tak: program fajny, bardzo lekki i ładnie wyglądający. Co prawda nie ma opcji za bardzo ale może po prostu program jest już skonfigurowany do najlepszej ochrony. Skan na moim dysku 500 giga prawie całym przepełnionym trwa około półtorej godziny co jest dobrym wynikiem. Co do wykrywalności to się nie wypowiem bo mnie nic nie wyszukał. Skanuje na bieżąco innymi programami takimi jak malwarebytes czy hitmanpro i czysto jest. Ogólnie mówiąc nie miałem z nim żadnego problemu i git.

Anonim (niezalogowany) 23.06.2014 17:34 #549

@Anonim (niezalogowany): Program bardzo dobry 10/10 spełnia swoje zadanie,pod warunkiem że mamy jeszcze dodatkowy program w tym przypadku malwarebytes pro ochrona w czasie rzeczywistym,firewall windows i to w zupełności wystarczy do ochrony,nie trzeba instalować tolbara.A Sama Panda daje sobie rade z zagrożeniami u mnie nic nie przepuszcza,Win 7/32bit Ultimate

MondryMen (niezalogowany) 22.06.2014 22:53 #548

Program... Według mnie przeciętny.
Wykrywalność budzi pewne podejrzenia. Po przeskanowaniu komputera (pełnym) odinstalowałem program. Zainstalowałem Avast!, który wykrył 2 zagrożenia, a Panda Cloud żadnego. W dodatku denerwuje mnie w programie to, że cały czas (mniej więcej raz na tydzień) się po prostu wyłącza (po próbie włączenia pisze, żebym ponownie uruchomił komputer. Nie pomaga). Wtedy potrzebny jest reinstall. Według mnie 2/10

Anonim (niezalogowany) 22.06.2014 07:46 #547

@Anonim (niezalogowany): nie trzeba

Colqhoun  16.06.2014 15:04 #546

Ubogie opcje konfiguracyjne. Nie jest co prawda tak źle jak w darmowym bitdefender cloud, ale przydało by się trochę rozszerzyć konfigurację. Taka na przykład darmowa avira która też wspiera skanowanie w chmurze ma o wiele bogatsze możliwości w tym względzie.
Poza tym bez większych problemów.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.