Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Total Uninstall to jedno z najdokładniejszych narzędzi przeznaczonych do pełnego usuwania aplikacji zainstalowanych w systemie Windows.

Galeria programu

Standardowe deinstalatory oferowane przez producentów często nie kasują wszystkich plików i danych zaśmiecając system. W takim przypadku z pomocą przychodzi narzędzie Total Uninstall potrafiące skasować całkowicie zainstalowane aplikacje. Skuteczność działania Total Uninstall zawdzięcza dwóm trybom pracy. Pierwszy z nich polega na analizowaniu i tworzeniu logów zainstalowanych programów w celu dokładniejszego usunięcia ich z dysku komputera. Kolejny moduł odpowiada za monitorowanie zmian wprowadzanych w systemie podczas instalacji nowych aplikacji. Dzięki niemu odinstalowywanie programów jest najbardziej efektywne.

Dodatkowo Total Uninstall pozwala na importowanie i eksportowanie informacji dotyczących kasowania programów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

adow2201   6 #105 15.03.2015 09:14

@668599442: Że facet jest "ze-wsi"to nie znaczy że trzeba nim gardzić zastanów i popracuj nad sobą.

  #104 14.03.2015 18:05

Nice Post For More Latest Softwares And Apps Please Visit My Blog.
http://down4app.blogspot.com/2015/03/total-uninstall-6130-for-windows.html#.VQRp...

668599442   4 #103 11.03.2015 09:45

@czesiozewsi (niezalogowany): Widać żeś "zewsi"

  #102 20.01.2015 23:43

Mówta se co chceta!!!, ten programik usunął mi SpyHuntera z którym to walczyłem trzy dni!, zainstalował mi się dziad na dysku C pod nazwą Enigma.Niczym innym nie mogłem go ruszyć, dzięki!!!

kazek31   4 #101 10.12.2014 01:03

@Pawełek G (niezalogowany): Ja bardzo proszę o linka do tego programu !!! Bo szuka czegoś takiego już od kilku lat.
Takiego który całkowicie wszystko usuwa.

Bogdan_G   10 #100 16.09.2014 15:54

@Gapski. (niezalogowany): Skoro sobie radzę, pozbyłem się płatnego programu Total U. Więc nie rzucę screenami. Pozostaje sprawdzić samemu. Sprawdzałem i znalazłem pozostałości i wpisy w rejestrze. Do punktów przywracania programy nie sięgają, ani nawet wyszukiwarka. Trzeba samemu otwierać i sprawdzać. To jest na tyle niebezpieczne, że po użyciu Total Uninstallera, gdy usuwa się szkodnika, można go sobie przywrócić.

Bogdan_G   10 #99 16.09.2014 15:46

@MrBeckham666: Nigdy nie instaluję niesprawdzonych aplikacji, więc nie mam potrzeby robić tego w chmurze. Analizowanie instalacji programów, to pamiętam, był taki bardzo przydatny moduł odkurzacza. Teraz, to tak rozpisanego narzędzia nie ma, choć czynność oferuje wiele programów do odinstalowania, odinstalowania ekstremalnego, sprzątania pozostałości, sprzątania wpisów w rejestrze. Przykładowy Zsoft Uninstaller. Mam go też.

  #98 16.09.2014 12:23

@Bogdan_G: a jak Total Uninstall wersja numer 6.7.1 usuwa Adobe Flash Playera 13 ( wersje z serii 13 ) ?? .dokładnie czy nie dokładnie ?.

MrBeckham666   15 #97 05.09.2014 13:26

@Bogdan_G: total działą skuteczniej jak się włączy analize podczas instalacji programu.

ja tak np robie jak instaluje program który i tak wiem że zaraz usune.

a do sprawdzania nie pewnych programów plików najlepsza jest wirtualna maszyna lub chociaż sandbox.

revo szczegolnie w wersji pro i tak jest bezkonkurencyjny. znacznie lepiej usuwa pozostałosci od total.

