Pobierz program Asystent pobierania włączony

SRWare Iron to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych bazujących na Google Chrome, stworzona przez niemieckich programistów w odpowiedzi na niezadowolenie użytkowników wynikające z polityki prywatności stosowanej w produkcie Google. Aplikacja bazuje na otwartym kodzie przeglądarki Chrome i na pierwszy rzut oka niczym się od niej nie różni. Zarówno interfejs użytkownika, jak również funkcjonalność oferowana przez SRWare Iron jest identyczna jak w oprogramowaniu firmy Google.

Galeria programu

Użytkownik ma do dyspozycji mechanizm przeglądania na kartach, funkcję przypinania i przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami, wbudowany menedżer pobierania plików, mechanizm blokowania wyskakujących okienek pop-up czy wygodny pasek do tłumaczenia stron internetowych.

Co istotne, identycznie jak w przypadku Google Chrome każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i jest odizolowana od reszty przeglądarki. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. SRWare Iron oferuje również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony na których skrypty śledzące oraz pliki cookie nie będą działały.

Pomimo, iż SRWare Iron jest niemalże identyczny jak swój protoplasta to poddany został kilku modyfikacjom, które z pewnością zadowolą użytkowników ceniących sobie prywatność. W niemieckiej odmianie Chrome'a pominięto takie funkcje jak nadawanie unikalnego identyfikatora (Client-ID), przechowywanie informacji o dacie instalacji przeglądarki (Timestamp), przesyłanie zaszyfrowanej daty pobrania aplikacji (RLZ-Tracking), a także mechanizm automatycznych aktualizacji, raportowania błędów, podpowiedzi wyszukiwania i kilka innych.

Wersja portable

  • Dostępna do pobrania jest również wersja portable, która nie posiada instalatora i nie wymaga od użytkownika uprawnień administracyjnych.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Klony Chromium mniej bezpieczne niż oryginał? Google obala twierdzenia obrońców prywatności

57
OPROGRAMOWANIE 12.01.2015 | Adam Golański (eimi)

Aviator nie jest znaną przeglądarką. To jeden z tych klonów Google Chrome, które zostały przerobione z myślą o zapewnieniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i prywatności – przynajmniej według autorów. W tym wypadku producentem jest WhiteHat Security Labs, obiecujące, że z Aviatorem dostaniemy najlepsze, najszczelniejsze zabezpieczenia prywatności, wbudowane w program i od razu aktywowane. A co, jeśli by się okazało, że bezpieczna przeróbka Chrome jest mniej bezpieczna od oryginału? Panowie Tavis Ormandy i Justin Schuh nie oszczędzili twórcom Aviatora cierpkich słów. Wnioski…

Recenzje użytkowników

-ciężko stwierdzić
-nie dzia import zakłądek z seamonkey/ff/opery z plik, brak przycisku zakładek
ocena użytkownika

Ogólnie kiepsko, nie ma 60% dodatków które są w FF,zwłaszcza tych nie dla nastolatków - tylko narzędzi, nie działa import z pliku zakładek, brak osobnego guzika do zakładek, żadnej różnicy na + w prędkości nie stwierdziłem za to po 2h na dysku katalog przeglądarki urósł prawie 2x większy niż FF po roku użytkowania. Właściwie to lipa straszna z tą przeglądarką, już nowsza Opera fajniej wygląda

19.10.2013 13:13 | Recenzja do wersji 30.0.1650.10
bardzo dobra szybkość ,bardzo niskie zużycie procesora ,dobra ochrona prywatności
brak linku w rozszerzeniach prowadzącego do Chrome Web Store

Używam tej przeglądarki zamiast Firefoksa i z całą swą pewnością stwierdzam że jest to najlepsza z przeglądarek opartych na oryginalnym czystym Chromium .
Przeglądarka ta stworzona przez niemieckich programistów o nazwie SRWare Iron cechuje się bardzo dobrą szybkością dlatego że jest jedną z najszybszych przeglądarek opartych o Chromium ,oraz bardzo niskim zużyciem procesora które jest jednym jedynym z najniższych z wszystkich przeglądarek opartych o kod źródłowy Google Chrome lub Chromium.

