Pobierz program Asystent pobierania włączony

SRWare Iron to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych bazujących na Google Chrome, stworzona przez niemieckich programistów w odpowiedzi na niezadowolenie użytkowników wynikające z polityki prywatności stosowanej w produkcie Google. Aplikacja bazuje na otwartym kodzie przeglądarki Chrome i na pierwszy rzut oka niczym się od niej nie różni. Zarówno interfejs użytkownika, jak również funkcjonalność oferowana przez SRWare Iron jest identyczna jak w oprogramowaniu firmy Google.

Galeria programu

Użytkownik ma do dyspozycji mechanizm przeglądania na kartach, funkcję przypinania i przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami, wbudowany menedżer pobierania plików, mechanizm blokowania wyskakujących okienek pop-up czy wygodny pasek do tłumaczenia stron internetowych.

Co istotne, identycznie jak w przypadku Google Chrome każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i jest odizolowana od reszty przeglądarki. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. SRWare Iron oferuje również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony na których skrypty śledzące oraz pliki cookie nie będą działały.

Pomimo, iż SRWare Iron jest niemalże identyczny jak swój protoplasta to poddany został kilku modyfikacjom, które z pewnością zadowolą użytkowników ceniących sobie prywatność. W niemieckiej odmianie Chrome'a pominięto takie funkcje jak nadawanie unikalnego identyfikatora (Client-ID), przechowywanie informacji o dacie instalacji przeglądarki (Timestamp), przesyłanie zaszyfrowanej daty pobrania aplikacji (RLZ-Tracking), a także mechanizm automatycznych aktualizacji, raportowania błędów, podpowiedzi wyszukiwania i kilka innych.

Wersja portable

  • Dostępna do pobrania jest również wersja portable, która nie posiada instalatora i nie wymaga od użytkownika uprawnień administracyjnych.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

-ciężko stwierdzić
-nie dzia import zakłądek z seamonkey/ff/opery z plik, brak przycisku zakładek
ocena użytkownika

Ogólnie kiepsko, nie ma 60% dodatków które są w FF,zwłaszcza tych nie dla nastolatków - tylko narzędzi, nie działa import z pliku zakładek, brak osobnego guzika do zakładek, żadnej różnicy na + w prędkości nie stwierdziłem za to po 2h na dysku katalog przeglądarki urósł prawie 2x większy niż FF po roku użytkowania. Właściwie to lipa straszna z tą przeglądarką, już nowsza Opera fajniej wygląda

19.10.2013 13:13 | Recenzja do wersji 30.0.1650.10
bardzo dobra szybkość ,bardzo niskie zużycie procesora ,dobra ochrona prywatności
brak linku w rozszerzeniach prowadzącego do Chrome Web Store

Używam tej przeglądarki zamiast Firefoksa i z całą swą pewnością stwierdzam że jest to najlepsza z przeglądarek opartych na oryginalnym czystym Chromium .
Przeglądarka ta stworzona przez niemieckich programistów o nazwie SRWare Iron cechuje się bardzo dobrą szybkością dlatego że jest jedną z najszybszych przeglądarek opartych o Chromium ,oraz bardzo niskim zużyciem procesora które jest jednym jedynym z najniższych z wszystkich przeglądarek opartych o kod źródłowy Google Chrome lub Chromium.

