Pobierz program Asystent pobierania włączony

StrongRecovery to polskie narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych. Duża skuteczność działania oraz prosta obsługa sprawiają, że program często wykorzystywany jest zarówno do prostych, jak również bardziej złożonych operacji, mających na celu przywrócenie utraconych w różnych okolicznościach danych.

Galeria programu

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS. Zaletą narzędzia na tle konkurencyjnych rozwiązań jest duża skuteczność i szybkość działania. Poza prostymi operacjami polegającymi na odzyskiwaniu nieumyślnie skasowanych multimediów czy dokumentów program umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Z jego pomocą odzyskamy również dane z obrazów wirtualnych maszyn (VMWare).

Praca z programem jest bardzo prosta oraz nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy lub umiejętności. Po uruchomieniu użytkownik wskazuje dysk, na którym znajdowały się utracone dane. Następnie narzędzie przystępuje do przetwarzania danych nagłówkowych (MFT/FAT) wskazanych wcześniej lokalizacji. Po zakończeniu tego procesu we wbudowanym menedżerze plików możliwe jest przeglądanie zawartości wybranego wcześniej dysku. Widoczne tam są zarówno pliki znajdujące się aktualnie na nośniku, jak również te z różnych przyczyn skasowane. Dużym ułatwieniem na tym etapie jest narzędzie do filtrowania plików, pozwalające sprawnie zarządzać rodzajem prezentowanych danych. W celu przywrócenia danych wystarczy kliknąć w menu głównym przycisk Odzyskaj i wybrać lokalizację gdzie zapisane zostaną odzyskane dane.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB. Aby pozbyć się tego ograniczenia należy zakupić licencję na program w odpowiadającym nam wariancie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

13
OPROGRAMOWANIE 08.07.2014 | Anna Rymsza (Xyrcon)

StrongRecovery, czyli polskie narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych, walczy o wydanie na Steam. Osoby chętne pomóc, mogą zagłosować na program na Steam Greenlight, niezdecydowanych zachęcam do przetestowania narzędzia. StrongRecovery to narzędzie, z którego pomocą odzyskamy skasowane lub w inny sposób utracone pliki z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych i różnych urządzeń podłączanych do systemu jako urządzenia multimedialne (telefony, aparaty). Program jest w stanie poradzić sobie z systemami plików NTFS, FAT32/FAT16/FAT12, Ext2/Ext3, ReiserFS,…

Recenzje użytkowników

Cały program jest plusem. Co bym nie napisał to za mało!.
Nie ma minusów!.
ocena użytkownika

Kiedyś utraciłem nadzwyczaj ważny plik z Drzewa Genealogicznego. Zacząłem poszukiwania programu do odzyskiwania danych. Nie napiszę o niepowodzeniach z użyciem programów tzw. profesjonalnych. Znalazłem gdzieś chyba w Dobrych Programach informację o Strong Recovery. Miał dobre notowania, więc pobrałem jego wersję darmową. Natychmiast odzyskałem co utraciłem. Sondażowo próbowałem odzyskiwać różne dane (filmy, dokumenty, zdjęcia, ksero starodruków) które kiedyś świadomie kasowałem, zawsze odzyskiwałem to co chciałem. Napisałem tutaj stosowną i b. pozytywną opinię.Pamiętać tylko musiałem by odzyskiwany plik mieścił się w objętości udostępnionej przez Autora programu.
Teraz przez niefrasobliwość utraciłem z karty Samsunga 64 GB wszystko. Tragedia!. ALE przypomniałem sobie o Strong Recovery. Kupiłem. I już po kłopocie!!!.
Muszę odnieść się do Autora programu. Przede wszystkim uspokoił moje skołatane nerwy. Pomógł, choć raczej sam osobiście zainstalował mi program, ja tylko byłem niemym świadkiem. Wykonał wszystko za mnie. Nadzwyczajne. Kupowałem różne programy, a autorzy (właściciele) traktowali mnie uprzejmie lecz "bez przepychu" jak mówi Maria Czubaszek. A tu sam Wersal.
Trochę obawiam się jawnie chwalić kogoś, gdyż istnieje w Polsce coś takiego jak bezinteresowna zawiść, złośliwość itp, ale niech tam. Dla Autora Strong Recovery nie mam słów uznania za spolegliwość, wiedzę, uprzejmość.
Zakończę moją recenzję słowami: dziękuję za wspaniały program.
Andrzej

17.03.2015 16:33 | Recenzja do wersji 3.6.4.2
naprawdę głęboki i solidny skan, konkretne wsparcie techiczne
brak
ocena użytkownika

Był to jedyny program, który nie tyle co odzyskał, ale w ogóle wykrył dane, które mnie interesowały. Żadna Recuva ani inne popularne aplikacje nie zdołały tego zrobić. Kupiłem program na 24h przez stronę autora, ale miałem problem z instalacją. Po szybkiej wymianie maili, autor aplikacji skontaktował się ze mną i poprzez zdalny pulpit z rozmową telefoniczną problem szybko został rozwiązany, a dane odzyskane.

