Pobierz program Asystent pobierania włączony

Skype to popularny komunikator głosowy, który pozwala m.in. przeprowadzać rozmowy tekstowe, głosowe i wideo, dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe, wysłać wiadomości SMS oraz faksy.

Galeria programu

Aplikacja oferuje znakomitą jakość dźwięku oraz wydajne szyfrowanie 256 bitowym algorytmem AES (Advanced Encryption Standard). Skype nie instaluje żadnych komponentów szpiegujących (spyware), jest bezpłatny i pozwala prowadzić rozmowy z innymi użytkownikami sieci Skype bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Płatne są jedynie rozmowy z rozmówcami korzystającymi ze standardowych numerów telefonicznych, ceny jednak są wyjątkowo atrakcyjne.

Oprócz możliwości dzwonienia pod numery telefonii konwencjonalnej na całym świecie można również korzystając z usługi SkypeIn założyć sobie wirtualny numer telefoniczny, dzięki któremu to do użytkownika Skype zadzwonić będzie mógł każdy posiadacz zwykłego telefonu (komórkowego bądź stacjonarnego). Dodatkowo przez Skype można wysyłać SMSy, przekierować rozmowę na telefon komórkowy lub skonfigurować osobisty numer internetowy dla znajomych, rodziny i kolegów z pracy, aby mogli dzwonić na Skype ze zwykłych telefonów po stawkach lokalnych.

Wśród naprawdę wielu ciekawych opcji programu dostępna jest usługa wyślij pieniądze umożliwiająca doładowanie konta wskazanej osobie dzięki obsłudze płatności PayPal. Programiści stworzyli poza tym własny kodek dźwiękowy, dodali możliwość importu kontaktów z MSN Hotmail, Yahoo!, GMaila i Outlooka, wprowadzili również funkcję automatycznego zatrzymywania odtwarzanego utworu w programie Winamp podczas odsłuchiwania poczty głosowej (Voice Mail).

Skype można używać na komputerze lub pobrać go na telefon komórkowy, aby pozostawać w kontakcie w podróży. Skype działa na wielu telefonach komórkowych oraz urządzeniach takich jak PlayStation Portable (PSP). Dostępna jest także bogata oferta telefonów WiFi i telefonów bezprzewodowych z wbudowanym Skype.

W najnowszej wersji dodano udostępnianie ekranu, wysyłanie kontaktów, przypomnienia o urodzinach, lepszą jakość połączeń, lepszą jakość wideo oraz funkcje ułatwień dostępu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Skype udostępnia za darmo grupowe dzielenie ekranu

21
OPROGRAMOWANIE 12.08.2014 | Grzegorz Jamiołkowski (djfoxer)

Pod koniec kwietnia Microsoft udostępnił całkowicie za darmo rozmowy grupowe w komunikatorze Skype. Firma z Redmond zdecydował się na oddanie bezpłatnie kolejnej funkcji, która zarezerwowana była wyłącznie dla abonentów kont premium. Mowa o grupowym dzieleniu ekranu, jest dostępne za darmo dla każdego użytkownika Skype. Microsoft idzie za ciosem i kontynuuje walkę o utrzymanie się w czołówce komunikatorów internetowych. Głównym celem jest zatrzymanie klientów indywidualnych i biznesowych, którzy odnajdują w Google Hangouts ciekawą alternatywę dla Skypea. Komunikator od Microsoftu obecnie…

Skype obchodzi 10. urodziny, będziemy rozmawiać w 3D?

