Pobierz program Asystent pobierania włączony

Skype to popularny komunikator głosowy, który pozwala m.in. przeprowadzać rozmowy tekstowe, głosowe i wideo, dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe, wysłać wiadomości SMS oraz faksy.

Galeria programu

Aplikacja oferuje znakomitą jakość dźwięku oraz wydajne szyfrowanie 256 bitowym algorytmem AES (Advanced Encryption Standard). Skype nie instaluje żadnych komponentów szpiegujących (spyware), jest bezpłatny i pozwala prowadzić rozmowy z innymi użytkownikami sieci Skype bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Płatne są jedynie rozmowy z rozmówcami korzystającymi ze standardowych numerów telefonicznych, ceny jednak są wyjątkowo atrakcyjne.

Oprócz możliwości dzwonienia pod numery telefonii konwencjonalnej na całym świecie można również korzystając z usługi SkypeIn założyć sobie wirtualny numer telefoniczny, dzięki któremu to do użytkownika Skype zadzwonić będzie mógł każdy posiadacz zwykłego telefonu (komórkowego bądź stacjonarnego). Dodatkowo przez Skype można wysyłać SMSy, przekierować rozmowę na telefon komórkowy lub skonfigurować osobisty numer internetowy dla znajomych, rodziny i kolegów z pracy, aby mogli dzwonić na Skype ze zwykłych telefonów po stawkach lokalnych.

Wśród naprawdę wielu ciekawych opcji programu dostępna jest usługa wyślij pieniądze umożliwiająca doładowanie konta wskazanej osobie dzięki obsłudze płatności PayPal. Programiści stworzyli poza tym własny kodek dźwiękowy, dodali możliwość importu kontaktów z MSN Hotmail, Yahoo!, GMaila i Outlooka, wprowadzili również funkcję automatycznego zatrzymywania odtwarzanego utworu w programie Winamp podczas odsłuchiwania poczty głosowej (Voice Mail).

Skype można używać na komputerze lub pobrać go na telefon komórkowy, aby pozostawać w kontakcie w podróży. Skype działa na wielu telefonach komórkowych oraz urządzeniach takich jak PlayStation Portable (PSP). Dostępna jest także bogata oferta telefonów WiFi i telefonów bezprzewodowych z wbudowanym Skype.

W najnowszej wersji dodano udostępnianie ekranu, wysyłanie kontaktów, przypomnienia o urodzinach, lepszą jakość połączeń, lepszą jakość wideo oraz funkcje ułatwień dostępu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Skype zyskał nowe okno czatu, lepsze rozmowy grupowe i… utuczone emotikony

30
OPROGRAMOWANIE 29.10.2014 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Właśnie został udostępniony nowy Skype dla systemu Windows. W tej wersji programu nie znajdziemy przełomowych ulepszeń – twórcy programu ostatnio skupiają się na ujednoliceniu wyglądu programów klienckich na różnych platformach, więc zmiany dotknęły przede wszystkim stronę wizualną programu. Przede wszystkim po poprawkach łatwiejsze będzie prowadzenie rozmów przez Skype. Okienko rozmowy wideo zostało połączone z czatem, dzięki czemu podczas rozmowy można obserwować drugą osobę i przesyłać sobie wzajemnie odnośniki albo wyjaśniać pisownię. Znacznie ułatwione zostało przesyłanie zdjęć, które…

Skype udostępnia za darmo grupowe dzielenie ekranu

21
OPROGRAMOWANIE 12.08.2014 | Grzegorz Jamiołkowski (djfoxer)

Pod koniec kwietnia Microsoft udostępnił całkowicie za darmo rozmowy grupowe w komunikatorze Skype. Firma z Redmond zdecydował się na oddanie bezpłatnie kolejnej funkcji, która zarezerwowana była wyłącznie dla abonentów kont premium. Mowa o grupowym dzieleniu ekranu, jest dostępne za darmo dla każdego użytkownika Skype. Microsoft idzie za ciosem i kontynuuje walkę o utrzymanie się w czołówce komunikatorów internetowych. Głównym celem jest zatrzymanie klientów indywidualnych i biznesowych, którzy odnajdują w Google Hangouts ciekawą alternatywę dla Skypea. Komunikator od Microsoftu obecnie…

Recenzje użytkowników

Łatwy w obsłudze, dużo opcji do wyboru, darmowy, zżera mało pamięci
Niektóre opcje programu są płatne
ocena użytkownika

Skype to dobry to komunikowania się za pomocą kamerki lub bez niej. Bardzo wygodny w użytkowaniu zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Program sprawdza się m.in podczas rozmów przez kamerkę. Cóż można więcej powiedzieć.

