Pobierz program Asystent pobierania włączony

Tor Browser Bundle to bezpłatna aplikacja zapewniająca ochronę użytkownika podczas korzystania z Internetu. Program nie wymaga instalacji i możemy z niego korzystać uruchamiając go bezpośrednio z dysku twardego, nośnika danych lub innego urządzenia przenośnego.

Galeria programu

Program zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci internetowej, a także chroni dane użytkownika i gwarantuje mu pełną anonimowość. Tor Browser Bundle jest zintegrowany z przeglądarką internetową Mozilla Firefox, dzięki temu podczas korzystania z programu, nie musimy instalować zewnętrznych programów do przeglądania stron internetowych.

Należy pamiętać o tym, że program zapewnia ochronę użytkownikowi jeśli korzysta wyłącznie z wbudowanej przeglądarki Firefox. Tor Browser Bundle zapewnia anonimowość i prywatność podczas przeglądania stron internetowych. Otrzymujemy anonimowy adres IP, który wspomaga ukrywanie prawdziwej tożsamości i dodatkowo zapewnia ochronę przed włamaniem.

Tor Browser Bundle to niezwykle przydatny program do ukrywania własnych danych i wszelkich śladów w Internecie. Po połączeniu z siecią Tor, możemy swobodnie przeglądać strony internetowe, a także prowadzić rozmowy przy użyciu komunikatorów. Obsługa programu jest bardzo prosta. Wystarczy uruchomić go w systemie Windows i po chwili sam automatycznie nawiąże połączenie z siecią Tor, a także włączy wbudowaną przeglądarkę Mozilla Firefox. Posiada on też ogromną ilość różnych opcji konfiguracyjnych, za pomocą których możemy ustawić połączenie z siecią Tor i ustanowić nowe połączenie TCP wpisując inny adres IP.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nawet Tor nie ochroni anonimowości przed Windowsem

55
INTERNET 06.10.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

Mimo że trasowanie cebulowe oferowane przez przeglądarkę Tor Browser można uznać za dobry punkt wyjścia do zapewnienia sobie anonimowości w Sieci, to nie gwarantuje ona jednak całkowitego bezpieczeństwa. Przekonał się o tym człowiek, który upublicznił na prywatnym blogu listę płac zatrudniającej go firmy. Tym, co go zdradziło były… ślady działalności, jakie zapisał system operacyjny Windows. Jak donosi Zaufana Trzecia Strona, lista pracowników pewnej firmy została opublikowana na łamach bazującego na systemie Wordpress blogu. Rezultatów nie przyniosła informacja o adresie IP publikującego –…

Tor dla jednych anonimowy za bardzo, dla drugich za mało, dla wszystkich – zbyt niebezpieczny?

22
BEZPIECZEŃSTWO 28.08.2015 | Adam Golański (eimi)

Relacje między siecią anonimizującą Tor a specjalistami bezpieczeństwa stały się dość złożone. Jedni przedstawiają ją jako niezbędne narzędzie swojej pracy, inni jako kluczowe zagrożenie dla organizacji i ich poufnych danych. Dla jednych jest zbyt niebezpieczna, gdyż zapewnia zbyt dużą anonimowość, dla innych jest zbyt niebezpieczna, gdyż zapewnia anonimowość niewystarczającą. Tymczasem sam Tor Project do tych kwestii się na razie nie odniósł – najwyraźniej jest zbyt zajęty poszukiwaniem nowego dyrektora wykonawczego. Przedwczoraj jeden z najpopularniejszych elektronicznych bazarów w sieci…

Recenzje użytkowników

Prosta i szybka konfiguracja, możliwość uruchomienia z pendrive'a, nie wymaga instalacji
Prędkość wczytywania stron internetowych
ocena użytkownika

Przeglądarka Tor browser jest zmodyfikowaną wersją firefox'a, skonfigurowaną tak, aby zapewnić użytkownikowi pełną anonimowość.
Domyślna konfiguracja przeglądarki sprawia, że użytkownik co 10 minut automatycznie otrzymuje nową tożsamość, w skutek czego niemożliwym staje się ustalenie adresu ip użytkownika. Tor browser dodatkowo korzysta z dodatków blokujących java script i jest automatycznie aktualizowany do najnowszej wersji firefox'a. Przeglądarka nie zapisuje danych w historii przeglądania.
Największą wadą jest prędkość otwierania się stron internetowych, która w wielu przypadkach jest zdecydowanie gorsza niż w przypadku czołowych przeglądarek na rynku.

