Subsurface 4.6: Linus Torvalds i jego program dla nurków

Subsurface 4.6: Linus Torvalds i jego program dla nurków

Subsurface 4.6: Linus Torvalds i jego program dla nurków
Oskar Ziomek
20.01.2017 12:47

Linus Torvalds znany przede wszystkim ze stworzenia jądra Linuxa oraz systemu kontroli wersji git, kilka lat temu rozpoczął prace nad aplikacją wspomagającą nurków – zarówno śledzącą ich poprzednie wyprawy, jak i pomagającą planować przyszłe. W efekcie powstał program Subsurface, który otrzymał niedawno aktualizację do wersji 4.6, przynoszącą kilka istotnych zmian. Dotyczą one przede wszystkim funkcjonalności interfejsu, nowych opcji związanych z importem oraz eksportem plików oraz poprawek dotychczasowych błędów.

Program jest rozbudowany i pozwala analizować poszczególne wyprawy nurkowe w szczegółowy sposób, ale od teraz funkcji jest jeszcze więcej. Przeglądając listę dotychczasowych otrzymamy dodatkowe powiadomienie, czy są z nimi powiązane jakieś zdjęcia, zaś tworząc plan przyszłej wyprawy – łatwiejszy dostęp do wskaźników związanych z czasem nurkowania. Nowością są również dwa polecenia w przypadku, gdy obsługujemy program z poziomu wiersza poleceń: pierwsze umożliwia przełączanie użytkowników, zaś drugie sterowanie czasem oczekiwania na połączenie z dyskiem w chmurze.

Obraz

Wiele zmian spotkało opcje związane z importowaniem danych. Pojawiło się wsparcie dla plików AV1 oraz DAN DL7. Wprowadzono liczne poprawki przy rozpoznawaniu plików CSV oraz parsowaniu logów AP Divesight. Wyeliminowano również błędy przy synchronizacji danych ze stroną Divelogs.de.

Znacznie poszerzyła się również lista obsługiwanych komputerów nurkowych. Przybyło wsparcie między innymi dla modeli Citizen Hyper Aqualand, Scubapro Mantis, Cressi Gioto czy Scubapro XTender 5. Aktualizowana na bieżąco, pełna baza obsługiwanych sprzętów udostępniona jest na stronie projektu.

Jak nietrudno się domyślić, kod programu jest otwarty i każdy może z niego skorzystać, na przykład klonując sobie repozytorium git. Skompilowany Subsurface dostępny jest do pobrania z naszej bazy: występuje w wersji dla Windowsa, macOS-a oraz dla systemu Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)