Pobierz program Asystent pobierania włączony

StrongRecovery to polskie narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych. Duża skuteczność działania oraz prosta obsługa sprawiają, że program często wykorzystywany jest zarówno do prostych, jak również bardziej złożonych operacji, mających na celu przywrócenie utraconych w różnych okolicznościach danych.

Galeria programu

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS. Zaletą narzędzia na tle konkurencyjnych rozwiązań jest duża skuteczność i szybkość działania. Poza prostymi operacjami polegającymi na odzyskiwaniu nieumyślnie skasowanych multimediów czy dokumentów program umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Z jego pomocą odzyskamy również dane z obrazów wirtualnych maszyn (VMWare).

Praca z programem jest bardzo prosta oraz nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy lub umiejętności. Po uruchomieniu użytkownik wskazuje dysk, na którym znajdowały się utracone dane. Następnie narzędzie przystępuje do przetwarzania danych nagłówkowych (MFT/FAT) wskazanych wcześniej lokalizacji. Po zakończeniu tego procesu we wbudowanym menedżerze plików możliwe jest przeglądanie zawartości wybranego wcześniej dysku. Widoczne tam są zarówno pliki znajdujące się aktualnie na nośniku, jak również te z różnych przyczyn skasowane. Dużym ułatwieniem na tym etapie jest narzędzie do filtrowania plików, pozwalające sprawnie zarządzać rodzajem prezentowanych danych. W celu przywrócenia danych wystarczy kliknąć w menu głównym przycisk Odzyskaj i wybrać lokalizację gdzie zapisane zostaną odzyskane dane.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB. Aby pozbyć się tego ograniczenia należy zakupić licencję na program w odpowiadającym nam wariancie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

13
OPROGRAMOWANIE 08.07.2014 | Anna Rymsza (Xyrcon)

StrongRecovery, czyli polskie narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych, walczy o wydanie na Steam. Osoby chętne pomóc, mogą zagłosować na program na Steam Greenlight, niezdecydowanych zachęcam do przetestowania narzędzia. StrongRecovery to narzędzie, z którego pomocą odzyskamy skasowane lub w inny sposób utracone pliki z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych i różnych urządzeń podłączanych do systemu jako urządzenia multimedialne (telefony, aparaty). Program jest w stanie poradzić sobie z systemami plików NTFS, FAT32/FAT16/FAT12, Ext2/Ext3, ReiserFS,…

Recenzje użytkowników

naprawdę głęboki i solidny skan, konkretne wsparcie techiczne
brak
ocena użytkownika

Był to jedyny program, który nie tyle co odzyskał, ale w ogóle wykrył dane, które mnie interesowały. Żadna Recuva ani inne popularne aplikacje nie zdołały tego zrobić. Kupiłem program na 24h przez stronę autora, ale miałem problem z instalacją. Po szybkiej wymianie maili, autor aplikacji skontaktował się ze mną i poprzez zdalny pulpit z rozmową telefoniczną problem szybko został rozwiązany, a dane odzyskane.

Konkretny PLUS!

06.01.2014 22:43 | Recenzja do wersji 3.0.3.0
sprawny i szybki
zawiesił mi się raz (odzyskiwał 4 GB w jednm pliku) instrukcja trzeba ją czytać okładnie
ocena użytkownika

Jest niedziela kupiłem program.... nie działał tak jak się spodziewałem zadzwoniłem do Pana i..... odebrał rzeczowy miły człowiek udzielił wyczerpujących informacji zwrócił wpłatę bo stwierdził że to nieporozumienie.. następni zadzwonił do mnie i zaproponował rozwiązanie mojego problemu. Ludzie świetny program i autor który zna się na tym co robi jest miły profesjonalny pomocny.POLECAM

05.01.2014 21:10 | Recenzja do wersji 3.0.3.0

Komentarze

Crazygod   2 #293 18.02.2015 20:06

@StrongRecovery Software: Mocne dzięki za info.

StrongRecovery Software   5 #292 18.02.2015 16:36

@Crazygod: Te liczne wersje związane są z wprowadzaniem drobnych zmian, czasem zmiany te są powodowane przez samych użytkowników - coś tam zauważyli, a czasem wynikają z ogólnej poprawy jakości produktu. Jest kilka większych zmian do wprowadzenia, ale wymagają one czasu. Bywa też tak, że zachodzi konieczność przebudowy jakiegoś mechanizmu i w efekcie nie widać większych różnic, ale ma to zawsze na celu poprawę ogólnej sprawności a czasem daje możliwość wprowadzania nowych funkcji. Sposób obsługi błędów, o którym tu tak dyskutowano z użytkownikiem "opi" został poprawiony i taka obsługa wydaje się najbardziej trafna.

