r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Recuva 1.53.1087

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Recuva to proste narzędzie przeznaczone do odzyskiwania przypadkowo skasowanych danych z dysku komputera przygotowane przez autora programu CCleaner.

Galeria programu

Dane można odzyskać miedzy innymi z opróżnionego kosza systemowego, fotograficznych kart pamięci czy odtwarzaczy MP3. Recuva nie posiada może tak zaawansowanych opcji jak te oferowane przez konkurencyjne rozwiązania, niemniej jednak powinien sobie bez problemów poradzić z odzyskaniem plików usuniętych przed chwilą.

Jednym z walorów aplikacji jest szybkość skanowania dysku w poszukiwaniu skasowanych danych oraz możliwość podglądu niektórych formatów plików.

Uwaga!

Istnieje też rozszerzona wersja programu, Recuva Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

skuteczny
downloader dorzuca coś od siebie
ocena użytkownika

program dobry ale razem z tym programem zainstalował mi się http://isearch.omiga-plus.com/ w przeglądarce. Już kiedyś go usuwałem, trochę się zeszło i dlatego nie jestem zadowolony z instalacji tego programu. Jak zwykle managery downloadery coś dorzucają.

31.01.2015 22:09 | Recenzja do wersji 1.51.1063
Zasadniczo to sam program jest plusem, DARMOWY, lekki, szybki, prosty w obsłudze, intuicyjny nawet dla laika.
Trochę upierdliwy menadżer odzyskiwania uruchamiany z programem, wersja pro (cena), wymaga delikatnej ingerencji w ustawienia , więcej grzechów brak.
ocena użytkownika

Właśnie straciłem ponad 6 GB cennych studenckich danych. Przypadek chciał, że przez moją nieuwagę dane skasowałem. Włosy już wyrywałem, mięsem rzucałem. Zacząłem szybko szukać softu do uratowania tych plików. Recuva była ostatecznością ponieważ kiedyś działanie tego programu było żenujące (straciłem kilkaset zdjęć i Recuva odzyskała je ale były już uszkodzone zaś sam nośnik nie był nadpisywany).
Wracając do meritum, zainstalowałem, uruchomiłem, poskanował sobie co mu podałem i moim oczom ukazała się mega lista ponad 3000 plików. Więc przystąpiłem do wybierania tego co moje i tego co zbędne.
Szczegółów nie będę opisywał ale powiem tyle, że program z zaznaczonych przeze mnie plików odzyskał niemalże 100% plików. Nieodzyskane pliki to pliki których ścieżka była za długa do zapisania. Całe szczęście, że te pliki były mało istotne dla mnie.

RECUVA to program bezpłatny. I to jest zasadniczy plus tego softu. Wadą jest za to cena wersji Pro ale nie o tym chciałem jeszcze napisać.
Piriform Ltd. to jednak solidna marka. CCleaner, Defraggler, Speccy i RECUVA to programy które powinien mieć każdy użytkownik na swoim komputerze. Opisywany soft to lekki, szybki i wręcz dziecinnie prosty program dla każdego kto stracił ważne dane i chciałby je odzyskać. Jednakże jak w przypadku takich programów istotne jest aby nośnik z którego chcemy odzyskać dane nie był zbytnio katowany zapisem i kasowaniem bo takie zabiegi obniżają precyzję działania nie tylko tego programu ale i każdego który odzyskuje utracone dane. Na swoim przykładzie wiem, że dane nie zostały nadpisane więc proces odzyskania był wręcz bajecznie szybki i dane udało się odzyskać bez większych strat (zarówno tych w plikach jak i tych w nerwach i czasie).

UWAGI DLA UŻYTKOWNIKA.
1. Jeśli chcesz zachować strukturę katalogów utraconych danych to po uruchomieniu programu skorzystaj z Opcji i w zakładce "Akcje" zaznacz sobie w sekcji "Odzyskiwanie" opcję "Odzyskaj strukturę katalogu".
2. W celu poprawy skanowania (co odbije się na czasie skanowania) warto zaznaczyć również w tej samej co wyżej karcie w sekcji "Skanowanie" opcję "Głębokie Skanowanie" (nie mylić z czymś innym głębokim). Opcja ta wydłuża oczywiście skanowanie ale zapewnia dokładniejszy skan.

Resztę opcji zaznacz sobie wg uznania jednakże pamiętaj - domyślnie zostawione zaptaszone / niezaptaszone dla laika są najlepszym rozwiązaniem.
Podane przeze mnie opcje mi osobiście pomogły (uzyskałem drzewo katalogów jakie straciłem w idealnym ułożeniu, wszystkie pliki usunięte wróciły na miejsce), jednak jeśli nie masz pewności nie musisz ich zaznaczać. Jak raz odzyskasz pliki a nie zadowoli Ciebie efekt odzyskanych danych (brak katalogów) zawsze można z Opcjach zaznaczyć Odzyskanie struktury katalogu i ponownie odzyskać pliki.

