r   e   k   l   a   m   a

Tor Browser Bundle 5.5.5

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Tor Browser Bundle to bezpłatna aplikacja zapewniająca ochronę użytkownika podczas korzystania z Internetu. Program nie wymaga instalacji i możemy z niego korzystać uruchamiając go bezpośrednio z dysku twardego, nośnika danych lub innego urządzenia przenośnego.

Galeria programu

Program zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci internetowej, a także chroni dane użytkownika i gwarantuje mu pełną anonimowość. Tor Browser Bundle jest zintegrowany z przeglądarką internetową Mozilla Firefox, dzięki temu podczas korzystania z programu, nie musimy instalować zewnętrznych programów do przeglądania stron internetowych.

Należy pamiętać o tym, że program zapewnia ochronę użytkownikowi jeśli korzysta wyłącznie z wbudowanej przeglądarki Firefox. Tor Browser Bundle zapewnia anonimowość i prywatność podczas przeglądania stron internetowych. Otrzymujemy anonimowy adres IP, który wspomaga ukrywanie prawdziwej tożsamości i dodatkowo zapewnia ochronę przed włamaniem.

Tor Browser Bundle to niezwykle przydatny program do ukrywania własnych danych i wszelkich śladów w Internecie. Po połączeniu z siecią Tor, możemy swobodnie przeglądać strony internetowe, a także prowadzić rozmowy przy użyciu komunikatorów. Obsługa programu jest bardzo prosta. Wystarczy uruchomić go w systemie Windows i po chwili sam automatycznie nawiąże połączenie z siecią Tor, a także włączy wbudowaną przeglądarkę Mozilla Firefox. Posiada on też ogromną ilość różnych opcji konfiguracyjnych, za pomocą których możemy ustawić połączenie z siecią Tor i ustanowić nowe połączenie TCP wpisując inny adres IP.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a

Publikacje powiązane

Nawet Tor nie ochroni anonimowości przed Windowsem

59
INTERNET 06.10.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

Mimo że trasowanie cebulowe oferowane przez przeglądarkę Tor Browser można uznać za dobry punkt wyjścia do zapewnienia sobie anonimowości w Sieci, to nie gwarantuje ona jednak całkowitego bezpieczeństwa. Przekonał się o tym człowiek, który upublicznił na prywatnym blogu listę płac zatrudniającej go firmy. Tym, co go zdradziło były… ślady działalności, jakie zapisał system operacyjny Windows. Jak donosi Zaufana Trzecia Strona, lista pracowników pewnej firmy została opublikowana na łamach bazującego na systemie Wordpress blogu. Rezultatów nie przyniosła informacja o adresie IP publikującego –…

Tor dla jednych anonimowy za bardzo, dla drugich za mało, dla wszystkich – zbyt niebezpieczny?

22
BEZPIECZEŃSTWO 28.08.2015 | Adam Golański (eimi)

Relacje między siecią anonimizującą Tor a specjalistami bezpieczeństwa stały się dość złożone. Jedni przedstawiają ją jako niezbędne narzędzie swojej pracy, inni jako kluczowe zagrożenie dla organizacji i ich poufnych danych. Dla jednych jest zbyt niebezpieczna, gdyż zapewnia zbyt dużą anonimowość, dla innych jest zbyt niebezpieczna, gdyż zapewnia anonimowość niewystarczającą. Tymczasem sam Tor Project do tych kwestii się na razie nie odniósł – najwyraźniej jest zbyt zajęty poszukiwaniem nowego dyrektora wykonawczego. Przedwczoraj jeden z najpopularniejszych elektronicznych bazarów w sieci…

Recenzje użytkowników

Prosta i szybka konfiguracja, możliwość uruchomienia z pendrive'a, nie wymaga instalacji
Prędkość wczytywania stron internetowych
ocena użytkownika

Przeglądarka Tor browser jest zmodyfikowaną wersją firefox'a, skonfigurowaną tak, aby zapewnić użytkownikowi pełną anonimowość.
Domyślna konfiguracja przeglądarki sprawia, że użytkownik co 10 minut automatycznie otrzymuje nową tożsamość, w skutek czego niemożliwym staje się ustalenie adresu ip użytkownika. Tor browser dodatkowo korzysta z dodatków blokujących java script i jest automatycznie aktualizowany do najnowszej wersji firefox'a. Przeglądarka nie zapisuje danych w historii przeglądania.
Największą wadą jest prędkość otwierania się stron internetowych, która w wielu przypadkach jest zdecydowanie gorsza niż w przypadku czołowych przeglądarek na rynku.

16.12.2014 10:21 | Recenzja do wersji 4.0.2
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #82 03.04.2016 21:35

Ta wersja po zainstalowaniu uruchamia się tylko raz a później same błędy przy uruchamianiu.

MemoryFive   6 #81 27.02.2016 23:49

Tor był tak popularny i na tyle znany, że zapewne 3/4 tych adresów ip w Torze, z których korzystają użytkownicy to podstawione adresy tajnych lub mniej tajnych służb specjalnych. Więc korzystanie z niego mija się z celem.

