Pobierz program Asystent pobierania włączony

SRWare Iron to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych bazujących na Google Chrome, stworzona przez niemieckich programistów w odpowiedzi na niezadowolenie użytkowników wynikające z polityki prywatności stosowanej w produkcie Google. Aplikacja bazuje na otwartym kodzie przeglądarki Chrome i na pierwszy rzut oka niczym się od niej nie różni. Zarówno interfejs użytkownika, jak również funkcjonalność oferowana przez SRWare Iron jest identyczna jak w oprogramowaniu firmy Google.

Galeria programu

Użytkownik ma do dyspozycji mechanizm przeglądania na kartach, funkcję przypinania i przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami, wbudowany menedżer pobierania plików, mechanizm blokowania wyskakujących okienek pop-up czy wygodny pasek do tłumaczenia stron internetowych.

Co istotne, identycznie jak w przypadku Google Chrome każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i jest odizolowana od reszty przeglądarki. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. SRWare Iron oferuje również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony na których skrypty śledzące oraz pliki cookie nie będą działały.

Pomimo, iż SRWare Iron jest niemalże identyczny jak swój protoplasta to poddany został kilku modyfikacjom, które z pewnością zadowolą użytkowników ceniących sobie prywatność. W niemieckiej odmianie Chrome'a pominięto takie funkcje jak nadawanie unikalnego identyfikatora (Client-ID), przechowywanie informacji o dacie instalacji przeglądarki (Timestamp), przesyłanie zaszyfrowanej daty pobrania aplikacji (RLZ-Tracking), a także mechanizm automatycznych aktualizacji, raportowania błędów, podpowiedzi wyszukiwania i kilka innych.

Wersja portable

  • Dostępna do pobrania jest również wersja portable, która nie posiada instalatora i nie wymaga od użytkownika uprawnień administracyjnych.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Klony Chromium mniej bezpieczne niż oryginał? Google obala twierdzenia obrońców prywatności

56
OPROGRAMOWANIE 12.01.2015 | Adam Golański (eimi)

Aviator nie jest znaną przeglądarką. To jeden z tych klonów Google Chrome, które zostały przerobione z myślą o zapewnieniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i prywatności – przynajmniej według autorów. W tym wypadku producentem jest WhiteHat Security Labs, obiecujące, że z Aviatorem dostaniemy najlepsze, najszczelniejsze zabezpieczenia prywatności, wbudowane w program i od razu aktywowane. A co, jeśli by się okazało, że bezpieczna przeróbka Chrome jest mniej bezpieczna od oryginału? Panowie Tavis Ormandy i Justin Schuh nie oszczędzili twórcom Aviatora cierpkich słów. Wnioski…

Recenzje użytkowników

-ciężko stwierdzić
-nie dzia import zakłądek z seamonkey/ff/opery z plik, brak przycisku zakładek
ocena użytkownika

Ogólnie kiepsko, nie ma 60% dodatków które są w FF,zwłaszcza tych nie dla nastolatków - tylko narzędzi, nie działa import z pliku zakładek, brak osobnego guzika do zakładek, żadnej różnicy na + w prędkości nie stwierdziłem za to po 2h na dysku katalog przeglądarki urósł prawie 2x większy niż FF po roku użytkowania. Właściwie to lipa straszna z tą przeglądarką, już nowsza Opera fajniej wygląda

19.10.2013 13:13 | Recenzja do wersji 30.0.1650.10
bardzo dobra szybkość ,bardzo niskie zużycie procesora ,dobra ochrona prywatności
brak linku w rozszerzeniach prowadzącego do Chrome Web Store

Używam tej przeglądarki zamiast Firefoksa i z całą swą pewnością stwierdzam że jest to najlepsza z przeglądarek opartych na oryginalnym czystym Chromium .
Przeglądarka ta stworzona przez niemieckich programistów o nazwie SRWare Iron cechuje się bardzo dobrą szybkością dlatego że jest jedną z najszybszych przeglądarek opartych o Chromium ,oraz bardzo niskim zużyciem procesora które jest jednym jedynym z najniższych z wszystkich przeglądarek opartych o kod źródłowy Google Chrome lub Chromium.