Oferta licencji ze zniżką 23%:

http://www.strongrecovery.com/pl/license-novat.html

Crazygod   2 #291 12.02.2015 19:15

Panie Macieju, a co taki liczny wysyp nowych wersji - przestałem już nawet liczyć.

  #290 11.02.2015 21:42

Laska pana rzucila? Jest pan przystojnym mezczyzna? Zaraz poszukam zdjec ˘ jakby co to, wiesz Macius, lubie inteligentnych facetow, mozemy pogadac, napic sie piwa, jestem z Wloclawka, mam auto i nie tylko ??

StrongRecovery Software   5 #289 10.02.2015 22:32

@opi: Wszystko dobrze, ale żeby zdecydować się na taką opcję to już trzeba coś wiedzieć/podejrzewać. Użytkownik, który jest dalej niezaawansowany jak dostanie coś takiego pod nos, to nie będzie wiedział, co z tym zrobić, a teraz brak informowania użytkownika o błędach też nie jest wyjściem - bo może to stawiać sam program w złym świetle, podczas gdy to dysk jest powodem problemów... Ale mam pewien pomysł, który da się zrobić i inni z pewnością zrobili podobnie... Jeżeli już pojawi się ten błąd, to niech informacja będzie, ale niech program przez to nie staje, czekając na decyzję/potwierdzenie, taki model jest prostszy do zrealizowania jeśli program ma logi i w logach jest napisane co i jak... Dalej jednak może to budzić kontrowersje, bo użytkownik nieświadomy, co się stało z dyskiem może w miarę jego używania spotkać się z pogarszaniem stanu (jeżeli doszło do poważniejszych uszkodzeń), a tak, gdy się pojawi komunikat "STOP", będzie mógł decydować, także nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać.

Rozbudowa programu jest trochę wolniejsza gdyż zaważyły inne sprawy. Obecnie trwają prace nad czymś innym (tajemnica firmowa). Program był też sprawdzany pod kątem analiz kodu, trwało to długo, użytkownicy są też aktywni i zmuszają mnie do poświęcania im czasu, odbieram telefony, oddzwaniam, prowadzę sesje przez TeamViewer w razie potrzeby.

Użytkownicy też meldują mi o różnych sprawach, do niektórych muszę podchodzić bardzo indywidualnie...

opi   4 #288 10.02.2015 22:16

@StrongRecovery Software: Stwierdziłem, że komunikat o bad-sectorze jeśli wystąpi, program przerywa dalszą pracę. Nie ma znaczenia, czy jest tam opcja w komunikacie o pomijaniu bad-sectorów. Użytkownik nie wie, czy program skanując dysk natrafi na taki sektor. Ma więc czekać przed monitorem całą noc i śledzić postęp? Tłumaczenie się jest bez sensu. Opcja powinna być dostępna w ustawieniach, nie w komunikacie.

Poza tym dodanie takiej opcji dla programisty to 10 minut. Autor na pewno by wprowadził wiele rzeczy, tylko coś go wstrzymuje przed rozbudowaniem.

StrongRecovery Software   5 #287 10.02.2015 21:04

@opi: Spieszę poinformować, że jest w planie wzbogacenie programu o pewne funkcje usprawniające odzyskiwanie danych z dysków o uszkodzonych sektorach. Już spory czas temu był ogólny plan na takie zmiany, ale z uwagi na inne sprawy i złożoność problemu w miarę jego analizy, plany zostały przełożone.

Nie jest do końca tak jak Pan pisze, program pokaże ten pierwszy komunikat o kłopotach z odczytem, ale kolejne mogą być pomijane, jeśli w oknie komunikacyjnym zaznaczy się opcję "pomijaj błędy odczytu", sporo programów ma tak samo.

Plan jest taki, by zrobić robienie obrazów w sposób inteligentny (pewna tajemnica), to byłoby po prostu najlepsze wyjście i zastanawianie się nad innymi opcjami raczej nie ma sensu... Ale te rozwiązanie, może niestety być droższe z uwagi na to, że byłoby to rozwiązanie nietypowe, być może coś podobnego jest tajemnicą twórców oprogramowania do odzyskiwania danych i rozwiązania te są udostępniane tylko firmom specjalizującym się w odzyskiwaniu danych albo po wysokich cenach (co jest w sumie jednoznaczne).

