r   e   k   l   a   m   a

Polska Mistrzem Świata!

Strona główna Aktualności

Trzej studenci Uniwersytetu Warszawskiego - Filip Wolski, Marcin Pilipczuk i Marek Cygan (na zdjęciu) wygrali w 31. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest - ICPC), które odbyły się w Tokio. Drużyna z Uniwersytetu Wrocławskiego uplasowała się ex aequo na 26 pozycji.

W finale wzięło udział 88 drużyn z całego świata. W eliminacjach wyłoniono je spośród ponad sześciu tysięcy zespołów z niemal 1800 uniwersytetów. Przypomnijmy, że rok temu drugie miejsce zajęli studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Drużyny z Polski stają w tych zawodach na podium prawie co roku, więc możemy śmiało powiedzieć, że w programowaniu zespołowym jesteśmy potęgą!