Pobierz program Asystent pobierania włączony

StrongRecovery to polskie narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych. Duża skuteczność działania oraz prosta obsługa sprawiają, że program często wykorzystywany jest zarówno do prostych, jak również bardziej złożonych operacji, mających na celu przywrócenie utraconych w różnych okolicznościach danych.

Galeria programu

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS. Zaletą narzędzia na tle konkurencyjnych rozwiązań jest duża skuteczność i szybkość działania. Poza prostymi operacjami polegającymi na odzyskiwaniu nieumyślnie skasowanych multimediów czy dokumentów program umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Z jego pomocą odzyskamy również dane z obrazów wirtualnych maszyn (VMWare).

Praca z programem jest bardzo prosta oraz nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy lub umiejętności. Po uruchomieniu użytkownik wskazuje dysk, na którym znajdowały się utracone dane. Następnie narzędzie przystępuje do przetwarzania danych nagłówkowych (MFT/FAT) wskazanych wcześniej lokalizacji. Po zakończeniu tego procesu we wbudowanym menedżerze plików możliwe jest przeglądanie zawartości wybranego wcześniej dysku. Widoczne tam są zarówno pliki znajdujące się aktualnie na nośniku, jak również te z różnych przyczyn skasowane. Dużym ułatwieniem na tym etapie jest narzędzie do filtrowania plików, pozwalające sprawnie zarządzać rodzajem prezentowanych danych. W celu przywrócenia danych wystarczy kliknąć w menu głównym przycisk Odzyskaj i wybrać lokalizację gdzie zapisane zostaną odzyskane dane.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB. Aby pozbyć się tego ograniczenia należy zakupić licencję na program w odpowiadającym nam wariancie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

13
OPROGRAMOWANIE 08.07.2014 | Anna Rymsza (Xyrcon)

StrongRecovery, czyli polskie narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych, walczy o wydanie na Steam. Osoby chętne pomóc, mogą zagłosować na program na Steam Greenlight, niezdecydowanych zachęcam do przetestowania narzędzia. StrongRecovery to narzędzie, z którego pomocą odzyskamy skasowane lub w inny sposób utracone pliki z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych i różnych urządzeń podłączanych do systemu jako urządzenia multimedialne (telefony, aparaty). Program jest w stanie poradzić sobie z systemami plików NTFS, FAT32/FAT16/FAT12, Ext2/Ext3, ReiserFS,…

Recenzje użytkowników

Cały program jest plusem. Co bym nie napisał to za mało!.
Nie ma minusów!.
ocena użytkownika

Kiedyś utraciłem nadzwyczaj ważny plik z Drzewa Genealogicznego. Zacząłem poszukiwania programu do odzyskiwania danych. Nie napiszę o niepowodzeniach z użyciem programów tzw. profesjonalnych. Znalazłem gdzieś chyba w Dobrych Programach informację o Strong Recovery. Miał dobre notowania, więc pobrałem jego wersję darmową. Natychmiast odzyskałem co utraciłem. Sondażowo próbowałem odzyskiwać różne dane (filmy, dokumenty, zdjęcia, ksero starodruków) które kiedyś świadomie kasowałem, zawsze odzyskiwałem to co chciałem. Napisałem tutaj stosowną i b. pozytywną opinię.Pamiętać tylko musiałem by odzyskiwany plik mieścił się w objętości udostępnionej przez Autora programu.
Teraz przez niefrasobliwość utraciłem z karty Samsunga 64 GB wszystko. Tragedia!. ALE przypomniałem sobie o Strong Recovery. Kupiłem. I już po kłopocie!!!.
Muszę odnieść się do Autora programu. Przede wszystkim uspokoił moje skołatane nerwy. Pomógł, choć raczej sam osobiście zainstalował mi program, ja tylko byłem niemym świadkiem. Wykonał wszystko za mnie. Nadzwyczajne. Kupowałem różne programy, a autorzy (właściciele) traktowali mnie uprzejmie lecz "bez przepychu" jak mówi Maria Czubaszek. A tu sam Wersal.
Trochę obawiam się jawnie chwalić kogoś, gdyż istnieje w Polsce coś takiego jak bezinteresowna zawiść, złośliwość itp, ale niech tam. Dla Autora Strong Recovery nie mam słów uznania za spolegliwość, wiedzę, uprzejmość.
Zakończę moją recenzję słowami: dziękuję za wspaniały program.
Andrzej

17.03.2015 16:33 | Recenzja do wersji 3.6.4.2
naprawdę głęboki i solidny skan, konkretne wsparcie techiczne
brak
ocena użytkownika

Był to jedyny program, który nie tyle co odzyskał, ale w ogóle wykrył dane, które mnie interesowały. Żadna Recuva ani inne popularne aplikacje nie zdołały tego zrobić. Kupiłem program na 24h przez stronę autora, ale miałem problem z instalacją. Po szybkiej wymianie maili, autor aplikacji skontaktował się ze mną i poprzez zdalny pulpit z rozmową telefoniczną problem szybko został rozwiązany, a dane odzyskane.

