Pobierz program Asystent pobierania włączony

Bezpłatne narzędzie, które pozwala na wykonywaniu operacji (przenoszenie, zamykanie) na plikach lub folderach zablokowanych przez jakieś procesy lub aplikacje.

Galeria programu

Unlocker integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Aby odblokować plik lub folder wystarczy go wskazać, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję Unlocker. Po jej wybraniu uzyskujemy podgląd przyczyny problemu tj. procesów i aplikacji blokujących element oraz możliwość ich zamknięcia, co pozwala na wykonywanie już dowolnych operacji na pliku lub folderze. Co ważne, do odblokowania elementów nie jest wymagany restart systemu - program przeprowadza całą operację "w locie".

Uwaga!

  • Podczas instalacji kreator proponuje instalację w przeglądarce dodatkowego paska narzędziowego oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki i strony startowej.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

mały rozmiar, nie wymagający, darmowy, możliwość uwalniania plików..
brak

Często przenosimy pliki/foldery do innych folderów. Czasem jednak wiemy, że gdy wystąpi błąd "Nie można przenieść pliku, gdyż ten jest używany przez inny proces", to ten plik jest otwarty w Word lub Notatniku. Ale co gdy nie wiemy? Czy potrzebny jest restart komputera? Oczywiście, że NIE. Unlocker przybywa z pomocą.

Unlocker "ładuje się" do menu kontekstowego. Jeżeli mamy problem, gdyż plik/folder nie chce się przenieść, a my nie wiemy jaki proces go blokuje, to po instalacji Unlockera klikamy prawym przyciskiem myszy klikamy na plik/folder, z "podręcznego" menu kontekstowego wybieramy "Unlocker". Musimy poczekać - lub nie, w zależności ile procesów jest na naszym komputerze, ile procesów "siedzi" na zablokowanym pliku, no i od prędkości komputera. Zazwyczaj trwa ta to nie więcej niż - 5 sekund. Na naszych oczach ukazuje się okno z zajmującymi procesami. Klikamy na "Uwolnij", lub "Uwolnij wszystkie". Ale jeżeli Unlocker nie znajdzie "uchwytu", może pomóc z plikiem. Właśnie to w nim lubię.

Unlocker nie jest kombajnem, jest prosty, mały, bezpłatny. Ma nie za wiele funkcji. O to chodzi. Miejmy nadzieje, że twórcy nie zrezygnują z "Mały program" i zrobią z Unlockera "Kombajna" ;).

20.04.2011 23:00 | Recenzja do wersji 1.9.1
nie obciąża systemu, mały, w większości przypadkach pomaga
antywirus wykrywa adware (instalator domyślnie chce instalować toolbar)

Mały program, a pomaga bardziej, niż nie jeden wielki =)
Czasem nie wiadomo do końca dlaczego jakiś program używa pliku/folderu, a potrzebujemy go usunąć czy zmienić jego nazwę. Dzięki temu programikowi nie będziemy mieć więcej tego typu problemów. Gdy będziemy chcieli zmienić nazwę obiektu, który jest używany przez jakiś program i pojawi się błąd informujący o tym, pojawi się również Unlocker, który pozwoli uwolnić plik/folder, bądź wyłączyć procesy używające go. Osobiście polecam uwalnianie, bo w moim przypadku często folderów używa proces explorer.exe (czyli to co widać - pulpit, pasek zadań, okna eksploratora).
Polecam!

22.01.2011 13:03 | Recenzja do wersji 1.9.0

Komentarze

padman  19.09.2014 16:28 #524

@DanKar: Dziś próbowałem "to coś" zainstalować, uważnie czytając każdą stronę instalatora, odznaczając wszystko co możliwe i klikając Skip gdzie tylko się da i...wpadłem.

Po pierwsze nie da się tego pliku ściągnąć. Chrome zablokuje pobieranie za każdym razem i trzeba wyłączyć zabezpieczenia żeby pobrać.
Po instalacji instaluje sie istarsurf który pakuje się gdzie się da. Do każdej przeglądarki podmieniając wszystko. Dodaje ze 3 serwisy do systemu i z 4 procesy. Tworzy przynajmniej 4-5 folderów w program files udając różne programy.
Podmienia standardowe wyszukiwarki, modyfikuje skróty! do przeglądarek.

Przeszedłem skomplikowany proces manualnego usuwania plików, czyszczenia rejestru a potem automatycznego przy pomocy AdwCleanera i Malwarebytes + full scan Kaspersky Pure i udało mi się to ustrojstwo usunąć.

Jeśli używacie Chrome to trzeba wykonać wszystkie kroki z tego poradnika http://www.malwareremovalguides.info/how-to-remove-adware-from-google-chrome/ inaczej wciąż będa się wam otwierać nowe karty z istarsurf...