po za tym przeglądarkę Iron wyróżnia:
-dobra ochrona prywatności dlatego że przeglądarka ta ma zmienione zasady polityki prywatności ,czyli przeglądarka Iron posiada dogłębnie zmienione zasady ochrony prywatności -i dlatego też przeglądarka dobrze chroni naszą prywatność bo ma usunięte następujące funkcje takie jak: Client-ID (nadawanie unikalnego identyfikatora użytkownikowi), Timestamp (przechowywanie dokładnej daty instalacji), podpowiedzi wyszukiwania, alternatywne strony błędów, raportowanie błędów, RLZ-Tracking (przesyłanie zaszyfrowanej daty pobrania aplikacji), Google Updater oraz URL-Tracker, a także:
-mechanizm automatycznych aktualizacji, raportowanie błędów, podpowiedzi wyszukiwania.
-wygodny pasek do tłumaczenia stron internetowych.
-wbudowany menedżer blokowania reklam którym można blokować niechciane komponenty reklamowe na stronach www.
-niskie wykorzystanie pamięci ram czyli jest to dość ważna cecha tej przeglądarki -dlatego że przeglądarka ta przy dużej ilości otwartych kart wykorzystuje niską ilość pamięci ram ,i te wykorzystanie pamięci ram jest dużo niższe niż w przypadku przeglądarki np Firefox 16 beta.
-prostota użytkowania dlatego że przeglądarka SRWare Iron jest tak samo prostą w użytkowaniu przeglądarką jak Google Chrome .
-Bezpieczeństwo które jest na wyższym poziomie niż w przeglądarce Google chrome dlatego też przeglądarka Iron zapewnia wyższe bezpieczeństwo niż przeglądarka Google Chrome
-brak wbudowanego menedżera pobierania aktualizacji automatycznych w tle -czyli przeglądarka nie posiada wbudowanego modułu mechanizmu automatycznych aktualizacji i dzięki temu aktualizacje nie są pobierane i instalowane automatycznie ,i przeglądarka ta sama z siebie dzięki temu nie restartuje się podczas pracy w celu zastosowania pobranych i instalowanych aktualizacji, a dzięki temu że w przeglądarce SRWare Iron niema mechanizmu automatycznych aktualizacji możemy pobrać aktualizację przeglądarki ręcznie kiedy tylko chcemy i zainstalować kiedy tylko chcemy bo przeglądarka nie wymusza na nas pobrania aktualizacji i zainstalowania ich .-dlatego też aktualizację tej przeglądarki przeprowadzamy w następujący sposób :
pobieramy instalator przeglądarki z tego linku na dysk i zapisujemy np na pulpicie
http://www.srware.net/downloads/srware_iron.exe ,a następnie otwieramy pobrany instalator przeglądarki SRWare Iron i instalujemy aktualizacje np w ten sposób gdy np pobierzemy instalator wersji przeglądarki SRWare Iron 22.0.1250.0 to wtedy instalujemy tą wersję przeglądarki na poprzednio zainstalowaną wersję np na wersję 18.0.1050.0 i gotowe aktualizacja została wtedy zainstalowana ręcznie i zastosowana .
czyli to jest dobre w tejże przeglądarce że można aktualizacje pobrać ręcznie kiedy tylko się che i zainstalować kiedy się chce bo możemy przez np 1 rok korzystać z wersji np 22.0.1250.0.
-setki kompatybilnych rozszerzeń które możemy pobrać z Chrome Web Store dla tej przeglądarki wpisując w wyszukiwarkę Chrome Web Store i wchodząc na tą stronę można pobrać tam wtyczki rozszerzenia i nawet motywy
-wiele kompatybilnych motywów które pobierzemy z Chrome Web Store
-Wyszukiwarka Start Page która jest również kompatybilna z przeglądarka SRWare Iron ,i dzięki temu nie musimy korzystać z wyszukiwarki Google bo możemy korzystać z przeglądarki bardzo dobrze chroniącej naszą :
prywatność i anonimowość która nie szpieguje ,nie śledzi i nie inwigiluje oraz nie narusza zasad prywatności naszej .wyszukiwarka ta także może nie zapisywać plików cookie czyli ciasteczek tylko można ją w ustawić w taki sposób aby nie zapisywała tych plików .

