Pobierz program Asystent pobierania włączony

StrongRecovery to polskie narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych. Duża skuteczność działania oraz prosta obsługa sprawiają, że program często wykorzystywany jest zarówno do prostych, jak również bardziej złożonych operacji, mających na celu przywrócenie utraconych w różnych okolicznościach danych.

Galeria programu

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do odzyskiwania danych z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych USB, pendrive'ów oraz wielu innych urządzeń jak np. kamery, aparaty cyfrowe itp. Obsługiwane systemy plików to NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, RAW, EXT2. EXT3, ReiserFS oraz Linux Swap i HPFS. StrongRecovery potrafi odzyskiwać dane zaszyfrowane (EFS) oraz skompresowane, znajdujące się na partycjach NTFS. Zaletą narzędzia na tle konkurencyjnych rozwiązań jest duża skuteczność i szybkość działania. Poza prostymi operacjami polegającymi na odzyskiwaniu nieumyślnie skasowanych multimediów czy dokumentów program umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Z jego pomocą odzyskamy również dane z obrazów wirtualnych maszyn (VMWare).

Praca z programem jest bardzo prosta oraz nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy lub umiejętności. Po uruchomieniu użytkownik wskazuje dysk, na którym znajdowały się utracone dane. Następnie narzędzie przystępuje do przetwarzania danych nagłówkowych (MFT/FAT) wskazanych wcześniej lokalizacji. Po zakończeniu tego procesu we wbudowanym menedżerze plików możliwe jest przeglądanie zawartości wybranego wcześniej dysku. Widoczne tam są zarówno pliki znajdujące się aktualnie na nośniku, jak również te z różnych przyczyn skasowane. Dużym ułatwieniem na tym etapie jest narzędzie do filtrowania plików, pozwalające sprawnie zarządzać rodzajem prezentowanych danych. W celu przywrócenia danych wystarczy kliknąć w menu głównym przycisk Odzyskaj i wybrać lokalizację gdzie zapisane zostaną odzyskane dane.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na odzyskanie maksymalnie 3 plików o łącznym rozmiarze nie przekraczającym 1 GB. Aby pozbyć się tego ograniczenia należy zakupić licencję na program w odpowiadającym nam wariancie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

13
OPROGRAMOWANIE 08.07.2014 | Anna Rymsza (Xyrcon)

StrongRecovery, czyli polskie narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych, walczy o wydanie na Steam. Osoby chętne pomóc, mogą zagłosować na program na Steam Greenlight, niezdecydowanych zachęcam do przetestowania narzędzia. StrongRecovery to narzędzie, z którego pomocą odzyskamy skasowane lub w inny sposób utracone pliki z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych i różnych urządzeń podłączanych do systemu jako urządzenia multimedialne (telefony, aparaty). Program jest w stanie poradzić sobie z systemami plików NTFS, FAT32/FAT16/FAT12, Ext2/Ext3, ReiserFS,…

Recenzje użytkowników

Cały program jest plusem. Co bym nie napisał to za mało!.
Nie ma minusów!.
ocena użytkownika