Praca z dyskiem uszkodzonym jest ryzykowna, a profesjonaliści zawsze zaczynają od tego by zrzucić do obrazu co się da.

Może Pan z powodzeniem zostać moim beta-testerem jak już coś poważnego się urodzi... Proszę o kontakt na maila, celem ewentualnego odezwania się w tej sprawie...

Nie jest też tak, że ja stwierdziłem, że "czegoś tam nie potrzeba, bo to ma być program prosty w obsłudze". O ile sobie przypominam rozmowę z pewną osobą na ten temat, to wyglądała ona tak, że ogólnie czasem trudniej spiąć wszystko w jedną całość, by dalej było ciągle proste - a główną ideą programu jest właśnie prostota. Nie oznaczało, to, że ja uznałem, że tego nie potrzeba, zwróciłem uwagę, że może z tym być ogólny problem i potrzeba czasu (przebudowa programu, dodawanie nowych elementów i coś z pozoru prozaicznego - podjęcie najlepszej decyzji).

Crazygod   2 #286 10.02.2015 20:55

@opi: Powiem szczerze, że mi też trochę brakuje zaawansowanych opcji, wręcz trudno mi się przyzwyczaić do prostoty programu.
Swoją drogą np. FILERECOVERY Professional, Recover My Files czy DMDE mają przecież sporo zaawansowanych opcji, a mimo to są proste w obsłudze - przynajmniej dla mnie. Do tego przecież zawsze można dodać jakiegoś wizarda (kreatora) dla mniej rozgarniętych. Jednakże jakby nie patrzeć to autor programu decyduje jaki on ma być.

opi   4 #285 10.02.2015 20:32

Program jak na płatną wersję ma duże braki w opcjach dla zaawansowanych. Jeśli trafi na bad-sector to wyświetla komunikat i ... czeka na zbawienie. Chyba autor zapomniał, że program ustawiony na całą noc ma zrobić to co należy, a nie czekać na "decyzję" użytkownika. Może lepiej byłoby jak by puścił fanfary i obudził jak trafi na bad-sector? (taki żart).

Nie można rozpocząć skanowania w środku dysku, np.: w wiadomym celu pominięcia bad-sektorów, które użytkownik wie, że występuje np.: na początku dysku. To samo dotyczy skanowania od tyłu.

Na pytanie, czemu takich opcji nie ma i czy będą, autor stwierdził, że nie potrzeba bo to ma być program prosty w obsłudze.
W takim razie niestety... nie polecam dla osób, które szukają zaawansowanych narzędzi.

A autorowi radzę dopracować program skoro zdecydował się go sprzedawać.

Crazygod   2 #284 06.02.2015 22:12

Hehe, delikatnie mówiąc zrobił się tu niezły "bałagan". Swoją drogą, a może tak jakaś promocja uaktualnienia z wersji wielostanowiskowej do komercyjnej, co zapewne pozwoliłoby podbudować budżet autora, a mi poczynić pewne oszczędności? Oczywiście nic na siłę.

  #283 05.02.2015 20:16

To ja angellomichel387, to mój nick! Administrator forum jest tylko jeden. To ja organizowałem ten konkurs i w sumie przyznaję rację Panu Maciejowi, sprawdziłem dokładnie skrzynkę odbiorczą i prosił o podanie tych dodatkowych danych. Mea culpa!

CHCIAŁBYM ZATEM OFICJALNIE PRZEPROSIĆ PANA MACIEJA W IMIENIU FORUM PROGRAMYZADARMO

Zachęcam do powrotu na forum, sami postaramy się dodatkowo pomóc wypromować Strong Recovery bo jest tego warte.

mortul   2 #282 05.02.2015 19:18

Polecam program, odzyskał wszystkie skasowane zdjęcia z wakacji a są bardzo ważne dla mnie.

StrongRecovery Software   5 #281 05.02.2015 17:01

Panowie, dajcie na luz i nie gorączkujcie się, ktoś Was po prostu prowokuje i to nie jestem ja (odnośnie tego co pisze eMCePZD) - nie stosuję takich praktyk, a że możecie mieć problem z uwierzeniem w to, to nic na to nie poradzę. Tak na prawdę sami robiliście podobne rzeczy (brzydkie zagrywki, cała masa tego została usunięta przez administracje a ja mam screenshoty z tego) i z czystym sumieniem mógłbym z Wami walczyć właśnie w taki sposób, ale tego nie robię... Z jednej strony się cieszę, że ktoś mnie wspiera ale z drugiej, to po prostu nie podoba mi się to... Jestem mimo wszystko ofiarą, a to jest deprymujące. Dostaliście licencje, ogólnie się sparzyłem i jestem zdeprymowany, przykro... po prostu przykro... Dajcie spokój i nie sprawiajcie bym czuł się jak jakaś ofiara losu...