Powinniście ten śmieć usunąć z tej strony natychmiast.

xx50xx (niezalogowany) 19.09.2014 07:48 #523

Podczas próby instalacji Eset Smart Security wykrywa zagrożenie: odmiana zagrożenia Win32/Toolbar.Babylon.E potencjalnie
niepożądana aplikacja.

Anonim (niezalogowany) 19.09.2014 01:40 #522

czy ktoś może mi podpowiedzieć jak usunąć dodatki, które zainstalowały mi się z programem? odinstalowałem program ale dodatki zostały:/

DanKar REDAKCJA 17.09.2014 19:41 #521

@sibulator: Przetestowałem na swoim komputerze i nie zauważyłem, aby instalowane były jakiekolwiek dodatkowe składniki bez wyraźnej zgody użytkownika. Podczas pracy kreatora instalacji odrzucałem wszystkie komponenty reklamowe poprzez kliknięcie opcji 'Skip'.

sibulator  14.09.2014 16:01 #520

Uwaga !!!

Ostrzegam przed instalowaniem tego programu.

W instalatorze wbudowane są dodatkowe aplikacje modyfikujące przeglądarki (zmiana strony startowej, wyszukiwarki, zmiana wyników wyszukiwania, brak możliwości usunięcia). Dodatkowo dodaje aplikacje działające w tle przywracają ustawienia po restarcie systemu. Mimo wybrania instalacji niestandardowej dodatki instalują się z systemem.

paterak (niezalogowany) 13.08.2014 23:40 #519

Program bardzo dobry ale nalezy zachwac ostroznosc ! bo potrafi " wyrwac z korzeniami " ( a nie cacka sie ) ...

torello  19.07.2014 22:37 #518

Po prostu świetny! Simply the best!
Jedynie proces instalacji może sprawić problem "niekumatym" (brak j. polskiego i sprytnie powstawiane przyciski "skip" i "decline" zamiast tradycyjnych okienek do "odptaszkowania"). Jeśli ktoś bezmyślnie klika na OK i NEXT to jest właśnie tą osobą, która po instalacji Unlocker'a mocno się zdziwi, że w kompie jeszcze coś się zainstalowało.
Więc od razu dobrze radzę: jeśli czegoś nie rozumiesz to zapytaj wujka lub ciocię, albo dziadka :D
A najlepiej to wpisz w google tłumacza i po kłopocie. Może w ten sposób zmniejszy się ilość durnowatych komentarzy o wirusach i "syfie" w instalatorze...

axifidelity  12.07.2014 00:44 #517

Program zupełnie bezużyteczny w Windows 8.1 i do tego ma syf który nie jest do niczego potrzebny. Odradzam instalowanie a dobre programy schodzą na psy bo w wersjach instalacyjnych dołączają syf który utrudnia życie potem. Feeeeeeeeeeeee wstydźcie się !!!!!!!!!!!!!

brbr (niezalogowany) 21.06.2014 17:57 #516

Stosowałem różne "lokery, czy inne "isolokery" itp, itd. i nic. A ten mały pryszcz wreszcie mi wywalił cały folder(kilkaset plików) z "brak wymaganych uprawnień". Wprawdzie zmiana uprawnień pomagała w usuwaniu niechcianych plików, ale mając w perspektywie kilkaset(a może nawet kilka tys.) takich plików odpuściłem sobie. I dzięki temu małemu programikowi reszcie odzyskałem miejsce na dysku.

Krzoss  19.06.2014 12:35 #515

@anonim (niezalogowany):
Niby tak, ale po co DP dają nam SYF w PREZENCIE???

anonim (niezalogowany) 31.05.2014 08:40 #514

Chłopaki, nauczcie się czytać.
W dwóch krokach instalatora jest pytanie o doinstalowanie jakiegoś syfu.
Wystarczy wybrać skip i decline i po kłopocie.
Czytajcie a nie bezmyślnie klikajcie dalej.

re (niezalogowany) 06.05.2014 08:28 #513

UWAGA !!!
Najnowsza wersja programu instaluje bez pytania operę oraz jakiś toolbar !
Owszem , informuje o tym, ale nie ma możliwości instalacji unlockera bez instalacji tych "śmieci"
A sam program wcale nie jest taki dobry, u mnie nie mógł sobie poradzić

uio (niezalogowany) 27.04.2014 01:36 #512

@betmariss:
Zgadza się, programik fajny i przydatny ale niestety to go zdyskwalifikowało u mnie.

kicimitsu (niezalogowany) 31.03.2014 13:05 #511

Co do instalacji programu to zgadzam się że instaluje się w raz z nim jakiś syf zupełnie mi niepotrzebnyALEWIRUS PRZY INSTAACJI TEGOPROGRAMU MI NIE WSKOCZYŁ- widzę że to norma co do tego typu stron ALE- UNLOCKER- DZIAŁA JAK TRZA-NIE MOGŁAM POZBYĆ SIĘ CCKLINERA- KTÓRY CIĄGLE MI GDZIEŚ TAM WRACAł A TEN PROGRAM USUNĄŁ GO BEZPROBEMOWO- danks

jasnoblady  21.03.2014 17:19 #510

Po pobraniu programu mój komputer zainfekował wirus Optimizer Pro, imitujący program optymalizacyjny. Nie obyło się bez pomocy forum i kilku programów antywirusowych. Wydaje mi się, że podczas instalacji Ulockera skipowałem wszystkie propozycje instalacji niepotrzebne dodatkowych programów i wtyczek.