Konkretny PLUS!

06.01.2014 22:43 | Recenzja do wersji 3.0.3.0

Komentarze

StrongRecovery Software   5 #311 02.07.2015 18:58

@JJ Renick (niezalogowany): Faktycznie! Też znalazłem! Dziękuję bardzo, hula jak marzenie :)

NIC NIE MA! A dla naiwniaków, którzy myślą, że coś znajdą pozostaje męczyć się i i trafiać na czysty SCAM (linki do serwisów naciągaczy)...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Scam

Proszę nie pisać głupot i nie mącić atmosfery, opinia wpływa pośrednio na jakość serwisu i oprogramowania tutaj prezentowanego. Jeżeli dalej będą tutaj wypisywane rzeczy, które tworzą tylko niepotrzebny bałagan, to trafi to do administracji.

Odradzam użytkownikom treści na portalu przytaczanym przez "Dżej-dżej'a", Pan JJ Renick nie podał linku - zrobił to celowo, żeby użytkownicy tracili czas (łącznie ze mną). Ktoś mnie już zaczepiał na mojej poczcie w podobny sposób - mamy tu do czynienia ze SPAMEM, SCAMEM i TROLLOWANIEM...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

Osoba, która to robi jest oczywiście osobą inteligentną i robi zamieszanie celowo, stosuje przekierowania proxy i ogólnie ukrywa się w sieci...

http://www.strongrecovery.com/chomik-x1.png

Podobne rzeczy były już tutaj praktykowane i mają na celu prowokowanie, osłabianie wizerunku firmy...

  #310 02.07.2015 17:12

Ja mówiłem o tej pełnej wersji co niedawno na Chomiku wyszła. Ale już mam, wszędzie to teraz skopiowane jest.

StrongRecovery Software   5 #309 30.06.2015 11:07

@JJ Rennick (niezalogowany): Na serwisie ze zwierzakiem w tytule była promocja:

http://strongrecovery.com/?id=402

Użytkownicy byli bardzo zadowoleni z tej kampanii, nie szczędzili dobrych słów i komplementów na naszym facebooku:

https://www.facebook.com/strongrecovery

Skoro Pan o coś o tym słyszał, to niech użytkownicy DobrychProgramów po prostu na tym skorzystają... W razie wątpliwości zawsze można się kontaktować, potestować program w wersji, która jest dostępna tutaj - wersja ta pozwala się zoorientować, czy da się odzyskać dane a w razie czego można się kontaktować.

  #308 29.06.2015 18:46

Gdzie znajdę tą najnowszą wersję co była na serwisie ze zwierzakiem w tytule?

StrongRecovery Software   5 #307 15.06.2015 13:29

@Crazygod: Swoim komenterzem, to Pan mi zrobił taki mały "stres test" :)

Cieszę się, że program spełnia swoją funkcję, przypomniał mi Pan mojego kuzyna, któremu udzieliłem licencji, stwierdził, że zdarza mu się korzystać z programu właśnie w takich sytuacjach - niechcący lub omyłkowo coś skasował i musiał to odzyskiwać z powrotem... Ważne, żeby tego nie robić zbyt szybko, bo system w jakiś sposób nie opróżnia buforów od razu. Czasem odnoszę wrażenie, że niektóre programy specjalnie uruchamiają się wolniej albo mają dłuższe "wizardy", żeby nie było problemu...

Dziękuję za pozytywny komentarz.

Nawiązując do tego przypadku, chciałbym poinformować użytkowników, że program sprawdza się także bardzo dobrze w następujących przypadkach:

- Odzyskiwanie danych z dysku po formacie (możliwość odzyskania danych nawet po zmianie systemu plików z zachowaniem struktury katalogowej), http://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20danych%20z%20dysku%20po%20formac...

