Pobierz program Asystent pobierania włączony

StrongRecovery to polskie narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych. Duża skuteczność działania oraz prosta obsługa sprawiają, że program często wykorzystywany jest zarówno do prostych, jak również bardziej złożonych operacji, mających na celu przywrócenie utraconych w różnych okolicznościach danych.

Galeria programu

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS. Zaletą narzędzia na tle konkurencyjnych rozwiązań jest duża skuteczność i szybkość działania. Poza prostymi operacjami polegającymi na odzyskiwaniu nieumyślnie skasowanych multimediów czy dokumentów program umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Z jego pomocą odzyskamy również dane z obrazów wirtualnych maszyn (VMWare).

Praca z programem jest bardzo prosta oraz nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy lub umiejętności. Po uruchomieniu użytkownik wskazuje dysk, na którym znajdowały się utracone dane. Następnie narzędzie przystępuje do przetwarzania danych nagłówkowych (MFT/FAT) wskazanych wcześniej lokalizacji. Po zakończeniu tego procesu we wbudowanym menedżerze plików możliwe jest przeglądanie zawartości wybranego wcześniej dysku. Widoczne tam są zarówno pliki znajdujące się aktualnie na nośniku, jak również te z różnych przyczyn skasowane. Dużym ułatwieniem na tym etapie jest narzędzie do filtrowania plików, pozwalające sprawnie zarządzać rodzajem prezentowanych danych. W celu przywrócenia danych wystarczy kliknąć w menu głównym przycisk Odzyskaj i wybrać lokalizację gdzie zapisane zostaną odzyskane dane.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB. Aby pozbyć się tego ograniczenia należy zakupić licencję na program w odpowiadającym nam wariancie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

13
OPROGRAMOWANIE 08.07.2014 | Anna Rymsza (Xyrcon)

StrongRecovery, czyli polskie narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych, walczy o wydanie na Steam. Osoby chętne pomóc, mogą zagłosować na program na Steam Greenlight, niezdecydowanych zachęcam do przetestowania narzędzia. StrongRecovery to narzędzie, z którego pomocą odzyskamy skasowane lub w inny sposób utracone pliki z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych i różnych urządzeń podłączanych do systemu jako urządzenia multimedialne (telefony, aparaty). Program jest w stanie poradzić sobie z systemami plików NTFS, FAT32/FAT16/FAT12, Ext2/Ext3, ReiserFS,…

Recenzje użytkowników

naprawdę głęboki i solidny skan, konkretne wsparcie techiczne
brak
ocena użytkownika

Był to jedyny program, który nie tyle co odzyskał, ale w ogóle wykrył dane, które mnie interesowały. Żadna Recuva ani inne popularne aplikacje nie zdołały tego zrobić. Kupiłem program na 24h przez stronę autora, ale miałem problem z instalacją. Po szybkiej wymianie maili, autor aplikacji skontaktował się ze mną i poprzez zdalny pulpit z rozmową telefoniczną problem szybko został rozwiązany, a dane odzyskane.

Konkretny PLUS!

06.01.2014 22:43 | Recenzja do wersji 3.0.3.0
sprawny i szybki
zawiesił mi się raz (odzyskiwał 4 GB w jednm pliku) instrukcja trzeba ją czytać okładnie
ocena użytkownika

Jest niedziela kupiłem program.... nie działał tak jak się spodziewałem zadzwoniłem do Pana i..... odebrał rzeczowy miły człowiek udzielił wyczerpujących informacji zwrócił wpłatę bo stwierdził że to nieporozumienie.. następni zadzwonił do mnie i zaproponował rozwiązanie mojego problemu. Ludzie świetny program i autor który zna się na tym co robi jest miły profesjonalny pomocny.POLECAM

05.01.2014 21:10 | Recenzja do wersji 3.0.3.0
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

StrongRecovery Software   5 #266 27.01.2015 17:26

@Mark7 (niezalogowany): Dzięki, to wywołuje spore nieporozumienia ogólnie, czasem sam o tym zapominam...

  #265 27.01.2015 15:44

@StrongRecovery Software: Zwracam honor. Przy drugim skanowaniu zobaczył plik skasowany z przytrzymanym SHIFTEM i udało się go odzyskać. Może rzeczywiście "za szybko" próbowałem go odzyskać.

