r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VLC media player 2.2.4

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

VLC (skrót od VideoLAN Client) media player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.).

Galeria programu

Główną siłą programu nie jest jednak odtwarzanie plików zapisanych na dysku twardym czy płycie CD ale przede wszystkim multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach. Odtwarzacz obsługuje też różne formaty wyświetlania napisów - funkcjonalność ta nie jest jednak jeszcze ostatecznie dopracowana.

VLC potrafi dekodować dźwięk z ścieżki Blu-ray Linear PCM czy Dolby Digital Plus. Ulepszono ponadto dekodery Real Video (wersje 3.0 i 4.0) oraz WMA. Pojawiła się również możliwość obsługi formatów Dirac, MLP and RealVideo w kontenerach MKV. VLC posiada również obsługę cyfrowych tunerów telewizji satelitarnej (DVB-S). Dodano eksperymentalną obsługę nośników Blu-ray oraz materiałów AVCHD.

W nowej wersji wprowadzono również poprawki w dekodowaniu ścieżek dźwiękowych, zakodowanych w systemach 5.1 oraz 7.1 oraz obsłudze plików RealMedia. Użytkownicy wersji linuksowej muszą zwrócić uwagę na usunięcie z projektu pluginów serwerów dźwięku Esound oraz aRts, jak również dodanej obsłudze dźwięku przestrzennego dla serwera PulseAudio. Poprawiono integrację z bibliotekami GTK i Qt.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dla VLC nie ma rzeczy niemożliwych. Trwają prace nad odtwarzaniem 360°

76
OPROGRAMOWANIE 27.11.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

VLC to odtwarzacz multimediów, który odtworzy prawie wszystkie formaty, jakie istnieją, a z wydaniem wersji 3.0 lista nieobsługiwanych przez niego filmów będzie jeszcze krótsza. Można już pobrać i przetestować wersję podglądową dla Windowsa i macOS (pod przyciskiem „Wszystkie wersje”), która poradzi sobie z materiałami nagrywanymi przez kamerki 360*. Autorzy VLC nie dokonali tego wyczynu sami. By opracować dobry system odtwarzania panoramicznych materiałów, współpracowali z producentem kamerek panoramicznych, firmą Girotropic. Efektem jest możliwość odtwarzania filmów i wyświetlania zdjęć…

Multimedialny Chrome OS? To już możliwe dzięki VLC

27
OPROGRAMOWANIE 28.12.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

W przypadku Chrome OS-a przywykliśmy już do niedostępności dużej części aplikacji wykorzystywanych powszechnie na Windowsie, Linuksie czy systemach mobilnych. Niemniej trzeba przyznać, że Google zaoferowało szereg przeglądarkowych alternatyw, które mogą stanowić mniej lub bardziej udany ekwiwalent, na przykład pakietu biurowego czy odtwarzacza wideo. W tym ostatnim przypadku, na systemie Google pojawił się nowy, aczkolwiek znany i ceniony, przez użytkowników gracz. Na Chrome OS-ie dostępne jest już VLC. Dostępny dotychczas w Chrome OS-ie domyślny odtwarzacz trudno uznać za szczególnie…

Recenzje użytkowników

Funkcjonalny, prosty w obsłudze, stabilny, wersja na Linuksa, wersja 64-bitowa.
Nie ma.
ocena użytkownika

Doskonały, prosty i bezproblemowy odtwarzacz plików multimedialnych. Dostępność kodeków sprawia, że nie ma problemów z odtwarzaniem różnych formatów filmów. VLC sprawdzi się nie tylko do oglądania filmów, ale także do multimediów nadawanych strumieniowo w internecie. Dzięki temu możemy w nim oglądać telewizję internetową lub słuchać radia.

Program z pewnością godny polecenia. Jest lekki i nie sprawia żadnych problemów.

05.02.2017 10:32 | Recenzja do wersji 2.2.4
Szybkość, stabilność, czas uruchamiania, odtwarza video / audio, skórki, wtyczki, obsługa napisów
Brak
ocena użytkownika

Program sprawdzi się do odtwarzania zarówno muzyki jak i plików video.
Chociaż do muzyki to raczej ciekawostka, co prawda są playlisty, ale program do wszystkiego jest do niczego.

