Pobierz program Asystent pobierania włączony

Skype to popularny komunikator głosowy, który pozwala m.in. przeprowadzać rozmowy tekstowe, głosowe i wideo, dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe, wysłać wiadomości SMS oraz faksy.

Galeria programu

Aplikacja oferuje znakomitą jakość dźwięku oraz wydajne szyfrowanie 256 bitowym algorytmem AES (Advanced Encryption Standard). Skype nie instaluje żadnych komponentów szpiegujących (spyware), jest bezpłatny i pozwala prowadzić rozmowy z innymi użytkownikami sieci Skype bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Płatne są jedynie rozmowy z rozmówcami korzystającymi ze standardowych numerów telefonicznych, ceny jednak są wyjątkowo atrakcyjne.

Oprócz możliwości dzwonienia pod numery telefonii konwencjonalnej na całym świecie można również korzystając z usługi SkypeIn założyć sobie wirtualny numer telefoniczny, dzięki któremu to do użytkownika Skype zadzwonić będzie mógł każdy posiadacz zwykłego telefonu (komórkowego bądź stacjonarnego). Dodatkowo przez Skype można wysyłać SMSy, przekierować rozmowę na telefon komórkowy lub skonfigurować osobisty numer internetowy dla znajomych, rodziny i kolegów z pracy, aby mogli dzwonić na Skype ze zwykłych telefonów po stawkach lokalnych.

Wśród naprawdę wielu ciekawych opcji programu dostępna jest usługa wyślij pieniądze umożliwiająca doładowanie konta wskazanej osobie dzięki obsłudze płatności PayPal. Programiści stworzyli poza tym własny kodek dźwiękowy, dodali możliwość importu kontaktów z MSN Hotmail, Yahoo!, GMaila i Outlooka, wprowadzili również funkcję automatycznego zatrzymywania odtwarzanego utworu w programie Winamp podczas odsłuchiwania poczty głosowej (Voice Mail).

Skype można używać na komputerze lub pobrać go na telefon komórkowy, aby pozostawać w kontakcie w podróży. Skype działa na wielu telefonach komórkowych oraz urządzeniach takich jak PlayStation Portable (PSP). Dostępna jest także bogata oferta telefonów WiFi i telefonów bezprzewodowych z wbudowanym Skype.

W najnowszej wersji dodano udostępnianie ekranu, wysyłanie kontaktów, przypomnienia o urodzinach, lepszą jakość połączeń, lepszą jakość wideo oraz funkcje ułatwień dostępu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Skype 7.0 na Windows: jak widzieliście wersję na Maka, to widzieliście prawie wszystko

42
OPROGRAMOWANIE 05.12.2014 | Adam Golański (eimi)

Wciąż najpopularniejszy komunikator na świecie doczekał się nowej wersji na wciąż najpopularniejszy system operacyjny. Skype 7.0 (a właściwie 7.0.0.100) jest już do pobrania z bazy nowego serwisu. Czym chce przyciągnąć użytkowników w erze coraz chętniej używanych webowych i przeglądarkowych aplikacji, wykorzystujących googleowe WebRTC? Wielkich zmian na pierwszy rzut oka nie widać – zmiany dotyczą przede wszystkim interfejsu użytkownika i są kontynuacją pomysłów przedstawionych po raz pierwszy w Skype for Mac 7.0. Przypomnijmy, że wówczas postawiono na ujednolicenie doświadczenia…

Pożegnajmy kolejną markę: Lync zostanie zastąpiony przez Skype for Business

20
OPROGRAMOWANIE 13.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Microsoft swoim kolejnym krokiem pokazuje, że zmierza w kierunku unifikacji usług, a także ujednolicenia i uproszczenia swojej oferty. Zgodnie z najnowszymi informacjami opublikowanymi na oficjalnym blogu Skype, już na początku przyszłego roku pożegnamy komunikator korporacyjny Microsoft Lync. Co zajmie jego miejsce? Oczywiście nic innego, jak popularny Skype, tyle tylko, że w wersji biznesowej, przygotowanej specjalnie z myślą o pracy grupowej. Swoją premierę Microsoft Lync miał w 2010 roku, kiedy to w pewien sposób zaczął zastępować Live Messengera. Choć użytkownik docelowy był w przypadku…

Recenzje użytkowników

jakość dźwięku i obrazu , stabilność działania
nie stwierdzono (ewentualnie chwilowe - związane z konkretną wersją)
ocena użytkownika