StrongRecovery Software   5 #264 27.01.2015 12:26

@Mark7 (niezalogowany): No popatrz Mark7, jaki ten StrongRecovery jest "ułomny"... Ja nacisnąłem nawet dwa SHIFTY i jakoś dane odzyskałem - nieprawdopodobne, chyba masz jakiś komputer od R-Studio ;)

A tak na serio: Przy próbach odzyskiwania danych "na szybko", może zbraknąć czasu, żeby pierwszy uruchomiony program do odzyskiwania danych przetworzył poprawnie dane, które nie zostały "wypróżnione" z buforów przez Windows. W efekcie programy głupieją, im większą zwłokę czasową pierwszy program wykaże po "skasowaniu", tym większe szanse ma na to, że dane odzyska.

StrongRecovery jest tak szybki, że Windows przez to mu daje "kłodę" pod nogi :), ale jest notka na start - ostrzeżenie informujące o tym, że potrzeba czasu po nagłym skasowaniu...

Trzeba też pamiętać, że czasem w tak prozaicznych przypadkach każdy program może mieć problem, bo nastąpiła reorganizacja danych w systemie plików i pierwotny stan został zmieniony, takie sytuacje też się zdarzają. W razie czego można coś szukać w "plikach do odzyskania+", są to pliki znalezione dodatkową analizą, jednak często nie mają nazw.

  #263 27.01.2015 11:18

Wszystkie te programiki typu Undelete Plus, WinUtilities, StrongRecovery itp. nie dają sobie rady jeżeli podczas usuwania plików/folderów był wciśnięty klawisz SHIFT. Podają wówczas komunikat "Nadpisane" mimo, że kompletnie nic nie było zapisywane na dysku. Wtedy to już tylko R-Studio pomoże, wart każdej złotówki na niego wydanej.

Crazygod   2 #262 26.01.2015 19:59

@StrongRecovery Software: Polityka mnie nie interesuje, a jak było każdy widział. Jak pisałem wcześniej: "Ze swojej strony sprawę uważam za zamkniętą."

StrongRecovery Software   5 #261 25.01.2015 12:08

@Crazygod: Czasem tak po prostu wychodzi - że ma się mieszane uczucia, też inaczej to wygląda jak mówi się o tym publicznie - trochę jak w polityce :) Musi Pan mieć na uwadze, że ludzie czytają to, co tutaj piszemy i budują jakąś swoją subiektywną bądź obiektywną opinię, obiektywną tym bardziej im więcej przeczytają, pozdrawiam.

Crazygod   2 #260 25.01.2015 11:48

@StrongRecovery Software: Hehe, poprawiłem "byczka". Mi naprawdę jest wszystko jedno, czy na Pańskiej stronie są literówki czy też ich nie ma, a na innych bym się nie oglądał. To były uwagi z dobrego serca, a nie po to, żeby się czepiać lub kogoś urazić.
Ze swojej strony sprawę uważam za zamkniętą.

StrongRecovery Software   5 #259 24.01.2015 21:46

@Crazygod: Pomyłki się zdarzają, często jest tak, że jak coś uważa się za skończone, to potem nie sprawdza się tego dokładnie. Nie ma co jednak aż tak się tym przejmować, są rzeczy ważniejsze...

U innych też są tego typu błędy, ja też nie jestem złośliwy - Pan mnie nazwał wcześniej "Marcinem" :) jakiegoś "babola" swego czasu znalazłem na stronie DMDE :)

"pod kontem" - http://www.strongrecovery.com/pl/DMDE-TYPE-ERROR.png

I to może jest reguła właśnie, że u kogoś coś zauważymy prędzej a u siebie niekoniecznie :)

Co do RAID, to były już dawno jakieś próby, myślę, że przyczyni się Pan do tego, by w końcu to skończyć i to szybciej :)...

Dziękuję za uwagi, pozdrawiam.

Crazygod   2 #258 24.01.2015 19:14

@StrongRecovery Software:
1. "Heh, wrócił demon z przeszłości, ta strona była "zapomniana" - skoro zapominania to dlaczego Pan Maciej sam podaje do niej link kilka komentarzy niżej (#253 23.01.2015 12:47)? - nie jestem upierdliwy :-]
2. Jeszcze zostało do poprawienia "Czerpanie zysków z odzyskiwania danych za po?rednictwem" - brakuje "ś"
i dalej "Popularno?ć:" - tu też brakuje "ś".- sory myślałem, że sam Pan zauważy.
3. Czy jest jakiś plan wzbogacenia programu o opcję budowania RAID do odzysku danych - jest dostępna np w DMDE?