Aplikacja warta polecenia.

14.07.2014 17:34 | Recenzja do wersji 6.18.73.105
dobra jakość rozmów, popularność, współdzielenie ekranu
długi czas uruchamiania, brak możliwości korzystania z innych protokołów, płatnie niektóre funkcje
ocena użytkownika

Nie znam osoby, która nie znała by programu Skype. Świetny komunikator umożliwiający rozmowy audio/wideo. Mamy także możliwość rozmów tekstowych, tak więc zawsze możemy za pomocą niego podesłać linka, jakieś informacje ;) Do codziennego używania jako komunikatora rozmów tekstowych raczej się nie nadaje i niestety, trzeba skorzystać z osobnego programu.

Najnowsza, piąta wersja jest uważana przez dużą grupkę osób za przerośniętą, badziewiarską. Rzeczywiście, przesiadając się z 4 na 5 da się to odczuć różnymi bannerami i informacjami o usługach, no które dla zwykłej osoby takie jak ja nie są interesujące ;) Jest jedna funkcja, która trzyma mnie przy piątce - współdzielenie ekranu. Ten moduł z początku wydawał mi się no taki mało użyteczny, a dzisiaj - nie potrafię się bez niego obejść podczas rozmowy. Już nie raz gdy kolega go uruchomił, mogłem mu w miarę pomóc - zazwyczaj to proste rzeczy wymagające kilku kliknięć, a lecieć do niego na wyspy no trochę trudno ;)

Jakość rozmów - tutaj naprawdę nawet gdybym chciał, to nie mam się do czego przyczepić - wszystko świetnie słychać, nie przerywa, nie słychać jakiś zniekształceń, szumów - prawie, jak rozmowa w cztery oczy :D Wideo - z tej funkcji korzystam mniej, jednakże jakość także jest zadowalająca - nie jest może powalająca, jednak wystarczy - nie każdy będzie się zaopatrywał w szybki internet i drogą, porządną kamerkę, żeby obraz był idealny :D

Jak wiadomo, czasem nie ma co do roboty, a kolejna godzina może się dłużyć - ileż można patrzeć na siedzącą osobę na fotelu, która z nami rozmawia - wtedy z pomocą przyjdą mniej lub bardziej skomplikowane gierki - przy których no można się zabawić ;)

Komunikator w wersji dla Windows jest OK, dla Mac no też zbytnio nic nie brakuje. Jednak, gdy chcemy korzystać z wszystkich dobrodziejstw komunikatora z użytkownikiem Linuxa, no to niestety - musi on uruchomić Windows, ponieważ Linuxowy klient jest duuuużo za tym znanym z Windows - gdyby producent zechciał zaktualizować wszystko dla Linuxa, żeby był na poziomie z Windows - no trochę pracy trzeba by w to włożyć.

Podsumujmy - świetny program do tego, do czego jest stworzony - czyli do rozmów przez internet :) Drobiazgi takie jak długi czas uruchamiania, reklama płatnych funkcji - można przeboleć, ode mnie mocna dziewiątka.

14.07.2011 08:48 | Recenzja do wersji 5.3.0.120

Komentarze

michalex1992  30.10.2014 22:23 #2425

ten skype jest dużo lepszy niż poprzednia wersja jestem zadowolony

Anonim (niezalogowany) 30.10.2014 21:23 #2424

@Anonim (niezalogowany):
Starsze wersje Skype nie umozliwiają zalogowanie sie na konto.