Konkretny PLUS!

06.01.2014 22:43 | Recenzja do wersji 3.0.3.0

Komentarze

Crazygod   3 #337 31.08.2015 17:22

@Robson.jpg: Miałeś kolego szczęście, że nie nadpisałeś danych, inaczej raczej nic byś nie odzyskał. Dzięki również za pozytywną opinię dotyczącą programu, która wpisuje się w pewien trend, że może on "dużo więcej". Oby Nasz Pan Maciej nic nie sknocił w trakcie rozwijania programu, bo będę pierwszym, który mu to wytknie. :P - bez urazy Panie Macieju.

Robson.jpg   1 #336 29.08.2015 22:48

Chciałbym podziękować autorowi za pomysł stworzenia tak dobrego programu,gdyż odzyskał mi partycje którą usunąłem niechcący,a po tym jeszcze w dodatku wgrałem na dysk dwa razy system z próbą odzyskania w jakiś sposób danej partycji lecz bez skutku po czym natknąłem się na StrngRecovery,gdzie nadzieje dały mi wasze komentarze i o dziwo po zeskanowaniu odzyskał mi całą partycję z moimi zdjęciami,a właściwie moich dzieci,które przechowywałem od 9 lat.

StrongRecovery Software   5 #335 24.08.2015 20:40

@Robson.jpg: Odpowiedzi na pańskie pytania można szukać tutaj:

http://www.strongrecovery.com/pl/faq-zakup.html

Robson.jpg   1 #334 24.08.2015 19:24

Mam takie tyci pytanie,co teraz mam zrobić przyszła mi odpowiedź,że pieniądze doszły na licencje ograniczoną,co?gdzie mam wpisać gdzie to może wiem,ale co?i od kiedy ta licenja działa?czy od momentu wpisania jakiegoś kodu?

StrongRecovery Software   5 #333 22.08.2015 19:29

@Crazygod: Dobrze, dzięki, jak coś, to jestem... Pańskie wsparcie tutaj jest bezcenne. Wygląda na to, że szanujemy się nawzajem. Ciągle usprawniam i poprawiam program, i mam nadzieje, że moje kolejne plany będą realizowane bez większych przeszkód. Każdy użytkownik, który zgłosi jakiś problem przyczynia się również do ważnych zmian, dlatego zapraszam wszystkich do kierowania uwag bądź zgłaszania problemów (support@strongrecovery.com).

Crazygod   3 #332 22.08.2015 18:10

@StrongRecovery Software: Panie Macieju, proszę po prostu dalej robić swoje mimo występujących licznych trudności, których zapewne nie da się uniknąć - takie życie.
Poniższe pochwały proszę traktować jako dodatkową motywację do dalszej pracy. Program jest już w tym momencie bardzo dobry, a dalej może już być tylko jeszcze lepszy, więc do roboty :-].
Ale, aby nie było za słodko to przestrzegam przed ulegnięciem konkurencji i ewentualnym odsprzedaniem programu. Mówią, że w biznesie nie ma sentymentów, ale zapewne mówią to tylko Ci co tak robią. Chciałbym, aby do końca program pozostał polską marką, którą niewątpliwie Pan buduje.

PS: Chciałbym, aby trochę przebudować interface - obecny jest ok, wręcz dla idiotów, co zapewne było zamierzeniem autora, jednak teraz nie to jest najważniejsze. Mam pewien pomysł, jednak brak mi wolnego czasu, aby do tego przysiąść ze względu na tłumaczenie WPS - kwestia czasu i podeślę jakiś pomysł.

StrongRecovery Software   5 #331 08.08.2015 14:26

Panowie, dziękuję. Czuję się jednak trochę skrępowany tymi pochwałami. Czasem trzeba sporo wytrwałości, żeby to wszystko pogodzić. Zgadza się - obsługa jest na poziomie, bo wsparcie udzielane jest przez samego autora programu (na tyle ile może) a zna on te narzędzie i jego możliwości od podszewki, inna sprawa, że mamy czasy, gdzie konkurencja daje o sobie znać i to każdemu... Dobre opinie i pochwały utwierdzają mnie jednak w przekonaniu, że warto każdemu użytkownikowi poświęcić czas, jeżeli będę miał go chwilami za mało, to z góry przepraszam, nie mniej jednak na razie daję radę i serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy zaufali firmie StrongRecovery. Pozdrawiam i w te upalane dni życzę użytkownikom ukojenia...