16.12.2014 10:21 | Recenzja do wersji 4.0.2

Komentarze

  #74 13.11.2015 02:13

Po co chcecie włączać skrypty java na torze ?

tylko_prawda   5 #73 18.10.2015 16:22

@Shaki81: Firefoxa chyba...
@Jedno pytanie (niezalogowany): Nie jestem pewny, ale chyba nie...

  #72 07.10.2015 09:50

skoro tym dodatkiem zaloguję się anonimowo, to czy przypadkiem nie odpowiem za innego użytkownika używającego też tego programu do niecnych (dowolnych) celów (wniosek z szukania informacji o: co to jest TOR)?

To pytanie to nie pusty/głupi/inny żart, prosiłbym o odpowiedź, bo nie każdy siedzi po uszy w komputerach, a odpowiadać za głupotę/przestępstwa/rasizm/inne innych nikt nie chce.

  #71 26.08.2015 23:41

Jak odpalić w Tor Browser aplety Java, niezbędne do korzystania z wszystkich funkcji np. Czaterii? Mimo włączenia wszystkich opcji, w dodatkach widzę tylko wtyczkę Flasha, Javy za cholerę nie mogę odpalić, wszystkie czaty o nią wołają.

Komentarze do poprzednich wersji

  #70 30.06.2015 15:29

Witam
Czy tym mogę przeglądać sieć tora?
Czy będzie mi potrzebna aplikacja?

  #69 21.06.2015 10:17

@DavisBond: To to ja wiem że system The Amnestic Incognito Live System służy do anonimizacji . ale tylko ruchu w internecie dlatego że ktoś znający dobrze wygląd i funkcjonalność windowsa 8 pozna że to nie jest Windows 8 ani 7 ani żaden inny tylko absolutnie inny system operacyjny o nazwie TAILS .
TAILS w znikomej częśći maskuje się jako Windows 8.1 prawie wcale go nie przypominając swym wyglądem i układem swej funkcjonalności tak aby wyglądał totalnie jak Windows 8.1 i działał jak ten windows nie zdemaskowywując się totalnie wcale że nie jest Windowsem 8.1 ani żadnym innym .takiego czegoś TAILSOWI brakuje żeby absolutnie jak windows 8.1 wyglądał .bo po co się np w domu lub szkole demaskować że się nie korzysta z Windowsa tylko z TAILSA

DavisBond   4 #68 18.06.2015 22:30

@e tam cicho być (niezalogowany): Do anomizacji kolego..................

I.R.E.K   6 #67 18.06.2015 13:01

@yanko wojownik: Sprawa wyjaśniona już jest okej już mi nie kosi .

I.R.E.K   6 #66 18.06.2015 13:00

@DavisBond: Czyli Sugerujesz że Tails lepszy hm ciekawe .

yanko wojownik   11 #65 17.06.2015 03:58

@I.R.E.K: Jeśli to oprogramowanie nazywa się "Malwer Bytes" to może dlatego, a jeśli Malwarebytes Anti-Malware, to trudno zgadnąć - na niektóre instalatory Tora w przeszłości oprogramowanie AV reagowało ostrzeżeniem o ile pamiętam.
Pobierz ze strony domowej - u mnie nie kosi a też używam.

I.R.E.K   6 #64 31.05.2015 14:43

Czemu Malwer Bytes kosi mi ten program i wykrywa w niem Spyware ?

DavisBond   4 #63 26.05.2015 08:43

@e tam cicho być (niezalogowany): Jeśli chodzi o anomizacje ruchu sieciowego to tak :)

  #62 25.05.2015 21:41

@DavisBond: chłopie masz rację w 100% TAILS Najlepszy System Operacyjny współczesnej cywilizacji .i nima lepszego systemu operacyjnego od tailsa zaje*****go .