Bogdan_G   10 #96 21.08.2014 13:43

@mmarekk: Czytaj. Mnie chodzi tylko o to, co tak naprawdę zostaje w systemie po odinstalowaniu programu. Nawet total uninstall nie ruszy wszystkiego. Z resztkami, ktore total u pozostawi, to można żyć, ale nie zawsze. Po totalu u, takie usuwanie dokładne jest koniecznością, gdy powodem błędów jest np taki tuneup.

mmarekk   7 #95 21.08.2014 09:41

@Bogdan_G: O co Tobie chodzi chłopie, bo nie wiem

Bogdan_G   10 #94 17.08.2014 16:38

@Pawełek G (niezalogowany): Nie ma takiego programu do odinstalowania aplikacji, który by miał dostęp do niektórych folderów systemowych, do sprzątania w punktach przywracania i do pewnych wpisów w rejestrze, które dotyczą systemowych pozostałości. Do tego dochodzi to, że przy usuwaniu plików, każdy system tworzy kopie. Po odinstalowaniu też tak się dzieje. W opisie file shreadder można poczytać:
"Tradycyjne usuwanie plików - poprzez przeniesienie ich do kosza i następnie opróżnienie go - nie usuwa ich całkowicie. Możliwe jest odzyskanie skasowany danych przy użyciu specjalnego oprogramowania. Jak trwale usuwać dane?
Dlaczego pliki skasowane poprzez opróżnienie kosza można odzyskać? Dzieje się tak ponieważ system jedynie zamazuje odpowiadające im wpisy w tablicy alokacji plików, a nie usuwa ich z nośnika. Dane wciąż będą zajmowały odpowiednie sektory na dysku, do czasu ich nadpisania przez kolejne pliki. Jednak nawet wtedy nie ma pewności, że skasowane dane zostaną całkowicie i bezpowrotnie stracone".
Zerowanie wolnych sektorów na dysku, to czasami jest wskazane, gdy ładuje się aplikacje w system, a potem odinstalowuje. Używam PrivaZer.
A więc proszę Cię Pawełek G o link do tego superprogramu. Jestem ciekawy. Potrafię oczyszczać po tym, co usuwam/odinstalowuję.

  #93 17.08.2014 15:18

@Bogdan_G: Uparcie twierdzisz że Nie ma programu do całkowitego odinstalowania .a ja twierdzę że jest taki chcesz wiedzieć jaki ? jak mnie o to poprosisz to ci napiszę jaki oraz dam link do instalatora tego programu w komentarzu.

Bogdan_G   10 #92 25.07.2014 12:59

Minął rok. Od dwóch tygodni mam Total Uninstall z licencja na rok.
Dziś wysypałem aktualizację adfendera, bo podczas pobrania nie wyłączyłem Firefoxa. No i już nie dało się FF-xa uruchomić. Odinstalowałem więc adferndera Totalem U. A jakże, dużo usunął. Ale sprawdziłem. Został w systemie plik w prefetcht. W wyszukaj w rejestrze programu regseeker, znalazło jeszcze 12 wpisów. Posprzątałem po Total Uninstallerze. Pobrałem na dysk nowy adfender, uruchomiłem instalator przy wyłączonym FF-xie i zainstalował się. Firefox działa poprawnie, a adfender mu blokuje reklamy. Tak ma być.

Ocena Total Uninstallera? Na cztery z plusem. Na pięć nie zasługuje, bo zostawia w rejestrze. Ano, bo to klucze związane choćby z plikiem w prefetch, choćby z punktami przywracania, w których były instalatory odinstalowanego programu, nawet z plikiem w download w software distribution.
Nie ma programu do całkowitego odinstalowania i w tym tkwi mój smuteczek...

Bogdan_G   10 #91 06.07.2013 10:31

Total Uninstall jest naprawdę dobry. Szkoda, że płatny. Sprząta wszystko.
Dziwi mnie takie podejście ludzi testujących usuwanie. Jeśli Total U odinstalował i usunął pliki i foldery, a do nich wpisy, to usunął. Po co się brać za rejestr i sprzątać "pozostałe" wpisy? Uszkadzać rejestr i ręcznie poprawiać Total U?
Total Uninstall nie rusza aplikacji w ukrytych folderach systemowych, czyli np. przywracania systemu - System Volume Information. Nie ruszy w folderze Installer itp. Pewnie dlatego nie jest głupim programem, bo nie usuwa ślepo po nazwie w rejestrze.

  #90 03.05.2013 18:17

Dziś poświeciłem masę czasu by sprawdzić rzeczywistą skuteczność deinstalacji przy pomocy programu Total Uninstall 6. By nie było za prosto, losowo wybrałem bardziej złożoną aplikację, padło na pakiety bezpieczeństwa - Comodo Internet Security.
Dla pewności wcześniej przez Uruchom: regedit i znajdź: comodo sprawdziłem rejestr, czy aby nie ma tam jakichś wpisów tego programu. Oczywiście był czysty.