Crazygod   3 #330 08.08.2015 13:21

@JaśPan (niezalogowany): Miło słyszeć jak ktoś potwierdza również moją opinię.
Mam nadzieję, że autor do końca pozostanie sobą i będzie robił swoje, czego mu życzę.

  #329 07.08.2015 23:19

Program jak program....jest znakomity, ale pomoc jest jeszcze lepsza. Twórca lub twórcy pozytywnie zaskakują osobistym zaangażowaniem w rozwiązanie problemu. Doswiadczyłem tego nie dawno i szczerze polecam. Jako jeden z nielicznych, StrongRecovery wart jest swojej ceny.

StrongRecovery Software   5 #328 02.08.2015 15:39

@Ma-kum-ba (niezalogowany): Dziękuję za zainteresowanie oraz zgłoszenie "literówki"...

Wersja 3.7.4.0 została wzbogacona o kilka cech, które ułatwiają obsługę programu, zostały naniesione drobne poprawki oraz przystosowano program do puszczenia go na wspominanego tutaj "giveaway'a"

O opcji "Odzyskaj (DEFRAGMENTACJA)" można poczytać tutaj:

http://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20pofragmentowanych%20plik%C3%B3w....

  #327 02.08.2015 12:54

Od dziś do 4 sierpnia StrongRecovery wersja 3.7.4.0 - za darmo, jako giveaway - na SharewareOnSale:
http://sharewareonsale.com/s/strongrecovery-giveaway-coupon-sale
Licencja bez ograniczeń czasowych ani limitu odzyskiwanych danych - odpowiadająca mniej więcej licencji za 147,60 PLN; mniej więcej, bo brak możliwości aktualizacji (czyli standardowo - tak jest przy praktycznie każdej ofercie giveaway, gdy gdy w grę wchodzi licencja lifetime).
Muszę przyznać, że nie znałem dotychczas tego programu, ale z tego co widzę, to prawdopodobnie warto go mieć.
A tak przy okazji dwa pytania do Autora:
1. Co nowego w wersji 3.7.4.0 z 21 lipca? Na stronie http://www.strongrecovery.com/pl/#Historia na chwilę obecną jest historia zmian do wersji 3.7.3.0 z 27 maja.
2. Właściwie kilka pytań dotyczących jednej cechy:
Co dokładnie oznacza:
Opcja "Odzyskaj (DEFRAGMENTACJA)" (odzyskiwanie pofragmenentowanych danych/plików) ?
[btw... pisownia oryginalna - w słowie "pofragmentowanych" jest błąd: http://www.strongrecovery.com/pl/license.html ]
Jest to funkcja dostępna wyłącznie w wersji profesjonalnej. Jakiego rodzaju przewagę stanowi ta cecha, tzn. w jakim scenariuszu utraty danych może być przydatna? No i dlaczego nie ma jej w wersji licencji osobistej?

StrongRecovery Software   5 #325 25.07.2015 14:50

@Robson.jpg: Wystarczy Panie Robsonie... Jest to jeden z ekonomiczniejszych wariantów, na który można się zdecydować w tym wypadku.

Robson.jpg   1 #324 24.07.2015 19:42

Mam pytanie,z jakiej licencji muszę skorzystać aby odzyskać zdjęcia i filmy po sformatowaniu,czy wystarczy licencja czasowa?

