Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Panda Cloud Antivirus to jeden z pierwszych programów antywirusowych wykorzystujących technologię pracy w tzw. chmurze obliczeniowej. Zapewnia on podstawową ochronę komputera przed wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusami, rootkitami, komponentami spyware itp.

Galeria programu

Większa część procesów i zasobów niezbędnych do działania programu ulokowana została na zewnętrznych serwerach firmy Panda. W praktyce oznacza to, że Panda Cloud Antivirus nie wymaga aktualizacji bazy sygnatur wirusów jak ma to miejsce w przypadku standardowych antywirusów, a mimo wszystko podczas ochrony komputera bazuje na aktualnych danych zgromadzonych w chmurze. Kolejnym, bardzo ważnym atutem takiego rozwiązania jest lekkość i szybkość działania oraz znikome wykorzystanie zasobów systemowych.

Panda Cloud Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym, zabezpieczając system przed infekcją szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy, przeglądania zasobów Internetu itd. Dodatkowo pozwala on również przeprowadzać proces skanowania na żądanie, w trakcie którego sprawdzana jest cała zawartość dysku twardego, lokalizacje najbardziej podatne na działalność wirusów lub foldery wskazane przez użytkownika. Wśród oferowanych funkcji znajdziemy również opcje do wykrywania potencjalnie niebezpiecznych komponentów, skanowanie w tle po synchronizacji cache'u, blokowanie zachowawcze, analizę behawioralną, analizę archiwów podczas skanowania na żądanie oraz blokadę plików z wirusami do momentu otrzymania odpowiednich wyników z chmury.

Program generuje raporty, zawierające informacje na temat wykrytych szkodników i umożliwia przeglądanie historii zdarzeń, w której zapisywane są terminy m.in. przeprowadzonych skanowań, synchronizacji z chmurą oraz tzw. zaszczepień komputera. Całość wyposażona została w przyjazny i prosty w obsłudze interfejs graficzny, który nikomu nie powinien przysporzyć problemów podczas użytkowania, a z drugiej strony zadowoli oko wymagającego użytkownika.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Panda Cloud Antivirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

Uwaga!

  1. Pobierany plik to tylko instalator online, który po uruchomieniu pobiera wymagane do instalacji pliki (ok. 20 MB).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wysoka wykrywalność, lekkość dla systemów, darmowy, chmura i prosta obsługa
Myślałem z początku,że aktualizacje do nowej wersji programu jest po prostu od razu. A nie,że trzeba czekać kilka dni aż samo się zaaktualizuje :/
ocena użytkownika

Panda jest dobrym programem antywirusowym ;) wykrywalność jest na wysokim poziomie :)
to jest idealne rozwiązanie dla tych co używają komputera tylko do gg/fejsa i internetu ;) a nie dla tych co ściągają programy ze crackami czy wchodzą na jakieś niebezpieczne strony. Dla tych drugich poleciłbym Comodo ;)
Mi się Panda podoba,bo jest najlżejsza dla systemu i darmowa. Dla pewności skanuję co tydzień kasperskym jako obraz iso ;)

Pandę polecam dla mądrego użytkownika a nie dla idioty, który ma zainstalowanego 5 antywirusów i załamany,że komputer wolno chodzi ;]

29.10.2013 14:02 | Recenzja do wersji 2013 2.3
niski apetyt na zasoby komputera, wykrywanie wirusów w chmurze, ochrona w czasie rzeczywistym,
konieczne połączenie z internetem by móc wykorzystać w pełni możliwości Pandy, w wersji darmowej nie chroni USB, długi czas skanowania

Panda Cloud Antivirus to pierwszy antywirus w pełni działający w chmurze, więc nadaje się do słabszych komputerów- sam używam Pandę na netbooku i nie mam nic jej do zarzucenia. Pracuje szybko i stabilnie jeśli chodzi o ochrone w czasie rzeczywistym.Jakość wykrywania wirusów porównywalna z Microsoft Essentials.

Niewątpliwym minusem jest czas skanowania. Spokojnie można zaparzyć w tym czasie niejedną kawę;), a spory koszt płatnej licencji zmusza jednak większość użytkowników do pozostania przy darmowej, okrojonej wersji. Pomijając cloud-sceptyków, program ten jest w stanie zadowolić użytkowników, którzy potrzebują lekkiego i szybkiego antywirusa do starszego komputera lub netbooka.

