r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

R2księga 10.01.0

Strona główna Windows Firma Programy finansowo-księgowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Program do prowadzenia tzw. uproszczonej księgowości, wrocławskiej firmy Reset2.

Galeria programu

R2księga umożliwia kompleksowe prowadzenie księgowości w formie księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtowej ewidencji przychodów, tworzenie rejestrów kupna i sprzedaży VAT, ewidencjonowanie dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej oraz innych przychodów, a także przechowywanie informacji o środkach trwałych i wyposażeniu firmy.

Aplikacja pozwala na wydruku wszystkich niezbędnych deklaracji i zgłoszeń do Urzędu Skarbowego (VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, VAT-12, VAT-UE wraz z załącznikami VAT-UE/A i VAT-UE/B, VAT-UEK, VAT-R, VAT-Z, PIT-36L, PIT-28, PIT-28/A, PIT-28/B) oraz na ich podstawie automatycznie przeleje należności do US i ZUS (możliwość dostosowania programu do współpracy z dowolnym systemem bankowym). Z jej pomocą rozliczymy remanent, płatności wraz z naliczaniem odsetek za zwłokę, różnice kursowe przy płatnościach walutowych, wyliczymy marżę, a także przygotujemy miesięczne/kwartalne zestawienia należnego podatku dochodowego wg skali lub liniowego dla właściciela/wspólników.

Nie zabrakło również funkcji rozliczania kosztów przejazdu prywatnymi samochodami oraz ewidencji przebiegu pojazdów, modułu kasy/banku do tworzenia raportów kasowych RK, dokumentów wpłaty KP i wypłaty KW, automatycznego księgowania wpłat na podstawie wpisów do księgi lub rozrachunków z kontrahentem, a także opcji zarządzania należnościami i zobowiązaniami (windykacja należności, kalkulator odsetkowy obliczający odsetki ustawowe/podatkowe itp.).

Co ważne, R2księga jest w pełni zgodna z najnowszymi przepisami podatkowymi. W szczególności artykułem 89b znowelizowanej ustawy o VAT (nakładającym obowiązek skorygowania zaliczonego w koszty działalności podatku VAT od faktur zakupu, jeżeli nie uregulujemy należności za te faktury w przeciągu 150 dni od daty terminu płatności), a także z artykułem 24d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz artykułem 15b znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (nakładającymi obowiązek korekty kosztów uzyskania przychodów, wynikających z przeterminowanych faktur zakupu. Korektę należy wykonać w przypadku nie uregulowania zobowiązania, w ciągu 30 dni od terminu płatności — jeśli termin płatności nie przekracza 60 dni — lub 90 dni od daty zaliczenia do kosztów — jeśli termin płatności jest dłuższy niż 60 dni).

Uwaga!

Wersja demonstracyjna posiada wszystkie możliwości pełnej wersji. Jedynym ograniczeniem jest zablokowanie wydruków i eksportu danych po 60 dniach od daty instalacji. Jeśli wprowadzasz nie więcej niż 5 wpisów w miesiącu, wersja demonstracyjna umożliwia normalną pracę bez ograniczeń czasowych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

R2księga za darmo dla naszych czytelników! Tylko dziś do północy!

16
OPROGRAMOWANIE 07.03.2016 | Leszek Kędzior (Krogulec)

Prowadzicie firmę i szukacie dobrego oprogramowania do prowadzenia księgowości? Mamy dla Was niespodziankę: specjalną, bezpłatną wersję programu R2księga. Tylko dzisiaj, tylko do północy! R2księga to program do prowadzenia tzw. uproszczonej księgowości, wrocławskiej firmy Reset2. Umożliwia kompleksowe prowadzenie księgowości w formie księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtowej ewidencji przychodów, tworzenie rejestrów kupna i sprzedaży VAT, ewidencjonowanie dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej oraz innych przychodów, a także przechowywanie informacji o środkach trwałych i…

R2faktury, R2księga i R2płatnik za darmo – już za tydzień akcja dla naszych Czytelników!

