r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Subsonic 5.2.1

Strona główna Windows Multimedia Inne programy multimedialne
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Subsonic to darmowe narzędzie do streamingu audio na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android, iOS i Windows Phone. Daje ono dostęp do muzyki zgromadzonej na komputerze za pośrednictwem połączenia sieciowego lub internetowego z poziomu wielu popularnych modeli smartfonów oraz tabletów.

Galeria programu

Oprogramowanie przeznaczone jest do obsługi dużych zbiorów muzyki (mogących liczyć nawet setki gigabajtów) i daje możliwość streamingu audio do wielu użytkowników jednocześnie. Zoptymalizowane ono zostało do strumieniowego transferu plików MP3, jednak doskonale radzi sobie również z wieloma innymi formatami. Subsonic potrafi przesyłać także materiały wideo za pośrednictwem protokołu HTTP, a instalacja dodatkowych pluginów pozwala rozszerzyć funkcjonalność programu o konwersję w locie transmisji strumieniowej takich formatów jak WMA, FLAC, APE, Musepack czy WavPack.

Subsonic wyposażony został w opcje, pozwalające definiować górny limit szybkości transferu strumieni i automatycznie dostosowujące wartości bitrate do nałożonych ograniczeń. Narzędzie wykorzystywane może być do lokalnego zarządzania zbiorem multimediów, oferując funkcje wygodnego przeszukiwania i indeksowania dużych bibliotek audio. Nie zabrakło również wbudowanej obsługi podcastów nadawanych poprzez Internet.

Aplikacja stworzona została w języku Java, dzięki czemu dostępna jest na wszystkie powszechnie wykorzystywane platformy systemowe - Windows, Linux oraz Mac OS. Bazuje ona na webowym interfejsie, który obsługiwany może być z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej, po wpisaniu adresu http://localhost:4040. Na urządzeniu, na którym chcielibyśmy odtwarzać transmitowane strumienie należy zainstalować odpowiednią aplikację kliencką.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.