Program wg mnie powinien być w posiadaniu każdego domowego użytkownika, tak na wszelki wypadek, jakby ktoś sobie przypadkiem, jak ja, usunął ważne dane ;)

13.11.2014 01:53 | Recenzja do wersji 1.51.1063
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #400 04.08.2016 13:21

program znalazł interesujące mnie pliki ich przywrócenie jest jednak niemożliwe (pomimo info, że stan pliku znakomity i brak nadpisanych danych) dodatkowo pliki w ogóle nie zapisują się na dysku - we właściwościach pliku rozmiar np. 500 kb a rozimiar na dysku 0 kb. Ktoś ma pomysł dlaczego? (Wyłączenie antywiru nie pomaga)

horkos   12 #399 29.06.2016 15:05

Z pendriva tym programem odzyskałem dane (zdjęcia).

StrongRecovery Software   6 #398 27.06.2016 14:24

@Qtaz (niezalogowany): To akurat mocna przesada (komentarz WAWA1), niektórych trochę ponosi i trudno powiedzieć skąd takie komentarze się biorą. Anonimowemu "Qtaz'owi" też nie brakuje tupetu, bardzo zgrabnie i ładnie określił swojego nicka... Drogi Panie Qtaz, ma Pan rację, żaden program nie odzyska nadpisanych danych - jeżeli faktycznie wiadomo, że są one nadpisane, inna sprawa, że czasem stwierdzenie nadpisania jest nieprawidłowe a wtedy już mogą się budzić nieporozumienia, bo w jednym wypadku jakiś program odzyska dane a inny tego nie zrobi... W StrongRecovery nadpisane pliki są "na czerwono" i można je odzyskać ale jako nadpisane właśnie, program dokonuje oceny na podstawie danych z systemów plików i jeżeli dane te są spójne (a większości przypadków są - nie ma uszkodzeń bądź przekłamań w tablicy), to stwierdza się nadpisanie.

Być może użytkownik WAWA1 chciał zwrócić uwagę na możliwość odzyskiwania danych pofragmentowanych (w określonych warunkach, karta pamięci, pendrive - FAT/EXFAT):

http://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20pofragmentowanych%20plik%C3%B3w....

Zapraszam wszystkich użytkowników do pobrania nowej wersji StrongRecovery, za darmo będzie można sobie co nieco sprawdzić, w niektórych przypadkach dane pojawią się w o wiele lepszy sposób, program może zapisywać na bieżąco to, co zrobił (menu->plik->zapisz plik sesji)...

Pomocny przewodnik:

http://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20danych.html

  #397 27.06.2016 10:49

@WAWA1 (niezalogowany): "Może nie odzyskał zdjęć nadpisanych tak jak zrobił to wspaniały polski program StrongRecovery..."

Nie wydaje mi się, żeby którykolwiek program odzyskał nadpisane dane, dlatego nie ufam temu komentarzowi

  #396 20.06.2016 11:45

20.06.2016 Bawiłem sie w odzyskiwanie danych z sformatowanej karty SD. Było tam po kilka sztuk jpg pdf mp3. Gdy w programie wybrałem szukaj wszystkich plików nie znajdował wszystkiego..... (bez mp3). Wg mnie lepiej szukac osobno. Przykład. Szukamy Obrazy, zapisujemy, potem szukamy dokumenty, a potem muzyka (wszystko zalezy od tego co tam było).

  #395 16.06.2016 23:39

@lenny b. (niezalogowany): "y ze swojej karty, nie było do niej dostępu. Odzyskałem jeden film za darmo programem StrongRecovery. Recuva nie widziała nawet tej karty, nic."

A ja korzystałam z tego programu i odzyskałam uszkodzone filmy :(.
Szukam pomocy jak je naprawić ?

  #394 14.05.2016 10:14

Straciłbym filmy ze swojej karty, nie było do niej dostępu. Odzyskałem jeden film za darmo programem StrongRecovery. Recuva nie widziała nawet tej karty, nic.

  #393 16.03.2016 12:42

rewelacyjny program prosty w użyciu odzyskałam wszystkie zdjęcia utracone :)
szczęśliwa na maxa i zaoszczedziłam sporo kasy ,poilecam serdecznie :)

Bartek29   3 #392 13.02.2016 19:05

Wczoraj skasowałem plik video ok 130 mb ale ten program nic nie znalazł. Może Ktoś polecić coś lepszego?

