r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VSDC Free Video Editor 4.0.1.479

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program Asystent pobierania włączony

VSDC Free Video Editor to bezpłatny i godny uwagi edytor do nieliniowej obróbki materiałów wideo. Program pozwala na tworzenie filmów o dowolnej złożoności i wykorzystanie w nich ciekawych efektów wizualnych oraz dźwiękowych.

Galeria programu

Aplikacja pomimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów godnie konkurować może z wieloma konkurencyjnymi rozwiązaniami tego typu. Jej zastosowań jest wiele, z powodzeniem wykorzystywana ona może być do amatorskiego montażu filmików z wakacji czy ważnych uroczystości rodzinnych, tworzenia pokazu slajdów, authoringu czy nawet konwertowania klipów pomiędzy wieloma popularnymi formatami. Co istotne, narzędzie posiada sporą funkcjonalność, jednocześnie pozostając bardzo proste w obsłudze.

Podczas pracy nad projektem do dyspozycji użytkownika pozostają opcje do importowania dowolnej ilości plików wideo i zdjęć. Bez przeszkód wykorzystywane one mogą być w obrębie tego samego projektu, przeplatane przy użyciu dostępnych w programie efektów wizualnych. Z racji tego, że VSDC Free Video Editor jest nielinowym edytorem wszystkie użyte podczas pracy obiekty nie muszą być układane w liniowych sekwencjach - poszczególne komponenty mogą być dowolnych rozmiarów, a ich ulokowanie na osi czasu zależy jedynie od inwencji twórczej użytkownika.

VSDC Free Video Editor pozwala gotowe projekty zapisać do formatów, które odtworzone będą mogły być na dowolnym komputerze, stacjonarnym odtwarzaczu DVD, konsoli do gier, smartfonie, tablecie czy przenośnym odtwarzaczu multimedialnym. Wśród obsługiwanych formatów wyjściowych znajdziemy takie kompatybilne z takimi urządzeniami jak iPod/iPhone/iPad, PSP, Sony PlayStation, Xbox, Zune, Archos, iRiver, Creative Zen, Blackberry i wieloma innymi. Zaletą narzędzia są predefiniowane ustawienia, pozwalające niedoświadczonemu użytkownikowi na wygodne przygotowanie materiału wideo, możliwego do odtworzenia na posiadanym przez niego urządzeniu. Nie zabrakło również funkcji rippowania z filmów ścieżki dźwiękowej i obrazu, a także wypalania projektów na płyty.

Wspierane formaty wejściowe:

  1. wideo: AVI, QuickTime (MP4/M4V, 3GP/2G2, MOV, QT), HDVideo/AVCHD (MTS, M2TS, TS, MOD, TOD), WindowsMedia (WMV, ASF, DVR-MS), DVD/VOB, VCD/SVCD, MPEG/MPG/DAT, Matroska Video (MKV), Real Media Video (RM, RMVB), Flash Video (SWF, FLV), DV, AMV, MTV, NUT, H.264/MPEG-4, DivX, XviD, MJPEG
  2. audio: MP3/ MP2, WMA, M4A, AAC, FLAC, OGG, RA, RAM, VOC, WAV, AC3, AIFF, MPA, AU, APE, CUE, CDA
  3. grafika: BMP, JPEG/JPG, PNG, PSD, GIF, ICO, CUR

Wspierane formaty wyjściowe:

  1. wideo: AVI, DVD, VCD/SVCD, MPEG, MP4, M4V, MOV, 3GP/3G2, WMV, MKV, RM/RMVB, FLV, SWF, AMV, MTV
  2. audio: MP3, M4A, AAC, OGG, AMR, WAV
  3. grafika: BMP, JPEG, PNG, GIF
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a

Recenzje użytkowników

Dużo funkcji, które dostępne w płatnych programach, możlwość konwertowania na wiele formatów i urządzenia
Podgląd czasem ma desynchronizację z dźwiękiem, dla niektórych brak języka polskiego
ocena użytkownika

Ostatnio musiałem zmontować na szybko film, a Windows Movie Maker teraz jest trochę wstydem. Z odsieczą przyszedł VSDC Free Video Editor. Jest dużo funkcji, które są znane z np. Sony Vegas oraz można gotowy projekt poddać konwersji na każdy format i urządzenie. Niestety wadą jest interfejs, który jest nieintuicyjny oraz problem z podglądem, który ma desynchronizację. Na słabszym komputerze nie odczułem dyskomfortu przy montażu filmu

21.02.2016 18:21 | Recenzja do wersji 3.3.5.412
jest darmowy
skomplikowanie, instalacja dodatków
ocena użytkownika

Zdecydowanie nie polecam. Powody:
1. Bardzo skomplikowany. Wcześniej testowałam różne inne programy i byłam zaznajomiona z tego rodzaju pracą. Po dwóch godzinach majsterkowania i pracy z tutorialami z youtube'a poddałam się (miałam do zmontowania i skrócenia kilka filmów - przejścia, napisy). Tworzą się sprite, nie wiadomo po co - w innych programach jest zwykła oś czasu.
2. Instaluje mnóstwo niepotrzebnych dodatków. Teraz będzie siedzenie i usuwanie brudów z systemu.

25.08.2015 11:58 | Recenzja do wersji 3.2.1.373
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
kondzio2003   3 #28 19.05.2016 18:29

Ja także dołączam się do osób niepolecających tego programu. Interfejs jest zupełnie nieintuicyjny. Doszukanie się czegokolwiek w tym programie to męka.

  #27 17.04.2016 11:09

@Neko888: nie

Neko888   2 #26 29.02.2016 01:03

Może mi ktoś powiedzieć czy ten wirus "Open Candy", który jest wykrywany w tym programie, jest szkodliwy dla komputera czy nie jest?
Mój antywirus to AVG Free.