Moja recenzja i porada jest skierowana do osób które potrafią coś więcej niż podczas instalacji naciskać next , next , next ....
WINDOWS 7 x64 PL 24.10.2009r. & SP1 . Założenie : program służy do rozmów audio&wideo (HD - odpowiednia kamera & upload > 2Mb/s) przesyłania plików i czatu . Wszystko inne jest zbędnym dodatkiem (w tym reklamy Microsoft , ale funkcje płatne niewykluczone) . Nie zaszkodzi wykonać sobie kopii listy kontaktów SKYPE w postaci pliku .vcf
Deinstalujemy SKYPE jeżeli wcześniej był zainstalowany nie zaszkodzi użyć CCLEANERA-REJESTR-SKANUJ BY ZNALEŹĆ PROBLEMY-NAPRAW WSZYSTKIE PROBLEMY , a z Wiersza Polecenia (CMD.exe) wydajemy komendy : RD /S/Q %USERPROFILE%\APPDATA\ROAMING\SKYPE , RD /S/Q C:\PROGRAMDATA\SKYPE , RD /S/Q "C:\PROGRAM FILES (x86)\COMMON FILES\SKYPE" Jeszcze mi się nie zdarzyło , aby jakikolwiek program po deinstalacji nie zostawił wpisów (śmieci) w : Rejestrze bądź folderów w katalogu Użytkownika tudzież COMMON FILES , ROGRAMDATA a czasami nawet w katalogu ... WINDOWS ! ! ! Słowem : zakładamy , że SKYPE nigdy nie istniał na naszym komputerze .
http://download.skype.com/msi/SkypeSetup_7.1.0.105.msi
Zmieniamy (WINRAR) : .msi na : .exe
Wypakujemy za pomocą WINRAR-A

Zmieniamy nazwy & usuwamy :

F_CENTRAL_msvcp120_x86.194841A2_D0F2_3B96_9F71_05BA91BEA0FA=msvcp120.dll
F_CENTRAL_msvcr120_x86.194841A2_D0F2_3B96_9F71_05BA91BEA0FA=msvcr120.dll
F_CENTRAL_vccorlib120_x86.194841A2_D0F2_3B96_9F71_05BA91BEA0FA=vccorlib120.dll
Login.cab - usuwamy
rtmcodecs.dll - bez zmian (bz)
RtmMediaManager.dll - bz
rtmpal.dll - bz
RtmpLtFm.dll - bz
Skype.exe - bz
Skype4COM.dll.65B9650E_D4EA_458D_AE52_454823D78F93 - usuwamy
SkypeBrowserHost.exe.8BC8B74C_C7CF_4DDC_9B88_774D97DA1209 - usuwamy
SkypeDesktopIni - usuwamy
SkypeThirdPartyAttributions - usuwamy
Updater.dll - usuwamy
Updater.exe - usuwamy

Pliki : msvcp120.dll , msvcr120.dll , vccorlib120.dll kopiujemy do katalogu C:\WINDOWS\SYSWOW64 , a w przypadku WINDOWS 32bit do : C:\WINDOWS\SYSTEM32
Pliki te są nierejestrowalne za pomocą REGSVR32.exe .

Pliki : rtmcodecs.dll , RtmMediaManager.dll , rtmpal.dll , RtmpLtFm.dll , Skype.exe umieszczamy w katalogu : C:\PROGRAM FILES (x86)\SKYPE , a w przypadku WINDOWS 32bit : C:\PROGRAM FILES\SKYPE
Pliki .dll są nierejestrowalne za pomocą REGSVR32.exe .

Następnie tworzymy skrót na PULPICIE od pliku SKYPE.exe Trzeba wiedzieć , że skrót tworzony podczas oryginalnej innstalacji odnosi się do lokalizacji : C:\PROGRAMDATA\SKYPE\SKYPE.msi co skutkuje tym , że podczas uruchamiania SKYPE z takiego skrótu praktycznie instaluje się on za każdym razem od nowa ! ( O nie , nie , nie ! ! ! "Kto nie wierzy robi błąd") .

Sprawa Wyślij do / SKYPE
SKYPE.lnk - Kopiuj
C:\USERS\NAZWA UŻYTKOWNIKA\APPDATA\ROAMING\MICROSOFT\WINDOWS\SENDTO (USERS=UŻYTKOWNICY - nazwa widzialna)
Wklejamy skrót SKYPE.lnk
Właściwości
Element docelowy : "C:\PROGRAM FILES (x86)\SKYPE\SKYPE.exe" /sendto: (a dla WINDOWS 32bit : "C:\PROGRAM FILES\SKYPE\SKYPE.exe" /sendto:)

Następnie uruchamiamy SKYPE za pomocą skrótu na PULPICIE - logujemy się (ew. wczytujemy listę kontaktów) i przechodzimy do ustawień programu .