12
OPROGRAMOWANIE 29.08.2013 | Anna Rymsza (Xyrcon)

29 sierpnia 2003 roku trzech programistów z Estonii, jeden ze Szwecji (Niklas Zenström — autor programu do wymiany plików Kazaa) i jeden z Danii, upubliczniło pierwszą wersję bazującego na połączeniu protokołów peer-to-peer i systemu klient-serwer programu do rozmów VoIP — Sky Peer-to-Peer, znanego później jako Skyper, a obecnie jako Skype. 3 lata po premierze ze Skype korzystało każdego dnia już niecałe 11 milionów użytkowników, dziś Microsoft, obecny właściciel komunikatora, chwali się 300 milionami połączonych jednocześnie osób. Już więcej niż jedna trzecia połączeń telefonicznych na…

Recenzje użytkowników

Łatwy w obsłudze, dużo opcji do wyboru, darmowy, zżera mało pamięci
Niektóre opcje programu są płatne
ocena użytkownika

Skype to dobry to komunikowania się za pomocą kamerki lub bez niej. Bardzo wygodny w użytkowaniu zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Program sprawdza się m.in podczas rozmów przez kamerkę. Cóż można więcej powiedzieć.

Aplikacja warta polecenia.

14.07.2014 17:34 | Recenzja do wersji 6.18.73.105
dobra jakość rozmów, popularność, współdzielenie ekranu
długi czas uruchamiania, brak możliwości korzystania z innych protokołów, płatnie niektóre funkcje
ocena użytkownika

Nie znam osoby, która nie znała by programu Skype. Świetny komunikator umożliwiający rozmowy audio/wideo. Mamy także możliwość rozmów tekstowych, tak więc zawsze możemy za pomocą niego podesłać linka, jakieś informacje ;) Do codziennego używania jako komunikatora rozmów tekstowych raczej się nie nadaje i niestety, trzeba skorzystać z osobnego programu.

Najnowsza, piąta wersja jest uważana przez dużą grupkę osób za przerośniętą, badziewiarską. Rzeczywiście, przesiadając się z 4 na 5 da się to odczuć różnymi bannerami i informacjami o usługach, no które dla zwykłej osoby takie jak ja nie są interesujące ;) Jest jedna funkcja, która trzyma mnie przy piątce - współdzielenie ekranu. Ten moduł z początku wydawał mi się no taki mało użyteczny, a dzisiaj - nie potrafię się bez niego obejść podczas rozmowy. Już nie raz gdy kolega go uruchomił, mogłem mu w miarę pomóc - zazwyczaj to proste rzeczy wymagające kilku kliknięć, a lecieć do niego na wyspy no trochę trudno ;)

Jakość rozmów - tutaj naprawdę nawet gdybym chciał, to nie mam się do czego przyczepić - wszystko świetnie słychać, nie przerywa, nie słychać jakiś zniekształceń, szumów - prawie, jak rozmowa w cztery oczy :D Wideo - z tej funkcji korzystam mniej, jednakże jakość także jest zadowalająca - nie jest może powalająca, jednak wystarczy - nie każdy będzie się zaopatrywał w szybki internet i drogą, porządną kamerkę, żeby obraz był idealny :D

Jak wiadomo, czasem nie ma co do roboty, a kolejna godzina może się dłużyć - ileż można patrzeć na siedzącą osobę na fotelu, która z nami rozmawia - wtedy z pomocą przyjdą mniej lub bardziej skomplikowane gierki - przy których no można się zabawić ;)

Komunikator w wersji dla Windows jest OK, dla Mac no też zbytnio nic nie brakuje. Jednak, gdy chcemy korzystać z wszystkich dobrodziejstw komunikatora z użytkownikiem Linuxa, no to niestety - musi on uruchomić Windows, ponieważ Linuxowy klient jest duuuużo za tym znanym z Windows - gdyby producent zechciał zaktualizować wszystko dla Linuxa, żeby był na poziomie z Windows - no trochę pracy trzeba by w to włożyć.

Podsumujmy - świetny program do tego, do czego jest stworzony - czyli do rozmów przez internet :) Drobiazgi takie jak długi czas uruchamiania, reklama płatnych funkcji - można przeboleć, ode mnie mocna dziewiątka.