po za tym przeglądarkę Iron wyróżnia:
-dobra ochrona prywatności dlatego że przeglądarka ta ma zmienione zasady polityki prywatności ,czyli przeglądarka Iron posiada dogłębnie zmienione zasady ochrony prywatności -i dlatego też przeglądarka dobrze chroni naszą prywatność bo ma usunięte następujące funkcje takie jak: Client-ID (nadawanie unikalnego identyfikatora użytkownikowi), Timestamp (przechowywanie dokładnej daty instalacji), podpowiedzi wyszukiwania, alternatywne strony błędów, raportowanie błędów, RLZ-Tracking (przesyłanie zaszyfrowanej daty pobrania aplikacji), Google Updater oraz URL-Tracker, a także:
-mechanizm automatycznych aktualizacji, raportowanie błędów, podpowiedzi wyszukiwania.
-wygodny pasek do tłumaczenia stron internetowych.
-wbudowany menedżer blokowania reklam którym można blokować niechciane komponenty reklamowe na stronach www.
-niskie wykorzystanie pamięci ram czyli jest to dość ważna cecha tej przeglądarki -dlatego że przeglądarka ta przy dużej ilości otwartych kart wykorzystuje niską ilość pamięci ram ,i te wykorzystanie pamięci ram jest dużo niższe niż w przypadku przeglądarki np Firefox 16 beta.
-prostota użytkowania dlatego że przeglądarka SRWare Iron jest tak samo prostą w użytkowaniu przeglądarką jak Google Chrome .
-Bezpieczeństwo które jest na wyższym poziomie niż w przeglądarce Google chrome dlatego też przeglądarka Iron zapewnia wyższe bezpieczeństwo niż przeglądarka Google Chrome
-brak wbudowanego menedżera pobierania aktualizacji automatycznych w tle -czyli przeglądarka nie posiada wbudowanego modułu mechanizmu automatycznych aktualizacji i dzięki temu aktualizacje nie są pobierane i instalowane automatycznie ,i przeglądarka ta sama z siebie dzięki temu nie restartuje się podczas pracy w celu zastosowania pobranych i instalowanych aktualizacji, a dzięki temu że w przeglądarce SRWare Iron niema mechanizmu automatycznych aktualizacji możemy pobrać aktualizację przeglądarki ręcznie kiedy tylko chcemy i zainstalować kiedy tylko chcemy bo przeglądarka nie wymusza na nas pobrania aktualizacji i zainstalowania ich .-dlatego też aktualizację tej przeglądarki przeprowadzamy w następujący sposób :
pobieramy instalator przeglądarki z tego linku na dysk i zapisujemy np na pulpicie
http://www.srware.net/downloads/srware_iron.exe ,a następnie otwieramy pobrany instalator przeglądarki SRWare Iron i instalujemy aktualizacje np w ten sposób gdy np pobierzemy instalator wersji przeglądarki SRWare Iron 22.0.1250.0 to wtedy instalujemy tą wersję przeglądarki na poprzednio zainstalowaną wersję np na wersję 18.0.1050.0 i gotowe aktualizacja została wtedy zainstalowana ręcznie i zastosowana .
czyli to jest dobre w tejże przeglądarce że można aktualizacje pobrać ręcznie kiedy tylko się che i zainstalować kiedy się chce bo możemy przez np 1 rok korzystać z wersji np 22.0.1250.0.
-setki kompatybilnych rozszerzeń które możemy pobrać z Chrome Web Store dla tej przeglądarki wpisując w wyszukiwarkę Chrome Web Store i wchodząc na tą stronę można pobrać tam wtyczki rozszerzenia i nawet motywy
-wiele kompatybilnych motywów które pobierzemy z Chrome Web Store
-Wyszukiwarka Start Page która jest również kompatybilna z przeglądarka SRWare Iron ,i dzięki temu nie musimy korzystać z wyszukiwarki Google bo możemy korzystać z przeglądarki bardzo dobrze chroniącej naszą :
prywatność i anonimowość która nie szpieguje ,nie śledzi i nie inwigiluje oraz nie narusza zasad prywatności naszej .wyszukiwarka ta także może nie zapisywać plików cookie czyli ciasteczek tylko można ją w ustawić w taki sposób aby nie zapisywała tych plików .

