r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

StrongRecovery 3.8.6.2

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

StrongRecovery to polskie narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych. Duża skuteczność działania oraz prosta obsługa sprawiają, że program często wykorzystywany jest zarówno do prostych, jak również bardziej złożonych operacji, mających na celu przywrócenie utraconych w różnych okolicznościach danych.

Galeria programu

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS. Zaletą narzędzia na tle konkurencyjnych rozwiązań jest duża skuteczność i szybkość działania. Poza prostymi operacjami polegającymi na odzyskiwaniu nieumyślnie skasowanych multimediów czy dokumentów program umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Z jego pomocą odzyskamy również dane z obrazów wirtualnych maszyn (VMWare).

Praca z programem jest bardzo prosta oraz nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy lub umiejętności. Po uruchomieniu użytkownik wskazuje dysk, na którym znajdowały się utracone dane. Następnie narzędzie przystępuje do przetwarzania danych nagłówkowych (MFT/FAT) wskazanych wcześniej lokalizacji. Po zakończeniu tego procesu we wbudowanym menedżerze plików możliwe jest przeglądanie zawartości wybranego wcześniej dysku. Widoczne tam są zarówno pliki znajdujące się aktualnie na nośniku, jak również te z różnych przyczyn skasowane. Dużym ułatwieniem na tym etapie jest narzędzie do filtrowania plików, pozwalające sprawnie zarządzać rodzajem prezentowanych danych. W celu przywrócenia danych wystarczy kliknąć w menu głównym przycisk Odzyskaj i wybrać lokalizację gdzie zapisane zostaną odzyskane dane.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB. Aby pozbyć się tego ograniczenia należy zakupić licencję na program w odpowiadającym nam wariancie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

13
OPROGRAMOWANIE 08.07.2014 | Anna Rymsza (Xyrcon)

StrongRecovery, czyli polskie narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych, walczy o wydanie na Steam. Osoby chętne pomóc, mogą zagłosować na program na Steam Greenlight, niezdecydowanych zachęcam do przetestowania narzędzia. StrongRecovery to narzędzie, z którego pomocą odzyskamy skasowane lub w inny sposób utracone pliki z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych i różnych urządzeń podłączanych do systemu jako urządzenia multimedialne (telefony, aparaty). Program jest w stanie poradzić sobie z systemami plików NTFS, FAT32/FAT16/FAT12, Ext2/Ext3, ReiserFS,…

Recenzje użytkowników

Tego się słowami nie da opisać
Brak
ocena użytkownika

Dziękuję autorowi za to narzędzie. Próbowałem inne oprogramowania do odzyskiwania, darmowe i płatne. Żadne, ale to żadne nie było w stanie odzyskać plików z partycji, którą przez przypadek usunąłem.

Ten program nie tylko odzyskał pliki, ale również zachował ich oryginalną strukturę folderów. Dysk około 1 TB ogarnąłem w ciągu 8 godzin, więc szkoda, że wcześniej tego programu nie znalazłem. Znacznie szybciej bym odzyskał moje dane. Wart swojej ceny na maxa!

16.10.2016 23:20 | Recenzja do wersji 3.8.3.1
Same zalety
Żadne
ocena użytkownika

R E W E L A C J A !!!
Odzyskałem więcej danych niż się spodziewałem, bo o niektórych już zapomniałem. Miałem kłopot z zainstalowaniem programu, ale pan Maciej pomógł NATYCHMIAST i mogłem spokojnie zapisywać odzyskane - dla mnie bezcenne - pliki. Bardzo dziękuję i cieszę się, że są jeszcze takie osoby jak pan Maciej i jego wspaniały program.

23.07.2016 17:33 | Recenzja do wersji 3.8.2.1
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
StrongRecovery Software   7 #358 04.01.2017 15:35

@arjuredi: Dzięki

Mniej znane antywirusy bywają po prostu głupie i jestem ogólnie na "NIE", jeśli ktoś z nich korzysta, ja u siebie na pewno nie zainstalowałbym Zemany albo jakiegoś innego "krzykacza", który swoim "krzyczeniem" może przekonać użytkownika, że działa lepiej od innych - jest to żenujące...