- Odzyskiwanie danych z dysku RAW (odzyskiwanie danych z dysku, gdzie dostęp do danych został odcięty)

- Odzyskiwanie partycji (http://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20partycji.html)

- Odzyskiwanie danych po zastosowaniu narzędzi "Recovery"

- Odzyskiwanie plików MP3, MTS (AVCHD), MPG/MPEG, które wspierane są dodatkową analizą (pliki do odzyskania+)

- Odzyskiwanie zdjęć RAW (CR2, DNG, NEF, ORF, ARW i wiele więcej...)

- Odzyskiwanie danych tekstowych, kodów źródłowych (wyszukiwarka plików po danych).

Crazygod   2 #306 09.06.2015 18:06

Wczoraj miałem pierwszy nieoczekiwany stres test. Przypadkowo usunąłem katalog z danymi na pendrive - ot pomyliłem dyski :-/. Jako, że zawsze (taki głupi odruch) kasuję z shiftem, więc w koszu nie miałem już czego szukać. Odpaliłem programik, który pokazał usunięty katalog i przywróciłem go. I tak powinno to działać ;-]

StrongRecovery Software   5 #305 01.06.2015 13:12

@Anonim (niezalogowany): Jeżeli nie idzie normalnie (poprzez wybór dysku i ewentualne otwieranie dysków znalezionych po drodze - które mogą pasować parametrami do dysku z utraconymi danymi), to można ratować się artykułem:

http://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20danych%20z%20utraconych%20partyc...

Można również skontaktować się z autorem:

support@strongrecovery.com

Po kontakcie będzie możliwa dalsza analiza, która ostatecznie może pomóc lub wydać stosowną ocenę, co do możliwości odzyskania danych.

  #304 01.06.2015 09:28

Witam.
Proszę o pomoc jak można odzyskać pliki , foldery ze zdjęciami i dokumętami co miałem na pulpicie w windows7
zrobiłem przywracanie systemu do ustawień fabrycznych i to co miałem na pulpicie skasowało się a robiłem kopie na inny dysk
ale się nie skopjowało i nie mam tego co było na pulpicie. Właśnie czytam o tych programach co są do tego i wtbrałem Polski strong recorwery. Tylko jak i odczego zacząć?? Pozdrawiam Jacek

StrongRecovery Software   5 #303 28.05.2015 12:02

@Fotoreporter537 (niezalogowany): Program ma dodatkową analizę plików RAW (zdjęcia RAW) oraz JPG, także jak najbardziej może posłużyć do tego by takie dane odzyskać, o ile dodatkowa analiza może tutaj rozwiązać problem, to program może również odzyskiwać dane tradycyjnie (korzystając z informacji z systemu plików), dlatego warto zorientować się wersją testową jak dane są odnajdywane, część z nich będzie można odzyskać lub chociaż podejrzeć.

  #302 27.05.2015 23:05

Czy za pomocą tego programu odzyskam utracone pliki Raw i JPG?

StrongRecovery Software   5 #301 21.04.2015 22:24

@Anonim (niezalogowany): Wszystko zależy od tego w jakiej kondycji są dane, StrongRecovery posiada dodatkową analizę, która znajduje pliki po ich danych (pliki do odzyskania+). Może się okazać, że tylko ta analiza coś "wyłapie". Aby odnaleźć wszystkie pliki ODT należy wpisać w prawym górnym rogu wyszukiwarki:

*.ODT

Pliki ponumerowane będą tymi z dodatkowej analizy... Plik taki po podglądzie heksadecymalnym (prawy klawisz myszy) powinien na początku zawierać łańcuch:

"opendocument.text"

Jeżeli nie zmieniano nic z tym formatem (technicznie), to program powinien go wyłapywać po dodatkowej analizie.

Proszę pisać na support@strongrecovery.com, odpowiedź będzie szybsza...

  #300 21.04.2015 14:34

Czy jest możliwe odzyskanie pliku *.odt za pomocą StrongRecovery? Plik został nieumyślnie skasowany i usunięty z kosza. Pozdrawiam!

Crazygod   2 #299 27.03.2015 23:49

@StrongRecovery Software: Bardzo ładnie. Teraz czekam na opcję odzyskania danych w przypadku uszkodzenia RAID.

StrongRecovery Software   5 #298 27.03.2015 16:51

Od jakiegoś czasu (od wersji 3.7.0.0) program został wsparty o nową funkcję wyszukiwania partycji / dysków, które znalazły się w obszarze innych partycji. Dzięki temu w sytuacji, gdy użytkownik niechcący zniszczył dawną strukturę partycji (najczęściej poprzez użycie narzędzi typu recovery / recovery - cd), będzie teraz informowany o znalezieniu partycji, na której mogą być utracone dane (partycja w partycji).

