Pobierz program Asystent pobierania włączony

Skype to popularny komunikator głosowy, który pozwala m.in. przeprowadzać rozmowy tekstowe, głosowe i wideo, dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe, wysłać wiadomości SMS oraz faksy.

Galeria programu

Aplikacja oferuje znakomitą jakość dźwięku oraz wydajne szyfrowanie 256 bitowym algorytmem AES (Advanced Encryption Standard). Skype nie instaluje żadnych komponentów szpiegujących (spyware), jest bezpłatny i pozwala prowadzić rozmowy z innymi użytkownikami sieci Skype bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Płatne są jedynie rozmowy z rozmówcami korzystającymi ze standardowych numerów telefonicznych, ceny jednak są wyjątkowo atrakcyjne.

Oprócz możliwości dzwonienia pod numery telefonii konwencjonalnej na całym świecie można również korzystając z usługi SkypeIn założyć sobie wirtualny numer telefoniczny, dzięki któremu to do użytkownika Skype zadzwonić będzie mógł każdy posiadacz zwykłego telefonu (komórkowego bądź stacjonarnego). Dodatkowo przez Skype można wysyłać SMSy, przekierować rozmowę na telefon komórkowy lub skonfigurować osobisty numer internetowy dla znajomych, rodziny i kolegów z pracy, aby mogli dzwonić na Skype ze zwykłych telefonów po stawkach lokalnych.

Wśród naprawdę wielu ciekawych opcji programu dostępna jest usługa wyślij pieniądze umożliwiająca doładowanie konta wskazanej osobie dzięki obsłudze płatności PayPal. Programiści stworzyli poza tym własny kodek dźwiękowy, dodali możliwość importu kontaktów z MSN Hotmail, Yahoo!, GMaila i Outlooka, wprowadzili również funkcję automatycznego zatrzymywania odtwarzanego utworu w programie Winamp podczas odsłuchiwania poczty głosowej (Voice Mail).

Skype można używać na komputerze lub pobrać go na telefon komórkowy, aby pozostawać w kontakcie w podróży. Skype działa na wielu telefonach komórkowych oraz urządzeniach takich jak PlayStation Portable (PSP). Dostępna jest także bogata oferta telefonów WiFi i telefonów bezprzewodowych z wbudowanym Skype.

W najnowszej wersji dodano udostępnianie ekranu, wysyłanie kontaktów, przypomnienia o urodzinach, lepszą jakość połączeń, lepszą jakość wideo oraz funkcje ułatwień dostępu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Skype obchodzi 10. urodziny, będziemy rozmawiać w 3D?

12
OPROGRAMOWANIE 29.08.2013 | Anna Rymsza (Xyrcon)

29 sierpnia 2003 roku trzech programistów z Estonii, jeden ze Szwecji (Niklas Zenström — autor programu do wymiany plików Kazaa) i jeden z Danii, upubliczniło pierwszą wersję bazującego na połączeniu protokołów peer-to-peer i systemu klient-serwer... …

Recenzje użytkowników

Łatwy w obsłudze, dużo opcji do wyboru, darmowy, zżera mało pamięci
Niektóre opcje programu są płatne
ocena użytkownika

Skype to dobry to komunikowania się za pomocą kamerki lub bez niej. Bardzo wygodny w użytkowaniu zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Program sprawdza się m.in podczas rozmów przez kamerkę. Cóż można więcej powiedzieć.

Aplikacja warta polecenia.

14.07.2014 17:34 | Recenzja do wersji 6.18.73.105
dobra jakość rozmów, popularność, współdzielenie ekranu
długi czas uruchamiania, brak możliwości korzystania z innych protokołów, płatnie niektóre funkcje
ocena użytkownika

Nie znam osoby, która nie znała by programu Skype. Świetny komunikator umożliwiający rozmowy audio/wideo. Mamy także możliwość rozmów tekstowych, tak więc zawsze możemy za pomocą niego podesłać linka, jakieś informacje ;) Do codziennego używania jako komunikatora rozmów tekstowych raczej się nie nadaje i niestety, trzeba skorzystać z osobnego programu.