Anonim (niezalogowany) 19.03.2014 17:21 #509

Proszę o pomoc. Posiadam program Vista. Mam problem z otworzeniem zawartości folderu.Przy próbie usunięcia pojawia się informacja błąd 0x80070091 folder nie jest pusty. Zależy mi bardzo na zawartości tego folderu. Czy jest taka możliwość?
Wyczytałem ,że może to być przez złe przenoszenie lub upuszczenie w czasie przenoszenia do folderu. Wykonywałem też wcześniej defragmentację dysku.

Dźubasek  12.03.2014 19:29 #508

@przkotek: Niestety to raz jescze ja - cholewcia nie można edytować komentarzy.

Kiedy już nic nie daje rady, nic nie działa - nawet unlocker i inne, to wtedy wytaczam cieżkie działo: płytę ratunkową wypaloną pod Pingwinem (linux).
Z niej odpalony komp jest juz do Twojej dyspozycji. Uważaj jednak, co kasujesz: NIE ma odwrotu!

Tak więc mozesz użyć cokolwiek co odpali kompa i nie włączy Windowsa. Możesz pobrać np. Paragon Rescue & Backup i wypalić płytkę. Przy okazji mozesz zrobic - jeśli masz zewnętrzny dysk o wystarczającej pojemności - kopię całej partycji, Tak na wszelki wypadek.
Z tej płytki następnie odpalasz kompa i wybierasz opcję: Transfer files czy coś takiego (to jest chyba trzecia opcja licząc od góry menu. Pojawią się dwa okna. Lewe jest puste. W prawym masz listę dysków i katalogów. Wybierasz c:\ następnie Program Files - czyścisz. Później Program Data - czyścisz. Później Users - Local, LocalLow, Roaming i w każym AppData. I tak dalej, i tak dalej... Przegladasz - kasujesz,przeglądasz - kasujesz....
Jest jedno ale: pozostaną wpisy w Rejestrze. Ale to juz temat na inną bajkę :)

Dźubasek  12.03.2014 19:20 #507

@przkotek: Kiedy już nic nie daje rady, nic nie działa - nawet unlocker i inne, to wtedy wytaczam cieżkie działo: płytę ratunkową wypaloną pod Pingwinem (linux).
Z niej odpalony komp jest juz do Twojej dyspozycji. Uważaj jednak, co kasujesz: NIE ma odwrotu!

Tak więc mozesz użyć cokolwiek co odpali kompa i nie włączy Windowsa. Możesz pobrać np. Paragon Rescue & Backup i wypalić płytkę. Przy okazji mozesz zrobic - jeśli masz zewnętrzny dysk o wystarczającej pojemności - kopię całej partycji, Tak na wszelki wypadek.
Z tej płytki następnie odpalasz kompa i wybierasz opcję: Transfer files czy coś takiego (to jest chyba trzecia opcja licząc od góry menu. Pojawią się dwa okna. Lewe jest puste. W prawym masz listę dysków i katalogów. Wybierasz c:\ następnie Program Files - czyścisz. Później Program Data - czyścisz. Później Users - Local, LocalLow, Roaming i w każym AppData. I tak dalej, i tak dalej... Przegladasz - kasujesz,przeglądasz - kasujesz....
Jest jedno ale: pozostaną wpisy w Rejestrze. Ale to juz temat na inną bajkę :)

przkotek  04.03.2014 10:50 #506

Witam...potrzebuję usunąć office. Problem polega na tym, że nie ma go w panelu sterowania-usuń/dodaj programy i nie ma uniinstala. Nie mogę również usunąć całego zbioru plików. Jak dobrze odinstalować/usunąć program.
Pozdrawma

DS (niezalogowany) 19.02.2014 19:31 #505

Próbowałem używać Unlocker 1.9.2 na Windowsie 8 Pro x64 PL z explorerem z 7 (ex7forw8) -nie wykrywał co blokuje dostęp do danego pliku. Ustawianie zgodności z wcześniejszą wersją Windowsa, uruchamianie jako admin nie pomaga.
W Windowsie 8.1 Pro x64 PL po czystej instalacji też nie działa -nie wykrywa co blokuje dostęp do pliku.

Istnieje jakiś odpowiednik poza IObit Unlocker 1.1, który też nie działa, tego programu który współpracuje z Windowsem 8.1?

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.