Pobierz program Asystent pobierania włączony

VLC (skrót od VideoLAN Client) media player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.).

Galeria programu

Głównym siłą programu nie jest jednak odtwarzanie plików zapisanych na dysku twardym czy płycie CD ale przede wszystkim multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach. Odtwarzacz obsługuje też różne formaty wyświetlania napisów - funkcjonalność ta nie jest jednak jeszcze ostatecznie dopracowana.

VLC potrafi dekodować dźwięk z ścieżki Blu-ray Linear PCM czy Dolby Digital Plus. Ulepszono ponadto dekodery Real Video (wersje 3.0 i 4.0) oraz WMA. Pojawiła się również możliwość obsługi formatów Dirac, MLP and RealVideo w kontenerach MKV. VLC posiada również obsługę cyfrowych tunerów telewizji satelitarnej (DVB-S). Dodano eksperymentalną obsługę nośników Blu-ray oraz materiałów AVCHD.

W nowej wersji wprowadzono również poprawki w dekodowaniu ścieżek dźwiękowych, zakodowanych w systemach 5.1 oraz 7.1 oraz obsłudze plików RealMedia. Użytkownicy wersji linuksowej muszą zwrócić uwagę na usunięcie z projektu pluginów serwerów dźwięku Esound oraz aRts, jak również dodanej obsłudze dźwięku przestrzennego dla serwera PulseAudio. Poprawiono integrację z bibliotekami GTK i Qt.

Uwaga!

  • W wersji najnowszej (2.1.4) dostępna jest aktualnie tylko 64-bitowa odmiana programu.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

VLC już w wersji 2.1, przynosi m.in. znaczne ulepszenia odtwarzania dźwięku

18
OPROGRAMOWANIE 26.09.2013 | Adam Golański (eimi)

VLC, prawdopodobnie najpopularniejszy spośród wolnych odtwarzaczy mediów (szacuje się, że został pobrany ponad 1,3 mld razy), doczekał się kolejnej wersji, oznaczonej numerem 2.1 i nazwą kodową „Rincewind”. Choć zmiana numeracji duża nie... …

Recenzje użytkowników

Mnogość odtwarzanych kodeków, niezależność od kodeków systemowych, ogromne możliwości sieciowe, skórki, konfigurowalność, wieloplatformowy
Czasem developerzy psują coś, co działało dobrze (np. wyświetlanie czcionek, usunięcie "zawsze na wierzchu" dla plików audio),
ocena użytkownika

VLC media player to darmowy program, dostępny na otwartej licencji. Bardzo wszechstronny, w sieciach komputerowych może działać jako klient lub serwer multimediów, lokalnie jako zaawansowany odtwarzacz filmów i muzyki. Można w nim ustawiać praktycznie wszystko - zaczynając od interfejsu wejścia, po nakładanie obrazów i efektów na wyjściowy obraz i streamowanie go prosto do sieci. VLC obsługuje skórki, choć jego klasyczny interfejs jest bardzo konfigurowalny. Wszystkich ustawień dostępnych w programie jest tak dużo, że w trybie zaawansowanym trzeba się wspomagać wyszukiwarką.
Dla zwolenników oglądania filmów z płyt DVD, istotna może się okazać informacja, że w przeciwieństwie do wielu komercyjnych odtwarzaczy, VLC pozwala przewinąć wszelkie reklamy i ostrzeżenia, którymi czasem męczy nas dystrybutor filmu.

Odtwarzacz używa własnego, bardzo obszernego zestawu kodeków obrazu i dźwięku, dzięki czemu użytkownik nie musi już zaśmiecać systemu przez doinstalowywanie niezliczonych kompresorów i dekompresorów, o ile nie zajmuje się amatorską obróbką filmów.

Zdarzają się jednak wpadki. Na przykład kiedyś zmieniłem w ustawieniach domyślne wyjście audio ze słuchawek (przedni panel audio) na głośniki (przez głośniki grała muzyka z VLC, podczas gdy na słuchawkach z mikrofonem mogłem spokojnie rozmawiać przez pewien komunikator głosowy). Gdy zakończyłem rozmowę, przywróciłem oryginalne ustawienia odtwarzacza, ale nie dało to żadnego skutku, podobnie jak reset ustawień, reinstalacja programu i czyszczenie rejestru - co bym nie robił, dźwięk zawsze szedł przez głośniki. Program musiał namieszać gdzieś w systemie operacyjnym Windows i problem zniknął dopiero po jego reinstalacji przy okazji wymiany dysku twardego.
Ostatnim wybrykiem programistów odtwarzacza, było popsucie wyglądu czcionek w napisach do filmów i potraktowanie ustawienia odtwarzacza "zawsze na wierzchu", jako funkcji działającej jedynie z plikami wideo (co jest oczywistym absurdem).