Najnowsza, piąta wersja jest uważana przez dużą grupkę osób za przerośniętą, badziewiarską. Rzeczywiście, przesiadając się z 4 na 5 da się to odczuć różnymi bannerami i informacjami o usługach, no które dla zwykłej osoby takie jak ja nie są interesujące ;) Jest jedna funkcja, która trzyma mnie przy piątce - współdzielenie ekranu. Ten moduł z początku wydawał mi się no taki mało użyteczny, a dzisiaj - nie potrafię się bez niego obejść podczas rozmowy. Już nie raz gdy kolega go uruchomił, mogłem mu w miarę pomóc - zazwyczaj to proste rzeczy wymagające kilku kliknięć, a lecieć do niego na wyspy no trochę trudno ;)

Jakość rozmów - tutaj naprawdę nawet gdybym chciał, to nie mam się do czego przyczepić - wszystko świetnie słychać, nie przerywa, nie słychać jakiś zniekształceń, szumów - prawie, jak rozmowa w cztery oczy :D Wideo - z tej funkcji korzystam mniej, jednakże jakość także jest zadowalająca - nie jest może powalająca, jednak wystarczy - nie każdy będzie się zaopatrywał w szybki internet i drogą, porządną kamerkę, żeby obraz był idealny :D

Jak wiadomo, czasem nie ma co do roboty, a kolejna godzina może się dłużyć - ileż można patrzeć na siedzącą osobę na fotelu, która z nami rozmawia - wtedy z pomocą przyjdą mniej lub bardziej skomplikowane gierki - przy których no można się zabawić ;)

Komunikator w wersji dla Windows jest OK, dla Mac no też zbytnio nic nie brakuje. Jednak, gdy chcemy korzystać z wszystkich dobrodziejstw komunikatora z użytkownikiem Linuxa, no to niestety - musi on uruchomić Windows, ponieważ Linuxowy klient jest duuuużo za tym znanym z Windows - gdyby producent zechciał zaktualizować wszystko dla Linuxa, żeby był na poziomie z Windows - no trochę pracy trzeba by w to włożyć.

Podsumujmy - świetny program do tego, do czego jest stworzony - czyli do rozmów przez internet :) Drobiazgi takie jak długi czas uruchamiania, reklama płatnych funkcji - można przeboleć, ode mnie mocna dziewiątka.

14.07.2011 08:48 | Recenzja do wersji 5.3.0.120

Komentarze

Anonim (niezalogowany) 22.07.2014 14:44 #2339

@blueduck1: Zamiast pisać swoje skądinąd niczym nie poparte przemyślenia lepiej spróbuj zainstalować Skypa jeszcze raz. U mnie bez problemu instaluje się najnowsza wersja tego komunikatora na Windows XP.

blueduck1  21.07.2014 23:17 #2338

Skype - to obecnie - 'g...wno' Microsoftowe już nie chce się instalować na Windows XP. Microsoft jak zawsze siłą zmusza ludzi do przesiadki na nowy 'lepszy' system. Coraz bardziej sami mnie przekonują do co nieco dokształcenia się we własnym zakresie i przesiadki na linuksa nawet krytykowane ubuntu. Microsofcie idziesz na dno i sam sobie robisz dziurę i swojej łodzi. Życzę powodzenia. Firma popełnia błąd za błędem. Nic nie mam Do Windows 7 ani 8. Ale na skompletowanie nowego porządnego kompa potrzeba trochę kasy. Żeby nie mieć czegoś co wiecznie każe mi się uzbrajać w cierpliwość.
A właściwie to raz mi się zainstalował, ale nie rozpoznał podłączonej kamery. poczułem się jak na początku Skypa można było rozmawiać przez net za darmo a nie prowadzić drogich rozmów przez telefon komórkowy. Młodzież nie wie o czy ja tu teraz piszę - nie pamiętają tych czasów.

Anonim (niezalogowany) 17.07.2014 15:52 #2337

U mnie gdy poruszy się suwakiem mikrofonu to skutek jest taki jakby mikrofon został wyłączony i nic z tym się później nie da zrobić. Rozmówcy mnie nie słyszą. Co za gamoń wymyślił przymus aktualizacji...

guma77  12.07.2014 23:07 #2336

@Anonim (niezalogowany):
bo trzeba po instalacji old version , oddznaczyc
narzedzia/opcje/zaawansowane
powiadom mnie a tym bardziej aktualizuj automatycznie
ja jade juz dobry rok na ver.4.2.0.187
a kilka formatow sys bylo ,potem zas instalka old skype ;)

CoperPL  12.07.2014 00:14 #2335

@kasiuha (niezalogowany): to nie tak że pada tylko że przycisza ci inne procesy (dźwięki).
Sprawdz to http://www.youtube.com/watch?v=Qh6MH4uoHhg
Mam nadzije że pomogłem jesli nie poszukaj coś w tym stylu.