Co nie mozna powiedzieć o video, odtwarza 1080p bez najmniejszych problemów, obsluga strumieni yt etc. także cieszy, 125 % głośnosci może ucieszyć. Bez problemów odtworzy wszystkie formaty video, napisy i wszystko są napradę na najwyższym poziomie.

Jest dość lekki dla systemu, dla mnie numer 1 jeśli chodzi o odtwarzacze video.
Interface kwestia gustu ale mozna wgrać skórki z internetu także nie ma problemu.

Aktualizacja programu też działa bez zarzutów.

Generalnie polecam ten program obok light alloy w tym drugim jest dużo więcej funkcji niz w VLC.
Mimo tego narazie korzystam z VLC.

I śmialo moge polecić działa idealnie na windowsie i linuxie.

18.11.2016 20:38 | Recenzja do wersji 2.2.4
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
juta   16 #1108 01.02.2017 12:40

@Jareczczek: Ja z kolei lubię też i używam prócz VLC również PotPlayer, bardzo dobry odtwarzacz, z kodekami na razie zero problemów :) Polecam chociażby sprawdzić sobie.

lukash86   3 #1107 24.01.2017 01:19

Jak dla mnie najlepszy odtwarzacz plików audio-wideo!

Jareczczek   1 #1106 19.01.2017 16:17

Ja również przyzwyczajony do VLC, chociaż lubię też lekki Media Player Classic ;)

  #1105 15.01.2017 11:38

@p1276tree (niezalogowany): Narzędzia--->Preferencje. Pierwsza zakładka Interfejs: musi być zaznaczona opcja "Kontynuować odtwarzanie?"

juta   16 #1104 09.01.2017 11:01

Od wersji 3.0 zostanie zintegrowana funkcja 360 do odtwarzania filmów i fotek sferycznych, która obecnie jest testowana w specjalnym buildzie VLC 360. Będzie dostępna na wszystkich platformach, Windows, MacOS i Linux :)

  #1103 02.01.2017 12:40

Wada(duża wada) - Nie radzi sobie z Dekodowaniem sprzętowym za pomocą karty graficznej(Hardware-Accelerated decoding) w rezultacie nadmiernie obciąża procesor. Zamiast kilku procent bierze kilkadziesiąt. Zjawisko pogłębia się na słabszych procesorach. Ktoś kto ma mocny sprzęt nie zwraca może na to uwagi bo ma duży zapas mocy. Dla posiadaczy starszego sprzętu obsługa DXVA ma kapitalne znaczenie bo wspomaganie sprzętowe umożliwia wyświetlanie np. Filmu HD bez nadmiernego obciążenia procesora. U mnie na Windows 10 64bit VLC 2.2.4 po włączeniu w opcjach DXVA, natychmiast się resetuje po włączeniu filmu.
https://forum.videolan.org/viewtopic.php?t=133470 Z tego powodu został odinstalowany. Obecnie używam MPC-HC 1.7.10 gdzie DXVA działa bez problemu.

juta   16 #1102 28.12.2016 09:47

@hetmanrafalhetman: Jeden z najlepszych dla mnie ;) Obecnie najczęściej u mnie używany :)

  #1101 27.12.2016 15:20

Za każdym razem gdy otwieram jakiś plik VLC odtwarza go od początku. Przeszukałem ustawienia i albo jestem ślepy albo nie ma nigdzie opcji typu 'pamiętaj pozycję odtwarzanego pliku" czy coś podobnego. Może mi ktoś poradzić jak zmusić to bydle do wznawiania odtwarzania plików?