Jeśli użytkownik pobiera treści z zaufanych źródeł (nie szuka czegoś za darmo albo jakichś "okazji"), to nie ma się czym przejmować tak na prawdę, antywirus może być nawet zupełnie zbyteczny, bo można sprawdzić potencjalnie zagrożony plik lub taki, któremu nie ufamy przez skaner online (z kilkoma antywirusami), takim skanerem jest virustotal na przykład... No ale jak ktoś już ma AV, to raczej będzie miał i będzie z nim związany i zdarzy się, że będzie mu ufał pomimo tego, że gada głupoty, albo z uwagi na fakt, że jest ogólnie problem, użytkownik nawet zrezygnuje z programu. Jest to przykre, bo jest to po prostu niesprawiedliwe i podchodzi pod swego rodzaju bandytyzm. Pocieszające jest to, że bardziej znane antywirusy zachowują się tutaj lepiej, wiąże się to też z tym, że szanujące się firmy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby fałszowano opinie o ich produktach, w moim przypadku jest tak samo, wywołuje to u mnie ogólną złość i frustrację, bo ludzie są z natury strachliwi i każda sugestia, która cechuje się pewnym autorytetem może mieć katastrofalne skutki - tak jest w tym przypadku. Jakikolwiek cień wątpliwości może przyczynić się do strat, o które nawet specjalnie nie można dochodzić...

Teraz Zemana nie powinna krzyczeć (chodzi o tą premium), bo odpowiedzieli mi, że dodadzą białe listy...

Autor edytował komentarz w dniu: 06.01.2017 14:59
arjuredi   3 #357 04.01.2017 14:35

@StrongRecovery Software: Ja napisałem tak tylko dla informacji (ciekawostki), ja wiem że to fałszywy alarm ale czy wiedzą to inni userzy ? wielokrotnie na forach czy dp.pl spotkałem się na temat różnych programów " XXX to wirus, tak pokazał mój program antywirusowy" a to wcale nie były wirusy tylko nadpobudliwość programów antywirusowych.Przez niewiedzę użytkownika wiele programów dostaje po d...... .Ludzie muszą się nauczyć że program antywirusowy nie jest żadną wyrocznią w którą mamy ślepo wierzyć.

Pana program jest bardzo dobry, korzystam i sobie bardzo chwalę, kilka razy pomógł mi z odzyskaniem ważnych danych za co ogromnie dziękuję.

Pozdrawiam.

StrongRecovery Software   7 #356 03.01.2017 22:01

@arjuredi: No ja premium nie mam i nie będę raczej miał, bo jest płatna...Poza tym zawsze znajdzie się jakiś antywirus, który będzie siał głupoty... Może coś z tym zrobię, ale to nie ja popełniam błąd w tym wypadku a oni... Pociągają za sobą Pana a teraz mnie, żebym niby im coś zgłaszał... Jest to niesprawiedliwe... Nie ja powoduje problem a oni... Piszę teraz do nich drogą jaką mogę, ale nie wiem jak się do tego odniosą...

arjuredi   3 #355 03.01.2017 21:20

@StrongRecovery Software: ja mam zemane antimalware Premium i jak sobie dziś zaktualizowałem stronga to Zemana podała taki komunikat o wykryciu i przeniesieniu do kwarantanny,czyli w skrócie ochrona realtime wyłapała stronga podczas aktualizacji.

StrongRecovery Software   7 #354 03.01.2017 18:54

@arjuredi: Na ten moment nic nie wykrywa... Mogło być tak, że zaktualizowano bazy... Pobrałem "Zemanę" i sprawdziłem pliki ostatniej wersji StrongRecovery - nic nie znaleziono, także chyba nieaktualne...

Jeżeli ktoś coś znajdzie, to proszę dać znać na support - będzie szybciej:

support@strongrecovery.com

Można też samemu zgłaszać powołując się na podpisany cyfrowo program (digital signature), który jest swego rodzaju świadectwem, iż program pochodzi bezpośrednio od wydawcy i nie ma w nim wirusów...

No i o czywiście nie ma absoultnie się czego bać, jest to prostu fałszywy alarm (FALSE POSITIVE), który jest dość dużą bolączką nie tylko twórców oprogramowania, ale i użytkowników, na szczęście coraz rzadziej:

https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%85d_pierwszego_rodzaju

Autor edytował komentarz w dniu: 03.01.2017 18:55
arjuredi   3 #353 03.01.2017 17:54

@StrongRecovery Software: Panie Macieju, Zemana Antimalware wykrywa i blokuje Pana program jako wirusa, wiem że to fałszywy alarm ale dobrze by było to zgłosić do Zemany.

StrongRecovery Software   7 #352 29.12.2016 13:48

@sg (niezalogowany): Jest taka możliwość, należy jednak pamiętać, że przy większych uszkodzeniach nośnika i w związku z tym spowolnionym odczytem, czynność ta może być też utrudniona. Piszę to na podstawie rozmowy, którą najprawdopodobniej odbyłem z Panem...

  #351 28.12.2016 14:52

Czy można zrobić podgląd plików podczas działania programu, ponieważ za długo to wszystko trwa?