14.07.2011 08:48 | Recenzja do wersji 5.3.0.120

Komentarze

bLaYd  28.08.2014 22:27 #2396

@Anonim (niezalogowany): Już nie przesadzaj, że 5-cio letni laptop jest "starszy". Mowa tutaj o komputerach około 8-10 letnich (głównie stacjonarnych), których procesory nie obsługują SSE2.

Anonim (niezalogowany) 27.08.2014 08:48 #2395

@aazz (niezalogowany):

aazz (niezalogowany) 26.08.2014 22:03 #2394

@kt (niezalogowany)

Dzięki za informację. Sprawdziłem i niestety ale mam obecnie właśnie IE w wersji 11, więc jeśli o mnie chodzi jest to kwestia tylko i wyłącznie procesora, który nie obsługuje protokołu SSE2. Co fajniejsze sprawdziłem również moją płytę główną i nie wejdzie na nią żaden procek, który obsługiwałby tenże protokół. Mówi się trudno, żyje się dalej, może kupię niedługo laptopa i będę miał problem z głowy. Jeszcze raz dzięki za dobre chęci.

kt (niezalogowany) 24.08.2014 17:12 #2393

@aazz (niezalogowany): Nie wiem czy to się komuś przyda czy nie ale ja przeczytałem na cytowanej stronie Skypa (o protokole SSE2), że jeżeli ktoś ma Windows 7 SP1 to należy zainstalować Internet Explorera 11. Miałem taką sytuację w rodzinie i pomogło. Kamerka się uruchomiła i wszystko jest ok. Laptop był prawie nowy z Win 7 ale IE9. Użytkownik się tym nie interesował bo używał Google Chrome. Ustawiłem IE11 jako domyślny i kamerka ruszyła. Widać z tego, że to nie tylko protokół SSE2 bo z tego co wiem to obsługa tego protokołu zależy od typy procesora. Ja procka nie zmieniałem a jedynie przeglądarkę. Sprawa jest prosta, Microsoft zabezpiecza sobie interesy na różnych frontach.

Zawsze rozbawiony z FF 29.0 (niezalogowany) 20.08.2014 20:39 #2392
dzidka 17 (niezalogowany) 20.08.2014 16:26 #2391

@Anonim (niezalogowany): Mam nowy laptop zarejestrowany w styczniu br z systemem Windows 8 ,z nową wersją Skype'a . Od kilku dni niestety nie moge się zalogować i mam komunikat,że zostałam wylogowana ponieważ nie mam aktualizacji nowej wersji Skype'a. Klikając na pobierz aktualizację , czekam już 1 godz. i 40 minut i NIC!!! Robię to po raz 3 ci bez rezultatu. Dziwi mnie fakt wylogowania bez uprzedniego ostrzeżenia, DZIWI MNIE TEŻ ,ŻE W ŻADEN SPOSÓB NIE MOGE POBRAC AKTUALIZACJI .Jżeli miałabym Skype'a w starej wersji to myślę,że nie miałabym takich problemów.

Anonim (niezalogowany) 20.08.2014 15:44 #2390

Ja mam 5 letniego laptopa więc nie gadajcie bzdur, że na starszych nie działa. Kwestia sterowników i producentów, którzy je aktualizują. W przypadku Asusa jak było napisane wystarczy skasować Asus Virtual Camera i kamerka działa na 5 letnim laptopie z najnowszym skypem. Może macie inne programy do emulacji kamery które nie współpracują z tym komunikatorem.

Anonim (niezalogowany) 20.08.2014 12:50 #2389

@Anonim (niezalogowany): "W takiej sytuacji warto wymusić na użytkownikach aktualizację programu do nowszej wersji" - lecz najpierw musimy kupić nowego kompa z nowym systemem bo na starszych kompach (dwuletnich) skype niestety nie działa i o to z pewnością chodzi (a gadanie o ulepszeniu usług jest zwyczajną ściemą)

Anonim (niezalogowany) 20.08.2014 11:54 #2388

@Anonim (niezalogowany): GG już nie jest polskie - ale działa na starszych kompach bez problemu a skype niestety nie

Anonim (niezalogowany) 20.08.2014 11:50 #2387

@Anonim (niezalogowany): GG już nie jest polskie

Anonim (niezalogowany) 20.08.2014 10:08 #2386

@Anonim (niezalogowany): Najlepiej wszyscy wymieńmy kompy na najnowsze takie z prockami core i7 i systemem win8 to wtedy wszystko będzie przez jakiś czas działać - ludzie !!! przecież robią z nas wała.

