VMware Player 7.0.0 Build 2305329

Pobierz program wersja stabilna (64-bit)

VMware Player to bezpłatny program przeznaczony do tworzenia, ale również uruchamiania przygotowanych wcześniej wirtualnych maszyn z 32- lub 64-bitowym systemem operacyjnym.

Galeria programu

Narzędzie pozwala na uruchomienie ponad 200 obsługiwanych systemów operacyjnych - w tym m.in. różnych wersji Windowsa i dystrybucji Linuksa. Takie rozwiązanie umożliwia przetestowanie wybranego systemu lub nowego oprogramowania na komputerze w specjalnie wyizolowanym środowisku, bez obawy o potencjalne konsekwencje w systemie macierzystym. Jednocześnie środowisko uruchomione w ramach VMware Player charakteryzuje się dużo większą szybkością i wydajnością w stosunku do np. wbudowanego w Windowsie 7 trybu Windows XP. Program pozwala obsłużyć do 8 rdzeni procesora i 32 GB pamięci RAM dla każdej z wirtualnych maszyn.

Wirtualne systemy uruchomione w VMware Playerze mogą korzystać z napędów CD/DVD, interfejsów sieciowych, urządzeń podłączanych przez USB i innych. Dużym ułatwieniem podczas pracy jest wzajemny dostęp do udziałów sieciowych komputera rzeczywistego i wirtualnego, a także przenoszenie plików pomiędzy systemami metodą "przeciągnij-i-upuść".

Uwaga!

  1. Na stronie Virtual Machine Center można pobrać skonfigurowane na potrzeby wirtualnych maszyn oprogramowanie firm Novell, RedHat, IBM, BEA, MySQL, Oracle i SpikeSource.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

VMware Workstation 11 i VMware Player 7 zrywają z systemami 32-bitowymi

55
OPROGRAMOWANIE 02.12.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Firma VMware poinformowała o wydaniu nowej wersji swoich sztandarowych produktów do wirtualizacji. Mowa oczywiście o VMware Workstation 11, a także VMware Player 7. Najnowsze wersje mają zapewnić wsparcie dla nowych systemu operacyjnych jak np. Windows 10, Ubuntu 14.10, RHEL 7 czy CentOS 7, a także znacznie zwiększyć wydajność całego środowiska. Zobaczmy, co takiego zmieniono i czy warto płacić, skoro obok jest dostępny bezpłatny konkurent. Nowa wersja rozbudowanego Workstation pozwala na wykorzystanie wszystkich najnowszych systemów operacyjnych: tak Windows 8.1 jak i Windows Server 2012 R2…

Recenzje użytkowników

szybkość działania, automatyczne zarządzanie siecią, możliwość ustawienia sprzętu maszyny, kreator instalacji systemów
brak migawek, długi czas włączania samej aplikacji
ocena użytkownika

Moim zdaniem bardzo niedoceniany program. Wiele osób korzysta z VirtualPC do wirtualizacji systemów Windows, a VMWare Player zapewnia nam taki sam stopień integracji, a o sporo wyższą wydajność wirtualizowanych maszyn. Co prawda mogę to oceniać jedynie subiektywnie, jednakże w moim wypadku nawet taki właśnie darmowy VMWare Player pozwalał na znacznie bardziej komfortową pracę w wirtualizowanym Windows XP, czy też Windows 7 aniżeli podobne maszyny uruchamiane w VirtualPC lub VirtualBox.

Jak dla mnie niewątpliwą zaletą jest kreator instalacyjny. Gdy stawiamy nową maszyną wirtualną to po zamontowaniu obrazu ISO lub fizycznego nośnika w napędzie program jest w stanie wykryć dosyć szeroką gammę systemów od Microsoftu oraz różnych dystrybucji Linuksa. W efekcie możemy przejść przez łatwy kreator, w którym podajemy tylko podstawowe dane takie jak login, hasło, klucz produktu, a cała maszyna jest instalowana automatycznie, włącznie z składnikami integracyjnymi. Jedyny problem jaki napotkałem dotyczył 64-bitowej wersji OpenSUSE 12.1 - system nie został wykryty i musiałem instalować go ręcznie.

Wcześniej wspomniałem o tworzeniu własnych maszyn - no właśnie. Od którejś z wersji Player pozwala nie tylko na uruchamianie maszyn już istniejących, ale i tworzenie własnych. Możemy ustalić ilość dostępnej pamięci, rdzeni procesora czy też włączyć sprzętowe wspomaganie. Domyślnie dostępny jest też USB 2.0, a nawet Bluetooth. Dodać możemy natomiast stację dyskietek, porty szeregowe i równoległe, a nawet drukarki. Oczywiście nie ma żadnego problemu z dźwiękiem czy grafiką, w tym również akceleracją 3D. Co ciekawe, bez żadnych tricków na Playerze działa Aero z Windows Vista czy Windows 7 (wystarczy włączyć wspomniane 3D). Nieco brakuje detali np. ilość pamięci dla karty grafiki.

