r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VMware Workstation Player 12.5.0 Build 4352439

Strona główna Windows Narzędzia Wirtualizacja
Pobierz program Asystent pobierania włączony

VMware Player to bezpłatny program przeznaczony do tworzenia, ale również uruchamiania przygotowanych wcześniej wirtualnych maszyn z 32- lub 64-bitowym systemem operacyjnym.

Galeria programu

Narzędzie pozwala na uruchomienie ponad 200 obsługiwanych systemów operacyjnych - w tym m.in. różnych wersji Windowsa i dystrybucji Linuksa. Takie rozwiązanie umożliwia przetestowanie wybranego systemu lub nowego oprogramowania na komputerze w specjalnie wyizolowanym środowisku, bez obawy o potencjalne konsekwencje w systemie macierzystym. Jednocześnie środowisko uruchomione w ramach VMware Player charakteryzuje się dużo większą szybkością i wydajnością w stosunku do np. wbudowanego w Windowsie 7 trybu Windows XP. Program pozwala obsłużyć do 8 rdzeni procesora i 32 GB pamięci RAM dla każdej z wirtualnych maszyn.

Wirtualne systemy uruchomione w VMware Playerze mogą korzystać z napędów CD/DVD, interfejsów sieciowych, urządzeń podłączanych przez USB i innych. Dużym ułatwieniem podczas pracy jest wzajemny dostęp do udziałów sieciowych komputera rzeczywistego i wirtualnego, a także przenoszenie plików pomiędzy systemami metodą "przeciągnij-i-upuść".

Uwaga!

  • Najnowsza wersja (7.x) dostępna jest tylko dla systemów Windows 7/8. Użytkowników starszych edycji Windowsa (XP/Vista) zachęcamy do pobrania edycji 6.0.4 dostępnej z poziomu linków bezpośrednich (powyżej gwiazdek z oceną programu).
  • Na stronie Virtual Machine Center można pobrać skonfigurowane na potrzeby wirtualnych maszyn oprogramowanie firm Novell, RedHat, IBM, BEA, MySQL, Oracle i SpikeSource.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

VMware Fusion i Workstation z szybszą grafiką, gotowe na Windowsa 10

18
OPROGRAMOWANIE 25.08.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Programy do wirtualizacji firmy VMware zyskały pełną obsługę najnowszego systemu Microsoftu oraz znacznie szersze możliwości w zakresie grafiki 3D. Poprawę działania związanych z tym mechanizmów oraz obsługę DirectX 10 i OpenGL 3.3 zobaczymy zarówno w VMware Workstation Pro i Workstation Player 12 dla Windowsa i Linuksa, jak i VMware Fusion 8 dla OS X. VMWare Workstation Pro 12 VMware Workstation 12, dostępny dla systemów Windows i Linux, został przygotowany do uruchamiania Windowsa 10 zarówno jako systemu-gościa, jak i do działania na „dziesiątce” jako gospodarzu. Oprogramowanie pozwala…

Nowy VirtualBox wprowadzi wsparcie dla parawirtualizacji, szyfrowania i USB 3.0

29
OPROGRAMOWANIE 02.04.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W kolejnej wersji darmowego VirtualBoxa możemy spodziewać się naprawdę znaczących zmian. Już teraz dostępna jest wersja beta, która obrazuje, jak wiele pracy włożono w ten projekt. Darmowe oprogramowanie do wirtualizacji może stanowić ciekawą alternatywę dla komercyjnych pakietów, tym bardziej, że współpracuje z wieloma różnymi systemami operacyjnymi. Zapewne niejeden z naszych czytelników wykorzystuje wirtualizację na co dzień, lub choćby sporadycznie do przetestowania niektórych rozwiązań, lub zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa. VirtualBox rozwijany przez firmę Oracle jest częstym…

Recenzje użytkowników

szybkość działania, automatyczne zarządzanie siecią, możliwość ustawienia sprzętu maszyny, kreator instalacji systemów
brak migawek, długi czas włączania samej aplikacji
ocena użytkownika

Moim zdaniem bardzo niedoceniany program. Wiele osób korzysta z VirtualPC do wirtualizacji systemów Windows, a VMWare Player zapewnia nam taki sam stopień integracji, a o sporo wyższą wydajność wirtualizowanych maszyn. Co prawda mogę to oceniać jedynie subiektywnie, jednakże w moim wypadku nawet taki właśnie darmowy VMWare Player pozwalał na znacznie bardziej komfortową pracę w wirtualizowanym Windows XP, czy też Windows 7 aniżeli podobne maszyny uruchamiane w VirtualPC lub VirtualBox.

Jak dla mnie niewątpliwą zaletą jest kreator instalacyjny. Gdy stawiamy nową maszyną wirtualną to po zamontowaniu obrazu ISO lub fizycznego nośnika w napędzie program jest w stanie wykryć dosyć szeroką gammę systemów od Microsoftu oraz różnych dystrybucji Linuksa. W efekcie możemy przejść przez łatwy kreator, w którym podajemy tylko podstawowe dane takie jak login, hasło, klucz produktu, a cała maszyna jest instalowana automatycznie, włącznie z składnikami integracyjnymi. Jedyny problem jaki napotkałem dotyczył 64-bitowej wersji OpenSUSE 12.1 - system nie został wykryty i musiałem instalować go ręcznie.

