Snapdragon 810 tak rozgrzewa smartfona Sony, że aż nie działa dotyk

Snapdragon 810 tak rozgrzewa smartfona Sony, że aż nie działa dotyk

Snapdragon 810 tak rozgrzewa smartfona Sony, że aż nie działa dotyk
05.10.2015 12:31

Firma Sony ponownie postanowiła okiełznać gorącego Snapdragona 810. Układ ten trafił do najnowszych smartfonów – Xperii Z5, Z5 Premium i Z5 Compact. Niestety, ale w przypadku Xperii Z5 Compact ponownie pojawiły się problemy z przegrzewanie się. Niekomfortowo ciepła Z5 Compact odczuwalnie zwalnia, a dotyk przestaje poprawnie reagować.

Największą wadą Xperii Z3+ okazał się zastosowany procesor. Snapdragon 810, który miał oferować bardzo dużą wydajność już po kilku minutach intensywniejszej pracy przegrzewał się, co skutkowało znacznym spadkiem mocy obliczeniowej. W benchmarkach Xperia Z3+ wypadała podobnie jak jej poprzedniczka Z3, która przecież wyposażona była w starszy, na papierze zauważalnie gorszy procesor.

Obraz

Mimo iż Sony za pierwszym razem nie udało się poskromić gorącego Snapdragona 810, to japońska firma postanowiła się nie poddawać i zdecydowała się na zastosowanie tego układu ponownie. Trafił on do najnowszych smartfonów – Xperii Z5, Z5 Premium i Z5 Compact. Niestety lubiący wysokie temperatury procesor ponownie okazał się być trudnym do okiełzania. Użytkownicy najmniejszej Xperii Z5 Compact skarżą się na spore problemy z poprawnym odprowadzaniem ciepła. Z5 Compact staje się nie tyko niekomfortowo ciepła, ale także system zauważalnie zwalnia, a dotykowy ekran albo reaguje zbyt wolno albo nawet wcale. Rozwiązania obecnie nie ma, użytkownicy mogą ratować się tylko czekaniem na schłodzenie się procesora.

Posiadacze Xperii Z5 Compact, którzy wydali na ten smartfon niemałe pieniądze, muszą teraz czekać na odpowiedź Sony. Prawdopodobnie japoński producent wyda odpowiednią aktualizację, które ograniczy wydajność procesora, dzięki temu będzie on osiągał mniejsze temperatury. Warto dodać, że nie tylko Sony ma problemy ze Snapdragonem 810, ten układ przegrzewał się chociażby w HTC One M9. Zamiast gonić za wysokimi cyferkami lepiej byłoby zastosować chociażby słabszego Snapdragona 808, tak jak postąpiło LG nawet w przypadku swojego topowego smartfona. Tym bardziej, że słabszy, nie mający problemów z przegrzewaniem się procesor ostatecznie po kilku minutach intensywnej pracy często okazuje się być wydajniejszy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)