Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

VLC (skrót od VideoLAN Client) media player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.).

Galeria programu

Głównym siłą programu nie jest jednak odtwarzanie plików zapisanych na dysku twardym czy płycie CD ale przede wszystkim multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach. Odtwarzacz obsługuje też różne formaty wyświetlania napisów - funkcjonalność ta nie jest jednak jeszcze ostatecznie dopracowana.

VLC potrafi dekodować dźwięk z ścieżki Blu-ray Linear PCM czy Dolby Digital Plus. Ulepszono ponadto dekodery Real Video (wersje 3.0 i 4.0) oraz WMA. Pojawiła się również możliwość obsługi formatów Dirac, MLP and RealVideo w kontenerach MKV. VLC posiada również obsługę cyfrowych tunerów telewizji satelitarnej (DVB-S). Dodano eksperymentalną obsługę nośników Blu-ray oraz materiałów AVCHD.

W nowej wersji wprowadzono również poprawki w dekodowaniu ścieżek dźwiękowych, zakodowanych w systemach 5.1 oraz 7.1 oraz obsłudze plików RealMedia. Użytkownicy wersji linuksowej muszą zwrócić uwagę na usunięcie z projektu pluginów serwerów dźwięku Esound oraz aRts, jak również dodanej obsłudze dźwięku przestrzennego dla serwera PulseAudio. Poprawiono integrację z bibliotekami GTK i Qt.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Odtwarzacz VLC w wersji dla Windows Phone nareszcie dostępny

57
OPROGRAMOWANIE 05.01.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Posiadacze urządzeń z systemem Windows Phone mogą świętować – właśnie wydana została publiczna wersja beta mobilnego odtwarzacza VLC media player przeznaczona na tę platformę. Program był przygotowywany od dłuższego czasu, ale ciągle napotykano na różnego rodzaju problemy, które uniemożliwiały jego wydanie. Teraz, po wielu miesiącach oczekiwań jest nareszcie dostępny. Główne okno programu zostało podzielone na zakładki, które umożliwiają użytkownikowi dostęp do poszczególnych jego składników. Odtwarzacz jest w stanie automatycznie katalogować zapisane na urządzeniu pliki multimedialne, a…

VLC już w wersji 2.1, przynosi m.in. znaczne ulepszenia odtwarzania dźwięku

18
OPROGRAMOWANIE 26.09.2013 | Adam Golański (eimi)

VLC, prawdopodobnie najpopularniejszy spośród wolnych odtwarzaczy mediów (szacuje się, że został pobrany ponad 1,3 mld razy), doczekał się kolejnej wersji, oznaczonej numerem 2.1 i nazwą kodową „Rincewind”. Choć zmiana numeracji duża nie jest, wydanie to można potraktować jako jeden z kamieni milowych w rozwoju tej aplikacji. Przede wszystkim odtwarzacz doczekał się całkowitego przepisania systemu dźwięku i jego modułów. Pozwoliło to na wreszcie poprawne odtwarzanie formatów 5.1, 6.1 i 7.1, wprowadzenie wyższej częstotliwości próbkowania, wprowadzenie nowych efektów miksowania,…

Recenzje użytkowników

Wbudowana baza kodeków, wersja 64 bit, multiplatformowość, responsywność, rozbudowane możliwości konfiguracyjne, język polski, bezpłatny,
Brak
ocena użytkownika

Od kilku lat jestem zadowolonym użytkownikiem vlc, program posiada bardzo dużą bazę kodeków co pozwala na odtworzenie praktycznie każdego formatu video natychmiast po zainstalowaniu odtwarzacza. VLC posiada bardzo rozbudowane możliwości konfiguracyjne i jest jednocześnie bardzo przyjazny dla mniej zaawansowanych użytkowników.
Cieszy również fakt, że program przeznaczony jest do użytku na wielu różnych systemach operacyjnych a jego wersja dla systemów Linux nie odbiega jakością od tej przygotowywanej z myślą o użytkownikach windows'owych.