Wcześniej wspomniałem o tworzeniu własnych maszyn - no właśnie. Od którejś z wersji Player pozwala nie tylko na uruchamianie maszyn już istniejących, ale i tworzenie własnych. Możemy ustalić ilość dostępnej pamięci, rdzeni procesora czy też włączyć sprzętowe wspomaganie. Domyślnie dostępny jest też USB 2.0, a nawet Bluetooth. Dodać możemy natomiast stację dyskietek, porty szeregowe i równoległe, a nawet drukarki. Oczywiście nie ma żadnego problemu z dźwiękiem czy grafiką, w tym również akceleracją 3D. Co ciekawe, bez żadnych tricków na Playerze działa Aero z Windows Vista czy Windows 7 (wystarczy włączyć wspomniane 3D). Nieco brakuje detali np. ilość pamięci dla karty grafiki.

Kolejna zaleta to automatyczne zarządzanie siecią i znacznie łatwiejsze niż w VirtualBoxie tworzenie sieci pomiędzy maszynami wirtualnymi. Tutaj na wstępnie podobnie jak w VB włączony jest NAT dający dostęp do internetu, lecz bardzo szybko możemy dodać sieć wewnętrzną, dzięki czemu mamy do dyspozycji wirtualny LAN, w którym dostępny jest również nasz komputer-matka. Podobne rozwiązanie istnieje i w VirtualBoxie, jednakże zawsze miałem z nim problemy i o ile dobrze pamiętam, w tamtym wypadku sami musimy zorganizować i ustalić adresy, tutaj wszystko następuje w pełni automatycznie.

Do samej integracji nie ma się w zasadzie co przyczepić. Mamy do dyspozycji integrację kursora, zmianę rozmiaru okna, tryb pełnoekranowy. Brakuje natomiast trybu integrującego wirtualizowaną maszynę z matką tj. praca bez jawnego przełączania się pomiędzy nimi. Pewną rekompensatą jest natomiast możliwość szybkiego kopiowania / przenoszenia plików z i do maszyny, po prostu przez skróty klawiszowe cy przeciąganie do okna. Zbędne jest więc jakiekolwiek udostępnianie katalogów jak ma to miejsce w wypadku VirtualBoxa.

Większe wady? Takie też się niestety trafią. Przede wszystkim, Playera obcięto z możliwości tworzenia migawek. Możemy więc zapomnieć np. o szybkim testowaniu oprogramowania antywirusowego na tej platformie bez konieczności ręcznego kopiowania całej maszyny za każdym razem. Druga wada to koszmarnie długi start samej aplikacji do obsługi maszyn. Nie musimy włączać żadnej maszyny, po prostu start interfejsu z ich wyborem trwa bardzo długo i tworzy wrażenie, że aplikacja się zawiesiła. Jest to niezależne od sprawdzania aktualizacji przy starcie i nieco dla mnie niewytłumaczalne.

VMWare Player jest multiplatformowy, co robi z niego naprawdę "niezły kąsek". Szybkością i wygodą użytkowania rekompensuje swoje nieliczne wady i dla zastosowania prywatnego do jakiego jest przewidziany moim zdaniem nadaje się bardzo dobrze.

12.04.2012 11:14 | Recenzja do wersji 4.0.2 Build 591240
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
bachus   19 #108 13.09.2016 22:59

@ostry.burak (niezalogowany): "HOST bez dostępu do internetu, natomiast virtualizowany z dostępęm . Czy da się ? A jeśli tak, to jak ?"
Na hypervizorze nie ustawiasz bramy domyślnej.

MrBeckham666   18 #107 31.08.2016 12:34

@jacek_VMware_fan (niezalogowany): mogę potwierdzić twoje doświadczenia w 100 % :) Porównując aktualną wersje vboxa i vmware to virtualbox jest po prostu wersją beta :) Wydajność słaba i masa problemów na vboxie :)

  #106 17.07.2016 17:21

HOST bez dostępu do internetu, natomiast virtualizowany z dostępęm . Czy da się ? A jeśli tak, to jak ?

  #105 15.01.2016 12:29

@papetek:
Ustaw rozdzielczość ekranu klikając na pulpit maszyny virtualnej .....