Anonim (niezalogowany) 20.08.2014 09:36 #2385

@Anonim (niezalogowany):

Anonim (niezalogowany) 18.08.2014 23:59 #2384

Dla niewtajemniczonych informuję, że na najnowszej wersji skype też działa kamerka pod warunkiem, że mamy zainstalowane poprawne sterowniki. Przykładowo na laptopach Asusa musimy skasować Asus Virtual Camera lub zaktualizować go do najnowszej wersji, wtedy kamerka nam zadziała :)

Anonim (niezalogowany) 17.08.2014 14:57 #2383

@Anonim (niezalogowany):Powalczę, bo już stracili klientów i stracą znacznie więcej. Dlatego mam ich od dzisiaj w głębokim poważaniu. Nie będę inwestował kasy w kilkanaście nowych komputerów dla całej rodziny, aby pogadać przez skypa. Zainstalowałem wszystkim znajomym i rodzinie Gadu Gadu - po szybkich testach okazało się że to znakomita alternatywa dla skypa. Działa bez zastrzeżeń w rozmowach wideo nawet na starszych kompach. Koniec lizania doopy amerykanom- GG to bardzo prosty Polski program i od dzisiaj jego będę popierał (nauka jego obsługi trwa nie więcej niż dziesięć minut). Zobaczycie jak szybko skype zmieni politykę jak ludzie masowo będą od nich uciekać do innych komunikatorów

reniaq (niezalogowany) 14.08.2014 12:40 #2382

czy ktoś mógłby podać linka aby można ściągnąć skype emoticons na tableta??

Anonim (niezalogowany) 13.08.2014 12:30 #2381

@sderw (niezalogowany): popieram,też tak to odebrałem.Z wielkimi nie powalczysz!

aazz (niezalogowany) 13.08.2014 07:51 #2380

Mamy wreszcie jakieś oficjalne stanowisko. Tam gdzie wcześniej była informacja tylko o tm, że "na niektórych starszych komputerach rozmowy wideo i udostępnianie ekranu nie będą działać." Teraz jest już dopisane takie coś:

"Jeśli Twój komputer nie obsługuje protokołu SSE2, nie będzie można korzystać z rozmów wideo ani z udostępniania ekranu. Większość nowoczesnych komputerów zapewnia obsługę SSE2 (protokołu zabezpieczeń wprowadzonego w 2001 r.), ale nadal istnieją komputery, które nie będą mogły uruchamiać wszystkich funkcji w najnowszej wersji Skype'a.

Niestety, nie ma żadnych planów zapewnienia obsługi dla tych starszych komputerów, ale nadal można korzystać ze Skype'a na różnych komputerach i urządzeniach przenośnych. "

Domyślam się, że te protokoły SSE2 obsługiwane mają być przez procesor, czyli kwestia wymiany procesora aby mi działał Skype. Czemu mnie to nie dziwi ... A taki fajny był, amerykański.

Anonim (niezalogowany) 11.08.2014 21:45 #2379

mógłby ktoś podać link skąd ściągnąć 6.14.73.104

Anonim (niezalogowany) 11.08.2014 21:30 #2378

@Anonim (niezalogowany): możesz podać link skąd ściągnąłeś 6.14.73.104

Anonim (niezalogowany) 10.08.2014 18:22 #2377

Skype to oszuści którzy chcą tylko wyciągnąc kasę . Trzeba alternatywy dla nich i tyle

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.