17.12.2014 10:12 | Recenzja do wersji 2.1.5
Mnogość odtwarzanych kodeków, niezależność od kodeków systemowych, ogromne możliwości sieciowe, skórki, konfigurowalność, wieloplatformowy
Czasem developerzy psują coś, co działało dobrze (np. wyświetlanie czcionek, usunięcie "zawsze na wierzchu" dla plików audio),
ocena użytkownika

VLC media player to darmowy program, dostępny na otwartej licencji. Bardzo wszechstronny, w sieciach komputerowych może działać jako klient lub serwer multimediów, lokalnie jako zaawansowany odtwarzacz filmów i muzyki. Można w nim ustawiać praktycznie wszystko - zaczynając od interfejsu wejścia, po nakładanie obrazów i efektów na wyjściowy obraz i streamowanie go prosto do sieci. VLC obsługuje skórki, choć jego klasyczny interfejs jest bardzo konfigurowalny. Wszystkich ustawień dostępnych w programie jest tak dużo, że w trybie zaawansowanym trzeba się wspomagać wyszukiwarką.
Dla zwolenników oglądania filmów z płyt DVD, istotna może się okazać informacja, że w przeciwieństwie do wielu komercyjnych odtwarzaczy, VLC pozwala przewinąć wszelkie reklamy i ostrzeżenia, którymi czasem męczy nas dystrybutor filmu.

Odtwarzacz używa własnego, bardzo obszernego zestawu kodeków obrazu i dźwięku, dzięki czemu użytkownik nie musi już zaśmiecać systemu przez doinstalowywanie niezliczonych kompresorów i dekompresorów, o ile nie zajmuje się amatorską obróbką filmów.

Zdarzają się jednak wpadki. Na przykład kiedyś zmieniłem w ustawieniach domyślne wyjście audio ze słuchawek (przedni panel audio) na głośniki (przez głośniki grała muzyka z VLC, podczas gdy na słuchawkach z mikrofonem mogłem spokojnie rozmawiać przez pewien komunikator głosowy). Gdy zakończyłem rozmowę, przywróciłem oryginalne ustawienia odtwarzacza, ale nie dało to żadnego skutku, podobnie jak reset ustawień, reinstalacja programu i czyszczenie rejestru - co bym nie robił, dźwięk zawsze szedł przez głośniki. Program musiał namieszać gdzieś w systemie operacyjnym Windows i problem zniknął dopiero po jego reinstalacji przy okazji wymiany dysku twardego.
Ostatnim wybrykiem programistów odtwarzacza, było popsucie wyglądu czcionek w napisach do filmów i potraktowanie ustawienia odtwarzacza "zawsze na wierzchu", jako funkcji działającej jedynie z plikami wideo (co jest oczywistym absurdem).

Takie doświadczenia uczą, że VLC jest na tyle potężnym narzędziem, że nawet jego twórcy miejscami tracą kontrolę nad swoim dziełem i dla użytkownika czasami najlepszą strategią będzie: jeśli działa, nie dotykać - przynajmniej tych bardziej zaawansowanych ustawień, a wtedy na pewno docenimy użyteczność tego oprogramowania.

16.02.2014 18:01 | Recenzja do wersji 2.1.3
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #1026 20.01.2015 21:39

NIE POLECAM AKTUALIZOWAĆ do wersji 2.1.5 W tej wersji jest bug. W poprzednich wersjach gdy przeciągało się folder na playlistę, po kliknięciu folder otwierał się i wyświetlała się jego zawartość. W tej chwili nie ma takiej możliwości.

  #1025 17.01.2015 18:05

Działa komuś UPNP? Mi od razu wywala program, jak tylko dotknę UPNP...Jest jakiś inny program niż Windows Media Player, który dobrze działa jako klient DLNA i UPNP?

  #1024 13.01.2015 19:15

@Anonim (niezalogowany): Miałem mnóstwo przykrych doświadczeń z powyższą FIRMĄ ! . Wszystkim odradzam używanie jakichkolwiek produktów tej DRUŻYNY . 1) Nie można w pełni odinstalować . Jeśli masz kłopoty z programem , to po odinstalowaniu zostaniesz z roztrzęsionym SYSTEMEM ! . Pozostanie Ci nowa instalacja SYSTEMU ! . Niestety w Polsce nie ma Odważnych i Inteligentnych Informatyków, którzy potrafiliby obezwładniać " Cwanych i Grafomańskich Informatyków " . Standardowa, Uniwersytecka Inteligencja to za słaba broń , na takich " Intelektualnych Śmieciarzy " .Ja szukam porad na forach U.S.A i innych anglojęzycznych. -))) marcus90dobry

  #1023 12.01.2015 13:43

Witam.W czasie instalacji VLC 2.1.5 wyskakuje okienko z pytaniem o zaznaczenie dwóch kratek.Jedno czy przesyłać wiadomości o najnowszych aktualizacjach VLC.Drugie czy informacje z internetu mają być przesyłane.Czy może ktoś mi odpowiedzieć o jakie informacje chodzi ?-może o reklamy.Czy jak nie zakreślę tych kratek to program VLC będzie działać tak jak bym zakreślił te kratki w okienku.Jaka jest różnica między zakreśleniem kratki z pytaniem o przesyłanie informacji z internetu (co to oznacza),a niezakreśleniem.Pozdrawiam.