StrongRecovery Software   5 #257 23.01.2015 23:25

@Crazygod: Heh, wrócił demon z przeszłości, ta strona była "zapomniana", stąd nieporozumienie, ktoś już wcześniej zgłaszał mi ten problem i go poprawiałem, ale widać coś umknęło mojej uwadze... O o ile na kliku stronach zmiany były zrobione i wydawało mi się, że to już jest poprawione, to niestety coś umknęło mojej uwadze - błąd ludzki. Przepraszam za sprawianie wrażenia "niedowiarstwa" z mojej strony, problem był nieco złożony, stąd nieporozumienie...

Crazygod   2 #256 23.01.2015 21:50

@StrongRecovery Software:
1."Te błędy, o których Pan tutaj wspomina, to prawdopodobnie zła obsługa polskich czcionek na WWW, może Pan mieć jakąś nietypową przeglądarkę..." - no jeżeli najnowsza Opera i IE11 są nietypowymi przeglądarkami to ok.
http://wrzucaj.net/A70
http://wrzucaj.net/A7R
Trochę to irytujące, że wszystko trzeba udowadniać zrzutami ekranu.
2. Życzę powrotu do zdrowia.
3. Ok mam pewien pomysł, więc opiszę i podeślę na maila.
4. Póki co skupiam się bardziej na wyłapywaniu niedociągnięć w kodzie - bardzo mnie to cieszy. Na "głaskanie UI" przyjdzie czas.

StrongRecovery Software   5 #255 23.01.2015 20:12

@Crazygod: Te błędy, o których Pan tutaj wspomina, to prawdopodobnie zła obsługa polskich czcionek na WWW, może Pan mieć jakąś nietypową przeglądarkę...

Właśnie jestem po treningu i ciężko mi teraz nawet pisać przez spuchniętą rękę :)

Możemy razem wymienić korespondencję w tej sprawie drogą mail'ową, może mi Pan podrzucić jakieś screenshot'y celem wyjaśnienia tej sytuacji...

Póki co skupiam się bardziej na wyłapywaniu niedociągnięć w kodzie (mikro-błędy, które czasem mogą w określonej sytuacji dać o sobie znać). Kiedy będzie już "posprzątane" na dobre, przyjdzie pora na coś ambitniejszego, trzeba mieć na uwadze jednak, że oprócz kodu jest wiele innych rzeczy nad którymi trzeba panować, między innymi strona internetowa, obsługa klienta, inne projekty... Jest jednak postęp i na ten czas narzędzie po prostu jest dobre i się sprawdza.

Crazygod   2 #254 23.01.2015 18:03

@StrongRecovery Software: Kurcze, poraża mnie na plus ilość aktualizacji/nowych wersji, bo to świadczy w jakiejś mierze o rozwoju programu. Jednakże wypada Panie Macieju poprawić błędy ortograficzne na stronce: "Możliwo?ć utwozenia", "Popularno?ć" - nie jest to jakiś wielki problem, ale trochę razi po oczach - przynajmniej mnie ;-).
Mam też pytanie, czy planowane jest jakieś przebudowanie UI, czy może obecny model zostanie, a jedynie dojdą z czasem jakieś opcje? Trochę to ogóle pytanie, ale w zależności od odpowiedzi pociągnę temat dalej.

StrongRecovery Software   5 #253 23.01.2015 12:47

@Attyu (niezalogowany): Już gdzieś wcześniej natknąłem się na pańską opinię dotyczącą programu i była to opinia przychylna, jednak nie tak wyczerpująca jak obecna... Jest mi miło, tym bardziej, że obawiałem się raczej krytyki. Zapraszam innych użytkowników do wypróbowania programu i ewentualnego kontaktu. W nawiązaniu do tego, co Pan napisał zapraszam również do zapoznania się ze specjalną ofertą promocyjną:

http://www.strongrecovery.com/pl/license-novat.html

  #252 22.01.2015 15:22

Testowałem ten program na obrazie binarnym 8gb uszkodzonej mp3ki. Spisał się znakomicie. Znalazł wszystko co było, wcześniej.
Oczywiście program odzyskał też sporo nazw katalogów, co może nie jest aż tak istotne jak odzyskanie nazw plików, ale jest bardzo miłą rzeczą.