Kiedyś utraciłem nadzwyczaj ważny plik z Drzewa Genealogicznego. Zacząłem poszukiwania programu do odzyskiwania danych. Nie napiszę o niepowodzeniach z użyciem programów tzw. profesjonalnych. Znalazłem gdzieś chyba w Dobrych Programach informację o Strong Recovery. Miał dobre notowania, więc pobrałem jego wersję darmową. Natychmiast odzyskałem co utraciłem. Sondażowo próbowałem odzyskiwać różne dane (filmy, dokumenty, zdjęcia, ksero starodruków) które kiedyś świadomie kasowałem, zawsze odzyskiwałem to co chciałem. Napisałem tutaj stosowną i b. pozytywną opinię.Pamiętać tylko musiałem by odzyskiwany plik mieścił się w objętości udostępnionej przez Autora programu.
Teraz przez niefrasobliwość utraciłem z karty Samsunga 64 GB wszystko. Tragedia!. ALE przypomniałem sobie o Strong Recovery. Kupiłem. I już po kłopocie!!!.
Muszę odnieść się do Autora programu. Przede wszystkim uspokoił moje skołatane nerwy. Pomógł, choć raczej sam osobiście zainstalował mi program, ja tylko byłem niemym świadkiem. Wykonał wszystko za mnie. Nadzwyczajne. Kupowałem różne programy, a autorzy (właściciele) traktowali mnie uprzejmie lecz "bez przepychu" jak mówi Maria Czubaszek. A tu sam Wersal.
Trochę obawiam się jawnie chwalić kogoś, gdyż istnieje w Polsce coś takiego jak bezinteresowna zawiść, złośliwość itp, ale niech tam. Dla Autora Strong Recovery nie mam słów uznania za spolegliwość, wiedzę, uprzejmość.
Zakończę moją recenzję słowami: dziękuję za wspaniały program.
Andrzej

17.03.2015 16:33 | Recenzja do wersji 3.6.4.2
naprawdę głęboki i solidny skan, konkretne wsparcie techiczne
brak
ocena użytkownika

Był to jedyny program, który nie tyle co odzyskał, ale w ogóle wykrył dane, które mnie interesowały. Żadna Recuva ani inne popularne aplikacje nie zdołały tego zrobić. Kupiłem program na 24h przez stronę autora, ale miałem problem z instalacją. Po szybkiej wymianie maili, autor aplikacji skontaktował się ze mną i poprzez zdalny pulpit z rozmową telefoniczną problem szybko został rozwiązany, a dane odzyskane.

Konkretny PLUS!

06.01.2014 22:43 | Recenzja do wersji 3.0.3.0

Komentarze

StrongRecovery Software   5 #303 28.05.2015 12:02

@Fotoreporter537 (niezalogowany): Program ma dodatkową analizę plików RAW (zdjęcia RAW) oraz JPG, także jak najbardziej może posłużyć do tego by takie dane odzyskać, o ile dodatkowa analiza może tutaj rozwiązać problem, to program może również odzyskiwać dane tradycyjnie (korzystając z informacji z systemu plików), dlatego warto zorientować się wersją testową jak dane są odnajdywane, część z nich będzie można odzyskać lub chociaż podejrzeć.

  #302 27.05.2015 23:05

Czy za pomocą tego programu odzyskam utracone pliki Raw i JPG?

StrongRecovery Software   5 #301 21.04.2015 22:24

@Anonim (niezalogowany): Wszystko zależy od tego w jakiej kondycji są dane, StrongRecovery posiada dodatkową analizę, która znajduje pliki po ich danych (pliki do odzyskania+). Może się okazać, że tylko ta analiza coś "wyłapie". Aby odnaleźć wszystkie pliki ODT należy wpisać w prawym górnym rogu wyszukiwarki:

*.ODT

Pliki ponumerowane będą tymi z dodatkowej analizy... Plik taki po podglądzie heksadecymalnym (prawy klawisz myszy) powinien na początku zawierać łańcuch:

"opendocument.text"

Jeżeli nie zmieniano nic z tym formatem (technicznie), to program powinien go wyłapywać po dodatkowej analizie.

Proszę pisać na support@strongrecovery.com, odpowiedź będzie szybsza...

  #300 21.04.2015 14:34

Czy jest możliwe odzyskanie pliku *.odt za pomocą StrongRecovery? Plik został nieumyślnie skasowany i usunięty z kosza. Pozdrawiam!

Crazygod   2 #299 27.03.2015 23:49

@StrongRecovery Software: Bardzo ładnie. Teraz czekam na opcję odzyskania danych w przypadku uszkodzenia RAID.

