Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Bezpłatne narzędzie, które pozwala na wykonywaniu operacji (przenoszenie, zamykanie) na plikach lub folderach zablokowanych przez jakieś procesy lub aplikacje.

Galeria programu

Unlocker integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Aby odblokować plik lub folder wystarczy go wskazać, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję Unlocker. Po jej wybraniu uzyskujemy podgląd przyczyny problemu tj. procesów i aplikacji blokujących element oraz możliwość ich zamknięcia, co pozwala na wykonywanie już dowolnych operacji na pliku lub folderze. Co ważne, do odblokowania elementów nie jest wymagany restart systemu - program przeprowadza całą operację "w locie".

Uwaga!

  1. Podczas instalacji kreator proponuje instalację w przeglądarce dodatkowego paska narzędziowego oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki i strony startowej.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

mały rozmiar, nie wymagający, darmowy, możliwość uwalniania plików..
brak

Często przenosimy pliki/foldery do innych folderów. Czasem jednak wiemy, że gdy wystąpi błąd "Nie można przenieść pliku, gdyż ten jest używany przez inny proces", to ten plik jest otwarty w Word lub Notatniku. Ale co gdy nie wiemy? Czy potrzebny jest restart komputera? Oczywiście, że NIE. Unlocker przybywa z pomocą.

Unlocker "ładuje się" do menu kontekstowego. Jeżeli mamy problem, gdyż plik/folder nie chce się przenieść, a my nie wiemy jaki proces go blokuje, to po instalacji Unlockera klikamy prawym przyciskiem myszy klikamy na plik/folder, z "podręcznego" menu kontekstowego wybieramy "Unlocker". Musimy poczekać - lub nie, w zależności ile procesów jest na naszym komputerze, ile procesów "siedzi" na zablokowanym pliku, no i od prędkości komputera. Zazwyczaj trwa ta to nie więcej niż - 5 sekund. Na naszych oczach ukazuje się okno z zajmującymi procesami. Klikamy na "Uwolnij", lub "Uwolnij wszystkie". Ale jeżeli Unlocker nie znajdzie "uchwytu", może pomóc z plikiem. Właśnie to w nim lubię.

Unlocker nie jest kombajnem, jest prosty, mały, bezpłatny. Ma nie za wiele funkcji. O to chodzi. Miejmy nadzieje, że twórcy nie zrezygnują z "Mały program" i zrobią z Unlockera "Kombajna" ;).

20.04.2011 23:00 | Recenzja do wersji 1.9.1
nie obciąża systemu, mały, w większości przypadkach pomaga
antywirus wykrywa adware (instalator domyślnie chce instalować toolbar)

Mały program, a pomaga bardziej, niż nie jeden wielki =)
Czasem nie wiadomo do końca dlaczego jakiś program używa pliku/folderu, a potrzebujemy go usunąć czy zmienić jego nazwę. Dzięki temu programikowi nie będziemy mieć więcej tego typu problemów. Gdy będziemy chcieli zmienić nazwę obiektu, który jest używany przez jakiś program i pojawi się błąd informujący o tym, pojawi się również Unlocker, który pozwoli uwolnić plik/folder, bądź wyłączyć procesy używające go. Osobiście polecam uwalnianie, bo w moim przypadku często folderów używa proces explorer.exe (czyli to co widać - pulpit, pasek zadań, okna eksploratora).
Polecam!

22.01.2011 13:03 | Recenzja do wersji 1.9.0

Komentarze

kicimitsu (niezalogowany) 31.03.2014 13:05 #511

Co do instalacji programu to zgadzam się że instaluje się w raz z nim jakiś syf zupełnie mi niepotrzebnyALEWIRUS PRZY INSTAACJI TEGOPROGRAMU MI NIE WSKOCZYŁ- widzę że to norma co do tego typu stron ALE- UNLOCKER- DZIAŁA JAK TRZA-NIE MOGŁAM POZBYĆ SIĘ CCKLINERA- KTÓRY CIĄGLE MI GDZIEŚ TAM WRACAł A TEN PROGRAM USUNĄŁ GO BEZPROBEMOWO- danks

jasnoblady  21.03.2014 17:19 #510

Po pobraniu programu mój komputer zainfekował wirus Optimizer Pro, imitujący program optymalizacyjny. Nie obyło się bez pomocy forum i kilku programów antywirusowych. Wydaje mi się, że podczas instalacji Ulockera skipowałem wszystkie propozycje instalacji niepotrzebne dodatkowych programów i wtyczek.

Anonim (niezalogowany) 19.03.2014 17:21 #509

Proszę o pomoc. Posiadam program Vista. Mam problem z otworzeniem zawartości folderu.Przy próbie usunięcia pojawia się informacja błąd 0x80070091 folder nie jest pusty. Zależy mi bardzo na zawartości tego folderu. Czy jest taka możliwość?
Wyczytałem ,że może to być przez złe przenoszenie lub upuszczenie w czasie przenoszenia do folderu. Wykonywałem też wcześniej defragmentację dysku.

Dźubasek  12.03.2014 19:29 #508

@przkotek: Niestety to raz jescze ja - cholewcia nie można edytować komentarzy.