Takie doświadczenia uczą, że VLC jest na tyle potężnym narzędziem, że nawet jego twórcy miejscami tracą kontrolę nad swoim dziełem i dla użytkownika czasami najlepszą strategią będzie: jeśli działa, nie dotykać - przynajmniej tych bardziej zaawansowanych ustawień, a wtedy na pewno docenimy użyteczność tego oprogramowania.

16.02.2014 18:01 | Recenzja do wersji 2.1.3
Ogromna baza kodeków, dobrze spisuje się przy muzyce jak i filmie, nie zamula systemu
Czasami miewa problemy z napisami, potrafi się zawiesić, mógłby estetyczniej wyglądać
ocena użytkownika

Bardzo dobry program do odtwarzania multimediów - chyba najlepszy od czasów Windows Media Classic. Nie potrzebne mu zewnętrzne kodeki, wszystko co potrzebuje ma w sobie :)

09.12.2013 08:13 | Recenzja do wersji 2.1.1

Komentarze

momentus  07.07.2014 15:31 #978

Jakas nowa wersja by sie przydala. Moze producent o tym pomysli...

krystian0120  06.07.2014 01:01 #977

@MrBeckham666: Z tego, co pamiętam, AllPlayer był u mnie w stanie otworzyć chyba tylko MP4, nawet AVI wywalało. A jeszcze kilka lat temu był to bardzo fajny odtwarzacz (używałem wersji 3 i 4, które odtwarzały wszystko bez zająknięcia), potem musiałem „wyemigrować” na VLC. Wstyd, co zrobili z tym programem :(

MrBeckham666  05.07.2014 22:02 #976

@~Celuloza~ (niezalogowany): all player to syf jakich mało szajs działajacy w tle niestety takie jest moje zdanie.

program korzysta ze starych dekoderów. i co najlepsze każe płacić za bezpłątne kodeki.

jednym z lepszych rozwiazan jest pot player odtworzy praktycznie wszystko i przy tym jest bardzo lekki i funkcjonalny.

warto też zainstalować sb k-lite mega. chodz pot player wiekszosc dekoderów posiada.

~Celuloza~ (niezalogowany) 26.06.2014 13:48 #975

Wypróbujcie ALLPlayer - po pierwsze sam pobiera dopasowane napisy ( nie tylko PL - jak się uczysz innych języków, to będziesz zadowolony/a - dzięki zagranicznym serwisom z napisami można ściągnąć bez problemu w prawie kązdej wersji językowej)
Odtwarza wszystkie formaty video - mnie się nie zdażyło żeby nie poradził sobie z jakimś plikiem.
Nie wiesz co oglądać - ALLPlayer ma filmy VOD - za darmo i leglanie, nie jakies tam torrenty.
Radio i pilot to akurat dla mnie mniej przydatne funkcje, ale są.
Bardzo dobry program.

Docent REDAKCJA 13.06.2014 16:04 #974

@doS1x (niezalogowany): Zrozumiałem że masz na myśli naszą stronę z opisem programu VLC (na której teraz komentujemy). Jeśli tak to mój komentarz pozostaje aktualny. Najwidoczniej NOD32 uważa że nasza strona jest tak niebezpieczna że warto ją zablokować ;) Nie słyszałem żeby ktoś inny też tak uważał, więc wnioski pozostawiam do wyciągnięcia we własnym zakresie.

doS1x (niezalogowany) 13.06.2014 15:17 #973

@@Docent Nie pisałem o waszym asystencie pobierania tylko o ostrzeżeniu PRZED wejściem na stronę o VLC.
Screen: "i imgur com/9ybiHkm jpg" spacja -> kropka (nie wiem czy wasz portal pozwala wstawiać linki).

Docent REDAKCJA 13.06.2014 14:40 #972

@doS1x (niezalogowany): Niektóre programy antywirusowe mogą być przewrażliwione na punkcie ofert reklamowych, które u nas pojawiają się w asystencie pobierania - stąd ostrzeżenie. Można jednak je zignorować, nasz asystent nie jest szkodliwym oprogramowaniem, a poza tym korzystanie z niego jest całkowicie opcjonalne (dostępne są zawsze linki bezpośrednie).

doS1x (niezalogowany) 13.06.2014 12:39 #971

Czemu NOD32 ostrzega przed wejściem na tą stronę? Może ktoś z redakcji się wypowiedzieć?