Podsumowując ogólnie przeglądarka SRWare Iron nie ma (prawie ) żadnych wad bo jedyną maleńką wadą tej przeglądarki jest to że w menu Narzędzia-Rozszerzenia niema linku prowadzącego do galerii rozszerzeń Chrome web Store tylko do ( w czy chcesz przejrzeć galerię )Chrome plugins info.
ale to jest akurat malutką wadą ponieważ adres strony Chrome Web Store można sobie wpisać w wyszukiwarkę ręcznie i wejść w tą stronę i pobierać rozszerzenia .
Ja jako wierny użytkownik produktu z pod marki SRWare oceniam tą przeglądarkę bardzo dobrze czyli daję przeglądarce SRWare Iron mą indywidualną ocenę 10/10 .07.10.2012 10:41 | Recenzja do wersji 21.0.1200.0
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #443 28.01.2015 14:50

Marian25 -> Potwierdzam też się nie mogę zalogować do swojego konta google! Korzystałem parę dni ale brak synchronizacji zmusza mnie do porzucenia tej przeglądarki na inną.

eraser   2 #442 12.01.2015 09:53

Polecam tą przeglądarkę zwłaszcza w wersji portable, dzięki czemu możemy używać na innych komputerach, czy też po instalacji windowsa mamy gotowy program z wszystkimi ustawieniami, zakładkami, itd. Do tego lepiej dba o prywatność niż google chrome, którego jest klonem.

Glen   2 #440 27.12.2014 08:33

@diabo: "ta przeglądarka to istny żal w ch po prostu kicz śmieć i badziewie aż śmiać mi się chce że nasi zachodni sąsiedzi zza Odry mogli takie coś stworzyć"

Potrafisz uzasadnić swoją wypowiedź, czy nie bardzo?

  #439 10.12.2014 22:16

Na stronie producenta
Datum: 24.10.2014
Version: 38.0.2050.0
skąd macie tę wersję? Lub zmieńcie link do właściwego producenta.

diabo   4 #438 08.12.2014 20:22

ta przeglądarka to istny żal w ch po prostu kicz śmieć i badziewie aż śmiać mi się chce że nasi zachodni sąsiedzi zza Odry mogli takie coś stworzyć .

  #437 18.11.2014 20:01

Świetna przeglądarka, to nic innego jak Google Chrome bez kilku funkcji szpiegujących. Sam korzystam na Windowsie w wersji portable.

668599442   2 #436 03.11.2014 11:22

Ujdzie w tłumie, ale przy następnym formacie wracam do FF

  #435 02.10.2014 20:00

Dobra przeglądarka ale niedorobiona. W tej wersji jak i poprzedniej nie ma możliwości zalogowania się do konta Google! Przeglądarka nie przyjmuje hasła i nie można nic z tym zrobić. Jedyną możliwością, aby się zalogować do konta Google jest zainstalowanie wersji 35.0.1900.0 i wpisanie hasła. Jakby jeszcze były jakieś problemy, to konieczne będzie usunięcie folderu chromium z ukrytych folderów AppData, Local! Tego folderu nie usunie żaden program typu Revo Uninstaller lub inny.Trzeba go usunąć ręcznie!

juta   6 #434 12.09.2014 08:52

@MixVix (niezalogowany): W samym Firefoksie masz opcję żeby powiadamiać strony że użytkownik nie chce być śledzony, opcje - prywatność i zaznacz. Takiej przeglądarki żeby w 100% nas nie szpiegowała to raczej niema, jedna bardziej druga mniej, choć mogę (chciałbym) się mylić. Co do browsera na Gecko której niema na DP to chyba jedynie Circle 4.2, ma trochę wbudowanych opcji ale nie wiem jak z prywatnością w niej jest, choć większość producentów zapewnia że jego przeglądarka jest bezpieczna/chroniąca prywatność to w praktyce nigdy do końca tak naprawdę nie wiadomo co tam o nas zbiera. Anonimowość w necie to mit.