Kiedy już nic nie daje rady, nic nie działa - nawet unlocker i inne, to wtedy wytaczam cieżkie działo: płytę ratunkową wypaloną pod Pingwinem (linux).
Z niej odpalony komp jest juz do Twojej dyspozycji. Uważaj jednak, co kasujesz: NIE ma odwrotu!

Tak więc mozesz użyć cokolwiek co odpali kompa i nie włączy Windowsa. Możesz pobrać np. Paragon Rescue & Backup i wypalić płytkę. Przy okazji mozesz zrobic - jeśli masz zewnętrzny dysk o wystarczającej pojemności - kopię całej partycji, Tak na wszelki wypadek.
Z tej płytki następnie odpalasz kompa i wybierasz opcję: Transfer files czy coś takiego (to jest chyba trzecia opcja licząc od góry menu. Pojawią się dwa okna. Lewe jest puste. W prawym masz listę dysków i katalogów. Wybierasz c:\ następnie Program Files - czyścisz. Później Program Data - czyścisz. Później Users - Local, LocalLow, Roaming i w każym AppData. I tak dalej, i tak dalej... Przegladasz - kasujesz,przeglądasz - kasujesz....
Jest jedno ale: pozostaną wpisy w Rejestrze. Ale to juz temat na inną bajkę :)

Dźubasek  12.03.2014 19:20 #507

@przkotek: Kiedy już nic nie daje rady, nic nie działa - nawet unlocker i inne, to wtedy wytaczam cieżkie działo: płytę ratunkową wypaloną pod Pingwinem (linux).
Z niej odpalony komp jest juz do Twojej dyspozycji. Uważaj jednak, co kasujesz: NIE ma odwrotu!

Tak więc mozesz użyć cokolwiek co odpali kompa i nie włączy Windowsa. Możesz pobrać np. Paragon Rescue & Backup i wypalić płytkę. Przy okazji mozesz zrobic - jeśli masz zewnętrzny dysk o wystarczającej pojemności - kopię całej partycji, Tak na wszelki wypadek.
Z tej płytki następnie odpalasz kompa i wybierasz opcję: Transfer files czy coś takiego (to jest chyba trzecia opcja licząc od góry menu. Pojawią się dwa okna. Lewe jest puste. W prawym masz listę dysków i katalogów. Wybierasz c:\ następnie Program Files - czyścisz. Później Program Data - czyścisz. Później Users - Local, LocalLow, Roaming i w każym AppData. I tak dalej, i tak dalej... Przegladasz - kasujesz,przeglądasz - kasujesz....
Jest jedno ale: pozostaną wpisy w Rejestrze. Ale to juz temat na inną bajkę :)

przkotek  04.03.2014 10:50 #506

Witam...potrzebuję usunąć office. Problem polega na tym, że nie ma go w panelu sterowania-usuń/dodaj programy i nie ma uniinstala. Nie mogę również usunąć całego zbioru plików. Jak dobrze odinstalować/usunąć program.
Pozdrawma

DS (niezalogowany) 19.02.2014 19:31 #505

Próbowałem używać Unlocker 1.9.2 na Windowsie 8 Pro x64 PL z explorerem z 7 (ex7forw8) -nie wykrywał co blokuje dostęp do danego pliku. Ustawianie zgodności z wcześniejszą wersją Windowsa, uruchamianie jako admin nie pomaga.
W Windowsie 8.1 Pro x64 PL po czystej instalacji też nie działa -nie wykrywa co blokuje dostęp do pliku.

Istnieje jakiś odpowiednik poza IObit Unlocker 1.1, który też nie działa, tego programu który współpracuje z Windowsem 8.1?

Citizen73  19.02.2014 19:05 #504

Po wymianie płyty głównej w serwisie pozostał mi na dysku forder dysku google który za nic nie chciał się usunąć, Unlocker z pewnymi problemami sobie poradził. polecam.

tom_Q (niezalogowany) 17.01.2014 15:55 #503

@dobra robota (niezalogowany): Polecam - skorzystałem z tego - nic innego nie działało - a to dało radę :)))

betmariss  04.01.2014 15:21 #502

@DanKar: Ech, faktycznie. Jakimś cudem jednak przegapiłam to "skip" albo po prostu coś źle zrozumiałam. Coraz sprytniej wciskają te śmieci :(
Z drugiej strony ciężko zrozumieć takie postępowanie. Przecież to wręcz antyreklama dla tego wciskanego na siłę Mobogenie.

DanKar REDAKCJA 04.01.2014 02:45 #501

@betmariss: Wspomniany program nie instaluje się bez wiedzy użytkownika. Jego instalacja proponowana jest jako dodatek do narzędzia Unlocker i pominięta może zostać poprzez kliknięcie przycisku 'Skip' w trakcie działania kreatora instalacji Unlockera.

betmariss  02.01.2014 11:54 #500

Uwaga, w pliku jest wirus! Zawsze bardzo uważnie instaluję oprogramowanie i odznaczam wszelkie zbędne komponenty. Tutaj także trzeba było jeden odznaczyć i tak zrobiłam ale i tak zainstalował się wirus i od razu wyskoczyło mi jakieś okno z grami.
@Edit:
Już wiem, co to było za paskudztwo: http://www.dobreprogramy.pl/Mobogenie,Program,Windows,42837.html Ciekawe dlaczego ten program po chamsku i bez zgody instaluje się razem z Unlockerem?