Zamiast szukać konfliktu, szukajcie porozumienia i współpracy... To ja wyciągnąłem do Was rękę, kiedy było jak było... Wiele mnie to kosztowało, wypadałoby się jakoś zreflektować, sam nie wiem czego od Was wymagać, przemyślcie sprawę i może po prostu skończmy to... Tracenie czasu na niemerytoryczne komentarze i mieszanie w głowach użytkownikom nikomu tutaj nie pomoże - wręcz odwrotnie - może zaszkodzić wszystkim...

marciano2222   6 #280 05.02.2015 15:03

Proszę o nie podszywanie się pod nick angellomichel387 i usunięcie komentarzy to tyle
angellomichel387 jest tylko jeden!!!!!!giveawayday and eMCe Pozdrawiam :)

  #279 05.02.2015 11:14

@angellomichel387 (niezalogowany): giveawayday z pzd, nie podszywaj się pod angellomichel387. To nie pierwsza twoja aferka. Jesteś klasycznym trollem. bw22 to również ty. Wykorzystałes moment sporu między producentem strongrecovery i organizatorem konkursu do zwykłego trollowania. Nie pierwszy raz tak robisz na pzd.

  #278 05.02.2015 03:35

Tutaj kupony zniżkowe jakby ktoś szukał http://odzyskiwaniedanych.net.pl/202/kupony-znizkowe-na-oprogramowanie-strongrec... fajne forum btw o odzyskiwaniu danych

  #277 04.02.2015 22:46

@angellomichel387 (niezalogowany): Po pierwsze, to nie podszywaj się nickiem pod osobę z forum PZD z resztą organizatora wspomnianego przez Ciebie niedoszłego konkursu. Po drugie, Admin forum jest tylko jeden i nie pamiętam żeby kiedykolwiek jego nick widniał na liście zwycięzców jakiegoś konkursu a na forum jestem praktycznie od początku.

Wygląda mi to po prostu na celowe psucie opinii forum. Wszystkie te niby straszne "fakty" wyssane są z palca. Czyżby zemsta?? Za brak reklamy programu, za poruszenie dość kontrowersyjnego tematu licencjonowania??
Może ktoś tu po prostu prowadzi monolog sam ze sobą hmm angellomichel387 (niezalogowany)=StrongRecovery Software, czyżby??

Zarzuca Nam się wiele ale proszę tylko spojrzeć na tą prowokacje... Szkoda słów :(
A wszystkich serdecznie zapraszam na programyzadarmo.

Razzor   2 #276 04.02.2015 22:20

Napisz jeszcze w tej sprawie do papieża btw:składnia zdań cię zgubiła

StrongRecovery Software   5 #275 04.02.2015 17:45

@angellomichel387 (niezalogowany): Nie wiem jak się odnieść do tego, co tu jest przedstawione, w każdym bądź razie te informacje są trochę szokujące... Mimo wszystko apeluję do użytkowników o dystans i powściągliwe czytanie komentarzy, szczególnie tych jaskrawych i naładowanych ogólną niechęcią...

Zapraszam do kontaktu w razie wątpliwości... Za ewentualny bałagan mogę w swoim imieniu przeprosić, ale niestety nie odpowiadam za wszystko, co się tutaj dzieje a na większość głupich zaczepek muszę reagować...

  #274 04.02.2015 16:52

Witam, ja również byłem zwycięzcą konkursu na forum, Pan Maciej poprosił o skan dowodu z zamazanym numerem dowodu i tyle, nie widzę w tym nic złego, ani zdrożnego. Licencję otrzymałem, program jest świetny i wart swojej ceny.

Co do skandalu na forum programyzadarmo. Mam wrażenie, że chodzi tu o coś innego. Na tym forum wśród "losowych zwycięzców" są zawsze administratorzy i prawdopodobnie któryś się poczuł urażony, że jego dane wypłyną, bo jakby więcej firm o to poprosiło to może by się okazało, że ciągle wygrywają Ci sami ludzie?

Przejrzałem listę konkursowych programów i ostrzegłem ich twórców, aby nie współpracowali w przyszłości z tym forum, gdyż stosują takie dziwne praktyki, administratorzy forum bluzgają nawet tutaj, opisałem całą historię i dużo firm odpisało już, że nie popełnią tego samego błędu.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.