Moje ustawienia :

https://picasaweb.google.com/115751777304781445158/SKYPEUSTAWIENIA

Zarzuty : "Zasobożerność, problemy z wykrywaniem sprzętu, wysokie zużycie łącza internetowego" uważam za całkowicie chybione ! ! ! (200MB RAM - cóż to jest , Internet mobilny ? - Widziały gały co brały ! , "Kłopoty" z wykrywaniem kamery & mikrofonu ? to chyba jakieś żarty ! )

29.01.2015 00:52 | Recenzja do wersji 7.1.59.105
Prosty w obsłudze, integracja z kontem Microsoft, bezpłatny, polska wersja językowa, wideo konferencje
Zasobożerność, problemy z wykrywaniem sprzętu, wysokie zużycie łącza internetowego
ocena użytkownika

Przez wiele lat zmuszony byłem do korzystania ze Skype w związku z wykonywaną pracą. Niestety o tym programie nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego.
Jeżeli chodzi o jakość prowadzonych rozmów i transmisji wideo to są one na bardzo wysokim poziomie, program pochłania jednak ogromne ilości zasobów systemowych a korzystanie z niego z wykorzystaniem internetu mobilnego jest równoznaczne z wykorzystaniem miesięcznego limitu w kilkadziesiąt minut.
Każda kolejna wersja programu jest coraz bardziej ociężała. Program miewa również problemy z wykrywaniem kamery oraz mikrofonu.

Jeżeli szukacie lekkiego komunikatora pozwalającego na prowadzenie rozmów głosowych to radzę poszukać jakiegoś alternatywnego komunikatora pokroju teamspeak czy mumble.

18.12.2014 09:19 | Recenzja do wersji 7.0.80.102

Komentarze

  #2512 20.02.2015 13:38

Trudna obsługa.

  #2511 14.02.2015 13:47

Prawie każdego da sie zmęczyć i wjechać w jego naiwność. Kwestia dobrego przygotowania przez atakującego. Brytyjczycy właśnie ujawnili, że szkolą swoich żołnierzy do ....walki na Facebooku i Twitterze. Skype mają już dawno w jednym paluszku.

  #2510 09.02.2015 22:10

@giggles (niezalogowany):
Na "bank" jest tyle podsłuchów NSA, CIA i innych służb oraz wszelkiej maści "hakerów", że czasami są problemy na linii - jeden mówi, a drugi nic nie słyszy i odwrotnie. Oni sami nie panują już nad tym! To jest już niesamowite przegięcie "pały" ze strony Microsoftu, że za pieniądze (podatników) na takie nieludzkie praktyki pozwala i tyle Wam powiem...

  #2509 09.02.2015 12:31

Dziwi wciąż wysoka ocena tego programu na DP. Kiedyś był niezastąpiony, niestety od czasu przejęcia każda kolejna wersja jest gorsza od poprzedniej w ciągu geometrycznym, a producent walczy ze starszymi wersjami z maniakalnym uporem. Od pewnego czasu słyszę o problemach z połączeniami i trudnościach z ustawieniami, z wieloma dawnymi znajomymi od czasu blokady wersji 5 i niższych w ogóle nie mogę się połączyć. Po przypadkowym uaktualnieniu do wersji 7 często kogoś nie słyszę lub ktoś nie słyszy mnie, pomaga obustronny restart programu. Wciąż działająca wersja 6 jest już niemal nie do odnalezienia. O niewidocznych w nowej wersji statusach, paskudnym wyglądzie i tonach reklam już nawet nie chce się wspominać.

  #2508 09.02.2015 12:29

Dziwi wciąż wysoka ocena tego programu na DP. Kiedyś był niezastąpiony, niestety od czasu przejęcia każda kolejna wersja jest gorsza od poprzedniej w ciągu geometrycznym, a producent walczy ze starszymi wersjami z maniakalnym uporem. Od pewnego czasu słyszę o problemach z połączeniami i trudnościach z ustawieniami, z wieloma dawnymi znajomymi od czasu blokady wersji 5 i niższych w ogóle nie mogę się połączyć. Po przypadkowym uaktualnieniu do wersji 7 często kogoś nie słyszę lub ktoś nie słyszy mnie, pomaga obustronny restart programu. Wciąż działająca wersja 6 jest już niemal nie do odnalezienia. O niewidocznych w nowej wersji statusach, paskudnym wyglądzie i tonach reklam już nawet nie chce się wspominać.