Anonim (niezalogowany) 02.12.2013 17:05 #499

@UWAGA !!! (niezalogowany):

DanKar REDAKCJA 26.11.2013 23:20 #498

@UWAGA !!! (niezalogowany): Plik jest czysty. Może być on jednak interpretowany przez oprogramowanie zabezpieczające jako potencjale źródło zagrożenia z racji oferowanej funkcjonalności - ingerencji w mechanizmy systemowe.

UWAGA !!! (niezalogowany) 26.11.2013 18:50 #497

NIE POBIERAĆ !! TO MA WIRUSA !!!

s.robek  20.11.2013 11:14 #496

@Dźubasek Dzięki za odpowiedz to według mnie programy antywirusowe i skanery robią mały problem bo po usunięciu wszystkiego na ten temat skanery , program antywirusowy dalej coś pokazują i pisze kup program ja mam wersje darmowe a., a HitmanPro nic nie znajduje . Ja jestem amatorem komputerowym i nie znam się na tych wszystkich programach ,skanerach i blenderach ale i tak mi coś tu nie pasuje . Bo to jest nie możliwe żeby windows defender TEŻ COŚ ZNAJDOWAŁ i tak w koło Macieju zawsze coś .

dobra robota (niezalogowany) 19.11.2013 12:49 #495

Program jedyny w swoim rodzaju! Rewelacyjny! Tak jak i inne prace tego autora.
A tutaj można pobrać portable:
http://www.emptyloop.com/unlocker/#download

Dźubasek  19.11.2013 12:12 #494

Kamil 75:
Avast nie jest wyroczniá - sam jest pełen błędów i niedoróbek :)
Poza tym sprawdziłem na Virus Total: wszystkie alerty idą od silników "znanych" z fałszywych alarmów (Program MBAM do takich należy).
Unlocker to genialny program i nie znalazłem nic lepszego.
Na stronie autora w FAQ czytamy:
"My antivirus complains about Unlocker, is there any malware? No, Unlocker will always be 100% safe, check my blog for more info." Tłumaczyć nie trzeba.:)
A DP nie są bez winy :) Często opisy są niedokładne lub wprowadzają w bląd - to jest fakt.
Każdy powinien pomagać Redakcji i zgłaszać propozycję do zmian w opisie - od tego jest specjalny link pod każdym programem.
Jedyną winą autora jest "sprytne" umieszczenie przycisków Skip w miejscu Back.
Poza tym u wielu polskich userów jest ten sam problem: brak znajomości języków obcych. Pozdr!

Kamil 75  19.11.2013 07:56 #493

@Dźubasek Tak wszystko ładnie pięknie ja pobieram na link bezpośredni a program antywirusowy całkowicie blokuje nie pozwala pobrać . Pobieram z asystenta , ładnie wchodzi , skanuje nic nie ma czysto ale po instalacji przy internecie Avast mi blokuje ten program , Malwarebytes Anti-Malware też blokuje wszystko mam pełną wersje . To nie jest wina dobrychprogramów u producenta programu jest coś nie tak . Więcej tego nie pobiorę nie chce mieć jakiegoś badziewia przy skanowaniu kompa ,,15 pozycji pokazuje jako zagrożenie wirusy . Do s.robek odinstaluj i będzie spokój .

Dźubasek  18.11.2013 13:31 #492

@s.robek: Już sprawdzamy co to jest. Oczywiście przez MSE - najlepszy AV na świecie :) Dodam jeszcze Bitka, Emsisoft Kit i MBAM i inne.

Plik instalacyjny pobrany i zeskanowany - 0 malware
Program zainstalowany bez dodatków - 0 malware

Wniosek: wykrywane szkodliwe komponenty to prawdopodobnie Ad-Aware, które instalowane są na wyraźną zgodę użytkownika. Tak więc program dopiero pobiera te "szkodliwe" dodatki po wyrażeniu zgody a programy AV rozpoznają je jako "szkodliwe".

Jedyną winą Redakcji jest to, że nie informuje DOKŁADNIE. Przez dokładne informowanie można by rozumieć na przykład zaznaczenie, że dany program nie posiada polskojęzycznego instalatora i może to byc utrudnienie dla osób bez znajomości języków obcych.
W tym akurat przypadku instalator programu nie posiada opcji do odznaczenie (tak zwanych "ptaszków) lecz jest tylko przycisk "Skip" (Pomiń), umieszczony w miejscu w którym najczęsciej jest przycisk "Back" (Wróć). Dla osób "niekumatych" jest to bardzo sprytnie zastawiona "pułapka", bo każdy klika po prostu na Next, nie widząc żadnych pól do "odznaczenia". Sprytnie.
Zaproponowałem już Redakcji odpowienie zmiany w opisie programu.