StrongRecovery Software   5 #298 27.03.2015 16:51

Od jakiegoś czasu (od wersji 3.7.0.0) program został wsparty o nową funkcję wyszukiwania partycji / dysków, które znalazły się w obszarze innych partycji. Dzięki temu w sytuacji, gdy użytkownik niechcący zniszczył dawną strukturę partycji (najczęściej poprzez użycie narzędzi typu recovery / recovery - cd), będzie teraz informowany o znalezieniu partycji, na której mogą być utracone dane (partycja w partycji).

StrongRecovery Software   5 #297 09.03.2015 21:53

@Crazygod: O to właśnie chodzi, już kilka razy byłem trzymany w niepewności, a kilka razy wyraźnie atakowany. Czasem trudno cokolwiek powiedzieć bez rozpoznania sytuacji. Nie mogę z góry zakładać, że ktoś ma złe intencje.

Dalej nie wiem kim jest Pan "yzu", mogę się tylko domyślać, że może to być użytkownik, z którym rozmawiałem w zeszłym tygodniu o podobnej sytuacji, nie jest wykluczone, że w działaniu programu przeszkadzał mu antywirus, który ingerował w kod aplikacji, czasem tak się zdarza, takich sytuacji jest mniej, ale nie można ich wykluczyć. Dziwi mnie jednak, że pojawia się taki wpis, bo z reguły użytkownicy się do mnie odzywali w takich przypadkach (liczone są na palcach ręki) i wszystko zostawało wyjaśniane, ostatecznie otrzymywali zwrot pieniędzy, a tak na prawdę nie była to wina autora, a sprawa kondycji danych na dysku.

Tak czy inaczej nie należy popadać w skrajności, bo program okazuje się w wielu wypadkach bardzo pomocny a czasem stanowi najlepsze rozwiązanie - i nie jest to pisanie na wyrost - trzeba po prostu sprawdzić i się przekonać. Wersja próbna do pobrania tutaj umożliwia zapisywanie stanu skanowania i zawsze można te wyniki wczytać. W razie czego zawsze można się kontaktować i warto to robić aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Crazygod   2 #296 09.03.2015 20:40

Jak są jakieś problemu to zgłaszajcie je autorowi. Pozwoli to wyłapać i poprawić ewentualne błędy z korzyścią dla nas wszystkich.

StrongRecovery Software   5 #295 08.03.2015 11:24

Nie wiem jak było w Pana przypadku (czy Pan zgłaszał jakieś niezgodności), ale ostatnio nikt mi nic nie zgłaszał. Zdarzają się sytuacje, w których są problemy, ale zawsze można się kontaktować i z reguły wiele rzeczy się wyjaśnia albo ostatecznie użytkownicy na tym korzystają. Chciałbym, żeby ta opinia była prawdziwa, bo pozwalałoby to prawidłowo odnieść się do sytuacji (poprawić coś, dać wskazówki, które czasem zmieniają postać rzeczy). Było już sporo fałszywych wpisów tutaj albo komentarzy wynikających z nieporozumień (braku kontaktu), a takie tylko zawsze niepotrzebnie mącą atmosferę. Zapraszam do kontaktu jak coś, warto jednak program na start jakoś wypróbować i taka możliwość jest (pobrać). O ile wersja próbna może rozwiać wątpliwości, to w razie jakichś niejasności zawsze można się kontaktować. Czasem jest tak, że użytkownicy są ofiarami nieporozumień, dlatego kontakt jest bardzo ważny.

  #294 07.03.2015 23:56

Niestety. Zaufałem opiniom i od razu kupiłem licencję na 24h bo miałem kilkadziesiąt GB do odzyskania. Spędziłem kilka godzin, bez rezultatu..(skanuje, odzyskuje kilka folderów i kończy).. i w konsekwencji dłubiąc Recuva'ą odratowałem co chciałem.
Oba programy bez zachwytu - StrongRec niestety w ogóle mi nie pomógł.

Crazygod   2 #293 18.02.2015 20:06

@StrongRecovery Software: Mocne dzięki za info.

