Pobierz program Asystent pobierania włączony

PotPlayer to oferujący ogromne możliwości odtwarzacz multimediów, stworzony jako kontynuacja popularnego KMplayera. Pozwala on odtwarzać pliki audio i wideo w wielu popularnych formatach, płyty DVD, sygnał z tunerów TV/SAT i kamer cyfrowych, strumieni z Internetu itp., doskonale radząc sobie przy tym z materiałami w wysokich rozdzielczościach HD.

Galeria programu

Program pomimo na pierwszy rzut oka prostego interfejsu graficznego posiada olbrzymie możliwości konfiguracji poszczególnych aspektów odtwarzanych multimediów. O jego potencjale przekonać się można wchodząc w ustawienia odtwarzacza. Znajduje się tam cały szereg funkcji pozwalających dostosować zarówno obraz, jak również dźwięk i napisy odtwarzanego filmu.

Wśród oferowanych opcji konfiguracyjnych znalazły się funkcje do ustawiania przestrzeni kolorów obrazu, zmiany jego rozmiarów, proporcji i pozycji na ekranie, wiele narzędzi i filtrów do poprawy jakości odtwarzanego obrazu itp. W przypadku dźwięku PotPlayer pozwala kierować go na różne wyjścia audio, przeprowadzać proces resamplingu i normalizacji, kontrolować głośność na każdym z kanałów, a także zmieniać jego barwę za pośrednictwem wbudowanego equalizera. Nie zabrało także ciekawych funkcji dotyczących napisów - m.in. formatowanie czcionki, rendering, pozycja na ekranie itp.

Ogromną zaletą programu PotPlayer jest możliwość łatwego konfigurowania skrótów klawiszowych, a także tworzenie profili z ustawieniami. To ostatnie ma duże znaczenie i poprawia wygodę pracy kiedy często zmieniamy urządzenie, na którym odtwarzamy multimedia (np. komputer, telewizor).

profilów
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Interfejs, lekkość działania
w wersji 1,6 przy odtwarzaniu plików AVI brak głosu
ocena użytkownika

Potplayer jest jednym z lepszych odtwarzaczy, lepszy jest tylko Video Lan Capture, czyli popularny VLC. Jednak w tej wersji nie błyszczy, ponieważ ma problemy z głosem przy odtwarzaniu plików AVI. Na plus idzie interfejs,mnogość ustawień,ładne odtwarzanie filmów w HD.

13.05.2014 00:46 | Recenzja do wersji 1.6.47450
Wygląd, funkcjonalność, masa opcji, lekkość dla systemu, płynność odtwarzania filmów, prostota obsługi, obsługa wielu formatów, brak reklam
Nie znalazłem żadnych, nie mam się czego przyczepić.
ocena użytkownika

Długo szukałem w necie dobrego odtwarzacza filmów z ładnym wyglądem skórki a także z masą różnych opcji szczególnie do poprawy jakości odtwarzanego obrazu i dźwięku. Dotychczas korzystałem z popularnego KM Playera który był świetnym programem który bez problemu spełniał moje zachcianki. Jednak pewnego dnia coś się popsuło i z każdą aktualizacją KM Player działał coraz gorzej. Zaczęło się od jakiejś dziwnej nakładki z nachalnymi ciągłymi reklamami które były wyświetlane nawet podczas oglądania filmu i także z jakąś zakichaną biblioteką online która włączała się za każdym razem gdy ponownie uruchomiłem program a skończyło się na bardzo długim włączaniu się programu i nawet częstym zawieszaniem się gdyż program nie reagował na polecenia jak trzeba i często potrafił nawet sam się wyłączyć podczas odtwarzania. Postanowiłem zrezygnować z kiedyś dobrego KM Playera i poszukać czegoś innego. A to że posiadam laptopa z Windows 8.1 postanowiłem najpierw sprawdzić wbudowanego Windowsa Media Player jednak w ogóle nie spasował mi ten program ze względu na brak jakichkolwiek opcji do poprawy jakości wideo oprócz tych podstawowych jakimi są: Jasność, kontrast i nasycenie. Postanowiłem odpuścić sobie Windowsa Media Player i spróbować aplikacji o nazwie Wideo którą mam oryginalnie zainstalowaną wraz z Windowsem 8.1. Gdy to zobaczyłem była jeszcze większa masakra niż z Windows Media Playerem! Kompletny brak ustawień oprócz zmieniania poziomu głośności! Ani grama ustawień!! Ale mniejsza o to.