Kolejna zaleta to automatyczne zarządzanie siecią i znacznie łatwiejsze niż w VirtualBoxie tworzenie sieci pomiędzy maszynami wirtualnymi. Tutaj na wstępnie podobnie jak w VB włączony jest NAT dający dostęp do internetu, lecz bardzo szybko możemy dodać sieć wewnętrzną, dzięki czemu mamy do dyspozycji wirtualny LAN, w którym dostępny jest również nasz komputer-matka. Podobne rozwiązanie istnieje i w VirtualBoxie, jednakże zawsze miałem z nim problemy i o ile dobrze pamiętam, w tamtym wypadku sami musimy zorganizować i ustalić adresy, tutaj wszystko następuje w pełni automatycznie.

Do samej integracji nie ma się w zasadzie co przyczepić. Mamy do dyspozycji integrację kursora, zmianę rozmiaru okna, tryb pełnoekranowy. Brakuje natomiast trybu integrującego wirtualizowaną maszynę z matką tj. praca bez jawnego przełączania się pomiędzy nimi. Pewną rekompensatą jest natomiast możliwość szybkiego kopiowania / przenoszenia plików z i do maszyny, po prostu przez skróty klawiszowe cy przeciąganie do okna. Zbędne jest więc jakiekolwiek udostępnianie katalogów jak ma to miejsce w wypadku VirtualBoxa.

Większe wady? Takie też się niestety trafią. Przede wszystkim, Playera obcięto z możliwości tworzenia migawek. Możemy więc zapomnieć np. o szybkim testowaniu oprogramowania antywirusowego na tej platformie bez konieczności ręcznego kopiowania całej maszyny za każdym razem. Druga wada to koszmarnie długi start samej aplikacji do obsługi maszyn. Nie musimy włączać żadnej maszyny, po prostu start interfejsu z ich wyborem trwa bardzo długo i tworzy wrażenie, że aplikacja się zawiesiła. Jest to niezależne od sprawdzania aktualizacji przy starcie i nieco dla mnie niewytłumaczalne.

VMWare Player jest multiplatformowy, co robi z niego naprawdę "niezły kąsek". Szybkością i wygodą użytkowania rekompensuje swoje nieliczne wady i dla zastosowania prywatnego do jakiego jest przewidziany moim zdaniem nadaje się bardzo dobrze.

12.04.2012 11:14 | Recenzja do wersji 4.0.2 Build 591240
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

MrBeckham666   11 #82 03.12.2014 02:10

mniej problemowy niż Vbox.

Komentarze do poprzednich wersji

Jaro_dcg   3 #81 27.10.2014 12:24

Też dokładnie pojawia mi się ten błąd "Not enough physical memory is available to power on this virtual machine with its configured settings". Host to Win 8.1 pro pl 64 bit, quest to Win 7 pro 64 bit. WMware Player w wersji obecnie najnowszej 6.0.3. Jakiś czas chodziło i nagle często zaczął pojawiać się ten błąd przy uruchamianiu wirtualnego systemu, ale czasem się... nie pojawia. Gdy się pojawi to restart kompa, nawet twardy nic nie daje, po czym po np 8 godz. pracy na kompie błędu już nie ma. System hosta aktualizuje regularnie i zapewniam, że realnie żadnej pamięci zarówno hostowi jak i guestowi nie brakuje. Może ktos wie jak to rozwiązać?

  #80 21.10.2014 12:57

Na poczatku dzialal bezproblemowo, a pozniej pojawil sie blad "Not enough physical memory is available..." kiedy pamieci nie brakuje. Z tego co czytalem ma to zwiazek z jakas aktualizacja Win 8.1 (na Win 7 sp1 tez wystepuje ten blad). Nie polecam.

  #79 03.10.2014 20:27

Wszystkie obrazy płyt nie chciały mi działać w wirtualnych maszynach tylko w VMware Player nie wiem co inni widzą w tych virtualboxach

grzesiek811   3 #78 12.07.2014 16:25

Zdecydowanie lepszy i bardziej bezproblemowy niż Virtualbox.

  #77 23.04.2014 21:05

VMware Player jest o wiele lepszy od Virtualboxa i VirtualPC

  #76 12.11.2013 17:24

@hubertsza: Lepszy jest VMware

chris333   1 #75 06.11.2013 21:32

Proszę o pomoc jak przełączyć się między playerem, a zwykłym windowsem. Próbowałem to zrobić przez CTRL ALT DEL, ale to nie pomogło.

  #74 18.10.2013 13:52

@MietekN: Z tego co zacytowałeś wynika, że komercyjna licencja na playera jest zawarta w fusion 5 pro, który trzeba mieć zakupiony. Licencja ta pozwala na uruchamianie maszyn na kilku komputerach w playerze dzięki jednej posiadanej licencji na fusion.