  #433 10.09.2014 21:01

@juta: czy znasz jakiejś przeglądarki na silniku Gecko które nie są dostępne na portalu DobreProgramy.pl -a które chronią prywatność ,nie śledzą i nie szpiegują dla NSA .
te oparte o kod Chromium /Chrome to jakiejś takie niedopracowane ,niedorobione ,muły straszne i potworne .albo zasyfione albo też badziewia tak jak Iron 37.0

juta   6 #432 09.09.2014 09:44

@byny1- JEDYNY (niezalogowany): Dzięki za propozycję ale zostanę jednak na przeglądarkach Gecko. Teraz testuje sobie najnowszą wersje SeaMonkey, jest dosyć dobra tylko ten interfejs, trochę za dużo miejsca zajmuje, chyba jednak wrócę na mojego Lisa ;) Pozdrawiam.

  #431 08.09.2014 13:11

@juta: Korzystam z tej przeglądarki lecz na zmienionym user agent na Firefoksowego stąd widziałeś też że to lisek .lecz troszkę zbajerowałem .
z dodatkami ogulnie to jeszcze nie wiem jak jest dlatego że jeszcze żadnego nie instalowałem w tej przeglądarce .
lecz i tak szczerze polecam przeglądarkę Epic Privacy Browser

juta   6 #430 03.09.2014 15:02

@byny1- JEDYNY (niezalogowany): W opisie na DP wyczytałem że wcześniej była na silniku Gecko, ten silnik mi bardziej odpowiada, browsery na WebKit/Blink są zbyt pamięciożerne, mam tylko obecnie 2GB pamięci operacyjnej, więc zostanę zdecydowanie przy Firefoksie, jakby chociaż zostawili możliwość przełączania się między silnikami to jeszcze bym się zastanowił, a tak to podziękuje. Druga sprawa, piszesz że jest kolosalna i widoczna różnica między nimi, jaka ? Prócz dodanych przez producenta swoich ''bajerów'' nie widzę tak naprawdę większych różnic. Trzecia sprawa, skoro tak o niej mówisz to czemu sam z niej nie korzystasz ? Widzę że jedziesz na Lisku.

PS. Jak jest ogólnie z dodatkami, większość jest kompatybilna z tymi dla Chrome'a ?

  #429 02.09.2014 20:15

@juta: no to twój problem że nie znasz przeglądarki Epic Privacy Browser .lecz radzę ci tą przeglądarkę poznać i porównać ją z przeglądarkami taki jak :
- SRWare Iron 36.0.1950.0
- Google Chrome 37.0.2062.102
- Chromium 39.0.2144.0
i wypowiedzieć się na temat Epic Privacy Browser w kwestii porównania z przeglądarkami które masz do porównania wyżej wymienione
Przeglądarka Epic Privacy Browser jest na http://www.dobreprogramy.pl/Epic-Privacy-Browser,Program,Windows,57278.html
dodam jeszcze to że różnica między przeglądarkami takimi jak : Epic Privacy Browser ,SRWare Iron 36.0.1950.0, Google Chrome 37.0.2062.102 ,Chromium 39.0.2144.0 -jest kolosalna i widoczna gołym okiem
jeszcze w razie W czyli na wszelki wypadek daję ci link do strony przeglądarki Epic Privacy Browser
https://www.epicbrowser.com/ .
Życzę miłego solidnego porównywania wyżej wymienionych przeglądarek z przeglądarką Epic .

juta   6 #428 02.09.2014 11:30

@byny1- JEDYNY (niezalogowany): Ok, w takim razie luknij mój komentarz #412, tam jest link do strony SRWare i zobacz sobie różnice między Ironem a Chrome. To samo jest np. z Chromium czy też Superbird, te przeglądarki nie posiadają wbudowanych dodatków które posiada Chrome. Co do wspomnianego przez Ciebie Epic Privacy się nie wypowiadam, po prostu nie znam tej przeglądarki.