Przeszukałem internet w poszukiwaniu czegoś na poziomie KM Playera. Przetestowałem sobie najpierw VLC ale niezbyt przypadł mi do gustu. Później w ruch poleciał All Player i niestety też odpadł.

W końcu natrafiłem na tego Pot Playera i to był strzał w dziesiątkę! Oprócz bardzo ładnego i estetycznego wyglądu oraz kilku bardzo ładnych skórek do wyboru program posiada do słownie masę różnych ustawień wśród których można wyróżnić szereg opcji do poprawy jakości odtwarzanego obrazu oraz dźwięku. Oprócz tego posiada własne wbudowane kodeki które obsługują niemalże każdy rodzaj/format pliku wideo. Mało tego! Program bardzo płynnie odtwarza materiały wideo a co najważniejsze: Nie wyświetla żadnych reklam ani niepotrzebnych rzeczy (Nie to co KM Player gdzie sypał reklamami na bieżąco) a do tego jest bardzo lekki dla systemu w przypadku gdy KM Player z wydania na wydanie działał bardziej ociężale. Co by tu jeszcze o nim napisać? No cóż jeżeli chodzi o obsługę programu to jest ona banalna a wszystkie jego opcje są schowane pod prawym kliknięciem myszy na programie. Czyli wychodzi na to że użytkownik otrzymuje bardzo funkcjonalny program który jest godnym następcą KM Playera z prostotą obsługi.

Jeżeli chodzi o minusy to jak na razie żadnych się nie dopatrzyłem. I mam nadzieję że tak zostanie i że twórcą nie przyjdzie do głowy zepsuć ten super programik tak samo jak KM Playera. Program po prostu działa bardzo dobrze i robi to co do niego należy. Filmy odtwarza bardzo ładnie i wszystko gra;-> Niestety z plikami typu mp3 nie wiem jak jest ponieważ do tych zadań używam AMP3 który jest także bardzo dobrym programem jeśli chodzi o słuchanie muzyki. Pot Playera używam głównie pod filmy i niczego więcej do szczęścia mi nie brakuje jeśli chodzi o ten programik.

A więc: Jak najbardziej polecam program ponieważ jest on wart każdej uwagi. Ci którzy korzystali z KM Player i chcą się przesiąść na ten program absolutnie nie pożałują przesiadki. Jest on po prostu lepszy pod każdym względem!

Pozdrawiam seba97

27.03.2014 17:19 | Recenzja do wersji 1.5.45955

Komentarze

józeek  22.10.2014 14:52 #438

@Maha: A wiesz może jak ustawić aby znak / na początku linii w napisach powodował wyświetlanie pochyłą czcionką?

Maha  01.10.2014 23:33 #437

@józeek: twórcą obydwu programów jest ta sama osoba, ale po odsprzedaniu KMPlayera musiał sprawić, żeby PotPlayer nie był wierną jego kopią i wyglądał inaczej.

józeek  01.10.2014 23:22 #436

@Maha: Kurcze, dzięki, wcześniej używałem KMPlayer i tam jakos łatwiej znalazłem tę opcję, mimo ze ten program nie jako bazuje na tamtym.

Maha  01.10.2014 22:55 #435

@józeek: Tyle tych ustawień, że można się pogubić :-) . W Napisy odznacz 'Wymuś wyrównanie dialogów do lewej'.

józeek  01.10.2014 22:46 #434

@Maha: Tak mam właśnie ustawione i działa dobrze z wyjątkiem dialogów. Dialogi mi wyrównuje dalej do lewej: http://1drv.ms/1vy0M6t
Gdzieś powinna być opcja zmiany tego ale nie mogę znaleźć.

Maha  01.10.2014 21:56 #433

@józeek: Preferencje (F5) - Napisy (dwuklik na plusie rozwija listę) - Czcionka napisów - (przechodzisz na prawą stronę) - Pozycja i Marginesy - Wyrównanie linii - Do środka

józeek  01.10.2014 11:45 #432

Wie może ktoś jak zmienić wyrównanie napisów, ale chodzi mi konkretnie o dialogi, bo wyrównuje mi do lewej zamiast do środka. Szukałem opcji zmiany ale nie znalazłem.

kamil940715  19.09.2014 09:13 #431

Dałbym 5 gwiazdek, ale z wersji na wersję program jest coraz gorszy. Polecam 1.5.45955 x32 - zero problemów.

MrBeckham666  27.08.2014 02:19 #430

@nickel: da sie to jest tak zwane OSD poszukaj w ustawieniach.

