r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Steam 08.23.2016

Strona główna Mac Dom Inne programy dla domu
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Steam to klient platformy rozrywkowej o tej samej nazwie. Na Steamie można przede wszystkim kupować gry w postaci cyfrowej, często w bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto można tam zyskać dostęp do testowych wersji gier, przeglądać oceny, recenzje i treść tworzoną przez innych graczy, konkurować w systemie osiągnięć, komunikować się ze znajomymi, grać w kilka osób, a nawet kupować programy użytkowe. Program został wyposażony także w tryb Big Picture, w którym można łatwo poruszać się między grami z użyciem kontrolera bądź pilota.

Galeria programu

Gry kupione na platformie Steam są zabezpieczone przez DRM i powiązane z kontem gracza. Po kupieniu można grę pobrać na swój komputer, ale pliki gry w każdej chwili można usunąć. Postęp w grze zostanie zapisany w chmurze, jeśli tylko jej autorzy korzystają z odpowiedniego mechanizmu. Bibliotekę gier można pożyczać członkom rodziny, ale tylko jedna osoba może korzystać z biblioteki. Ponadto w wielu tytułach możliwe jest granie w kilka osób między użytkownikami Steam na różnych systemach operacyjnych, a w niektóre gry także z posiadaczami PlayStation 3. Ze znajomymi można rywalizować dzięki wewnętrznemu systemowi osiągnięć, a także przez porównywanie gier, w jakie grali i czasu, jaki został grom poświęcony.

Poza grami na Steamie można znaleźć programy użytkowe, wersje testowe gier (early access), program wsparcia dla powstających produktów (Steam Greenlight), które mogą następnie trafić do sklepu oraz ogromną bazę materiałów stworzonych przez graczy – od rozbudowanych poradników dla innych graczy po tapety z ulubionymi postaciami.

Odnajdowanie nowych, interesujących gier, ułatwi system powiązanych pozycji oraz specjalne przygotowane przez kuratorów kolejki, złożone z pozycji popularnych i niszowych, starych i nowych, z różnych półek i gatunków. Gry można także przeszukiwać na podstawie gatunków, etykiet, polecanych pozycji na podstawie swojej kolekcji oraz tego, co podoba się znajomym. Każdy z graczy może budować sobie listę życzeń i jeśli gra z listy będzie dostępna w przecenie, zostanie o tym powiadomiony.

Tryb Big Picture został przygotowany do działania na telewizorach z wykorzystaniem kontrolera. Z jego pomocą można bardzo łatwo poruszać się po bibliotece gier i oczywiście uruchamiać gry. Ponadto w Steam wbudowany został odtwarzacz muzyczny.

W bibliotece Steam znajduje się ponad 4,5 tysiąca gier. Na Makach zagramy w 4152 gier i DLC.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Enhanced Steam: świetne rozszerzenie na ostatnie godziny Zimowej Wyprzedaży

4
OPROGRAMOWANIE 02.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Zostało już tylko kilka godzin na to, aby skorzystać z zimowej wyprzedaży w serwisie Steam. Zakończy się ona już o 19 czasu środkowoeuropejskiego. To zatem ostatni moment, aby kupić sporo świetnych gier taniej, a przydać może się w tym Enhanced Steam. Enhanced Steam to otwarte rozszerzenie do przeglądarek internetowych. Oficjalnie korzystać z niego można na Chromie, Firefoksie i Operze. Do listy możemy ze swojej strony dodać jeszcze Vivaldiego, w którym Enhanced Steam także sprawuje się bez zarzutu. Ponadto z rozszerzenia można będzie już wkrótce korzystać w Edge’u. Rozszerzenie będzie…

Nowości w Steamie: wkrótce zmiany w wyglądzie i funkcje społecznościowe

21
OPROGRAMOWANIE 26.09.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

O Steamie częściej mówiło się ostatnio w kontekście z walki z nieregulowanym handlem, hazardem, czy blokowania producentów pozywających graczy za niepochlebne recenzje. Mamy w końcu okazję wspomnieć o nowościach na samej platformie – na wewnętrznym forum opublikowano (wyciekły już) post o zmianach w wyglądzie i funkcjonalności platformy. Serwis Kotaku odnalazł post, w którym użytkownik Nzyme32 podzielił się informacjami opublikowanymi pierwotnie na zamkniętym forum deweloperskim Steama. Oczywiście najwięcej uwagi przykuwają nowości w interfejsie. Zmianie ma ulec sama strona główna, na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.