po za tym przeglądarkę Iron wyróżnia:
-dobra ochrona prywatności dlatego że przeglądarka ta ma zmienione zasady polityki prywatności ,czyli przeglądarka Iron posiada dogłębnie zmienione zasady ochrony prywatności -i dlatego też przeglądarka dobrze chroni naszą prywatność bo ma usunięte następujące funkcje takie jak: Client-ID (nadawanie unikalnego identyfikatora użytkownikowi), Timestamp (przechowywanie dokładnej daty instalacji), podpowiedzi wyszukiwania, alternatywne strony błędów, raportowanie błędów, RLZ-Tracking (przesyłanie zaszyfrowanej daty pobrania aplikacji), Google Updater oraz URL-Tracker, a także:
-mechanizm automatycznych aktualizacji, raportowanie błędów, podpowiedzi wyszukiwania.
-wygodny pasek do tłumaczenia stron internetowych.
-wbudowany menedżer blokowania reklam którym można blokować niechciane komponenty reklamowe na stronach www.
-niskie wykorzystanie pamięci ram czyli jest to dość ważna cecha tej przeglądarki -dlatego że przeglądarka ta przy dużej ilości otwartych kart wykorzystuje niską ilość pamięci ram ,i te wykorzystanie pamięci ram jest dużo niższe niż w przypadku przeglądarki np Firefox 16 beta.
-prostota użytkowania dlatego że przeglądarka SRWare Iron jest tak samo prostą w użytkowaniu przeglądarką jak Google Chrome .
-Bezpieczeństwo które jest na wyższym poziomie niż w przeglądarce Google chrome dlatego też przeglądarka Iron zapewnia wyższe bezpieczeństwo niż przeglądarka Google Chrome
-brak wbudowanego menedżera pobierania aktualizacji automatycznych w tle -czyli przeglądarka nie posiada wbudowanego modułu mechanizmu automatycznych aktualizacji i dzięki temu aktualizacje nie są pobierane i instalowane automatycznie ,i przeglądarka ta sama z siebie dzięki temu nie restartuje się podczas pracy w celu zastosowania pobranych i instalowanych aktualizacji, a dzięki temu że w przeglądarce SRWare Iron niema mechanizmu automatycznych aktualizacji możemy pobrać aktualizację przeglądarki ręcznie kiedy tylko chcemy i zainstalować kiedy tylko chcemy bo przeglądarka nie wymusza na nas pobrania aktualizacji i zainstalowania ich .-dlatego też aktualizację tej przeglądarki przeprowadzamy w następujący sposób :
pobieramy instalator przeglądarki z tego linku na dysk i zapisujemy np na pulpicie
http://www.srware.net/downloads/srware_iron.exe ,a następnie otwieramy pobrany instalator przeglądarki SRWare Iron i instalujemy aktualizacje np w ten sposób gdy np pobierzemy instalator wersji przeglądarki SRWare Iron 22.0.1250.0 to wtedy instalujemy tą wersję przeglądarki na poprzednio zainstalowaną wersję np na wersję 18.0.1050.0 i gotowe aktualizacja została wtedy zainstalowana ręcznie i zastosowana .
czyli to jest dobre w tejże przeglądarce że można aktualizacje pobrać ręcznie kiedy tylko się che i zainstalować kiedy się chce bo możemy przez np 1 rok korzystać z wersji np 22.0.1250.0.
-setki kompatybilnych rozszerzeń które możemy pobrać z Chrome Web Store dla tej przeglądarki wpisując w wyszukiwarkę Chrome Web Store i wchodząc na tą stronę można pobrać tam wtyczki rozszerzenia i nawet motywy
-wiele kompatybilnych motywów które pobierzemy z Chrome Web Store
-Wyszukiwarka Start Page która jest również kompatybilna z przeglądarka SRWare Iron ,i dzięki temu nie musimy korzystać z wyszukiwarki Google bo możemy korzystać z przeglądarki bardzo dobrze chroniącej naszą :
prywatność i anonimowość która nie szpieguje ,nie śledzi i nie inwigiluje oraz nie narusza zasad prywatności naszej .wyszukiwarka ta także może nie zapisywać plików cookie czyli ciasteczek tylko można ją w ustawić w taki sposób aby nie zapisywała tych plików .

Podsumowując ogólnie przeglądarka SRWare Iron nie ma (prawie ) żadnych wad bo jedyną maleńką wadą tej przeglądarki jest to że w menu Narzędzia-Rozszerzenia niema linku prowadzącego do galerii rozszerzeń Chrome web Store tylko do ( w czy chcesz przejrzeć galerię )Chrome plugins info.
ale to jest akurat malutką wadą ponieważ adres strony Chrome Web Store można sobie wpisać w wyszukiwarkę ręcznie i wejść w tą stronę i pobierać rozszerzenia .
Ja jako wierny użytkownik produktu z pod marki SRWare oceniam tą przeglądarkę bardzo dobrze czyli daję przeglądarce SRWare Iron mą indywidualną ocenę 10/10 .07.10.2012 10:41 | Recenzja do wersji 21.0.1200.0

Komentarze

wiesiek34 (niezalogowany) 29.08.2014 11:13 #422

Pomocy nie mogę się zalogować w Iron! Po wpisaniu hasła i użytkownika nic się nie dzieje i mogę tak wpisywać bez końca! W Chrome wszystko działa co jest grane?

jawnuta  27.08.2014 20:53 #421

@Blackfield (niezalogowany): tłumaczenie skopali od wersji 31.

