r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Signal - Private Messenger 2.6.6

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Specjalistyczne komunikatory
Pobierz program w oficjalnym sklepie iTunes
lub zeskanuj:

Signal - Private Messenger to komunikator stworzony z myślą o bezpieczeństwie. Jego autorzy zrzeszeni w zespole Open Whisper Systems stworzyli już podobne aplikacje na system Android. Dzięki nim użytkownicy mogą szyfrować wymieniane komunikaty tekstowe, a także nawiązywane połączenia głosowe.

Galeria programu

Aplikacja przy pierwszym uruchomieniu wymaga od nas logowania za pomocą nr telefonu. To on będzie naszym identyfikatorem i loginem, za jego pomocą znajomi będą mogli weryfikować czy posiadamy aplikację od Open Whisper Systems. Program cechuje bardzo minimalistyczny interfejs i niewielka ilość opcji, wraz z możliwościami konfiguracji.

Z poziomu listy kontaktów widzimy z kim możemy wymieniać wiadomości, bądź też dzwonić. W przypadku tej drugiej opcji po nawiązaniu połączenia na ekranie zostanie wyświetlone hasło, od przeczytania którego powinniśmy rozpocząć rozmowę. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa i uniemożliwić oszustwa. W przypadku tradycyjnego czatu możemy przesyłać także zdjęcia.

Choć autorzy wspominają o wiadomościach sms i połączeniach telefonicznych, to tak naprawdę w obu przypadkach mamy do czynienia z usługami sieciowymi. Bez nich ani nie wyślemy wiadomości, ani nie zadzwonimy. Pod tym względem Signal - Private Messenger niewiele różni się od innych komunikatorów. Jego główne zalety to bezpieczeństwo, darmowa dystrybucja oraz otwarty, dostępny na GitHubie kod.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Signal wprowadza znikające wiadomości – czasem będzie musiało wystarczyć 5 sekund

22
OPROGRAMOWANIE 12.10.2016 | Adam Golański (eimi)

Niedawno w Facebook Messengerze zadebiutowały Tajne Konwersacje, za sprawą których nasze rozmowy będą… tak, zgadliście – tajne. Towarzyszą one mechanizmowi efemerycznych wiadomości, takich jak na Snapchacie. Ilu jednak zdecyduje się powierzyć swoje tajemnice Facebookowi? Lepszym wyborem będzie jednak Signal, który tajne konwersacje zapewniał od zawsze, a teraz wprowadza też znikające wiadomości, które przestaną istnieć po określonym czasie. O znikających komunikatach pisze na blogu Open Whisper System słynny haker Moxie Marlinspike. Teraz każda konwersacja będzie mogła mieć ustawiony czas…

Signal gwarantuje prywatność. FBI odeszło z bezwartościowym kwitkiem

57
BEZPIECZEŃSTWO 05.10.2016 | Adam Golański (eimi)

Szukając godnego zaufania i wygodnego w użyciu komunikatora do załatwiania swoich prywatnych spraw nie musicie patrzeć daleko. Zachwalany przez Edwarda Snowdena opensource’owy Signal zdał ważny test, który potwierdza, że deklaracje producenta, Open Whisper Systems, nie zostały wyssane z palca – dostępu do danych użytkowników nie zdołało uzyskać nawet FBI. Praktycznie wszystkie popularne komunikatory oferują już mechanizm szyfrowania end-to-end, funkcja ta trafiła nawet do Facebook Messengera. Co jednak Facebook zrobi, gdy otrzyma sądowy nakaz wydania danych użytkownika? Jakie dane zostaną…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
carmelo   4 #4 02.11.2016 19:54

@Ground21: Jedyna wada w stosunku do Signala, to to że nie jest po polsku.

Ground21   9 #3 11.02.2016 19:35

@Anonim (niezalogowany): rekomendację Snowden'a na pewno warto docenić. Co z Telegramem i opcją szyfrowanego czatu? Mamy taką opcję i wtedy komunikacja jest bezpieczna (tak mi się wydaje). Dodatkowo jest timer, który usunie po kilku sekundach wiadomość (po przeczytaniu).

  #2 09.02.2016 22:56

@Ground21: Według domyślnych ustawień Telegram zapisuje na swoich serwerach każdą wysłaną i otrzymaną wiadomość jako zwykły tekst!
i kolejny cytat: Edward Snowden ? @Snowden
I respect @durov, but Ptacek is right: @telegram's defaults are dangerous. Without a major update, it's unsafe.

Ground21   9 #1 04.12.2015 11:46

Jak sie ma do Telegrama? ponieważ używam Telegrama od jakiegoś czasu i jest świetny - bardzo stabilny i szybki. Nigdy nie zawiódł. Oprócz Androida oczywiśćie wersje WP, desktop, web.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.