  #391 28.01.2016 23:46

Program zainstalowałem bez przekonania po przeczytaniu opinii, ale odzyskał mi zdjęcia i mp3 które skasowałem, ogólnie sprawdził się doskonale. Może nie odzyskał zdjęć nadpisanych tak jak zrobił to wspaniały polski program StrongRecovery z którego nie mogłem skorzystać bo musiałbym wykupić licencję, ale widziałem w podglądach, że odzyskał o wiele więcej jak nie wszystko w porównaniu do Recuva. Ale jestem zadowolony, bo odzyskałem zdjęcia o któe mi chodziło i w związku z tym już nie starałem się odczytać tych nadpisanych które odzyskał ten polski program.

  #390 27.03.2015 19:35

Sporo osób się rajcuje tą recuvą, bo jest darmowa, ale z niektórymi problemami sobie nie radzi... Myślałem poważnie, żeby oddać dysk do serwisu, ale zdecydowałem się na polskie StrongRecovery. Po pobraniu i przeskanowaniu widziałem, co chciałem i wydałem mniej niż chciałem, a mam program na później (lifetime). Recuva jest ok, ale czasem to za mało.

  #389 20.02.2015 00:36

czemu po odzyskaniu zdjec pokazuje mi ze nie czyta tego formatu?

  #388 23.01.2015 12:39

Witam, Podjąłem się ostatnio próby przywrócenia danych na dysku 480 GB po formacie. Na początek wybrałem jeden z proponowanych na innym portalu programów i mimo działania ponad 9 godzin, nie znalazł nic wartościowego.
Kolega polecił bym spróbował Recuvą i po 5 godzinach mogłem odzyskać wszystko co mnie interesowało. Głównie chodziło o pliki w wadze ciężkiej po kilka GB. Po ponownych 5 godzinach mogłem się cieszyć z udanego przywrócenia danych. Piszę tę komentarz dla osób które piszą że program nie nadaje się do dużych plików, to nie prawda. Moja sytuacja opisuje że program daje radę również z dużymi plikami. Łącznie udało mi się odzyskać ponad 250 GB. Nie potrzeba płacić za programy płatne. Brawo!

Shaki81 MODERATOR BLOGA  37 #387 16.01.2015 23:14

Kolejny program typu must-have. Małe, proste, poręczne i skuteczne narzędzie.

gurol   1 #386 14.01.2015 08:28

Poszukuję odpowiedzi.

Jak odzyskać plik tym programem jeśli usunęło się go z folderu i nie pamięta się nazwy folderu.
Wiem, że potrzeba podać ścieżkę do folderu żeby program odzyskał plik - sprawdzane w przypadku folderu które nazwę pamiętałem.

  #385 09.01.2015 13:06

@leszken (niezalogowany): Do dysków, do których utracono dostęp RECUVA się nie nadaje (nie widzi nic). Lepiej użyć innych narzędzi, niż kombinować z reorganizacją dysku i ryzykować utratę ważnych danych. Można na spokojnie się zoorientować co i jak używając StrongRecovery, ja tak zrobiłem i mam wszystkie dane z powrotem...

  #384 31.12.2014 17:07

Program świetnie sprawdza się jako proste, dość szybkie i DARMOWE narzędzie do odzyskiwania danych utraconych przez usunięcie lub sformatowanie nośnika.

Niestety brak odzyskiwania RAW uniemożliwi odzyskanie ani utraconych partycji ani danych które się na nich znajdowały. W przypadku nośników które miały tylko jedną partycję a dają się poprawnie sformatować, można jedynie postawić nową partycję i z niej próbować odzyskać dane.

  #383 27.12.2014 15:07

Zniknęły mi ważne zdjęcia z komputera nie wiem w jaki sposób to się stało. Program nie znalazł żadnego ze zdjęc także w pogłębionym skanowaniu. Wykrywa ponad pół miliona zdjęć natomiast 490 000 ignoruje pokazując 90000 spamu. W jaki sposób mogę zobaczyć te zignorowane pliki?

  #382 18.12.2014 18:13

Zarąbisty program...
Polecam.!

yanko wojownik   13 #381 14.12.2014 07:57

@Senior Jarzębski (niezalogowany): Ten StrongRecovery to płatny program i wyłącznie w takiej wersji występuje - oj chyba ten Twój komentarz, to wyłącznie reklama rzeczonego... ;) tutaj http://www.dobreprogramy.pl/StrongRecovery,Program,Windows,24584.html podano ile umożliwia odzyskać w wersji testowej "Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB" przy cięższej awarii bez licencji trzeba się zdecydować co odzyskiwać.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.