Blackfield (niezalogowany) 21.07.2014 13:49 #420

3 lata byla u mnie nr1 ale juz od pol roku cos z nią nie tak.wiesza się.nie tlumaczy stron po reinstalacji nie pamieta wczesniej utworzonych skrotown

hins  21.07.2014 11:22 #419

Dobra wiadomość. Dodatek Disable Youtube™ HTML5 Player powrócił do Chrome Web Store. Pobierać póki można, bo nie wiadomo czy znowu go nie usuną!

guma77  30.06.2014 23:15 #418

jest update male , wsio na stronie SRWare
hins@ wiem mialem 360 browser i po update dodatki padly ale (H.W.D.google) mysele ze jako pierwszy na swiecie to napisalem hehehh :)
zainstalowalem zas na dysku flashe 750mb zrobionym z pamieci ram iron , zapie...la super po tym update
pozdro all Team DP

hins  27.06.2014 14:09 #417

@Anonim (niezalogowany): Dodatek jest świetny i nareszcie można oglądać filmiki bez tego durnego odtwarzacza HTML5, który jest powiedzmy sobie szczerze do dupy! U mnie się nie wykrzacza, a to ze zewnętrzne playery nie działają to nie jest problem bo i tak zawsze w Youtube oglądam filmiki.
Niestety dodatek został usunięty z Chrome Web Store przez tych szmaciarzy z Google i już go nie zainstalujecie, przez co pozostaje wam oglądanie filmików w 360p na Ironie, chyba że zainstalujecie jedyną słuszną przeglądarkę od Google, która będzie was szpiegować i wysyłać wszystkie informacje do NSA!
Ja będę korzystał z tego dodatku jak długo się da i mam nadzieje że będzie działał jak najdłużej.

Anonim (niezalogowany) 04.06.2014 16:48 #416

@hins: hahhaha dodatek nie obejmuje osadzonych i zewnętrznych playerów(np. 9gag.tv) tylko bezpośrednio z YT
i będzie się wykrzaczać przy każdym html5 video bez względu czy 360p czy HD :D (tylko flashplayer !!!)

hins  03.06.2014 22:44 #415

Uwaga! Dla tych co mają problem z Youtube gdzie jest możliwość oglądania filmików w 360p. Znalazłem rozwiązanie, które rozwiązuje ten problem w Iron. Wystarczy zainstalować dodatek ''Disable Youtube™ HTML5 Player'' i można oglądać w już w HD.

joaS13  22.05.2014 14:58 #414

Używam wersji portable tej przeglądarki, bo z jej zainstalowaną wersją miałam jakieś problemy... Coś było nie tak z profilem. W każdym razie inną jej wersję portable, niż ta dostępna w Waszym dziale download, można pobrać na stronie: http://portableapps.com/ . Stamtąd też ściągnęłam różne wersje Firefox Portable, uwzględniając beta, Aurora i Nightly. Naprawdę polecam tą stronę.

hins  19.05.2014 19:25 #413

Dlaczego nie można oglądać filmów na Youtube w HD tylko w 360p? Bez tego tak przeglądarka jest bezużyteczna!

juta  18.05.2014 12:19 #412

@AnonOS (niezalogowany): No nie wiem, poczytaj sobie różnice między Ironem a Chrome http://www.srware.net/en/software_srware_iron_chrome_vs_iron.php

AnonOS (niezalogowany) 16.05.2014 22:20 #411

SRWare Iron to jest drugi Google Chrome bez kilku funkcji i kilku opcji do odhaczenia .wszystko to samo tak samo szpieguje tak samo inwigiluje ,tak samo śledzi oraz tak samo narusza prywatność jak Google Chrome . żeby anonimowo ultra bezpiecznie absolutnie bez szpiegowania ,śledzenia i inwigilacji korzystać z internetu to polecam system operacyjny Whonix 8.2 niżej
daję lekturę do poczytania na temat tego wspaniałego systemu operacyjnego .
- https://www.whonix.org/
- https://startpage.com/do/search?cmd=process_search&query=Whonix&language...; ff=&prf=3060e3c43ed17c65d4c0eddb034e9457&with_language=lang_pl&abp=1
- https://www.google.pl/search?q=whonix&biw=1152&bih=619&sa=X&ei=KHJ2U...=
jednak chyba najwięcej informacji do poczytania jest na https://www.whonix.org/

Syrena_Browser :p (niezalogowany) 11.05.2014 15:29 #410

Oczywiście najbardziej funkcjonalna wśród chromopodobnych zapomniałem dodać. Tą testowałem. Wskaźnik zacina się przy wczytywaniu, filmiki chodzą o wiele gorzej czyli niż w chrome i jego klonach.

tester przeglądarek na bardzo starym komputerze (niezalogowany) 07.05.2014 08:09 #409

