r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SSD Fresh 2017 6.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony

SSD Fresh to narzędzie stworzone z myślą o posiadaczach dysków SSD. Pozwala ono dostosować ustawienia nośnika do pracy z systemem Windows, a także zwiększyć jego żywotność i szybkość pracy.

Galeria programu

Program rozwijany jest od kilku lat i cieszy się opinią jednego z najlepszych darmowych rozwiązań tego typu. Z jego poziomu przeprowadzić można optymalizację dysku SSD, obejmującą m.in. wyłączenie systemowej funkcji indeksowania plików oraz defragmentacji woluminów, dezaktywowanie mechanizmu Timestamp (przechowywanie informacji o czasie dostępu do plików), Prefech (wczytywanie często używanych aplikacji do pamięci RAM) oraz rejestrowania zdarzeń systemowych.

Ponadto SSD Fresh dostarcza szczegółowych informacji o dysku oraz pozwala uzyskać dostęp do danych S.M.A.R.T. Korzystając ograniczymy ilość zbędnych operacji zapisu, które to przełożyć się mogą na wzrost wydajności pracy dysku oraz zwiększenie jego żywotności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy, Przejrzysty interfejs, Ekstremalnie prosty w obsłudze
Brak
ocena użytkownika

Moim zdaniem bardzo przydatny program, szczególnie dla mniej zaawansowanych użytkowników. W internecie jest pełno poradników jak zoptymalizować Windowsa dla dysku SSD manualnie, niestety w większości przypadków są one niekompletne. Sam przeczytałem kilka, zastosowałem się do ich porad i myślałem, że uchroniłem swój dysk od niepotrzebnego użycia. Jak się jednak okazało SSD Fresh znał jeszcze 3 dodatkowe sposoby jak odciążyć dysk SSD :) Testowane na Windows 7.

14.02.2016 11:07 | Recenzja do wersji 2015.0
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   10 #11 23.06.2016 12:12

@Aqq_Qqa (niezalogowany): Program jest darmowy a za darmo nikt nie pracuje ,ktoś go w końcu napisał i pracuje nad jego rozwojem , zarówno soft firmy Abelssoft jak i Ashampoo wymagają podania Maila ,po prostu w zamian za darmowy soft przysyłają ci reklamy pozostałych programów z swojego portfolio , co do Maili to zawsze można użyć np http://www.migmail.pl ,swoją drogą jest też możliwość rezygnacji , Unsubscribe me i po sprawie ,nie ma co bić piany ,nie wszystko może być za darmo.

  #10 15.06.2016 20:16

Nie uruchomiłem go,bo chciał moje dane osobowe.Jeśli darmowy to po quiego grzyba chce mój e mail ,nick name itp.Chamstwo.

  #9 10.10.2015 16:36

Z ciekawości użyłem i podczas uruchomienia wszystko było już wyłączone. Z tego wynika, że ten programik zbędny na Windows 8.1, bo system wykrywa SSD i sam wszystko deaktywuje.

  #8 31.07.2015 07:06

@adam01: Nie musisz płacić za programy jak się znasz. To wszystko co ma ten program w sobie można uczynić ręcznie ale, że ludzie się nie znają to zrobiono dla nich programik aby sobie taki Janusz kliknął i czuł, że może dłużej mu pochodzi system na dysku SSD.

romil   3 #7 07.03.2015 15:38

Do kameleona i silvvera:
Fakt posiadania sprawnego, czy niesprawnego dysku o niczym nie świadczy gdyż są to przypadki jednostkowe.
Gdyby któryś z Was pracował w dużej firmie i powiedział, że po wymianie np. 300 dysków na dyski SSD zaobserwował większa awaryjność (lub mniejszą) tych dysków to można by się na tym zastanawiać. W przeciwnym razie nie ma o czym mówić.
Ja mam w komputerze dwa dyski SSD i świadczy to jedynie o tym, że stać mnie było je kupić.
A w temacie programu.
Z programu SSDLife free dowiedziałem się, że mój dysk (startowy) będzie pracował bezawaryjnie do 2023 roku. Czy jesteście pewni, że do 2023 roku będę startował system z dysku SSD 250GB?
Przecież do tej pory będzie to dysk nowej generacji (co jej jeszcze nikt nie wymyślił) z 10 krotnie szybszym transferem i powiedzmy 2TB bo Windows 22 będzie właśnie takiego potrzebował.
Tak więc wszystkie te programy do optymalizacji dysków SSD można sobie w buty wsadzić bo zmienimy te dyski zanim się zużyją.

K4m3L3on   8 #6 09.01.2014 07:24

@silvver: To byłeś pechowym klientem, bo ja mam dysk SSD Adata S510 60 GB, Sata III, i nigdy nic się złego nie działo, ani też żadnych blue screenów, czy spadku wydajności, lub błędów. Dysk posiadam 2 lata. Dysk mi służy jako systemowy.

silvver   7 #5 07.01.2014 17:27

@K4m3L3on: "Dyski SSD są w 100% bezpieczne, i nie stracisz danych" Nie tak do końca. Jak SSD padnie, to znika wraz ze wszystkimi twoimi danymi. Miałem już raz taką zabawę. Zostaje wtedy tylko gwarancja lub zakup nowego.

Karol Kurczuk   10 #4 07.01.2014 12:37

Takie programy jak ten zupełnie są nie potrzebne, ja używam HDD ale chętnie przesiadł bym się na SSD. Powoli era defragmentacji odchodzi do lamusa. Dyski SSD są bardzo szybkie, 10 x szybsze od standardowych HDD. Dysku SSD się nie defragmentuje ponieważ czas dostępu do każdego pliku jest zawsze taki sam i defragmentacja dysku SSD prowadzi do jego szybszego wyeksploatowania

Autor edytował komentarz.
K4m3L3on   8 #3 03.01.2014 10:36

@adam01: Dyski SSD są w 100% bezpieczne, i nie stracisz danych. System Windows 8, jaki i 7, wspiera polecenie TRIM, które odpowiada za bezpieczną i bezawaryjną pracę. Nie musisz instalować dodatkowych programów. TRIM pozwala uniknąć degradacji wydajności zapisu, dzięki sposobowi w jaki obsługuje zapis, i odczyt SSD. Ja mam system postawiony na SSD, i nic się nie wydarzyło niepożądanego, ani też odczyt S.M.A.R.T, nie wykazał żadnych nieprawidłowości. Wydajność ich, dzięki błyskawicznemu czasowi dostępu, jest o niebo lepsza, niż HDD. Niestety cena nie zachęca.

Autor edytował komentarz.
  #2 20.12.2013 20:36

@adam01: nie masz nawet podstawowej wiedzy o SSD... współczuje, bo nie wiesz co tracisz.

adam01   5 #1 07.10.2013 08:01

"jednym z najlepszych darmowych rozwiązań tego typu." do czego to doszło... kupujemy dysk do komputera i dodatkowo musimy płacić za programy które sprawiałby, że ten dysk działa prawidłowo? Heh, dlatego nie jestem zwolennikiem SSD. Po mimo postępu jaki uczyniła ta technologia jest zbyt młoda do zastosowań profesjonalnych. Nie wyobrażam sobie jakby wystąpiły nagle w plikach na których pracuję "dziury" poprzez wykorzystanie ilości operacji zapisu. Po mimo tego, że regularnie robi się kopie zapasowe takie coś mogłoby spowodować duże straty.

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.