  #73 16.07.2013 18:50

@hubertsza:

VMwere podobno bardziej wydajne - ja niestety nie mogę u siebie używać VirtualBox'a, bo im coś sterowniki od dźwięku wariują. Ale VMwere używałem i nie maiłem żadnych problemów.

hubertsza   2 #72 15.07.2013 21:41

Co lepsze ? To czy virtualbox ?

  #71 09.03.2013 08:01

andylarkin25, będziesz miał polską wersję jeśli sobie przetłumaczysz! Jest do tego taki program, nazywa się RESTORATOR. Troche leciwy, ale działa po win 7 i XP, więc do roboty;}

  #70 18.02.2013 12:05

czy jest gdzieś dostępna wersja w języku polskim lub jakieś spolszczenie do tego programu?

  #69 08.02.2013 22:34

nie lepiej sobie wejsc na strone producenta i ściągnąć jak czlowiek

  #68 22.12.2012 21:44

na vaio vpcsb1v9e z win7 64 bit vm player nie kończy instalacji- brak mu jakiegoś pliku dll, ale to chyba wina lapka - dałem 5 patoli 2 lata temu ale jest marny

artureczek6lat123   4 #67 01.11.2012 06:57

nieznany carlabie.tam pisało...Przetłumaczyłem to za pomocą Tłumacza google i wkleiłem do schowka i tam pisało tak:Wymagania instalacyjne

Po zainstalowaniu VMware Player, instalator przeprowadza kontrole, aby upewnić się system hosta ma procesor, który spełnia następujące wymagania. Nie można zainstalować VMware Player, jeżeli system nadrzędny nie spełnia tych wymagań.

64-bitowy procesor x86
LAHF / SAHF wsparcie w trybie Long

Możesz użyć CPU-Z lub podobnego narzędzia w celu ustalenia, czy CPU system hosta jest 64-bitową. CPU-Z pokazuje, EM64T (Intel) lub AMD64 (AMD) czy procesor jest 64-bitową.

Jeśli planujesz zainstalować 64-bitowy system operacyjny gościa w maszynie wirtualnej, system host musi mieć jeden z następujących procesorów. VMware Player nie będzie można zainstalować 64-bitowy system operacyjny gościa, czy system hosta nie masz jeden z tych procesorów.

AMD, który ma segment-granicznej wsparcie w trybie Long.
Intel CPU, który ma VT-X. VT-x wsparcie musi być włączona w BIOS-ie. Ustawienia BIOS, które muszą być aktywne dla VT-X zależy od sprzedawcy systemu. Zobacz artykuł bazy 1003944 VMware Informacje na temat sposobu ustalenia, czy wsparcie VT-x jest włączona.

  #66 16.09.2012 23:04

@carlab
AMD64 2800+ nie obsługuje sprzętowej wirtualizacji i wersja VMware 5 nie włączy maszyn wirtualnych.
musisz posiadac w procesorze flagę svm (czyli technologię AMD-V)
flagę svm znajdziesz pod linuxem w pliku /proc/cpuinfo

Pownieneś zainstalować sobie dużo wcześniejsza wersję VMvare.

  #65 06.09.2012 13:01

nie mogę zainstalować
Win xp
athlon 64 2800+
o co chodzi ?

Installation Requirements

When you install VMware Player, the installer performs checks to make sure the host system has a processor that meets the following requirements. You cannot install VMware Player if the host system does not meet these requirements.

64-bit x86 CPU
LAHF/SAHF support in long mode

You can use CPU-Z or a similar utility to determine if the host system CPU is 64-bit capable. CPU-Z shows EM64T (Intel) or AMD64 (AMD) if the processor is 64-bit capable.

If you plan to install a 64-bit guest operating system in a virtual machine, the host system must have one of the following processors. VMware Player will not allow you to install a 64-bit guest operating system if the host system does not have one of these processors.

AMD CPU that has segment-limit support in long mode.
Intel CPU that has VT-x support. VT-x support must be enabled in the host system BIOS. The BIOS settings that must be enabled for VT-x support vary depending on the system vendor. See VMware KB article 1003944 for information on how to determine if VT-x support is enabled.

MietekN   4 #64 24.08.2012 13:00

@sebastian.21 czy aby na pewno?
W http://www.vmware.com/support/player50/doc/player-50-release-notes.html napisane jest:
Commercial Use

VMware Player is also now available for commercial use. A commercial license for VMware Player 5 is included with VMware Fusion 5 Professional to enable customers to run virtual machines on Windows or Linux PCs and on Macs using a single license key!

sebastian.21   2 #63 23.08.2012 21:27

Ktoś rano napisał, aby zmienić licencję na "bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych". Tylko że najnowsza edycja 5.0 zezwala na użycie komercyjne, wystarczy ją przeczytać. Możliwość użycia komercyjnego pozwala używać go w firmach, dotychczas można było korzystać tylko z VirtualBox.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.