DavisBond   4 #61 23.05.2015 09:54

@benRW (niezalogowany): Tak racja. Tylko, że przeglądarka TOR ma mniejszą anonimowość niż TAILS bo nie od dziś wiadomo, że w windowsach są backdoory itp i jeśli dajmy na to na komputer jakiegoś "przestępcy" wcześniej policja albo służby zainstalowały klucz do takiego backdoora (wirusa) to na nic mu przeglądarka TOR bo i tak wiedzą, że to on :) W TAILS zrobienie takiego czegoś jest praktycznie niemożliwe chyba, że sam coś skopiesz.

  #60 22.05.2015 19:19

@DavisBond: TOR to przeglądarka a TAILS to system operacyjny odpalany z Live CD, który też korzysta z TORa. TOR jak i TAILS to projekt tych samych ludzi. Ogarnij się.

  #59 22.05.2015 16:59

@mdes: Bardzo przepraszam ale chyba Tobie przydałoby się "dokształcenie". Twoja forma wypowiedzi i budowa zdań świadczy o tym że albo jesteś bardzo młodym człowiekiem i nie do końca wiesz o czym piszesz, albo opierasz swoją wiedzę na filmach. W pierwszym wypadku jeszcze da się coś zrobić, można "dokształcić" książkę lub fachowe portale ;), w drugim przypadku znaczy że niewiele wiesz, i choćbyś obejrzał sto filmów na temat sieci to i tak to nic nie da.

mdes   2 #58 05.05.2015 12:27

Napewno malo odkrywacza wypowiedz bedzie dla Was ale to jest masowy atak na wszystkich tych ktorzy korzystaja z tego programu. Tylko czekaja na zebrane dowody przez pare lat i na podstawie tej beda łapanki internautow przez sluzby... nie zgodnie z prawem korzystaja z tego narzedzia tylko osby co chca cos zmajstrowac lub pobierac nie legalnie a z tym jest duza walka. Co do tails moze ogladaliscie film "hakerzy" takie oprogramowaanie tez jest do złamania bo jest wolnym oprogramowaniem.. wiecej zalecam obejrzec film i dokształcic informacje.

wojtek758   4 #57 10.04.2015 08:27

@uwazajcie (niezalogowany): Bo AVG wykorzystuje NSA -proste. Xvirus Personal Firewall po zainstalowaniu AVG IS. Zaczol wywalac blokady polaczen z serwerami NSA - a Tor jest przez ta szpiegowska organizacje wrogiem nr.1

DavisBond   4 #56 01.04.2015 11:26

Zdecydowanie lepszy od tora jest system TAILS bazujący na linuxie :) 100 % anonimowość bo cały system i ruch sieciowy jest podpięty pod sieć tor. Jedyny minus to taki, że każdy kto pobiera tą dystrybucję (jego IP) jest "zapisany" przez NSA jako potencjalny przestępca lub antysystemowiec ale to raczej mało szkodliwe :P Polecam.

hoek   3 #55 31.03.2015 13:04

Odnośnie recenzji, którą napisał @karolradom to przeglądarka w tym przypadku nijak ma się do prędkości ładowania stron. Przeglądarka korzysta z sieci Tor. Budowa tej sieci na chwile obecną wpływa tak a nie inaczej na prędkość działania stron otwieranych przy pomocy TorBrowser. Działanie samej aplikacji pod względem szybkości działania i obciążenia systemu jest zbliżone do przeglądarki Firefox. Każdy kto chciałby przyczynić się do polepszenia działania zachęcam do postawienia publicznej bramki (public relay) sieci Tor. Kosztem prędkości zyskujemy prywatność, co w przypadku aktywistów, blogerów, specjalistów IT czy też zwykłych użytkowników ceniących sobie prywatność jest do zaakceptowania. Taka mała korekta, aby nie zniechęcać ludzi do głębszego zainteresowani się przeglądarką czy samą siecią Tor.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.