r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Resynthesizer 1.0 dla GIMP

Strona główna Windows Grafika Dodatki do programów graficznych
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Resynthesizer to prawdopodobnie najlepiej znany dodatek dla GIMP-a. Zyskał popularność dzięki możliwości zastąpienia nim funkcji content aware Photoshopa i przydatności przy retuszu. W skład wtyczki wchodzi kilka skryptów, które pozwalają korzystać z silnika generującego obraz w określonych scenariuszach.

Galeria programu

Resynthesizer to generator tekstur na podstawie sąsiedztwa zaznaczonego obszaru. Można go wykorzystać do retuszu, zamalowując zaznaczone fragmenty obrazu, z kolorem lub przezroczyste. Kolejnym zastosowaniem jest kopiowanie stylu jednego obrazu na drugi, z pomocą mapowania barw i tekstury. Resynthesizer potrafi oczywiście wypełniać teksturą fragmenty obrazów i generować tekstury na podstawie dostarczonych danych.

Ciekawym zastosowaniem jest powiększanie z zachowaniem ostrości i wyostrzanie obrazu. Można też uzupełnić brakujące fragmenty po zwiększaniu obszaru roboczego, bez powiększania właściwego obrazu.

Wymienione wyżej czynności można wykonać korzystając z gotowych skryptów. Można też używać Resynthesizera na własną rękę, samodzielnie dobierając parametry.

Pobrany program i skrypty należy umieścić w folderze plug-ins w ustawieniach GIMP-a.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Najlepsze dodatki do GIMP-a, nie tylko dla ekspertów

55
OPROGRAMOWANIE 07.09.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

GIMP od lat jest najpopularniejszym, darmowym programem graficznym. Ma spore możliwości, ale jedną z jego największych zalet jest system dodatków i skryptów. To dzięki nim GIMP jest programem tak elastycznym. Poniżej prezentuję Wam 8 praktycznych dodatków, które ułatwią życie i bezproblemowo działają z nową wersją programu. Jak instalować dodatki? Dodatki do GIMP-a raczej nie mają instalatorów i trzeba je samodzielnie umieścić w odpowiednim folderze. Ogólne zasady mówią, że skrypty Script-fu (.scm) znajdują się w folderze scripts, a skrypty w Pythonie (.py) i pliki wykonywalne (.exe i bez…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.