Po zainstalowaniu Total Uninstall 6, zgodnie z zaleceniami autorów programu zrobiłem migawkę czystego systemu.
Pobrałem instalator Comodo i klikając w menu wybrałem polecenie by Total Uninstall monitorował instalację. Rozpocząłem instalację, po zainstalowaniu, restartach systemu, zrobiłem TU migawkę rejestru. Wszystko zgodnie z instrukcją autorów.

Teraz nadszedł czas na działanie odwrotne - deinstalację. W panelu TU kliknąłem odinstaluj przy użyciu TU. Gdy program to wykonał, ponownie użyłem TU, klikając deinstalacja całkowita, a po jej zakończeniu ostatnie polecenie, by usunął pozostałości. Czyli użyłem wszystkich trzech opcji jakie proponuje program. Potem przeskanowałem TU rejestr w poszukiwaniu śmieci, znalazł, to je usunąłem. Gdy już było czysto, w panelu TU, w szukaj wpisałem: comodo. Nie znalazł nic.

No to mówię teraz cię sprawdzę. Otworzyłem rejestr i spisałem w znajdź: comodo. Pamiętajmy, że Comodo może mieć w rejestrze wiele innych wpisów, niekoniecznie z tym słowem np. CIS, cfg, itd. Ale wybrałem najprostsze. I cóż, pojawiły się wyniki, jeden, drugi, trzeci, czwarty, dalej nie szukałem. Zrobiłem przy czwartym scrren, możecie zobaczyć:
http://img211.imageshack.us/img211/4998/56150026.png
Tak jak napisałem każdy z Was może zrobić podobny test, wynik będzie zbliżony.

Podsumowując. Wbrew obietnicom, Total Uninstall mimo całego systemu analizy z migawkami, wielokrotnego czyszczenia, zostawia w rejestrze śmieci po deinstalowanych programach.

  #89 28.12.2012 15:22

Mam pytanie do użytkowników total uninstallera. Zainstalowałem przez "monitor programów" Triala na 30 dni między czasie instalowałem inne programy poprzez "ten monitor" za każdym razem robił mi nowy zrzut systemu. Po pewnym czasie ten Trial odinstalowałem także przy użyciu "monitora programów" niby wszystko się powiodło ale jak znowu chciałem zainstalować ten sam trial to zamiast nowych 30 dni miał 20 czyli tyle ile w dnu odinstalowania. a wszystko robiłem tak jak należy zainstalowałem Trial uruchomiłem i zrobiłem log. Nie wiem czy możne to jest wina tego że używałem Ccleaner-a zarówno po utworzeniu loga tego Traila jak i zaraz po odinstalowaniu monitorowanego programu a poza tym wyczytałem że total uninstall trzyma chyba 8 zrzutów systemu a jak powstaje więcej to stare są usuwane może to jest przyczyną???

  #88 16.12.2012 17:47

Ech...Niestety program pousuwał mi przy usuwaniu programu wpisy kilku innych programów i pewne elementy systemu, przez co jego funkcjonalność i wyskakujące od czasu do czasu błedy aplikacji przeszkadzały w pracy. System już przywrócony, ale trochę nerwów było. Szkoda że Revo Uninstaller 1.94 nie działa pod nowymi "okienkami", bo był najlepszy (lecz na Win7).

Więc ostrzegam przy jego używaniu.

Pzdr

Cyba91   6 #87 24.10.2012 10:26

Jest tutaj jakiś doświadczony user, który posiada ten program już troszkę czasu i grzebał w ustawieniach? :) Chciałbym się doradzić w zmianie ustawień z domyślnych na najbardziej komfortowy, by odinstalowanie monitorowanej instalacji programu było bezpiecznie, ale i bardzo skuteczne :) Jakiś screen/cokolwiek :)

Cyba91   6 #86 24.10.2012 10:26

Jest tutaj jakiś doświadczony user, który posiada ten program już troszkę czasu i grzebał w ustawieniach? :) Chciałbym się doradzić w zmianie ustawień z domyślnych na najbardziej komfortowy, by odinstalowanie monitorowanej instalacji programu było bezpiecznie, ale i bardzo skuteczne :) Jakiś screen/cokolwiek :)

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.