Np. np. np. (niezalogowany) 30.10.2014 06:32 #2423

Komunikator Skype zawierał backdoora dla NSA jeszcze przed przejęciem go przez Microsoft...
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/skype-nsa-backdoor-komunikator-podsluch.html
Wiadomości, rozmowy wideo i wiele więcej...
https://tox.im
Jitsi - Open Source Video Calls and Chat...
https://jitsi.org

cephei  29.10.2014 22:22 #2422

@Anonim (niezalogowany): Ale to tak samo ze wszystkim jest. Z grami co masz? Chcesz nową grę...kup nowy komputer. Tutaj to przynajmniej masz skype przez sieć, ale musisz mieć konto , ale możesz też starszej wersji Skype używać.

AK (niezalogowany) 22.10.2014 14:07 #2421

Nie ściąga się :-(

Anonim (niezalogowany) 19.10.2014 13:23 #2420

Perfidia Microsoftu w stosunku do użytkowników mających starsze komputery z XP (i prawdopodobnie bez SSE2), wydaje się być następują:
"Chcecie korzystać ze Skype ? Kupcie sobie nowszy komputer, który najprawdopodobniej kupicie razem z najnowszym Windowsem"

Anonim (niezalogowany) 18.10.2014 13:00 #2419

@danielsam: starsze wersje skype'a dostepne na oldversion.com wszystkie wlacznie z wersjami beta od samego poczatku

OdkrywcaProgramow  12.10.2014 02:00 #2418

Masz procesor bez obsługi SSE2? To pożegnaj się z rozmowami wideo w najnowszych wersjach Skype!!!
Niestety nie ma na to sposobu, gdyż starsze wersje Skype nie wymagające instrukcji SSE2 nie umożliwiają zalogowania się i same aktualizują się do najnowszej wersji. Microsoft - gratulujemy pomysłu!

Karol Kurczuk  09.10.2014 23:30 #2417

Mam czarnobiały obraz w tej wersji skype czasami

Lasdar (niezalogowany) 08.10.2014 18:56 #2416

@Bryziu11 (niezalogowany):
Skype (a wlasciwe to chyba MS) postanowil wycofac starsze wersje Skype < 6.14 (YT https://www.youtube.com/watch?v=yGMtzC6nQ4E ). Dla uzytkownikow nowych systemow nie jest to za duzy problem. Co innego ci ktorzy nadal korzystaja z Windows XP SP2. Dla nich pozostaje instalacja SP3 (wedlug niektorych komentarzy nadal problematyczna) stala sie koniecznoscia.

Inna opcja to zaprowonowane tu
http://community.skype.com/t5/Windows-desktop-client/GetLogicalProcessorInformat...
podmiana kernel32.dll z XP SP2 na XP SP3, ktora w teorii powinna pozwolic na uruchomienie Skype w nowszych wersjach, aczkolwiek nie zawsze skuteczna.

Swoja droga dziwie sie ze wasz portal przegapil taki news jak zakonczneie wsparcia dla starych klientow Skype (informacja moze troche niszowa, ale na moje dosc wazna ... przynajmniej dla niektorych).

Anonim (niezalogowany) 07.10.2014 07:51 #2415

@szukającarozwiązań: zawsze dobrze jest mieć alternatywę, gdy jeden program nawali, to używać drugiego, to wtedy nie ma kłopotu.

Anonim (niezalogowany) 07.10.2014 07:18 #2414

M$ zablokował starsze wersje na komputer i na Androida. Jeśli ktoś chce używać Skype to musi używać najnowszej wersji, a jak mu nie pasuje taka polityka, to pozostaje wybranie innego komunikatora, a jest w czym wybrać.

cccz (niezalogowany) 01.10.2014 22:12 #2413

@Bryziu11 (niezalogowany): Nie ma takiej możliwości i już zapewne nie będzie. Technika idzie do przodu i najwyższy czas się z tym pogodzić...

Bryziu11 (niezalogowany) 30.09.2014 21:57 #2412

Krótko. Chcę używać starej wersji skype 4.2 i tyle. Pytam czy jest taka możliwość, bo jeśli nie to trudno? Ktoś może ma na to pomysł? To chyba nie jest porównywalne do wycofanych banknotów z obiegu? Nie potrzebuję się tłumaczyć nikomu po co, bądź dlaczego chcę właśnie starą wersję. Ktoś woli jeździć starym fiatem a ludziska wciskają mu na siłę mercedesa. Masz pomysł napisz :) Nie masz , to nie zabieraj głosu bez potrzeby.