Autor edytował komentarz.
I.R.E.K   6 #25 16.09.2015 13:16

@anonim (niezalogowany): Wie ktoś jak zapisać jako Video ? Bo jest tylko zapisz projekt hm jeśli tylko tak to do bani ale program fajny , dziwne nie było żadnych dodatków , wie ktoś jak zapisać jako Video ? A nie jako projekt ? Edytowany film .

  #24 14.06.2015 16:28

@komandos84: W pełni się zgadzam, chciałem coś zmontować na szybko i pełny sukces

Komentarze do poprzednich wersji

  #23 21.02.2015 11:48

@AP (niezalogowany): Wejdź w narzędzie cutting&splitting dla swojego klipu, zaznacz miejsca przecięć pojedynczymi markerami i OK - program spyta czy podzielić klip na części

DanKar REDAKCJA  13 #22 05.02.2015 14:32

@Anonim (niezalogowany): Instalator programu owszem oferuje możliwość instalacji dodatkowych komponentów, jednak nie są one wirusami, trojanami itp., a ich instalacja może być w łatwy sposób pominięta poprzez odznaczenie odpowiednich opcji.

Pozdrawiam.

  #21 22.01.2015 21:42

Instaluje pełno trojanów! Pomimo uważnego czytania i odznaczania chęci instalacji tego badziewia. Lepiej mi teraz powiedzcie, jak tego się pozbyć ;// SolutionReal nie daje normalnie użytkować komputera anie firefoxa.

DanKar REDAKCJA  13 #20 04.01.2015 15:46

@Ktosrfg (niezalogowany): Instalator sam w sobie oferuje użytkownikowi opcjonalną możliwość instalacji dodatkowego składnika w postaci paska narzędziowego AVG.

Domyślam się również, że pobierałeś powyższy program z użyciem naszego asystenta pobierania, który może zawierać sponsorowane oferty różnego typu komponentów. Nie są one wirusami, a ich instalacje pominąć można uważnie czytając instrukcje wyświetlane na ekranie. Aby pobierać pliki z naszej bazy z pominięciem wspomnianego asystenta zachęcam do skorzystania z linków bezpośrednich (powyżej gwiazdek z oceną programu) lub rejestracji konta użytkownika w portalu. W drugim przypadku, po zalogowaniu, asystent jest domyślnie wyłączony.

Pozdrawiam.

Autor edytował komentarz.
  #19 02.01.2015 16:06

Uwaga przy okazji instalują się programy/trojany które modyfikują przeglądarki. Zawsze ufałem temu serwisowi jednak trzeba uważać. Nie widać tych opcji w wyborze instalują się po kryjomu.

  #18 07.11.2014 14:13

@Anonim (niezalogowany): A jak wyciąć coś w środku, mi udało się tylko wyciąć początek lub koniec?

  #17 09.09.2014 22:36

Program do montażu filmów wystarczający.
Profesjonalny film ma przejścia w formie przenikania , dodany podkład muzyczny , skracanie klipów itp , montaż w jakości HD
Ten program ma to wszystko , a żadne inne efekty nie są potrzebne.
Jedynie jest nieintuicyjny , ale jak się ma pojęcie o montażu filmów to się go ogarnie.

komandos84   3 #16 27.08.2014 19:33

@Veritas12: Wszystko działa jak należy. Program the best dla mnie. Kombajn i potrafi to co płatne wersje innych dedykowanych programów.

Veritas12   1 #15 02.07.2014 10:13

Ja mam problem z wyciszaniem muzyki w ogóle mi nie działa macie jakieś pomysły jak to naprawić

  #14 21.06.2014 22:17

Program jest bardzo fajny :)
Posiada dużo przejść, ma nieograniczoną ilość ścieżek, funkcję dodawania ruchu do obiektu, aktualizuje się prawie automatycznie (wyszukuje sam, instalacja manualna) ALE
Program jest naprawdę trudny do ogarnięcia. Na początku miałem trudności nawet z pocięciem klipu na dwie części. Nie wspominam nawet o dodaniu tekstu, czy w ogóle klipu. Myślę jednak, że do programu można się z czasem przyzwyczaić, a na licznych serwisach można znaleźć poradniki dotyczące tego programu. 6/10

  #13 07.11.2013 14:16

program jak program, trzeba się przyzwyczaić do obsługi, ale po dodaniu pliku video i akceptacji u mnie wywala program bez jakichkolwiek komunikatów, trzeba zaczynać od początku z zapisanego projektu, jest to irytujące, może ktoś ma lekarstwo na to? z góry dziękuję :)

  #12 05.11.2013 17:06

@bart25: Ci?

  #11 22.09.2013 15:14

Wspaniały program, oferuje dużo ciekawych funkcji. Zwłaszcza interesujące są operacje na sprite'ach, dzięki którym możemy łatwo tworzyć film w filmie. Prosto i szybko można łączyć obrazy, filmy, zmieniać rozmiar, długość, dodawać napisy oraz kształty. Przy instalacji (zresztą praktycznie każdej) trzeba uważnie sprawdzać, czy potwierdzenia nie dotyczą innych programów.

komandos84   3 #10 11.08.2013 16:33

@Nixie (niezalogowany): Co Ty gadasz, bardzo fajny i prosty, trzeba tylko obejrzeć polski tutek składający się z chyba 4 filmów. Wszystko co potrzeba jest wyjaśnione. Na początku mówiłem tak samo jak Ty, ale wystarczy trochę zamozawzięcia :)

Pozdro :)

  #9 20.06.2013 12:00

Zrezygnowałem po przeczytaniu licencji. Instalując program zgadzasz się na instalację paska narzędziowego i anonimowe zbieranie danych podczas instalacji.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.