r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Steam 08.23.2016

Strona główna Mac Dom Inne programy dla domu
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Steam to klient platformy rozrywkowej o tej samej nazwie. Na Steamie można przede wszystkim kupować gry w postaci cyfrowej, często w bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto można tam zyskać dostęp do testowych wersji gier, przeglądać oceny, recenzje i treść tworzoną przez innych graczy, konkurować w systemie osiągnięć, komunikować się ze znajomymi, grać w kilka osób, a nawet kupować programy użytkowe. Program został wyposażony także w tryb Big Picture, w którym można łatwo poruszać się między grami z użyciem kontrolera bądź pilota.

Galeria programu

Gry kupione na platformie Steam są zabezpieczone przez DRM i powiązane z kontem gracza. Po kupieniu można grę pobrać na swój komputer, ale pliki gry w każdej chwili można usunąć. Postęp w grze zostanie zapisany w chmurze, jeśli tylko jej autorzy korzystają z odpowiedniego mechanizmu. Bibliotekę gier można pożyczać członkom rodziny, ale tylko jedna osoba może korzystać z biblioteki. Ponadto w wielu tytułach możliwe jest granie w kilka osób między użytkownikami Steam na różnych systemach operacyjnych, a w niektóre gry także z posiadaczami PlayStation 3. Ze znajomymi można rywalizować dzięki wewnętrznemu systemowi osiągnięć, a także przez porównywanie gier, w jakie grali i czasu, jaki został grom poświęcony.

Poza grami na Steamie można znaleźć programy użytkowe, wersje testowe gier (early access), program wsparcia dla powstających produktów (Steam Greenlight), które mogą następnie trafić do sklepu oraz ogromną bazę materiałów stworzonych przez graczy – od rozbudowanych poradników dla innych graczy po tapety z ulubionymi postaciami.

Odnajdowanie nowych, interesujących gier, ułatwi system powiązanych pozycji oraz specjalne przygotowane przez kuratorów kolejki, złożone z pozycji popularnych i niszowych, starych i nowych, z różnych półek i gatunków. Gry można także przeszukiwać na podstawie gatunków, etykiet, polecanych pozycji na podstawie swojej kolekcji oraz tego, co podoba się znajomym. Każdy z graczy może budować sobie listę życzeń i jeśli gra z listy będzie dostępna w przecenie, zostanie o tym powiadomiony.

Tryb Big Picture został przygotowany do działania na telewizorach z wykorzystaniem kontrolera. Z jego pomocą można bardzo łatwo poruszać się po bibliotece gier i oczywiście uruchamiać gry. Ponadto w Steam wbudowany został odtwarzacz muzyczny.

W bibliotece Steam znajduje się ponad 4,5 tysiąca gier. Na Makach zagramy w 4152 gier i DLC.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowości w Steamie: wkrótce zmiany w wyglądzie i funkcje społecznościowe

21
OPROGRAMOWANIE 26.09.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

O Steamie częściej mówiło się ostatnio w kontekście z walki z nieregulowanym handlem, hazardem, czy blokowania producentów pozywających graczy za niepochlebne recenzje. Mamy w końcu okazję wspomnieć o nowościach na samej platformie – na wewnętrznym forum opublikowano (wyciekły już) post o zmianach w wyglądzie i funkcjonalności platformy. Serwis Kotaku odnalazł post, w którym użytkownik Nzyme32 podzielił się informacjami opublikowanymi pierwotnie na zamkniętym forum deweloperskim Steama. Oczywiście najwięcej uwagi przykuwają nowości w interfejsie. Zmianie ma ulec sama strona główna, na…

Zaczęło się. Tegoroczna letnia wyprzedaż na Steamie właśnie się rozpoczęła

42
ROZRYWKA 23.06.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Nadszedł ten okres w roku, kiedy za sprawą jednego wydarzenia światowa społeczność graczy jest jednocześnie szczęśliwa, z powodu zauważalnego powiększenia się kolekcji gier, i smutna, z powodu widoku salda na koncie. A z całą pewnością także niezwykle zajęta. Panie i Panowie, właśnie ruszyła letnia wyprzedaż gier na platformie Steam. Na temat letniej wyprzedaży powstały całe tysiące memów i filmów, gdzie Gabe Newell z przyjemnością tapla się wśród dolarów wydawanych beztrosko przez graczy, nie inaczej będzie zapewne tym razem. Tegoroczna edycja letniej wyprzedaży nosi nazwę Summer Picnic…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.