hetmanrafalhetman   2 #1100 20.12.2016 17:38

Chyba najlepszy do odtwarzania

  #1099 07.12.2016 12:37

A teraz konkrety do moich dwóch wypowiedzi które być może są niezrozumiałe . W trakcie instalacji VLC są takie pytania gotowe w programie lub odfajkowane ptaszkiem : Wybierz typ instalacji i są cztery możliwości np. Użytkownika lub Zalecane lub Minimalne lub Pełne. Dodam ,że na początek samoistnie ustawia się na -"Użytkownika" i tak też zainstalowałem . Następnie : Wybierz opcjonalne komponenty które są już jak widać w ramce odfajkowane ptaszkiem np. Skrót w Menu Start ,Ikona na pulpicie ,Wtyczka internetowa ,Wtyczka Mozilla ,Wtyczka Activex i także zaptaszkowane kolejne opcje np. - Odtwarzanie płyt ,Pliki Audio ,Pliki Video ,inne ,Menu kontekstowe .Pytanie konkretne czy instalować VLC tak jak leci bez jakichkolwiek własnych ingerencji czy coś odhaczyć czy zaznaczyć ? Ja zainstalowałem VLC po kolei jak leci np ,dalej ,dalej ,dalej aż do instalacji finałowej programu na pulpit bez zmieniania czegokolwiek ale czy tak ma być i czy program będzie działał prawidłowo w dalszej jego eksploatacji ?

  #1098 06.12.2016 18:00

Pisząc krótko - instalować go tak jak leci po kolei z tym co wszystko ma w sobie ? Chodzi mi o moment wyłącznie instalacyjny kilka razy klikania na dole ramki aż do finału . Jednak po środku jest ramka z wyszczególnionymi opcjami około dziesięć i większość jest już zaznaczona krzyżykiem i to mnie intryguje - czy jest tylko do wglądu ? Nie mogę znaleźć opisu instalacyjnego co zawiera i co nie ruszać lub odhaczyć a może w ogóle nie ruszać . Zainstalowałem go według wskazań instalacyjnych np. dalej , dalej ,dalej ,akceptuj i nie ingerując w jego gotowe ustawienia instalacyjne . Obyło się bez problemów bo VLC działa prawidłowo , nie ma sensacji , nie ma szkodnika ale mam wątpliwości .

  #1097 06.12.2016 12:52

Podczas instalacji VLC czy trzeba coś zaznaczać lub odznaczać w ustawieniach instalacyjnych czy klikać dalej ,dalej kolejny etap ,aż zainstaluje się .Widziałem ,że są krzyżyki wstawione w kwadraciki a niektóre są puste - tylko czy wszystkie opcje są zalecane jako standardowe ?Wystarczy mi ikonka na pulpicie i nie musi być w auto starcie a te opcje są rutynowo zaznaczone przez program ale czy konieczne ? Czy macie jakieś wnioski i sugestie do tego programu w trakcie instalacji ?

momentus   6 #1096 05.12.2016 15:56

Dawno jakiejs aktualizacji nie bylo, moze sie jeszcze w tym roku cosik pokaze....

momentus   6 #1095 18.11.2016 12:28

Uzywam VLC na przemian z PotPlayerem. Obydwa sa godne uwagi i polecenia. Czesciej odpalam VLC, jednak tylko z przezwyczajenia. Lepszych playerow jak na razie ne znalzlem.

  #1094 16.11.2016 23:34

@Anonim (niezalogowany): pewnie koliduje w systemie z innymi kodekami, do vlc najlepiej usunac wszelkie inne odtwarzacze i kodeki. dla pewnosci przeleciec rejestr chociaż ccleanerem, i zainstalowac czystą kopię vlc. u mnie smiga i nie ma bata by kiedykolwek nie smigało na windzie, choć nie ma ideałów i vlc zdarzają się babole, jednakże uzywam od kilku dobrych lat i polecam z czystym sumieniem.

  #1093 05.11.2016 12:48

tnie się (w sumie to obraz wcale nie idzie) na nagraniu z telefonu 60 fps, lepiej już działa WMP, bo przynajmniej obraz się tnący ale jest. Czy żeby oglądać wideo w 60 fps to trzeba mieć jakiś mega szybki komputer? To nie zależy od playera???

  #1092 04.11.2016 11:20

jeden z naj...nawet allplayer nie ma szans. polecam sprawdzilem wielokrotnie na roznych plikach

  #1091 23.10.2016 01:33

nadal pyta gdzie zapisac plik i nie robi tego automatycznie zawsze wyswietla okno gdzie zapisac plik, k.... kpina

  #1089 15.09.2016 10:21

@qki_czw: No dzięki ! Ten pasek mnie dobijał.Pozdrawiam .

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.