  #427 02.09.2014 09:40

@juta: Artykuł na temat przeglądarki SRWare Iron na Wikipedii KŁAMIE LUB NIE MÓWI CAŁEJ NAJSZCZERSZEJ PRAWDY .prawie to samo dotyczy to tego artykułu http://en.wikipedia.org/wiki/Epic_(web_browser) który też nie zawiera wszystkich niezbędnych informacji i ma trochę nieaktualne informacje -jednakże najwięcej informacji na temat przeglądarki Epic Privacy Browser jest pod adresem
https://www.epicbrowser.com/

juta   6 #426 02.09.2014 08:44

@byny1- JEDYNY (niezalogowany): Co ty za głupoty wypisujesz o Ironie, ta przeglądarka jest właśnie POZBAWIONA wszelakich dodatków od Google'a, po to została stworzona, poczytaj sobie na Wikipedii.

  #425 01.09.2014 20:44

@hins: jesteś śmieszny i twój Iron 36.0 też .przecież Iron 36.0 to jest jota w jotę identycznie absolutnie wszystko to samo co Google Chrome 36.0 czyli inwigilator ,szpieg ,śledzący syf ,prywatności totalnie brak i anonimowości zresztą też ,współpracuje z NSA oraz FBI I CIA o wujku Google nie wspominając .
Przeglądarka Epic Privacy Browser jest dużo lepszą przeglądarką ponieważ absolutnie wcale nie współpracuje z korporacją monopolistyczną Google i nie posiada możliwości zalogowanie się do Google co jest akurat gigantyczną zaletą i gigantycznym plusem tej przeglądarki a nie wadą .
gigantyczną zaletą przeglądarki Epic Privacy Browser jest również to że można sobie ustawić wyszukiwarkę np https://www.ixquick.com jako domyślną i zamiast Epic serach .
wadami przeglądarki Epic Privacy Browser nadal są :
-Adobe Flash Player -pomocnik korporacji Google od spraw inwigilacji śledzenia oraz szpiegowania i naruszania prywatności który również zbiera miliardy danych z komputera i przeglądarki i wysyła je do programów takich jak PRISM i XkeyScore do super tajnych siedzib NSA i innych w Stanach Zjednoczonych USA .
ale mam nadzieje że nadejdzie dzień sądu ostatecznego dla Adobe Flash Player który kiedyś w końcu zniknie z globalnej sieci internet oraz przeglądarek a zastąpi go Shumway od Mozilli który pojawi się w przeglądarce Epic Privacy Browser i absolutnie będzie chronił naszą cenną prywatność ,anonimowość i absolutnie będzie chronił przed śledzeniem i szpiegowaniem a co najważniejsze z najważniejszych także przed inwigilacją przez NSA ,FBI,CIA Korporacje Google .
-niektóre zbędne funkcje Korporacji Google
- inne drobiazgowe wady których nadal jest olbrzymia ilość a nie w sposób mi tu ich wszystkich wymieniać i opisywać dlatego że nawet przeglądarki takie jak Google Chrome 37.0.2062.102 ,SRWare Iron 36.0 oraz Chromium 39.0.2144.0 też je mają .
zresztą wszystkie przeglądarki oparte zbudowane o kod źródłowy Google Chrome ,Chromium też mają masę drobiazgowych wad i niedociągnięć oraz uchybień i niedoróbek .

hins   2 #424 01.09.2014 18:53

byny1- JEDYNY Ta przeglądarka, którą proponujesz nie posiada możliwości zalogowanie się do Google, czyli dla mnie jest całkowicie bezużyteczna! Ochronę prywatności jaką ma Iron i wyrzucenie podejrzanych funkcji z Chrome, jest dla mnie zupełnie wystarczająca.
Po twoim poście widać ze jesteś jednym z tych paranoików, którzy za wszelką cenę chcą być niewidoczni dla świata, co jest nie możliwe. Dla takich jak ty, najlepszym rozwiązaniem jest wyrzucenie komputera, przestanie korzystanie z internetu, telefonu, tabletów itd. Potem rezygnacja z elektryczności i zamknięcie się w domu bez okien, (bo przecież ktoś może przez nie zajrzeć,) na dwadzieścia spustów!

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.