kasiuha (niezalogowany) 11.07.2014 03:04 #2334

Witajcie! Też mam problem ze Skype, i walczę już kilka godzin wciąż nie mogąc znaleźć rozwiązania. A mianowicie gdy włączam Skype to nie dość że przy rozmowie żaden z rozmówców nie ma dźwięku to jeszcze pada dźwięk na moim całym komputerze, tj. nawet nie mogę włączyć piosenki. Gdy wyłączę Skype wszystko wraca do normy i dźwięki powracają. Co zrobić, żeby nie padał dźwięk przy włączaniu Skype'a??? Proszę o pomoc

fdsc (niezalogowany) 10.07.2014 19:34 #2333

@Anonim (niezalogowany): Już od dawna o tym wiadomo, nie rozumiem skąd to zdziwienie. Nie wiem czy wiesz, ale korzystając ze starych wersji skypa nie działa Ci połowa rzeczy...

Anonim (niezalogowany) 10.07.2014 12:13 #2332

Co za gówno, już znaleźli sposób na tych, co nie aktualizują skype. "Zostałeś wylogowany ponieważ korzystasz z nieaktualnej wersji Skype. Pobierz najnowszą wersję teraz"

joł joł (niezalogowany) 07.07.2014 18:49 #2331

mam problem ze Skype .. Gdy go uruchamiam wyskakuje " Failed to get proc address for GetLogicalProcessorInformation (KERNEL32.dll)

zlotowinfo (niezalogowany) 07.07.2014 14:12 #2330

zbugowana wersja, zwisy

TheAdi232 (niezalogowany) 02.07.2014 23:04 #2329

Prosze o pomoc. Gadałem na Skype i nagle sie zaciął i cały czas działa w tle przez co nie moge sie zalogować i tak jest w kółko

arturr300  30.06.2014 16:44 #2328

@W. (niezalogowany): Ale z czym masz problem?

W. (niezalogowany) 28.06.2014 22:48 #2327

No cóż... Trzeba mi załozyć skype'a. Znam tylko komputerowe a,b, c. Wypraktykowałam,że najlepsze efekty osiagam z nauczycielem, który ma cierpliwość jak do dziecka. Czy ktos pomoże ?

Eleks  17.06.2014 00:31 #2326

@Doris2: Skype w swoim folderze posiada również plik SkypeUpdate - jest to proces aktualizacji. Oprócz wyłączenia procesów samego programu, trzeba też wyłączyć proces aktualizatora - sprawdź, może tutaj twki problem.

Doris2  12.06.2014 13:48 #2325

Witam wszystkich serdecznie. Mam problem i jeśli mogłabym kogoś miłego prosić o wskazówki co zrobić. Mam problem z odinstalowaniem skype. Pojawia mi się symbol ochrony ( tarczy) w poleceniu usuń, nawet kiedy uruchamiam komputer w trybie Administratora.Niestety nie mam nigdzie opcji odinstalowania skype, natomiast kiedy chcę po prostu przenieść cały folder do kosza pojawia się informacja że folder lub plik jest otwarty w innym programie i nie chce się usunąć. Dodam iż to nie prawda iż mam otwarty plik lub folder bo wszystko pozamykałam. nie rozumiem co jest nie tak. Proszę o pomoc kogoś kto wie co zrobić.
Pozdrawiam

Kazimierz Badura (niezalogowany) 15.05.2014 20:02 #2324

@Mctk: o co ci chodzi bo ja nie rozumiem niestety tego twego ,,Cebulak detected!''

Mctk  06.05.2014 22:19 #2323

@Kazimierz Badura (niezalogowany): Cebulak detected!

To tylko sugestia! (niezalogowany) 01.05.2014 08:08 #2322

@lel21: Heee ja mam teraz na Windows 7 (64 bit) Skype 4.2.0.187 (od kilku miesięcy, wyłączona aktualizacja oczywiście!) - wcześniej nawet zainstalowałem Skype 4.1.0.179 i działa wszystko bezbłędnie, a Ty dziś męczysz na Windows XP najnowszy Skype 6.14.73.104 ??? Po co Ci to ??? Daj sobie na luz z tymi najnowszymi bajerami Skypa, a zobaczysz, że będzie - "grała gitara". Ps. Jeszcze jest Jitsi, jak coś. Dobry bo mam na laptopie, to wiem. Pozdrawiam.

Anonim (niezalogowany) 30.04.2014 01:24 #2321

@lel21: mam to samo, kto pomoze uruchomic ponownie skype?

Kazimierz Badura (niezalogowany) 24.04.2014 10:18 #2320

niech Skype umrze i jego protokół też .niech program Skype przestanie istnieć raz na zawsze .niech w końcu nasze Polskie Gadu-Gadu GG zawładnie światem komunikacji .Skype End

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.