Autor edytował komentarz.
Agntx   8 #80 27.01.2016 17:24

Tylko dla paranoików albo osób, które chcą być modne.

Autor edytował komentarz.
Meszuge   14 #79 27.01.2016 14:54

Szybkość tak żałosna, że całe to przedsięwzięcie traci sens.

Kusep   1 #78 18.01.2016 21:36

@e tam cicho być (niezalogowany): Mi nawet z USB ten system TAILS uruchamia się kilkanaście razy dłużej niż Windows XP, a plik worda uruchamia kilka minut...

  #77 23.12.2015 18:04

Znacznie szybszy od tego muła jest ZenMate i do tego nie tylko ukrywa, ale także zmienia IP.

  #76 01.12.2015 19:32

Witam czy wystarczy tylko program tor browser? bo na yt widziałem jak gościu miał jeszcze jakąś vidalie ja tego nie mam tam miał opcje konfiguracyjne itp a ja tylko wszedłem na stronę tora ściągnąłem programik 2x kliknąłem i mi się stronka z logiem cebuli otwiera. Coś mi się wydaje że to za łatwo bez ustawiania bez niczego a i te fora z tym darknetem mi nie chodzą

  #75 01.12.2015 19:22

Witam ja mam takie pytanie czy do anonimowego przeglądania internetu wystarczy tylko tor browser. Bo na yt widziałem że była też jakaś vidalia tylko że ten filmik był z 2013 roku, i gościu coś tam konfigurował robił a ja wszedłem tylko na stronkę tora pobrałem i mi już pokazuje przeglądarkę anonimową z logo cebuli to chyba było by za proste dodam że flesh player też mi nie działa

  #74 13.11.2015 02:13

Po co chcecie włączać skrypty java na torze ?

tylko_prawda   8 #73 18.10.2015 16:22

@Shaki81: Firefoxa chyba...
@Jedno pytanie (niezalogowany): Nie jestem pewny, ale chyba nie...

Autor edytował komentarz.
  #72 07.10.2015 09:50

skoro tym dodatkiem zaloguję się anonimowo, to czy przypadkiem nie odpowiem za innego użytkownika używającego też tego programu do niecnych (dowolnych) celów (wniosek z szukania informacji o: co to jest TOR)?

To pytanie to nie pusty/głupi/inny żart, prosiłbym o odpowiedź, bo nie każdy siedzi po uszy w komputerach, a odpowiadać za głupotę/przestępstwa/rasizm/inne innych nikt nie chce.

  #71 26.08.2015 23:41

Jak odpalić w Tor Browser aplety Java, niezbędne do korzystania z wszystkich funkcji np. Czaterii? Mimo włączenia wszystkich opcji, w dodatkach widzę tylko wtyczkę Flasha, Javy za cholerę nie mogę odpalić, wszystkie czaty o nią wołają.

Komentarze do poprzednich wersji

  #70 30.06.2015 15:29

Witam
Czy tym mogę przeglądać sieć tora?
Czy będzie mi potrzebna aplikacja?

  #69 21.06.2015 10:17

@DavisBond: To to ja wiem że system The Amnestic Incognito Live System służy do anonimizacji . ale tylko ruchu w internecie dlatego że ktoś znający dobrze wygląd i funkcjonalność windowsa 8 pozna że to nie jest Windows 8 ani 7 ani żaden inny tylko absolutnie inny system operacyjny o nazwie TAILS .
TAILS w znikomej częśći maskuje się jako Windows 8.1 prawie wcale go nie przypominając swym wyglądem i układem swej funkcjonalności tak aby wyglądał totalnie jak Windows 8.1 i działał jak ten windows nie zdemaskowywując się totalnie wcale że nie jest Windowsem 8.1 ani żadnym innym .takiego czegoś TAILSOWI brakuje żeby absolutnie jak windows 8.1 wyglądał .bo po co się np w domu lub szkole demaskować że się nie korzysta z Windowsa tylko z TAILSA

DavisBond   4 #68 18.06.2015 22:30

@e tam cicho być (niezalogowany): Do anomizacji kolego..................

I.R.E.K   6 #67 18.06.2015 13:01

@yanko wojownik: Sprawa wyjaśniona już jest okej już mi nie kosi .

I.R.E.K   6 #66 18.06.2015 13:00

@DavisBond: Czyli Sugerujesz że Tails lepszy hm ciekawe .

yanko wojownik   13 #65 17.06.2015 03:58

@I.R.E.K: Jeśli to oprogramowanie nazywa się "Malwer Bytes" to może dlatego, a jeśli Malwarebytes Anti-Malware, to trudno zgadnąć - na niektóre instalatory Tora w przeszłości oprogramowanie AV reagowało ostrzeżeniem o ile pamiętam.
Pobierz ze strony domowej - u mnie nie kosi a też używam.

I.R.E.K   6 #64 31.05.2015 14:43

Czemu Malwer Bytes kosi mi ten program i wykrywa w niem Spyware ?

DavisBond   4 #63 26.05.2015 08:43

@e tam cicho być (niezalogowany): Jeśli chodzi o anomizacje ruchu sieciowego to tak :)

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.