Warto robić obrazy dysków, usb itp po ich awarii bo potem można spokojnie na nich pracować a nie czekać aż dane urządzenie z danymi padnie. Wersja demo robi obrazy binarne bez ograniczeń za co podziękowanie dla autora, bo są to uniwersalne obrazy binarne typu 'dd' które można jak ktoś chce zamontować jako wirtualne dyski.
Dodatkowo u mnie program i obraz były na dysku SSD więc jak się można domyślić głębokie skanowanie szło jak błyskawica.
W wersji demo można odzyskać tylko trzy pliki i mądry program już na więcej nie pozwoli, ale czasem te trzy pliki ratują skórę a jak ktoś chce to ma, jak zauważyłem bardzo elastyczne formy zakupu licencji.

StrongRecovery Software   5 #251 19.01.2015 20:22

@Crazygod: Również dziękuję, pozdrawiam.

Crazygod   2 #250 19.01.2015 19:26

@StrongRecovery Software: Dzięki za dodanie automatycznego sprawdzania aktualizacji.

StrongRecovery Software   5 #249 03.01.2015 20:22

@Crazygod: Dzięki za wsparcie!

Ogólnie antywirusy potrafią czasem zrobić niepotrzebne zamieszanie a z COMODO były kiedyś takie historie, że wieszał system, teraz to już przeszłość (minęło sporo czasu)...

Jestem bardzo wrażliwy na tego typu komentarze, bo nie lubię nieporozumień a ludzie, którzy są trochę mniej zorientowani mogą właśnie takie głupoty niepotrzebnie brać na poważnie...

Crazygod   2 #248 30.12.2014 21:54

@StrongRecovery Software: Nie szkoda czasu na komentowanie głupot?
Tak na marginesie używam Win 8.1 Pro MC x64, na którym mam zainstalowany obecnie Comodo Internet Security 8..., a wcześniej CIS 7.. Z tego co pamiętam po zakupie programu otrzymałem na maila m.in. "Szczegóły aktywacji..." gdzie była zawarta wytłuszczonym drukiem uwaga, że cyt:"Niektóre antywirusy wieszają system (Comodo, AVG)!...".
W TYM MIEJSCU CHCĘ POWIEDZIEĆ, że choć cały czas mam Comodo na pokładzie to nigdy nie miałem najmniejszej "zwiechy" systemu, a przecież programu używałem wielokrotnie i to do bólu. Czy coś więcej trzeba dodawać.
Jak jest problem to najpierw trzeba pisać do autora, a jeżeli ten olewa sprawę to dopiero jedziemy na forum, itp. - takie mam zdanie.
Proszę dalej dopieszczać program i nie przejmować się głupimi komentarzami - krótka riposta naprawdę wystarczy.

StrongRecovery Software   5 #247 22.12.2014 10:29

@Kaśka X (niezalogowany): Proszę Pani, proszę nie siać paniki...

Program absolutnie nie ma żadnego wirusa. Problem na jaki Pani napotkała poruszany był nie raz i głos w tej sprawie zabierał nawet sam redaktor tego serwisu.

To z czym miała Pani do czynienia jest fałszywym alarmem (false positive).

http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%85d_pierwszego_rodzaju

Na prawdę Pani myśli, że coś takiego mogłoby mieć miejsce i autor strzelałby sobie celowo w stopę?

0 kontaktu na mojego maila z Pani strony

0 kontaktu telefonicznego

Nikt nie zgłaszał mi czegoś takiego!

Zachęcam do większego spokoju i rozmowy, a nie osądów, które de facto są oszczerstwami.

Nie jest powiedziane, że to Pani komputer nie jest źródłem problemów, a odpowiedzialność jest przerzucana na firmę...

Żadnego samozachwytu ani samouwielbienia z mojej strony nigdy nie było. To, co Pani pisze na samym początku wygląda na pijarową zagrywkę i swego rodzaju brak kultury, prowokację. Podobne wpisy były już stosowane nie raz i podobnie były naładowane językiem nienawiści. Biorąc pod uwagę sposób w jaki Pani zaczyna w ogóle coś pisać, 0 kontaku z autorem i dalszą historię nie mającą pokrycia w rzeczywistości można twierdzić tylko jedno - ma Pani złe intencje, a nie dobre...

Wyniki skanowania instalacji, którą można pobrać tutaj (ze strony autora):

http://www.strongrecovery.com/sr-vt-2014-12-22.png

0 zagrożeń...

W razie wątpliwości proszę o kontakt:

support@strongrecovery.com

lub telefon z zakładki na stronie internetowej.

Apeluje też o więcej spokoju... Chociaż tak na prawdę myślę, że to była celowa, brzydka zagrywka jakich było tu już sporo i szukanie tzw. "haka"...

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.