  #2507 07.02.2015 13:41

@Magnum 44:
"Skype home" pop-up ??? Strasznie irytują mnie te wyskakujące zbędne okienka :(

Wystarczy pobrać mały plik Kill Skype Home - http://sourceforge.net/projects/killskypehome

Pobierz plik KillSkypeHome.exe i uruchom go.
Jeśli "Otwórz plik - ostrzeżenie o zabezpieczeniach" okno pojawia się, usuń zaznaczenie pola o nazwie "Zawsze pytaj przed otwarciem tego pliku" i kliknij przycisk [Uruchom].
Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę w zasobniku systemowym i wybierz "Uruchom z Windows" (jeśli chcesz KSH uruchomić się automatycznie po starcie).
Gotowe! Uruchom ponownie komputer i oglądaj okno Skype Home jak znika tak szybko, jak się pojawi :)

WAŻNE: Skype musi być w "Compact View" żeby to zadziałało. Aby korzystać z "Compact View", wystarczy wybrać opcję [Compact View] z Menu...

Magnum 44   8 #2506 07.02.2015 11:25

Program fajny, ale tylko jak się wyłączy ten nieszczęsny "Skype Home". Po wyłączeniu program dostaje kopa i jest bardzo przyjemy :)

  #2505 02.02.2015 17:47

hej, dlaczego w najnowszej wersji przy każdym zdjęciu, które wysyłam pojawia się komunikat TO ZDJĘCIE JEST NIEDOSTĘPNE??

michalex1992   5 #2504 01.02.2015 15:20

ja jestem bardzo zadowolony ze skypa polecam

  #2503 29.01.2015 10:28

@Anonim (niezalogowany): #2500 Noo... chyba.
Multikomunikator WTW - GG, Facebook, Skype w jednym:
http://1rei.wordpress.com/2013/10/01/multikomunikator-wtw-gg-facebook-skype-w-je...

Maruq   3 #2502 28.01.2015 23:25

No właśnie o co chodzi z tą numeracją?? odpowie ktoś?

Jaycob_2002   5 #2501 28.01.2015 16:18

@aQQ * aGG (niezalogowany): AQQ nie jest płatne.... Wystarczy codziennie z niego korzystać a program nie będzie mówił o żadnym zakupie ...
Ale ten pomysł z wtyczką jest całkiem fajny :)

  #2500 28.01.2015 14:23

@aQQ * aGG (niezalogowany): W AQQ nie działa obsługa Skypa już od dłuższego czasu. Jedyny znany mi polski komunikator, w którym działa m.in Skype i GG to WTW.

  #2499 28.01.2015 10:40

@Jaycob_2002:
Sam używam Skype i AQQ (płatne) no i GG wtyczka do AQQ.
Jak dodać obsługę Skype do AQQ
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/aqq/2012/12/jak-dodac-obsluge-sky...

Jaycob_2002   5 #2498 27.01.2015 21:30

Szkoda tylko że nie można jeszcze połączyć z GG. Wtedy to był by komunikator...

  #2497 25.01.2015 12:23

WeeChat to szybki, lekki i rozszerzalny komunikator. Działa na wielu platformach jak Linux, Unix, BSD, GNU Hurd, Mac OS X i Windows (Cygwin).
WeeChat http://weechat.org
Wolne oprogramowanie, wieloplatformowe
http://weechat.org/about/features/

Czytaj... co to Windows (Cygwin) - This is the home of the Cygwin project
https://www.cygwin.com

  #2496 17.01.2015 13:34

@Anonim (niezalogowany): Stary, dzięki. Tego właśnie potrzebowałem, bo teraz coś niedobrego dzieje się z ustawieniami jasności w systemie :-) Pozdrawiam

hesz   2 #2495 14.01.2015 12:35

@monmar123: Przeczytaj o takim samym problemie od Agaaai i moją radę dla niej, skype coś spierniczył w tej wersji, przeczytaj "korespondencję między nami

monmar123   1 #2494 13.01.2015 23:18

hejka.czy ktos może mi powiedzieć dlaczego nie moge w nowej wersji skype 7 wysyłac zdjęc.

forester9   5 #2493 08.01.2015 18:04

@Agaaai:
Skype 6.22.64.107, to ostatnia wersja "6-tki". Tak jak napisałaś, ma wygląd "7-ki", ale nie ma to związku z wcześniejszą instalacją. Producent najpierw zmienił wygląd programu, a poźniej numerację. Pozdrawiam.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.