09.07.2011 11:45 | Recenzja do wersji 1.5

Komentarze

memnon  08.04.2014 20:23 #532

Panda Cloud Antivirus Pro, na pół roku za darmo .Oferta ważna przez dwie i pół doby : http://sharewareonsale.com/s/panda-cloud-antivirus-pro-sale .

Andracjusz  05.04.2014 19:17 #531

@morfela (niezalogowany): Wiesz co już nie mam Pandy i nie pamiętam jak długo mi skanował system. Obecnie korzystam z Comodo Internet Security Premium w wersji "Beta" i jestem z niego bardzo zadowolony. Nic mi nie spowalnia i wszystko jak na razie działa dobrze. Czasem sprawdzę komputer jakimś skanerem i jak na razie nic mi nie wykryło niepokojącego.

morfela (niezalogowany) 03.04.2014 17:35 #530

@Andracjusz: Ja mam awast,ale coś mi przepuszcza.Windows mam ten sam,co Ty.Czy nie spowalnia komputera i czy naprawdę skanowanie jest bardzo wolne?

witek111  18.03.2014 17:08 #529

jest nowa wersja Pandy czyli 2.9.1 BETA, stara sama się aktualizuje do najnowszej wersji czy trzeba odinstalować i zainstalować nowszą?

witek111  10.03.2014 14:00 #528

No najnowsza wersja 2.9 czyli BETA jeszcze bardziej wydajna, nie czuć obciążenia systemu WCALE, rewelacyjny soft z mega dobrą wykrywalnością, tylko polecić !!!

Lex17  22.02.2014 01:42 #527

Najzabawniejsze jest to, że Panda Cloud w każdym instalatorze z dobreprogramy.pl wykrywa wirusa ;) tzn. oczywiście pewnie nie wirusa, ale :podejrzany element" :D

kycjano  03.02.2014 18:44 #526

Miałem Pandę Internet Security i Pro i Cloud. I muszę przyznać że działają tak samo; mam na myśli łapanie wirusów. Wersje komercyjne mają tylko bajeczne kolory i nie wolno ich zbyt często przeinstalowywać, bo w Pandzie blokują klucz... Tak jak mnie. :( Ten antywirus spisuje się świetnie przy łapaniu szpiegów; nie znam innego programu, który pod tym względem mógł mu się równać, nawet Norton, Kaspersky, AVG, avast!... Ale do takiego małego zaniedbanego, byle jakiego szpeja trudno mieć zaufanie... Hej! Hiszpanie! Zróbcie coś z tym Cloud! To obciach mieć takie coś na komputerze...

Wirrus  01.02.2014 00:18 #525

Spójrzcie na testy Pandy w av test! skuteczność 100%.. wynik taki jak dla kasperskiego czy bitdefendera!! Polecam!

Andracjusz  14.12.2013 18:51 #524

Dla ciekawości podam następujący fakt. Przeskanowałem komputer następującymi programami:
- AVG Antywirus Free
- Malwarebytes Anti-Malware
- Dr.WEB CureIt!
- Microsoft Safety Scanner
- Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania
- SUPERAntiSpyware Free Edition
Co się okazało z w/w programów tylko ostatni znalazł jakieś drobiazgi. Postanowiłem zmienić antywirusa i z AVG przeszedłem na Pandę która po bardzo długim skanowaniu znalazła dodatkowo 2 trojany i jedno szpiegujące ciastko. Nie wiem czy te trojany były groźne czy nie ale postanowiłem zostać przy Pandzie i zobaczyć co będzie dalej. Jako dodatek zainstalowałem firewall'a Online Armor Free. Surfuje po bezpiecznych stronach i nie korzystam z P2P tak że taka osłona powinna mi w zupełności wystarczyć. Posiadam Windows 7 - 64 bit.

Anonim (niezalogowany) 09.11.2013 00:04 #523

Niestety, ale potrafi spowolnic kompa i internet - nie nadaje sie na starsze maszyny (6-7 letnie) z 2GB RAM i 2 GHz CPU. Tylko Bitdefender Free, MSE i AVG sa odpowiednio lekkie na takie maszyny.

memnon  30.10.2013 22:05 #522

Wersja Pro za "like'a" , ale tylko na pół roku : https://www.facebook.com/cloudantivirus/app_208195102528120 . I chyba nie
trzeba " polubiać" .