30
OPROGRAMOWANIE 22.02.2016 | Leszek Kędzior (Krogulec)

Dla wszystkich, którzy prowadzą firmę będziemy mieli wkrótce nie lada gratkę. Już za tydzień rozpoczniemy akcję, w ramach której będzie można pobrać pełne wersje flagowych programów firmy Reset2 – R2faktury, R2księga i R2płatnik. Programy będą w specjalnych, bezpłatnych edycjach, przygotowanych tylko dla czytelników dobrychprogramów. Akcja rozpocznie się w poniedziałek, 29 lutego, zaraz po północy. Wówczas to na 24 godziny udostępnimy pierwszy z programów – R2faktury. To aplikacja umożliwiająca wystawianie faktur, prowadzenie magazynu, w tym wystawianie wszystkich niezbędnych dokumentów…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #14 16.08.2016 16:59

@bettymegami: To niestety częsty błąd w programach, bo NIP na początku działalności wymagany nie jest, a niektóre programy wymagają go przy wystawianiu faktur :) Np. na sp. z o.o. w organizacji wtedy nie wystawisz faktury :) Wiem że niektóre programy np. https://www.systim.pl mają możliwość nie wpisywania NIP, albo wpisania np. PESEL dla osoby fizycznej.

doondi   1 #13 08.03.2016 14:35

Znajdzie się jakaś dobra dusza i podeśle R2księga ten co był wczoraj do pobrania:) Zgapiłem się i nie pobrałem:(
doondi@o2.pl

bettymegami   5 #12 07.03.2016 22:10

Otwieram zakładzik optyczny około końca wakacji a tutaj chcą już teraz NIP...

  #11 27.03.2013 16:11

@krzysiek_77: Stopka jest wszędzie, u każdego producenta. Nie rozumiem, jak może Ci się to nie podobać? Program ma działać. Nie się podobać. Ma być funkcjonalny.

Zawsze możesz robić wszystko na piechotę w Excelu. Wtedy sobie dasz stopkę jaka bedziesz chciał :).

  #10 21.03.2013 09:08

Posiadam zarówno księgę jak i faktury, programy są łatwe w obsłudze i mają szereg możliwości, to był strzał w dziesiątkę :)

@Krzysiek_77: Własne logo możesz wstawić w okienku z Firmami, wtedy ono będzie się drukowało na fakturach. Stopka w niczym nie przeszkadza, informuje kto jest producentem oprogramowania oraz licencjobiorcą, przecież to producent odpowiada za zgodność programu z obowiązującymi przepisami.

  #9 21.03.2013 08:47

@krzysiek_77
Chyba ci się coś pomyliło, przecież z tego programu nei drukuje się faktur, więc o jakiej ty stopce piszesz?

  #8 16.03.2013 20:03

Nie podoba mi się. Nie ma możliwości wyłączenia stopki, którą firma wstawia do każdego dokumentu. Wydrukowana faktura z obcym logo wygląda fatalnie.

DominikKW   1 #7 28.02.2013 20:01

Zarejestrowałem. Dzięki!

milenap   1 #6 28.02.2013 14:10

Po kilku dniach używania stwierdzam że program jest genialny. Pięknie dziękuję za pełną wersję!

  #5 25.02.2013 23:00

Witam...u mnie po instalacji wyskakuje błąd - program nie chce się uruchomić :(

Poszło - wszystko ok - działa :)

MaxR2   1 #4 25.02.2013 17:52

@a4nas: jest obsługa ryczałtu i vatu też. Jeśli nie jesteś płatnikiem VAT możesz go wyłączyć i będzie sam ryczałt. Rodzaj prowadzonej księgowości określa sie w danych firmy.

a4nas   2 #3 25.02.2013 17:09

Witam serdecznie!mam pytanko czy ktoś może wie czy warto pobierać ten program będąc ryczałtowcem?czy nie ma on zbyt dużo niepotrzebnych modułów dla małego sklepiku?bardzo bym prosił o odp...

waldek_lasek   1 #2 25.02.2013 08:58

na faktury sie spoznilem, ale ksiege pobiore :) dziekuje za te mozliwosc - od zawsze wiedzialem, ze jestescie najlepsi :)

p.s moglibyscie z wyprzedzeniem informowac o takich akcjach.... np na poczatku tygodnia njus ze pojawi sie w tym tygodniu jakis program w pelnej wersji ale nie podawac kiedy sie pojawi

bo ja przypadkiem calkiem tutaj trafilem

JulkaWwa   1 #1 25.02.2013 00:36

WOW!!! Dziekuje pieknie!!!! Naprawde! Program na pewno sie przyda. Niedawno testowalam go przez 60 dni i wlasnie mialam dokonac zakupu a tu prosze....... taka niespodzianka :))) Dziekuje jeszcze raz!!

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.