Crazygod   3 #323 22.07.2015 21:04

@Tomek Czarnik (niezalogowany): Bardzo ciekawa teoria. Używam win 8.1 x64 Pro, do tego mam zainstalowane najnowsze Comodo Internet Security, a StrongRecovery używam od końca listopada zeszłego roku. Program nigdy nie zaliczył, żadnej zwiechy, czy nawet niewielkiego przycięcia, choć autor uprzedza, że przy używaniu Comodo mogą wystąpić pewne problemy. Kilkukrotnie już przywracałem z powodzeniem przypadkowo usunięte dane z pendrive, oczywiście po chwilowym odczekaniu, które nie trwało nawet ok. 1 min. jak zaleca autor.
Biadolenie, że program jest słaby to delikatnie mówiąc nieporozumienie i wcale nie występuję tutaj w roli lobbysty autora tylko doświadczonego użytkownika.
Za darmo? Byłoby fajnie, ale bądźmy realistami. Jak widzę pojawiające się co chwilę aktualizacje to jest to dla mnie najlepszy dowód na to, że ktoś ten program rozwija, czyli poświęca mu czas, a czas kosztuje. Zresztą cena jest ani niska ani wysoka, a patrząc z perspektywy, że otrzymujesz dożywotnią licencję z prawem do ciągłej aktualizacji to o czym my tu jeszcze rozmawiamy.
Tak na przyszłość to wypada konkretnie napisać, co nie zadziałało, a nie ogólnikowo rzucać stwierdzenia, że program jest słaby. Program wcale nie jest słaby. Jak do tej pory nie zauważyłem, aby odstawał od innych płatnych, których używałem wcześniej.

StrongRecovery Software   5 #322 21.07.2015 22:23

@Tomek Czarnik (niezalogowany): Kilku użytkowników testowało program zaraz po skasowaniu danych bez odczekania - każdy program, który zabierze się za to szybciej - polegnie - zwracam na to uwagę (jest stosowna informacja w głównym oknie startowym).

Już kilka razy kwestionowano tutaj działanie StrongRecovery, a potem wyszło, że te testy po prostu wprowadzają w błąd i w efekcie są niesprawiedliwe.

Easeus nie jest darmowy, dają trochę za darmo (podobnie jest tutaj). Za odzyskanie większej ilości danych trzeba zapłacić ponad 350 PLN na obecną chwilę (po doliczeniu potem VAT'u). W porównaniu do oferowanej tutaj licencji osobistej jest już prawie 2,5 razy drożej! A Recuva to Recuva - siła freeware'u - niestety do nieco bardziej skomplikowanych przypadków utraty danych się nie nadaje i tyle.

  #321 21.07.2015 17:07

Najgorszy program z przetestowanych przeze mnie na Windows 8, lepiej działają darmowe Easeus i Recuva, nie wiem skąd ta hurra symfonia (czyżby autor sam sobie słodził?), program jest po prostu słaby i na razie nie zasługuje na moje pieniądze o ile w ogóle powinien być płatny, to kwestia sporna patrząc na przykład Easeus-a i Recuvy.

Crazygod   3 #320 13.07.2015 14:32

A ja tak od siebie dołożę cegiełkę, że bardzo się cieszę, że moje pieniądze za zakup programu nie pojechały za granicę tylko pozostały u gościa w Polsce. StrongRecovery jest najlepszym przykładem na to, że nie jesteśmy zdani wyłącznie na zagraniczne oprogramowanie, mało tego możemy mieć własne bardzo dobre, a nawet lepsze.
Wcześniej używałem programu do odzyskiwania danych (nie podam nazwy, aby nie robić reklamy), który z powodzeniem zastąpiłem programem StrongRecovery.
Autor też okazuje się gość klasa, bo nie traktuje użytkowników wyłącznie jako masy do zarabiania kasiory, tylko słucha i pomaga użytkownikom, choć oczywiście potrafi być wymagający :-] - takie mam spostrzeżenia.
Nie będę dalej ględził bo szkoda czasu, ale każdemu mogę z czystym sumieniem polecić ten program.
Ponawiam również apel do użytkowników - jeśli wyłapiecie jakiś błąd to zgłaszajcie autorowi - będzie to z korzyścią dla nas wszystkich.

  #319 11.07.2015 12:43

Znakomity program i w dodatku po polsku. Pomoc techniczna na nieznanym dotąd poziomie, wzorowa to za mało powiedziane. Podziękowania dla Pana z pomocy który osobiście i zdalnie zaangażował się w rozwiązywanie mojego problemu. to się nigdzie jak dotąd nie zdarza.

StrongRecovery Software   5 #318 10.07.2015 10:50

@woker20: Jeżeli program znalazł wpisy odpowiedzialne za nazwy plików, to te nazwy zostaną nadane. Dodatkowa analiza (chodzi o pliki do odzyskania+), która szuka plików po ich budowie nie może nazwać pliku (pliki same w sobie nie są nazwane, niektóre mają takie informacje - nazwa albumu, utworu, wykonawcy, projektu, etc...) i program je nazywa, ale większość plików z plików do odzyskania+ nie może być nazwana i sam fakt, że w ogóle się znalazły ma większe znaczenie w praktyce.

Może też być tak, że niektóre pliki/foldery krzyżują się i tu zachodzi wspomniana zmiana nazwy, dzieje się tak w przypadku silnie reorganizowanego dysku.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.