  #1022 10.01.2015 19:00

@Anonim (niezalogowany): A jak uruchomić j. polski.. ?

  #1021 08.01.2015 13:27

Witam.Nie jestem asem w sprawach komputerowych,ale mam pytanie odnośnie VLC 2.1.5 Mam Windows 7 i zainstalowany VLC 2.1.0 Czy jak zainstaluję VLC 2.1.5 będzie jakaś pozytywna róznica,a może będą jekieś negatywne róznice (jakie)? Czy muszę przed zainstalowaniem VLC 2.1.5 usunąć VLC 2.1.0 ? Czy moje obawy co do zmiany są uzasadnione,że utracę dobry program bezpowrotnie ? Proszę o poradę.Pozdrawiam.

  #1020 06.01.2015 11:35

@LeJuQQ: mylisz się-jest polski

LeJuQQ   2 #1019 24.12.2014 20:26

brak jezyka polskiego

DjLeo   14 #1018 22.12.2014 23:41

Używam, chwalę sobie..

yanko wojownik   10 #1017 14.12.2014 09:29

Pożyteczny niezwykle na Windows i na Linux, czasem coś na czymś nie idzie, to zazwyczaj na nim idzie.

PiotrN72   6 #1016 13.12.2014 10:04

Bardzo dobry soft - duży plus że zawiera wszystkie niezbędne kodeki.

crashzero   2 #1015 12.12.2014 11:18

Dużym plusem VLC jest fakt posiadania przez niego wbudowanych kodeków, przez co nie trzeba instalować ffdshow czy k-lite. Przydatna opcja "przegłaszania" czyli ponad wartość 100%. Działa z klawiaturą ;)

msnet   15 #1014 07.12.2014 23:16

VLC to mój podstawowy odtwarzacz wideo na laptopie od dobrych kilku lat i coś mi się nie wydaje, żeby się to miało zmienić w najbliższym czasie.

  #1013 15.11.2014 18:50

dlaczego nie odtwarza ACVHD

  #1012 05.11.2014 06:59

VLC - otworzysz w nim dowolny filmik z Youtube - ponizej opis jak to zrobic:
Youtube w VLC - http://gocheck.eu/2013/07/05/youtube-w-vlc/
Wklejam link do najnowszego wydania, ktore nie wymaga instalowania - vlc-2.1.5-win32.zip - No installer needed - 7zip package i Zip package:
http://get.videolan.org/vlc/2.1.5/win32/vlc-2.1.5-win32.zip/

VLC media player for Windows - Całkowicie za darmo, bez oprogramowania szpiegującego, bez reklam i bez śledzenia użytkownika. Potrafi konwertować multimedia i transmisje strumieniowe - Windows version: Windows XP SP2, 2003 SP2, Vista SP1, 2008 SP1, 7 and 8
Download latest VLC - 2.1.5 - http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html/

Tazik   3 #1011 27.10.2014 12:31

Wersja 2.1.5 x64 na Windows 8.1 interfejs wyświetla w języku angielskim, mimo ustawień w opcjach języka polskiego. Ta sama wersja na Windows 7 x64 działa po polsku. Spotkał się ktoś z takim błędem? Może wiecie jak to naprawić?

  #1010 21.10.2014 11:21

Ciekawe że ściągając VLC z DP.PL Chrome zablokował plik a ściągając z videolan.org jest ok.... czyżby dp.pl miało problemy z serwerami???

  #1009 10.10.2014 16:54

Witam
Mam głupi problem z VLC 2.1.5 na WindowsXP. W natywnym formacie playlisty nie wyświetla tytułu dla pliku RMVB, chociaż jest zapisany w pliku xspf. Pobieranie informacji z netu jest wyłączone. Czy ktoś byłby uprzejmy podpowiedzieć, co z tym fantem zrobić?

momentus   5 #1008 08.10.2014 17:49

@PP (niezalogowany): Widocznie ESS7 tak ma. Ja uzywam AVG IS i problemu z wejsciem na ta strone nie mam zadnych. WOT tez sie pozytywnie o niej wypowiada.

  #1007 05.10.2014 17:16

@Docent: potwierdzam fakt, że oprogramowanie Eset Smart Security 7 blokuje dostęp do tej właśnie strony (VLC Media Player) jako niebezpiecznej.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.