Podsumowując ogólnie przeglądarka SRWare Iron nie ma (prawie ) żadnych wad bo jedyną maleńką wadą tej przeglądarki jest to że w menu Narzędzia-Rozszerzenia niema linku prowadzącego do galerii rozszerzeń Chrome web Store tylko do ( w czy chcesz przejrzeć galerię )Chrome plugins info.
ale to jest akurat malutką wadą ponieważ adres strony Chrome Web Store można sobie wpisać w wyszukiwarkę ręcznie i wejść w tą stronę i pobierać rozszerzenia .
Ja jako wierny użytkownik produktu z pod marki SRWare oceniam tą przeglądarkę bardzo dobrze czyli daję przeglądarce SRWare Iron mą indywidualną ocenę 10/10 .07.10.2012 10:41 | Recenzja do wersji 21.0.1200.0

Komentarze

  #453 24.03.2015 12:17

Bardzo dobra przeglądarka. Super bezpieczna na tle konkurencji.

  #452 17.03.2015 17:04

Porażka. Ta wersja 41.0.2200.0 jakąś kobyłą się zrobiła, bo potrafi zamulić mojego kilkuletniego laptopa!!! Wcześniej Iron chodził jak marzenie!!! Wracam do starej wersji!!!

  #451 12.03.2015 22:18

Lubię tą przeglądarkę, ale ta wersja 41.0.2200.0 jakaś dziwna jest, po uruchomieniu żąda dostępu do klawiatury, do IE i różnych innych procesów, w poprzedniej takich cyrków nie było i dlatego wróciłem do 40.0.2150.0

andrzejjajko   5 #450 09.03.2015 22:21

ja na miejscu tych osób którzy stworzyli tę przeglądarke to bym poprawił stabilność przeglądarki i dał z aviry skaner pobieranych plików i nie tylko w wersji online. i dał narzędzie do zwiększenia prywatności. To że nie wysyła jakichś info so google to nie znaczy że zwiększa prywatność bo google i tak jakoś sobie nadrobi i tak google obserwuje nas co chwile prawie na każdym portalu internetowym

xx2   1 #449 04.03.2015 22:34

@~yeti (niezalogowany): z ustawieniem jej jako domyślnej przeglądarki jakoś sobie poradziłem ;) ze skrótem na pasku zadań też sobie poradziłem. Szkoda tylko, że samemu trzeba sobie z tym wszystkim radzić. Od razu po instalacji powinno wszystko sprawnie funkcjonować. Właśnie z powodu tych wszystkich niedociągnięć, przeniosłem się na Dragona. Ale nie jest on zbyt często aktualizowany, więc wróciłem do iron'a.

  #448 04.03.2015 13:40

@xx2: Pod Win8 to w ogóle są problemy z tą przeglądarką. Ja np. miałem problem, że win8 nie widział jej jako defaultowej przeglądarki. Nie jest przypadkiem tak, że SRWare zaniedbuje swój produkt? Szkoda, bo na win7 bardzo sobie Iron'a chwaliłem.

xx2   1 #447 04.03.2015 09:57

Pod Win8 występują problemy z utworzeniem normalnie funkcjonującego skrótu na pasku zadań.

  #446 06.02.2015 13:53

HD For Youtube nie działa! Dalej było do wyboru tylko 360p. Wygląda na to ze wszystkie klony Chrome mają problem z poprawnym działaniem Youtube i nie jest to przypadłość tylko Irona. Znalazłem jeden dodatek, który ten problem rozwiązuje. Trzeba siłą wyłączyć odtwarzanie HTML5 i wymusić odtwarzanie filmów we Flash. Dodatek to Disable Youtube™ HTML5 Player i naprawdę działa, tylko ze trochę wolniej niż w HTML5, zwłaszcza jak wybierze się rozdzielczość większą niż 720p, ale mi to starcza. Polecam tym co mają problem w Youtube i też mają 360p tylko do wyboru.