Dwuletni użytkownik (niezalogowany) 22.08.2014 13:09 #429

Próbowałem WMP - problem z napisami, VLC - niespójny logicznie interfejs i dużo walki, żeby przestawić jakiś parametr w trakcie filmu, KMPlayer z własną skórką, skonfigurowany do odtwarzania przy pomocy zewnętrznych ffMpeg - rewelacja ale zmieniłem kompa i nie chciało mi się od nowa konfigurować KMPlayera, BestPlayer - w czasie, kiedy go testowałem miał problemy z niektórymi formatami.
Od dwóch lat PotPlayer - autentycznie, nie ma wad. Chyba że wadą nazwiemy szerokie możliwości konfiguracji, co wymaga jednak pewnej znajomości tematu. Warto rozumieć czym jest kontener, splitter, kodek i renderer.
Player wymaga pieczołowitej konfiguracji, gdyż domyślna - mnie akurat - nie odpowiada. Przede wszystkim domyślny renderer obrazu jest tak agresywnie ustawiony, że rujnuje jakość większości filmów HD. Ustawienia są chyba dobrane do zrzutów z VHS a nie do współczesnych materiałów.
Ja ustawiłem jako renderer Maadshi - po prostu odtwarza materiał nie ingerując w zwartość. PotPlayer ma tak czy inaczej wszystkie możliwe filtry do korekty obrazu więc można się pobawić, jeżeli jest taka potrzeba.
Polecam, bo odpowiednio skonfigurowany robi po prostu to co powinien robić player - odtwarza z napisami i dowolnym dźwiękiem wszystkie możliwe formaty. Nie zawiódł mnie ani razu.

nickel  12.08.2014 11:58 #428

@florentyna (niezalogowany): Dzięki! O takie coś mi chodziło! A można ustawić jeśli się orientujesz żeby np. dwa kliknięcia myszką to nie "pauza" tylko "pełny ekran"? Bo w chyba każdym odtwarzaczu tak jest a tu niestety nie i trochę to denerwujące ;)
EDIT: ok już nieważne, sam znalazłem :)

florentyna (niezalogowany) 10.08.2014 10:02 #427

@nickel
Można ustawić czas odtwarzania, pozostały, całkowity, zegar.
Preferencje F5 > Podstawowe > Wiadomości na OSD > Czas i Format czasu

nickel  09.08.2014 20:47 #426

Dobry odtwarzacz tylko pytanie czy da się jakoś ustawić taki pasek z czasem w prawym górnym rogu jak ma Bestplayer?

MrBeckham666  27.06.2014 02:01 #425

@jurecki: może wyjasnij swoją bez arumentu tezę? wiesz jakie zmiany są ?

co do odtwarzania lecz nie wszystkich filmów to jest takie coś jak otwórz URL lub http.

MrBeckham666  27.06.2014 01:59 #424

@Bogdan_G: kodeki które są wbudowane są aktualizowane na bierzącą.

i wreszcie tą wersje można nazwać stabilną.

potplayera jest wersja 64 bit która działa bardzo dobrze. inne odtwarzacze czesto mają problemy z generatorami i kodekami.

nie mówiąc o tym że potplayer ma wiekszosć kodeków.

dodatkowe można pobrać po instalacji warto.

i jeszcze w razie W wypada mieć k-lite mega potplayer skorzysta w razie braków czegokolwiek.

a co do innych użytkowników omg wiecie co to ustawienia?

jak można mieć problem z ustawieniem skojarzenia plików.

problemy z dzwiekiem hmm macie wogóle sterowniki?

lukasz12012  11.06.2014 12:47 #423

DO REDAKCJI:Polecam sie zapoznac z tym softem i ewentualnie zamiescic go w bazie DP http://www.tokplayer.com/ Pozdrawiam

jurecki  01.06.2014 12:15 #422

Ta wersja to jest katastrofa,najlepsza to 1.5.45955

Inszy (niezalogowany) 25.05.2014 09:04 #421

Jak w tym programie odtworzyć filmy z YouTube?

forester9  18.05.2014 07:25 #420

U mnie nowa wersja nie chce skojarzyć się z plikami video (Windows 7 x64). Musiałem wrócić do 1.5.45955

przemox  16.05.2014 14:57 #419

@Maha: dokładnie tak - na jednym komputerze pobrałem kodeki, na drugim - nie. I oczywiście na jednym był głos, na drugim nie.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.