r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tidal 1.3.3.843

Strona główna Windows Multimedia Inne programy multimedialne
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

TIDAL to oficjalna aplikacja muzycznego serwisu streamingowego o tej samej nazwie. Po opłaceniu abonamentu zapewnia nam dostęp do ogromnej bazy muzyki, w tym teledysków.

Galeria programu

Program wyposażony został w ciekawie prezentujący się, ale niestety mało intuicyjny interfejs graficzny. Oferowane w jego obrębie funkcje nie odbiegają znacząco od konkurentów - chociażby Spotify. Na uwagę zasługuje jednak możliwość oglądania teledysków. Wśród dostępnych opcji znajdziemy odtwarzanie multimediów według typu muzyki czy okazji (np. muzyka do samochodu, do aktywności fizycznej itp.). Użytkownik może tworzyć własne listy odtwarzania czy udostępniać w serwisach społecznościowych informacje o ulubionych wykonawcach czy pojedynczych utworach.

Przygodę z TIDAL rozpoczynamy od założenia konta, bądź też zalogowania się. Poza standardową możliwością logowania za pomocą adresu e-mail wspierane są też serwisy Facebook oraz Twitter. Wcześniej wybieramy również interesujący nas abonament. Niestety serwis w przeciwieństwie do głównych konkurentów nie oferuje stałego trybu darmowego. Tak więc nawet gdy chcemy skorzystać z darmowego okresu próbnego, przy zakładaniu konta musimy podać dane do dokonania transakcji. Wspierane są karty i konto PayPal.

Z poziomu ustawień możemy zmienić jakoś dźwięku do wybranych rodzajów połączeń, aktywować płynne przechodzenie, połączenie z Facebookiem oraz Last.fm, czy też aktywować tryb offline. Aplikacja dostępna jest za darmo i dobrze uzupełnia usługę serwisu, o ile oczywiście zdecydujemy się na opłacanie abonamentu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa płyta Beyonce to obraz kuriozalnej sytuacji dzisiejszych usług muzycznych

88
ROZRYWKA 25.04.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Przez lata usługi muzyczne oparte na strumieniowaniu zapowiadały się na ostatecznych pogromców muzycznego piractwa. Z czasem jednak konkurencja stała się bardziej zacięta, co paradoksalnie wcale nie odbiło się korzystnie na końcowych użytkownikach. O tym, że z sytuacją na rynku strimingów jest, kolokwialnie mówiąc, coś nie tak, przekonaliśmy się dobitnie także dzisiaj, przy okazji premiery nowej płyty Beyonce. Biorąc pod uwagę fakt, że artystka jest żoną Jaya Z, właściciela usługi Tidal, oraz jest ściśle powiązana z jego muzycznymi interesami, nikogo nie dziwi zapewne, że jej najnowsza płyta…

Sprawdzamy jakość dźwięku serwisów z muzyką – czy płatne oznacza lepsze?

117
INTERNET 02.02.2016 | Jacek Szumowski

Pod pojęciem „sklepu z muzyką cyfrową” kryje się wiele rozwiązań. To zarówno serwisy udostępniające strumieniowane utwory, jak i bardziej tradycyjne formy, gdzie zachowana jest klasyczna relacja pomiędzy oferowanym produktem (np. utwór muzyczny) a jednostkową ceną. Oczywiście można się też z założoną tezą nie zgodzić i uznać streamingowe serwisy tylko i wyłącznie za współczesne stacje radiowe, a płacony w nich abonament za tożsamy z tym, jaki płacimy (bądź nie płacimy) za tradycyjne media. Niezależnie od wspomnianych wątpliwości, omówimy najpopularniejsze platformy oferujące muzykę w postaci…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
LamConcept   4 #2 26.10.2016 17:07

Czy naprawdę najwyższa jakość flac czyli HiFi jest dostępna tylko poprzez przeglądarkę Chrome? Cóż to za przeogromnie poroniony pomysł :D

Magnum 44   16 #1 19.06.2016 13:28

Program stabilny i w miarę żwawy, dobra jakość dźwięku w najwyższym abonamencie (co słychać), jedyna wada to to, że koszt abonamentu jest dość spory. :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.