r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Turtl 0.6.4

Strona główna Windows Narzędzia Synchronizacja danych
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Turtl to opensource'owa usługa synchronizacji danych między urządzeniami (dowolną liczbą urządzeń), ale też miejsce, w którym można przechowywać różnego rodzaju dane – notatki, zdjęcia, zakładki, hasła, dokumenty i co tylko użytkownikowi przyjdzie do głowy. Wszystko to można tagować, wszystko można filtrować i przeszukiwać, niezależnie od klienta dostępowego. Turtl oferuje także wygodny mechanizm udostępniania wybranych danych innym osobom.

Galeria programu

Przede wszystkim jednak Turtl reklamuje się jako rozwiązanie bezpieczne. Wszystkie dane zostają zaszyfrowane (AES-GCM) za pomocą unikatowych kluczy, generowanych z hasła użytkownika (algorytm PBKDF2) – ani klucze, ani hasło nie są nigdzie przechowywane. Co więcej, nie musimy wcale korzystać z serwerów Turtla, możemy postawić własny serwer.

Uwaga: program wymaga 64-bitowej wersji Windowsa.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Evernote zrobił się za drogi i narzuca zbyt wiele ograniczeń. Zobacz czym go zastąpić

55
OPROGRAMOWANIE 01.07.2016 | Adam Golański (eimi)

Evernote niemile nas zaskoczyło w tym tygodniu, przypominając, że przechowywanie swoich danych w niewolnych usługach i oprogramowaniu zawsze wiąże się z ryzykiem – po prostu nie wiemy, co w przyszłości przyjdzie właścicielom do głowy. Przypomnijmy: nie tylko znacznie podrożały konta Plus i Premium, ale też na darmowe konto Basic narzucono poważne ograniczenia, na tyle poważne, że trzeba zastanowić się nad czymś innym. Czy użytkownicy Evernote zagłosują nogami? My już do tego się przymierzamy. Dla darmowej wersji Basic nagle wprowadzono ograniczenie synchronizacji do dwóch urządzeń i zaledwie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 23.07.2016 14:00

@DżejZi (niezalogowany): Pendrive jako jedna z najmniej żywotnych pamięci nie wydaje się dobrym pomysłem na przechowywanie danych. Poza tym akurat tutaj jest ładnie zaznaczone "Co więcej, nie musimy wcale korzystać z serwerów Turtla, możemy postawić własny serwer. "

  #1 02.07.2016 08:29

Mnie wystarczy pendrive wielkości paznokcie trzymany jak brelok. Też można go zaszyfrować. Jakoś nie czuję się komfortowo synchronizując moje życie z serwerami jakiejś firmy...

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.