Caffy (niezalogowany) 20.09.2013 18:41 #521

@JFranekK: Po zainstalowaniu Pandy 2.2.1 Defender został wyłączony automatycznie.

rafnov (niezalogowany) 18.09.2013 18:48 #520

Podczas skanowania nie widać co skanuje, tylko procentowy pasek postępu dla tych, co nie umieją czytać...

MrBeckham666  23.08.2013 16:37 #519

@cyyyber

jasne dostaje za to dolary;] porównaj sb tą pandę z kingosft antivirus to zobaczysz co to jest lekkość. Nie tylko zużycie pamieć świadczy o wymaganiach.
Panda ma straszne zapotrzebowanie na zużycie procesora. Sprawdzanie sygnatur w chmurze jest wymagające.
Tak więc @cyyyber zastanów się zanim coś napiszesz.;]

cyyyber (niezalogowany) 23.08.2013 14:31 #518

@MrBeckham666: 6 MB ramu to żadne wymagania, działa na najstarszym gracie. świetny program. Chyba ci płacą za pisanie takich tekstów

masterofjedi  07.08.2013 14:20 #517

Zdecydowanie polecam :)
Używam od roku i jestem bardzo zadowolony... lekki i skuteczny. Testowałem osobiście na paczkach wirusów i spisał się bardzo dobrze. W codziennym użyciu także zdążył się wykazać, przy czym jego obecność jest całkowicie niezauważalna.

Wirrus  14.06.2013 10:17 #516

Bardzo polecam!
Używam od roku Pandę Cloud Free i nie żałuję :)
przez ten rok wykrył mi malware i komponenty szpiegujące ;)
nie przymula w ogóle komputer, nie trzeba się martwić o bazę wirusów,bo wszystko jest w chmurze, skuteczność na wysokim poziomie... naprawdę polecam!
Dla pewności skanuję co tydzień kasperskym Rescue Disk i jeszcze nic nie wykrył ;)

MrBeckham666  13.05.2013 01:06 #515

według mnie jak na działanie w chmurze za duże wymagania;]

ja teraz korzystam z kinsoft antivirus i przynajmniej nie zamula a skuteczność również dobra;]

djkarateka  18.07.2012 19:26 #514

Jeśli chodzi o Pandę Cloud wersję 2.0 to jest znaczna poprawa w stosunku do nowszych wersji, bogatsze menu, więcej możliwości konfiguracji oraz szybsze skanowanie, lepsza wykrywalność w chmurze, opracowuję recenzję jak ją skończę to tutaj ją zamieszczę, jeśli chodzi o sam program to nie gryzie się z wbudowanymi w system programami chodzi o Windows Defender, gorzej jest z programem Microsoft Security Essential, komputer wtedy działa gorzej, wolniej a spowodowane to jest tym że obydwa programy mają włączony monitor rezydentny, w przypadku programu Panda Cloud można w rejestrze lub w samym programie wyłączyć ochronę rzeczywistą ( rezydentną ) i zostawić możliwość tylko skanowania w chmurze, dotyczy to też programu Microsoft można też tak zrobić aby wyłączyć ochronę rzeczywistą, jeśli chodzi o testy programów antywirusowych można skorzystać z opracowanego przez DobreProgramy.pl testu bezpłatnych programów antywirusowych lub samemu przeprowadzić test na ściągniętej przykładowej paczce wirusów wpisując odpowiednie komendy w http://www.google.pl, jeśli chodzi o nowości to na pewno w Pandzie jest to że ma sygnaturę wirusów już na dysku HDD, nie tylko sama chmura, proces instalacji przypomina instalację programu antywirusowego Pandy w wersji 2012, dużym plusem jest to że są nowoczesne funkcje a także ochrona behawioralna, szczepionka napędów USB, w wersji bezpłatnej jest brak firewalla, po testowaniu programu itp napiszę Wam recenzję :) Pozdrawiam

lukaszkaw93  18.07.2012 11:07 #513

Nie polecam, po instalacji Panda "popsuła" mi całe Wi-Fi nic nie chodzi i deinstalacja nie pomaga. Wielkie dzięki...