StrongRecovery Software   5 #292 18.02.2015 16:36

@Crazygod: Te liczne wersje związane są z wprowadzaniem drobnych zmian, czasem zmiany te są powodowane przez samych użytkowników - coś tam zauważyli, a czasem wynikają z ogólnej poprawy jakości produktu. Jest kilka większych zmian do wprowadzenia, ale wymagają one czasu. Bywa też tak, że zachodzi konieczność przebudowy jakiegoś mechanizmu i w efekcie nie widać większych różnic, ale ma to zawsze na celu poprawę ogólnej sprawności a czasem daje możliwość wprowadzania nowych funkcji. Sposób obsługi błędów, o którym tu tak dyskutowano z użytkownikiem "opi" został poprawiony i taka obsługa wydaje się najbardziej trafna.

Crazygod   2 #291 12.02.2015 19:15

Panie Macieju, a co taki liczny wysyp nowych wersji - przestałem już nawet liczyć.

  #290 11.02.2015 21:42

Laska pana rzucila? Jest pan przystojnym mezczyzna? Zaraz poszukam zdjec ˘ jakby co to, wiesz Macius, lubie inteligentnych facetow, mozemy pogadac, napic sie piwa, jestem z Wloclawka, mam auto i nie tylko ??

StrongRecovery Software   5 #289 10.02.2015 22:32

@opi: Wszystko dobrze, ale żeby zdecydować się na taką opcję to już trzeba coś wiedzieć/podejrzewać. Użytkownik, który jest dalej niezaawansowany jak dostanie coś takiego pod nos, to nie będzie wiedział, co z tym zrobić, a teraz brak informowania użytkownika o błędach też nie jest wyjściem - bo może to stawiać sam program w złym świetle, podczas gdy to dysk jest powodem problemów... Ale mam pewien pomysł, który da się zrobić i inni z pewnością zrobili podobnie... Jeżeli już pojawi się ten błąd, to niech informacja będzie, ale niech program przez to nie staje, czekając na decyzję/potwierdzenie, taki model jest prostszy do zrealizowania jeśli program ma logi i w logach jest napisane co i jak... Dalej jednak może to budzić kontrowersje, bo użytkownik nieświadomy, co się stało z dyskiem może w miarę jego używania spotkać się z pogarszaniem stanu (jeśli doszło do poważnych uszkodzeń fizycznych), a tak, gdy się pojawi komunikat "STOP", będzie mógł decydować, także nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać.

Rozbudowa programu jest trochę wolniejsza gdyż zaważyły inne sprawy. Obecnie trwają prace nad czymś innym (tajemnica firmowa). Program był też sprawdzany pod kątem analiz kodu, trwało to długo, użytkownicy są też aktywni i zmuszają mnie do poświęcania im czasu, odbieram telefony, oddzwaniam, prowadzę sesje przez TeamViewer w razie potrzeby.

Użytkownicy też meldują mi o różnych sprawach, do niektórych muszę podchodzić bardzo indywidualnie...

opi   4 #288 10.02.2015 22:16

@StrongRecovery Software: Stwierdziłem, że komunikat o bad-sectorze jeśli wystąpi, program przerywa dalszą pracę. Nie ma znaczenia, czy jest tam opcja w komunikacie o pomijaniu bad-sectorów. Użytkownik nie wie, czy program skanując dysk natrafi na taki sektor. Ma więc czekać przed monitorem całą noc i śledzić postęp? Tłumaczenie się jest bez sensu. Opcja powinna być dostępna w ustawieniach, nie w komunikacie.

Poza tym dodanie takiej opcji dla programisty to 10 minut. Autor na pewno by wprowadził wiele rzeczy, tylko coś go wstrzymuje przed rozbudowaniem.

StrongRecovery Software   5 #287 10.02.2015 21:04

@opi: Spieszę poinformować, że jest w planie wzbogacenie programu o pewne funkcje usprawniające odzyskiwanie danych z dysków o uszkodzonych sektorach. Już spory czas temu był ogólny plan na takie zmiany, ale z uwagi na inne sprawy i złożoność problemu w miarę jego analizy, plany zostały przełożone.