  #445 01.02.2015 12:28

Nie ma problemu z zalogowaniem się na konta google. Piszecie bzdury, ile macie lat? YouTube oglądanie w każdej rozdzielczości, można skorzystać min. z HD for YouTube.

  #444 30.01.2015 17:55

Uwaga może i Iron jest bezpieczniejsze od Chrome, to na tej przeglądarce nie będzie wam poprawnie działać Youtube!!! 360p to największa rozdzielczość jaką można w odtwarzaczu Youtube wybrać. Jak siedzicie często na Youtube to Iron nie jest dla was!!!

  #443 28.01.2015 14:50

Marian25 -> Potwierdzam też się nie mogę zalogować do swojego konta google! Korzystałem parę dni ale brak synchronizacji zmusza mnie do porzucenia tej przeglądarki na inną.

eraser   2 #442 12.01.2015 09:53

Polecam tą przeglądarkę zwłaszcza w wersji portable, dzięki czemu możemy używać na innych komputerach, czy też po instalacji windowsa mamy gotowy program z wszystkimi ustawieniami, zakładkami, itd. Do tego lepiej dba o prywatność niż google chrome, którego jest klonem.

Glen   2 #440 27.12.2014 08:33

@diabo: "ta przeglądarka to istny żal w ch po prostu kicz śmieć i badziewie aż śmiać mi się chce że nasi zachodni sąsiedzi zza Odry mogli takie coś stworzyć"

Potrafisz uzasadnić swoją wypowiedź, czy nie bardzo?

  #439 10.12.2014 22:16

Na stronie producenta
Datum: 24.10.2014
Version: 38.0.2050.0
skąd macie tę wersję? Lub zmieńcie link do właściwego producenta.

diabo   4 #438 08.12.2014 20:22

ta przeglądarka to istny żal w ch po prostu kicz śmieć i badziewie aż śmiać mi się chce że nasi zachodni sąsiedzi zza Odry mogli takie coś stworzyć .

  #437 18.11.2014 20:01

Świetna przeglądarka, to nic innego jak Google Chrome bez kilku funkcji szpiegujących. Sam korzystam na Windowsie w wersji portable.

668599442   4 #436 03.11.2014 11:22

Ujdzie w tłumie, ale przy następnym formacie wracam do FF

  #435 02.10.2014 20:00

Dobra przeglądarka ale niedorobiona. W tej wersji jak i poprzedniej nie ma możliwości zalogowania się do konta Google! Przeglądarka nie przyjmuje hasła i nie można nic z tym zrobić. Jedyną możliwością, aby się zalogować do konta Google jest zainstalowanie wersji 35.0.1900.0 i wpisanie hasła. Jakby jeszcze były jakieś problemy, to konieczne będzie usunięcie folderu chromium z ukrytych folderów AppData, Local! Tego folderu nie usunie żaden program typu Revo Uninstaller lub inny.Trzeba go usunąć ręcznie!

juta   6 #434 12.09.2014 08:52

@MixVix (niezalogowany): W samym Firefoksie masz opcję żeby powiadamiać strony że użytkownik nie chce być śledzony, opcje - prywatność i zaznacz. Takiej przeglądarki żeby w 100% nas nie szpiegowała to raczej niema, jedna bardziej druga mniej, choć mogę (chciałbym) się mylić. Co do browsera na Gecko której niema na DP to chyba jedynie Circle 4.2, ma trochę wbudowanych opcji ale nie wiem jak z prywatnością w niej jest, choć większość producentów zapewnia że jego przeglądarka jest bezpieczna/chroniąca prywatność to w praktyce nigdy do końca tak naprawdę nie wiadomo co tam o nas zbiera. Anonimowość w necie to mit.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.