  #104 09.12.2015 17:29

@papetek: Prawdopodobnie obraz masz pomniejszony dlatego, że nie masz zainstalowanych sterowników od karty graficznej w maszynie wirtualnej zainstaluj sterownik a problem zniknie

  #103 29.11.2015 02:29

Z VMware korzystam od wielu, wielu lat, wirtualizuję maszyny do przeróżnych zastosowań i nie wyobrażam sobie dziś swojego kompa bez VMware. Na wirtualnych maszynach wykonuję przeróżne prace cad'owskie od lat, w praktyce nie odczuwam żadnego dyskomfortu jeśli chodzi o wydajność maszyn ( przez wiele lat pracowałem na Intel C2D Q6600, teraz na xeonie ). Dzięki VMware odciążam swój system od wszystkich zbędnych instalacji, zainstalowane jest bezwzględne minimum, reszta, pracuje na maszynach wirtualnych. Uważam VMware za najlepszą firmę na rynku w dziedzinie wirtualizacji, warto było by również wspomnieć o ESXi. Z player'ami nie ma ZADNYCH kłopotów, są stabilne jak skała, a knotów trudno się w nich doszukać, jeśli macie problemy szukajcie ich raczej w swojej maszynie lub braku doświadczenia czy wiedzy. Polecam gorąco, a wiem co piszę.

papetek   2 #102 21.11.2015 09:19

Jak dla mnie program świetny.Minusem jest u mnie to,że mimo to mam włączony full screen obraz jest pomniejszony i w najniższej rozdzielczości. :( Może ktoś ma jakiś sposób??

MrBeckham666   18 #101 07.09.2015 01:06

@PowerOfSzkielko: vbox był niebo lepszy kilka lat temu teraz vmware działa dużo sprawniej i powoduje mniej problemów. szczególnie pod windowsem i w wersjach 64 bit.

  #100 06.09.2015 14:03

@MrBeckham666:
On się chciał pochwalić, że ma taki dysk.
Ktoś, kto ma kasę na takie peryferia nie jest tak głupi, aby nie znać odpowiedzi na tak proste pytanie.

hash(nikt)   3 #99 27.08.2015 05:49

@michal.d98: Jest też dla nowych użytkowników (opcja "License Type: New").

michal.d98   7 #98 26.08.2015 21:34

@hash(nikt): "Upgrade von Player 6 Plus oder Player 7 Pro". Przeczytaj ze zrozumieniem zanim się spuścisz.

Komentarze do poprzednich wersji

misiu1_81   1 #96 16.08.2015 09:50

Czy ktoś odpalał ten program pod win10? bo mi nie działa połączenie sieciowe skonfigurowane jako Bridge i się zastanawiam czy inni też mają z tym problem. Przed aktualizacja, na win 8.1 śmigało bez żadnych problemów.

ac3   2 #95 03.08.2015 12:39

Na stronie producenta ten program jest jest do pobrania w dziale Free Product Downloads bez żadnych zastrzeżeń, czy naprawdę nie można używać tego progrmu komercyjnie? Potrzebują ten program w 1-osobowej działalności gospodarczej tylko i wyłącznie do używania Autocada który chodzi tylko na XP. Kupiłbym ten program ale producent nie ma go w ofercie płatnej, jest tylko wersja PRO dosyć droga.

edelmann   11 #94 03.08.2015 10:54

Może mi ktoś napisać, co z bezpieczeństwem tego programu jeśli chodzi o sieć, kiedyś na tej maszynie miałem zainstalowany Linux Ubuntu i klikając w poczcie na jedną z wiadomości ze spamu z czystej ciekawości, na Windowsie Avast zablokował mi tą stronę z poziomu Windowsa - jakim cudem?

Autor edytował komentarz.
DaarkS   3 #93 17.07.2015 20:21

Najnowsza wersja obsługująca systemy 32-bitowe została wydana 2 lipca br. - VMware Player 6.0.7. Co do VirtualBoxa - z wydania na wydanie coraz więcej błędów. Używałem VB od wielu lat lecz ostatnie wersje stwarzają same problemy i mimo podpierania się poradami z przeróżnych forów, nie udawało mi się ich wyeliminować. Tylko dlatego zacząłem od niedawna korzystać z VMPlayera - mniej funkcjonalny ale solidny, stabilny - do prostego testowania nośników instalacyjnych wystarczający.

  #92 13.07.2015 15:13

Zainstalowałem najnowszą wersję tego oprogramowania na Windows 8.1 Pro 64bit. Przy próbie instalacji Windows 1o TP v.10162 wyskakuje mi komunikat Instalatora systemu Windows: 'System Windows nie może odczytać ustawienia z pliku odpowiedzi instalacji nienadzorowanej'. Klucz instalacji wpisałem podczas tworzenia maszyny wirtualnej. Próbowałem również bez wpisywania klucza (tak, żeby klucz wpisać w kreatorze instalacji samego systemu). W obu przypadkach to samo.

Wygoglowałem co nieco i nic nie znalazłem na ten temat. Czy ktoś z was miał podobny problem i znalazł rozwiązanie??

PowerOfSzkielko   2 #91 08.06.2015 18:50

Niestety Virtualbox o niebo lepszy. Na VMware nie da się uruchomić żadnej maszyny wirtualnej.

mat41997   7 #90 28.05.2015 19:09

Androida na tym nie odpalę, co?

MrBeckham666   18 #89 18.02.2015 00:09

@mac88: tak.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.