r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SQL Server 2008 R2 Express

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery baz danych
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

SQL Server 2008 R2 to bezpłatna, ograniczona funkcjonalnie edycja serwera baz danych firmy Microsoft.

Edycja Express, choć znacznie uproszczona w stosunku do jej płatnych odpowiedników, jest doskonałym wyborem nie tylko dla programistów lub osób uczących się programistycznych technologii Microsoft, ale także jako produkcyjny silnik bazodanowy dla prostych aplikacji pracujących z dynamicznymi danymi (np. witryny webowe). W przypadku wykorzystania bazy jako silnika przechowującego dane własnej aplikacji licencja Express Edition pozwala — po uprzedniej rejestracji na stronie Microsoft — na bezpłatne rozpowszechnianie bazy wraz z aplikacją.

Edycja Express występuje także w rozszerzonej odmianie oznaczonej dopiskiem "with Advanced Services" (do pobrania w tym samym dziale). Edycja ta rozbudowana została dodatkowo o wyszukiwanie full-text, ograniczoną replikację danych i usługi raportowania.

Nowości w wersji 2008 R2

Wersja R2 (inaczej "Release 2") to odświeżone wydanie SQL Server 2008. Najważniejszą nowością jest zwiększenie rozmiaru bazy danych z 4 GB do 10 GB (ograniczenie wersji bezpłatnej). Oprócz tego dostępne są dodatki PowerPivot dla SharePointa i Excela oraz narzędzie SQL Server Utility, które teraz stanowi centralne repozytorium danych o wydajności i polityk zarządzania. Wersja R2 obsługuje także tryb Extended Protection do zapobiegania atakom podczas uwierzytelniania w Reporting Services. Same usługi raportowania również zostały odświeżone i oferują między innymi nowe rodzaje wykresów i diagramów, rozszerzone opcje cachowania, usprawnioną integrację z witrynami SharePoint i SQL Azure.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #2 26.06.2015 23:42

Jak dla mnie świetny następca wersji 2005. Wersja 2008 sprawdza się równie świetnie jak właśnie owa 2005. Polecam również dla początkujących.

Autor edytował komentarz.
  #1 24.01.2012 22:31

Dlaczego po zainstalowaniu najgłupszej aplikacji która korzysta z MS SQL 2008, Windows działa tak wolno jakbym cofnął się do lat 90-tych (Procesor P4 + Hyperthreading). Microsoft chyba celowo produkuje złe oprogramowanie by zmusić ludzi do przesiadki na szybsze komputery i zakumu nowszych systemów operacyjnych. Innego wytłumaczenia nie widzę.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.