@Syrena_Browser :p (niezalogowany): CoolNovo najlepszą przeglądarką pod względem funkcjonalności ??? -no weź ty człowieku tu nie żartuj sobie .
Najlepszą przeglądarką na twój procesor Intel Atom jest PaleMoon (wersja numer ) 24.5.0 czyli najnowsza stabilna wersja .
Pale Moon 24.5.0 jest przeglądarką bardzo lekką i też bardzo wydajną posiada olbrzymią ilość rozszerzeń do Firefoksa które działają bezproblemowo również pod tą przeglądarką . prędkość wczytywania stron jest w przeglądarce Pale Moon 24.5.0 tylko o malutki ciut niższa niż w najnowszym Google Chrome 34 i trochę wyższa niż w najnowszym CoolNovo 2.0.9.20 .
prawdę najszczerszą tu napisałem bo sam najnowszego Pale Moona 24.5.0 na bardzo słabym komputerze z procesorem Intel Atom testowałem. także najnowszego Pale-Moona 24.5.0 z najnowszym CoolNovo 2.0.9.20 porównałem którego oczywiście obok ... zainstalowanego miałem .

Syrena_Browser :p (niezalogowany) 03.05.2014 12:44 #408

Witam. Testowałem całą masę przeglądarek na słaby komp z procesorem Atom (Firefox już prawie nie działał na tym trupie) pod kątem funkcjonalności i szybkości. Notabene dzięki tak słabemu kompowi mogę dostrzec nawet niewielkie różnice w szybkości wczytywania. Więc najlepszą przeglądarką pod względem funkcjonalności i szybkości jest CoolNovo (dawny Chrome+). Ma takie dodatkowe funkcje, jak chowający się automatycznie pasek zakładek, dodatkowy przycisk ostatnio zamkniętych stron, oraz automatyczne czyszczenie całej historii. Niestety przeglądarka nie jest już rozwijana i jest to wielka szkoda , bo jest najlepsza. Każdy zwolennik Chroma powinien ją przetestować. A najszybsza chromopodobna (ze zwykłymi ustawieniami) to BlackHawk. No i jest jeszcze rozwojowa wersja Chrome Canary - chyba najszybsza, ale wielu filmów nie odtwarza w portalach informacyjnych i na razie dałem sobie z nią spokój. A tak CoolNovo (jest wersja portable), Black Hawk i może na zapas Opera portable. Pozdrawiam.

juta  26.04.2014 13:49 #407

@Tadziuńko Tadziuniek (niezalogowany): Napisałeś ''jeżeli tak to zapytaj go o Irona a na pewno ci odpowie'' - nie mam zamiaru, next - ''on to też nadal użytkownika juta ma za wroga'' a skąd niby to wiesz ? Wypowiadasz się za kogoś ? ale zaraz, ja chyba wiem, przecież @Tadziuńko Tadziuniek to nikt inny jak @Paweł Gapski, śmieszny jesteś, papa.

Tadziuńko Tadziuniek (niezalogowany) 24.04.2014 22:27 #406

@juta: nie wcale nie mówię że SRWare Iron mi nie pasuje .ale nie wiem czy pamiętasz popularnego dawniej tu użytkownika Paweł Gapski -jeżeli tak to zapytaj go o Irona a na pewno ci odpowie . ja wiem że ty go dawniej tu w komentarzach bardzo nie lubiałeś za to co pisał ale on to też nadal użytkownika juta ma za wroga ze względu na to że lubi przeglądarki Chromopodobne oraz samą Google Chrome .

juta  24.04.2014 15:59 #405

@Tadziuńko Tadziuniek (niezalogowany): Ja też używam Firefoksa i będę używać go nadal, po prostu nie toleruje różnego rodzaju pedalstwa, z resztą występującego nie tylko w Mozilli, tyle w tym temacie, co do Irona, kiedyś się nim bawiłem i ''niedorobionym'' bym go nie nazwał, ot Chrome bez dodatków od Google, nie pasuje Ci ? Nie używasz, proste.

Anonim (niezalogowany) 24.04.2014 10:59 #404

@Tadziuńko Tadziuniek (niezalogowany): hej Tadziuńko zmień sobie system bo już go zgnilizna trapi i za chwilę nawet twój tęczowy firefox nie obroni cię przed cyborgami.

Tadziuńko Tadziuniek (niezalogowany) 20.04.2014 22:21 #403

@juta: ja akurat mam to w 5 literach że mojego liska robi tęczowy zespół .niech se zmienią interfejs -lecz mi to wisi i się kołysze .ten Iron to jakiejś takie nieudane gówienko -niedorobiona ta przeglądarka .do 4 liter to ona . a Firefox mimo że tęczowy ale za odlotowy

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.