Anonim (niezalogowany) 13.06.2014 08:14 #970

@Anonim (niezalogowany): 2.1.4 jest tylko dla 64bit

hmo  30.05.2014 22:32 #969

Wczoraj przesiadlem sie na Zoom Player i cos mi mowi ze zalowac nie bede. Co do VLC to nadal uwazam go za jeden z lepszych darmowych playerow. Reszta w/g swojego upodobania.

cs356 (niezalogowany) 25.05.2014 22:31 #968

Słaby program.
Wygląda nieestetycznie i zacina się przy przewijaniu filmów.
Nie polecam.

Anonim (niezalogowany) 09.05.2014 12:14 #967

@Anonim (niezalogowany): tak i 3gp i rmvb, flv i .... masę innych

Anonim (niezalogowany) 08.05.2014 15:22 #966

@ToJaPb: Tylko że na oficjalnej stronie odtwarzacza VLC media player dostępna jest dalej wersja 2.1.3 Nie wiem skąd na dobrychprogramach jest wersja 2.1.4 od ponad 2 miesięcy...

ToJaPb  06.05.2014 21:20 #965

Autorzy programu popsuli, nie tylko to, co pisali moi poprzednicy. W najnowszej wersji 2.1.4 64-bit często występuje zanik głosu przy odtwarzaniu i przeskakiwaniu części odtwarzanego materiału poprzez stosowanie klawiszy CTRL + -->. Występuje również problem z obrazem, tzw. zielona pikseloza. Często występuje zawieszenie programu przy próbie otwarcia materiału wideo.

MS (niezalogowany) 25.04.2014 16:56 #964

@JS (niezalogowany):
Są rozszeszenia, które umżliwiają to na stronce VLC np. to http://addons.videolan.org/content/show.php/Add+Similar+Files+From+Folder+w+Auto...
lub
http://addons.videolan.org/content/show.php/Add+similar+files+from+folder?conten...

Niestety z najnowszą wersją VLCnie współpracują (nie działają).

DS (niezalogowany) 19.04.2014 19:36 #963

@JS (niezalogowany):

Przyłączam się do pytania.
Wcześniej używałem BestPlayera i kiedyś AllPlayera i tam zawsze to było i działało z automatu -nie nie trzeba było ustawiać..

JS (niezalogowany) 07.04.2014 17:24 #962

a jak ustawic, zeby vcl kontynuowal automatycznie nastepny plik z katalogu? mozna czy trzeba robic playliste?

ruteros4  24.03.2014 22:20 #961

Wow, ogromna baza kodeków i skórek. Tylko jak brzmi polecenie "Sezamie otwórz się?"

DS (niezalogowany) 17.03.2014 00:39 #960

Ostatnio musiałem przesiąść z BESTplayer 2.131, który już od kilku lat nie jest rozwijany. Miałem od razu problem z przewijaniem filmu (trzeba było przemapować skróty).

Brakuje mi czasowego wyłącznika komputera (zamknięcie, hibernacja, uśpienie) po zakończonym odtwarzaniu. Niby są programy umożliwiające to ale to rozwiązanie jest mało wygodne (trzeba ręcznie ustawiać czas ręcznie). Czy istnieje wtyczka posiadająca taką możliwość?

Kolejna opcja to brak możliwości ustawienia tak żeby okno odtwarzacza było zawsze na wierzchu -tą niedogodność można rozwiązać korzystając z dodatkowego programu.

Przy otwartym już odtwarzaczu (gdy jest zakryty przez jakieś inne okno) i otworzeniu za pomocą dwukliku w explorerze filmu niestety okno VLC nie ustawia się na pierwszy plan, a odtwarzanie rozpoczyna się -w BESTplayer zawsze zostało okno przywracane, nawet gdy było zminimalizowane. Czy da się to ustawić tak żeby przywracał okno pierwszy plan?

Kolejny opcja której mi brakuje brak opcji kontynuacja odtwarzanego materiału (opcji zapamiętania pozycji odtwarzanego materiału) -po ponownym otworzeniu filmu można kontynuować odtwarzanie od miejsca, gdzie poprzednio było zatrzymane oglądanie. Czy jest jakaś wtyczka umożliwiająca to?

Dźubasek  14.03.2014 12:50 #959

Aktualizacja do wersji 2.1.4 do "badziew" jakich mało... Wszystko sie sypie...
Wróciłem do 2.1.2 Rincewind i jest okej. No tym razem ekipie VLC nie wyszło ;)

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.