  #350 18.12.2016 11:19

Po próbach z różnymi programami uznałem, że chyba tylko StrongRecovery spełni moje oczekiwania. Zainwestowałem (błyskawiczna dostawa), zainstalowałem i zastosowałem. Odzyskałem praktycznie wszystkie pliki z uszkodzonego dysku, w tym zdjęcia w niezmienionych rozmiarach. Znakomity program. Polecam.

opi   6 #349 04.07.2016 23:13

Z testowanych przeze mnie darmowych, w tym R-Studio, tylko StrongRecovery odzyskuje pliki multimedialne z zachowaniem ich oryginalnego rozmiaru i nawet indeksy są poprawne, gdyż wideo działa.

Inne odzyskują albo 1kB filmu, albo jest on uszkodzony.

Podobnie ze zdjęciami. StrongRecovery odzyskuje je w całości. Inne, uszkadzają JPGi w ten sposób, że połowa zdjęcia jest dobra, a druga połowa czarna/biała/zamazana.

darek719   38 #348 04.07.2016 18:26

"Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB" Strasznie pocisneli z tym ograniczeniem :/

Autor edytował komentarz w dniu: 15.12.2016 19:49
Manuelito di Alvarezo   7 #347 04.07.2016 14:27

Fajny, Polski i dobry.Warto wydać kaskę na ten soft.

StrongRecovery Software   7 #346 10.05.2016 16:59

@mirmik: W porządku... Dobrze, że wsparcie z BitDefender'a zareagowało szybko i zlikwidowali problem, tak powinno być...

mirmik   2 #345 10.05.2016 13:01

@StrongRecovery Software: Dzisiaj już wszystko działa OK. Dziękuję.

Autor edytował komentarz w dniu: 10.05.2016 13:03
StrongRecovery Software   7 #344 09.05.2016 15:27

@mirmik: Problem był już poruszany kilkanaście razy. W oprogramowaniu nie ma żadnego wirusa, jest to absolutnie wykluczone. To co ma miejsce jest niestety fałszywą oceną plików, większość antywirusów nie wykrywa zagrożenia. Z czasem problem jest mniej wyraźny a obecnie tylko mniej znane bądź te nowe/świeże/mało znane antywirusy pokazują głupoty, nie jest to w żaden sposób kontrolowane przez wydawców (można jedynie zgłaszać pliki po fakcie, aby problem zlikwidować, co teraz zrobiłem - wysłałem, co trzeba do odpowiedniego wsparcia BitDefender'a):

http://www.strongrecovery.com/zgloszenie-false-positive.png

Ogólnie rzecz biorąc oceny takie wprowadzają użytkowników w błąd i sieją niepotrzebną panikę... Takie oceny wynikają często z analiz heurystycznych, które niestety w wielu przypadkach nie są miarodajne...

http://securelist.pl/glossary/6152,analiza_heurystyczna.html

FALSE POSITIVE:

https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%85d_pierwszego_rodzaju

Także to co sugeruje antywirus nie należy traktować poważnie - w żadnym wypadku, to co pochodzi bezpośrednio ze strony od wydawcy nie może mieć wirusów - byłoby to strzelanie sobie w stopę.

Autor edytował komentarz w dniu: 09.05.2016 20:25
mirmik   2 #343 09.05.2016 12:22

Bitdefender Internet Security 2015 w tej wersji strongrecovery 3.8.0.1 wykrywa wirusa w trakcie instalacji. Z poprzednimi wersjami nie było problemu. Nie można zainstalować. Działa TYLKO z wyłączonym antywirem.

Autor edytował komentarz w dniu: 09.05.2016 12:33
  #342 05.12.2015 22:37

Czy mogę tym programem odzyskać również zdjęcia z pamięci telefonu Samsung Core?

Crazygod   7 #341 04.10.2015 08:49

@StrongRecovery Software: Dzięki, spróbuję coś zmajstrować.

PS: Przepraszam. Już poprawiłem :P

StrongRecovery Software   7 #340 03.10.2015 21:05

@Crazygod: Na razie nie ma możliwości uruchomienia programu w ten sposób, gdyby udało się uruchomić Panu jakiś system z płyty, który pozwoliłby na uruchomienie programu, to ten problem byłby rozwiązany. Może uda mi się coś przygotować, ale ostatnio jest sporo spraw do zrobienia i nie wiem jak to wszystko wyjdzie.

Można spróbować zrobić coś podobnego jak tutaj:

http://www.easeus.com/partition-recovery/winpe-for-partition-recovery.htm

P.S.

Miał Pan na myśli Macieja (nie Marcina)...

Crazygod   7 #339 03.10.2015 19:07

@StrongRecovery Software: Witam
Panie Macieju, czy jest możliwość utworzenia botowalnego dysku ze StrongRecovery, aby można było spróbować odzyskać dane pomijając uruchomienie systemu?
Mam taki kłopot, że podpięty dysk jest wykrywany przez bios, jednakże windows nie chce się uruchomić, kręcąc tylko w kółko te swoje bąbelki - używam win8.1Prox64.

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.