Eleks  30.09.2014 00:00 #2411

@Anonim (niezalogowany): Co do otrzymywania wiadomości po 2 tygodniach... Może nie bardzo rozumiecie, jak działa proto skype'a?...

100% open source (niezalogowany) 29.09.2014 07:17 #2410

@Anonim (niezalogowany): 28.09.2014 - 21:47
Dlatego...
Jitsi - https://prism-break.org/pl/projects/jitsi

Jitsi - Open Source Video Calls and Chat - https://jitsi.org

Otwartoźródłowy program do chatu - https://prism-break.org/pl/projects/pidgin

Pidgin - https://www.pidgin.im

Plugins (wtyczki) - https://developer.pidgin.im/wiki/ThirdPartyPlugins

Polecam i pozdro :D

Anonim (niezalogowany) 28.09.2014 21:47 #2409

@Anonim (niezalogowany): Miałam to samo, w prawdzie trzeba było 2 razy sę logować do starej wersji i jedną zrzucać na pasek / chyba najstarsza wersja/ ale była super/. Masz rację , to Jankesi chcą mieć kontrolę. Ze wszystkimi na całym świecie świetnie się łącztł , a mój kumpel w USA miał pretensje, że zawsze odpisuję po 2 tygodnach.Odpisywałam od razu, ale On dostawał wiadomości po 2 tygodniach

guma77  22.09.2014 22:39 #2408

czy skype onet jest lzejszy od org ?

prostowtwarz (niezalogowany) 22.09.2014 19:47 #2407

@Anonim (niezalogowany): Co umożliwiają nowe wersje Skypa czego nie mają stare, otóż to: darmowe rozmowy wideo z wieloma użytkownikami na raz, bezpłatne udostępnianie ekranu, synchronizacja wiadomości pomiędzy wieloma urządzeniami, obsługa kontaktów z facebooka, możliwość synchronizacji kontaktów z książką adresową telefonu, lepsza jakość rozmów wideo i wiele więcej, ale ludziom wiecznie coś nie pasuje i tylko narzekają. Po przejęciu Skypa przez Microsoft ten program się mocno rozwinął, dlatego śmieszą mnie niektóre komentarze, które ludzie tu zamieszczają. Nikt wam przecież nie każe używać Skypa, jest przecież ooVoo, Viber itp. Naprawdę jest w czym wybierać...

Anonim (niezalogowany) 22.09.2014 01:05 #2406

A ja się domyślam że tym pie.......nym jankesom chodzi o coś zupełnie innego. Po co nam internautom była potrzebna jakaś nowa wersja skypa o pojemności ok. 34 MB, skoro wszystkie poprzednie wersje w granicach od 10,1 MB (Onet-Skype) do 22,6 MB (Skype Beta) zapewniały wszystko co jest wymagane od tego typu komunikatora, a więc rozmowy bez kamerki i z kamerką, konferencje, przesyłanie plików i emotki. Więc czego jeszcze nam brakowało???, i co jest ukryte w tych dołożonych ok. 12 MB pojemności???.
Wydaje się być oczywistym że dołożyli tam jakiś program do podsłuchu albo nagrywania rozmów jak w telefoni komórkowej, oraz jakiś program typu wirusowego, który niszczy wszystkie poprzednie wersje skypa. Miałem w kompie prawie wszystkie starsze instalki o pojemności od 10,1 MB do 22,6 MB, to zostały po nich tylko "opakowania" rzędu 900 kB. W pewnym momencie jak chciałem się zalogować do skypa, to wyskoczył komunikat "nie udało się połączyć z serwerem" , oraz "pobierz alternatywną wersję skypa" , czyli tą nową 6-tkę. Jak na złość jankesom miałem kopie tych poprzednich instalek na dysku nie podłączonym do komputera, zainstalowałem jedną z nich po odłączeniu internetu (koniecznie) , a potem zalogowałem się po podłączeniu kabla sieciowego. Było dobrze przez tydzień, ale później wszystko diabli (czyli jankesi) wzięli i już więcej nie udało mi się zalogować do starszej wersji skypa. Tak oto wygląda nasza przyjaźń polsko-jankesowska, gdyby Snowden do nas uciekł, to wiedzielibyśmy coś więcej na ten temat (albo i nie :))))).

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.