StrongRecovery Software   5 #297 09.03.2015 21:53

@Crazygod: O to właśnie chodzi, już kilka razy byłem trzymany w niepewności, a kilka razy wyraźnie atakowany. Czasem trudno cokolwiek powiedzieć bez rozpoznania sytuacji. Nie mogę z góry zakładać, że ktoś ma złe intencje.

Dalej nie wiem kim jest Pan "yzu", mogę się tylko domyślać, że może to być użytkownik, z którym rozmawiałem w zeszłym tygodniu o podobnej sytuacji, nie jest wykluczone, że w działaniu programu przeszkadzał mu antywirus, który ingerował w kod aplikacji, czasem tak się zdarza, takich sytuacji jest mniej, ale nie można ich wykluczyć. Dziwi mnie jednak, że pojawia się taki wpis, bo z reguły użytkownicy się do mnie odzywali w takich przypadkach (liczone są na palcach ręki) i wszystko zostawało wyjaśniane, ostatecznie otrzymywali zwrot pieniędzy, a tak na prawdę nie była to wina autora, a sprawa kondycji danych na dysku.

Tak czy inaczej nie należy popadać w skrajności, bo program okazuje się w wielu wypadkach bardzo pomocny a czasem stanowi najlepsze rozwiązanie - i nie jest to pisanie na wyrost - trzeba po prostu sprawdzić i się przekonać. Wersja próbna do pobrania tutaj umożliwia zapisywanie stanu skanowania i zawsze można te wyniki wczytać. W razie czego zawsze można się kontaktować i warto to robić aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Crazygod   2 #296 09.03.2015 20:40

Jak są jakieś problemu to zgłaszajcie je autorowi. Pozwoli to wyłapać i poprawić ewentualne błędy z korzyścią dla nas wszystkich.

StrongRecovery Software   5 #295 08.03.2015 11:24

Nie wiem jak było w Pana przypadku (czy Pan zgłaszał jakieś niezgodności), ale ostatnio nikt mi nic nie zgłaszał. Zdarzają się sytuacje, w których są problemy, ale zawsze można się kontaktować i z reguły wiele rzeczy się wyjaśnia albo ostatecznie użytkownicy na tym korzystają. Chciałbym, żeby ta opinia była prawdziwa, bo pozwalałoby to prawidłowo odnieść się do sytuacji (poprawić coś, dać wskazówki, które czasem zmieniają postać rzeczy). Było już sporo fałszywych wpisów tutaj albo komentarzy wynikających z nieporozumień (braku kontaktu), a takie tylko zawsze niepotrzebnie mącą atmosferę. Zapraszam do kontaktu jak coś, warto jednak program na start jakoś wypróbować i taka możliwość jest (pobrać). O ile wersja próbna może rozwiać wątpliwości, to w razie jakichś niejasności zawsze można się kontaktować. Czasem jest tak, że użytkownicy są ofiarami nieporozumień, dlatego kontakt jest bardzo ważny.

  #294 07.03.2015 23:56

Niestety. Zaufałem opiniom i od razu kupiłem licencję na 24h bo miałem kilkadziesiąt GB do odzyskania. Spędziłem kilka godzin, bez rezultatu..(skanuje, odzyskuje kilka folderów i kończy).. i w konsekwencji dłubiąc Recuva'ą odratowałem co chciałem.
Oba programy bez zachwytu - StrongRec niestety w ogóle mi nie pomógł.

Crazygod   2 #293 18.02.2015 20:06

@StrongRecovery Software: Mocne dzięki za info.

StrongRecovery Software   5 #292 18.02.2015 16:36

@Crazygod: Te liczne wersje związane są z wprowadzaniem drobnych zmian, czasem zmiany te są powodowane przez samych użytkowników - coś tam zauważyli, a czasem wynikają z ogólnej poprawy jakości produktu. Jest kilka większych zmian do wprowadzenia, ale wymagają one czasu. Bywa też tak, że zachodzi konieczność przebudowy jakiegoś mechanizmu i w efekcie nie widać większych różnic, ale ma to zawsze na celu poprawę ogólnej sprawności a czasem daje możliwość wprowadzania nowych funkcji. Sposób obsługi błędów, o którym tu tak dyskutowano z użytkownikiem "opi" został poprawiony i taka obsługa wydaje się najbardziej trafna.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.