Nie jest do końca tak jak Pan pisze, program pokaże ten pierwszy komunikat o kłopotach z odczytem, ale kolejne mogą być pomijane, jeśli w oknie komunikacyjnym zaznaczy się opcję "pomijaj błędy odczytu", sporo programów ma tak samo.

Plan jest taki, by zrobić robienie obrazów w sposób inteligentny (pewna tajemnica), to byłoby po prostu najlepsze wyjście i zastanawianie się nad innymi opcjami raczej nie ma sensu... Ale te rozwiązanie, może niestety być droższe z uwagi na to, że byłoby to rozwiązanie nietypowe, być może coś podobnego jest tajemnicą twórców oprogramowania do odzyskiwania danych i rozwiązania te są udostępniane tylko firmom specjalizującym się w odzyskiwaniu danych albo po wysokich cenach (co jest w sumie jednoznaczne).

Praca z dyskiem uszkodzonym jest ryzykowna, a profesjonaliści zawsze zaczynają od tego by zrzucić do obrazu co się da.

Może Pan z powodzeniem zostać moim beta-testerem jak już coś poważnego się urodzi... Proszę o kontakt na maila, celem ewentualnego odezwania się w tej sprawie...

Nie jest też tak, że ja stwierdziłem, że "czegoś tam nie potrzeba, bo to ma być program prosty w obsłudze". O ile sobie przypominam rozmowę z pewną osobą na ten temat, to wyglądała ona tak, że ogólnie czasem trudniej spiąć wszystko w jedną całość, by dalej było ciągle proste - a główną ideą programu jest właśnie prostota. Nie oznaczało, to, że ja uznałem, że tego nie potrzeba, zwróciłem uwagę, że może z tym być ogólny problem i potrzeba czasu (przebudowa programu, dodawanie nowych elementów i coś z pozoru prozaicznego - podjęcie najlepszej decyzji).

Crazygod   2 #286 10.02.2015 20:55

@opi: Powiem szczerze, że mi też trochę brakuje zaawansowanych opcji, wręcz trudno mi się przyzwyczaić do prostoty programu.
Swoją drogą np. FILERECOVERY Professional, Recover My Files czy DMDE mają przecież sporo zaawansowanych opcji, a mimo to są proste w obsłudze - przynajmniej dla mnie. Do tego przecież zawsze można dodać jakiegoś wizarda (kreatora) dla mniej rozgarniętych. Jednakże jakby nie patrzeć to autor programu decyduje jaki on ma być.

opi   4 #285 10.02.2015 20:32

Program jak na płatną wersję ma duże braki w opcjach dla zaawansowanych. Jeśli trafi na bad-sector to wyświetla komunikat i ... czeka na zbawienie. Chyba autor zapomniał, że program ustawiony na całą noc ma zrobić to co należy, a nie czekać na "decyzję" użytkownika. Może lepiej byłoby jak by puścił fanfary i obudził jak trafi na bad-sector? (taki żart).

Nie można rozpocząć skanowania w środku dysku, np.: w wiadomym celu pominięcia bad-sektorów, które użytkownik wie, że występuje np.: na początku dysku. To samo dotyczy skanowania od tyłu.

Na pytanie, czemu takich opcji nie ma i czy będą, autor stwierdził, że nie potrzeba bo to ma być program prosty w obsłudze.
W takim razie niestety... nie polecam dla osób, które szukają zaawansowanych narzędzi.

A autorowi radzę dopracować program skoro zdecydował się go sprzedawać.

Crazygod   2 #284 06.02.2015 22:12

Hehe, delikatnie mówiąc zrobił się tu niezły "bałagan". Swoją drogą, a może tak jakaś promocja uaktualnienia z wersji wielostanowiskowej do komercyjnej, co zapewne pozwoliłoby podbudować budżet autora, a mi poczynić pewne oszczędności? Oczywiście nic na siłę.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.